توجه توجه. امکان ارسال پیام خصوصی بین کاربران در محله فعال شد. برای مطالعه ی آموزش نحوه ی استفاده وارد شوید.

درود بر شما دوستان عزیز.
امیدوارم حالتون خوب باشه.
اول یه پیام بازرگانی بدم.
بچه ها ما به همت عمو حسین و امیر سرمدی تونستیم با دکتر نحوی نژاد، معاون توانبخشی بهزیستی کشور مصاحبه ی اختصاصی از طرف محله داشته باشیم.
این مصاحبه جمعه ساعت دوازده شب منتشر میشه و شخص آقای نحوی نژاد این پست و کامنتهاش رو تحت نظر دارن. پس خواهشی که دارم اینه که توی کامنتهای اون پست مشارکت گسترده داشته باشید تا بتونیم نقطه نظراتمون رو به گوش مسئولین برسونیم. همچنین اگر لطف کنید و از الفاظ تند و ادبیات نامناسبی مثل بدزیستی و این چیزا که مرسوم شده بین بچه ها توی کامنتها استفاده نکنید و به طور اصولی پیشنهادات و انتقادات خودتون رو مطرح کنید ممنون میشیم.

خب بریم سراغ پست خودمون.
بچه ها ما با مطالعات و تحقیقاتی که داشتیم و با تلاش سعید درفشیان که خیلی زحمت در این رابطه کشید، تونستیم سیستم ارسال پیامهای خصوصی بین کاربران رو راه اندازی کنیم.
یعنی شما میتونید با استفاده از این امکان سایت، به هر کاربری که مورد نظر شماست پیام خصوصی بفرستید.
مزیت این سیستم اینه که شما شاید بخواید مطلبی رو به کاربری منتقل کنید که خصوصی هست و امکان مطرح کردنش در کامنتها نیست و از این راه میتونید با طرف مقابل خودتون مکاتبه کنید.
امتیاز دیگه ای هم که داره اینه که شاید خیلی از شما تمایل ندارید که آدرس ایمیلتون رو به کسی بدید و یا دوست ندارید خیلی ایمیلتون شلوغ بشه. پس میتونید از این طریق با سایر کاربران سایت مکاتبه داشته باشید.
خب کم کم بریم سراغ نحوه ی استفاده از این امکان جدید سایت.
فقط من چون تجربه ی اولم در آموزش دادن هست، پیشاپیش بابت نقاط ضعفی که کم هم نخواهد بود از شما پوزش میخوام.

۱: خب برای استفاده از سیستم ارسال پیام خصوصی، کافیه که زمانی که داخل صفحه ی اصلی سایت یا قسمت جدیدترین مطالب یا حتی داخل پستی قرار دارید، با زدن حرف h روی هدینگها حرکت کنید تا به هدینگ پیغامهای خصوصی برسید.

۲: اگر یک بار کلید جهتنمای پایین رو بزنید، تعداد پیامهایی که در صندوق ورودی شما هست رو به همراه تعداد پیامهای خوانده نشده براتون میخونه. برای نمونه میگه شما پنج پیغام خصوصی دارید دو خوانده نشده. این به این معنی هست که توی صندوق ورودی شما پنج پیام هست که از بین این پنج پیام خصوصی، دوتاش جدید هست و شما هنوز اونها رو نخوندید.

۳: حالا شما اینجا میتونید موضوع چندتا از جدیدترین پیامهای خصوصی خودتون رو که دریافت کردید بخونید. برای این کار هم میتونید از حرف i استفاده کنید تا روی پیامها حرکت کنید. تأکید میکنم که شما فقط موضوع آخرین پیامهای دریافتیتون رو اینجا میتونید ببینید و باید برای مطالعه ی متن پیامهاتون وارد صندوق دریافتتون بشید.

۴: با استفاده از حرف u میتونید به لینک صندوق دریافت برسید و برای خوندن پیامهای دریافتیتون روش اینتر بزنید.

۵: حالا شما وارد قسمت صندوق دریافتیتون شدید. اینجا میتونید با زدن حرف x روی چکباکس هایی که مربوط به پیامهای دریافت شده ی شما هستن حرکت کنید. روی چک باکسها نام فرستنده ی پیام نوشته شده که میتونید با حرکت روی آنها متوجه نام فرستنده ی پیام مربوطه بشید.

۶: در این قسمت، شما میتونید با چک کردن پیامهای مورد نظر خودتون، با استفاده از لیست کشویی که در اختیار دارید، اونها رو پاک کنید یا به عنوان خوانده شده علامت گذاری کنید.
برای این کار با حرف x روی پیامها حرکت کنید و هر کدوم رو که میخواید انتخاب کنید روش اسپیس بزنید تا چک بشه. در آخر هم با زدن حرف c روی لیست کشویی قرار بگیرید که کلمه ی بی اثر رو مشاهده خواهید کرد.

۷: اینجا با زدن اینتر میتونید گزینه ی لیست کشویی رو تغییر بدید. بعد از زدن اینتر، با جهتنمای پایین و بالا روی گزینه ها حرکت کنید که گزینه های پاک کردن و علامتگذاری به عنوان خوانده شده هستن.
بعد از انتخاب گزینه ی مورد نظر، کلید تب رو بزنید و روی دکمه ی تأیید اسپیس بزنید. به همین راحتی کار مورد نظر شما انجام شد.

۸: اما زمانی که با x روی پیامی قرار گرفتید، با جهت نمای پایین که حرکت کنید، سه مورد رو میتونید ببینید. ابتدا نام فرستنده، بعد موضوع پیام و در نهایت تاریخ و زمان ارسال. تنها لینکی که اینجا برای شما وجود داره روی موضوع پیام هست که با زدن اینتر روی لینک موضوع پیام مورد نظر خودتون میتونید وارد پیام مورد نظر بشید و متنش رو مشاهده کنید.

۹: وقتی وارد صفحه ی پیام مورد نظرتون شدید، با زدن حرف h روی تنها هدینگ صفحه یعنی صندوق دریافت، مشاهده ی پیغام قرار بگیرید. حالا با جهت نمای پایین که حرکت کنید، اولین لینکی که مشاهده خواهید کرد برگشت به صندوق دریافت هست. در ادامه هم شما با زدن جهت نمای پایین به ترتیب میتونید نام فرستنده، تاریخ و ساعت ارسال پیام، موضوع پیام و در نهایت متن پیام رو مشاهده کنید. بعد از متن پیام هم دو لینک در اختیار شما هست. اولی لینک پاک کردن هست که خب کارکردش مشخص هست و دومی هم لینک پاسخ دادن هست که میتونید با زدن لینک پاسخ دادن، به فرستنده ی پیام پاسخ بدید.

۱۰: حالا برمیگردیم به صفحه ی اصلی سایت که اول بودیم. انگار اصلاً لینک صندوق دریافت رو نزدیم. جهت نمای پایین رو میزنیم و به لینک صندوق ارسال میرسیم. این صندوق در واقع قسمتی هست که در اون پیامهایی که شما برای دیگران فرستادید بایگانی میشه.

۱۱: فضای داخل این صندوق تقریباً مثل صندوق دریافته. با این تفاوت که دیگه از لیست کشویی خبری نیست. به جای اون یه دکمه وجود داره دقیقاً زیر هدینگ صندوق ارسال، به نام انتخاب شده ها را پاک کن. شما بعد از چک کردن و انتخاب کردن پیامهای مورد نظر خودتون میتونید با زدن حرف b روی این گزینه قرار بگیرید و اسپیس رو بزنید تا همه ی پیامهایی که انتخاب کردید پاک بشن.

۱۲: باز هم به صفحه ی اصلی سایت برمیگردیم و باز هم فرض میکنیم که لینک صندوق ارسال رو باز نکردیم. با جهت نما پایین میاییم تا به لینک ارسال پیغام خصوصی برسیم و برای ارسال پیام خصوصیمون روش اینتر میکنیم.

۱۳: توی صفحه ی ارسال پیام خصوصی با زدن حرف e به ادیتباکسی میرسید که از شما نام گیرنده ی پیام رو میخواد. یه اینتر بزنید تا کادر ویرایش براتون باز بشه و اسم کاربر مورد نظرتون رو وارد کنید. اگر اسم کامل فرد مورد نظر رو نمیدونید، با نوشتن بخشی از نام فرد مورد نظر، اسامی مشابه براتون نمایش داده میشه و شما میتونید با کلیدهای جهت نمای بالا و پایین روی اسامی حرکت کنید و به اسم مورد نظرتون برسید.

۱۴: وقتی به هر شکل، یا با نوشتن کامل اسم گیرنده یا با جستجو، دریافت کننده ی پیام رو مشخص کردید، کلید تب رو یه بار بزنید تا به کادری هدایت بشید که میتونید موضوع پیامتون رو در اون قسمت بنویسید. خب اینجا موضوعتون رو وارد کنید.

۱۵: بعد از وارد کردن موضوع، شما باز هم کلید تب رو میزنید تا به گزینه ی دیداری برسید. احتمالاً برای اولین بار لازم هست که این گزینه رو فعال کنید. پس یه اسپیس روش بزنید. از دفعات بعد دیگه لازم نیست این کار رو انجام بدید و با زدن تب از روش عبور کنید. توصیه میکنم دیداریتون رو فعال کنید چون این امکان برای شما فراهم میشه که در متن پیام خودتون لینک دانلود یا لینک ارجاع به سایر سایتها رو اضافه کنید.

۱۶: بعد از دیداری تب رو بزنید به دکمه ی متن میرسید. به هر دلیلی اگر نخواستید دیداریتون فعال باشه روی این دکمه اسپیس بزنید تا قسمت متن پیامتون از حالت دیداری خارج بشه.

