دسته‌ها
اخبار صحبت های خودمونی صوتی نرم افزار های کاربردی

بچه ها از شرکت پکتوس با محله تماس گرفتند

با درود.

حسین حیدری عزیز، ابتدا ازت ممنونم که به شدت آپ دیت هستی و لینک دانلود پکجاز از سایت بهزیستی را اینجا قرار دادی. شاید باورتان نشود ولی من مسافرت بودم و از طریق تلفن یکی از دوست هام متوجه شدم که نرم افزار پکجاز توی سایتمان قرار گرفته. حسین بازم ممنون.

حالا بچه ها در کل تاکید کنم که من نه این طرف گود هستم و نه آن طرف گود و نه حتی وسط گود. من همان جایی که قبلا بوده ام هستم. من طرفدار کیفیتم و زمانی که محصولی از نظرم با کیفیت باشد، به بچه ها پیشنهادش میکنم و زمانی که محصولی از نظرم بی کیفیت باشد، تقبیحش میکنم. در مورد پکجاز تا این لحظه تجربه ی جالبی نبوده ولی نسخه ی جدیدش را در حال تست هستم و مطمئنا ایراداتی دارد و البته که من ماهور را به هیچ کسی پیشنهاد نکردم ولی فایل بررسی ای که از ماهور ضبط کردم شاید گمراه کننده بوده و برای همین مایل نیستم این تجربه را در مورد محصول جدید شده ی پکتوس تکرار کنم. راستیاتش را بخواهید، ما که چیزی از هم پنهان نداریم که! امروز بدون هیچ مقدمه ای آقای فرجاد، رییس شرکت پکتوس با من تماس گرفت و طی مذاکراتی که با من داشت، از من خواست که:

  1. در هم اندیشی که بعد از عید در مورد محصولات شرکت پکتوس برگذار میشود شرکت کنم.
  2. در جلسه ای خاص که غیر از آن هم اندیشی است و ویژه ی من و بچه های فنی شرکت پکتوس است شرکت کنم.
  3. از سایتم برای انتشار رایگان و بی دردسر محصول متن خوان طبیعی استفاده کنم.
  4. نامه ای که ایشان برایم فرستاده را برای شما منتشر کنم.

من از آقای فرجاد و آقای بحری خواستم که:

  1. سریعتر زمینه ی برگذاری این جلسه های هم اندیشی را برگذار کنند.
  2. با بچه ها ارتباط بگیرند و در مقابل محصولات و اقداماتشان پاسخگو باشند.
  3. هرچه سریعتر معایب این محصولی که معلوم نیست از فیلتر چه کارشناس نمایی رد شده برطرف نمایند.
  4. بزنند توی کار نویسه شناس پارسی.

نامه ی آقای فرشاد به سایت گوش کن را در زیر مطالعه فرمایید.

نقل قول:

جناب آقاي خادمي

با سلام

پيرو  مذاكره تلفني فايل  DOC نامه اين شركت براي سايت محله و فايل صوتي توليد شده با صداي اميد خدمتتان ارسال مي گردد.

 با عرض تبريك سال نو

 رامین فرجاد

رئیس هیئت مدیره

آغاز نامه:

آقاي مجتبي خادمي و دوستان‌ محله نابينايان سلام،

سرانجام پس از بيش از 20 سال كار در زمينه توليد و عرضه سخت افزار و نرم افزارهاي ويژه نابينايان در شركت پكتوس، به يكي از آرزوهاي خود رسيديم و آنهم ارائه مستقيم و رايگانِ نرم افزارهاي توليدي اين شركت با كاربري انفرادي براي كاربران نابيناي فارسي زبان  مي باشد كه با همت و همكاريِ سازنده سازمان بهزيستي كشور صورت گرفت. ارائه رايگانِ نرم افزارهاي نويد و پكجاز با صداهاي جديد اميد و آوا علاوه بر صداي نويد آغاز گرديد.

نرم افزارهاي مذكور با مراجعه به سايت سازمان بهزيستي كشور www.behzisti.ir و در صورت عدم امكان دريافت آنها از طريق اينترنت، با مراجعه به انجمن نابينايان و يا اداره بهزيستي شهرستانها قابل تهيه مي باشد.

