اطلاعیه کتاب خود آموز skype برای نابینایان

به نام آن که جان را فکرت آموخت

دوستان سلام,

انجمن علمی, فرهنگی موج نور اصفهان ضمن تبریک فرا رسیدن نوروز سال 1393 به اطلاع می رساند: در پاسخ به درخواست های مکرر عده ی زیادی از دوستان نابینا و کم بینا اقدام به تولید و عرضه ی یک کتاب خود آموز دیگر برای نابینایان نموده است.

این كتاب خودآموز گفتگوي متني، صوتي، تصويري و تلفني ويژه ي نابينايان,با استفاده از برنامه ي skypeاست. امكان برقراري ارتباط صوتي و تصويري از طريق اينترنت، زمينه ي ايجاد مشاغل دوركاري و تشكيل كنفرانسهاي پر بازده را فراهم ميآورد. از آنجا كه مشكل رفت و آمد و مشكل اشتغال از مشكلات عمده ي نابينايان در كشور ما ميباشند، بر آن شديم تا راهي ارزان براي سهولت اشتغال و ارتباط نابينايان كشور در پيش روي اين قشر قرار دهيم. تلاشي كه بدين منظور صورت داديم در قالب فصول يك تا چهار اين كتاب، ارائه گرديده است.

کتاب تألیف دکتر صدیقی مشکنانی و مهندس رضایی می باشد.

مطالب این کتاب به صورت زیر سازماندهی شده است:

 1. در فصل اول شروع كار با Skype را بررسي ميكنيم، به اين ترتيب كه وارد سايت Skype شده فرم ثبت نام را پر ميكنيم، با ورود به شبكه ي Skype و پنجره ي Skype آشنا ميشويم و كليد هاي ميانبر پركاربرد در Skype را ياد ميگيريم، آنگاه نحوه ي افزودن يك مخاطب به ليست مخاطبين و ارسال پيام دوستي براي ديگران را مي آموزيم، پس از آن حالات مختلف بر خط بودن را بر رسي ميكنيم و در انتهاي اين فصل با گپ نوشتاري آشنا ميشويم.

 1. در فصل دوم برقراري و پاسخ دادن به تماس هاي صوتي، تصويري، تلفني، و تشكيل و شركت در كنفرانس ها در Skype را ياد ميگيريم.

 1. در فصل سوم نحوه ي ايجاد پيام گير صوتي، تنظيم پيام خوش آمد گويي منشي و بر رسي و ارسال پيام صوتي را ميآموزيم.

 1. در فصل چهارم ارسال و دريافت پرونده در Skype را ياد ميگيريم،در ادامه، با بهينه سازي مشخصات فردي و تنظيمات Skype و نحوه ي مسدود كردن مخاطبين آشنا ميشويم.

 1. در بخش ضمائم، برنامه ي پيامرسان Skype,Script هاي Skype مخصوص صفحه خوان JAWS و افزونه ي Skype Talking را كه رخدادهاي Skype را ميخواند نصب و راه اندازي ميكنيم و با نحوه ي اتصال تلفن همراه به Skype آشنا ميشويم.

اين كتاب دارای یک واژه نامه نيز هست که در آن اکثر لغات به کار رفته در کتاب، همراه معنی فارسی آنها گنجانده شده است.

امید است این کتاب بتواند ارتباط نابينايان و كم بينايان را با ديگران تسهيل نمايد و زمينه ي ايجاد اشتغال را براي آنان فراهم كند.

این کتاب بر روی یک لوح فشرده با قیمت 60000 ریال به علاقه مندان و به قیمت 40000 ریال به اعضای انجمن علمی, فرهنگی موج نور اصفهان عرضه می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر هر روز به جز روز های تعطیل از ساعت 10 تا 11 و 16 تا18 با تلفن 03116687033 تماس بگیرید.

 

شماره حساب جام انجمن علمی, فرهنگی موج نور اصفهان: 164520.37 نزد بانک ملت

شماره کارت انجمن علمی, فرهنگی موج نور اصفهان: 6104337770125886

نشانی اینترنتی: www.mnsi.ir

فاکس: 03116692014.

پست الکترونیکی: mojenoor84@gmail.com

نشانی: اصفهان- خیابان سعادت آباد- رو به روی مقبره ی بانو امین- جنب ورزشگاه امین- خانه ی ریاضیات اصفهان- بخش نابینایان.

امید است این کتاب بتواند ارتباط نابينايان و كم بينايان را با ديگران تسهيل نمايد و زمينه ي ايجاد كار را براي آنان فراهم كند.

این نوشته در اخبار, کتاب, کتاب صوتی ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

2 Responses to اطلاعیه کتاب خود آموز skype برای نابینایان

 1. 1
 2. 2
  زهره says:

  خب اومدم اولش دوم بشم
  دومش بگم مگه اینا همش هدینگی نیست پس چرا بعضیش با h خونده میشه
  سومش که موج نور خخخ

دیدگاهتان را بنویسید