حمایت از انجمن موج نور

خوب این هم از آن دسته مطالبی است که می ترسم بگذارمش. آخه می ترسم مورد خشم مدیر سایت قرار گیرم که خیلی وحشت ناک است. اما با اضطرابم روبرو می شوم تا ببینم چی میشود. اما این بحث از کجا آغاز شد خیلی طولانی است و البته همه میدانید پس تکرار نمی کنم. اما شد آنچه شد. یعنی انتقادهای متعدد به انجمن موج نور که حالا برخی وارد یا برخی وارد نبود. من کاری به این کارها ندارم من در حال حاضر یا بهتر بگویم هیچ گاه با این انجمن یا هر انجمن دیگری هیچ رابته ای نداشتم حتا وقتی مرحوم رحیم نژاد زنده بودند به من گفتند که بیا در انتخابات انجمن جوانان شرکت کن ولی من قبول نکردم. نه به این خاطر که کلاس بگذارم به این خاطر که خیلیها بودند که بیشتر از من حالیشان بود. به هر حال من هیچ گاه بازرس یا هیچ سمتی در هیچ انجمنی نداشتم. دیگر چه برسد به موج نور که اصلا کسانی مثل مرا قبول ندارند چون ما خیلی که زور بزنیم بلدیم کامپیوتر را روشن کنیم فقط همین. پساصلا به درد این انجمن نمی خوریم. هم چنین من برای تحصیل یا عمور روز مره ام به هیچ انجمنی وابستگی ندارم پس از هیچ کدام هم نمی ترسم. از دعواها یا قولهایی که این انجمنها با هم دارند یا دزدیها یا حلال خوریها یا عمور مالی آنها هم هیچ اطلاعی ندارم. از بودجه ها یا خرج مخارج آنها هم اطلاعی ندارم. و مطالبی هم که در مورد بودجه آنها از دیگر انجمنها یا افرادی در این سایت شنیدم را قبول ندارم چون قسم می خورم هیچ کدام با اطلاع کافی از آن صحبت نمی کنند و بیشتر گمانه زنی می کنند. خوب این مقدمه را گفتم که نگویید از کسی ترسیده یا برای منافعش مطلب نوشته یا از طرف کسی شارج شده است. در ضمن من بی سواد نیستم. بیکار و بی درامد هم نیستم هرچند شغل داعمی ندارم یا در آمدم خیلی نیست ولی نابینایی مستقل هستم نه یک بیکار بی آر.
اما گفته شد موج نور چرا پول می گیرد چرا قفل می گذارد. چرا هدفهایش را اجرا نمی کند. چرا بودجه می خورد. و خیلی چرا ها. اما من می خواهم از این انجمن حمایت کنم. راستی اگر این انجمن نبود خیلی ها مثل آقای خادمی یا میثم. یا آقای قنبری یا آقای حاتمی یا خیلی ها دیگر می توانستند به راحتی با توجه به هوش بالا خود به علم کامپیوتر دست یابند. اما کسانی مثل من که هوش فنی نداریم چه باید می کردند. نگویید که تو بی آری و حال نداری خودت تلاش کنی و آماده خوری نه به خدا نه اگر من نمی توانم به سرعت این علم را یاد بگیرم ولی خیلی کارها که شما نمی توانید انجام دهید مثل گرفتن رتبه سوم کنفرانس بین المللی را دارم. تعریف از خود نمی کنم ولی می گویم برخی از ماها در کارهای مختلف به دیگران وابسته این اگر موج نور نبود من از کجا اینترنت یاد می گرفتم.
آیا یکی از شما حاضر بودید با پنج هزار تومان به من اینترنت یاد بدهید.
آیا اگر آقای رفاهی به من نرم افزارهای مورد نیازم را رایگان نمی داد الان کی و با چقدر حضینه حاضر بود فقط به این بهانه که چشمت کور برو یاد بگیر یا اینترنت پر سرعت پیدا کن و خودت دانلود کن چیزی جز پوچی تحویل من می داد. آیا اگر آقای ایزدی آنقدر با محبت و مهربانی پاسخ گوی پرسشهای من و خیلی از دوستانم نبود ما الان می توانستیم کامپیوتر را یاد بگیریم. آیا اگر آقای ایزدی جواب تلفنها را نمی داد کی حاضر بود جواب حتا یک پیامک را بدهد.