با توجه به پر مخاطب بودن سايت گوش كن در ميان نابينايان ضمن ارسال فايلهاي نرم افزارهاي مذكور خواهشمند است امكان دسترسي،  دانلود و تكثير رايگان  آنها را براي كاربران نابينا فراهم سازيد.

با توجه به اينكه اين شركت، بهبود و گسترش كاربرد نرم افزارهاي مذكور را وظيفه خود مي داند، خواهشمند است با ارائه پيشنهادات و انتقادات خود، ما را در خدمت رسانيِ بهتر، ياري نمائيد.

:پایان نامه.

:پایان نقل قول.

البته من نپرسیدم و جناب فرجاد نیز نفرمودند که چطور این پرونده های صوتی را از فایل Word میسازند. شاید راهی باشد و نمیدانیم. به هر حال که از نظر من، صرف نظر از کارایی خود برنامه ی پکجاز، صدای سعید توکلی، صدای با کیفیتیست. لطفا فایل فشرده ی پکجاز جدیدتر را که نسخه ی قدیمیتر آن در سایت بهزیستی موجود است، با اصلاحاتی که انجام شده و با لینک مستقیم از اینجا و فایل خارج کردن متن خوان پکتوس از حالت ثبت شده را از اینجا دریافت بفرمایید. دقت داشته باشید که پرونده های فشرده ی RAR با برنامه هایی نظیر WinRar باز میشوند.

خوش باشید تا همیشه.

از مجتبی خادمی

مجتبی خادمی.
متولد 7 بهمن 66.
دارای مدرک کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی از دانشگاه
اصفهان.
ارزیاب مرکز تماس گروه صنعتی انتخاب.
مؤسس و گرداننده اسبق محله نابینایان.
مدرس علوم کامپیوتر و زبان انگلیسی.
طراح وب.
برنامه نویس.
مجری برنامه های رادیویی.
آشنا به راه اندازی و استفاده از چاپگر های خط بینایی و بریل.
دوره پیش دبستانی را در مدرسه کمتوانان ذهنی بصیرت زرین شهر گذراندم.
دوره های دبستان و راهنمایی را در مجتمع آموزشی ابابصیر اصفهان.
پایه اول دبیرستان را در دبیرستان غیر انتفاعی محمد باقر زرین شهر.
پایه های دوم و سوم هنرستان را در رشته کامپیوتر در هنرستان ملا صدرا.
مقطع کاردانی کامپیوتر را در دانشگاه های آزاد مبارکه و دولتی شهرکرد.
و مقطع کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی را در دانشگاه اصفهان گذراندم.
همزمان، در انجمن موج نور نابینایان، به عنوان مسئول تولید محتوا، مؤلف کتب صوتی ویژه نابینایان، صدابردار، مسئول کنترل کیفی مواد آموزشی، پاسخگو به پرسش های کامپیوتری نابینایان، طراح سامانه تلفن گویا، مدرس کلاس های آموزش رایانه و مسیر یابی ویژه نابینایان، مدرس دوره های تربیت مربی آموزش رایانه به نابینایان، و تحلیلگر نیاز های آموزشی نابینایان در خانه ریاضیات مشغول به خدمت شدم.
در ادامه، به عنوان اپراتور در مرکز تماس گروه صنعتی انتخاب مشغول بودم و اکنون در مقام ارزیاب در تیم پایش عملکرد در گروه صنعتی انتخاب خدمت می کنم.
از دوران کودکی، مخارج زندگی و تحصیل را شخصا
به عهده گرفتم و به سختی فراهم کردم.
در دوران دبیرستان، اولین رساله ی گویا در ایران از آیتالله مکارم شیرازی را به کمک خواهرم و روحانی محل، تهیه کردم و در سطح وسیعی بین نابینایان در کشور توزیع کردم.
در همان دوران، اولین مجموعه ی آموزشی بازی های کامپیوتری ویژه نابینایان را تولید و در سطح وسیعی بین نابینایان در کشور توزیع نمودم.
در دوران نوجوانی، اولین بازی رایانه ای ویژه نابینایان به زبان فارسی با نام دو در جنگل را طراحی کردم و توسعه دادم.
به ترجمه و دوبله ی بازی های رایانه ای محبوب نابینایان از جمله تخت گاز و شو‌دان جهت استفاده ی نابینایان این مرز و بوم مبادرت ورزیده ام.
اولین کتابچه ی راهنمای آموزش رایانه به کودکان نابینا را طراحی کردم و توسعه دادم.
در دوران دانشجویی، اولین، پر بازدید ترین و پر محتواترین سایت ویژه نابینایان ایران با نام گوشکن را تأسیس کردم.
همواره در سایت گوش‌کن، سه شعار آموزش، استقلال و تفریح نابینایان را دنبال کرده و در جهت سوق دادن نابینایان به سمت این سه هدف، اقدام به ضبط آموزش های مختلف، تولید و ترجمه ی مقالات مرتبط و تشویق دیگران به انجام نظیر این کار ها نموده ام.
تهیه کننده و مجری یکی از پر شنونده ترین برنامه های اولین رادیوی اینترنتی نابینایان ایران (که چند سال پیش تعطیل شده است)، بودم.
همیشه از مصاحبه های آگاهی بخش با رسانه ها از جمله برنامه به روز شبکه سوم سیما به عنوان یکی از کارشناسان فاوا و نابینایان استقبال کرده ام.
به دلیل تجربه ی تدریس موفق به دانش آموزان، همواره با استقبال والدین کودکان و نوجوانان جهت تدریس روبرو بوده ام.
از تألیفاتم می توانم به کتاب آموزش نرم افزار آماری SPSS به اتفاق استاد ندا همتپور اشاره کنم.
یکی از مهمترین نرم افزار های مسیریابی نابینایان را با نام نزدیک یاب به همراه دفترچه راهنمای استفاده، جهت کمک به استقلال نابینایان در رفت و آمد، ترجمه کردم و به رایگان در سطح بین المللی برای تمام فارسی زبانان منتشر نمودم.
در حال حاضر، رویای امکان سفر به استان های محروم جهت همسان سازی سطح آموزشی و پرورشی کودکان محروم با کودکان کلان شهر ها را در ذهن می پرورانم.
اطلاعات تماس:
شماره موبایل شخصی: 09139342943
آدرس ایمیل شخصی:
gooshkon2020@gmail.com
شناسه اسکایپ:
mojtaba1007
شناسه تلگرام:
@luckymojy
آدرس شناسه تلگرام:
https://t.me/luckymojy
شماره واتساپ:
09139342943
آدرس وبلاگ شخصی:
https://gooshkon.wordpress.com

