تست يك فايل صوتي. چيزي در همين مايه ها

سلام هم محلي ايهاي عزيز.
خواهشي دارم كه چند دقيقه از وقت شما را مي گيرد. اميدوارم فرصت داشته باشيد. فايل پيوست را لطفا گوش كنيد و بگوييد كه آيا كيفيت و وضوح صدا را مطلوب مي دانيد؟ آيا سرعت خواندنش خوب هست يا نه؟ آيا كلماتي هست كه اشتباه بخواند؟ آيا لحنش در حد قابل تحملي طبيعي هست يا نه؟ در كل، آيا مي توانيد از طريق اين صدا با متن ارتباط بگيريد و بفهميد كه مفهومش چيست؟
فايل را از اينجا بگيريد.
ممنون از همگي شما.

درباره سعید عابدی

در خميني شهر اصفهان به دنيا آمده ام، اول مرداد 59. به گمانم فقط همين يك كار را اول وقت انجام داده باشم. نابينا و كمشنوا هستم. دوره ابتدايي ام در ابابصير گذشت و راهنمايي و دبيرستان را بين بچه هاي محل خودمان بودم در مدرسه هاي پرجمعيت تلفيقي. سال 79 رفتم دانشگاه اصفهان و بعد از كلي تغيير رشته كه مجال شرحش اينجا نيست، عاقبت ليسانس حقوق گرفتم. بعد مثل خيلي ديگر از همسن و سال هايم فكر كردم جايي خبري هست و لذا يك فوق ليسانس هم گرفتم در گرايش حقوق عمومي از دانشگاه شهيد بهشتي. چند سال بعدي را اول به تقلاي بيحاصل براي قبولي در دوره دكتري گذراندم و بعدش كه ديدم اين دروازه باز شدني نيست، افتادم دنبال كار. بالاخره شدم كتابدار بخش گوياي كتابخانه فاطمه زهراي شهرداري اصفهان. تناسب رشته و شغل را ملتفت هستيد؟ ولي جاي شما خالي، بينهايت راضي ام الحمد لله. در زندگي ام فعلا چيز ديگري كه ارزش نوشتن و خواندن داشته باشد هم نمي آيد. اگر اتفاق تازه اي افتاد شما را هم خبردار مي كنم.
این نوشته در صحبت های خودمونی, صوتی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

10 Responses to تست يك فايل صوتي. چيزي در همين مايه ها

 1. 1

  سلام بر شما.
  کیفیت ضبط فایل خوب بود سرعتش می تونست بالاتر بره که من با km player این کار رو انجام دادم و با آخرین سرعتش گوشش کردم.
  لحنش هم به عنوان یک موتور صوتی با نام ماهور خب انصافاً عالی بود و درسته که همیشه بهتر از چیزی که داریم هم هست ولی فعلاً خیلی عالی بود.
  یک کلمه که از لحاظ تلفظ خیلی تو چشم بود ببخشید منظورم خیلی به گوش می اومد کلمه فردی بود که در این متن باید تکیه روی هجای اول کلمه قرار می گرفت به معنای یک فرد نه روی هجای آخر که معنای انفرادی بده اما ارتباط برقرار کردن با متن خب، این متن، متنی حقوقی بود و من که رشته ام حقوقه به طبع خوب متوجه شدم ولی به هر حال تخصصی بود و اگر منظور برقرار کردن متن به خاطر صدای خانم آوا است که باز هم از این لحاظ من راضی هستم.

 2. 2
  TAVAHOM says:

  سلام.
  به نظر من که خیلی خوب بود و من کاملا متن رو فهمیدم و متوجه شدم. ولی اگه من بخوام متنی رو با این صدا گوش بدم حتما سرعتش رو کمی بیشتر می کنم.
  ممنون از نظر سنجیت. راستی میتونی بگی چطور این متن رو با این موتور صوتی تبدیل ب mp3 کردی؟ ممنون می شم.
  ارادتمند توهم.

 3. 3
  بهنام says:

  سلام
  با یه سؤال پاسخ میدم. به نظر شما برای منی که با nvda متن می خونم؛ به جز سرعت پایینش باید چه حسی نسبت به این صدا داشته باشم؟
  البته قصدم توهین به nvda نیست. ولی بسیار حال کردم.
  خدا به ما پول عطا نماید تا از این نعمت بهره مند شویم.

