ترفندهای جستجو در Google

سلام دوستان
این مطلب را که می گذارم ویژه افراد مبتدی است لطفا حرفه ایها نخوانند .
شاید از خواندن عنوان این ترفند اندکی تعجب کنید؛ اما گوگل هم برای جستجو در وب، شگردها و ترفندهای خاصی را در نظر گرفته است. ممکن است فکر کنید که تنها راه رسیدن به نتیجه جستجو، تایپ متن مورد نظر است اما این جستجوی شما میتواند دور از دسترس ترین نتایج را برای شما به ارمغان بیاورد! با بهره گیری از این ترفندها که در واقع دستورات خاصی هستند میتوانید بهترین نتیجه جستجو را از گوگل طلب کنید.

دستورات به این شرح هستند (به جای آدرس ترفندستان، آدرس سایت مورد نظر را بنویسید):

cache:www.tarfandestan.com
با استفاده از این دستور، در صورتی که سایت مورد نظر ما توسط گوگل ذخیره شده باشد، آخرین ورژن ذخیره شده آن در سرورهای گوگل مشاهده خواهد شد.البته معمولأ ورژن ذخیره شده مربوط به روزهای گذشته میباشد که البته این موضوع به اعتبار سایت نیز مورد نظر بستگی دارد. با این روش میتوانید ببینید سایت مورد نظر آخرین بار چه زمانی توسط گوگل ذخیره شده است.

link:www.tarfandestan.com
با این دستور گوگل کلیه سایت هایی که به سایت مورد نظر ما (در اینجا tarfandestan.com) لینک داده اند را لیست میکند.

related:www.tarfandestan.com
اگر میخواهید سایت های هم خانواده و شبیه به سایت مورد نظر خود را پیدا کنید از این دستور استفاده کنید.

info:www.tarfandestan.com
اطلاعاتی در مورد سایت مورد نظر، که گوگل میتواند ارائه کند.

درباره عباس خاک سفیدی

من عباس خاک سفیدی کارشناس علوم سیاسی و شاغل سازمان بهزیستی شهرستان زاهدان و در حال حاضر در بخش آموزش کامپیوتر و اینترنت به نابینایان مشغول به کار در کتابخانه کودکان امید می باشم چندی قبل آقای نیکفرجام پیشنهاد ایجاد وبلاگی برای نرم افزارهای نابینایان را دادند که با ایجاد وبلاگ Besheno.blogfa.com کارمان را آغاز کردیم من سعی دارم تا مطالبی را که طی این ده سال در حوزه کامپیوتر آموختم در اختیار نابینایان بگذارم . موفق باشید و سعی کنید هرچه یاد دارید به همه بیاموزید و تلاش کنید بیشتر از آنچه می دانید وانمود نکنید.
این نوشته در آموزش, آموزش های رایگان, کامپیوتر ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

2 Responses to ترفندهای جستجو در Google

  1. 1
    نخودي says:

    سلام عباس آقا ممنون مطلب جالبي بود ولي ما مبتديها اصولاً نمي دونيم مطلب مورد نظرمون تو كدوم سايت هست و :عنوان مطلب: رو سرچ مي كنيم خب اگه آدرس سايت رو بلد بوديم كه همون رو تو آدرس بار مي نوشتيم و ديگه مزاحم گوگل هم نمي شديم، حالا شما راهنمايي كنيد مثلاً چطوري مي شه در مورد يه موضوع خاص تو گوگل سرچ كرد و نتايجي كه گوگل مي ده از هر كجا و هر دري نباشه! بره درست سراغ لب مطلب؟
    مرسي شاد باشيد تا هميشه.

دیدگاهتان را بنویسید