يك كتاب آموزشي براي نابيناها

تيتر اين نوشته به دست مدير اصلاح گرديد.

سلام به همه.

همه كه بد نيسين ولي گايياتون خيلي كم از شما بيشعورين.

111 تو كه اسمتم جرات نكردي بنويسي منو رو كن بينم چجوري منو ميريزي رو آب!

اينقد خري كه خري.

اين از تو كه خوب بايد حالتو ميگرفتم كه به قول بابابزرگم زر بيجا نزني.

خوب بقيهتونم من بينام ولي كوچيكم هر كاري از دست من بر مياد بگيد تو سايت انجام بدم حرفي ندارم.

مثلا شكلاي سايت گاهي جاهاش خيلي مزخرفه كه اگه رمز مدير را داشتم درسش ميكردم.

اگه هم دوس داريد من كور باشم باشه ميگم منم كورم. الان دلتون خنك شد؟ دلتون خوش باشه كه منم مثلا كورم. آخييي! طفليها شاد شديد نه؟ شاد كردن دل نابينا سواب داره چون همه كار برا كورا سواب داره چون معلممون گفت بايد نابيناها رو كه ميبينيم دساشونو بگيريم از خيابون ردشون كنيم اونور كه ماشين چپشون نكنه و گفت كه خدا خوشش مياد و ما هم ميبره بهشت.

تازه آقاي اميني كه نكته گفته بودين من برچسبم ميذارم دسه بنديم ميكنم چون دوتا كيليك كه بيشتر نيس كاري نداره كه.

ميگم من يه كتاب گير آوردم به اسم طنين 86 كه يكي يه چيزايي درس داده واسه شماها كه چشاتون نميبينه خوبه مثلا كار با ويندوز، صدابرداري، پخش صدا، ويرايش صدا، تبديل فايل هاي صوتي، طريقه كپي روي سيدي و ديويدي، ضميمه هاي به درد بخور و اينا كه مال نابينا هاس.

لينكاي من ميديافاير هس و آقاي خادمي كه به شدت هم محافظه كاره نميذاره من لينك مستقيم بذارم هي ميگه مال مردمه خوب ديگه سخ گيريم حدي داره آقاي رييس.

كسايي كه بلد نيسين از ميديافاير فايل بگيرين از اينجا آموزش خود آقاي خادميا بگيرين.

دانلود بخش اول كتاب طنين 86 براي نابينا ها

دانلود بخش دوم كتاب طنين 86 براي نابينا ها

اينا يكيش فرمتش اجراييه يكيش رار. بخش اولو دومو باهم بگيرين بعدش بخش اولا كه اجرا كنين خودش بخش دومم باز ميكنه باهم ميريزه يه جايي كه شما خودتون بهش بگين

راسي چرا كسي زياد براي نوشده هام نظر نمينويسه

خدافز

آدمكم آدمك مثل جيگر كه تو كلاه قرمزي ميگه جيگرم جيگر

درباره آدمك

من يك آدمك عجيبم كه خيلي كار ها ازم بر مياد.
این نوشته در آموزش, آموزش های رایگان, اخبار, صوتی, کتاب صوتی ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

21 Responses to يك كتاب آموزشي براي نابيناها

 1. 1

  آدمك سلام.
  پيدات نبود.
  يك بار ديگر هم گفتم اگه بتوني زبونت را كنترل كني كارها و پستهاي بعضا خوبي انجام ميدهي.
  اولش توهين نكن به كسي كه خوب نيست.
  دومش من محافظه كار نيستم كه اگه بودم اون مورد مذهب و پستش را پيگيري نميكردم كه اصلا فكر نميكنم تو با اين سنت اين چيزها برايت جالب باشد و اون پست را خوانده باشي.
  به هر حال كاري كه اشتباه است اشتباه است و مثلا من نميدانم صاحب يا مؤلف اين كتاب راضي به نشر كتابش از طريق منابع محله ما هست يا نيست.
  براي همين شرمنده اخلاق ورزشيت لينك مستقيم براي تو يكي ممنوع است مگر اينكه چيزي مثل تقويم را بفرستي كه من تقويمت را لينك مستقيم بهت دادم اگر يادت باشد.
  سوم هم ندارد فقط مرسي كه با برچسب زني و دسته بندي كار مديران را راحت ميكني و باعث ميشوي انرژي ما به كارهاي مهمتري تعلق گيرد.
  راستي ميترسم رمز مديريت بهت بدهم. اعتماد ندارم. يكمي كه بزرگتر شدي حتما.
  آدمك باش آدمك. ولي خوب شو خوب.