آیا اگر موج نور کلاس آمار نمی گذاشت بچه های روانشناسی یا مشاوره چه باید می کردند کدام انجمن برایشان کلاس می گذاشت. آیا هیچ انجمنی چنین هدفی نداشت یا این که حال این کار را نداشت. من در کلاس آمار شرکت نکردم ولی خیلی ها بودند که مشکلشان با این کلاس حل شد. در حالی که سر دبیرها دیگر انجمنها گفتند ما هم آمار پاس کردیم چشم تان کور بروید سر کلاس یا بچه ها بینا یادتان بدهند. یک مثال من به یکی از اعضای انجمن فرهنگی مردمی نصر گفتم در نرم افزار spss کمکم کند به خدا در حالی که کاری نداشت هیچ کاری برایم نکرد. با این وجود که بارها برایش کارهای زیادی کرده بودم.
اگر موج نور کلاس کامپیوتر می گذارد و هیچ پولی نمی گیرد یا اینترنت رایگان هرچند سالها قبل می داد آیا کار اشتباهی می کرد. آیا اگر موج نور برای تهیه cd ها پول می گیرد یا قفل می گذارد اشتباه اس خودم بارها دیدم که بچه ها از روی سیدی ها رایت می کردند. خداییش اگر راست بگویید تو رو به خدا یکم با انصاف بگویید اگر خود باشید و محصولتان را رایت کنند و هیچ منفعتی برای شما نداشته باشد رازی هستید. آیا در مقابل کسانی که این کار را می کند نمی ایستید. یک بار به یکی از سایتهای خارجی از یکی از کشورها که همه معتقدیم حقوق بشر یا حقوق انسانها را رعایت می کند ایمیلی دادم به این مبنا که فلان آهنگ را برایم بفرستید چون در سایتها نمی جویمش . پاسخ دادند ما بر اساس حق کپی رایت نمی وانیم این کار را بکنیم. آیا آن سایت نمی توانست بدون اینکه کسی بفهمد این کار را بکند؟ چرا دوستان بی انصافی می کنید چرا یاد گرفتیم همه اش رایگان به خاسته هایمان برسیم؟ چرا برای دادن پنج هزار تومان خود کشی می کنیم در حالی که شاید فقط یک بار در سال باشد. چرا برای یک اردو سی هزار تومان می دهیم اما برای سیدی نه.
من سال گذشته برای کلینیک ره آورد آفتاب تبلیغ کردم تا کلاسی در آن مرکز برگذار شود خیلی سخت بود روز شب باید با این آن سر و کله می زدم. سه ماهی طول کشید تا کلاس برگذار شد. کلینیک در عوض حق رایت سیدی های کلاس را که البته خودم ضبط کرده بودم و ساعتها رویش کار کرده بودم را به خودم داد. من هم فقط برای هر سیدی دو هزار تومان گرفتم. اما خیلی عجیب بود برخی از افرادی که کلاس را نیامده بودند اعتراض می کردند که چرا اینقدر گران است. یعنی حاضر نبودند به جای اینکه صد هشتاد هزار تومان بدهند دو هزار تومان بدهند و می خواستند رایگان تحویل بگیرند. حتا حاضر نبودند از خواسته شان دست بردارند. آیا من بی انصاف بودم که چنین می کردم آیا حق من نبود پس از سه ماه دردسر دو هزار تومان بگیرم؟
اگر موج نور به جای این فعالیتها چون دیگر انجمنها فقط و فقط جشن می گرفت و اردو می برد حالا این همه اتهام بهشان وارد نبود. اگر آنها هم چون جامعه اسلامی اصفهان به دادن روغن گوشت نذری یا چون کانون نصر با اردو یا تله رادیو مسخره خود یا برگذاری جلساتی که به نفع بیناها است نه نابینا. یا اداره انجمن به صورت خانوادگی. یا کارهایی که دیگر انجمنها انجام می دهند می پرداخت الان ماها که ادعای متفکر بودن می کردیم از شان تعریف می کردیم. اگر موج نور از ده هدف خود یکی را اجرایی کرده باشد دیگر انجمنها از صد هدف خود نه تنها هیچ یک را اجرایی نکردند بلکه نصفش را هم عوضی و به ظرر نابینا انجام دادند.
بی انصافی نکنید اگر انتقاد می کنید نکات مثبت را هم بگویید. حتما اشکالاتی دارند ولی به خدا بهتر از همه انجمنها کار می کنند به خدا با تحصیلترین افراد را دارند به خدا راست می گویم
حضرت علی می فرماید :هر آنچه را که برای خود می پسندی برای دیگری نیز بپسند

