دردی که با هر دوایی التیام داده نمی شود

به نام خدا
مقاله را با چند پرسش شروع می کنم:
1. کسانی که به شرکت تولید کننده ی ماهور فشار آوردند که ماهور هرچه زودتر تولید شود پیش خود چه فکری می کردند و چه هدفی را در سر می پروراندند؟
2. نابینایانی که منتظر تبلیغ این برنامه ی مزخرف بودند, انتظار چند میلیون دلار درآمد را داشتند؟
3. به چه علتی در تبلیغات خود دروغ های درشت درشت می گفتند؟ فقط به قیمت چندتا هزار تومانی بی ارزش؟
شاید اگر من هم مانند این نابینایان کوردل بودم الآن با این سواد کامپیوتری نسبی که دارم جایگاهم از این آدم های به ظاهر موفق خیلی بالاتر بود و در جامعه ی نابینایی جایگاهی به مراتب بالاتر از اینها را داشتم. ولی خدا را شکر که جایگاهم بالاتر از این که هست نرفته.
چند روز پیش به علت رایگان شدن این برنامه ی خاص ایرانی بر آن شدم تا این برنامه را هم به مانند برنامه های دیگر که توسط ایرانیها و به شکل ایرانی ها تولید شده را به شکل رایگان تست کنم. همید جا بود که از دروغهای نابینایان عزیز مبلغ آگاه شدم و این ضربه ای به مراتب سخت تر از ضربه ای که ممکن هست به هنگام منفجر شدن یک بمب هسته ای به انسان وارد شود به من وارد شد.
دروغهایی نظیر این که بخش ترجمه ی آن کاملاً برای نابینایان قابل دست رس هست و آنقدر قدرت دارد که می تواند بدون مکث 400 صفحه را از انگلیسی به فارسی و یا بلعکس ترجمه بفرماید.
اینکه سرعت ماهور آنقدر زیاد هست که سرعت جاز و کامپیوتر را نه تنها پایین نمی آورد بلکه باعث افزایش آن هم می شود. اینکه صدای آن طبیعی هست, آنقدر که شما تصور می کنید که یک انسان آن را می خواند. من واقعاً نمیدانم یا نابینایان عزیز فقط سایت های فارسی زبان را چرخ می زنند و یا به سایت های انگلیسی تکنالوجی مربوط به نابینایان کاری ندارند, وگرنه هیچ وقت صحه بر طبیعی بودن این صداها نمی گذاشتند.
حال نمی دانم من سواد کامپیوتری ندارم و یا موضوع چیزی دیگر هست. سخت افزارهای داخل کیس سیستم من عبارتند از:
cpu 10-90 tm amd 9mb cash core i5, ram 4gb, motherboard a groups 780 alight. graphic 1gb.
حالا این برنامه ی را برای تست روی چنین سیستمی و با windows 7 64bit اقدام کردم. نمیتوانید تصور کنید که این برنامه windows 64bit من را از پای در آورد و سرعت آنچنان پایین بود که گویی این windows 98 8bit و سیستم شما هم یک سیستم زغالی است. البته مثال آخر یک فرض بود.
وقتی اتحادی نیست, وقتی مدیر سایت خودمان به هر دلیلی اول با شور و نشاظط به تبلیغ و تشویق به خرید می کند و بعد به هر دلیل دیگری از پشت خنجر می زند. البته از نظر من این خنجر نبود بلکه شجاعت در نشان دادن اشتباه خود بود که خیلی از این آقایان و خانوم ها از آن بی نسیب هستند, وقتی کورکورانه و بدون تحقیق 40 هزار تومان رو تو جوب میریزیم, وقتی همنوع برای کسب فقط چند تا هزار تومانی که از فروش این برنامه نفع می بره حاضر هست به همنوع دیگر خود دروغ بگوید, وقتی نظارتی نیست, وقتی بخش فنی شرکت از پاسخ دادن سؤال های عادی بنده عاجز است و به خاطر رفع مسؤولیت به من می گوید همین است که هست, و هزاران هزار وقتی دیگر دیگر هیچ انتظاری نباید داشت و به همان n v d a اکتفا کرد. تنها کاری که افرادی مثل من می توانند انجام دهند این اس که برای چنین plog in هایی هزینه نکنند. بله چون از نظر من این چیز هایی که در ایران فعلاً تولید می شوند برنامه نیستند بلکه plog in یا خورده برنامه هست.
درود بر پارسآوای 2 و جناب آقای جعفری. درود به شرفت آقای جعفری. واقعاً تا زمانی که بدتر را نبینی قدر بد را نمی دانی.
پارسآوا اگر بر فرض صدای طبیعی نداشت, اگر بعضی از کلمات را بد می خواند و چند تا نقص دیگر حد اعقل سرعت کامپیوتر را پایین نمی آورد. این بزرگترین حسن این برنامه بود. حال من هیچ حسنی در این ماهور نمی بینم که بخواهم از آن دفاع کنم چه برسد به این که به آن بنازم.
باورم نشد وقتی شرکت gata به من گفت همین هست که هست. باور کنید اگر در آمریکا شرکتی در قبال برنامه ای که تولید کرده و فروخته به تعهدات خود عمل نکند چنان بلایی به سرش می آید که قرن ها از ذهن هیچ کدام از عوامل شرکت پاک نمی شود چه برسد به این که بگوید همین هست که هست.
گفتم که وقتی نظارتی نیست و شما هم قدرتی نداری پس تنها راه عدم حمایت است. تازه جالب است که بعضی ها می گویند چرا بهزیستی فقط از یک شرکت حمایت می کند؟ آخر بهزیستی از چی حمایت کند.؟
خوشحالم که پولی برای این خورده برنامه ندادم. راستی این خورده برنامه رو روی چند تا 7 32bit and 64 bit دیگر هم نصب کردم ولی همین بلا سرم آمد.
در آخر به این نکته اشاره می کنم که منظور من مخاطبان این سایت لزوماً نبود. لذا از ایجاد هر نوع حاشیه جداً خود داری کنید. چرا که پاسخی نخواهم داد و اهمیتی هم برایم ندارد. چون من اسم کسی را نیاوردم و در نهایت احترام یک سری واقعیت ها را نوشتم.
به امید روزی که همه چیز مثل آینه صاف و صیقلی باشد.