 2. 2
  مسعود says:

  sal aam.
  Mo hem nist keh aa dam ak beh too neh nev esh tammo beh khoo neh yaa na.
  Dooss taan! Ba vaor na ko needd keh aa damm akk 11 saalesheh.
  Chee zee keh tav ajj jo heh manno jalb kaord een boodd keh, aa damm akk tal aash me ko nadd ba ghal att em laaee ha yeh faor aa vaan khoad ra kam savv aad va daor nattee jeh koo dakk neh shaan da hadd.
  Amm ma daor yek aan ba beh kaar borr dann ehh dorr oass toe beh ja yeh vva zhheh ha yeh satt heh ba laaee mess leh mo ha feh zeh kaar beh ra hattee moash tash baaz mee shavv add.
  Hammee no mee khaass tamm beh gamm.
  Pee roozz ba sheedd.

 3. 3
  میثم امینی says:

  درود
  آدمك خان كاش كمي ادب به خرج مي‌دادي!!! كپي رايت رو هم رعايت كن. پس‌فردا ميان در محله رو تخته مي‌كنن و از مجتبي جريمه مي‌گيرن!!!
  آره برچسب زني و از اين كارا خيلي هم سخت نيست ولي من كه كل روز فقط اين كار رو نمي‌كنم. كلي درس رو سرم خراب شده و كار‌هاي ديگه كه نيازي به نوشتنشون نيست.
  بازم خوبه ادب نداري ولي برچسب و دسته‌بندي‌ها رو انجام مي‌دي. ايشالا بزرگ بشي ك آخر اسمت بيفته!!! 🙂
  باي باي.

 4. 4
  میثم امینی says:

  راستي اگه به قول خودت كوري كه هيچ. ولي اگه نيستي پس اينجا چه مي‌كني؟ اين كتاب‌هاي آموزشي رو از كجا كش مي‌ري!!! اگه يازده سالته نبايد وقتت رو اينجا حدر بدي برو خاله نرگس نگاه كن!!! 🙂 🙂 🙂
  باي.

 5. 5
  چه اهمیتی دارد! says:

  دووورود آدمک ناشی!من همیشه واسه نوشته های تو که کتاب هستند کامنت میزارم من فکر میکنم واسه این بچه ها نظر نمیزارند چون از کلمات زشتی استفاده میکنی مثل کور …و علت دیگش هم اینه که به رسمیت نمیشناسنت…چون نمیشه یکی بیاد که نه مشکل بینایی داشته باشه نه تو فامیلش کسی نابینا باشه…و تمام منابع نابیناها رو در اختیار داشته باشه!!!!در کل تو مشکوکی ولی واسه من که چه اهمیتی دارد هستم اهمیتی نداره تو کی هستی هر کی هستی باش فقط کتاب بزار و بس فکر کنم بچه ها لینک لیست میگیرن روی نوشته هات و فقط لینک کتابارو میگیرند!!!و نمی خونند چه حرفهای میزنی!
  شاد زی مهر افزون….
  بدرود

 6. 6
  بینام says:

  دوستان، سلام، واقعا من شرم دارم که جملاتی رو بنویسم، یک آدمی که اصلا بویی از تربیت و آدمیت نبرده برای ماها این جا حرف می زنه و فقط واژه پراکنی می کنه، کاش می شد که جناب رئیس سایت به جای این که فقط به بعضی از مسائل که ظاهرا دیگه حتی نباید اسمشو هم اینجا بیاریم گیر بده، یک مقداری در عضو گیری دقت بیشتری می کرد، به نظر من، ما بیش از این که نیاز به آموزش کامپیوتر و این جور چیز ها داشته باشیم، نیاز به آموزش عفت کلام و ادب و شعور و اخلاق داریم، جناب مدیر سایت، رفیق، زشت نیست که هر کسی وارد سایت معتبری مثل این میشه این پست، اون هم با این عنوان رو ببینه؟ حد اقل تا چند روز؟ لا اقل خواهشی که دارم، دوستان لطف کنید 10، 20تا پست بذارید تا این پست بره تو صفحه دوم،بلکه گندش کمتر در بیاد.

