احساسات، روانشناسی، از مرتضی معصومی مطالب مفید.

دوستان، باز هم سلام، میبخشید که زیادی مزاهمتان میشم، از مدیر محترم سایت هم عذر خواهی می کنم، که خیلی مطلب میزارم، جا دارد از جناب مجتبی خادمی تشکر کنم، که اجازه ی چنین کارهایی رو به ماها میدهد خیلی خوش حالم که میتوانم چنین مطالب رو در چنین جاهایی بنویسم، باز هم از همه ی شماها ممنونم که بنده را تحمل می فرمایید، خوب این هم به در خواست دوستان یک روان شناسی دیگه، امیدوارم که راضی باشید
احساسات
هنگامي كه من در ورزش موفّق و پيروز مي شوم احساس شادي و شعف ميكنم. و همچنين نيز وقتي كه در درسي موفّق مي شوم يا نمره‌ي خوبي مي‌گيرم و مورد تشويق پدر و مادر و مربيان قرار مي‌گيرم احساس شادي ميكنم.
بعضي چيزها هم مرا ناراحت مي‌كند مانند گرفتن نمره‌ي بد، مرگ يكي از اقوام يا دوري از خانواده و يا رنجاندن آنها باعث دلتنگي و ناراحتي من مي‌شود و اين احساسات مرا آزار مي‌دهد. در روزهاي تولّدم وقتي كه پدر و مادر يا مادربزرگ و پدربزرگم براي من كادويي تهيّه مي‌كنند خوشحال مي‌شوم. زيرا به فكر من هستند و اين احساس را دوست دارم.

اهداف و برنامه هاي زندگي
هر كسي در زندگيش هدفي دارد و من هم هدفهاي خاصّ خودم را دارم كه مهمترين آنها ادامه‌ي تحصيل،‌ سعادت‌مند بودن و رسيدن به آرزوهايم است و براي رسيدن به آنها تلاش بسيار مي‌كنم مثلاً :‌ براي راضي كردن والدين به آنها محبّت مي‌كند. همچنين براي ادامه تحصيلم تمام تلاش خود را براي درس خواندن مي‌كنم.
براي رسيدن به اهداف تنها امكانات ملاك نيست چون بسياري از افراد رفاهي خوبي دارند ولي اراده ندارند پس براي رسيدن به اهداف بايد اراده نيز داشته باشيد.
بعضي از هدفها را نمي توان به هدفهاي كوتاه تر و موثرتري تقسيم كرد بعنوان مثال:‌ تحصيل علم و دانش بسيار گسترده است و اگر انسان تا آخر عمر در فراگيري علم و دانش باشد باز هم به تمام علمها دست پيدا نخواهد كرد.

تفريحات و سرگرمي ها
تفريح مورد علاقه من بازي كردن در موارد ورزشي مانند:‌ دوچرخه سواری، و فوتبال، و…، است. همچنين داراي سرگرمي‌هايي هم هستم كه مطالعه كتابهاي داستاني و بازيهاي كامپيوتري مورد علاقه‌ي من است.
هر كسي داراي تفريحات و سرگرمي‌هايي است كه خيلي به آنها علاقه دارد ولي در بعضي مواقع دسترسي به آنها ندارد ولي من به تفريحات و سرگرمي‌هاي مورد علاقه‌ي خودم دسترسي دارم. مثلاً :‌ مي توانم به پارك بروم و در آنجابا دوستان بگم و بخندم، یا در آن جا با خودم خلوت کنم يابا وسایل ورزشی ورزش کنم و، و، و، همچنين مي‌توانم با خريدن بازيهاي كامپيوتري به تفريحات مورد علاقه خودم برسم.
توانايي ها
من داراي توانايي هاي زيادي هستم كه بعضي از آنها مهمتر از بقيه است ولي مهمترين توانايي من درست كردن كاردستي و به اين دليل براي من مهمترين توانايي است زيرا مي‌توانم در فعّاليتهاي كلاس و درسي و گروهي موفّق باشم همچنين مي‌توانم به كمك اين توانايي در آينده كارهاي مفيدي را انجام دهم و در آنها موفّق باشم.
ضعف
من دارای ضعفهايي هستم مانند ضعف در رياضي و همچنين ضعف در رد شدن از خیابانهای شلوغ و نا آشنا، و رفتن به مترو و…، كه اين موارد مي‌توانند براي من مشكل ساز هم شوند مثلاً در مواردي كه تنها هستم. براي برطرف كردن اين ضعفها بايد با اراده باشم. همچنين مي‌توانم براي برطرف ساختن آنها از بزرگتر ها،‌ پدر و مادر، معلّمان و مديران كمك بگيرم تا در اين ضعفها با شكست روبرو نشوم.