درباره manchester

متولد 30/06/1367، عاشق زبان انگلیسی و سایر زبان های خارجی، مترجم زبان انگلیسی، لیسانس مترجمی زبان انگلیسی، متخصص در زمینه ی طراحی وبسایت، در زمینه ی کامپیوتر دارای مدرک کد نویسی html و سیستم های مدیریت صفحات وب مثل wordpress، مدارک در حوزه ی زبان: لیسانس مترجمی زبان انگلیسی، tofle، fcc و مدرک advance proficiency از کانون زبان ایران. راه های تماس: ایمیل: d.d.choobiny@gmail.com اسکایپ: davood.choofiny شماره ی تماس: 09019934846 همچنین از طریق این شماره می توانید من را در شبکه های اجتماعی نیز بیابید.
این نوشته در اخبار, صحبت های خودمونی, مقاله ها ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

48 Responses to دردی که با هر دوایی التیام داده نمی شود

 1. 1
  یلدام says:

  سلام
  خب در مورد مترجم ماهور که متاسفانه درست میگید
  در باره ی صدای انسانی که باید بگم خب واقعا انسانیه چرا دروغ بگم
  بعدشم که چرا فکر میکنید کور کورانه ماهور رو انتخاب کردیم یا بهتر کردم
  من خیلی پرسو جو کردم
  خوشبختانه یا بد بختانه راهنمایی شدم به ماهور
  فعلا هم برام کار میکنه
  شاید تاپ نباشه اما کارمو راه میندازه 40 تومن که سهله 400 تومن هم اگه باید پاش میدادم شک نکنید که به یقین میدادم
  بازم میگم برا من بدک نیست نمیخوام آپالو هوا کنم که
  اگه قرار باشه بگیم دروغه فلانه فمانه یه سر بچرخونیم میبینیم حتی این پفکو چیپسم 2 سومش از دروغ پر شده

