این خبر قدیمیه ولی شاید به درد بخوره

سلام. بچه های هم محله ای عزیز

خبر جالبی از یکی از سایت های نابینایی خوندم. بعدش هم خیلی خوشم اومد. اما چون دیدم توی این محله اساتید محترم رایانه حرفی ازش نزدند, من هم خودم حرفش رو پیش کشیدم.

نرم افزار NVDA که یه صفحه خوان بسیار خوب و رایگان واسه ما هستش و قبلا هم جناب مجتبی یه پست در این زمینه داشتند، آخرین نسخه خودش رو که مربوط به تاریخ 01/01/2013 میشه برای مصرف عموم به صورت رایگان در سایتش برای دانلود گذاشته.

دو تا نکته مهم داره که من از اون ها خیلی خوشم اومد.

اول اینکه این نرم افزار رو میتونید به صورت همراه روی فلش یا سی دی بر روی هر کامپیوتری اجرا کنید و احتیاجی به نصب نداره.

دوم و مهمتر اینکه در نسخه جدید زبان فارسی توسط موتور صوتیش که اسمش espeak هستش به صورت کامل شناخته و قرائت می شه. اشکالاتی داره ولی خوبه امتحان کنید.

یه مطلب دیگه هم اینکه این نرم افزار ماهور و پارس آوا رو هم میشناسه و اگه خواسته باشید میتونید از این موتور صوتی ها هم استفاده کنید. یعنی بدونه اینکه کامپیوتری جاز داشته باشه یا نه, بدون اینکه زحمت یا دردسر نصبش رو هم به خودتون بدید و بهتر اینکه فارسی رو هم مثل بلبل سرماخورده می خونه.

البته باید جناب مجتبی و اساتید رایانه یه دستی به سر و دهنش بکشند تا بهتر بخونه و برای دانلود مستقیم یا آموزشش هم فکری کرده باشند.

یه سری به این سایت زیر بزنید تا همه چیز دست گیرتون بشه

http://espeak.irtbc.com/

من امروز خیلی خوشم چون خبر های خوشی بهم رسیده. یه مشکل مالی داشتم که اگه خدا بخواد داره حل میشه. از ته قلبم آرزو می کنم شما هم خوش باشید.

ارادتمند توهم.

این نوشته در صحبت های خودمونی, کامپیوتر ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

5 Responses to این خبر قدیمیه ولی شاید به درد بخوره

 1. 1
  ساجده says:

  سلااام توهم عزیز اول این که خیلی خوشحالم که خوشحالی و خبر خوشی بهت رسید امیدوارم که همیشه خوشحال باشی و بعد هم ممنون از این پست آموزندهو خوبت .
  موفق باشی دوست عزیز …

 2. 2
  ghanbar says:

  درود
  دوست من مطلب ارزشمندی بود اما من با پارس آوا داشتمش اواخر خیلی روان وخوب می خواند اما با ماهنر هنوز نتوانستم راه اندازی اش کنم امیدوار هستم که دوستان خوبمان هر چه سریعتر دستی ره سر و کله اش بکشند برای ما مبتدی ها .با زهم ممنون و امیدوار هستم همیشه اخبار خوش به شما واصل شود و ضمنا من نیم دانم این نام هویت غیر مجازی هم دارد یا نه یعنی بیشتر تمایل دارم با شایط شما آشنا شوم .

 3. 3
  Tavahom says:

  سلام. بیشتر از دیروز امروز خوشحالم که شما پست من رو خوندید و در خوشحالیم شریک شدید.
  پشت این نام توهم کسی هست. ولی چه کنم شاید روزی … .
  آخه من مشکل روانی دارم این روانشناس های … هم نتونستند بهم کمک کنند فقط حرف حرف حرف زدند. دعام کنید بلکه خدا به خانواده ام رح کرد و شفام داد.

  ارادتمند و دوستارتون – توهم

 4. 4
  فریال÷ says:

  سلام مجتبی جان
  همیشه گفتن اگه یه چیزی می خواین باید از یه چیز دیگه بگذرین. حالا تنها راهی که به عنوانی یک دختری که بیشتربا این موضوع سر و کار دارم اینه که یا هیچ وقت چای درست نکن یا این که به سوختن توسط چای و آب جوش عادت کنی.
  به هر حال راه حل از ما و انتخاب از شما.
  ضمنا هنوز باورم نمیشه اول شدم. هورا

 5. 5
  فریال÷ says:

  اه بازم گند زدم دیدگاهی که برای مجتبی گذاشتم اینجا اومد. به هر حال توهم جان امیدوارم که مشکلاتت یکی پشت سر هم حل بشه و خوش حالی و این احساس خوبت رو تو نوشته هات حس کنیم .
  خبر جالبی بود. لذت بردم.

دیدگاهتان را بنویسید