14 دیدگاه دربارهٔ «بچه ها از شرکت پکتوس با محله تماس گرفتند»

سلام يعني كلي ذوق مرگ شدم نامه آقاي فرجاد رو خوندم
خارج از مباحث تخصصي كه در حد تخصص من نيست
جناب فرجاد اولين و اولين و اولين چي مي‌گند اسمش رو! توليد كننده … “حالا شنونده عاقلي باشيد خودتون عنوان بهتر رو جاش بذاريد” هستند كه مستقيم با بچه ها ارتباط گرفتند و اين خيلي شادي انگيز هست خيلي …
من به عنوان كسي كه اولين نرم افزار فارسي خواني كه رو سيستمم نصب شد پكجاز بود و با وجود اشكالات زيادش كه خب اشكال نه كنديش يه كم … دو سه سالي خيلي خيلي از كارهام رو راه انداخت و ديكشنري نويد هم خيلي جاها بدادم رسيده مخصوصاً قسمت فارسي به فارسيش كه گاهي براي چك كردن املاي درست كلمات ازش استفاده مي‌كنم … كمال تشكر رو از شركت پكتوس دارم و اميدوارم به جايي برسه كه نويد و آوا و فكر كنم اميد بود بزنند رو دست مينا و سينا … بعدش دوباره اين دوتا بزنند رو دست اون سه تا و همين طور بگرده و بگرده و بهتر بشند و بشيم ….