  • 1.1
   داوود چوبینی says:

   سلام خوب افرادی مثل شما که حاضرند 400 هزار تومان پول به خاطر چنین برنامه ای بپردازند دقیقاً مهر تعییدی بر حرفهای من هستند. البته این برمیگرده به این که شما راهنمایی ها رو از کجا گرفتی. من نگفتم شما پول نده من فقط نظرات خودم را نوشتم

   • 1.1.1
    یلدام says:

    400 تومن برای برنامه نمیدم
    در حقیقت پول پای دلم میدم چرا
    چون به هر دری زدم یه زمانی تا بتونم دست کم اس ام اسم رو بخونم
    هر چی که منو از دنیای بیهودگی و بی مصرفی بکشه بیرون به نظرم ارزش خرج کردن رو داره
    اگه بخوایم با ذره بین به همه چیزای اطرافمون نگاه کنیم که مدام باید برند چنج کنیم
    دیگه زیادی ماهور رو این اواخر به چالش کشیدن
    کلیشه شده
    از یه عده پرسیدم که پارس آوا داشتن
    اونوقتی که آدم نیاز به کمک و مشورت داره کسی دست نمیرسونه
    کار که از کار میگذره همه برات طناب نجات پرت میکنن
    در ضمن من با شما موافقم که یه سری دروغ تبلیغ شده اما خب چه میشه کرد این روزا دورو برمون پر از دروغ شده

 2. 2

  سلام آقای چوبینی.
  من فقط خواستم با تایید صحبتهای شما عرض کنم که: من برای کامپیوتر خودم در محل کار و کامپیوتر شخصی در منزل و هم چنین لپ تاپ شخصی سه صفحعه خوان پارس آوا تهیه کردم که فعلا با همان کمی و کاستیهای بخصوص این نرم افزار داره کار میکنم و نسبتا هم راضی هستم، فعلا که کاری نمیشه کرد و باید با همین ساخت.
  از تذکرات بجا تون ممنون.

 3. 3

  سلام
  من كه بعضي از اين دروغ ها كه شما شمرديد رو الآن شنيدم …!!!! اما منم پارسآوا دارم تا نرم افزار قويتر از اون هم نياد نگهش ميدارم اما به نظر من چه پارسآوا چه ماهور چه نويد چه آريانا همشون رو بايد حمايت كنيم ت بهتر و بهتر تر بشند … يه روز ميايم از پارسآوا بد مي گيم “بسرچيد بيابيد” يه روز از نويد يه روز از ماهور … “اخلاق بدي كه نمي دونم چرا ما نابيناها داريم” …

 4. 4

  سلام آقای چوبینی.
  من دوست داشتم پارس آوا داشته باشم اما رو ویندوزم که 7 باشه کرکش کار نمیکنه.
  الان هم از ماهور یک استفاده میکنم و تغیربن هم مشکلی ندارم.
  چرا جنجال بپا میکنین.
  بسه بخودا.
  مجتبی قبلا این بحز را کرده بودش لطفا کشش ندین.
  این نظر هر شخسی هست که بخواد از ماهور استفاده کن ه یا ایسپیک و یا …

  • 4.1
   behnam kiani says:

   سلام آغای پناهی. یه سؤال برام پیش اومد که چرا از ماهور ۲ که بهتر شده استفاده نمیکنید؟

  • 4.2
   داوود چوبینی says:

   آقا سعید سلام چرا میزنی همه نظرشون رو گفتند چه درست چه غلط. تو چرا سنگ سینه ی این شرکت رو به سینه می زنی. تازه گیرم حرف شما درست و مشکلی نداری. ولی برنامه ای که با یک سیستم درست کار می کنه و با یه سیستم بد به درد عمه ی اون شرکت می خوره. زیاد جوش نزن که از عمرت خدایی ناکرده کم میشه.

