اصول ساده موفقيت:

بعضی چنان در تکاپوی یافتن رازهای موفقیت، اقطار عالم وب را می گردند که جویندگان طلا در قرن هجدهم، امریکا را ! گمان نکنم یافتن رموز موفقیت آنقدرها هم مشکل باشد. موفقیت در زندگی بر اصولی ساده استوار است، هر چند که توانمندی در اجرای این اصول اندکی ممارست می طلبد.
بضاعت افراد موفق سه چیز است: 1. هدفی مشخص که در پی آنند 2. طرحی روشن که برای نیل به هدف در انداخته اند 3.پشتکار و همتی بلند که برای درنوردیدن مشکلات تا رسیدن به مطلوب، توشه راه خود کرده اند.
حالا شما واقعا می خواهید در راه موفقیت گام بگذارید؟ بسیار خوب، سه اصل بالا را که به درستی بکار می گیرید می دانم. اما لطفا این نصیحت مشفقانه را هم چاشنی راه سفر خود بسوی موفقیت کنید: “سرگرم امور خود شوید بیش از آنکه مدام به امور دیگران سرک بکشید!” و “در پی اثبات خود باشید بیش از آنکه مدام برای نفی دیگران هزینه کنید!”. این تجسس در کار مردم و سرک کشیدن بیمار گونه در کار یا زندگی افراد دور و برمان و هزینه کردن برای نفی دیگران که متاسفانه این روزها عادت زشت بعضی از ما شده است، حتی اگر هیچ سیگنال منفی هم به ما ندهد (که صد البته می دهد)، قطعا قاتل وقت ما و عامل درگیر کردن فکر و اندیشه ماست، بی آنکه سر سوزنی در ارتقای ما توفیر کند و یا مثقالی بر سرنوشتمان بسوی خیر و موفقیت موثر افتد.

درباره بانو.

سلام بانو هستم, نخودی قدیم قدیما... حقوق خوندم و الآن هم مشغول روانشناسی... اهل نصف جهان و یک بهمنی اصیل بینظیر|!...
این نوشته در روانشناسی ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

13 Responses to اصول ساده موفقيت:

 1. 1
  درنا says:

  سلام. زیبا بود. کاملً درسته و ای کاش یک اصلی هم برای موانع بزرگ سر راه موفقیت داشتیم. چون در بیشتر مواقع ایم موانع خیلی قدرتر از اصول هستند.

  • 1.1

   سلام ممنون …
   بله متأسفانه حق با شماست اما خب ممكنه در اين مورد هم اصولي وجود داشته باشه كه بازم متأسفانه در تخصص من نيست بايد در اين مورد دست به دامان روانشناسهاي محله شد … ولي خارج از بحث روانشناسانه به نظر من وجود مانع درسته باعث كندي راه ميشه ولي راه رو به هيچ وجه نمي بنده ….

 2. 2
  محمدرضا ستوده says:

  سلام خانم همکار. راز موفقیت را تنها افرادی میتوانند درک کنند کهه موفق شده باشند. آیا این اصول استثنا هم داره؟ اختبار یادتون نره!

  • 2.1

   سلام جناب ستوده و همكار گرامي
   استثنا كه گمانم بله “هيچ اصلي نيست كه استثنا نداشته باشه” البته خب فرق است ميان اين اصل و آن اصل! اختبار هم يادم هست ولي نمي دونم چرا چندان جدي نمي گيرمش اگه اين مدلي پيش برم نيفتم حتماً از آخر اول ميشم “البته خدا نكنه”

 3. 3
  محمدرضا ستوده says:

  سلام مجدد. هرچی بیشتر استمهال کنید, بیشتر دچار استرس میشید. به خدا اونقدر هم سخت نیست تو کانون فارس سوالات به مراتب سختتر هست هرچند فکر کنم کانون اصفهان از نظم بیشتری برخوردار هست.

 4. 4

  راستي جناب ستوده شما نمونه سؤالات اختبار كانون فارس رو داريد يا چه شكلي ميشه گيرشون آورد؟

 5. 5
  محمدرضا ستوده says:

  دوباره سلام. میشه گیر آورد. ولی شما بهتره همون نمونه سوالات اصفهان رو حل کنید. چون تو سوالات فارس مثلاً توی یک سوال, مدنی, تجارت و آیین دادرسی مدنی و حتآ ثبت رو بباهم قاطی میکنند. اما فکر کنم اصفهان هر بخش مستقله چون من سوالات اصفهان رو دیدم.

 6. 6

  سلام، بسیار عالی بود، کپیش میکنم البته با اجازهتون، کار خدا را ببین، تو این کامنت ها بحث از روان شناسی و موفقیت به کجا رسیده…..

 7. 7

  سلام. اجازه ما هم دست شماست. خوشحالم از نظر شما مطلب مفيدي بود.
  در مورد كار خدا كه خدا كارش درسته …

 8. 8
  \\الهه says:

  سلام آمنه جان دلتنگت بودم و نیز دلتنگ ما بقی دوستان اصفهان مرضیه و فهیمه تا اینکه اتفاقی اون متن ازدواجتو خوندم
  فقط بگم یاد آن اردوی شمال که با بچه های اصفهان داشتم بخیر یاد ساحل بارانی با دب اصفهانیها بخیر
  راستی به مرضیه و فهیمه و خودت سلام ویژه برسان به امید دیدار شاید در بهار اصفهان و شاید شمال تابستان

 9. 9

  سلام الاهه جون چشم حتماً من و بقيه دوستان هم دلتنگ شما و اردو و دور هم بودنيم … ان شا الله به زودي پيش بياد … مرسي كه هستي

دیدگاهتان را بنویسید