پیرامون کرک پارس آوای 2 و ضوابط اخلاقی و فنی آن

به تازگی, اقدام نادرستی برای شکسته شدن حق استنساخ نرم افزار پارساوا, معمول شد.

این اشخاص, پرونده ای با پسوند Reg از کلیدی بیربط, برونگیری یا Export کردند و درون آن, تنها برای اجرای خودکار دو برنامه ی اجرایی, نویسه ای قرار دادند.

این در حالی است که نرم افزار نویسان پارساوا برای قفلگذاری روی نرم افزار, با حسن نیت, چنین برنامه نوشتند که اگر پیام بازگشتی دایر بر نامعتبر بودن قفل, مفهوم نبود, پیشفرض چنین قلمداد شود که قفل, صحیحاً به درگاه USB چسبیده شده است. مع الاسف تنها با تغییر نام یا پسوند پرونده ای که نام اصلیش Tiny.ocx است, این امر حادث میشود و دیگر نیازی به چسبیده بودن قفل به یکی از درگاه های USB نیست.

پرونده ی Tiny.ocx یک پرونده از نوع Activex object است که رابط میان نرم افزار و قابلیتهای موتور راه انداز Tiny است که همان قفل پارساوا میباشد.

به نظر ما اخلاقی نیست که این نرم افزار به صورت قفل شکسته استفاده شود. نرم افزار پارسآوا با قیمتی مناسب و با نهایت مراعات, عرضه میشده و هزینه های آن نیز صرف توسعه ی نسخ بعدی بنا است بشود. با این وجود, نیازی به پرونده ی Reg نیست و تغییر پسوند tiny.ocx متإسفانه باعث کرک شدن نرم افزار پارسآوا میشود.

مطابق مقررات حقوقی ایران, کسی که کرک نرم افزار را در این جا گذاشته تا بارگیری شود, ممکن است تحت پیگرد قرار گیرد.

ای کاش, آدمیزاد, راه احقاق حق را ازاله ی آن نپندارد.

در چنین جامعه ای, دانش استفاده از نرم افزارها شاید بالا رود و هر یک از عوام الناس بتواند با دهها نرم افزار کار کند, ولی دانش طراحی نرم افزار دیگر رشدی نخواهد کرد. در ضمن, نگوییم که امروز را بچسب و فردا را رها کن. زیرا دیروزیها گفتند و امروزیها سزای آن را به بدترین وجه, میکشند. فردا دوره ی فناوری ابر است. آیا میشود محصولات را در این تکنولوژی هم کرک کنید؟! مدیریت حقوق دیجیتال نیز با سرعتی بیشتر از سرعت محترف شدن سارقین, در پیشروی است. بهتر بود که دولت جمهوری اسلامی ایران فکری به حال ضعفا میکرد و به جای این که هزینه های میلیاردی برای محصولات پکتوس کند, این پروژه ی پارساوا را در قالب شبیه تراست میخرید و در دست پیشرفت میگذاشت و رایگان به مردم ارایه میداد. آیا دیگر پارساوای 3 میبینیم؟! شاید رویکرد صنایع انفورماتیک به سوی پروژه های متن باز شود. در این صورت, میتوان امیدوار بود.

این نوشته در آموزش, نرم افزار های کاربردی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

49 Responses to پیرامون کرک پارس آوای 2 و ضوابط اخلاقی و فنی آن

 1. 1
  طعم تنهایی says:

  salam aghaye be zaher ba akhlagho ba khoda shomayi ke pool be jib mizanio poolaye mofto alaki bekhatere chizi ke dorostam kar nemikone be jib mizani
  beshin sare jato harfe ezafi nazan
  dame har kasi ke in karo karde garm
  va ino motmaen bash ke har joori shode in crack ro be daste tamoome nabinayan miresoonim
  shak ham nakon ke toe noyi ba in harfaye mozakhrafo chertet joz inke foshe hamaro mikhari hich kari nemikoni
  ta abroot jolo hame naraftevo mardom chizi behet nagoftan az in harfaye cherto mozakhrafet tahvile in site nadeo fazasho por nakon boro be karaye mozakhrafe digat beres

 2. 2

  سلام جناب علی اصلانی عزیز.
  در مورد کلید رجیستری من فکر میکنم قصد هر کسی که این کار را انجام داده یکی سهولت استفاده از صفحه کلید نابینایی و دیگر اطمینان از کارکرد تغییر نام tiny برای دور زدن قفل است.
  من که خدا را شکر به جای یکی دو قفل دارم ولی با تستی که چند ماه پیش انجام شد مشخص شد در برخی رایانه ها اجرا نشدن خودکار برنامه هاییی که در کلید مذکور آتو استارت شده به عدم کارکرد این ترفند کمک میکند.
  البته انجام این تستی که عرض میکنم شخصی بوده و بنده چنین موردی را به هیچ وجه تا همین لحظه که خود شما و دوستان فرمودید افشا ننمودم.
  اطلاعات فنی شما در بابت کارکرد کرک کاملا صحیح و قابل تقدیر است.
  در مورد ضوابط اخلاقی و حقوقی هم باید حق با خودتان باشد چرا که رشته شما حقوق است و من نه.
  فقط یک مسئله میماند که اگر به قول شما دریافت پرونده هایی که در پیکو فایل قرار گرفته تاثیری در کرک شدن برنامه نداشته باشد و تغییر نام tiny.ocx کافی باشد مشکل حقوقی کجاست؟
  چرا که کسی که فایل را قرار داده هیچ تاثیری در شکسته شدن قفل نخواهد داشت و یک تغییر نام ساده کافیست.
  از آنجا که این جانب بر این اندیشه ام که این کار غیر انسانی نیست بلکه ضعف فاحش برنامه است.
  این بخش حقوقی قضیه را اگر مقداری شرح دهید بسیار ممنون شما خواهم بود.
  شما بهتر میدانید که دستگاه های پخش کننده دیویدی ها طبق منطقه ای که دیویدی برای آن منحصرا کد گزاری شده پخش یا عدم پخش دیویدی را تشخیص میدهد. همچنین کدگزاری هایی که برای جلوگیری از عدم تکثیر دیویدی تعبیه شده.
  بعد فردی آمد حدود سیصد رمزی که برای برطرف نمودن این محدودیت بود را پیدا کرد و کد برنامه نویسی به زبان c را همه توی اینترنت پخش نمودند و مسئله داشت حقوقی میشد ولی همه سایت ها کد را حذف کردند و در عوض همه روی لباس هایشان کد را درج میکردند و حتی تیشرت هایی با چنین کد هک شده ای به فروش میرفت.
  آنجا بود که دادگاه از بازخواست فرد به قول خودشان خاطی باز ماند.
  در مورد پارسآوای ارزشمند نیز کافیست همه جا همه بگویند تغییر نام. همین و بس.
  آیا این نیز مجازات دارد؟
  پیشاپیش از حسن نظر شما و همکاری شما در روشنگری سپاس فراوان دارم.
  به امید فردایی روشنتر.

 3. 3
  طعم تنهایی says:

  aghaye khademi heif nist asabetoono be khatere ye adame mozakhraf khoord konid? in adam age hooghoogh shenas bood nemioomad inja harf bezane kheili barnamashoon saleme ke miad edeaye peigarde ghanooni mikone akhe badbakht chera enghad edea mikoni ke injoori hame behet began aghaye modayiye barname nevis boro moshkele barnamato hal kon bejaye inke vaghgte arzeshmande maro ba harfaye cherto mozakhrafo bi arzeshet begiri boro be zendegit beres ta kari nakardim ke abroot jolo hame bere

  • 3.1
   علی اصلانی says:

   طعم تنهایی! چرا این جوری میکنی و وحشی میشی؟ برای بار آخر تو را به آدمیت دعوت میکنم و اگر آدم نشوی, از کنار نوشته هایت میگذرم. تو نمیتوانی آبروی مرا ببری. من در خدمت بندگان خدا هستم و این افتخار بنده است. تو فقط فحش میدی و به جای این که ایده را نقد کنی, وحشی بازیمیکنی و عقده های شخصیت را میگویی. من که نمیدانم کی هستی باید شناسنامه ات در این تارنما را مطالعه کنم.