 5. 5
  سایه روشن says:

  سلام دوست عزیز! چه خبره یواشتر! مواظب باش نخوری زمین! چرا ماها یا اون قدر بیباکانه حرکت می کنیم که از جلو از پشت بام می افتیم پایین یا اون قدر می ترسیم و عقب عقب میریم که از پشت سر از پشت بام می افتیم پایین. در بعضی از موارد حق با شماست هر برنامه ای در دنیای ما بی عیب نیست درست مثل خود ما انسان ها. من یه لاپ تاپ نچندان قوی دارم هم جاز و هم پارساوا و هم ماهور روش نصبه ویندوزش هم 7 32 بیتیه, مشکلی هم نداره. خوب کار می کنه. اما بعد دوست عزیز اگه ماهور روی سیستم شما خوب کار نمی کنه اون را حذف کن همه چیز به حال قبلش برمیگرده. این قدر نمیخاد مثل بعضی ها …… یه کم به خودمون بیاییم, بهتر فکر کنیم, زود قضاوت نکنیم, زبان خوش داشته باشیم, نقد هم که می کنیم علمی باشه. در آخر بگم همه ی این حرفایی که شما در مورد خوبی های ماهور گفتید معلوم نبود از کجا آمده چون تو سایتشون از این خبر ها نبود. تبلیغات یکی از راه های کسب در آمده و در اون سعی میشه حد اکثر خوبی های یه محصول ذکر بشه. ببخشید خیلی پر حرفی کردم. امیدوارم با چشمان بسته بهتر و دقیقتر و زیباتر ببینیم.

 6. 6

  سلام.
  چون مشکل ماهور 2 زیادتر از ورژن یکش هستش

  • 6.1
   داوود چوبینی says:

   سلام سعید جان باورم نمیشه تو که سنگ سینه ی شرکت رو به سینه می زدی با این حرف آبروی این شرکت رو بردی. کجای دنیا نسخه ی قبلی از بعدی بهتر بوده؟ پس قبول کن که این برنامه توسط یک ایرانی و به شکل کاملاً ایرانی و به درد نخور ساخته شده. من نمیدونم کجای دنیا یه برنامه رو یه سیستم خوب کار می کنه و روی یه سیستم دیگه نه. خوب وقتی اکثر ما سواد کامپیوتری حتی در حد الفبای آن را هم نداریم به نوشتن چنین دیدگاه هایی که ناشی از تعصب ایرانی است دست می زنیم. اول دفاع می کنیم و بعد با گفتن این که نسخه ی 1 بهتر از نسخه ی 2 است عملاً آبروی شرکت را می بریم. لطفاً بیشتر فکر کن بعد نظر بده که با سر نری تو دیوار

   • 6.1.1
    یلدام says:

    دلیله این ایران ایران گفتنو نمیفهمم
    یکی بگه چرا داوود جان ما اینقده شاکیه
    برادر ,ایرانیا کل دنیا رو فتح کردن چرا هنو اندر خمه یک کوچه ای
    حالا لطفا تکلیف ما رو بده دستمون بدونیم مشکل از ایرانو ایرانی بودنه
    مشکل از بی سوادی ماست
    مشکل از الفباست
    مشکل از ماهوره یا …

    • داوود چوبینی says:

     سلام یلدا ببین عزیزم ایرانی های اون ور آب شاهکارند من اندر خم 10000000000000 کوچه ام. عزیزم منظور من از ایرانی همون ایرانی هایی هستند که حتی نمیدانند نابینایان چگونه درس می خوانند, چگونه وارد اجتماع می شوند, تواناییهایشان چه هست و هزاران چیز دیگر که آنان از آن بی خبرند بعد دست به ساختن برنامه برای نابینا می کنند. اون هم نه به خاطر نابینا بلکه به خاطر نفعی که از این کار می برند. عزیزم اینان عاشق چشم و ابروی ما نیستند. بد برداشت کردی. من خودم یک ایرانی هستم و به آن افتخار می کنم. امیدوارم توانسته باشم منظورم را از ایرانی منفی که در متن به آن اشاره کردم را به شما منتقل کرده باشم. درضمن مشکل بی سوادی ما هست که ماهور را تایید می کنیم و مشکل بزرگتر همان ماهور است نه ایرانی بودن من و شما. با آرزوی روزهای بهتر برای ایران و ایرانی