درباره cheshmak

من محمد جواد خادمی متولد سال 67 هستم. از دو سالگی بر اثر تومور مغزی که دیر تشخیص داده شد نابینا شدم. پس از تحصیل در ابابصیر اصفهان در دبیرستان عادی و سپس دانشگاه فولاد شهر تحصیل کردم. هم اکنون دانشجوی کارشناسی ارشد بالینی دانشگاه نجف آباد می باشم. آدمی رک هستم که دوست دارم دیگران من را به خاطر خودم دوستم داشته باشم. راستی مجردم
این نوشته در صحبت های خودمونی ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

29 Responses to حمایت از انجمن موج نور

 1. 1
  میثم امینی says:

  درود
  چشمك جان با تك تك كلماتت موافقم. من هم مثل خودت هيچ كاري به هيچ انجمني ندارم. ولي خدايي زحمات انجمن موج نور رو مي‌بينم.
  انجمني كه خيرش نه تنها به ما اصفهاني‌ها بلكه به نابينا‌هايي از بقيه‌ي استان‌ها هم مي‌رسه.
  قبلا هم گفتم اين انتظار كه همه براي رضاي خدا و رايگان كار كنن مسخره هست. باور كنيد اگه اون‌ها رايگان هم كار مي‌كردن باز هم بعضي ايراد مي‌گرفتن. مثلا مي‌گفتن چرا ما بايد بياييم انجمن و سي‌دي‌ها رو بگيريم؟ چرا واسمون نمياريد در خونه؟
  تو اسم چند نفر رو بردي كه من هم جزوشون بودم و گفتي كه ما كارمون رو خودمون پيش مي‌بريم. ولي در مورد من اگه آموزش‌هاي موج نور نبود الآن هيچي نبودم. بايد يه چيزي اصول رو ياد بده كه بعد آدم بتونه خودش جلو بره. مثلا آموزش صفحه كليد و ويندوز و اينترنت.
  بعضي حاضرن ده‌ها هزار تومن خرج پهناي باند اينترنت كنن و سريال‌ها و فيلم‌هاي آبكي دانلود كنن ولي پول واسه‌ي اين كتاب‌ها ندن.
  همينه كه ما نابينا‌هاي ايراني به هيچ جا نمي‌رسيم. انتظار بيش از حد. موفق باشيد همگي.

  • 1.1

   درود.
   ولي من يادمه قبل از اينكه سيديهاي آموزشي بخري هم كه تا حدودي كامپيوتر بلد بودي ميثم جان!
   نظرت به جا و متين ولي انگار براي حمايت از اين پست خيلي استعداد ها و تواناييهات را دسته كم گرفتي.
   واقعيت را مينوشتي درست ولي نيازي نبود خودت را اينقدر پايين بياوري!
   تو توي وبلاگت هم هميشه از خودت بد ميگفتي و خودت را دسته كم ميگرفتي.
   من با اين كارت مخالفم.
   اتفاقا يكي از كساني كه پتانسيل بالايي داره و داره هدر ميره همين خودتي ميثم جان.
   هندونه هم ارزون نشده كه بذارم زير بغلت جدي گفتم.

 2. 2
  sanna says:

  سلام بله درست میفرمایید من هم با اینکه از استان شما نیستم اما از کمکهای این انجمن و مسولان محترمش بسیار بهره مند شدم و قبول دارم که این به حق و انصاف نیست که از زحمتهای همنوعانمون خدایی نکرده سو استفاده کنیم مگه برای کسب هر چیزی نباید بهایی پرداخت

 3. 3
  مسعود says:

  درود استاد.
  تمام حرفهای شما از نظر من کاملا حساب شده و درسته.
  میخوام یه پیشنهاد بنویسم،‏ البته اگه چرت بود دوستان به بزرگواری خودتان ببخشید.
  چون من در این مورد کاملا بیتجربه اام.
  من میگم این انجمن اگر سیدی های آموزشی را رایگان در اختیار بچه های نابینا قرار میداد و روشون هم قفل نمیذاشت و به جاش راهی برای کمک به انجمن به صورت کاملا اختیاری وجود میداشت خیلی بهتر بود.
  من خیلی ها رو میشناسم که از این جور کمک کردن بیشتر لذت میبرند.
  پیروز باشید.

