دانلود خواننده متون ترکی با کامپیوتر روی برنامه jawsتقدیم به نابینایان تُرک زبان

با نام و یاد خدا سلام دوستان عزیز.
ضمن عرض تسلیت پیشاپیش به مناسبت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی خدمت شیعیان و محبان حضرتش.
امروز یه فایل توسط یکی از دوستان بزرگوارم دستم رسیده ازشون اجازه نگرفتم ولی امیدوارم این کار بنده را ایراد نگیرند.
با مراجعه به لینک زیر برنامه _win7+yede uyumlu gvz gül eski±.EXE را دانلود خواهید کرد که ظاهراً متون آذری و ترکیه را میخواند حتي میتوانید فایل مورد نظر را به صورت فایل صوتی با فرمت wave و mp3 ضخیره کنید.
منکه هنوز دارم تست میکنم روی xp که نصب شد، فقط زوق زده شدم گفتم به دستتان برسانم.
خاک تو سر مسئولین زی ربط ایرانی کنم که هنوز برای نابیناها یه برنامه درست حسابی نساخته اند و از غرور خود هم دست بردار نیستند،خودشان ارزه ساخت نرم افزار را ندارند لا اقل از شرکت فریدیم jaws هم کمک نمیگیرند.
دو نرم افزار مورد نیاز هر نابینای ایرانی یکی ocr مبدل متنهای کتب کاغذی به متون کامپیوتری همان ofice هستش و دیگری خواننده ی این فایلها که اغلب به صورت pdf گرافیکی هستند.
نابینایان کشورهای ترکیه و آذربایجان هم با این حساب میتونند با این نرم افزار _win7+yede uyumlu gvz gül eski±.EXE کتب خود را به صورت صوتی به دلخواه داشته باشند.
خط ترکی بیشتر به خط لاتین نزدیک است و حتي موقع اسکن هم مثل فارسی مشکلاتی ندارد.
در این میان فقط بدبخت روزگار نابینای ایرانی هست!!!
پولش هم نداریم بریم یه جای دیگه ای که برامون ارزش قائل باشند.ا
من نه مخالف دولت هستم و نه مخالف رژیم جمهوری اسلامی، به نظر من نابینا اطفاقاً با این حکومت، ایران بهترین روزهای عمرشو میگذراند، در کدام حکومت تا به امروز در ایران مثل جمهوری اسلامی مردم این همه آزادی و امنیت داشتند؟ خداییش رضای لالله گفتن خوب است: بعد انقلاب این همه حرکات مثبت نسبت به مردم در ایران مشاهده میشود،
ولی بحث من هزینه دولت در زمینه رفاه معلولان به خصوص نابینایان است.!!!!
یوای جسارت شد یه وقت منو دستگیر نکنند؟
!آخه راستشو گفتم!
حقیقت نمیدونم چرا تلخه؟
برای دانلود لینک زیر را کلیک کنید.
از دست ندهید.
عجله کنید.http://s14.uploadbaz.com/files/0/mh3t82px51166t/_win7+yede%20uyumlu%20gvz%20g%C3%BCl%20eski%C2%B1.exe_

اگه لینکی که رویش کلیک کار نکرد به دانلود منیجرتان کپی کنید.

درست 50 بار ویرایش کردم ولی هرچی کردم لینک بعد از اینکه اینجا نوشتم کار نکرد این هم از فارسیخوانهای ما ماشالاه نه فرم فیلدها خوب باز میشه نه متون را درست میخواند اگه مشکلی بود در قسمت نظرات بنویسید من دیگه خسته شدم از بس ویرایش کردم.

یه احتمال هم میدهم شاید صاحبان نظر یا همان برنامه نویسهای والا مقام کشورمان، با استفاده از این برنامه بتوانند یه ورژن تغلبی برای زبان فارسی هم بسازند با قیمتهای آنچنانی برای نابینایان بیصاحب مرده بفروشند.
آریانا مانده دستم و هنوز نتونستم ازش استفاده کنم چهار بار نصب کرده ام و برای منکه پاسخگو نبود اوایلش 80 هزار تومان دادم الان حاضرم 30 تومان بفروشم.
کی میخره؟ هیچکی.
خوب آخرش چی شد؟
بگذریم.
التماس دعا.