 7. 7

  با سلام خدمت آقای چوبینی.
  من نگفتم گاتا خوبه.
  اما گفتم وقتی پارس آوا خوب کار نمیکنه مجبورم از ماهور استفاده کنم.
  چرا تشر میزنین.
  اصلا گوره بابای ماهور, پارس آوا و ایسپیک.
  راهت شدین.
  اه

  • 7.1
   داوود چوبینی says:

   سلام من هم چیزی نگفتم سعید جان فقط گفتم در هنگام نظر دادن بیشتر دقت کن که هم نگی این برنامه خوب هست بعد یه دفعه همه رو غافلگیر می کنی و میگی نسخه ی 1 از نسخه ی 2 بهتر هست. آدم فکر می کنه یه صوت شیشه یا مقداری مواد الکلی زدی

 8. 8
  ملیسا says:

  سلام خوش به حال خودم که از پار ساوا جون دارم استفاده میکنم هیچ مشکلی هم باهاش ندارم مثل ساعت برام کار میکنه.واه واه خوب شد گول بعضی از دوستان رو نخوردم و ماهور نخریدم. البته بچهها ماها باید از اون چیزی که داره به نحو احسنت برا مون کار میکنه استفاده کنیم.اگه ماهور,نوید,پارس آوا,یا چه میدونم از اینجور صفحه خانها امتحان کردیم و به میل دلمون کار نکرد میتونیم حذفش بکنیم و با صفحه خان مورد تایید خودمون کار بکنیم.بای بایییییییییی

 9. 9
  خدیجه عابدی says:

  سلام بر دوستان عزیز: ای بابا من که گیج شدم. نمیدانم این ماهور رو آخرش نصب کنم یا نه: روی لپتاپم پارس آوا نصب هست. اما میخام روی کامپیوتر شخصی که در خانه دارم ماهور نصب کنم. البته این ماهور رو من نخریدم از طرف بهزیستی خریداری شده. حالا با این نظرات موندم چه کار کنم. راستی دوستان بگید با ویندوز xp هم ماهور مشکل داره. اگر واقعاً داره من دیگر نصبش نکنم. لطفاً راهنماییم کنید. ممنون:

  • 9.1
   داوود چوبینی says:

   سلام خدیجه خانوم عزیز اگر من را قبول داری, اگر فکر می کنی خیر و صلاح هم نوعانم را می خواهم, این خورده برنامه را روی xp اصلاً نصب نکن. روی 7 قابل تحمل تر است در مقایسه با xp. xpرو به خاک سیاه میکشد و دیگه با زغال هم کار نمی کند. گول طبیعی بودن و سایر موارد را نخور. اگر مثل من تحمل سرعت پایین اون هم به شکل زغالی رو نداری نصب نکن. من هم خودم پولی ندادم ولی فقط 72 ساعت روی سیستم من با windows های مختلف بود و تاب نیاوردم و پرتش کردم مثلث برمودا.

 10. 10
  Aali rastgar says:

  سلام و خسته نباشيد
  آغا داوود يك سوال اونجور كه من شنيدم ماهور نسخه ي 2 فقط رو ويندوز 7 نسب ميشه در حالي كه شركت سازنده ويندوز يك سال بعد xp ‎رو بازنشسته اعلام ميكنه با اين حال شركت سازنده ماهور از مايكروسافت جلو زده آيا صحيح هستش؟ لطفا توضيح دهيد

  • 10.1
   داوود چوبینی says:

   سلام علی جان تو این شرکت های ایرانی که برای نابینایان برنامه تولید می کنند چنین خلاقیت هایی که خاص خودشان هست وجود دارد. متعسفانه تعصب ما باعث میشود بعضی وقت ها فکر کنیم از دنیا برتر و میلیون ها مایل از آنها جلوتر هستیم. من واقعاً برای این پرسش پاسخی ندارم چون ممکن هست پاسخ من خشم یلدا را بر انگیزد تا همین جا هم خیلی شجاعت به خرج دادم و اینها را نوشتم. ولی گفته های شما کاملاً درست است و قطعاً gata از microsoft جلوتر است و چشم اندازی به مراتب بالاتر را داراست.