مذهب
همه‌ي ما بايد به يك ريسمان محكمي وصل باشيم، تا در پرتگاه ظلمت و
گناه
غرق نشویم، چرا که اگر آنی غفلت کنیم، می توانیم، گناه هایی بزرگ و ناپسند انجام دهیم که موجب ناراحتی، و دل نگرانیمان ه طور مثال ما ضمانی فکر می کنیم که ما کاری نکردیم اما در حالی که بدترین گناه را مرتکب شدیم،
همه ی ما می دانیم، که هر چیزی اولش سخته، به قول گفتنی گدایی هم اولش سخته، و این رو هم می دانیم که بین خوبیها و بدیها یک پرده بیشتر نیست، و این را هم می دانیم، که بالاتر از سیاهی رنگی نیست، پس بیایید خوب را از بد، بد، را از بّتر، و غیره را با خودمان تمرین کنیم، تا در هر زمینه احساس بهتری داشته باشیم بیایید سختیها را راحت و راحتیها را سخت کنیم، در واقع به شکلات میم اذافه کنیم تا بشه مشکلات، و از شیطان دور شویم، و مشکلات را با برداشتن، میم بکنیم شکلات، و خودمان را به خوبیها نزدیکتر کنیم، موفق و پیروز باشید،و

درباره مرتضی معصومی

دوستان سلام، من مرتضي معصومي متولد 1369 هستم از اين كه در كنار هم نوعان خودم هستم خرسندم. موفق و پيروز باشيد
این نوشته در روانشناسی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

12 Responses to احساسات، روانشناسی، از مرتضی معصومی مطالب مفید.

 1. 1
  javanmardeh daana says:

  مرتضی جون اینایی که نوشتی بیشتر خودشناسی بود تا احساسات اگه در مورد خودت بود که بهت تبریک میگم تو تو خودشناسی خودت خوب موفق بودی دمت گرم راستی از بازار خودرو چه خبر؟

 2. 2
  نخودي says:

  سلام مرسي مطلب جالب توجه و كلاً جالبي بود من زاد مطالب روان شناسي نمي خونم اين محله هم شده كتاب روان شناسي اجباري ما 🙂

 3. 3
  ریسا says:

  سلام.
  ممنون. اول به خاطر این که اسمتونرو کنار عنوان پستتون نوشتید. دوم به خاطر مطلبی که گذاشتید. سوم به خاطر مدل این مطلب که به قول نخودی عزیز یک جور الگوی خودشناسی بود و میشه از روی این الگو الگوی شخصیتی خودمونرو اگر دلمون بخواد درست کنیم. من چندان از این کار ها بلد نیستم. یعنی راستش اصلا بلد نیستم ولی می دونم که این الگو ها و نظایرش می تونن در قدم های اول کمک کنن.
  ایندفعه که اومدم گفتم منبر نرم. پس بیشتر طولش نمیدم و ممنونم.
  به امید فردا.

 4. 4
  پریسا says:

  سلام. بیچاره من و اسمم. تا سر می چرخونم عوض میشه. آخه این عادلانه هست؟ یک بار پقپریسا میشم یک بار ریسا میشم خدا به خیر کنه.
  شوحخی کردم. باید دقیقتر باشم.
  دوست عزیز ممنون از لطف شما. من یک زمانی روانشناسیرو خیلی دوست داشتم ولی هرگز چیزی ازش سرم نشد. حالا هم که مدت ها از اون زمان گذشته و توی جاده های زندگی با تمام بالا و پایین هاش حسابی چرخیدم و بالا و پایین رفتم و بعد از مدت ها دارم دوباره بهش فکر می کنم می بینم که باز هم می تونم دوستش داشته باشم ولی همچنان چیزی ازش سرم نمیشه. ولی این بار شاید بتونم بیشتر بفهممش. با تمرکز بیشتر روی مطالبش.
  به هر حال اومدم که بگم ممنون از لطف شما.
  به امید فردا.

 5. 5
  نخودچی says:

  سلاام ممنون از مطالب جالب و خوندنیتون .

 6. 6
  sanna says:

  سلام واقعً عالی بود نمونه یک شخصیت متعادل.فقط اگه عنوانش با متن تناسب داشته باشه کامِله

 7. 7
  cheshmak says:

  عزیزم اگر می خواهی مطلب روان شناسی بنویسی بهتر است از خودت و از ذهن خودت استفاده کنی. مطالب کپی شده ارزش ندارد چرا چون مفهوم را نمی رساند. دوم این که با نظر جوان مرد موافقم با این افزونه که حتا اگر این ها را در مورد احساست و آموزش آن هم نوشته باشی کلا باهاش مخالفم مذهب ه احساست ربطی ندارد ریسمان و این حرفها در روان شناسی نیست. نخودی جان من از طرف خودم از شما که مجبورید روان شناسی بخوانید معذرت می خواهم
  مرتضی عزیز از خودرو و قیمتهایش بنویس قول می دهم بیشتر طرفدار و نیاز برایش باشد

 8. 8
  ghanbar says:

  درود
  مرتضی جان صداقت بیان و نوشتار شما را به وضوح در می یابم امید بهروزی و موفقیت شما را دارم .هر نکته ای که از نظر حضرتعالی مهم است در این محکان بنویسید و توصیه می گردد که ا زنظرات دوستان ما بیشتر همان جنبه مثبت که در وجود شما است را برداشته و با تغییر بیشتر و بهتر در ارائه پست های جدی د اقدام بفرمائید .
  راستی در خصوص skype نیز به سایت besheno.blogfa.com برو در پیوندها نسخه آن هست دانلود کن خیلی راحت اکانس یا حساب کاربری بساز ممکن است که کد داشته باشد که حتما باید یک بینا این کد را بخواند بعد از اینکه حساب را ساختی خیلی راحت می توانید از همان صفحه با وارد کردن نام و رمز وارد شوید ما بقی کاری ندارد هم می توانید از پست آقای امینی بهره مند شوی یا اینکه به پست آموزش مسائل جنسی چشمک برو و در کامنت های من مختصری برای add نمودن یا راحت تر بالا آمدن نرم افزار نوشتم وقتی توانستی کسی را اضافه کنی ما بقی حل می شود و دوستان ما راهنمائی خواهند نمود شما را .موفق باشید به امید تماس شما دوست عزیز

دیدگاهتان را بنویسید