درباره پیش‌فرض سایت

به نام خدا سلام. بنده جواد نوعی اهل شهر اردبیل و نابینای مطلق هستم. از سنین کودکی =8 سالگی= همان ابتدای مدرسه در زمینه موسیقی فعالیت دارم و از سال 87 هم به کامپیوتر روی آوردم و آخرش هیچ چی دیگه تا پیش دانشگاهی خواندم ولی چون پارت مارت نداشتم نتونستم تإمین کنم ترک تحصیل کردم و حدود 9 ساله با لطف ایزد منان، برای زنده ماندن چالش میکنم. در حال حاضر 4 سال است که در انجمن نابینایان شهر اردبیل مشغول آموزش موسیقی و کامپیوتر نابینایان هستم و همچنین برای کیبردهای سری korg و yamaha یه سری برنامه هایی طراحی کرده ام و الان هم مشغول ساخت حرفه ای موزیکهای پلیبک به درخواست خوانندگان صدا سیمایی هستم. البته ادعای معلمی نمیکنم من همیشه از دیگران یاد میگیرم. اکنون هم افتخار آنرا دارم که عضو محله استاد مجتبي خادمی در محضر دوستان و کاربران عزیز خدمتگزار هستم و همچنین لازم به ذکر است علت فعالیت من اینجا این نیست که فقط برای خودم اطلاعات جمع آوری کنم بلکه هرچیزی که از این وبسایت و سایر مراکز فعالیت نابینایان دستم میرسد به خدا بدون هیچ چشم داشت و رایگان حتي بدون اینکه یه سری افراد خبر داشته باشند، و یا درخواست کنند، در اختیارشان میزارم و حتي از دوستانم که واقعاً دستشونو فشرده ام بهم خیانت کرده اند دریغ نمیکنم لذا، هر پرسشی که در محله مطرح میکنم اگر کسی جواب میدهد مطمئناً نه فقط به من بلکه به چندین نابینا و همنوع دیگر خود که به اینترنت دسترسی ندارند پاسخ داده و مشکلشو حل کرده. با یه سری فرصتهایی که دستم اومده میتونستم هیلی وقتها سودجویی هم کنم حتي کسی هم نمیفهمید حتي با امکاناتی که در دست داشتم اگر میخواستم استفاده کنم و یا بفروشمش خیلیا هم نیاز مند بودند تا الان میلیونها پول نسیبم شده بود، اما در این میان خدای خود را گواه و شاهد گرفته و نه از روی ترحم بلکه انجام وظیفه نموده ام. نمیخوام فضایی توخالی درست کنم اما واقعاً از دست یه سری افراد دلم پره همینجا نوشتم. تا کنون سه پایگاه فعالیتی در اینترنت با فعالیت شخصی خودم راه اندازی کرده ام: اولی پایگاه اینترنتی WWW.javadorg.ir برای استقبال و معرفی بیشتر هنر موسیقی معلولان به جامعه و دومی www.hoseynienet.blogfa.com برای فعالیتهای مذهبی و دانلود نوحه های کامل آذری سومی www.javadorg.blogfa.com برای دانلود برنامه های =کیبرد= شخصی که خودم طراحی کرده ام. شماره تماسم +989144540539 که در تلگرام هم با همین شماره فعالیت دارم. امیدوارم بتوانم قدمی کوچک در راستای خدمت به همنوعانم بردارم.
این نوشته در اخبار, معرفی ابزار, نرم افزار های کاربردی ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

10 Responses to دانلود خواننده متون ترکی با کامپیوتر روی برنامه jawsتقدیم به نابینایان تُرک زبان

 1. 1

  مهدی جان شما علامت آندر لاین آخر را نیز همراه با آدرس فایل کپی کن.