 7. 7
  ghanbar says:

  درود
  آدمک خوبی خدا را شکر اگر خوبی که هیچ اگر نیستی ما خوبیم دلت بسوزه خیلی هم بسوزه از این حرف ها هم دلمان درد نمی افته بلکه دلمان به بچه گی تو می سوزه می سوزه سوزه .ضمنا یک وقتی نظر میثم جان را نخوانی مبادا “ک ” آخر نامت بیفتد تو را همینطور که هستی دوست داریم .مسعود نظر جالبی نوشت همانطوریکه تو از نوشتنش ناراحت وعصبانی می شی ؟ و مطلب جالبی گفت . چه اهمیتی دارد تمام مطلب را کاملا بیان کرد آدمک یادت باشد در بین نابینایان افراد باهوش و زیرک زیاد است از آنجمله همین چه اهمیتی دارد اما فرصت ندارند فقط کتاب های مفید را دریافت می کنند .کنفرانسی هم گذاشتی جالب بود باز این همایش ها اگر داری در محله قرار بده .خدا را شکر که حداقل شما دوست من بینا هستی و به فکر نابینایان و همه اینها لطف و مدد خداوند است .من همیشه دعا می کنم که هیچ وقت بزرگ نشی چرا که ما نیاز به مطالب شما داریم و اگر بزرگ شوی دیگر شاید خبری از این ها نباشد .میثم جان نگران نباش همه اینها را باید خریده باشد و و از نسخ خریداری خودش استفاده می کند و میخواهد که رایگان در اختیار ما قرار دهد .اصل کار بد است اما اختیار با خریدار است .
  این هم نظر ما بدان و آگاه باش که همه ما دوستت داریم ولی روانشناسان محترم محله در مورد خصوصیات اخلاقی شما لازم است مطالبی برای ما بنویسند تا بیشتر بدانیم با شما چگونه برخورد کنیم ؟
  این هم یواشکی می نویسم :
  ” پینوکیو آدم شد اما تو هنوز آدمکی ؟!”

 8. 8
  ghanbar says:

  درود لقمان را گفتند :
  ادب از کی آموختی ؟
  گفت :
  از بی ادبان
  آدمک جان این را برای شما ننوشتم برای نویسنده کامنت قبلی که از دوستان خودمان است و گوئی قدری ناراحت است می نویسم ” بیناام ” دوست من فرق شما با آدمک در چیست ؟ فرق شما با بیناهائی که هرگز نمی توانند نابینایان را درک کنند چیست ؟ باز تکرار شود که نتیجه این همه عفت و آفت گفتنمان در حذف است حذف مخالف ،حذف همه کسانی که با ما مخالف و نظری به غیر از ما دارند .نه نگران نباش دوست من .هیچ گندی ندارد این هیچ بار منفی ندارد شما ممکن است باز هم تاکید می کنم ممکن است از موردی نگران باشید اما به این پست تعمیمش ندهید . باز هم تکرار می کنم اگر به قولی رئیس جان با هدف اصلاح که در کامنت اول هم برداشت می شود این پست ها را منتشر می کند منتظر باشید تا نتایج تاثیر گذاشتن را بر این آدمک از سوی رئیس ببینید . سعی کنیم تا حداقل ما تفاوت داشتهباشیم با بینا ها که شاید همین آدمک هم از اونا باشد .مگر ما ناراحت نیستیم که در عالم حقیقی هم با ما نابینایان به دید ترحم و ناتوان بودن و شاید عمیق تر و بد تر از این حرف ها برخورد می کنند بگذار در این محله این مطالب عنوان شود تا در دنیای حقیقی با برخورد با این مسائل دلمان به درد نیفتد و شناخت از افراد جامعه بینا داشته باشیم .آدمک تو هم ادامه بده تا اعمال خارق العاده شما را ببینیم و درک کنیم باشد که در آخر سر بلند و پیروز باشیم .

