دسته‌ها
اخبار کتاب

اطلاعيه كتاب خود آموز JAWS ويژه نابينايان جلد اول

به نام آفریدگار قلم

دوستان سلام: بار  دیگر انجمن علمی, فرهنگی موج نور اصفهان در ادامه ی فعالیت های خود برای دست رسی نابینایان و کم بینایان به کتب خود آموز اقدام به تألیف کتاب خود آموز Jaws برای نابینایان جلد 1 نموده است.

این کتاب تألیف دکتر محسن صدیقی مشکنانی و مهندس  نصر الله رضایی می باشد.

در اين كتاب شما با امكانات صفحه خوان Jaws آشنا ميشويد.

مطالب این کتاب به صورت زیر سازماندهی شده است:

در فصل اول راه  اندازي Jaws را ميآموزيد، فصل دوم شما را با مكان نما هاي Jaws كه براي حركت بين گزينه هاي برنامه ها ضروريست آشنا ميكند، در فصل سوم با خواندن صفحات و اسناد توسط صفحه خوان آشنا ميشويد، در فصل چهارم كاربرد گزينه هايJAWS موجود در ALL PROGRAMS بررسي ميشود، فصل پنجم، شما را با منوي گزينه هاي Jaws، (OPTIONS) آشنا ميكند، چنانچه مايليد با تنظيمات پركاربرد JAWS آشنا شويد فصل ششم را مطالعه فرماييد، نهايتا در فصل هفتم با راهنماي جامع Jaws آشنا ميشويد. اين راهنماي جامع شامل نحوه ي عملكرد و فرمانهاي JAWS ميباشد. به علاوه، اين كتاب داراي 8ضميمه نيز ميباشد. ضميمه 1 به نصب Jaws ميپردازد، در ضميمه 2 پياده سازي فارسي ساز (Fix Persian) كه براي Jaws نسخه 12 و بالا تر كاربرد دارد را ياد ميگيريد، ، در ضميمه 3 با نصب موتور صوتي پارس آوا، در ضميمه 4 و 5 با ترميم و حذف Jaws، در ضميمه 6 با اعمال سريع تنظيمات Jaws، (QUICK SETTING) و در ضميمه 7 با كليدهاي لايه اي Jaws، (LAYERED KEYS) آشنا ميشويد. در پايان در ضميمه ي هشتم، ميآموزيد که چطور با استفاده از JAWS اطلاعات مورد نظر خود را به صورت سريع در اينترنت جستجو كنيد.

اين كتاب دارای یک واژه نامه نيز هست که در آن اکثر لغات به کار رفته در کتاب، همراه معنی فارسی آنها گنجانده شده است.

رعايت موارد آموزشي كه در اين كتاب بررسي شده به شما كمك مي‌كند كه در كاربري رايانه با ديگران برابر باشيد.

این کتاب بر روی یک لوح  فشرده با قیمت 60000 ریال به علاقه مندان  و به قیمت 40000 ریال به اعضای انجمن علمی, فرهنگی موج نور اصفهان عرضه می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر هر روز به جز روز های تعطیل از ساعت 10 تا 11 و 16 تا18 با تلفن 03116687033 تماس بگیرید.

 

شماره حساب جام انجمن علمی, فرهنگی موج نور اصفهان: 164520.37 نزد بانک ملت

شماره کارت انجمن علمی, فرهنگی موج نور اصفهان: 6104337770125886

نشانی اینترنتی: www.mnsi.ir

فاکس: 03116692014.

پست الکترونیکی: mojenoor84@gmail.com

نشانی: اصفهان- خیابان سعادت  آباد- رو به روی مقبره ی بانو امین- جنب ورزشگاه امین- خانه ی ریاضیات  اصفهان- بخش نابینایان.

امید است این کتاب بتواند ارتباط نابينايان و كمبينايان را با ديگران تسهيل نمايد و زمينه ي ايجاد كار را براي آنان فراهم كند.