آقا مجتبی لطفا اگه میشه در مورد جمله زیر توضیح بیشتری بده من دو زاریم نیفتاد که منظورت چیه؟
البته من نپرسیدم و جناب فرجاد نیز نفرمودند که چطور این پرونده های صوتی را از فایل Word میسازند. شاید راهی باشد و نمیدانیم. به هر حال که از نظر من، صرف نظر از کارایی خود برنامه ی پکجاز، صدای سعید توکلی، صدای با کیفیتیست. لطفا فایل فشرده ی پکجاز جدیدتر را که نسخه ی قدیمیتر آن در سایت بهزیستی موجود است، با اصلاحاتی که انجام شده و با لینک مستقیم از

درود بر رئیس کل محله
از این طرفا رئیس؟
میگم این کار خیلی خوبی هستش که در ارتباط باشید و در ارتباط باشیم
فقط امیدوارم هرچه زود تر به تعهداتشون عمل کنن و مشکلات این پکجاز رو حل و فصل کنن
ولی چیزی که هست اینه که بیست سال طول کشیده آرزوشون این از آب در اومده چقدر دیگه طول میکشه خرابیهایی که آرزوشون داره رو برطرف کنن
به هر حال کاش بتونن و بخوان که درستش کنن
ما انتقادامون رو کردیم و عیبهاشو گفتیم
باشد که رستگار شویم
بدرود

سلام
اینکه مسئولین شرکت پکتوس به فکر افتاده اند تا با بچه های نابینا مشورت کنند را باید به فال نیک گرفت و استقبال کرد اینکار با حوصله و همت دوستان به یاری خدا نتیجه خوب خواهد داد بعد از مناسب سازی نرم افزار پیک این هم یک تجربه دیگری است .

سلام یکی از محاسن این برنامه این است که صدای امید که صدای سعید توکلی هست متون رو بهتر از بقیه ی موتور صوتی ها بخونه عما یکی از بزرگترین عیب این برنامه کندی زیاد از حدش هست مخصوصً برای گشتن در صفحه های اینترنت. این عیبش باعث شده که من نتونم این برنامه رو بیش از 10 دقیقه تحمل کنم. در هر حال امیدوارم که شرکت پکتوس بتونند تلاش بیشتری برای بهتر شدن این برنامه بکنند.