 4. 4
  صدای بی صدا says:

  سلام من با نظرات قبلی کاملا موافقم.
  به نظرم شما به اندازه کافی پول به جیب زدین.
  از دوست یا دوستان عزیزی که این کرک رو ایجاد کرده کاملا ممنونم
  و ضمنا باید بگم که ما به هر نحوی که شده این کرک رو منتشر می کنیم,
  و اگر نصخه دیگری از پارسآوا عرضه بشه ما قطعا اون رو کرک می کنیم.
  به امید کرک های آینده

 5. 5
  بهروز says:

  به نظر من بیش از حد درباره این برنامه مزخرفی که ساختی ادعا داری.
  خود من تا به حال 3 تا قفل عوض کردم
  خوب عزیز من وقتی هنوز جربزه برنامه سازیرو نداری و از روی نسخه های خارجی تقلب می کنی, چه انتظاری داری که ما انسانهای اخلاقی باشیم؟
  حتی اگر هم از راه های قانونی اقدام کنی نمی تونی جلوی حد اقل پخش همین کرک رو بگیری.
  پس لازمه که جول و پلاستو از اینجا جمع کنی و بری.

 6. 6

  سلام.
  من از اونی که توانست قفل پارس آوا را بشکند خیلی خیلی تشکر می کنم.
  البته من خودم پارس آوا دارم.
  حالا اگر راست میگید بیایید و قفل آریانا که 75 هزار تومان است را بشکنید

  • 6.1

   آریانا چیه که کله پاچه اش باشه؟!
   پول هم به من بدهند نسخه کنونی آریانا را استفاده نمیکنم!
   البته از روی کنجکاوی خریدمش و شرکت سازنده چندین ماهیست هیچ اقدامی جهت بهبود یا حد اقل کار آمد کردن نرم افزار صورت نداده.

 7. 7
  بی نام says:

  درست است که کرک کردن نرم افزار ها پیگرد قانونی دارد ولی یادمان نرود که خیلی ها برای یک بار 40 هزار تومان جور کردند و برای پارسآوا 1 پرداختند با وجود این برای نسخه دوم باز همان مبلغ را پرداختند در صورتی که شرکت توزیع کننده فقط کمی از ایرادات نرم افزار خود را رفع کرده بود.
  ممکن است برای شما این مبالغ ناچیز باشد ولی همه مثل هم نیستن
  زمانی که نرم افزار های غیر ایرانی را کرک می کنند کسی صدای پیگیریش در نمی آید!
  این لطف بزرگ فقط وقتی چهره غیر اخلاقی به خود گرفت که عده ای نرم افزار کرک شده را پخش کردند
  این اشتباهی است که امیدوارم دیگر تکرار نشود
  دوستان فقط کافی بود به آنهایی که نیاز داشتند اطلاع رسانی می کردیم.
  در مورد امنیت نرم افزار هم با فرمایش آقای خادمی موافقم.
  یک نکته دیگر شرکت سازنده خیلی بیشتر از زحمتش مزد گرفت کافی نبود؟ در همین سایت در مورد خواندن زیر نویس فارسی به این نتیجه رسیدیم که موتور های صوتی فارسی استاندارد نیستند.
  خلاقیتی نیاز به حمایت دارد که خاموش مانده نه آن که برای فریاد هایش هم ساز می نوازند!

 8. 8
  طعم تنهایی says:

  badbakht khak too saret ke inhame harf shenidi man jaye to narahat shodam khak too oon saret ke ye cherto perti goftio in hame harf shenidi adam too shilang shena kone vali injoori behesh nagan pas dige yad begiro tajrobe beshe vasat ke jayi harfe moft nazani badbakhte modayi

 9. 9
  ghanbar says:

  سلام
  راه زیاد است و هر کاری که انجام می شود بهترین راه حل است مسئله اینجاست که این موضوع باید برای ما نابینایان حل وفصل شود که خدا را شکر تا اکنون نتیجه حاصله این است که معلولان نیاز به حمایت دارند و شرکت ها هم درآمد کافی کسب کرده اند و این مسئله که اکنون در حال پی گیری هستیم اگر بین بچه های نابینا حل شود دیگر آریانا نیز رمز گشائی خواهد شد .دوست عزیزی که گفته بود که به صورت عمومی منتشر نمی شد راخ خصوصی انتشار آن خیلی سخت است ..من با افتخار می گویم که الان از نرم افزار بدون قفل دارم استفاده می کنم هر چند که قفل هم دارم اما خسته شده بودم یک بار قفل سوخت و چقدر بر من فشار واسترس وارد شد وهزینه موبایل و پست دادم و از عالم اینترنت فاصله گرفتم از دیروز نگرانی من در خصوص سوختن قفل بر طرف شده و احساس راحتی دارم و هرگز هم خلاف قانون نمی دانم که به قول دوستمان یک نرم افزار هفتاد هزار تومان آب خورد .و اخلاق حکم می کرد که نسخه جدید برای دارندگان مجانی ارسال شود مثل شرکت گاتا
  این مباحث سودمند است برای بر وبچه های نابینا و من دوست دارم که مسائل تخصصی حل و فصل شود هر چند که من گفته باشم هنوز دوستان را نمی شناسم واگر تند بروم برداشتم این است که ممکن است بیگانه ای در این محل کامنت گذاشته است .کرک آخ جون کرک چقدر خوبه مگه اونیکه کرک کرده زحمت نکشیده اگر کشیده که حق داشته از حقوق قانونی خودش بوده تا رایگان منتشرش کند اگر هم راحت کرک شده پس ضعف برنامه بوده و خیلی طول کشیده تا کرک شده .از سخنان ارزشمند دوستان عزیز بهره بردم به امید نرم افزار های بیشتر

 10. 10
  امیر فتوحی says:

  سلام. وقت به خیر. خواهشاً حرف دوستان رو قبول کنید و به مسؤولین سازنده ی پارس آوا تو خانه ی نور هم برسونید و زود عصبی نشید و خواهشاً دم از حقوق شناسی تو این زمونه ی گرونی نزنید فقط افرادی رو که پولدار هستن رو در نظر نگیرید افرادی هم هستن که حاضرن برای به دست اوردن یه تیکه نون عذذر میخوام عذر میخوام و بازم عذر میخوام این حرف رو میزنم حاضرن اعمال فاحشه انجام بدن در حالی که اهل اینجور کارا نیستن. تو یه مستند من دیدم یه قصابی رو نشون میداد ایشون تعریف میکرد زنی اومد پیشم یه 200 تک تومنی نه 200000 تومنی خودشم پاره آورد به من داد و گفت به این 200 تومن به من گوشت بده. گفتم خانم آخه به این 200 تومن پول یه گرم گوشت هم نمیشه گفت آقا هر کاری باهام میکنی بکن ولی برام گوشت بده فرزندام مریضن دکتر گفته بایستی گوشت بخورن خوب بشن حدود دو سالی میشه که فرزندام گوشت ندیدن.

  نمیشه بعضی حرفا رو زد میدونم اینجا جای این حرفا نیست ولی اگه این حرفا هم زده نشه هیشکی از همدیگه خبردار نمیشه این شخص چه طوری زندگی میکنه گشنه میخوابه یا چی.
  این اسلام و حتی جمهوری اسلامی خیلی وقته که زیر پا له شده.
  حکومت حضرت علی خیلی وقت پیش زیر پا له شده میتونم این رو هم بگم که حضرت علی دو بار خونه نشین شده یه بار معاویه لعنة الّاه خونه نشینش کرد و یه بار هم ما که دم از شیعه ی علی میزنیم.

  شوخی نیست 3 کیلو گوشت 60000 تومن. زمونی که کیلویی 10000 تومن بود کم مونده بود دِغ کنیم.

  من نه دوستان رو مقصر میدونم و نه شرکت سازنده رو. باعث و بانی این وضعیت گرونیه.