 4. 4
  عمو حسین says:

  سعید جان من هم مشکل خاصی ندیدم. گاه اشتباه میکردم که موتور صوتی است یا واقعا یک آدم دارد آن را میخواند. البته کمی سرعت پایین بود که خب میشه سرعت را به میل خود افزایش دهیم. در کل بعنوان یک موتور صوتی خوب بود.
  حالا واقعا این آوا از ماهور بود. چطور به صوت تبدیلش کردی؟

 5. 5
  فروغ says:

  خیلی خوب بود. واقعا نمیشه بهش ایرادی گرفت. سرعتش هم به دلخواه زیاد میشه, از نظر سرعت مشکلی نیست.

 6. 6
  سعید درفشیان says:

  سلام.
  گرچه ظاهر امر نشانگر این هست که همه با این صدا حال کردن, من جرأت میکنم و میگم که به نظرم خوب نیست.
  حد اقل بین صدای آوا و برنا من بازم برنا رو ترجیح میدم.
  گرچه هیچ کدوم سرعت‌شون به پارس‌آوا نمیرسه.
  فاصله ای هم که بین کلمه های دارای علامت کاما ایجاد میکنه بیش از حده و گاهی اوقات یه جور قطعی نا مطلوب در صدا ایجاد میشه.
  الگوی تغییر آهنگ در کلام هم همه جا یکسانه و آدم خسته میشه.
  یعنی وقتی بناست یک صدای انسانی داشته باشیم, باید تغییر آهنگش مثلا مثل صدای eloquence در حال خوندن متون انگلیسی باشه تا بشه گفت یه موتور صوتی موفق به حساب میاد.
  در بعضی جاها هم حجم صدا کم و زیاد میشد.
  یه واقعیت غیر قابل انکار در مورد فارسی‌خوانها اینه که ما باید الگوی نوشتن‌مون رو تغییر بدیم.
  از این چیزی که میخوام بگم تعجب نکنید, روزی میتونیم یه صدای انسانی خوب رو به عنوان موتور صوتی معرفی کنیم که در نوشته‌ها‌مون مصوت‌ها رو هم بنویسیم.
  مثل زبان انگلیسی, عربی و سایر زبانهایی که چنین حالتی در نوشته‌ها‌شون هست.
  یه راه دیگه هم هست, این‌که نرم افزارهای فارسی‌خوان با حجم زیاد و کارایی کند تولید کنیم, چرا که میخوایم برای همه‌ی کلمات در زبان فارسی تازه بسته به جایی که در کلام دارن, rule (قانون) داشته باشیم.

 7. 7

  من با سعيد درفشيان اون قسمتي كه گفت صدا افتضاح هستش موافقم.
  از صداهاي برنا و آوا و پارسآوا و ديگران لجم ميگيره. مزخرفند همه.
  و با سعيد درفشيان اون قسمتي كه گفت بايد سنگين و كند بسازيم مخالفم. فارسي خوان ها با همين طرز نوشتن هم ميتونند كار كنند ولي برنامه نويس ها چون قواعدي در دسترس ندارند مزخرف مينويسند. يك كشت كلمه دادند به يك موتور به خيالشون متن خوان نوشتند.
  ما زبانشناس نداريم كه تحقيق كرده باشند در مورد قواعد نوشتار فارسي.
  ما درد مجبوري استفاده ميكنيم. اينها را استفاده نكنيم چي كار كنيم!
  ما از چينيها و ژاپني ها كه بدتر نيستيم كه! هستيم؟
  ما گول ميخوريم. يك موتور كه يك ميليون كلمه نداره همينه ديگه! يك موتور كه سرعتش بهينه سازي نشده باشه همينه ديگه.
  من نظر شخصيم را گفتم و دليل نميشه حرفهام درست باشه. فقط گفتم كه نتركم. همين.

 8. 8
  hamzeh says:

  سلام از نضر من کم و زیاد شدن صدا هست .1 نواخت خوندن 1 مشکل دیگس . 1جاهایي انگار نفس کم ميیاره!!!و با eloqense قابل مقایسه نیسسسسسسسسسسسسسسسست!

 9. 9
  زهره says:

  درود
  من هم گوش کردم از لحاظ سرعت چون میتونیم با کی ام افزایشش بدیم مشکلی نیست ولی من اصلن صداشو دوست نداشتم اصلن طبیعی نیست من ماهورو اصلن دوست ندارم اگه با پارس آوا ضبط شده بود میتونستم ارتباط بهتری با متن بگیرم

 10. 10
  علی says:

  به نظرم خوب نیست چون یه دفعه نفس کم میاد و ادم وقتی گوش میده گیج میشه
  کلمات درست تو مغزم قاطی میشن
  در کل خیلی رباطیه یعنی طبیعی نیست
  داداش گلم

دیدگاهتان را بنویسید