 11. 11
  سارا بشارت says:

  سلام آقای چوبینی
  من هم یکی از قربانیان امهور هستم
  به نظر من ورژن یک ماهور خیلی بهتر از دو هست
  من که هم ماهور نصب کردم هم پارسآوا الآن که دارم با پارسآوا کار میکنم یک لحظه هم نمیتونم ماهور رو عال کنم
  از بس سیستم کند میشه و کاری که میشه توی دو سه دقیقه انجام داد با ماهور دو برابر میشه
  تازه از وقتی مپارس آوا رو ربه همراه ماهور نصب کردم علامت های پارس آوا خراب شده اون فایلی هم که آقای ندرلو دادن برای من کار نکرد نمیدونم چرا

  • 11.1
   داوود چوبینی says:

   سلام سارا جان شما تنها قربانی این ماجرا نیستی. من و شما بیباکانه انتقاد می کنیم و حقیقت را می گوییم. همه ی کسانی که از ماهور استفاده می کنند تقریباً قربانی هستند ولی خود در عالم بی خبری هستند و یا سعی می کنند خود را در عالم بی خبری غوته ور کنند. بله اگر می توانید jaws و پارسآوا و خورده برنامه ی ماهور را کاملاً پاک کرده و دوباره 2 برنامه ی اول را نصب کنید مشکلات پارسآوا حل می شود. امیدوارم توانسته باشم راهنمایی کنم. اگر مشکلی بود من در خدمتم.

   • 11.1.1

    سلام مجدد
    چقدر در نظر قبلی غلط املایی داشتم هه
    بیخیال! مرسی از کمک هاتون
    آره فکر کنم باید کلا دوباره پارس آوا رو نصب کنم واقعا نمیدونم برای این چهل هزار تومانی که به باد رفت چه فکری کنم

    • داوود چوبینی says:

     سارا جان اینها همش تجربه هست. پس برای چی فکر کردی پدر و مادر ماها به ما میگن ما چندتا پیرهن بیشتر از شما پاره کردیم. دقیقاً همین هست. من و شما داریم با تجربه میشیم فقط با این تفاوت که شما برای این تجربه هزینه کرده ای. جانت سلامت. این پولها میاد و میره. تجربه با ارزشتر از پول هست. شما سعی کن دوستان دیگر در دام نیفتند. خواهش می کنم انجام وظیفه بود. تنها کاری بود که از دستم بر می آمد. باور کن در مورد 40 هزار تومان هم اگر امور مالی شرکت دست من بود شک نکن که بی اجازه 40 هزار تومان ناراضیان را برمیگرداندم

 12. 12

  سلام خدمت دوستان عزیز.
  من فعلا دارم از nvda استفاده میکنم. هم راحت لود و اجرا میشه٫ هم راحت میخونه. از اینکه صدای ماهور به مراتب طبیعیتر از پارس آوا یا e speek هست٫ شکی نیست. اما اگه قرار باشه بعضیا برای پول کلان تبلیغات الکی بکنند و ماهور رو تاغچه بالا بذارند٫ معلوم میشه که خیلی نادونند و با پاچه خواریهاشون برای چیزی هیچچی تر از حق نابینایان جان نثاری میکنند.
  به جای اینکه هی بزنیم توی سر و کله ی همدیگه٫ برای پیشرفت صفحه خوانهای فارسی یه کاری بکنیم.
  مگه نمیدونیم که نابینا توی ایران باید سرفراز باشه و مثل نابینایان آمریکایی راحت بگه منم هستم و سهم دارم. تا کی باید عیب این و اونو بگیم و خودمونو کوچیک کنیم؟ به خدا خدا رو خوش نمیاد. شاید کسانی هستند که واقعا میخوان کمک کنند؛ اما به دلیل مشکلات فعلا تفکیک ناپذیر معمولا دچار چالش میشند.
  به جای غر غر کردن٫ متحد بشیم و خودمون برای راحتی کار با رایانه یا محیطهای دیگه٫ خلاقانه دست به کار بشیم.
  از پرحرفیهام واقعا معذرت میخوام.