۱۷: همچنان با تب حرکت کنید تا وارد کادر ویرایشی بشید که به شما اعلام میکنه ویرایشگر دیداری. البته اگر دیداریتون غیر فعال باشه فقط میگه متن ادیت.حالا شما میتونید متن پیام خودتون رو وارد کنید.
اینجا اگر بخواید لینکی رو در پیام خودتون پیوست کنید، باید ابتدا کلمه یا جمله ای که میخواید لینکدار بشه رو با استفاده از شیفت و جهت نمای چپ و راست به صورت حرف به حرف یا شیفت و کنترل و جهت نمای چپ و راست به صورت کلمه به کلمه انتخاب کنید و بعد از انتخاب قسمت مورد نظر، کلیدهای آلت و شیفت و a رو به طور همزمان فشار بدید. اگر درست این کار رو انجام داده باشید، کادری براتون باز میشه که میتونید آدرس لینک مورد نظرتون رو در اون بنویسید و یا از جایی اگر کپی کردید اینجا پیست کنید.

۱۸: بعد از وارد کردن آدرس لینک، با زدن کلید تب، به گزینه ی افزودن پیوند برسید و اسپیس بزنید.
حالا روی متن پیامتون قرار دارید و میتونید مشاهده کنید که قسمت مورد نظر شما لینکدار شده.

۱۹: بعد از اتمام فرایند وارد کردن متن پیام خودتون، کلید تب رو بزنید تا به گزینه ی send برسید و برای ارسال پیامتون کلید اسپیس رو بزنید.

۲۰: بعد از رفرش شدن صفحه، با زدن حرف h روی هدینگ ارسال پیام قرار بگیرید و جهت نمای پایین رو بزنید. اینجا به شما سیستم میگه که پیام شما ارسال شده. اگر مشکلی در روند ارسال پیام شما وجود داشته باشه، در همین قسمت علت ناموفق بودن تلاش شما رو براتون مینویسه. مثلاً ممکنه متن شما وارد نشده باشه که از شما میخواد متنتون رو وارد کنید و امثال اینها.
نکته: در قسمت پاسخ دادن به پیامهای دریافتی هم شما لازمه که در قسمت نام گیرنده، نام کاربر مورد نظرتون رو وارد کنید و این کار توسط سیستم به صورت خودکار انجام نمیشه.
این نکته رو هم بگم که لینکهای مربوط به سیستم پیام صوتی، غیر از صفحه ی اصلی سایت و یا در صفحات مربوط به پستها، در قسمت پیشخوان شما هم در دسترس شما هست و از این طریق هم میتونید به این قسمت دسترسی داشته باشید.

وای خدای من. انصافاً چه کار سختی بود. خداییش فکر کنم هیچ کدومتون هیچی نفهمیدید. به هر حال امیدوارم اولین تجربه ی آموزشی من به دردتون بخوره و بتونید از این سیستم استفاده کنید.
آهان. فکر کنم دیگه لازم نباشه که تذکر بدم که مراقب پیامهایی که به هم میفرستید باشید. چون اگر کاربری به ما گزارشی در مورد ایجاد مزاحمت یا ارسال پیام توهینآمیز از طرف کاربر دیگه ای رو بده و این مسأله هم برای ما مشخص بشه، کاربر خاطی رو از ارسال پیام خصوصی محروم خواهیم کرد. من میدونم که کاربران گوشکن همگی از با فرهنگترین افراد جامعه هستن و هرگز چنین اتفاقاتی نمیفته و ما اگر به سلامت اخلاقی دوستانمون اعتماد نداشتیم هرگز این سیستم رو راه اندازی نمیکردیم.
خب دیگه بیشتر از این پست رو طولانی نمیکنم. باز هم تأکید میکنم که توی پست مصاحبه با دکتر نحوی نژاد حتماً حضور فعال داشته باشید.
مواظب خودتون و خوبیهاتون باشید.
بدرود.

شهروز حسینی

درباره شهروز حسینی

سلام دوستان. من شهروز حسینی، متولد 21 فروردین 1368 در تهران هستم و از همون بدو تولد دیدم که نمیبینم. تحصیلاتم رو تا پیشدانشگاهی در مدرسه ی شهید محبی گذروندم و پیشدانشگاهی رو تلفیقی خوندم. فارغ التحصیل رشته ی فلسفه ی غرب در مقطع کارشناسی از دانشگاه آزاد واحد تهران شمال هستم. من صنایع دستی معرقکاری و سفالگری و قالیبافی رو تا حدود زیادی یاد گرفتم. پیانو هم میزنم. سال نود یکی از پایه گذاران کانون نابینایان حس اول در فرهنگسرای معرفت در تهران بودم که به دلیل عدم حمایت لازم از طرف شهرداری منحل شد. یه پرسپلیسی 2 آتیشه هستم و غذای مورد علاقه ی من هم فسنجونه. کسایی هم که میخوان از طریق اسکایپ با من در تماس باشن آیدی من اینه. hosseinishahrooz25 ایمیلم هم هست: hosseinishahrooz@gmail.com امیدوارم دوستای خوبی برای هم باشیم. مواظب خودتون و خوبیهاتون باشید.
این نوشته در آموزش, آموزش های رایگان, کامپیوتر, معرفی ابزار ارسال و , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.