قطره جدید چشم برای دید

درود

سال نو بر همه شما گوش کنی ها و هم محله ای هایم مبارک .

گروهی از هکرهای زیستی آمریکایی قطره چشمی جدیدی ابداع کرده‌اند که قابلیت دید در شب را برای انسان فراهم می‌کند. این گروه دانشمند شهروند کالیفرنیایی موسوم به «(science for the masses (SftM» این ماده ابرقدرت را در پی تحقیقات بر روی مولکول طبیعی Chlorin e۶ تولید کردند. این مولکول به نوع خاصی از ماهیهای اعماق دریا اجازه می‌دهد تا در تاریکی ببینند. مولکول Chlorin e۶ به سادگی از گیاهانی مانند جلبک قابل استخراج بوده و در برخی درمان‌های سرطانی و همچنین درمان افراد دارای دید در شب ضعیف نیز مورد استفاده است. این مولکول یک واکنش شیمیایی میکروسکوپی ایجاد می‌کند که منابع نوری ضعیف را در زمان عبور از چشم، تقویت می‌کند.
محققان با ترکیب Chlorin e۶ با انسولین در یک محلول سالین توانستند ترکیبی تولید کنند که برای چندین ساعت دید در شب عالی ارائه می‌کند. این قطره در کیسه ملتحمه بین کره چشم و پلک ریخته می‌شود که از آنجا داخل شبکیه جذب خواهد شد. رنگ سیاه ابتدایی محلول طی چند ثانیه برطرف خواهد شد.
محققان SftMچندین آزمایش را با استفاده از فواصل و زمینه‌های مختلف انجام دادند و در نهایت، کارآزمایی این قطره بر روی یک سوژه انسانی به وی اجازه داد تا نه تنها اشکال و اندازه‌ها را از فاصله ۱۰ متری در تاریکی محض تشخیص دهد، بلکه همچنین وی را قادر ساخت تا موقعیت افراد را نیز در تاریکی تا فاصله ۵۰ متری شناسایی کند. اگرچه این قابلیت دائمی نبوده و تنها چند ساعت باقی ماند. دانشمندان اکنون به دنبال آزمایشات بیشتر برای بررسی عوارض جانبی طولانی‌مدت این ماده بر روی چشم هستند.
گام بعدی محققان، استفاده از یک دستگاه محرک Ganzfeld و الکترورتینوگرافی است که می‌توانند برای سنجش دقیق سطح تحریک الکتریکی و فعالیت در چشم با هم ترکیب شوند. این کار به دانشمندان داده‌های بیشتری را برای بررسی بیشتر ارائه کرده و همچنین به آن‌ها در ارزیابی عملکرد درست و ایمن محلول Ce۶ کمک خواهد کرد

درباره قنبر

درود متولد 1973 میلادی ، دارای مدرک لیسانس مدیریت دولتی از دانشگاه پیام نور هستم که به روش عادی موفق به اخذ مدرک شده ام . از اواسط دهه 80 به تدریج دچار مشکل بینائی شدم و این مشکل به آنجا رسید که از خواندن و نوشتن به صورت عادی محروم شدم و این معضل بخاطر تصادف من شد که به تدریج این مشکل بروز کرد .مدتی دچار افسردگی شدم و این موضوع آنطور شد که برای مراسم خاک سپاری یکی از مردان خوب رفته بودیم و هنگام بازگشت و بمنظور تسلی خانواده مرحوم به خانه رفتیم و هنگام خروج من کفش هایم را نیافتم و فردی با صدای بلند خندید و عنوان کرد که کفش هایش را نمی شناسد ؟! اینطور شد که گوشه گیر شدم .از دیماه 89 همزمان با تولید پارس آوای دو به زندگی عادی برگشتم و هم اکنون با آموزش های لازم که از محله و سایر دوستان عزیزم گرفتم توانسته ام یک رابطه منطقی با دنیای مجازی داشته باشم .از این بابت از خدای خودم شاکر هستم. محله نابینایان را به همین صورت که هست برای عموم باشد را بیشتر می پسندم ، ضمن اینکه خواستار حفظ آن به هر طریق ممکن در برابر نا امنی های مجازی هستم . از زحمات کلیه دوستان عزیز هم تشکر و قدر دانی می شود .
این نوشته در اجتماعی, اخبار, معرفی ابزار ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

12 Responses to قطره جدید چشم برای دید

 1. 1
  محمد ربیعی says:

  سلام آقا قنبر.
  من که برای دیدن هیچ امیدی ندارم.
  اگر هم این قطره به ایران بیاید شاید به درد من نخوره بعد هم قیمتش به اندازه ی خون من باشد.
  ولی واقعا مرسی برای اطلاع رسانیتان.
  به امید بینا شدن تمام هم محلیها

  • 1.1
   قنبر says:

   درود
   محمد جان ! در نا امیدی بسی ا مید است ؟
   از قدیم گفته اند : پایان شب سیه سپید است .
   این برنامه فقط اطلاع رسانی است و بس و الا که بچه های گوش کن و همه نابینایان و کم بینایان از وضعیت موجود خود بسیار خرسند هستند و مسئله ای از بابت دیدن یا ندیدن ندارند ؟ همه ما با این وضعیت آشنا هستیم و کنار آمده ایم .اما بالاخره همین نکات کوچک باید مورد توجه قرار گیرد تا بواسطه آن بتوان امید را در دل همه زنده کرد .انسان با امید زنده است .
   به امید رفع مشکلات از جامعه نابینایان کشور عزیزم .