  • 12.1
   سیتا says:

   لایک
   واقعا من خیلی ناراحت میشم میبینم به شرکت ماهور بدبخت این همه میتوپید به جای اینکه کمی از سازندش تشکر کنید که برآ نابیناها که یک عده آدم حسابش نمیکنند قدمی برداشته نقطه من ماهور ندارم ولی از شرکت سازندش که به فکر شماها بوده ممنونم و برایشان آرزوی توفیق دارم اجرکم عندالله نقطه
   ضمن تشکر از شما آقای چوبینی بابت اطلاع از رایگان شدن ماهور که شاید یک عده مانند یلدا جونم ازش بعدها استفاده و ازش راضی باشند و یادآور میشم قبلا هم شما دوستان همراه مدیر به ماهور توپیده بودین آن هم از نوع جنگی نه قمپزی خخخخخخخخخ پس دیگر نیازی به تخریب مجدد در پست تکراری نبود نقطه و در عجبم از مدیر که از پست کپی پیست مینالند اما از پست تکراری استقبال میکنند اونایی که ماهور دارین نوش جونتون اونایی که مثل من ندارین هم نوش جونتون ببخشید به سلامت دوستانم ناراحت نشین مدیر میخوادتون زیاد زیاد خخخخخخخخخخ

   • 12.1.1
    داوود چوبینی says:

    سیتا جان معلوم هست که دیدگاه ها را کامل نمی خوانید وگر نه این حرف ها رو نمیزنید. من گفتم که این قبیل شرکت ها به فکر نابینا نیستند. فقط به فکر جایی هستند که پول جارو کنند. هم از بچه ها پول بگیرند و هم ……………………. تازه منتظر پست جالب من وقتی این برنامه ی رایگان پکتوس میاد. اونجا چیزی رو برملا خواهم کرد که باور کرنی نیست. فعلاً چیزی نمیگویم چون در حد شایعه هست. من هم که این برنامه رو که بهزیستی امتیاز آن را خریده را هم که خدایی ندیدم. ولی اگر صحت داشته باشد مثل یک بمب هسته ای یک میلیون تنی می ترکد. مدیر هم از حق دفاع می کند البته که بعضی وقت ها هم احساسی برخورد می کند. مشابه آن کاری که در ابتدای تولید ماهور و توضیع آن کرد.

  • 12.2
   داوود چوبینی says:

   سلام حسن جان برای بخش اول بزن دست قشنگ رو. اما عزیزم وقتی همنوع ما این دروغ ها رو گفته بیش از این غرغر کردن حق ماست. چون این گروه معدود نابینا که همیشه پاچه خوار چنین برنامه هایی هستند اون هم به خاطر چند تا هزاری بی ارزش باید بدانند که اگر انشا الاه برنامه ی دیگری تولید شد و خواستند به دروغ و یا حتی به راست چیزی را تبلیغ کنند کسی باورشان نکند. اگر این کوردلان یکبار دیگر این کار را بکنند یعنی باز هم به تبلیغات دروغ خود ادامه دهند و به گوش من برسد این بار اسم آنها را در همین سایت و گروه های نابینایان منتشر می کنم و مثل الآن ساکت و آرام نمینشینم و حفظ حرمت و زمانی سلام و الیک هایی را که با آنها داشتم اون هم تازه شاید, رو کنار می زارم و به راحتی حرمت شکنی می کنم.