 9. 9

  با درود فراوان.
  پيوند يكتاش را فعلا كاريش نتوانستم بكنم ولي تيتر صفحه را با پيشنهادِ به جاي شما تغيير دادم كه به راستي اين كودك, شان محل را دارد زير سوال ميبرد.

 10. 10
  سامان says:

  آدمک فقط میتونم بهت بگم تو به ما نمیخوری

 11. 11
  چه اهمیتی دارد! says:

  دووورود بچه ها من نه آدمک را می شناسم نه فامیل منه ولی بزارید حرف خودشو بزنه من حتی با تیتر که گذاشته مشکلی نداشتم با اینکه خودم خوشم نمیاد از این لحن حرف زدن ولی بزارید اینم حرف خودشو بزنه به قول چرچیل تبلیغ خوبه چه مثبت باشه چه منفی مهم این است که نفع داره من تمام کتابهای آدمک رو دانلود میکنم اگر زمانی موفق شدم باهاش از نزدیک آشنا بشم علت اینجور حرف زدنشو ازش خواهم برسید شاید این یک نابینا باشه که خودشو بینا جا میزنه که کتاب ها رو بما برسونه ولی مهم این هست که کاری میکنه که کسی نکرده و نمیکنه راستش خودمو میگم با داشتن یک کتاب خونه یک ترابایتی هنوز واسه شما یک کتاب هم نزاشتم!یک داستان آمریکایی واستون میگم خلاصه شده …
  یک جوجه بود که میخواست بره بیرون مزرعه دنیا رو ببینه هر چی حیوونای مزرعه گفتند تو کوچیکی خورده میشی گم میشی گوش نداد رفت بیرون دور دور شد نزدیک شب شد یک روباه هم دنبال جوجه بود تا شکارش کنه!جوجه هم سردش بود هم گشنه یک گاو بزرگ این ماجرا رو فهمید وقتی روباه رو دید اومد کنار جوجه دم شو بالا کرد چندتا تباله بزرگ روی جوجه انداخت!!!!اول جوجه شاکی شد ولی دید این تو هم گرم هست و هم غذا داره!از بوی گند تباله روباه جوجه رو گم کرد!جوجه وقتی هم گرمش شد هم سیر شد گفت چرا من باید اینجا توی این کصافت باشم!اومد بیرون تا اومد بیرون روباه دیدش و خوردش!نکته اخلاقی شاید آدمک همین گاو باشه به ظاهرش نگاه نکنید به عملش و نفعش واسمون بنگرید ببخشید طولانی شد دم همتون گرم راستی قنبر جان خیلی چاکریم تو خودت منبع تعادل سایت هستی من از نزدیک میشناسمت !میدونم چه آدم بزرگی هستی ولی تو منو اینجا نمیشناسی خوشحالم که اینجا داره هر روز بهتر میشه مخصوصا مجتبی که روز به روز بهتر میشه و دیگه اون آدم مغرور نیست که من ازش بدم میومد!
  شاد زی مهر افزون

 12. 12
  ghanbar says:

  درود
  چه اهمیتی دارد گفته باشم موقعیت شما ” لو ” رفت با همکاری مجتبی خان حالا می شناسمت بیشتر از دیروز کمتر از فردا منتظر کتاب های زیبا از سوس شما و انتشار آن در محله هستم .شما فردی توانمند هستید که مجتبی باید از حضور شما بهترین بهره را ببرد .به امید چنین روزی .دوستتان دارم .موفق باشید

  • 12.1
   چه اهمیتی دارد! says:

   دووورود مرسی قنبر عزیز شما لطف دارید….
   امیدوارم بتونم مفید باشم …ولی باز هم میگم به آدمک کاری نداشته باشید غات میزنه میره از کتاب هاش بی نسیب میشیم ها!البته فکر نکنم دیگه رفتنی باشه چون نشدنی هست!
   بزارید این یکی خودشو تخلیه روانی کنه یکم آزاد باشه خوب میشه اگه نشد میبندیمش به تخت کتکش میزنیم!اگه نشد بهش آرامبخش قوی تذریق میکنیم!….
   شاد زی مهر افزون بدرود