تا درودی دیگر بدرود

از مجتبی خادمی

مجتبی خادمی.
متولد 7 بهمن 66.
دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه
اصفهان.
ارزیاب مرکز تماس گروه صنعتی انتخاب.
مؤسس و گرداننده اسبق محله نابینایان.
مدرس علوم کامپیوتر و زبان انگلیسی.
طراح وب.
برنامه نویس.
مجری برنامه های رادیویی.
آشنا به راه اندازی و استفاده از چاپگر های خط بینایی و بریل.
دوره پیش دبستانی را در مدرسه کمتوانان ذهنی بصیرت زرین شهر گذراندم.
دوره های دبستان و راهنمایی را در مجتمع آموزشی ابابصیر اصفهان.
پایه اول دبیرستان را در دبیرستان غیر انتفاعی محمد باقر زرین شهر.
پایه های دوم و سوم هنرستان را در رشته کامپیوتر در هنرستان ملا صدرا.
مقطع کاردانی کامپیوتر را در دانشگاه های آزاد مبارکه و دولتی شهرکرد.
و مقطع کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی را در دانشگاه اصفهان گذراندم.
همزمان، در انجمن موج نور نابینایان، به عنوان مسئول تولید محتوا، مؤلف کتب صوتی ویژه نابینایان، صدابردار، مسئول کنترل کیفی مواد آموزشی، پاسخگو به پرسش های کامپیوتری نابینایان، طراح سامانه تلفن گویا، مدرس کلاس های آموزش رایانه و مسیر یابی ویژه نابینایان، مدرس دوره های تربیت مربی آموزش رایانه به نابینایان، و تحلیلگر نیاز های آموزشی نابینایان در خانه ریاضیات مشغول به خدمت شدم.
در ادامه، به عنوان اپراتور در مرکز تماس گروه صنعتی انتخاب مشغول بودم و اکنون در مقام ارزیاب در تیم پایش عملکرد در گروه صنعتی انتخاب خدمت می کنم.
از دوران کودکی، مخارج زندگی و تحصیل را شخصا
به عهده گرفتم و به سختی فراهم کردم.
در دوران دبیرستان، اولین رساله ی گویا در ایران از آیتالله مکارم شیرازی را به کمک خواهرم و روحانی محل، تهیه کردم و در سطح وسیعی بین نابینایان در کشور توزیع کردم.
در همان دوران، اولین مجموعه ی آموزشی بازی های کامپیوتری ویژه نابینایان را تولید و در سطح وسیعی بین نابینایان در کشور توزیع نمودم.
در دوران نوجوانی، اولین بازی رایانه ای ویژه نابینایان به زبان فارسی با نام دو در جنگل را طراحی کردم و توسعه دادم.
به ترجمه و دوبله ی بازی های رایانه ای محبوب نابینایان از جمله تخت گاز و شو‌دان جهت استفاده ی نابینایان این مرز و بوم مبادرت ورزیده ام.
اولین کتابچه ی راهنمای آموزش رایانه به کودکان نابینا را طراحی کردم و توسعه دادم.
در دوران دانشجویی، اولین، پر بازدید ترین و پر محتواترین سایت ویژه نابینایان ایران با نام گوشکن را تأسیس کردم.
همواره در سایت گوش‌کن، سه شعار آموزش، استقلال و تفریح نابینایان را دنبال کرده و در جهت سوق دادن نابینایان به سمت این سه هدف، اقدام به ضبط آموزش های مختلف، تولید و ترجمه ی مقالات مرتبط و تشویق دیگران به انجام نظیر این کار ها نموده ام.
تهیه کننده و مجری یکی از پر شنونده ترین برنامه های اولین رادیوی اینترنتی نابینایان ایران (که چند سال پیش تعطیل شده است)، بودم.
همیشه از مصاحبه های آگاهی بخش با رسانه ها از جمله برنامه به روز شبکه سوم سیما به عنوان یکی از کارشناسان فاوا و نابینایان استقبال کرده ام.
به دلیل تجربه ی تدریس موفق به دانش آموزان، همواره با استقبال والدین کودکان و نوجوانان جهت تدریس روبرو بوده ام.
از تألیفاتم می توانم به کتاب آموزش نرم افزار آماری SPSS به اتفاق استاد ندا همتپور اشاره کنم.
یکی از مهمترین نرم افزار های مسیریابی نابینایان را با نام نزدیک یاب به همراه دفترچه راهنمای استفاده، جهت کمک به استقلال نابینایان در رفت و آمد، ترجمه کردم و به رایگان در سطح بین المللی برای تمام فارسی زبانان منتشر نمودم.
در حال حاضر، رویای امکان سفر به استان های محروم جهت همسان سازی سطح آموزشی و پرورشی کودکان محروم با کودکان کلان شهر ها را در ذهن می پرورانم.
اطلاعات تماس:
شماره موبایل شخصی: 09139342943
آدرس ایمیل شخصی:
gooshkon2020@gmail.com
شناسه اسکایپ:
mojtaba1007
شناسه تلگرام:
@luckymojy
آدرس شناسه تلگرام:
https://t.me/luckymojy
شماره واتساپ:
09139342943
آدرس وبلاگ شخصی:
https://gooshkon.wordpress.com

