قطاری که بدون توقف مسافران را سوار و پیاده میکند!

این قطار که قرار است در مسیر راه آهن دو هزار کیلومتری پکن- گوانژو وارد خدمت شود می تواند در 30 ایستگاه بدون توقف مسافران را پیاده و سوار کند و به این ترتیب از اتلاف زمانی معادل دو ساعت و نیم جلوگیری کند…
چینی ها قصد دارند قطار پر سرعت ویژه ای را بسازند که هرگز توقف نمی*کند اما قادر است مسافران را در تمام ایستگاهها سوار و پیاده کند.
این قطار که قرار است در مسیر راه آهن دو هزار کیلومتری پکن- گوانژو وارد خدمت شود می تواند در 30 ایستگاه بدون توقف مسافران را پیاده و سوار کند و به این ترتیب از اتلاف زمانی معادل دو ساعت و نیم جلوگیری کند.
عملکرد این ترن به این گونه است که مسافرانی که قصد عزیمت دارند، سوار اتاقکی می*شوند که در ایستگاه توقف کرده است. زمانی که قطار درحال عبور از ایستگاه است از سرعت خود کم می*کند و این اتاقک روی سقف قطار در جایگاه ویژه خود نصب می*شود. به این ترتیب مسافران می*توانند از اتاقک به داخل ترن بروند.

درباره ترانه

سلام من نا بینا نیستم ولی عملا بسیاری چیزها دیدم که نباید می دیدم و چه چیزها ندیدم که باید می دیدم حالا بگذریم چه چیزها دیدم که نباید می دیدم ولی لطف و دوستی خداوند چیزی بود که تمام مدت اونو ندیدم من باور کرده ام که بینایی نعمتی نه در درون چشم ما که بر صفحه دل ماست محله خونه دوممه و بینایی من منو ازین جمع جدا نمی کنه ...و خطابم به هم محله ای های عزیزم اینه که : می دونین که دوستون دارم فراوون ! فعالیت های مورد علاقه م : شنا ، بدمینتون رانندگی و یادگیری زبان و نویسندگی و شعر هستن
این نوشته در اخبار ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

7 Responses to قطاری که بدون توقف مسافران را سوار و پیاده میکند!

 1. 1
  بهنام says:

  سلام عالی بود
  فقط گفتی چی جوری سوار میشن.
  نگفتی چه جوری پیاده میشنا!
  هههههه
  ماها خیلی تیزیما.
  حواستون باشه

 2. 2
  ترانه says:

  راستش نمی دونم چیکارش می کنم ولی خب!حتما یه کاریش می کنن!

  • 2.1

   سلام ترانه، مطلب جالبی بود.
   فقط میخواستم در جواب آقا بهنام بگم: مسلما در زمان پیاده شدن، مسافرین از داخل قطار به اتاقکی که روی سقف قرار داره میرن و درست بر عکس سوار شدن، با کم شدن سرعت قطار در ایستگاه توسط همون اتاقک پیاده میشن.

 3. 3
  یلدام says:

  آخی چه جالب
  حیف که تو چینه
  مرسی ترانه جان

 4. 4

  یعنی آیا واسه ما نابیناها سوار و پیاده شدنش راحته؟ یا مثلا میگند نابینایان فعلا تا مناسبسازی این قطار باید صبر کنند؟ یا مثلا اون دسته از ما که از بچگی روی درختها و دیوارها بودیم منجمله خودم میتونیم بریم ازش بالا!

 5. 5
  میلاد says:

  سلام ترانه خانم بسیار جالب بود و درسته ما قدرت درکمان بالاست اما هر کسی شیشه خورده را داره .اگه دوست داشتی به این وب هم سر بزن seloltanhaei mihanblog.com مرسی عزیز دست گلت درد نکنه که اینقدر قدرت درک و فهمتان بالاست بازم به شما که ما را تحویل گرفتی.

 6. 6
  ترانه says:

  لطف داری آقا میلاد چشم ان شالله سر میزنم

دیدگاهتان را بنویسید