 13. 13
  دنیا says:

  سلام بر شما من هم با نزر شما مافق هستم
  به نزر من فارسی جاز خیلی خوب هست
  این هم لینک دلد
  http://wikisend.com/download/752068/ParsiJAWS2Full.exe

 14. 14
  Ali rastgar says:

  سلام آقا داوود
  با كمي فكر كردن ميبينم دليلي نداره كه 40 تومان بيزبون رو به جيب شركتي كه فقط به فكر منافع خودش هست بزارم براي اينكه parsava parsijaws nvda ‎و … از ماهور بهتر هستند درسته اين برنامه ها مشكلاتي دارند اما كار من با اين برنامه ها راه مي افتد راستي تا يادم نرفته اين رو ارز كنم كه همين شركت gata‏ دو سه تا به اصطلاح نرم افزار توليد كرده كه اسم يكيشون آويناست كه اينها نيز احتمالا به سرنوشت ماهور مبتلا بشند

  • 14.1
   داوود چوبینی says:

   سلام علی جان
   تا زمانی که gata و پکتوس قرار باشه برای نابینایان برنامه بنویسند. هیچ وقت یک فارسی خوان تاپ نخواهیم داشت. من به شما قول شرف میدم. در مورد اون برنامه هایی هم که گفتی تردیدی نداشته باش که به جایی نمیرسند. چون اگر رسیده بودن تا به الآن اون مبلغان دروغگو اون رو تو بوق و کرنا کرده بودن و صدای بوقش اونچنان بلند میشد که اعلاوه بر نابینایی ناشنوایی رو هم تجربه می کردیم. تازه ماهور اینقدر بیخود بوده اینجوری تبلیغ کردند پس ببین بقیه چی بوده که این دروغ گویان حتی حاضر به تبلیغ هم نشدند. این خود جای تعجب دارد.

 15. 15
  mohsen says:

  درود بر شما
  واقعا صحت داره که ماهور مجانی شده؟
  یا اینم خودش دروغه؟

  • 15.1
   داوود چوبینی says:

   سلام محسن جان تو تهران که رایگان هست. بهزیستی اون رو به تعداد خریده و پخش کرده و در حال پخش هم احتمالاً هست. ولی نمیدانم بهزیستی برای شهرستانی ها هم خریده یا نه این رو اگر غیر از تهران زندگی می کنید خودتان پیگیری کنید.

 16. 16
  Ali rastgar says:

  سلام و خسته نباشيد
  حالا كه اينطوره زنده باد jaws ‎زنده باد parsijaws ‎زنده باد nvda‏ زنده باد parsava ‎براي اينكه راحت در رايانه اجرا ميشن و مشكلات ماهور رو ندارند و باعث كند شدن سيستم نميشند وا السلام

 17. 17
  شبرنگ بی فروغ says:

  سلام داود جان درود میگم بهت به خاطر شجاعتت به خاطر صداقتت چون از این موارد ما که می آییم می نویسیم متهم به خیلی چیزها می شیم اما مهم نیست چون انسانها هم نون نیت خودشون و هم چوب نیت خودشون رو میخورند ماهور به درد نمیخوره ما گفتیم و صفحه خوانهای این چنینی رو بدون تحقیق نصب و استفاده نخواهیم کرد حالا شما که اسم خودتون رو دوست می گذارید هر چی میخواهید فکر کنید بکنید چون مهم گفتن حقیقت هست نه کتمان آن جهت بالا بردن یک عده که اسم خودشون رو نماینده این نابیناها گذاشته و می گذارند و نخود هر آشند یا ناخواسته از این و اون صرفا چیزی گفته باشند حمایت می کنند تشکر

 18. 18
  ترانه says:

  یه سوال دارم این دستگاهها قابلیت تایپ گفته ها رو هم داره ؟یا فقط نوشته ها رو می خونه ؟

 19. 19
  داوود چوبینی says:

  سلام ترانه جان من که متوجه منظور شما نشدم. من به اسم دستگاهی در این بحث اشاره نکرده بودم. دقیقاً منظور شما چی بود؟ آیا می خواستید برای پستی دیگر دیدگاه بگذارید؟ خلاصه راهنمایی کن تا ببینم باید راجع به چه دستگاهی توضیح بدم.

 20. 20
  مهدی says:

  دددووررروووود آقای چوبینی انصافا هرچی گفتی حقه دمت گرم کتابهای درسی ما با صدای آوا ضبط شده انگار صدای چندتا ربات رو با اوکتاوهای مختلف روی هم میکس کردن زنده باد پارسآوا پارسیجاز و ای اسپیک

دیدگاهتان را بنویسید