 2. 2
  مهدی اشتری says:

  متأسفانه لینک ان نرم افزار دارد چون وقتی با IDM می خواهم این فایل را دانلود کنم IDM پاسخ می دهد فایلی یافت نشد

 3. 3

  سلام جواد جان.
  با پست هات من یکی که حال میکنم. بقیه را کاری ندارم. ولی مطمئنم دیگران هم کلی کیف میکنند فقط یه خرده که چی بگم خیلی تنبل تشریف دارند توی پست ها نظر نمیدند. تو این محله غیر از هف هش ده نفری که نظر میدند بقیه فقط خواننده صرف هستند. سخت نگیر.

 4. 4
  javad says:

  سلام مجتبي جان
  استاد با پستهای من چطوری؟
  از اینکه محله را شلوغ میکنم حال میکنی؟
  ما اینیم دیگه داداش.
  یه وقت از دستم عصبانی نشی!!!
  آخه من از کودکی خیلی وقتها خواستم این بوده به دوستام خدمت کنم، خدمتم زده خرابکاری از آب درومده.
  یادمه یه روز ورقه ی امتحان یکی از دوستای نزدیکم را دادند به من تا به معلم رابط بخونمش ورقه را خواندم رسیدم به یکی از پاسخ سؤالها و احساس کردم دوستم اشتباه نوشته و من متنی که او نوشته بود را به معلم عادی نگفتم و اونیکه خودم میدونستم گفتم بعدش هیچ چی دیگه جوابی که از خودم گفته بودم اشتباه بود اونی که خودش نوشته بود درست و اون روز دوستم که یه نمره ازش کم شده بود کلی برام خندید و من حالم گرفت.
  منظور اگه تو پستها براتون درد سر هم اضافه میکنم بالاخره تحمل میکنید واقعاً بزرگوار هستید.
  خوب دیگه ممنون از این که دوستمان را راهنمایی فرمودید.
  بابا پدرم سوخت از بس این پست را ویرایش کردم.
  آخه من هر پستی که میزنم قبل از همه خودم تست میکنم، تو این پست هرچی کردم سرش نشد که نشد.
  با کمال سپاس التماس دعا.

 5. 5
  javad says:

  ممنون از لطف شما عزیزم.
  یه نکته یادم اومد که تو پست ننوشتم:
  اگه دوستان فارسی زبان خواستند این برنامه را تست کنند شاید با زبان ترکی آشنایی نداشته باشند:
  وقتی روی فایل نصبی اینتر میزنید خودش اتوماتیکوار همه فایلها را نصب میکنه و حتي در هین نصب هم میگه این برنامه به صورت خودکار نصب میشود.
  و اما بعد نصب اگر خواستید برنامه را برای تست اجرا بکنید:
  در دسکتاپ با نام DosyaOKUR ظاهر میشه که بعد از اجرا چند button پیش رو دارید:
  البته من ترکیه چندان زیاد بلد نیستم ولی بعضیهاشو براتون ترجمه میکنم.
  دو تا page tab داره میتونید با کنترول و کلید تب هم ما بین آنها حرکت کنید.
  اولی Seçenekler برای تنظیمات صدا و انتخاب خاننده حتي صدای پارساوا هم تو لیستش میاد ولی نمیدونم جواب میده یا نه و همچنین نوع فرمتی که متنی را که به خط ترکیه یا آذربایجاینی نوشته میشه به صورت صوت تبدیل میکند
  و page tab دوم Yazı نوشتن متن که بنویسیم و تبدیل به صوت کند اینهم مکانی برای نوشتن است که من خودم نتونستم ازش نتیجه بگیرم و در یک تب دیگر بهتر جواب گرفتم به صورتی که متن را در word نوشته به صورت فایل txt ضخیره کردم و از تریق page tab اولی بهش مسیر دادم و تبدیل به mp3کرد. ولی کیفیت صداش جالب و کاملاً انسانی هست.
  در داخل این page tab ها با کلید ب روی گزینه مورد نظر قرار بگیرید.
  yaz نوشتن
  Oku خواندن