9 دیدگاه دربارهٔ «اطلاعيه كتاب خود آموز JAWS ويژه نابينايان جلد اول»

سلام چه جالب من فكر مي كردم اين كتاب قبلاً توسط خود موج نوري ها تهيه شده …!!!! خب حتماً اوني كه من فكر مي كردم اينه يه چي ديگست!
در هر حال من كه كماكان با قفل موج نور مشكل دارم و سيستمم هيچ گونه سي دي و دي وي دي رو تحمل نمي كنه و آبش باهاشون تو يه جوي نميره و دستم هم تو جيبم نميره كه يه ديويدي رام براش بخرم … بابا مخ هاي كامپيوتر و برنامه نويسي يه فكري به حال اين قفله بكنيد ديگه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درود. من هم از تولید این کتاب جدید جاز کمال مرسی را دارم.
اما دوستان گرام, من در یکی از کامنتهایم از آقا مجتبی خواسته بودم که کامنتها از بالا به پایین باشه یعنی کامنتهای جدید دم دست و همین اول کار باشند.
که جناب ایشان لطف کرده این تقاضا را اجابت فرمودند.
البته این کار یک اشکال دیگر هم دارد. که برای نوشتن کامنت باز باید به آخرین کامنت مراجعه کرد. که اگر اون هم اول میآمد ظاهرا کسی ناراضی نمیشد.
ولی الآن بنا به پاره ای از گزارشات واصله تعدادی از هم محلیها از تغییر به عمل آمده چندان راضی و خشنود نمیباشند. البته این مطلب را جناب پژو در اسکایپم گفته بودند وگرنه ظاهرا تا کنون کسی از دوستان رسما و علنا از این تغییر به عمل آمده شاکی و ناراضی نبوده است.
با این حال از اعضا درخواست میشود که چنان چه خاطر مبارکشان آزرده شده و پشت سر این حقیر نق میزنند از جناب کدخدای محله بخواهند که دوباره همه چیز به قبل مراجعت کند. البته گمانم به تجربه اش بیرزد که چند روزی به همین گونه باشد خدا را چه دیدی شاید هم قلمان محله و هم هوریانش را رضایت حاصل گردید.
باز امر, امر شماست.

پس که اینطور شد
عمو مقصر شما بودی گویا آیا ؟
بح بح مگر به چنگ اهالی نیوفتی عمو جان
بابا من فکر کردم یه بلایی سر محله ی توی سیستم خودمان آوردم ماجرا این بوده پس
دیدم تو وبلاگا آخرین نظر اولین نظر بوده اما همونطور که خودت گفتی عمو برا نوشتن کامنت هم نباید رفت اون پایین پایینا
اصلاح بشه از خونت می گذریم
هح

دیدگاهتان را بنویسید