چگونه اندوخته های اندک خود را مدیریت کنیم ؟

درود

در زمانی زندگی می کنیم که همه ما دچار تورم زدگی هستیم و در واقع پس انداز اصلا معنی و مفهومی ندارد یعنی اگر ما پولی را بخواهیم پس انداز نمائیم با روند رو به رشد تورم غیر از فشار بر خود و خانواده نمی توان چیزی اضافی را  انتظار داشت .اما پس انداز رکن اصلی در جهت بالا بردن توان اقتصادی خانواده است و از هر درآمدی باید بخشی را پس انداز کرد و آن بخش متعارفش 25 درصد درآمد استو و این درصد برای خانواده ها با توجه به درآمد خانواده تفاوت دارد .متاسفانه فرهنگ عمومی جامعه بر این منوال شده که وام وتسهیلات می گیرند بعد به دنبال سرمایهگذاری می روند برخی سپرده گذاری می کنند و برخی دیگر زمین و دلار و سکه می خرند که البته شاید بتوان گفت با افزایش قیمت ایشان سود حاصل نموده اند اما در کل فقط و فقط تفکرشان مبتنی بر سود است .البته در این میان کسانی هستند که از تسهیلات یا همان وام با سود دولتی استفاده می کنند و ایشان دقیقا سود سرشار عایدشان می شود اما همه مردم این گونهنیستند وتوان استفاده از وامهای دولتی را ندارند .و  وامهای با سود بالا نیز برای ایشان فاقد منافع زیاد می باشد و می توان گفت که شاید هزینه و در آمدش یکسان  باشد .یک مثال می زنم : چند روز قبل شنیدم اگر ده میلیون تومان پول داشتهباشیم و در موسسه ای حداکثر تا پایان اردیبهشت حساب باز کنیم حداکثر ده روز بعد مبلغ بیست و پنج میلیون تومان وام میدهند البته ده میلیون تومان اولی ته عنوانیک ضامن و چهار ضامن دیگر نیز باید ببریم تا تسهیلات دریافت کنیم .اما غافل از این که ما می توانیم همان مبلغ را یعنی ده میلیون تومان را در بانک نیمه دولتی پنج ساله بگذاریم و یا اینکه که بیست وهفت میلیون تومان دریافت می کنیم .یا ماهانه مبلغی پنجاه هزار تومان بدهیم در این طرح که معرفی خواهم کرد و بعد از سی وهفت میلیون دریافت کنیم .این را  گفتم که مقدمهباشد .

اما ما که فاقد این مبالغ هنگفت و کلان هستیم این پست و مطالب آن به حال ما سودی ندارد .ولی اگر مراحل ذیل را پیگیری کنیم لازم نیست که مبالغ هنگفت داشته باشیم  بلکه از همین اندوختهها ی کم  ما هم می توان به آن رسید .همه ما دوست داریم کار داشتهباشیم بعد هزاران آرزو که آرزو بر جوانان عیب نیست .

کافی است که دوستان من فقط صد هزار تومان برای شروع داشتهباشند و بتوانند ماهیانه ضریبی از ده هزار تومان را نیز بپردازند مثلا ده هزار تومان یا بیست هزار تومان و بیشتر اونوقت می توانند برای چند دوره بعد بر روی این مبلغ کوچک حساب کنند چون اکثر هم محله ای های من در عنفوان جوانی هستند هنوز برای ایشان دیر نشده است همین امروز به فکر بیست سال دیگر تان  باشید اگر بتوانید صد هزار تومان و ماهیانه ده هزار تومان بپردازید بعد از پنج سال شما ششصد و نود هزار تومان به بانک می پردازید ، دقت کنید در طول پنج سال این مبلغ و بعد از آن حدودا یک میلیون و دویست و بیست هزار تومان با سرمایه خودتان بانکبه شما می دهد در واقع پانصد و سی هزار تومان سود .اگر صد هزار تومان اولیه و ماهانه نیز صد هزار تومان واریز کنید بعد از مدت شصت ماه شش میلیون تومان داده اید و نه میلیون و هشتصد و هفتاد هزار تومان بانک به شما می دهد .و این مبلغ اگر در دوره های متفاوت تکرار شود به مبالغی دست خواهیم بافت که قابل توصیف نیست .اگر شما ماهانه پنجاه هزار تومان بدهید بعد از بیست سال شما بیست وچهار میلیون تومان داده اید اما بالغ از یکصد و سی چهل میلیون دریافت می کنید .نمی خواهم شعله های طمع را در وجود شما بیفزایم اما این راه حتی از بیمه عمر نیز بهتر و دارای منافع زیاد است .این دورهها پنج ساله هستند اما قابل به تمدید  آن در پایان دوره می توان اقدام کرد .

