جلوگیری از اجرای پاپ آپ هنگام کلیک کردن در فایر فاکس_files

سلااااام

اکثر بلاکرهای پاپ آپ تنها پاپ اپ های مربوط به سایت ها و یا سرویس هایی را مسدود میکنند که بطور خودکار در حین بارگزاری صفحه ها منتشر می شوند. اما بعضی مرورگرها دارای رویدادهایی هستند که قابلیت باز کردن پاپ اپ را دارند ولی توسط بلاکرها مسدود نمی شوند.
رایجترین ان زمانی است که با کلیک روی یک لینک در مرورگر، پنجره مرورگر جدیدی برایتان به نمایش در

می آید. از این دست نمونه های دیگری مانند دابل کلیک کردن روی یک لینک و یا زدن دکمه submit وجود دارند. اگر به چگونگی رفتار فایرفاکس با پاپ اپ ها نگاهی بیندازید متوجه میشوید که این مرورگر آن ها را بطور خودکار بلاک می کند. شما میتوانید با رفتن به تنظیمات و تب Content گزینه های مورد نظر را بیابید. شما در اینجا میتوانید استثنائات را نیز مشخص کنید مانند وب سایت ها یا سرویس هایی که مایل هستید پاپ اپ های شان اجرا شوند.
در قسمت Exceptions می توانید، سایت ها و دامنه هایی را مشخص کنید که اجازه اجرای پاپ آپ را داشته باشند. برای مشخص شدن موضوع، بطور مثال ممکن است از وردپرس برای انتشار مقالات خود استفاده کنید، زمانی که در add media page روی دکمه آپلود فایل ها کلیک میکنید وردپرس یک پنجره جدید را باز می کند، بنابر این اگر پاپ اپ ها را غیرفعال کنید این پنجره به نمایش درنخواهد آمد.

مشکل اینجاست که تنظیمات پیش فرض فایرفاکس اجازه اجرای بعضی از پاپ آپ ها را می دهد ولی کاربران نمی دانند که می توانند این قسمت را هم غیر فعال کنند. در این آموزش نحوه غیر فعال کردن آنها را در کانال توضیح خواهم داد.

برخی از رویدادها مانند change, click, dblclick, mouseup, reset, submit, touchend با وجود بلاکر باز میشوند.

غیر فعال کردن تمام پاپ اپ ها در فایرفاکس

۱- در قسمت آدرس بار مرورگر about:config را تایپ کنید و سپس enter را بزنید.
۲- در اولین اجرای این صفحه، کاربر باید تأیید کند که مسئولیت کارهایی که انجام می دهد با خود او است.
۳- در فیلد جستجو dom.popup_allowed_events را بنویسید.
۴- در قسمت value، تمام Event ها آمده است
۵- شما می توانید Event ای که میخواهید باعث اجرای پاپ آپ نشود یا تمام Event ها را حذف کنید.
firefox allowed popup events جلوگیری از اجرای پاپ آپ هنگام کلیک کردن در فایر فاکس

تغییرات همان لحظه در مرورگر فعال می شوند.

*نکته: بعضی از سایت ها ممکن است از جاوا اسکریپت یا اسکریپت های دیگر برای یافتن انسداد پاپ اپ ها استفاده کنند. در اینصورت ممکن است دسترسی به بعضی از بخش های سایت را نداشته باشید. در این صورت شما یک پیام دریافت میکنید که از طریق آن میتوانید پاپ اپ را روی آن سایت فعال کنید.

درباره سیروس

بهتر شدن آثار هر نویسنده و شاعر و منتقدی نیازمند نقدها و نظرات بهتر خوانندگان است. نام هر نویسنده ای در کنار آثارش پذیرش مسئولیت ایرادهای موجود در آنهاست. نام آنهایی هم که اظهار نظر می کنند امضای صاحب نظر بودن شان است. به عنوان نویسنده ی این پست از هرگونه نقد و پیشنهادی استقبال می کنم حتی از نظرات آنهایی که بر حسب عادت از این فضای آزاد اظهار عقیده در سایت ها به اندازه و به شیوه ی شعارنویسی روی دیوار توالت ها استفاده می کنند. هر منتقدی به اندازه ی شهامت و جسارت اش به آزادی احتیاج دارد و از آن استفاده می کند. ... گر خواهی که جهان بر کف اقبال تو باشد خواهان کسی باش که خواهان تو باشد به نام خداوند بخشنده و مهربان من سیروس شکاری متولد دهه شصت از تبریز هستم. مدرسه های نابینایی رو تجربه نکردم چون بینا بودم و نابینا شدم. تجربات تلخی رو در زندگی پشت سر گذاشتم برای همین خیلی احساساتی شدم و زود رنج از علاقمندی های ویژه من ور رفتن با کامپیوتر و هر چیز مربوط به اون از نرم افزار بگیر تا اینترنت هستش هر کسی من رو دوست بدونه دوستش هستم هر کسی هم دوستم داشته باشه سعی می کنم دوستش داشته باشم و دلش رو نشکنم. راه های ارتباط با من اسکایپ seros.shakari هنگ آپ seros.shakari@gmail.com البته در هنگ آپ می تونید با شماره تلفن هم من رو پیدا کنید شماره تماس 09148410988 ایمیل seros.shakari@gmail.com خیلی وقت بود اسکایپ رو ترک کرده بودم ولی برگشتم
این نوشته در آموزش, کامپیوتر ارسال و برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.