  منی که الآن 4 سال میشه که مشغول به کار هستم باور کنید به خاطر پیشرفتم تو زمینه ی کامپیوتر همه ی پولا رو صرف اینجور چیزا کردم و اگه بخوام عمل خیر مثل ازدواج انجام بدم پولی تو حساب پس انداز ندارم. حالا من این پول رو دارم خرج کنم. خرج خورد و خوراک هم به عهده ی پدر عزیز خونوادمه اونایی که ندارن چی کار کنن؟ به نظر شما آیا اونا دلشون نمیخواد پیشرفت کنن؟

  بذارید با این جمله حرفامو تموم کنم و سرتون رو به درد نیارم اگه سریال مختارنامه رو دیده باشید وضعیت کشور ما شده مثل وضعیت شهر کوفه

 11. 11

  با درود خدمت همه دوستان عزیز
  دوستان, نرم افزار پارسآوا را کسی کرک نکرده, بلکه این یک نقص فاحش در
  خود نرم افزار بوده است. در واقع این قفل سخت افزاری 2 فایلی که در پایین
  مینویسم را اجرا میکرده که این کار را هرکس به صورت دستی میتواند انجام
  بدهد. شما اگر به پوشه نصب پارسآوا مراجعه کنید و فایل Tiny.ocx را پاک
  کنید, بعد فایل VoiceManager.exe را اجرا کنید, بعد به پوشه BK رفته و
  فایل BrailleKeyboard.exe را اجرا کنید, این نرم افزار کار میکند و دیگر
  نیاز به هیچ قفلی نخواهد داشت. این فایل reg که شما در دست دارید, این 2
  فایل را در startup ویندوزتان کپی میکند, که خودتان میتوانید این کار را
  انجام دهید. به قول یک ضرب المثل قدیمی: مالت را بپا, کسی را دزد نکن.
  دوستان مصلحت این است که دیگر این موضوع را ادامه ندهیم,
  با سپاس,

  • 11.1

   لازم ميدونم اصلاحت كنم علي جان.
   اين قفل به هيچ وجه اين دو فايلي كه گفتي را اجرا نميكنه و پارسآواي قفل دار بدون وجود پراسس هاي بريل كيبرد و مديريت صدا ها هم كار ميكنه.
   فكر نميكنم قفلش از اون ميكرو پراسسور دار ها باشه كه اكتيو هستند و خودشون كد اجرا ميكنند. قيمتش كمتر از اوني هست كه چنين به ذهن خطور بكنه و طرز كار برنامه هم آشكارا اينو شهادت ميده.

 12. 12
  javad says:

  تعجب میکنم!!
  ممنون از لطف شما دوست عزیز.
  مگر اولین کسی که پارساوا را در فضای اینترنت پخش کرده من هستم؟
  شما بروید به قول خودتان مجرم اصلی که نمیدونم کیست را پیدا کنید و بنده که مطلب را فقط کپی پیست کردم متهم نشمارید.
  چون این فایل قبل از این وبسایت در وبسایت های دیگر و نیز گروه های ایمیل مختلف که نابینایان ایران در ارتباط هستند در اختیار نابینایان قرار گرفته بود و بعد از این که خیلیها از این کرک مستفیض شدند دست ماهم رسید و ما هم در این وبلاگ مطلب را کپی و پیست کردیم؟
  کار بدی کردیم از مدیر وبسایت درخواست کنید حذفش کند.
  شما بروید 40 هزار تومان بدهید پارساوا بگیرید آره نسخه بعدیش بداد شما خواهد رسید.
  اونم معلوم نیست قیمتش چند صد تومان بوده و نابینای بیچاره از گلوی خود و خانواده اش میکند و به پارساوا میدهد.
  شرکت جاخانه نور جانبازها را با نابیناها اشتباهی گرفته یا بالعکس!
  جانبازان هر ماه حقوق دریافت میکنند ولی نابینای بدبخد فقط 30 تومان هزینه تحصیلی میگیرد اسمش هم میزارند دولت معلول را تإمین میکند.
  در هر صورت به خودتان دلتون نمیسوزه به اونایی دلت بسوزد که پارساوا در انبارهای بهزیستی زیر رطوبتها از بین میرود و به نابینای سیاهبخت داده نمیشود و همچنین ماشینهای پرکینگز که خراب پوسیده میشود و به نابینا داده نمیشود.
  و نتیجه اش میشود دست زدن معلولان به کارهای به قول شما غیر اخلاقی!!!!!!

 13. 13
  siamak says:

  agha lotfan shoma digeh harf az hagho hoghoogh nazan,milyardi daran az in mamlekat mibaran shoma fekreh hagho hoghegheh in barnameh dareh pit hasti keh ageh jaws nabood hich karaee nadasht,nabinaee keh na barash eshteghal zaee shodeh na daramad dareh chetor entezar darid keh 40 ta hezari babateh in barnameh mozakhraf pardakht koneh?man khodam az parsi jaws estefadeh mikonam va aslan ba parsava rahat nistam vali haminja az doosti keh in barnamaro crack kard kheyli kheyli tashakor mikonam,shoma ham motmaen bash keh verzhhen hayeh badi ham crack misheh va…

 14. 14
  میثم امینی says:

  سلام
  آقای اصلانی عزیز، خود شرکت پارس‌آوا توی سی‌دی پارس‌آوا جاز رو به همراه کرک قرار می‌ده. اگه مسئولین شرکت سازنده‌ی جاز این رو متوجه می‌شدند و می‌خواستند پیگیری قانونی بکنن همه‌ی دودمان شرکت سازنده‌ی پارس‌آوا به باد می‌رفت. درسته که کرک جاز همه جا هست ولی شما به شکلی رسمی کرک رو در اختیار همه می‌گذارید.
  بعدش هم این کرک مدت‌ها بعد از بیرون اومدن نرم‌افزار پارس‌آوا درست شده و شما به اندازه‌ی کافی از این نرم‌افزار کسب در‌آمد کرده‌اید. و با مجتبی موافقم، شما خودتون گفتید که نیازی به فایل مذکور نیست و با یه تغییر نام ساده پارس‌آوا کرک می‌شه. شما روی این حساب کردید که کسی عقلش نمی‌رسه که این فایل رو تغییر نام بده ولی حالا یکی عقلش رسید و به بقیه هم گفت.
  همین هم که تا به حال کرک نشده بود باید خدا رو شکر کنید. اگه این برنامه با همچین باگ بزرگی مثلا به دست چینی‌ها می‌افتاد، روز اول کرک می‌شد!
  بعدش هم شما می‌فرمایید که پولش قراره خرج نسخه‌های بعدی بشه. مگه شما می‌خواید برنامه رو از اول بنویسید؟ سورس همین ورژن رو یه خورده تغییر می‌دید و به اسم ورژن 3 به ما تحویل می‌دید. در صورتی که هیچ تفاوت خاصی با قبلی نمی‌کنه. تازه بابتش دوباره پول هم می‌گیرید. مثلا پارس‌آوای 1 توی خوندن کلمات محاوره مشکل داشت و 2 هم داره و به احتمال زیاد 3 هم خواهد داشت.
  زیاد شد. موفق باشید. بدرود.

 15. 15

  سلام چرا هر چه می نویسم ولی انتشار نمیابد؟

 16. 16
  امیر فتوحی says:

  با سلام و عرض تسلیت به مناسبت ایام پایانی ماه سفر که به روز شهادت 3 بزرگوار اختصاص یافته, اول به استاد گرامیمون و بعد تمومی دوستان. دوست عزیز خواهشاً حرف دوستانمون رو هم قبول کن یه طرفه قضاوت نکن و تنها یه طرف قضیه رو در نظر نگیرو حقوق و حقوق شناسی رو خواهش میکنم کنار بذار. افرادی هستند که برای به دست آوردن یه تیکه نون حاضرند هر کاری رو انجام بدن در حالی که اهل اینجور کارا نیستند. من تو یه مستندی دیدم یه قصابی تعریف میکرد که یه زنی یه 200 تومنی پاره یعنی 200 تا تک تومنی آورد گفت که به مقدار این پول به من گوشت بده. گفتم خانم این پول پول یه گرم گوشت هم نمیشه گفت آقا هر کاری میخوایی با من بکنی بکن ولی به من گوشت بده. بچه هام مریضن دکتر گفته بایستی برای بهبودیشون گوشت بخورن دو سال میشه که لب به گوشت نزدیم. قصابی میگه من دیدم ایشون اهل این جور کارا نیست گفتم خانم این چه حرفیه خلاصه قصابی میگه آدرس این خانم رو گرفتیم و مقداری گوشت بهشون دادیم میگه آخه اینا یکی دو تا نیستن به کدوم یکیشون کمک کنیم؟

  واقعاً بعضی حرفا رو نمیشه زد و میدونم این سایت جای این جور حرفا نیستش ولی اگه هم زده نشه هیشکی از هیشکی خبردار نمیشه که چه طور روز و شبشو میگذرونه گشنه میخوابه یا با شکم پر
  این زمونه زمونه ایه که هر کسی به فکر خودشه من دوستان و یا شرکت سازنده رو مقصر نمیدونم. باعث و بانی این مشکلات گرونیه. اونایی که پول دارن 40000 تومن براشون پول نیست. خود بنده که حدوداً 4 سال و نیم هست که مشغول به کار هستم تو این 4 سال نتونستم پول پس انداز کنم همش خرج اینجور وسایل کردم خونواده هم هی زخم زبون میزنن که تو این 4 سال این همه پول رو کجا خرج کردی؟ حالا من این پول رو دارم که برای پیشرفتم تو زمینه کامپیوتر خرج کنم اونایی که ندارن میشیننو نگاه میکنن؟ آیا اونا دلشون نمیخواد پیشرفت کنن؟
  شرکت سازنده هم حقشه که درآمد کسب کنه ولی نه به این قدر. آریانا هم همینطور.
  دوستانمون هم که میفرمایند پخش این فایل غیر اخلاقیه به نظر بنده اصلاً غیر اخلاقی نیست. مردم شکم خودش و خونوادش رو سیر کنه یا به این جور وسایل پول بده؟

  این اسلام و جمهوری اسلامی و حتی عدالت و حکومت حضرت علی خیلی وقت پیش زیر پا له شده میتونم بگم حضرت علی دو بار خونه نشین شده یه بار معاویه لعنة الّاه خونه نشینش کرد و یه بارم ماها که دم از شیعه ی علی میزنیم.

