ایجاد یک فایل میانبر برای اپلیکیشنهای ویندوز 8

سلام دوستان
امان از این فقر برایتان یک ترفند از ویندوز 8 را می گذارم امید که خودتان تست کنید من که بدلیل پایین بودن قطعات سیستمم نتوانستم ویندوز 8 را نصب کنم شما تست کنید ببینید جواب می دهد البته چند ترفند دیگر از را نیز در besheno.blogfa.com گذاشتم چون اگر همه را در وب جناب خادمی بگذارم شلوغ می شود امیدوارم ساعات خوشی داشته باشید .
تا درودی دیگر بدرود.
با استفاده از این ترفند می‌توانید یک فایل میان‌بر (Shortcut) جهت دسترسی مستقیم به تمامی اپلیکیشن‌های نصب شده بر روی ویندوز 8 ایجاد نمایید. نکته‌ی جالب این موضوع اینجاست که امکان مشاهده‌ و دسترسی به اپلیکیشن‌ها هم در محیط اکسپلورر و هم در محیط Modern UI وجود دارد.

بدین منظور:
ابتدا (ترفندستان) بر روی فضای خالی از صفحه‌ی دسکتاپ (و یا پوشه‌ی مورد نظر خود) راست کلیک کرده و New > Shortcut را انتخاب نمایید.
در پنجره‌ی باز شده در قسمت Type the location of the item عبارت زیر را وارد نمایید:

%windir%\explorer.exe shell:::{4234d49b-0245-4df3-b780-3893943456e1}
سپس بر روی Next کلیک کنید.
در مرحله‌ی بعد بایستی نام فایل میان‌بر خود را انتخاب کنید. نام All Apps Explorer به نظر مناسب می‌رسد.
در پایان بر روی Finish کلیک کنید.
حال در صورتی که بر روی این فایل دوبار کلیک کنید، خواهید دید که کلیه اپلیکیشن‌های نصب شده، در محیط اکسپلورر ویندوز نمایش داده می‌شوند و می‌توان هر یک را نیز اجرا کرد.

اما برای ایجاد یک فایل میان‌بر جهت دسترسی به تمامی اپلیکیشن‌ها در محیط Modern UI دقیقاً همین مسیر را طی نمایید، با این تفاوت که در قسمت Type the location of the item این عبارت را وارد کنید:

%windir%\explorer.exe shell:::{2559a1f8-21d7-11d4-bdaf-00c04f60b9f0}
نام فایل میان‌بر را هم می‌توانید All Apps Modern UI قرار دهید.
با اجرای این فایل، کلیه اپلیکیشن‌های نصب شده، در محیط Modern UI نمایش داده خواهند شد.

شما می‌توانید این فایل‌های Shortcut را با راست کلیک بر روی هر یک و انتخاب Pin to Taskbar به نوار تسک‌بار ویندوز سنجاق کنید.
همچنین می‌توانید با راست کلیک بر روی هد یک و انتخاب Properties و مراجعه به تب Shortcut و انتخاب Change Icon، آیکن تصویری این فایل میان‌بر را نیز به دلخواه خود تغییر دهید.

درباره عباس خاک سفیدی

من عباس خاک سفیدی کارشناس علوم سیاسی و شاغل سازمان بهزیستی شهرستان زاهدان و در حال حاضر در بخش آموزش کامپیوتر و اینترنت به نابینایان مشغول به کار در کتابخانه کودکان امید می باشم چندی قبل آقای نیکفرجام پیشنهاد ایجاد وبلاگی برای نرم افزارهای نابینایان را دادند که با ایجاد وبلاگ Besheno.blogfa.com کارمان را آغاز کردیم من سعی دارم تا مطالبی را که طی این ده سال در حوزه کامپیوتر آموختم در اختیار نابینایان بگذارم . موفق باشید و سعی کنید هرچه یاد دارید به همه بیاموزید و تلاش کنید بیشتر از آنچه می دانید وانمود نکنید.
این نوشته در آموزش ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

2 Responses to ایجاد یک فایل میانبر برای اپلیکیشنهای ویندوز 8

  1. 1
    سهیل says:

    سلام .
    خیلی خیلی ممنونم
    با تشکر

  2. 2

دیدگاهتان را بنویسید