 4. 4
  سعید says:

  با سلام و دورود به بچه محل های خودم باگفته های چشمک موافقم من شناختی نسبت بافراد و کارکنان موج نور ندارم ولی آقایان را به اسم میشناسم و این را هم میدانم که کتاب های موج نور کمک بزرگی در فرا گیری این حقیر درآموزشکامپییوترداشته از دوستان جوان خودم عاجزانه تقاضا میکنم که مرام داشته باشند و از هرگونه دسته کشی و باند بازی پرهیز کنند واقعیتها را هیچ گاه فراموش نکنند و همیشه قدر دان باشند

 5. 5

  نه. چرا من را بدنام ميكني چشمك. من كي مطالب مخالف يا انتقادي يا تعريفي را حذف كردم؟ بايد نمونه بياري همين جوري الكي حرف ميزني خوب نيستا.
  همه ميدونيم كاري كه موج نور انجام داده بالا بردن آگاهي كامپيوتري يك سري از نابيناها بوده.
  خيلي ها خودشون كامپيوتر رو ياد گرفتند خيلي ها با سيديهاي موج نور خيلي ها با سيديهاي آقاي هاديان و آقاي رشاد و غيره.
  طبيعتا بعضي از شما هم جزو اون دسته اي هستيد كه با سيديهاي موج نور ياد گرفتيد. بعشي هاتون هم جزو دسته هاي ديگه.
  انجمن موج نور پتانسيلهاي زيادي داشته و داره كه به هدر ميره.
  مثلا اين انجمن سال پيش در اطلاعيه اي كه داد از استوديوي تازه تاسيسش براي ضبط كتب درسي و غير درسي بسياري خبر داد ولي نميدونم كسي آيا ميدونه كه چندتا كتاب تا حالا توي استوديوي به اون خوبي ضبط شده؟
  انجمن موج نور بعضي وقت ها با يك تصميم اشتباه ضرري زده كه اگر جبرانش غير ممكن هم نباشه خيلي سخته.
  مثلا يك بار شهرداري اصفهان طرحي براي نابيناها تصويب كرد كه در پياده رو ها نرسيده به ميله هايي كه مانع موتور ها هستند سنگ فرش را برجسته كنه و شروع كرد به اجرايي كردن اين طرح كه چه قدر خوب بود اما اجراي طرح متوقف شد ميدونيد چرا؟ وقتي دليل توقف طرح از شهرداري پرسيده شد گفتند انجمن موج نور نامه زده زنگ زده گفته كارتون استاندارد نيست و كار كنسل شده به همين راحتي.
  من خودم اينترنت مقدماتي رو خانه رياضيات ياد گرفتم.
  اما انتقاد به يك انجمن گيرم كه تنها انجمني باشه كه كمي هم كار ميكنه نبايد ناديده گرفته بشه. انتقاد نكردن از يك انجمن يا فرد يا گروه مساوي ميشه با اينكه ضعفها ديده نشه راه كج بشه و بوم.
  يك انتقاد كوچيك نبايد اون قدر تعصب به بار بياره كه جاي بحث براي همه مشكلات بسته بشه.
  من اگه با موج نور خصومتي داشتم كه كتاب هاي آدمك حذف نشده بود.
  ديديد ميگند حرف نداره خوب اين از قديم بوده چيزي كه حرف نداره يعني خوبه و ديگه حرفي توش نيست و حرف نداره خوب اون كارهايي كه كردند و حرف نداره كه حرف نداره ولي اون مسائلي كه حرف داره را نبايد ول كرد به امان خدا بايد حرف هايي كه داره را زد.
  من بيشتر روي دنده انتقادم تا تعريف چون با تعريف معمولا طرف به خودش مغرور ميشه تكروي ميكنه و در نهايت اوضاع بدتر ميشه.
  پيش به سوي اختلاف با هم ديگه! هههه

  • 5.1
   cheshmmak says:

   اما مجتبی من که نگفتم حذفش می کنی. اگر می ترسیدم که حذفش می کنی که نمی نوشتم. اما یک نمونه می آورم تو نظر مرا یک بار حذف کردی. خوب بود باحال گفتم نه؟ اما از شوخی گذشته باید انتقادها را گفت مخصوصا از جانب کسی که با انجمن بیشتر رو در روست مثل شما. اما این انتقاد که از جانب شما بیان شد از طرف برخی خیلی بزرگ نمایی شد طوری که بعضی از دوستان که تا به حال با این انجمن رابته نداشتند فکر کردند که عجب آدمهایی دزد و شالاتان در این انجمنند

   • 5.1.1

    چشمك ميدونم شوخي كردي ولي بگم خودتم ميدوني اون نظرت به نوشته اصلي لطمه ميزد و خوانندگانش را گمراه ميكرد و خودتم زير نظرت نوشتي كه خوب شد من با حذفش ماست ماليش كردم.
    از نظر من انتقاد از انجمن موج نور اصلا پا نگرفت كه بخواد توسط بچه ها بزرگ بشه!
    بله. قبول. اينها هم اگر از كار دست بكشند شايد جايي نباشه كه منسجم كتاب درست كنه ولي بالاخره علم چيزي نيست كه بشه محدودش كرد و نابينايان گليمشون را از آب با موج نور يا بي موج نور با خادمي يا بي خادمي بالا ميكشند.
    مثلا براي اينكه بدونيد آموزش ساند فورج را آقاي هاديان هفت سال پيش در مجموعه راه سبز عرضه كرد.
    يا مثلا آقاي رشاد نمونه سوالات آي سي دي ال براي نابينايان را به صورت عملي با جاز ضبط كرد و در اختيار عموم قرارداد كاري كه تا به حال هيچ فرد يا سازمان يا انجمني انجامش نداده.
    فقط دو نمونه گفتم كه بگم يكي را اون قدر بالا نبريد كه حباب بشه بعد توي يك ثانيه بتركه!
    خوش باشي.

 6. 6
  اکبر غفارزاده says:

  با درود فراوان به همگان
  دوستان خوب من بنده هم با صحبتهای چشمک عزیز موافق هستم
  بنده از استان شما نیستم ولی بیشتر سیدیهای این انجمن را خریده ام و این آغایان سخت کوش و با تجربه را میشناسم
  اگر این سیدیهای این انجمن نبود بنده اسلن از دنیای کامپیوتر سر در نمیآوردم
  بنده یک روز به آغای رضایی سیدی آموزش اکسل را میخواستم
  ایشان به من گفتند بنده مبلغ دو میلیون تومان از جیب خود هزینه کرده ام و اگر این سیدی را بین بچه ها توزیع کنم
  سریع آن را کپی میکنند و هزینه ای را که کرده ام در نمیآورم
  حتا ایشان میگفتند اگر بهزیستی از فعالیتهای این انجمن حمایت کند
  ما این سیدیها را رایگان توزیع میکنیم که اینگونه نشد
  خلاصه میخواهم بگویم اینقدر سنگدل نباشیم و کمی هم انصاف به راه بدهیم
  چرا برای یک اینترنت پر سرعت حد اقل 20 هزار تومان هزینه کنیم ولی برای یک سیدی پنج هزار تومان هزینه نکنیم
  شاد باشید

 7. 7
  cheshmmak says:

  داز تمام دوستانی که حق و انصاف را رعایت کردند ممنونم
  میثم. ممنونم که با صبر و حوصله و با کلماتی بهتر از من و با دلایلی بهتر از من مخصوصا که تو بیشتر از من کامپیوتر واردی نظر دادی.
  ثنا. مرسی که نظرت را گفتی من خیلی خوشحال می شوم که بچه ها نترسند و مثل تو نظرشان را بگویند
  مسعود پیشنهادت جالبه باید انجمن رویش فکر کند.
  سعید از تو هم ممنونم
  آقای غفار زاده. من هم شنیده ام که بهزیستی حمایت نمی کند فکر هم می کنم درست باشه البته کاملا نمی دانم.