  اجازه بدین حرفام رو این طوری تموم کنم و سرتون رو به درد نیارم اگه سریال مختارنامه رو دیده باشید وضعیت الآن کشور ما شده درست عیناً مثل وضعیت شهر کوفه.

 17. 17
  بنفشه says:

  سلام دوستان.
  حرفای همه شما درست و متین، اما قبول کنید این کار از یه لحاظ هم به ضرر همه ما تموم میشه چرا که امثال خانه نور اگر از این به بعد نرم افزاری برای نابینایان طراحی کنند فقط به خاطر یه کم زحمت بیشتر هزینه خریدش رو هم بالا میبرند.مقصر اصلی به قول بعضی از دوستان مسؤولین بهزیستی هستند که مثلاً نقش حامی معلولین رو دارند ولی هیچ کاری در این زمینه انجام ندادند.

 18. 18
  طعم تنهایی says:

  ali aslaniye modayi khak too saet yani khak too saret ke inhame dari harf mishnavi boro badbakht zire ye ja khodeto makhfi kon enghad biehterami behet nashe vaghan chi fek kardi to be ghole doostemoon jaws ro crack shode dari tahvil midi bad migi parsava crack nashe peigarde ghanooni dare to aslan fahm dari aghl dari albate fek konam nadari hamasho sarfe taghalob bazi kardi ke parsavaro az roo ye barnameye gharbi copy konio be esme parsava bedi khak too sare moteghalebet konan ye bar dige az in harfaye cherto mozakhrafet benevisi ye kari mikonim ke az zendegit sir shi tamoome zendegito hack mikonim computer, laptop, hamechito pas alan kamelan jedi darim migim boro peye zendegit modayiye barname nevis

 19. 19
  عادل اکبری says:

  سلام.
  از مجتبی خواهش میکنم نظر افرادی رو که اقدام به توهین و فحاشی به نویسنده این پست کردن حذف کنه، قرار نیست که اگر با نظرات آقای اصلانی یا هر شخص دیگری موافق نیستیم به خودمون حق بدیم و هر چیزی رو که به نضرمون میاد نثارش کنیم. به هر حال اگر قراره ین محله همچنان به عنوان یک پایگاه خوب و مفید باقی بمونه شایسته نیست که افرادی تصور کنند میتونن هر فحش و ناسزایی رو که دوست دارن آزادانه به دیگران بدن و کسی هم اعتراضی به اونها نکنه، این به آزادی بیان هیچ ارتباطی پیدا نمیکنه. اما در مورد شکستن قفل نرم افزار هم با نضرات مجتبی و میثم موافقم. در واقع در این مورد از هیچ برنامه خارجی که به منظور شکستن قفل نرم افزار ساخته شده باشه استفاده نشده، و هیچ کدوم از فایلهای برنامه هم هک نشدن که بشه براش سازنده و برنامه نویسی متصور شد فقط یک نفر به یک ضعف فاحش در این برنامه پی برده و اونو در اختیار دیگران هم قرار داده. بنا بر این حتی برای استفاده هز این برنامه نیازی به اون فایل reg هم نیست و میشه همه چی رو دستی انجام داد. این اتفاقات در زمینه نرم افزاری زیاد رخ میده، یکیشو که مجتبی اشاره کرد. یه مثال دیگه هم مربوط به یه بازی مشهور رایانه ای به نام gta san andreas میشه که یک هکر تونست به راحتی صحنه های غیر اخلاقی این بازی رو که شرکت سازنده در نسخه نهایی دسترسی به اونها رو مسدود کرده بود ، نه اینکه اونها رو حذف کرده باشه, آزاد کنه و شرکت هم نتونست حتی با وجود قوانین کپی رایت سفت و سختی که در کشورهای غربی وجود داره اتهامی رو متوجه هکر مربوطه کنه.
  امیدوارم اضهار نضر من باعث عصبانیت هیچ کس نشده باشه.
  موفق باشید.

  • 19.1
   میثم امینی says:

   سلام
   مجتبی من هم با عادل عزیز موافقم. به هر حال آقای اصلانی و همکارانشون وقتی که شرکت پکتوس اون محصول مسخره‌اش رو به قیمت 500 هزار تومن می‌فروخت و اکثر ما نمی‌تونستیم بخریم یه نرم‌افزار بهتر از اون رو طراحی کردند و با قیمت مناسب به فروش گذاشتند.
   نباید دستی رو که به ما کمک کرده بشکنیم و نباید انتظار داشته باشیم همه برای ما رایگان کار کنن. اگه مشکلی هست از دولت هست که به ما مستمری نمیده یا برای خرید نرم‌افزار‌های لازم کمک زیادی نمی‌کنه.
   من از آقای اصلانی و سایر دست اندر کاران ساخت پارس‌آوا تشکر و قدر دانی می‌کنم.
   این مشکلی که برای پارس‌آوا پیش اومده برای خیلی از نرم‌افزار‌های بزرگ هم پیش اومده. این اتفاق به شما کمک کرد تا توی نسخه‌ی بعدی چنین باگ وحشتناکی رو از نرم‌افزار حذف کنید.
   موفق باشید. بدرود.

   • 19.1.1

    الان يعني ميگيد چي كار كنم؟
    با اين كه به آقاي اصلاني اطلاع دادم كه نزديك به بيست ديدگاه پيرو پستي كه زدند رفته ايشون معتقد بودند بگذاريد هر كسي هر طور كه ميداند خودش را ابراز كند.
    همچين بي رگ و سيب زميني هم نيستم ديگه والا نميدونم رو من چي حساب كرديد!

 20. 20
  harry says:

  با سلام به دوستان عزیزم.
  مجتبی من یک سؤال از تو دارم. آیا این درسته که من بیام چیزی رو از تو بدزدم و دیگری بیاد به انتقام این کار من اموال من رو برداره برای خودش؟
  دوستان عزیزم کرک کردن پارسآوا هیچ افتخاری نداره بلکه باعث میشه اگر کسی خواست به عنوان مثال برای ما OCR تولید کنه کمی به خودش تردید راه بده و بگه: حالا من بیام و این کار رو انجام بدم, چهار روز دیگه کرک میشه و من ذرر میکنم پس من زیر بار چنین چیزی نمیرم.
  مجتبی قبول داری تو این قضیه هر کدوم از ما به عنوان یک قاضی هستیم که خودمون طبق شرع و قانون خودمون حکم به استفاده از پارسآوا رو دادیم؟
  بله شاید خود من هم این اصول رو رعایت نکنم اما این دلیل نبود اصول و زیر پا گذاشتن آنها نیست.
  جناب قفار گرامی و بزرگ! من کرک رسا رو هم دارم خواستی بهت بدم تا از رسای کرک شده بدون اس ام اس هم لذتی ببری! خود تو نوشتی به امید نرم افزار های بعدی! من اگر جای تو بودم به این سراحت نمینوشتم که دیگران در مورد من فکری بکنند.
  به هر حال قفار جان حقیقت وجود داره چه تو بپذیری چه نه.

  • 20.1

   من كرك رسا رو ميخوام. اگه واسم بفرستي ممنون ميشم ولي فقط پيش خودم ميمونه. ميخوام از كار كردش آگاه بشم. به كسي هم نميدمش. فقط خود خودم. آخه من خودم تاكس را مثل خيلي از دوستان واسه خودم حرف خوان كردم چون از كلمه خوان بودن تاكس لذت نميبرم.
   منظورم اينه از رسا استفاده واقعي نميخوام ببرم چون صداش هم خوب نيست و واسه مني كه پنج سال حرف خوان بودم ديگه فرق چنداني نميكنه.
   در مورد دزدي و اين حرف ها من ميگم جاي بحث خيلي هست. خصوصا وقتي موضوع محصولات ديجيتال باشه. چون اين ها مرز ندارند. مثلا شما وقتي آلبوم يك خواننده را ميخري چند بار حق داري گوشش كني؟ يا اين نه. اصلا بگو چند تا نسخه ازش حق داري داشته باشي؟ اگر كپي غير مجاز هست پس اگر خواستي روي موبايلت گوش بدي بايد همون آلبوم رو واسه گوشيت هم بخري يا از روي اولي كپي بگيري؟
   و خيلي چيز هاي ديگه.

 21. 21
  علی اصلانی says:

  عزیزان من! من خودم راجع به کرک, توضیح دادم و علت و نقطه ی ضعف را نیز بیان کردم. در این میان, تنها کسی که خیلی توهین کرده, “طعم تنهایی” است (نام مستعار) و من او را به صبر و تحمل دعوت میکنم و او را نیز نشناخته دوست میدارم و برای تعصب و توحشش نگران هستم. دیگر این که این قدر ستاخانه راجع به چیزها صحبت نکنیم. من خودم موافق حقوق مکتسب پدید آورنده ی آثار معنوی و فکری هستم. ولی وقتی قیمت نامتناسب است, آن جا راه مجبوری را کرک دانستم در خصوص محصولات خارجی. پارس آوا با قیمتی فروش رفت که پولی برای دست اندرکاران نماند. به خیلیها هم رایگان داده شد و برای تعویض قفل, کمترین هزینه اخذ شد. ما با تحجر هم مواجه بوده و هستیم. خوب! شما اگر به آمار فروش دست میداشتید, این جور داوری نمیکردید. حتی دولت نتوانست حمایت موثری از پروژه ی پارساوا داشته باشد. خیلی از پولها صرف پروژه ی پارساوای 3 داش میشد و خواهد شد. زینپس روشهای نوینی برای قفلگذاری معین میشود. از “بنفشه” و “اکبری” عزیز بسیار سپاسگزارم که داوری درستی کردند و منت نهادند و از شخصیت بنده ی حقیر, دفاع کردند. خداوند خواسته ی ایشان را قرین مصلحت ایشان بفرماید. اگر توهین دوستان و دشمنان از روی خشم بر حقی است که برای خود میپندارند, من افتخار میکنم که از روی حقطلبی عزیزان و معلولان, توهین شوم. زیرا این غیرت شما را میرساند. ولی اگر از روی دلدرد توهینی به من شود, این نابخشودنی است.

 22. 22
  ghanbar says:

  سلام

  ما را به رخت شبانی فریفته اند
  جناب آقای harry که به سختی نامت را نوشتم و نمی دانم که نابینا هستی یا نه و نیز نمی دانم که نوشته ات با من بود یا دیگری ولی می دانم که من این جمله را نوشتم و همان نوشته شما را اعتقاد دارم که واقعیت وجود دارد چه بپذیریم یا نه .
  من رسا نیز دارم و نصب نموده ام و نگارش سه را نیز نصب کردم بدون هزینه اضافی واگر برای من کرک آن را بفرستی ممنون خواهم شد علی رغم اینکه خریداری نموده ام او را .ضمنا چون پارس آوا را نیز خریداری نموده ام و هزینه آن را نیز داده ام و دزدی اگر بد است چرا قفل رسا را نیز شکستی ؟ و بر امثال من فخر فروشی می کنی اگر اخلاق حکم می کند چرا خلاف می کنی ؟ من با کامنت دوستان علی الخصوص آقا جواد موافقم این کار قبل از اینکه من و شما بفهمیم انجام شده بود چه ما می خواستیم یا نمی خواستیم !
  راستی کامنت دوستانی که به فکر آینده و نرم افزار دیگر هستند می گویم مگر پارس آوا را به من وشما اعتماد کردند که بخواهیم خیانت کنیم قفل بزرگ و نامرغوب زدند حالا هم بروند از قفل محترمه شکایت کنند .من آموزش های کامپیوتر را قبل از نرم افزار خانه نور خریدم و هیچ قفلی هم نداشت و از من کسی نخواست که کپی نکنم ولی با گذشت دو سال واندی هنوز به کسی نداده ام علی رغم اینکه وجه آن را نیز پرداخته ام و خیلی هم مددکار من بوده وهست .ولی اگر نیازمندی بیاید که نیاز داشته باشد در اختیارش قرار خواهم داد و یا اینکه آفیس 2007 را خریدم با قیمت نازل و بدون قفل هنوز هم به کسی نداده ام بمنظور حمایت از مولف آن .بله من نیز می فهمم و می دانم اما اعتماد اعتماد می آورد .اگر هدف سازنده خدمت به نابینا ها است با گذشت دو سال باز هم باید نسخ جدید بیاید الان جاز چهارده داریم ولی اون زمان یازده بود بدون هزینه داریم و کدام کمک جواد جان راست می گوید واقعیت این است که تعداد زیادی از همین نسخ در زیر زمین های بهزیستی دارند خاک می خورند و خراب شده اند اما در اختیار نیازمندان قرار نمی گیرد .در این کامنت ها منهنوز بی حرمتی ندیدم و دوستان نظرشان را گفته اند مگر در متون سینگل که باز هم نظر خودشان است و باید نظر داده شود و نترسیم که ای بابا ممکن است که دیگر کسی به فکر ما نباشد اگر همین جمع کمی با بروز مباحث جدید نظراتمان را نزدیک کنیم قطعا من با اطمینان بگویم که هر کاری خواهیم کرد خانه نور جانباز هستند و از امکانات خوبی برخوردارند و باید هم باشند چرا که برای این مرز وبوم زحمت کشیده اند اما معلولان که گناهی نکرده اند که از حمایت همین نهاد هم محروم هستند .
  همه یک عقیده داریم که این نرم افزار نیاز نابینا است اما وقتی هیچ کدام به ما اعتماد ندارند ما اخلاق از کجا بیاوریم تا صیانت کنیم از بی اعتمادی آنها .
  کرک رسا را یادت نره بگذار در سایت .

 23. 23
  ghanbar says:

  سلام
  مگر به ما اعتماد کردند که حالا اخلاق بر ما حکم کند خیانت نکنیم
  اگر منظور harry من هستم من هم پارس آوا دارم که خریده ام و هم رسا اما کرک رسا هم اگر باشد میخواهم ضمنا اگر کار غیر اخلاقی است چرا در اختیار گرفتی نکنه خصوصی اشکال نداره .یک بار نوشتم احتمالا زیاد بود حذف شد .من هم از موج نور خریداری کرده ام و هم آفیس 2007 اما قیمتش حداقل بود و هنوز هم در اختیار دارم و اگر بدانید که کسی هم بخواهد در اختیارش می دهم من هزینه آن را داده ام در اختیار خودم است .باید به من اعتماد شود تا از اعتماد ایشان مراقبت کنم .حالا استاد اصلانی هم کامنتش بود و خوشحال هستم که دیدگاهش مثبت است اما نسخه سوم هم بیاید چه تفاوتی به حال ما می کند باید به قیمت روز خریداری کنیم .خانه نور حتی کمترین آموزشی را هم در سایتش ندارد .یکی دو تا نرم افزار رایگان گذاشت آقای جعفری اما حذف شد و تمام .رایگان نسخه مذکور به ما معلولان بینائی نرسید شاید در بهزیستی های استان ها در نم خانه های موجود پوسیده باشد .
  دوست عزیز کرک نرم افزار رسا را در سایتی بگذار مطمئن باش که خیلی ها نیاز دارند به این نرم افزار من هم می خواهم چرا که ما ذاتا به دلیل محدودیت بینائی نمی خواهیم نرم افزار هایمان محدود باشند .

 24. 24
  ghanbar says:

  سلام
  یک ساعت قبل پیامی به دستم رسید که رسا زحمت خواندنش را کشید که دوستی دونده در گویندگی ثبت نام کرده و درخواست دعا برای موفقیتش نموده بود که از همه شما دوستان درخواست دعا برای این نابینا دارم لازم به ذکر است که بگویم این نامبرده بی نام گوشی اش حتی تاکس هم نصب نمی شود و رسا هم ندارد اما پیام هایش را برادر وخواهرش می خوانند چرا که از خانواده کم در آمد است و او حتی نام پارس آوا را نشنیده است حالا بگوئیم که کرک پارس آوا او نمی داند که چه هست .بیائیم کمی هم به فکر این قشر باشیم او همانی است که به دلیل دلتنگی پایش را به شیشه درب زده ودوازده تا شانزده بخیه خورده بود و بالای کوری چشم درد هم داشت و من نگران هستم از این همه حس اخلاقی !
  دوستمان از گوشت گفت بازرس استانداری الان مدیر کل شده چند سال قبل می گفت که خانمی به استانداری آمد و توان خرید روزی سه عدد نان را هم نداشت .واقعیت چیه همه باید تلاش کنند اما چرا همه می خواهند پله های ترقی اشان معلولان باشند آخر من وشما وقتی حق را از ایشان بگیریم باید با کامپیوتر بیگانه باشند ودر کوچه و بازار گدائی کنند ..
  ما به قول استاد بزرگ علی اصلانی اعتقادمان نسبت به امور معنوی اندک شده است اندک و محو ما هیچ کدام برای ارزش معنوی کار نمی کنیم .یک جای کار خراب است ولی خرابی از ناحیه نابینا ها نیست نیازمند حتی در صورت نیاز از جان وجسمش مایه می گذارد .
  خدایا من شکر گذار هستم که دوستان من با نظری باز به موضوع نگاه می کنند و توهین و بی احترامی را با نگاهی مثبت می نگرند واین حادثه نیاز به تقدیر وتشکر دارد .قطعا این نقطه شروع باشد برای تلاش بیشتر ما برای خدمت معنوی و کسب ارزش معنوی برای خودمان ورفع نیاز نیازمندان .
  شرکت کگاتا هم دارد نرم افزارش را هی این هفته آن هفته می گوید اگر به بازار بیاید باز هم نگرانی دوستانمان و من اندک می شود که با از کار افتادن یکی یکی دیگر هست .
  امکانات زیاد هست اما بدانید متاسفانه چون نظر تولید کننده و دیگران خیر نیست و همه ابتکار به خرج می دهند از روی نسخه های دیگران امکانات با قیمتی بیشتر ودیر تر به دستمان می رسد همین مسئله pdf انگلیس و فارسی یکی از این موارد است .
  نیاز به ابزار است که کامنت های این پست را به فزونی رسانده است و این نیاز قطعا رو به گسترش است و همه نیازمند به نرم افزار های جدید و بهتر را دارند .
  من هر نرم افزاری را که دوستان اطلاع رسانی کنند و مورد نیازم باشد را حتما خواهم خرید اما شرکت ها بدانندباید پشتیبانی داشته باشند واگر رایگان هم داشته باشند بهتر است که تخفیف دهند تا همه یکسان از آن بهره ببرند ومن نیز تائید می کنم که حتی کمترین هزینه ای از من برای تعویض قفل نگرفته اند اما نگرانی و استرس بیشترین هزینه ای بود که پرداختم

 25. 25
  محمود هژبریمحمود هژبری says:

  درود خدمت دوستان عزیز. آقای رحیمی یک منبع هم ذکر میکردید بد نبودا.
  دوستان عزیز. چرا اینقدر با هم درگیرید? آقای اصلانی نه توی خانه نور کار میکنه و نه نویسنده پارس آواست. به نظر من ایشون قصد داشت این مطلب رو منتشر کنه که حد اقل شرکت پارس آوا نسخه 3 اینرم افزار رو هم منتشر کنه.
  به نظر من آقای اصلانی هیچ هدفی نداشته به جز همین که گفتم البته این نظر شخصی منه
  ولی به نظر من اگر صبر میکردید تا نسخه 3 میومد, اون وقت میتونستید با همین روش نسخه 3 رو هم کرک کنید ولی متاسفانه …
  در ضمن: من خودم از هیچ صفحه خوانی استفاده نمیکنم و با خود جاز حروف به حروف میخونم و فقط این نرم افزارها رو برای تست یک بار نصب میکنم. با سپاس, محمود هژبری

 26. 26
  ناشناس says:

  با درود.
  نرم افزار پارس آوا تنها یک واسط کاربری است برای نرم افزار Mbrola. پروژه Mbrola توسط یکی از دانشگاه های اروپا به صورت Freeware که به معنای نرم افزار رایگان با حق مالکیت می باشد، ساخته شده است.
  بر مبنای توافق نامه ای که کاربران در هنگام نصب و استفاده از این برنامه می پذیرند تنها مجاز به استفاده از این برنامه در اهداف غیر نظامی و غیر تجاری می باشند. این تعهدنامه به این معناست که کاربران و توسعه دهندگان زبان های جدید در این پروژه حق فروش این برنامه را ندارند و همچنین مالکیت این پروژه در هر زبانی مطعلق به Mbrola می باشد.
  اطلاعات مذکور در وب سایت Mbrola به نشانی http://tcts.fpms.ac.be/synthesis/ نیز موجود می باشد. اما تهیه کنندگان پارس آوا در کمال وقاهت ، بی شرمی و ناسپاسی از نمامی امکاناتی که نرم افزار ارزشمند Mbrola فراهم نموده، استفاده کرده اند. حتی در نسخه یک زحمت طراحی Dephen ها (واج ها)ی فارسی را به خود نداده اند و از فایل IR1 که اختصاصا و با کمال صداقت توسط مرکز تحقیقات مخابرات ایران به سرپرستی آقای علیرضا فرهادی تهیه و به پروژه Mbrola تقدیم شده بود ، استفاده کردند. و در نهایت حقارت، محصول نهایی را به نام خود و به عنوان نرم افزاری جدید مطرح نمودند در حالیکه آنها بر اساس قوانین بین المللی و حقوق مالکیت معنوی که توسط خود دولت ایران تنظیم و تصویب گردیده است، به هیچ عنوان اجازه نام گذاری و فروش برنامه سرهم بندی شده خود (پارس آوا) را نداشتند.
  برنامه نویسان پارس آوا بدون صرف هزینه و وقت زیادی محصولی را تولید کرده اند که از قبل آن علاوه بر بودجه دولتی هنگفتی که می توانست صرف پروژه های بیشتری همچون پروژهo.c.r فارسی و همچنین تشخیص پول شود, از فروش آن ده ها میلیون تومان نیز به جیب زده اند.
  ای کاش همان وقت اندک را صرف عملی شرافتمندانه تری مینمودند.
  ش.م.ا

 27. 27
  هومن لطفعلی says:

  salam be hameye shoma azizan ghambar jan age mishe ye tamas ba man begir karet daram mersi bebakhshid man ino inja neveshtam sharmande va dar morede parsava dige bahso jadal nakonid crack shod dige eyb nadare dige jaye bahso jadal nadare velesh konid mojtaba alan pishe khodet dari migi man chera in parsavaro gozashtam hahahahahahaha bekhandid shad bashid mesle man eyb nadare khoda hafezi

 28. 28
  هومن لطفعلی says:

  rasti mailam ro nadadam ghambar jan yaddasht kon behem mail bezan karet daram hooman.lotfali@gmail.com

 29. 29
  ali says:

  سلام آقای اسلانی واقعا راست می گند حقوق نویسنده برنامه باید حفظ بشود و از آن باید حمایت بشه، این درصورتی است که برنامه نویس دست به خلاقیت زده و برنامه ای که طراحی می کند منحصر به فرد باشد نه این که با دست کاری و اضافه کردن یه چندتا کد یه محصولی به نام خودش بیرون بدهد
  و خودش کپی رایت را رعایت نکند و در داخل سی دی های خود کرک نرم افزار کرک شده را بفروشد اگر یه کوچولو داخل سی دی های پارس آوا دید بزنیم داخل پوشه های جاز دوتا جاز10 و 11 می باشد که کنارشان دو تا کرک همچون خورشید درخشان می درخشد.
  آقای اسلانی راست می گویند شکستن پارس آوا کار غیر اخلاقی است در صورتی که این عمل را کرک دانست. و پارس آوا را یک برنامه ی منحصر بفرد و خلاقانه دانست. و یک سوال هم از آقای اسلانی می پرسم
  آیا فروش کرک جاز واقعا شرعی قانونی و عرفیست؟
  یا چون آن برنامه خارجیست و مال اجنبیست و ما حق داریم روی آن دستکاری کرده و کرک هش کنیم .و به نام یک محصول جدید بفروشیم؟
  من از کدنویسان برنامه پارس آوا واقعا ممنون هستم و مدیونشان هستم که پارس آوا را بیرون دادن اما این دلیلی نیست که بگویم آفرین بر هوشی که جاز را تغیر داده و کرکش هم می فروشد
  اما همواره شرکتهای بزرگ برنامه نویسی در کنار محصول خود به کسانی ارج می دهند که ضعف برنامه شان را نشان میدهد.

 30. 30

  آقا دروغ چرا؟
  از اينكه همه آدم هاي كار درست اينجا جمع شديد خوشحالم.
  بالاخره بايد يه جايي ميبود كه همه نظر بقيه نابينا ها رو راجع به پارسآوا ميدونستند.
  خوش باشيد.

 31. 31
  ghanbar says:

  سلام
  هومن جان کمی تا قسمتی از این کامنت شما ترسیده ام اما چون با نام عزیزی همچون شما قبلا آشنا شده ام ولی نمی دانم در کدام سایت است باشه بهت میل می زنم با خصوصیاتی از نوشته های شما در این متن دارم قطعا فرد شاد و مودبی هستید و مسائل را به خوبی درک می کنید و حل وفصل می کنید من از سینگل خوشم نمی آید ولی اینطور که بر می آید شما از جاز استفاده می کنید .باشد .
  اما از متن کامنت استاد اصلانی من کمی برداشت بدی داشتم که استاد حژبری این مسئله را حل کرد همه یک هدف داریم و همه یک سخن می گوئیم اما ادبیات سخن گفتنمان با هم تفاوت دارد .به قول هومن جان عزیز عیبی نداره حالا که کرک شد و خوشحالیم تا بعدی هم بیاید از اون آقا یا خانم ناآشنا هم به دلیل افزایش اطلاعات ما متشکرم که من نیز خللی را در این روند مشاهده کرده بودم اما دلیلش را نمی دانستم که مشخص شد .آب رفته به جوی باز نمی گردد .این اتفاق برای همه نرم افزار ها افتاده یکی هم پارس آوا ولی فرق این یکی این است که برای ما نابینا ها کرک شد و اولین کار اینطوری در ایران است و لازم است که ما با این قبیل امورات کنار بیائیم .
  اما یک سئوال :
  چرا با اینکه پارس آوا توسط خانه نور ایران تولید وقفل گذاری شد اما سایت آن اصلا در هیچ وبی لینک نشد و هیچ حرفی به میان سایت های دیگر ندارد اما همین سایت که می بینید چقدر متفاوت تر از سایت رسمی است و تعداد افرادی که به این سایت می آیند واقعا حقیقی و بالا است .یا سایتی دیگر مثل دست نوشته های یک بیگانه سایتی مطمئن و درخور توجه است .قضیه همان است که یک کوزه آب داریم با ده قورت و هر کسی می تواند سه قورت بخورد سه نفر که باشیم ولی اگر نفر اول همه آب را خورد وادعا کرد این نیم قورت بود دو قورت ونیم آن مانده تا بخورم و دیگر آبی نیست تکلیف مابقی چیه که همه طلبکار هستند و اولی طلبش نیم قورت کمتر از دو نفر دیگر است .اینجا این مسئله هم همین است همه حرف دارند برای گفتن حرف های زیاد هم تولید کنده و هم مصرف کننده اما دیگر پارس آوائی نیست تا کرک نشود .
  باز هم می گویم یک جای کار ایراد دارد ،اراد اساسی ولی موجود نیست تا اصلاح شود
  به امید اینکه در خرابه های این کشور این مسئله اساسی یافت و توسط خود ما ایرادات اصلاح شود و با هم دست به دست هم دهیم تا ایرانی آباد برای نابیناها داشته باشیم
  یک پیام تبلیغاتی برای ما آمد که با هزار تومان چه می شود کرد ؟
  و ادامه داده بود که بله با همین مبلغ بی ارزش بیائید یک کار مهم کنید و برای ما بفرستید ؟!
  اگر بچه ها بتوانند اهدافشان را نهادینه کنند و اهدافی مشخص باشد مثل صوتی نمودن دوره دبیرستان و یا دانشگاه و صندوقی بزنند و بهزیستی هم کمک کند به این صندوق یعنی با هزار تومان ماهانه توسط هر شخصی قطعا می توانیم نرم افزار هائی را با پشتیبانی بهتر برای اعضاء وشاید همه نابینا ها فراهم کنیم در آلمان به گفته خانه نور ابزار فراوانی بوده اما انگلیس و سایر زبان را پشتیبانی می کرد اما فارسی را اصلا نه و اگر این خانه مبالغ درآمدی را در همین موضوع صرف می کرد وشرکت های آلمانی هم قول همکاری داده بودند شاید من وشما بهتر از این امکانات را داشتیم وافتخار هم می کردیم که در این سرزمین زندگی می کنیم ولی افسوس که همه منفعت را از هر راهی سر لوحه کارشان قرار داده اند به هر قیمت .
  این هم تمام شد ما ناگزیر هستیم تا به سمت جلو پیش رویم و مطمئن هستم در پیش رو همه ما آینده ای روشن به انتظار نشسته
  اگر بیائیم به هم اعتماد کنیم یا صندوقی بزنیم و یا تجربیاتمان را در کل کشور پراکنده نمائیم قطعا با این علمی که رو به پیشرفت دارد ما می توانیم هم خودمان را درمان و هم به فریاد هم نوعانمان برسیم .
  من به آینده ای روسن
  هم برای خودم و هم برای همه شما دوستان عزیز امیدوار هستم
  پس دست به دست هم دهیم تا حصول به آینده ای روشن که همه ما در کنار هم تجربه نمائیمش
  به امید صبح
  خداحافظ دوستانم

 32. 32
  only says:

  سلام دوستان باید بگم که این پارس آوا باید وقتی نرم افزارشو به اصطلاح میساخت طوری درستش میکرد که به این سادگیا قفلش شکسته نمیشد به قول معروف مالتو محکم بچسب همسایتو دزد نکن در صورتی که خود پارس آوا نو آوری نداشته و همش از جای دیگه کپی و تغییر داده شده خب فکر کنم اگه با این وضع پیش برید سه که سهله پونصدشم کرک میشه آقا بیایید نو آوری کنید و یه چیز درست حسابی بسازید تا همه استقبال کنند نه اینکه همش بگین چرا کرک شد چرا کرک کردین وای به حق دیگران تجاوز کردین و اینا نرم افزارهای بزرگتر از این که حرفی واسه گفتن دارن کرک میشه این که چیزی نیست ولی کلا حقشون بود که کرک بشه بس که پولای بیخودی از این نابیناها گرفتن
  امیدوارم اون نوید مزخرف هم کرک بشه که پولایی که مفت مفت از حق نابینایان از بهزیستی گرفتن و تو جیب زدن از حلقومشون بیاد بیرون

 33. 33
  javad says:

