مطالبی در مورد رادیو فیلم

رئيس مركز هنرهاي نمايشي راديو در آستانه روز جهاني نابينايان از استقبال نابينايان از طرح جديد شبكه راديويي نمايش با عنوان «راديوفيلم» گفت.

مهدي دهقان نيري در گفت وگو با ايسنا، درباره بازخوردهايي كه تاكنون از طرح راديوفيلم ـ پخش فيلم هاي سينمايي در قالب نمايش راديويي براي نابينايان ـ به دست آمده، گفت: با استقبال خوبي كه اين طرح با آن روبه رو شد، راديونمايش روزهاي دوشنبه را به تكرار اين برنامه اختصاص داده  است                                         .
دهقان نيري افزود: نابينايان به چنين برنامه هايي نياز دارند و پخش اين گونه برنامه ها تاكنون استقبال خوبي هم به همراه داشته است.
دهقان نيري در پاسخ به پرسشي مبني بر اين كه آيا تبديل فيلم هاي سينمايي به راديوفيلم با هماهنگي كارگردان اثر صورت مي گيرد يا بنا به تشخيص راديونمايش، گفت: پيش از اين هم اعلام كرده بودم كه تهيه كنندگان و كارگردانان فيلم هاي سينمايي در صورت تمايل تبديل شدن فيلمشان به راديوفيلم با ما تماس بگيرند؛ البته براي اجراي اين طرح خودمان شروع به برنامه ريزي كرديم و با كارگردانان فيلم هاي سينمايي هماهنگي هاي لازم را انجام داده و مجوز گرفتيم تا اين كه در نهايت توانستيم اين طرح را عملي كنيم                                                                      .
وي اضافه كرد: در واقع ما مي خواهيم با كمك كارگردانان، خودمان را به روز كنيم و نابينايان فيلم هاي سينمايي كه در حال اكران هستند و نمي توانند آنها را تماشا كنند، همزمان از طريق راديونمايش بشنوند                                   .
وي افزود: ما براي انتخاب فيلم هاي سينمايي براي تبديل به راديوفيلم به دنبال فيلم هاي پرديالوگ مي رويم، چرا كه در بسياري از فيلم ها معمولاتصوير صحبت مي كند به همين خاطر در چنين مواقعي مجبور مي شويم راوي قصه را بيشتر كنيم كه اين امر، از حس فيلم سينمايي خارج مي شود                                                              .
دهقان نيري با تاكيد بر همكاري كارگردانان فيلم سينمايي با راديونمايش گفت: در همين جا از همه كارگردانان فيلم هاي سينمايي درخواست مي كنم همكاري هاي بيشتري با راديونمايش براي تبديل اثرهايشان به راديو فيلم داشته باشند.
به عنوان مثال اگركارگردان هاي آثار سينمايي «آلزايمر»، «با چشمان بسته» و… كه در حال اكران هستند و قابليت اين را دارند كه به راديو فيلم تبديل شوند اجازه دهند؛ همزمان با اكران از راديو نيز پخش شود، هم مخاطبان فيلم هايشان در سينما بيشتر مي شود هم به نوعي تبليغ مي شود ونابينايان نيز مانند ساير مردم همزمان با اكران از طريق راديونمايش فيلم را مي شنوند.
دهقان نيري همچنين اعلام كرد كه فيلم سينمايي «از كرخه تا راين» ابرهيم حاتمي كيا به مناسبت روز عصاي سفيد (روز جهاني نابينايان) از راديونمايش پخش مي شود.

درباره solo

solo هستم زاده ی بهار 1997
این نوشته در اخبار ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاهتان را بنویسید