سلام به همه ی دوستان
وقتی چند ماه گذشته به نمایندگی از طرف هم محله ای ها به شرکت پکتوس رفتم و در اون جلسه ای که 4، 5 ساعت هم طول کشید شرکت کردم بعدش امیدوار بودم که روزی برسه شرکت های فعال در این زمینه، یه تعامل سازنده با سایت های مرتبط با نابینایان داشته باشن.
در اون جلسه آقای صادقپور رئیس شرکت و مهندس فرجاد رئیس هیأت مدیره قول دادن هر وقت نرم افزار جدید این شرکت منتشر شد از اون پس با نابینایان بیشتر در تعامل باشن. نرم افزار پکجاز چند ماهه که آماده توزیع هستش. اما بهزیستی هر بار به دلایل مختلف این امر رو به تأخیر انداخت تا این که سر انجام چند روز پیش این اتفاق افتاد و پکجاز با صدای امید و آوا در اختیار بچه ها قرار گرفت.
از اونجایی که بهزیستی کشور به صورت انحصاری اسپانسر این محصول بوده اجازه نداده این نرم افزار پیش از این که منتشر بشه در اختیار هیچ فردی قرار بگیره. لذا پکجاز پیش از انتشار در اختیار هیچ نابینایی نبوده که بخواد تست بشه و نقص هایی که داره برطرف بشه.
در حال حاضر، آقای فرجاد از بچه ها خواستن اشکالات این نسخه پکجاز رو بگن تا در بروز رسانی بعدی این نرم افزار بر طرف بشه. این که واقعا این اتفاق میفته یا نه، باید منتظر موند.
چیزی که مهم هستش اینه که شما به سهم خودتون اشکالات رو تذکر بدین اگه محقق نشد اون وقت توقع کنید.
خوشحالم مسوولین این شرکت سر قولی که چند ماه پیش دادن هستن و از مجتبای عزیز به عنوان نماینده ی همه ی شما هم محله ای ها که به عنوان یک فرد کارشناس تو این زمینه همگی قبولش دارین، دعوت کردن. مطمئنم در این جلسه که پس از تعطیلات نوروز برگزار خواهد شد، زمینه اصلاح این نرم افزار و گام های بعدی که این شرکت قراره بر داره فراهم میشه. به شرطی که دوستان واقعا از نظر کارشناسی بیاین اشکالات و ایرادات رو بگن. مگر نه توهین کردن و این که 100 ملیون حق اینا نبود و… چه کاری رو از پیش میبره.
من در پایان توجه همه دوستان رو به یه نکته جلب میکنم با این امید و آرزو که در سال های آینده همه ی این مشکلات از سر راه نابینایان در ایران زمین برداشته بشه.
در کامنت های پست های قبلی در این ارتباط خوندم که بهزیستی نباید این پول هنگفت رو به پکتوس میداد. منظورم همون رقم 100 ملیون هستش که طبق قرارداد امضا شده. من میخوام این سوال رو بپرسم چرا شما عزیزان به بودجه ای که سازمان بهزیستی از دولت میگیره و باید این پول هارو در راه معلولین یا شرکت های حامی معلولین هزینه بکنه توجه ندارین. رقم هزار میلیارد تومان، آره درست شنیدین یا خوندین هزار میلیارد تومان در این زمینه بودجه رسمی هستش که مهندس هاشمی رئیس بهزیستی اعلام کرده. عجیبتر از این، رقمی چهار برابر این مبلغ هستش که خیرین و مردم به سازمان بهزیستی کمک میکنن. میشه 4 هزار میلیارد تومان دیگه.
حالا واقعا آیا 100 ملیون در برابر پنج هزار میلیارد تومنی که بودجه بهزیستی در این زمینه هست عددی محسوب میشه؟ به جای سر گرم شدن با این رقم های خورد و شاید گمراه کننده یه راهکاری ارائه بدین تا رقم های بسیار بسیار درشت تر از این که به نام ما میگیرن اما به کام جاهای دیگه ای هزینه میشه واقعا پیگیری بشه.
آقایون در سازمان بهزیستی اعلام کردن که در سال 92، 25 میلیارد تومان دادن به استان ها تا برای معلولین تجهیزات بخرن. کدوم یک از شما ها نمود عینی این مسئله رو حس کردین. واقعا این 25 میلیارد تومان کجا رفته. به نظرتون بهتر نیست که پیگیر از این دست مسائل باشیم؟
خیلی خیلی حرف تو این سینه هست که دوست دارم بزنم اما شاید صلاح نباشه. فقط از دوستان میخوام کمی با بینشی بازتر فکر کنن و نظر بدن.
مگر نه توهین، فحاشی، تخریب و حرف هایی از این دست که گفتنش کاری رو از پیش نمیبره.

سلام دوستان
من هم با آقای سرمدی موافقم بهتر آن است حالا که شرکت پکتوس اقدام به تماس با آقای خادمی نموده و خواستار مشورت با ایشان است بهتر آن است که هرکدام با این برنامه خوب کارکنید و معایب را بنحوی که صلاح است به آقای خادمی برسانید تا ایشا ن که همیشه راهه آموزش نابینایان فعال بوده اند این معایب را با شرکت مطرح نمایند در ضمن بگویم که من از نسخه برنامه سایت بهزیستی استفاده کردم که بسیار خراب بود لیکن این نسخه که در این سایت گذاشته اند را نصب کردم مقدار زیادی از معایب رفع شده بود , یک عیبی که دارد این است که در شروع و خاتمه جملات مکث دارد و در اینترنت هم بسیار کند است در ضمن در برنامه هائی مانند اکسل اعداد در کنار متن را فارسی و اعداد جداول را انگلیسی میخواند به امید روزی که یک صفحه خوان بی عیب داشته باشیم

سلام با وجود گرفتن حزینه ای با این مبلغ برای ساخت این نرم افزار مشکلات زیادی وجود دارد از جمله, سرعت پایین, دادن پیغام ری استارت کردن جاز, نخاندن آیکن ها با زدن حرف اول آن. امیدوارم که این مشکلات در جلسه ای که قرار است شرکت پکتوس با جناب آقای خادمی برگذار شود مطرح شود. با تشکر رسول مرادی.

دیدگاهتان را بنویسید