 13. 13
  بهاره سلطانی says:

  آدمک این را بدون که بچه های محله خیلی قابل احترام هستند ولی تو با کمال بی تربیتی تهمت میزنی اگر میخواهی لطفی به بچه ها کنی چه لزومی داره که بد دهنی کنی؟ این جوری وجهه خودت را زیر سوأل میبری

 14. 14
  نخودي says:

  سلام من كه اصلاً در شأن خودم نمي ديدم اينجا نظر بذارم ولي به عقيده من اين از اون پست هاست كه مستحق ديليت شدن داره، با عقايد و صحبتهاي “بي نام” كاملاً موافقم و بنظر من شما با انتشار اين گونه پست ها “نه از نظر قانون كپي رايت و حق مؤولف” كه قبلاً صحبتش شده بود بلكه از نظر نشر حرفهاي دور از ادب مسؤوليد، به قول خودتون بچه هاي كم سن رو هم بايد در نظر گرفت كه از اين سايت ديدن مي كنند، همون هايي كه هدف بلند مدت شما رو تشكيل مي دند

 15. 15
  cheshmak says:

  آدمک من که نمی شناسمت اصلا هم دنبال شناختنت نیستم. ولی تو یک روانشناس حرفه ای هستی. با نوشتن چنتا کلمه مثل کور یا خر خوب بچه ها را به نظر دادن و توجه به خودت ترغیب کردی. دوستان اگر دوست ندارید که از این دسته پستها منظورم حرفهای زشت بیشتر شود سکوت کنید. یعنی کامنت نگذارید. فقط اگر می خواهید کتابش را دانلد کنید ولی به حرفها اهمیت ندیهد.

 16. 16
  ghanbar says:

  درود
  روزگار است گه عزت دهد گه خوار دارد
  چرخ بازیگر از این بازیچه ها بسیار دارد .
  دوستان من خویشتن دار باشید .نادیده نخرید ، ظاهر بین نباشید .کمی منطق را قاضی کنید .اصل کلام را چه اهمیتی دارد گفت .اینکه آدمک نیاید این پست ها را نگذارد مسئله حل نمی شود .مگر آمارگیر این محله آمار نمی دهد خیلی از بینا ها می آیند چیزی دستگیرشان نمی شود نظر هم ندارند می روند می روند .شان آدمی به چیست ؟ به دانستن ، یاد دادن و عمل کردن به دانسته ها .بله همه بچه ها احترام دارند همه .اما مگر می شود چیزی را آموخت وتشکر نکرد ساکت بود ساکت و یکی از درد های ما در محله سکوت دوستان است . نقل شده که در زمان امامی شخصی سروده سرائی می کرد و مشروب هم می خورد اما امام می دانست که مشروب خوار است و بر سفره مخالفان می نشیند ولی به او انعام م یداد تا سروده در مورد مکتب شیعه بسراید و منتشر کند . دوستان من من گوش کردم به این برنامه ها فکر کنم قسمت اول برنامه اجرائی ونرم افزار باشد وقسمت دوم آموزش است خصوصا کلون سی دی در آن بود و من چون در استفاده از آن فقط با بالا آمدن سی دی مجازی به هدفم می رسیدم اما الان توانائی کار با آن را بهتر از قبل یاد گرفتم .جا دارد از آدمک عزیز تشکر کنم اگر هیچ کس نیاید من نظر می دهم .این مطالبی که شما به قول دوستان بی ادبانه می نویسید سر گویش شما نیست سر این مسئله است که خیلی از ما با این مسئله کنار نیامدیم هنوز راه دراز است تا کنار آمدن با حقیقت و واقعیت در واقع ما جدای از تو نیستیم همانطور که شما آدمک هنوز کنار نیامده اید و از سر دیگر بام افتاده اید ما نیز از سر دیگر آن همه با این واقعیت مشکل داریم و این موضوع از درک آ« است باور کنید که روزگار است که عزت دهد یا خوار دارد .
  آدمک هیچ نیازی به نظرات ما ندارد .این تفکر ما است که این را می طلبد .راستی آدمک به 111 گفتی که ترسو اما خودت هم با نام مستعار می نویسی چرا جرات نداری خودت را معرفی کنی .روت نمیشه یا بابات نمی گذاره . معلمت نگفته که همیشه جوانمرد باش و شهامت گفتن حق را داشته باش حتی اگر به ضرر و زیان تو باشد .اگر نگفته یادت باشد بزرگ شدی تو به دیگران بگو باشه عمو .آفرین بچه حرف گوش کن راستی کجا رفتی ترسیدی بیائی از خودت دفاع کنی برو خدا رو شکر کن که هنوز 111 نیامده والا تکه بزرگه گوشت است همه پته ات را تا حالا آب برده بود .اسکایپت را بده کارت دارم نترس میدانم بچه ای یک کار خوب دارم تا برای بزرگ شدنت کمک کند .بای