من به دوستانم سفارش و تاکید می کنم که در این خصوص کمی تامل کنند زمان زود می گذرد اگر امروز به فکر نباشیم فردا دیر است همه ما دارای مشکلات مالی هستیم اما یک کارمند حق بازنشستگی پرداخت می کند تا در زمان کهولت حقوق داشتهباشد داشتن حقوق برای ما لازم و حیاتی است و مبالغ که ضریبی از ده هزار تومان باشد برای ما قابل پرداخت  پس هر کدام از ما بیندیشیم و با مراجعه به آدرس زیر فرمول محاسبه را بیازمائیم و تصمیم بگیریم بهد اقدام کنیم .ضمنا این آدرس را پارس آوا دقیقا پشتیبانی می کند و ما م یتوانیم جمع اقساط و سود و کل مبلغ را در سالیان ومدتی که انتخاب می کنیم ببینیم .فقط باید اطلاعات را کامل کنیم یا تیک بزنیم .

sepordeh.bsi.ir

آدرس محاسبه سود سپرده اندک ما است در بانک صادرات .من از این بانک تبلیغ نمی کنم اما چون امروز برای خود وخانواده ام این نوع حساب را گشودم بر خودم دانستم تا به اطلاع شما برسانم باشد که در این راه حتی یک نابینا از اندوخته اندک خود در امروز فردائی مستقل و با در آمد داشته باشد .به امید استقلال همه نابینایان در زندگی .

از همه دوستان به دلیل اینکه ممکن و یا حتما در نوشته من اشکالاتی وجود دارد مرا ببخشند چرا که در سایت نوشتم و نوشته ام را پشتیبانی نمی کند و به همین دلیل نمی توانم اصلاح کنم .تا روزی که ب یاد بگیرم .طولانی شد مجددا عذر خواهی می کنم .

درباره قنبر

درود متولد 1973 میلادی ، دارای مدرک لیسانس مدیریت دولتی از دانشگاه پیام نور هستم که به روش عادی موفق به اخذ مدرک شده ام . از اواسط دهه 80 به تدریج دچار مشکل بینائی شدم و این مشکل به آنجا رسید که از خواندن و نوشتن به صورت عادی محروم شدم و این معضل بخاطر تصادف من شد که به تدریج این مشکل بروز کرد .مدتی دچار افسردگی شدم و این موضوع آنطور شد که برای مراسم خاک سپاری یکی از مردان خوب رفته بودیم و هنگام بازگشت و بمنظور تسلی خانواده مرحوم به خانه رفتیم و هنگام خروج من کفش هایم را نیافتم و فردی با صدای بلند خندید و عنوان کرد که کفش هایش را نمی شناسد ؟! اینطور شد که گوشه گیر شدم .از دیماه 89 همزمان با تولید پارس آوای دو به زندگی عادی برگشتم و هم اکنون با آموزش های لازم که از محله و سایر دوستان عزیزم گرفتم توانسته ام یک رابطه منطقی با دنیای مجازی داشته باشم .از این بابت از خدای خودم شاکر هستم. محله نابینایان را به همین صورت که هست برای عموم باشد را بیشتر می پسندم ، ضمن اینکه خواستار حفظ آن به هر طریق ممکن در برابر نا امنی های مجازی هستم . از زحمات کلیه دوستان عزیز هم تشکر و قدر دانی می شود .
این نوشته در اخبار, صحبت های خودمونی, کودکان و نونهالان ارسال و , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

5 Responses to چگونه اندوخته های اندک خود را مدیریت کنیم ؟

 1. 1
  shahyar says:

  دددوووررروووددد مرسی قنبر جان آره راست میگی حرفات کاملا درست هست میدونی قسمت جالب ماجرا چی هست!من زیاد دیدم خانواده ها واسه بچه های کوچیک این کارو میکنند ولی واسه بزرگترا عبدا !
  من میگم هر چی بیشتر بتونه آدم پول بزاره بهتر هست
  شاد زی مهر افزون
  بدرود

 2. 2
  میثم امینی says:

  درود
  مرسي قنبر جان. روش خوبي هست. ولي اگه آدم پول يكجا داشته باشه به نظرم سكه و طلا بهتره. قيمت هر سكه‌ي تمام بهار آزادي سال 86 حدود صد و هشتاد هزار تومن بوده. الآن هر سكه يك مليون و سي صد و سيزده هزار تومن هست. اگه يكي سال 86 پنج مليون سكه طرح جديد خريده بود يعني حدود 27 تا. الان بيشتر از سي و پنج مليون پول داشت.
  ولي همينطور كه خودتون فرموديد ماها پول هنگفت نداريم. حد اقل من كه ندارم.
  موفق باشيد.