 8. 8
  نخودي says:

  سلام منم با صحبت هاي جناب چشمك كاملاً موافقم، البته زير سؤال بردن ديگر گروه ها و انجمنها براي توجيح يك گروه درست نيست همانگونه كه مقايسه دو فرزند صحيح نيست ولي گذشته از اين مورد تنها انتقاد شخصي من به موج نوريها گذاشتن قفل روي محصولاتشون هست اون هم نه به لحاظ اينكه نمي تونم كپيرايتش رو بشكنم و به اين و اون بدم بلكه به اين دليل كه خودم نمي تونم به راحتي از اون استفاده كنم و البته اين مورد رو به جناب رفاهي كه بسيار بسيار فرد زحمت كش و تلاش گر و دلسوزي هستند و البته توانا و دانا گوش زد كردم و ايشون هم پذيرفتند و حتي ايميل برخي از مسؤولين انجمن رو در اختيار من گذاشتند تا مسئله رو با اونها هم مطرح كنم.
  در هر حال به عقيده من حتي گذاشتن يه قدم در راه نيل به هدف ارزشمند هست و اين انجمن بيش از يك قدم در اين راه برداشته و البته ديگر انجمنهاي فعال در زمينه نابينايان هم اهداف خاص خودشون رو دارند و در اون راستا حركت مي كنند.
  در نهايت آرزوي موفقيت روز افزون براي انجمن موج نور اصفهان و ديگر انجمنهاي فعال معلولين رو دارم و اميدوارم اصلاً روزي برسه كه نه نابينايي باشه و نه معلولي و نه انجمن و جامعه معلوليني.
  شاد باشيد تا هميشه.

 9. 9
  cheshmmak says:

  من هم با قفل گذاشتن به همین دلیلی که شما گفتید مخالفم. آرزویت خیلی باحال بود
  هرچند نباید انجمنها را با هم مقایسه کرد ولی برخی انجمنها شورش را در آوردند ولش کنید قبلا پستی در این زمینه گذاشتم
  راستی نخودی نمی شود من هم بیایم توی اکیپ شما؟

 10. 10
  نخودي says:

  درخواست شما رو تو هيأت مديره مطرح مي كنم!!

 11. 11

  اتفاقا از برجسته جاهايي كه به انجمن موج نور كمك كرده همين سازمان بهزيستي بوده.
  بهزيستي در مقابل بسته هاي پيشنهادي موج نور كه چندين تا ديسك در يك بسته بود هزينه پرداخت ميكرد و به متقاضيان رايگان يا با نصف قيمت ميداد. به عبارتي روي محصولات موج نور يارانه ميداد يارانه.
  نميدونم الان قطع شده يا نه ولي سال پيش كه اين طور بود.
  شما هم از اون طرف بوم افتاديد يه جوري نظر ميديد انگار موج نوريها شبها نون خشك ميزنن توي آب و ميخورند و انگاري كه همه اين كتابها رو محض رضاي خداوند متعال تهيه ميكنند.
  واقع بيني هم بعضي وقتها خوب چيزيه!

 12. 12
  sajedeh says:

  salameh mojadad man dobareh ba 1 soaleh digeh oomadam khedmatetun vali in bar soalamo jayeh monasebi goftam chon az cheshmak soal daram , cheshmak jan yeh rahnamayi man ageh bekham vaseh arshad bekhunam ba tavajoh beh inkeh reshtam ravanshenasiyeh kudakaneh estesnayi hast mitunam az manabeeh ravanshenasiyeh balini va omumi estefadeh konam ??? akheh dashtam too mahaleh migashtam keh didam dar tarikheh 13 dei 1391 agha mojtaba zahmat keshideh va manabeh arshado beh surateh soti link kardeh mamnun misham ageh javab bedi va komakam koni .mojtaba aziz az toam mamnunam chon in ruza kheili dari ba linkat khoshhalam mikoni .movafagh bashin .

