حتی چای سبز هم می تواند موجب درمان مشکلات زناشویی شود

این داستان یک شوخی بیمزه نیست این یک حکایت جدی است که توسط یکی از دانشمندان بزرگ روان شناسی دکتر گلاسر نقل شده است که در کتاب های خود ایشان هم هست می تونید مراجعه کرده و مطالعه فرمایید
نقل این حکایت زیبا از آن رو می باشد که می خواهم درسی بزرگ در زمینه روان شناسی را به کسانی که ازدواج کرده اند و امروزه حال خوشی را نمی گذرانند و یا کسانی که در زندگی خود با مشکلات زیادی مواجهه هستند یا کسانی که قصد ازدواج دارند یا به طور کل کسانین که خواهان این هستند که به کسی کمکی کنند نقل می کنم.
خانمی در حالی که سر و صورتش به شدت سیاه و کبود بوده و در حالتی بسیار بد به این دانشمند مراجعه می کند و از وی کمک می خواهد.
مشکل من با همسر بی شعورم است. او هر شب به می خانه می رود و الکل مصرف می کند و مست می شود و وقتی به خانه می رسد که در حالت مستی کامل است.
در همین حال مرا به باد کتک میگیرد و این شده که تمام صورتم زخمی و باد کرده است من هر شب کتک می خورم به نظر شما راهی برای بهبود وضعیت روانی زناشویی ما وجود دارد.
مشاورین و روان شناسان عزیز از این جا به بعد کمی مکث کنید و در مورد راه حل پیشنهادی خود کمی فکر کنید این را برای تقویت سطح مشاوره شما می گویم.
بله خانم این مشکل را مطرح می کند.
جواب دکتر این بود
چای سبز؟
بله چای سبز
شما باید کمی چای سبز خریداری کرده و هر شب دم کنید.
وقتی همسرتان به خانه بر می گردد به محض ورود ایشان به آشپزخانه رفته و به مدت پنج دقیقه چای سبز را غرغره کنید یادتان باشد حتما باید چای سبز باشد و حتما هم پنج دقیقه باید طول بکشد.
خانم رفت و بعد از یک ماه برگشت
صورت او بهبود یافته بود وحالش بهتر بود. شاگردان این دانشمند بزرگ تعجب کردند و پرسیدند که چطور و بر اساس کدام نظریه چنین مطلبی را گفتید ما هرچی سرچ کردیم چیزی در مورد خواص چای سبز نیافتیم.
دکتر گفت چای سبز به خودی خود موجب بهبود مشکل نبود مشکل از آنجایی حل شد که وقتی شوهر این خانم به خانه می آمد مست بود و حال و حوصله بحث نداشت و از آنجایی که وقتی وارد خانه می شد زنش باهاش بحث می کرد او را ککتک می زد
اما با تجویز من خانم هنگام ورود همسرش به خانه باید پنج دقیقه چای غرغره می کرد بنابر این توی آشپزخانه بوده و حضور نداشته تا با شوهرش بحث کند بنابر این کتکی هم نمی خورده در همین زمان شوهر مست خوابش می برده و فردا که بیدار می شده دیگر عصبی نبوده و حتی به دنبال بحث کتکی هم نمی زده است.
حالا ما می توانیم مشکل اصلی یعنی همان مستی همسر را رویش کار کنیم تا حلش کنیم.
دوستان ببینید اگر مشکل زناشویی دارید باید ابتدا واقعیت را بپذیرید و بر اساس احساسات و افکارتان تصمیم نگیرید
موقعیت واقعی را بسنجید و آن چه را انجام دهید که اکنون موجب بهبود وضعیت شماست. زوج درمانی کار سختی نیست فقط باید ابتدا شمشیر ها را زمین بگذاریم تا بتوانیم مشکل واقعی را حلش کنید
بیشتر نمی تونم توضیح بدم اگر سؤالی بود توی کامنتها جواب گو هستم
آدرس اسکایپ cheshmak1367
Ps.khademi@gmail.com

درباره cheshmak

من محمد جواد خادمی متولد سال 67 هستم. از دو سالگی بر اثر تومور مغزی که دیر تشخیص داده شد نابینا شدم. پس از تحصیل در ابابصیر اصفهان در دبیرستان عادی و سپس دانشگاه فولاد شهر تحصیل کردم. هم اکنون دانشجوی کارشناسی ارشد بالینی دانشگاه نجف آباد می باشم. آدمی رک هستم که دوست دارم دیگران من را به خاطر خودم دوستم داشته باشم. راستی مجردم
این نوشته در آموزش, روانشناسی ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

12 Responses to حتی چای سبز هم می تواند موجب درمان مشکلات زناشویی شود

 1. 1
  غلط گیر says:

  سلام این همه از خاصیت مصرف چای سبز شنیده بودیم اینم اضافه شد به اطلاعات عمومیمون.مرسی جالب بود.

 2. 2
  عدسی بشاشadasi says:

  دیدگاه حذف شد

 3. 3
  علی نعمتی says:

  به نظر من که این امر ربطی به مسائل زناشویی نداشت بیشتر به جنگ و دعواهای زن و شوهری ربط داشت برای مسائل زناشویی فکر بهتری بکنید….

 4. 4
  پریسا says:

  سلام.
  زمانی یکی بهم می گفت هر زمان عصبانی شدی پیش از اینکه هرچی بگی و هر کاری کنی از1تا10بشمار. مونده بودم این چه دستور مزخرفیه! حکمتش رو دیر فهمیدم. زمانی که1بار در حالت خشم کار وحشتناکی کردم. الان مدت ها از اون روز کذایی گذشته و من هنوز دارم فکر می کنم که چرا فقط1بار این شمردن در هنگام خشم رو امتحان نکردم؟ اگر فقط همون1دفعه انجامش می دادم، چه بسا که حکمتش رو پیش از اینکه دیر بشه می دونستم. چای سبز، شمردن، آب خوردن،

  تامل، تامل، تامل،

  این پست رو می پسندم به همراه درسی که توش برای مجرد ها و مأهل ها و همه داشت و داره.
  ایام به کام.

 5. 5
  پریسا says:

  ببخشید متأهل رو اشتباه نوشتم گفتم قبل از اینکه غلطگیر بیاد روی پیشونیم لاک بزنه خودم بگم.
  غلطگیر عزیز دلگیر نشی ازم؟ باهات شوخی کردم.
  دوباره ایام به کام.

 6. 6
  زهره says:

  من یادمه رفته بودم روضه, این رو یه جوری دیگه شنیدم, به جای چای سبز یه کاغذی که داخلش یه چیزی رو نوشته بود باید میذاشت زیر لبش تا یه ربع, جالب بود مسپوسم,

 7. 7
  عدسی بشاشadasi says:

  درود! یکی میگفت: وقتی با کسی دعوات میشه ده دقیقه صبر کن تا فوشهای بهتری یادت بیاد، بعدش برو دعوا کن، خوب اگه ده دقیقه صبر کنیم به آرامش میرسیم و دیگه عصبانی نیستیم که بخواهیم دعوا کنیم! این پست را میپسندم!

دیدگاهتان را بنویسید