 2. 2
  پریسیما says:

  سلام عمو
  نیمه بیناهامون هم میتونن از این قطره استفاده کنن یا یعنی چقدر دید لازمه که بشه از این قطره استفاده کرد؟
  ممنون از پست

  • 2.1
   قنبر says:

   درود
   پریسیما ی گرامی
   این فقط یک خبر است و در حال بررسی تاثیرات منفی بر روی چشم هستند ! اما قطعا تاثیراتی روی شبکیه دارد بنا بر نوشته و از دیگر برداشت های موضوع همین بس که در دنیا بر روی روش های مختلف در حال بررسی و تحقیق است و رشد مطالعات علمی و دستیابی به روشهای نو بسیار سرعت دارد و ما همواره باید منتظر اخبار و علوم جدید رفع بیماریها باشیم به امید حق .

 3. 3
  رعد بارانی says:

  سلامو صد سلام به قنبر الدوله ی کم پیدا
  خوبی پسرم ؟؟؟
  میگم چرا دوست خوبمون محمد جان ربیعی این همه ناامیده ؟؟؟
  البته مریخیا فقط بلدن آیه ی یأس بخونن. امید و رویا هم چیز میزه خوبیه والله خخخخ
  تازه قنبرجون میگم بیا شما که نابینای بعدنی هستی هههه برو بخر شکلک ما همه پول رو هم میذاریم بعد بیا بگو دنیا دست کیه ؟؟؟ خخخخ
  وااای گفتن تو پست جدی شوخی نکنم که مثل قبلنا جیز میز میشم خخخ اما رعد اگه شوخی نکنه که به قول اصفهونیا حتمی مرده. شکلک تو کامنتا خوندم که اصفهووونیا به حتماً میگن : حتمی هههههه
  چون اگه شوخی نکنم میشه غده ی سلاطونی خخخ
  واااااای سلاطون من رفتم خخخخ

  • 3.1
   قنبر says:

   درود
   رعد بزرگ آیا شما همان رعد بزرگ بابا بزرگ محله هستید آیا ؟
   اگر رعد بزرگید که هیچ هر چه دل تنگت می خواهد بگو ! اما اگر ونوسی هستید شما باید به عرض شریفت برسانم که دخترم سالها باید تلاش کرد و تحصیل نمود تا بدانی که وقتی جسمی متولد نشده است قطعا امید به بودنش هم بیراهه است ؟!
   اما پیشرفت علم همه این نا امیدی ها را مرتفع میکند و بارقه امید را در دل کوچک نابینا زنده خوناهد کرد !
   یادم هست که دوستی می گفت که بزودی در جهان طوری می شود که هر کدام از ما اگر عضوی از بدنمان را خواستیم می توانیم به تجهیزات پزشکی و یا بقالی عضو و اندام بدن برویم و همان قطعه و یا عضو را خریداری و نصب کنیم ؟ همانطوری که الان قطعات یدکی را می توانیم تعویض کنیم .خخخخ
   اونوقت شاید بشه برویم یک جفت چشم بخریم و در حدقه هایمان قرار دهیم ؟!
   رعد این همه امید را می پسندی ؟

 4. 4
  مرجان says:

  با سلام و خسته نباشید خیلی ممنون از پست خوبتون. من هم امیدوارم که یک روز یک راهی پیدا بشه که همه بتونن ببینن

 5. 5
  عدسی بشاشadasi says:

  درود! دوزار بده آش به همین خیال باش، چشم چیه؟ بینایی کجاست؟ اگه قرار بود بینا بشیم اصلا چرا کور شدیم؟مگه نشنیده اید که گفته اند: گرچه خداوند ز حکمت ببندد دری… ز رحمت زند صد قفل محکم تری؟! حالا خدا و حکمت و رحمتش را فراموش کرده اید و چشم به دست بی دینها سپرده اید تا شما را بینا کنند؟! همینکه توانستند با مبایل و کامپیوتر و اینترنت شما را سرگرم کنند و از خدا دور کنند باید آفرین گفت: به نظر بنده کورهای مادر زاد کور واقعی هستند و کسانی که در اثر حادثه کور میشوند بخاطر حسادت است که در عروسی ها میخوانند: هرکی شاده شاد باشه… در عروسی شازده دوماد چشم دشمن کور بشه… پس این کورها دشمن شازده دوماد ها هستند که در اثر حادثه کور میشوند!

  • 5.1
   قنبر says:

   درود
   عزیز جان عدسی بَش نخواستیم بنویسیم این بشاش را که ماهور بد جوری میخواندش ؟
   نشنیدی که گفته اند نخوردیم نون گندم اما دیده ایم دست مردم ؟
   ما که به فکر خودمان نیستیم ! آب که از سر گذشت چه یک وجب چه صد وجب ؟ اما صرفا این مطلب را برای شما نوشتم که جوانی و هنوز فکر میکردم امید به زنده ماندن داری اما گویا شما هم امیدی برایت نیست ؟ خخخخ
   خوشم می آید از فلسفه و منطقت ! ممنون که از این پست دیدن نمودی عزیز جان عدسی .
   با هات در خصوص موبایل و اینترنت موافقم اما وجود همین ابزار نیز باید کمک حال ما باشد برای افزایش امید به دیدن والسلام .

 6. 6

  سلام
  ممنون، چه خوب همين اندازه هم خوبه البته اگر بشه

  • 6.1
   قنبر says:

   درود
   بر سرکار خانم کاظمیان گرامی
   ممنون از حضورت و تشکر بخاطر کامنت زیبایت .
   مطمئنا انتشار این اخبار خود موید رشد وتلاش دانشمندان در زمینه فوق است و جالب تر اینکه سرعت حصول به نتایج نسبت به قبل بیشتر شده است .امید تنها کلمه زیبائی است که مردمان حیات را از او دریافت میکنند !

دیدگاهتان را بنویسید