  سلام و احترام دارم نسبت به نظر دوستای گلم.
  در اینجا یه مسإله ای را مطرح میکنم امیدوارم به طرفداران پارساوا برنخورد و توهین محسوب نشود.
  بنده دو سال پیش به دعوت بنیاد جانبازان شهرمان رفتم و برای نابینایان جانباز کلاس کامپیوتر تشکیل دادیم.
  کلی کامپیوتر و حتي سخت افزارهای بریل در اختیار کلاس گذاشتند.
  بنیاد جانبازان به تعداد هر جانباز نابینا پارساوا سفارش داد و هزینشو هم پرداخت کرد.
  ولی متإسفانه آقایان جانباز هیچ علاقه ای بهش نشان ندادند و بعد از آن کلاس تو شهر ما فقط یه نفر نابینای جانباز از پارساوا استفاده میکند و بقیه نابینایان مادرزادی هستند.
  و در حدود 15 نفر تا اونجایی که من خودم میشناسم و به کامپیوتر بعضیهاشون رسیدگی میکنم استفاده میکنند.
  خوب نتیجه میگیریم در کشور ما تعداد کاربر نابینای مادرزادی نسبت به افراد جانباز نابینا بیشتر است و خانه نور با نام جانباز، افراد نابینای مادر زادی که صد در صد تعدادشان از نابینایان جانباز زیاد و چند برابر است طعمه قرار داده اند.
  یعنی برای خودشان بازار درست کرده اند.
  من هیچ گونه قصد بدی ندارم ولی اصل قضیه این است.
  عزیزان من چرا متوجه نیستید؟
  سازندگان پارساوا صد در صد پشتیبانی میشوند و به 40 هزار تومان من و شما چشم ندوخته اند و هیچ وقت از تولید خود دست برنخواهند برداشت.
  تا پارساوای سه بیاد بازار و یکی پیدا بشه قفلشو برداره اونا پولشونو درمیارند.
  طرف دیوانه نیست که به امید خرید نابینا برنامه بسازد آنهم به نیت فروش.
  اگه واقعاً ادعا دارند که تلاش میکنند برای نابینایان کاری پیش ببرند چرا با شرکتهای آلمانی یا همان سازنده jaws مکاری نمیکنند که هم از لحاظ کیفیت و هم از لحاظ ساپرت بهتر از وضع امروز باشد؟
  یعنی اینا انقد میدانند از غرور خود نمیکاهند و این همه به ادعای خودشان هزینه صرف میکنند یک باگه واقعاً هدف تإمین اقتصاد جیبشان را ندارند یک بار با شرکت سازنده jaws اعلام همکاری کنند و کیفیت را بررسی نمایند.!!!!
  نه من اشتباه میگم پارساوا سه هم بیاد با هر قیمتی که تعیین میکنند نابینایان هم پول چاپ میکنند!
  منظور من گدایی نیست ولی هر ماه بالاتر از نیم میلیون هم نمیگیریم، زیاد باشد 60 هزار تومان.
  من قبول دارم در کشوری مثل ایران که شیعه نشین هست حق کپی رایت رعایت نمیشود، حتي منی که برای کیبرد برنامه میسازم یه بار که فروختم برنامه میپره> ولی انتظار نداشته باشید با این وضع کسی پیدا نشود کرک نرم افزارها را نشکند،
  من خودم از خانه نور تهران دو بار پارساوا خریده ام و هردو با هزینه اصلی اولی پارساوا1 30هزار تومان و پارساوا 2 40 هزار تومان.
  دومین پارساوا یه سال پیش قفلش خراب شد حالا اینترنت گیر داد یا هرچی نمیدونم فرستادم شرکت در عرض سه هفته برام تعویض کرد همین که نصب کردم دیدم اینم خراب است بله سه هفته هم طول کشید اینو بفرستم بره بیاد.
  کلی هم پول هزینه کردم.
  ما نمیگیم قفل نباشه، باشه ولی نه روی dongle به این دلیل چون بیشتر نابینایان که از کتابهای صوتی استفاده میکنند چند تا هارد دارند اولاً درگاه usb اشغال میشود و نابینا مجبور میشود هارد و… را از تریق هاب و امثال آن به کیس منتقل کند این هم باعث افت نیروی برق شده باعث سوختن هارد و قفل پارساوا میشود خوشبختانه من خودم پاارسال اینو تجربه کردم.
  دوماً بر اساس تحقیقاتی که روی نرم افزار قفل شکسته پارساوا به عمل آمده حس شده که سرعت پارساوا به هنگام استفاده از dongle پایینتر از بالعکس آن است.
  در نهایت از کد نویسان نرم افزار پارساوا و نیز پشتیبانان سازندگان و مهندسان محترمش تشکر میکنم و هدفمان از این همه نظر قصد اهانت یا تهمت زدن یا بی سپاسی نیست.
  خوب مسإله ای پیش آمده که تإثیرش در فضای مجازی و بین کاربران پارساوا بیشتر نفوذ کرده.
  یکی از دوستان هم علت اینو پرسیده بودند که چرا سایت اصلی پارساوا در وب یا فضاهای دیگر لینک نشده و مورد بحث قرار نگرفته؟
  دوست من علتش همین است که اوله نوشته ام گفتم چون اصلیترین و بیشترین کاربر پارساوا نابینای مادر زادی هست نه جانباز!
  جانباز چه کار دارد به پارساوا و.و.و.
  البته کاربران عزیز و بزرگوار جانباز نیز از پارساوا استفاده میکنند و تواناییشو هم دارند ولی نه به تعداد نابینایان مادر زادی.
  اگه در این وبسایت هم کاربری جانباز شرکت دارد و مطلب را میخواند نهایت احترام را قائلم.
  و در نهایت در مورد کرک با نظر دوستان موافقم که اگه حرف از حقوق است باید سازندگان jaws ادعا کنند نه مهندسان پارساوا که افزونه ای بیش روی jaws نیست!
  چرا شرکتهایی که نرم افزارهای گویا در ایران طراحی میکنند ادعایی بیش ندارند؟
  اگه برای نابینا هست حد اقل در خرید ورژنهای بعدی نرم افزار تخفیف قائل بشند مثلاً رسا اگه برای ده تا گوشی هم بخریش 22 هزار تومان هست.
  درست است هیچ کس ده تا گوشی ندارد ولی در بعضی موارد نیازهایی پیش میاید.
  یا همان شرکت آریانا که بد و بدتر از پارساوا هم هستش به قیمتی آن چنانی میدهند من خریدمش به خدا دو روز ازش استفاده نکردم فقط 80 هزار تومان بود که از دستم پرید.
  متشکر.

 34. 34
  هومن لطفعلی says:

  سلام به همه بچه های عزیزم فقط ی سوال تا کی میخواین در مورد یه چیز الکی بحث کنید ولش کنید بیایید با هم شاد باشسم و بخندیم نه اینکه سر یه چیز خیلی ساده با هم بجنگیم شد که شد اشکال نداره بیشتر ادامه بدین به جدل کشیده میشه خوش باشید خدا حافظی

 35. 35
  علی اصلانی says:

  گاهی کسی چونان راجع به من صحبتی به میان می آورد که گویی همسایه ی من است و با من آن قدر معاشرت دارد و از کارهای روزمره ی من آگاه است.
  عزیزان! ندانسته صحبت نکنیم. برادران و خواهران! خانمها و آقایان! آن چیزی که به اعتبار غلبه و رجحان, نزدیک به حقیقت است, عین حقیقت نیست. این قدر عقبماندگی و بیوقاری در حقپنداری, جایز نیست. یادتان است که چوپان دروغگو که خیلی دروغ میگفت, یک بار راست گفته بود ولیم ردم آن را دروغ پنداشته بودند. پس غلبه هیچ گاه اصابت مطلق به حقیقت و واقع ندارد.
  این که بیشتر تولید کنندگان پارساوا و جانبازان و … هر کی استفاده نکنند, بدی محصول نیست. محصول پارساوا در مقابل محصول پکتوس, ستودنی است وگرنه مسلم است که این محصول, یک کودک است.
  بسیاری از سینتیسایزرهای دنیا با اشکالات فاحشی مواجه هستند با این که صدها هزار دلار درامد داشته اند.
  از روی احساسات و خدشه ای که به حریم روانی شما وارد میشود, هرگز سخن نرانید. فقر در جامعه هست, این مفید حکم سرقت نیست.
  اکنون ما به پروژه های بسیار مهمتر مشغول هستیم و استدعا میکنم که حسد را در دلهایمان بکشیم و بیرون بریزیم و با دلدرد هیچ گاه گفتار و کرداری و پنداری نداشته باشیم.
  از مدیر سایت درخواست دارم که رایانامه ی “طعم تنهایی” را افشا کند تا بلکه از هتک آب روی واقعی وی, تنبیهی حاصل گردد و او نیز آدمیت را با عقوبتی که میبیند, تجربه کند.
  این وظیفه ی مدیر تارنما است و قصور او مایه ی وهن در وظایف مدیریت تارنما میباشد.

 36. 36
  حسین says:

  سلام به دوستان عزیز برای دانلود پارس آوای 2 و کرک آن به آدرس زیر مراجعه کنید این آدرس متعلق به وبلاگ خودم هست موفق باشید.
  http://www.vbblog.rzb.ir

 37. 37
  NO DONGLE says:

  متاسفم.امیدوارم شاهد این گونه هنجار ها نباشیم
  ولی اگر شما توصیه شرکت منشور سیمین رو رعایت میکردین اینطوری نمیشد.(میدونید که چی میگم)تغییر نام فایل ocx نباید باعث اجرای برنامه میشد!اگر شما ماژول رو توی main تعریف میکردین و…. کار سخت تر میشد وتنها دوراه وجود داشت
  1. ریلیز مجدد محصول با دراختیار داشتن قفل و برنامه
  2.شبیه سازی .که اونم نیاز به برنامه و قفل داره
  که کار هر کسی نیست
  در ضمن شرکت ارائه قفل پول بهتری جهت روش شبیه سازی میده !
  در صورت تمایل بنده بصورت کاملا رایگان تست محصول شما رو انجام میدم

 38. 38

  سلام
  ای کاش مدیر سایت، جلوی چنین پست هایی که به نام حمایت از حقوق مولفین، اقدام به آموزش کرک نرم افزارهای ایرانی می کنند را می گرفت. ای کاش افراد ماهر در رایانه و برنامه نویسی، به جای این که مرتب به روش های تضییع حقوق دیگران متمرکز شوند، فکری برای بهبود نرم افزارهای موجود یا ساخت نرم افزارهای جدید می کردند.

 39. 39
  بانو says:

  جناب جججج سلام
  خب اسمتون جالب بود مصدع شدم
  خواستم سوال کنم اسمتون مخفف چی هست که به کرک پارس آوا برخورد کردم که به نظر منم اصلا درست نیست نرم افزار ها رو کرک کرد …. کاش همه امکاناتش رو داشتند تا می تونستند از اصول نرم افزار ها استفاده کنند و کاش بگذریم دیگه که کار از این کاش ها در مورد پارس آوا گذشته …..
  براتون آرزوی سربلندی دارم

دیدگاهتان را بنویسید