  Ses Dosyası Farklı Kaydet
  Ses Özellikleri نوع تنظیمات صدا بلندی و فکر کنم نوع استریو چپ راست اسپیکر و تب بعدی بیت ریت فرمتها و تب بعدی کسی که متن را میخواندبرای ترکها سه صدا داره با تب که حرکت میکنید مسیری در درایو c را نشان میدهد که میتونید تغییر بدهید و متن خود را انتخاب کنید
  تب های بعدی هم آدرسی را نشان میدهد که فایل صوتی کجا ضخیره ش

  Ton تنظیمات تُن
  و گزینه های Konuşma
  <>
  Wav’a Konuş Mp3’e Konuş اینها هم کلید تبدیل به mp3 و… است.
  و
  not checked Ses Desteği Ayarları Kaydet با این چکباکس هم کاری نداریم.

 6. 6
  میثم امینی says:

  سلام
  کاش من هم ترک بودم. من که اینقدر منتظر این سورنای مزخرف موندم که درخت گردو زیر ژام سبز شد!
  به هر حال جای تشکر داره. موفق باشید. بدرود.

 7. 7
  علی says:

  سلام خیلی خیلی ممنون
  امیدوارم به زودی ما فارس زبون ها هم از این امکانات بهره مند بشیم
  یه سوال واقعا از برنامه آریانا نمیشه استفاده کرد
  اگه کسی تونسته ازش استفاده کنه بگه چون من میخوام بخرم
  موفق باشید همتونو میبوسم بوس بوس بای بای

 8. 8

  آریانا نخر. پارسآوا بخر یا صبر بکن سورنا بیاد. آریانا مفتضحه.

 9. 9
  javadjavad says:

  سلام برادر در تکمیل فرمایشات مجتبای عزیز
  من آریانا دارم کاش نمیخریدم چرا؟
  1- سرعتش طوری هست وقتی روی jaws نصب میشه سرعت کامپیوتر نه سرعت صفحه خوان میاد پایین. یعنی وقتی دستتو به صفحه کلید میزنی بعد کمی کمتر از نیم ثانیه حرف میزنه.
  2- زبان خاننده ی آریانا که صدای مرد هست دچار مشکل تلفظ است یعنی لکنت زبان دارد.
  3- 80هزار تومانت سرش درد میکنه بده به من.
  4- من 80 تومان دادم همان اولش و نصب کردم با این مشکلات روبرو شدم با مهندسانش هم کلی بررسی کردیم پچ هم طراحی کردند کاری پیش نبرد و هنوز مانده دستم. بهم قول دادند اینو نگه دار ورژن بعدیشو رایگان میدیم اونم شکر خدا ظاهراً دروغ بود.
  5- افتضاح هست فایلی که به mp3 تبدیل میکند بستگی به طول متنت دارد یعنی اگه یک صفحه باشد بیشتر از 5 دقیقه طول میکشد.
  6- وقتیتن صدا و سرعتشو کم و زیاد میکنی دو مشکل پیش میاد اولاً کارش کند تر میشه دوماً هر تن صدایی سازگار با هر سرعتی نیست باید سه چهار ساعت تلاش کنی تا فرمولش دستت بیاد اگه یه وقت لازم بود من قبلاً تو سایت http://www.jawstalks.ir نوشتمش.
  7- قفل سخت افزاریش طوری طراحی شده همش ارور میده قفل سخت افزار یافت نشد. یا باید کامپیوتر را ریستارت کنی یا اگه گوش شیطان کر بود jaws را خاموش روشن کنی بیاد بالا اونم بستگی به غیرتش داره.
  8- اینارو بیخیال تو را خدا اگه یه حالی پیدا کردی این روزها ما را هم دعا کن.
  9- دوستتان دارم. شوخیهامو به دل نگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید