معرفی کتاب ورق های آینده

 
با درود فراوان!

 

اين روز ها بخش عمده اي از اخبار اقتصادي دنيا مربوط به بحران بيكاري و ساير مسائل مرتبطيه كه گويا محدود به يك يا دو كشور هم نمي شه و تقريباً مي شه گفت كه تمام كشور ها رو درگير خودش كرده.

 

در خصوص علل اين پديده هم نظريه پردازان و متفكران مختلف نظرات متعددي رو ارائه كردند كه يكي از جالب ترين و خوندني ترين اين نظرات كه در عين حال خيلي هم بحث بر انگيز شده، نظريتاي كه الوين تافلر نويسنده مشهور امريكايي مطرح كرده.

 

الوين تافلر كه با كتاب موج سومش به فارسي زبانان معرفي شد، نويسنده اي آينده نگره و به خاطر همين آينده نگري هم نوشته هاش جاذبه و سؤال بر انگيزي زيادي داره.

 

اما كتابي كه من امروز قصد دارم از اين نويسنده معرفي كنم، كتابيه تحت عنوان ورق هاي آينده كه توسط شركت نشر البرز منتشر شده.

 

اين كتاب داراي دو بخشه كه بخش اولش تحت عنوان پيش نگري ها و بخش دومش هم با عنوان پيش فرض ها توسط يكي از بزرگ ترين مترجمان كتب جامعه شناسي در ايران يعني آقاي عبد الحسين نيكگهر و در حدود 350 صفحه به فارسي ترجمه شده.

 

از جمله مباحثي كه در اين كتاب بهش اشاره شده مي توان به اقتصاد در بحران، آينده كار، اسطوره ژاپن و چند كشور ديگر، آن سوي سرمايه داري و سوسياليزم، سياست مبتني بر اطلاعات، انقلاب در نقش هاي اجتماعي، نژاد، قدرت و فرهنگ، به دور از هاتفان معبد دلف، ابزار هاي فكري و سرچشمه هاي دگرگوني اشاره كرد.

 

در كل مي شه گفت كه اين كتاب آميزه ايه از دانش و قدرت تخيل نويسنده كه سعي كرده چگونگي فروپاشي اقتصاد صنعتي و پيدايش و رشد اقتصاد موج سوم (فرا صنعتي) رو توضيح بده و در اين بين به بررسي سرنوشت كشور هاي مختلف دنيا و همين طور وضعيت سياست، تبعيض هاي جنسيتي و نژادي در اقتصاد موج سوم بپردازه.

 

البته اين كتاب سال ها پيش به صورت گويا در اومده و خوشبختانه از اين جهت مشكلي وجود نداره.

 

ه هر حال من خوندن اين كتاب رو به شما دوست هاي خوبم توصيه مي كنم و اميدوارم از خوندنش لذت و بهره لازم رو ببريد.

 

درباره اسکندری

سمانه اسکندری هستم. متولد سال 65 و نابینای مطلق. دانشجوی دکترای جامعه شناسی مسائل اجتماعی ایران و کارمند بهزیستی. علاقه مند به مسائل اجتماعی و سیاسی و فرهنگی و فلسفی. آدرس ایمیل: eskandary1986@gmail.com
این نوشته در کتاب ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

2 Responses to معرفی کتاب ورق های آینده

 1. 1
  PersiaTut says:

  دوست دارید وبسایت مورد علاقه خود را طراحی کنید؟
  دوست دارید به برنماه نویس حرفه ای تبدیل شوید؟
  آموزشی های رایگان برنامه نویسی و طراحی وب به زبان پارسی
  persiatut.com
  کتاب و مقاله:
  ebook.persiatut.com
  سورس آماده:
  source.persiatut.com

 2. 2
  بانو says:

  سلام بر جناب اسکندری گرامی
  ممنون بابت معرفی کتاب و همیشه سربلند باشید.
  شناسنامه ندارید چرا آیا؟ سر نمی زندید دیگه محله آیا؟

دیدگاهتان را بنویسید