 13. 13
  یه سعید دیگه says:

  سلام.
  بعد از این پیام بازرگانی که امیدوارم باعث رفع خستگی دوستان شده باشه, من میخوام بگم, اگه این انجمن یا هر کس دیگه ای که برای تولید محصولات این چنینی زحمت میکشه, کارش رو به صورت شفاف انجام بده, جای هیچ اعتراضی باقی نمیمونه.
  من فکر میکنم, بهترین راه برای انجام این کار پیش فروش محصولات به خود نابیناها و نه بهزیستیه.
  تجربه مشخص کرده که بهزیستی هیچ وقت درست و درمون چیزی رو توزیع نمیکنه. پس چرا فروشنده مستقیما با خود خریدار مرتبط نباشه؟
  کافیه هر کس محصولش رو از طریق ایمیل, وبسایت, ارسال نامه به تشکلهای نابینایی و … به طور کامل معرفی کنه و کسانی که دوست دارند این محصول رو بخرن, با اطلاع کامل ثبت نام کرده و وجه مورد نظر رو واریز کنن.
  بعد از یک مدت مشخص که برای عرضه ی محصول در نظر گرفته شده, سی دیها تحویل خریداران بشه.
  کارهایی مثل ارائه ی دمو هم میشه در قالب حد اقل یکی از فایلهای صوتی موجود در محصول انجام بشه که مطمئنا باعث جلب اعتماد بیشتر از طرف خریدار میشه.
  با این حساب, تعداد خریداران مشخصه و دیگه نیازی به قفل گذاری و این جور کارها نیست.
  گرچه حتما بعضی خواهند گفت که این جوری بعد از انتشار محصول ممکنه رایت بشه. ولی خب این دیگه اجتناب ناپذیره.
  به هر حال ما باید این رو در نظر داشته باشیم که هیچ کس نمیتونه این جور تولیدات رو منبعی برای یک درآمد آن چنانی به حساب بیاره.
  قصد اینه که زحمات کشیده شده تا حدودی جبران بشه که به نظر من با این روش این کار صورت میگیره و دیگه بعدش مربوط به من و شماییست که این محصول رو خریدیم و از نظر قانونی و اخلاقی حق نداریم در اختیار دیگران قرارش بدیم.
  روی صحبتم با انجمن موج نور و کلا کسانی که محصولات صوتی تولید میکنن هم اینه که با گذاشتن قفل فقط رفاه حال خریدار محصولتون رو کم میکنید و همین باعث میشه که شخص یا اشخاصی در سدد شکستن قفل بر بیان, که حتی اگه موفق هم نشن, نهایتش برای لج بازی هم که شده ممکنه حین پخش با یه نرم افزار دیگه ضبط کنن و خلاص.

 14. 14
  sajedeh says:

  salam fekr konam kareh eshtebahi anjam dadam keh soalamo inja matrah kardam chon nazareh khodam va masood keh behem komak kardeh bood hazf shodeh moteasefaneh natunestam az komakesh estefadeh konam va linko bardaram vali vaghean sharmandeh man vaghean nemidunestam bayad koja in soalo beporsam az hamatun va beh khosus cheshmak keh in safheh motealegh beh oon hast va mojtaba modireh in site mazerazt mikham digeh tekrar nemisheh ghol midam .

 15. 15
  sajedeh says:

  na man aslan nazoknarenji nistam vali eshtebahamo ghabul daram baz ham bebakhshid

  • 15.1

   به هر حال من ي چيزي را از اين سوالهاي بي ربطي كه شماها ميپرسيد خيلي وقته ياد گرفتم و معذرت ميخوام از شما.
   من ياد گرفتم كه اين سايت از همون روز اول از همون دو سال پيش يه جايي مثل اين آدرس را كم داشته:
   http://qa.gooshkon.ir
   البته اينجا آزمايشي راه اندازي شد و كار نميكنه متاسفانه متاسفانه.
   من خودمو واسهش پشت صحنه كشتم و كار نكرد.
   هر كي سيستم پرسش و پاسخي شبيه به ايني كه بالا گفتم سراغ داره كه رايگان باشه و با جاز كار كنه بگه تا روي سرور نصبش كنيم.
   ساجده جان تو رو جون جدت فيل شكن را اينجا مطرح نكن مِقسي.
   محله را تختهش ميكنند اين برادران ضد ارزشي!

 16. 16
  cheshmmak says:

  ببخشید منظور از سوال بیربت چیست درست نفهمیدم چی شد

 17. 17
 18. 18
  cheshmmak says:

  سجاده ایمیلت را چک کن همان افسون را

 19. 19

دیدگاهتان را بنویسید