 3. 3
  ghanbar says:

  درود
  شهیار عزیز و میثم دوست داشتنی ممنون از نظرات ارزشمندتان وتو جه به این مسائل من که تجربه خودم را گفتم و اندیشه شما هم قابل احترام و قابل اجرا .
  شهیار جان من هم مانند همه فکر می کردم یعنی برای بچه ها این اندیشه را بکار بسته بودم ولی با تحقیق بیشتر به این نتیجه رسیدم که امکان برای بزرگتر ها هم وجود دارد .و اقدام کردم یادم نیز ار دو سال قبل آمد که وام گرفتم و سپرده بلند مدت گذاشته بودم که یکی از دوستان به من گفت دیگه از سن وسال ما گذشته اما دفعه بعد به دنیا آمدم همین کار را خواهم کرد !؟ و پول بیشتر هم دقیقا صحیح است یعنی این نوع سرمایه گذاری پنج ساله است و اقساطی و در پایان ماه با توجه به مانده حساب شما مبلغ بیست درصد سود به آن تعلق می گیرد و در ماه بعد علاوه بر افزوده شدن مبلغ قسط سود نیز در محاسبه میزان سود ماه جدید قرار می گیرد .به هر حال جلوی ضرر را هر موقع بگیریم منفعت است .
  میثم جان من معتقدم هر سر دارای یک اندیشه با ارزش در هر موضوع است و باید مطرح شود و با نظر دیگران که مطلع هستند به بار بنشیند و ضمنا جوینده یابنده است و من مطمئن هستم سرانجام شما بهترین راه را که قابلیت اجرائی توسط خودتان را داشته باشد خواهید یافت و به مقصود خواهید رسید .اما توجه شما نیز قابل تحسین است در مورد سکه .درد ما نداشتن پول یکجا هستش و الا که پول داشته باشیم راه زیاد است و به همین علت این راه را پیشنهاد کردم تا نسبت به جمع آوری اقدام و پس از کسب اندوخته مختصر با تصمیمات بعدی در مسیر خودکفائی و استقلال پیش برویم .ضمنا من اصلا سرمایه گذاری در یک جنبه مثل طلا یا زمین یا سپرده را تائید نمی کنم و بر این عقیده هستم که باید سرمایه در چند جهت باشد که اگر دچار تنزل شد بعد دیگر جبران ضرر را بنماید .یک چیز دیگر اینکه همه مردم یکدفعه به سرمایه بزرگ نرسیده اند حتی ارث هم زمینه اش اندوخته تدریجی نیاکان ما است .تجربه ای را عنوان می کنم اول اینکه ما برای تامین نیاز های اولیه هیچ وقت به عنوان سرمایه نمی نگریم .مثلا کسی که خانه دارد و نیاز به خانه دیگر ندارد .من در سال هشتاد و یک خانه ای با هزینه سیزده میلیون تومان با کل سود های پرداختی داشته ام اگر نیاز به خانه نمی بود من سرمایه گذاری در بانک می داشتم سرمایه من بعد از ده سال نود و شش میلیون تومان بود در حالیکه همان خانه شصت تا هفتاد میلیون در پایان سال دهم ارزش خرید و فروش را داشت و من با احتساب اجاره بهای محل تقریبا به همان مبلغ دست می یافتم .به قولی سرمایه گذاری در دراز مدت نتیجه می دهد و نتیجه کوتاه مدت آنی و زود گذر است .بعد سکه و سپرده هم معایب خودشان را در حالت تورمی دارند یعنی در صورت لغو تحریم ها آنی دچار ضرر شدید و ورشکستگی ناشی از اقدامات می شویم و سپرده هم اگر تورم و تحریم را با هم داشته باشیم هیچ گاه به ارزش واقعی نمی رسد .در واقع اگر تورم بالای سی درصد باشد و بیست درصد به ما سود داده شود بازنده میدان ما هستیم .و باید سپرده ها را مدیریت کنیم تا به مبلغی برسیم بعد وارد میدان شویم و به سرمایه گذاری های اینچنینی وارد شویم .نظر من جمع آوری سرمایه و بعد سرمایه گذاری در زمین ، طلا ،دلار و سپرده است .اما تا رسیدن به آ« زمان نباید اقدام به کار نکرد .در شرایط خوب و یک نظام اقتصادی سالم بیست و پنچ درصد از در آمد را باید پس انداز نمود خانواده ای که پس انداز ندارد با هر فشار اقتصادی دچار تزلزل می شود .
  امیدوار هستم که از آن دسته نباشیم که فرصت ها را از دست بدهیم هر کار که باشد همین امروز شروع کنید تا چشم بر هم بگذاریم پنج سال های مختلف می گذرد فقط کافی است پنج سال این اندوخته ها را مدیریت کنیم بعد بدون افزودن همان مبالغ را در بانک سپرده کنیم یا طلا بخریم مطمئنا خودش می تواند دلگرمی برای آینده هر کدام از ما باشد .

 4. 4
  محمد says:

  عاشق میلیاردر شدن و کمک به همنوعان و هموطنان هستم.با تشکر از شما دوستان

 5. 5
  علیرضا says:

  دمتون گرم بچه ها
  دوستون دارم

دیدگاهتان را بنویسید