دسته‌ها
آموزش های رایگان اخبار

تغییر پسوند فایل =مخفی کردن فایل

سلام دوستان
ابتدا بنویسم که این ترفند از سایت ترفندستان گرفته شده است دلیل آن این است که در مطلبی که در مورد ویندوز 8/1 نوشته شده بود یکی از دوستان لطف داشتند و منبع خبر را سافتگذر معرفی کردند که از ایشان جای تشکر دارد اما نظر ایشان در مورد مطلب این بود که چرا نقل مطلب را از سافتگذر معرفی نکرده ام در پاسخ این دوست باید بنویسم که من این خبر را در khabarffarsi.com خوانده بودم که آنها نیز به منبع خبر اشاره نکرده بودند و در پایان جناب خادمی لینک کرک را گذاشتند .
دوست عزیز اگر به وبلاگ ما هم سری بزنید میبینید که هر مطلبی که در آنجا قید شده با ذکر منبع بوده است .
خوب حاشیه رفتم این هم ترفند:
با استفاده از ترفندی که هم اکنون به شما معرفی خواهیم کرد میتوانید بدون نیاز به نرم افزار خاصی و از طریقی ترفندی ساده فایلهای خود را مخفی سازید. جالبی این ترفند اینجاست که همگی افراد میتوانند آیکون این فایل را مشاهده کنند اما فقط فقط خود شما قادر خواهید بود که آن را اجرا یا نمایش دهید. همچنین با این کار دیگر فایل مورد نظر در Search ویندوز نیز نمایان نخواهد شد.

برای این کار:
ابتدا در My Computer و از منوی Tools بر روی Folder option کلیک کنید. سپس در پنجره باز شده به تب View بروید. در لیستی که مشاهده میکنید در صورتی که تیک Hide extensions for known file types زده شده بود آن را بردارید و بر روی OK کلیک کنید.
با این کاری که شما انجام دادید قابلیت دیدن پسوند فایلها را در ویندوز فعال ساخته اید (لازم به ذکر است که این کار به نوعی نیز امنیت شما را در برابر هک شدن بالا میبرد).
حال ، فایل مورد نظر را که می خواهید مخفی سازید را انتخاب کرده بر روی آن راست کلیک کنید و گزینه Rename را بزنید. حالا پسوند فایل را پاک کنید و آنرا مثلا به TXT تبدیل کنید، خواهید دید که فایل دیگر فرمت قبلی خود را ندارد و به صورت TXT درآمده است.
به عنوان مثال میخواهیم فایل Tarfandestan.jpg را به مخفی کنیم. میباست بر روی Rename کلیک کرده و سپس پسوند آن یعنی jpg. را پاک کنیم. بعد از این کار به جای jpg. که پاک کردیم تایپ میکنیم txt. و Enter را میزنیم.
هم اکنون میباست برای دوباره دیدن آن، آن را به فرمت قبلی خود برگردانیم و پسوند قبلی را جایگزین txt. نماییم.

تا درودی دیگر بدرود

از عباس خاک سفیدی

من عباس خاک سفیدی کارشناس علوم سیاسی و شاغل سازمان بهزیستی شهرستان زاهدان و در حال حاضر در بخش آموزش کامپیوتر و اینترنت به نابینایان مشغول به کار در کتابخانه کودکان امید می باشم
چندی قبل آقای نیکفرجام پیشنهاد ایجاد وبلاگی برای نرم افزارهای نابینایان را دادند که با ایجاد وبلاگ Besheno.blogfa.com کارمان را آغاز کردیم من سعی دارم تا مطالبی را که طی این ده سال در حوزه کامپیوتر آموختم در اختیار نابینایان بگذارم .
موفق باشید و سعی کنید هرچه یاد دارید به همه بیاموزید و تلاش کنید بیشتر از آنچه می دانید وانمود نکنید.

یک پاسخ به «تغییر پسوند فایل =مخفی کردن فایل»

سلام عباس جان! دیدم کسی پیدا نشده اینجا چیزی بنویسه! با خود گفتم یه درد دلی بات بکنم! سال ‏۱۳۷۵‏ با دوچرخه برای شنا به کانال آب که بیرون شهر بود میرفتم!بچه های کانالی یا همون شناگران کانالی مرا بنام عباس میشناختند!پس من همنام توم! .‏ راستی در باره ی گوشی مبایل میتونی کمکم کنی؟! گوشی من ‏e75 است که تالکس ‏۵‏ ‏۲۲‏ دو سال پیش روی آن نصب شده که سی روز است و بعضی از پستها و کامنتها را کامل نمیخواند! امروز امتحانش کردیم با تالکس ‏۵‏ ‏۳۱‏ خوب و کامل میخواند! اما رمز را نمیپذیرد! ریستشم کردیم و دوباره تالکس ‏۵‏ ‏۳۱‏ را نصب کردیم بیفایده بود! هم محله ایهای عزیز کمک کمک!بشتابید این کودک دوازده ساله را دریابید! این شیطان رانده شده را کمک کنید و جایزه بگیرید!‏.هاهاهاهاهاهاهاهاها بخندید! اما کمک کنید! باور کنید من خر را رام کردم! گردو شکستن و خوردن را به سگ آموزش دادم! اما هنوز نتوانستم این گوشی را رام کنم!‏.

دیدگاهتان را بنویسید