مهريه عجيبي كه به اجرا گذاشته شد!!!:

سلام
هم محلي ها حال و احوال تون چطور هست؟ ان شا الله خوب و خوش و سلامت كه هستيد؟

من هميشه به موكل هام كه در مورد مسائل خونوادگي مشكلي دارند هميشه هميشه هميشه هميشه اصرار مي كنم بيشتر فكر كنيد .. بيشتر تأمل كنيد … سعي كنيد از راه هاي غير حقوقي تمام تلاش تون رو بكنيد بعدش اگه نشد من در خدمت هستم، اعتقادم بر اين بود كه شايد استثنا بودند زوجيني كه پس از طرح مسائل شون در دادگستري باز هم سر خونه زندگي شون رفتند و زندگيشون بد تر نشده و شايد هم بهتر شده ولي اصولاً اين طور نيست.

اين ها رو گفتم كه بگم من همين چند دقيقه قبل كه داشتم تو اينترنت دنبال يه مطلبي مي گشتم برخوردم به اين مطلبي كه مي خوام براتون بذارم، اون قدر برام جالب اومد كه بلا فاصله تصميم كبري گرفتم بپستمش

خودتون بخونيد قضاوت كنيد:

زنی که از زندگی با شوهر پرکارش به تنگ آمده بود مهریه اش را که رونویسی از شاهنامه فردوسی است به اجرا گذاشت تا همسرش را تنبیه کند.

هفته گذشته زنی بنام سیمین به مجتمع قضایی خانواده شماره دو رفت و گفت چون با شوهرش جواد اختلاف دارد می خواهد مهریه اش را به اجرا بگذارد. این زن در این خصوص گفت: سه سال است که با شوهرم زندگی می کنم. او مرد خوبی است. نه اعتیاد دارد و نه دست بزن و نه بد اخلاق.

اما همه فکرش معطوف به کارش است و به من کمتر اهمیت می دهد. او مدیر داخلی یک شرکت خصوصی است و بیشتر اوقاتش را سر کار می گذراند و وقتی هم به خانه می آید حوصله صحبت کردن با من را ندارد. چند ماه است سعی می کنم با جواد صحبت کنم اما او فرصت ندارد و همین که به خانه می رسید می خوابد. من هم تصمیم گرفتم مهریه ام را اجرا بگذارم تا او بخاطر این رفتارش تنبیه شود.

این زن ادامه داد: زمانی که جواد به خواستگاری ام آمد من دانشجوی ادبیات بودم و علاقه زیادی به شاهنامه فردوسی داشتم. به همین دلیل مهریه ام را ۱۲۰ سکه بهار آزادی و یک مرتبه رونویسی از شاهنامه فردوسی اعلام کردم. حالا با گذشت سه سال از شروع زندگی مشترک مان بخاطر اینکه شوهرم به زندگی مان اهمیتی نمی دهد می خواهم آن بخش از مهریه که در خصوص رونویسی از شاهنامه است را به اجرا بگذارم تا شوهرم تنبیه و مجبور شود چند روزی را در خانه کنارم باشد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران؛ به دنبال اظهارات این زن پرونده خواسته او ثبت و مقرر شد در جلسه دیگری با حضور شوهرش به این پرونده رسیدگی شود.

درباره بانو.

سلام بانو هستم, نخودی قدیم قدیما... حقوق خوندم و الآن هم مشغول روانشناسی... اهل نصف جهان و یک بهمنی اصیل بینظیر|!...
این نوشته در حقوقی ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

16 Responses to مهريه عجيبي كه به اجرا گذاشته شد!!!:

 1. 1
  javanmardeh daana says:

  آورین! آورین! اینو میگن اوج فرهنگ و تمدن, بازم دمش گرم فقط گفته رو نویسی کن نگفته یه شاهنامه از خودت بسرا.

 2. 2
  ghanbar says:

  درود
  عجیب است عجیب بابا یک شاهنامه که ما خریدیم چاپ نود ودو دویست و ده هزار تومان است البته در طوس که مقبره حکیم فردوسی هستش حالا اگر می خواست فارغ از کار حقوقی این مسئله را حل می کرد یک سفر اگه از دادگاه درخواست میکرد تا به طوس مشهد برود بهتر از این چند روز حبس در خانه بود که متاسفانه بعد از انجام این مهم مطمئن باشید دیگر اصلا به خانه باز نخواهد گشت !
  جالب تر اینکه در مدت سه سال چه کار کرده یا انجام نداده تا به این روز خودش را مبتلا کرده و شوهر بدبختش را از خانه فراری داده !
  یک عاقلی می گفت که ما در قیامت به خاطر کارهائی که انجام داده ایم باز خواست نمی شویم اما به خاطر کارهائی که می توانستیم انجام بدهیم ولی انجام نداده ایم باز خواست و کیفر می شویم .!
  این خانم هم به خاطر کارهائی که انجام نداده در حالیکه می توانسته انجام دهد مورد عقوبت قرار گرفته و اگ ر این رای را درست به اجرا نگذغارد بعد از نوشتن شاهنامه دیگر در شرکتش خواهد خوابید .

 3. 3
  مرتضی معصومی says:

  خیلی عجیبه خدا نکنه کسی مهریه اش زیاد باشه، مرد بد بخت شب و روز داره جون میکنه تا بعدها کاسه ی چکنم چکنم به دستش نگیره حالا خانمش می خواد تنبیهش کنه حالا باز هم دم خانمش گرم که نگفته 120 سکه رو هم می خوام\

 4. 4
  سارا بشارت, says:

  سلام و وقت بخیر.
  واقعاً واسه ی هم چین زنی متأسفم که از ازدواج و زندگی فقط جنبه ی عاطفی اون هم از نوع شدید رو میبینه.
  البته من منکر عاطفه و توجه و محبت همسرانه نمیشم ولی آخه این زن به این فکر نکرده که اگه شوهرش صد جور مشکل اخلاقی داشت چی کار باید میکرد.
  اکثر راننده هایی که در جاده ها کار میکنند فرصت کمتری پیدا میکنند که به همسرشان توجه نشان دهند.
  حالا همه ی این زن ها باید مهریه اونم چه مهریه هایی به اجرا بذارن؟
  جل الخالق!

 5. 5
  نخودي says:

  سلام
  آقاي جوان مرد دانا منم همين ديد شما رو نسبت به ماجرا دارم “اوج فرهنگ و تمدن”
  در مورد سراييدن يك شاهنامه ديگه هم خب تكليف ما لا يطاق ميشه نميشه مرد رو مجبور به اون كرد وگرنه شايد مد بشه دختر خانم ها به عنوان مهريه “سراييدن يك حافظ نامه” رو …:)

  قنبر آقا نظر شما براي من خيلي عجيب هست البته نه كه مخالف اون باشم نظر شما خيلي هم براي من قابل احترام هست، عجيب بودنش به خاطر ديد شما نسبت به ماجرا هست و اين نشون ميده چقدر انسان ها با هم متفاوت هستند و متفاوت فكر مي كنند.
  خب نمي تونست يه سفر مشهد مطالبه كنه چون جز مهريه شون نبود و به نظر من خانم سيمين خانم به همسر و زندگي شون علاقه داشتند كه اين قلم از مهريه شون رو مطالبه كردند مي خواستند همسر شون كمي در منزل استراحت كنند اونم در كنار ايشون و شايد فرزندانشون و اين فكر كنم خصلت آقايون باشه كه پس از ازدواج و شروع زندگي مشترك خودشون رو تو كار غرق مي كنند تا آسايش خونواده شون رو فراهم كنند و يه خورده اي تعادل زندگي اين وسط پايين و بالا ميشه. البته شايد خانم هم اين وسط يه جورايي مقصر بوده كه خدا عالم هست من نمي دونم.

  آقاي معصومي حق با شما هست مهريه نبايد اون قدر زياد باشه كه در صورت احتمال مطالبه اون از طرف خانم مرد به نيستي كشيده بشه و نبايد هم اون قدر كم باشه كه شوهر به خودش اجازه بده هر وقت خواست مهريه خانم رو تمام و كمال پرداخت كنه بگه شما رو به خير و ما رو به سلامت … البته سيمين خانم قسمت عاشقانه و عادلانه مهريه شون رو به اجرا گذاشتند من جاي شوهر شون بودم خيلي هم از اين دعوايي كه عليهم طرح شده خوشحال ميشدم البته به شرط ها و شروط ها كه شرح و بسطش در اين مختصر نمي گنجد !:(

  سارا خانم چي بگم والا شايد شما منطقي تر فكر مي كنيد اما من خيلي خيلي از اون خانم خوشم اومده فكر كنم بعداً خواستم خدايي نكرده ازدواج كنم جز مهريه م شش بار رو نويسي درشت خط از روي قانون مدني قرار بدم )
  البته نوع شغل همسر ايشون و نوع مهريه اي كه به اجرا گذاشتند شايد در راستاي سر و سامون دادن به اوضاع زندگي شون باشه البته شايد اين فقط نظر من هست.

 6. 6
  TAVAHOM says:

  سلام.
  من از ابتکار این خانم واسه نجات زندگیش خوشم اومد. حتما که نباید مرد ها رو توی زندان انداخت میشه اونها رو توی خونه به بند کشید.
  خیلی هم بهتره. همه ی زندگی که پول نیست. عشق حرف اول رو میزنه و با پول میشه ادامه اش داد.

 7. 7
  صبا says:

  سلام مهریه ی جالبی بود و کاری که اون خانم انجام داد جالب تر. میتونست سکه ها رو هم مطالبه کنه ولی نکرد.
  امّا نظر من اینه که نوع مهریه باید طوری باشه که در صورت پرداخت اتفاقی در اون زندگی بیفته. این خانم که ادبیات خونده بود، خوب میتونست قبل از ازدواج با شوهرش یه قرار ابدی بذاره که هر شب ده دقیقه یک ربع با هم شاهنامه بخونن. و به این ترتیب بعد از همین سه سال یا کمی بیشتر همه ی شاهنامه رو خونده بودن و هم به احتمال زیاد زندگیشون به اینجا کشیده نمیشد. اما رونویسی از شاهنامه اون هم در دنیای امروز چه نتیجه ی معقولی میتونه داشته باشه؟
  نخودی جون سیمین خانم خواسته زندگیش رو حفظ کنه ولی به این توجه نکرده که این نوع تنبیه میتونه شوهرش رو نسبت به شاهنامه و حتی همه ی شعرا بی توجه و حتی بیزار کنه. خدا کنه به خیر بگذره.

 8. 8
  نخودي says:

  سلام
  جناب توهم كمي تا اندازه اي ابري با صحبت هاتون موافقم ولي “ابتكار” سيمين خانم جداً مبتكرانه بود البته ممكن است هزاران تا از اين ابتكار ها باشه كه ما نمي دونيم …

  صبا جون عزيز درست هست ولي شاهنامه همه اش جنگ و رزمِ ممكن بود با قرار دادن “شاه نامه خوني” به عنوان مهريه كم كم هيجانات زندگي شون بالا مي رفت مي زدند به تيپ و توپ هم! خب “حافظ” خوني فكر كنم گزينه بهتري باشه ….نه غلام….!:)

 9. 9
  صبا says:

  سلام نخودی جون. خودم با حافظ خوانی موافقترم. این رو در راستای مهریه ی سیمین خانم گفتم. تقریبا میتونم بگم شاهنامه این اثری رو که گفتی به این شدت نمیذاره. این قدر جنبه های مختلفش آدم رو درگیر خودش میکنه که امکان نداره آدم این قدر سریع جوگیر بشه و زندگیش رو داغون کنه.
  وگرنه من که نصف شاهنامه رو تا الآن خوندم میدونی ممکن بود تبدیل به چه آدمی بشم؟
  آرزو دارم با بچه های گوش کن یه شاهنامه خوانی توپ تو اسکایپ برگذار کنیم. ولی من ایجاد اتاق کنفرانس تو اسکایپ و مدیریتش رو بلد نیستم. واقعا اگه کسی در این راه کمکم کنه عالی میشه.
  نخودی جون لطف کن آدرس اسکایپتو بده میخوام ادت کنم.

 10. 10
  نخودي says:

  سلام صبا جون راسياتش رو بخواي مي خواستم بنويسم “رزم و بزم” ديدم بزمش به نتيجه حرفام نميخوره حذفيدمش  خوش به حالت منم خيلي دلم مي خواد شاه نامه رو بخونم گذاشتمش تو آرشيو كتاب هايي كه بايد بخونم ولي نمي دونم كي نوبتش ميشه تازه بعدش چقدر طول ميكشه تموم بشه.
  در مورد اسكايپ هم يه روزي با صحبت هاي يه دوست خيلي خيلي عزيز كرجي “شيرين جونم” يه آيدي ساختم ولي تنها كاري كه بعدش كردم اين بود كه شيرين كه ادم كرده بود ok ش كنم و ديگه همين ديدم حالش رو ندارم، تازه تلفن كه هست چه نيازي به اسكايپ و بعدش هم كه نود به بالا ديدم اگه اسكايپي بشم معتاد ميشم بعدش تركش دردسر داره، آخرش هم ديگه اصلاً يادم نمي ياد آيدي اسكايپم و رمزش چي بوده اصلاً بوده يا نبوده كجا بوده؟؟؟!!!!

 11. 11
  sanna says:

  سلام بچه ها خوب باشین
  به نظر منم کار جالبی کرده و تصمیم خوبی تا حدودی گرفته خوب مهریه هست دیگه مرد وقتی قبول میکنه باید از همون اول بفهمه باید هر وقت خواسته شد بده تازه این خانم انصاف رو رعایت کرده ولی خب امیدوارم به قولً به خیر بگذره ها انشا الله راستی صبا خوشحال میشم اسکایپ ببینمت

 12. 12
  نخودي says:

  ثنا جوووننننم گل گفتي نظر من همين هست كه تو گفتي

 13. 13
  صبا says:

  سلام نخودی جون شاهنامه رو شروع کن ولی روزی یه ربع بیست دقیقه. مطمئن باش هر قدر طول بکشه به نتیجه ش می ارزه. من که خیلی تو اسکایپ نیستم، اسکایپ رو فقط برای ارتباط با کسانی استفاده میکنم که تو قم نیستن. میدونی اگه شماره ی تلفنت رو بگیرم و از قم زنگ بزنم اصفهان، چی میشه؟ پدرم باید برای پرداخت هزینه ی تلفن وام بگیره. ولی حرف زدن با اسکایپ فقط خرجش یه اینترنت و یه میکروفن هست که خیلی کمتر از تعرفه های گرون مخابراته. یه آیدی جدید ایجاد کن یا از شیرین جون بپرس. نترس برنامه ریزی کنی معتاد نمیشی. به اسکایپ فقط به عنوان یه خط تلفن ثابت نگاه کن نه چیزی فراتر از این.
  شماره ی تماست رو هم اگه خواستی به ایمیلم بفرست.
  r.poormahdi@gmail.com
  ثنا جون تو که آی دی اسکایپ ندادی من چه طوری تو اسکایپ ببینمت؟

 14. 14
 15. 15
  محمدرضا قنبری says:

  خیلی جالب بود اما معلومه که خانوم واقعا همسرشو دوست داشته و داره. چه مهریه خوبی. تا باشه از اینا. هم با هم هستن هم تحول ایجاد می شه. کلا مثبته.

 16. 16
  نخودي says:

  سلام آقاي قنبري بله كاملاً حق با شماست تا باشه از اين مهريه ها *****

دیدگاهتان را بنویسید