 17. 17
  آدمک says:

  سلام من اولش توی پست اولم فحش دادم بعد معذرت خواهی کردم بعد توی پستهای بعدیم همه قبولم نکردید و هرچی خواستید گفتید خوب شما بزرگا طرف همید دیگه من چیکار کنم من غلط املایی نداشتم کی گفته بود من غلط دارم باقی حرفا هم اونقد زیاد و گنده منده بود که نفمیدم. من بابام بدونه میام اینجا با کمربند تیکه تیکم میکنه از اسکایپم پشیمون شدم چون بعدش ترسیدم اما با دو سه تا از بازدید کننده های سایت چت میکنم آقای خادمیم که لینک مستقیم نمیده بم تیترمم عوض میکنه هیشکی هم نمیگه من پول تو جیبیهام رو میدم واسه شما اینترنت میخرم کتابا رو میذارم که کتابا مال بابای همون دوستمه که گفتم باباش نابیناست و از باباش بدش میاد معلممون گفت کمک به نابینا خوبه خدا خوشش میاد ولی من دفه بعد بلدم واسه پست کتاب اینجا چیکار کنم تازه من دارم روبوتیک توی مدرسه کار میکنم و تا حالا سه تا ربات ساختم یکی آتشنشان یکی پلیس و یکی تعقیب خط که میخوام بزرگ که شدم واسه شما ربات راهنما مث سگ راهنما بسازم خدافظ

 18. 18
  علی says:

  آدمک جان همین که فرق بی شعور و با شعور رو میفهمی خیلی خوبه میشه به آینده امیدوار شد
  من کاملا درکت میکنم و میفهمم چرا این مدلی حرف میزنی

 19. 19
  javad says:

  سلام بنده یه با اینکه نابینا هستم ولی یه جورایی با این پست موافقم
  علتش هم اینه
  ما نابیناها آنقدر به اینجور حرفها مثل حرفهای آدمک عادت نکردیم وقتی در میان اجتماع مردم عادی هم یکی به ما بگه کور بهمان بر میخوره و میخوایم گریه کنیم.

  ولی من خودم که با دوستام اینو فرهنگ سازی کرده ام وقت به هم میرسیم میان خودمون به هم میگیم مثلاً سلام کوری خوبی؟
  یعنی یه جورایی خودمان را به این حرفها وفق میدیم تا وقتی که یه فرد بینا بگه اونو میبینی کوره
  یه هو بی اختیار ناراحت نشیم و جنبه داشته باشیم.
  درست است شاید گفتن کور نسبت به یک فرد نابینا بی حرمتی باشد ولی چه کنیم فرهنگ جامعه اینه باید بسازیم.
  به همین خاطر من و چند تن از دوستام در بسیاری موارد با همین روشی که گفتم در مقابل این رفتار افراد بینا کم نیاوردیم و موجب شرمندگی آنها شده ایم و خودشان معذرت خواهی کرده اند و به ظرفیت ما احسنت گفته اند.
  چون در بعضی از موارد افراد برای تمسخر و حالگیری از این حرفها استفاده میکنند.
  البته نظر شخصی من اینه.
  ضمناً معنی کور یعنی کسی که چشماش نمیبینه خوب چرا به ما بر بخورد؟
  کور و نابینا چه تفاوتی دارد هردو نمیبیند؟
  یا اینکه کر و ناشنوا چه تفاوتی دارد؟
  چرا باید بیدلیل خودمان را ناراحت کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید