وضعيت پاسخ گويي تلفني در ايام نوروز و ارائه ي كتاب خود آموز نرم افزار هاي پيام رساني و شبكه هاي اجتماعي با استفاده از سيستم عامل اندرويد براي نابینایان

از سوسن باغ حرف سین را،

وز لاله دو حرف اولین را:

با میم محمدی نشاندم،

ای دوست سلام بر تو خواندم.

 

در ژرفاي خاطرمان حك مي كنيم، تا زماني كه سرماي سخت زمستان را حس نكنيم، هيچگاه آمدن بهار را به نظاره نخواهيم نشست.

 

انجمن علمی، فرهنگی موج نور اصفهان نوروز باستانی 95 را به شما دوست گرامی شاد باش عرض می نماید. به امید سالی سرشار از استقلال و اشتغال برای همه ی نابینایان.
وضعيت پاسخ گويي تلفني در ايام نوروز

 

انجمن علمي، فرهنگي موج نور اصفهان به اطلاع مي رساند: بخش پاسخ گويي تلفني به سؤالات رايانه اي و تلفن همراه و سفارش خريد كه با تلفن 03136687033 در دست رس بود از تاريخ 27 اسفند 1394 تا 15 فروردين 1395 غير فعال بوده و ارائه خدمت نمي نمايد؛ بدیهی است که این خدمت بعد از موعد ذکر شده مجدداً مانند قبل فعال خواهد شد.

 

ارائه ي كتاب خود آموز نرم افزار هاي پيام رساني و شبكه هاي اجتماعي با استفاده از سيستم عامل اندرويد براي

نابينايان

انجمن علمي، فرهنگي موج نور اصفهان به اطلاع مي رساند: اين انجمن در آستانه ي نوروز كتاب خود آموز نرم

افزار هاي پيام رساني و شبكه هاي اجتماعي با استفاده از سيستم عامل اندرويد براي نابينايان را آماده ي توزيع نموده است؛ به منظور آشنايي بيشتر با اين كتاب قسمتي از مقدمه ي آن به حضورتان تقديم مي گردد.

مطالب کتاب به شکل زیر سازماندهی شده است:

 • فصل‌های 1 تا 5 به ترتیب به نرم‌افزارهای Skype، Line، Whatsapp، Viber و Imo اختصاص یافته است. در مورد هر نرم‌افزار نکات مشترکی مثل آشنایی با پنجره‌ی نرم‌افزار، ویرایش پروفایل، برقراری تماس، پاسخ به تماس، دریافت و باز ارسال پیام های متنی، صوتی و سایر پرونده‌ها، ایجاد گروه و تنظیمات گروه مورد بررسی و آموزش قرار گرفته است. به دلیل تفاوت شیوه‌ی تعامل با این برنامه‌ها، ناچار به تکرار موضوعات بودیم.
 • چون صفحه خوان TalkBack از نرم‌افزار Telegram پشتیبانی نمی‌کرد، برخلاف نرم‌افزارهای قبل، روی نسخه‌ی وبی Telegram دو کار انجام شد:
  • آموزش چگونگی ارسال و دریافت محدود پیام‌های متنی و فایل‌ها با استفاده از گوشی و نرم افزارGoogle Chrome . که در فصل6 ارائه شده است.
  • آموزش نسخه‌ی وبی Telegram روی PC. اما این کار نسبت به بقیه‌ی نرم‌افزارها متفاوت بود. بنابراین آن را در ضمیمه یک قرار دادیم. به علاوه از آنجا که صفحه خوان NVDA همراه با مرورگر Firefox بهترین پشتیبانی را از Telegram Web می‌کند، در همه‌ی قسمت‌های این ضمیمه از آنها استفاده شد.
 • ضمیمه‌ی دوم کتاب به موضوع نصب و راه‌اندازی نرم‌افزارهایی که در کتاب آموزش داده شده، اختصاص یافته است.
 • كتاب دارای یک واژه نامه نیز هست که در آن اکثر لغات به کار رفته در کتاب، همراه معادل فارسی آن‌ها ارائه شده است.
 •  سیستم عامل به كار گرفته شده در اين كتاب  Android نگارش 5.1 مي‌باشد.
 • در این کتاب، زبان پیش‌فرض برای کار در منوها، خواندن و نوشتن فارسی می‌باشد؛ در عین حال کاربر در صورت تمایل می‌تواند با توجه به امکانات صفحه خوان، از سایر زبان‌ها نیز استفاده نماید.
 • مرورگر به کار گرفته شده در ضمیمه 1 این کتاب Firefox نگارش 43 می‌باشد.
 • تمام مباحث کتاب توسط مؤلف نابینای آن – مهندس نصرالله رضایی–  به طور عملی ارائه شده است.
 • عبارات دیگری که همراه صحبت‌های ایشان می‌شنوید، خروجی صفحه خوان Talk back، نگارش های 4.۲.0 و 4.۳.۱ و موتور صوتی E-speak  نگارش 1.48 و در ضمیمه 1 NVDA نگارش 2015_4 و موتور صوتی پارس آوا نگارش 2 است. (صفحه خوان‌، نوشته‌های خروجی برنامه‌ها را به گفتار تبدیل می‌کند. و موتور صوتی نرم‌افزاری است که متن را به گفتار تبدیل می‌کند).

تهيه ي اين كتاب در ايام نوروز از طريق سايت اينترنتي انجمن به نشاني:

www.mnsi.ir

و با مراجعه به لينك

فروشگاه: سفارش و خرید محصولات

يا با ثبت درخواست خود از طريق پست الكترونيكي

Mojenoor84@gmail.com

امكان پذير است و بعد از 15 فروردين 1394 مي توانيد با تماس با شماره ي 03136687033 روز هاي فرد از ساعت 12 تا 14 و روز هاي زوج از ساعت 16 تا 18 به جز روز هاي تعطيل به سفارش اين كتاب و بقيه ي محصولات بپردازيد.

درباره انجمن موج نور

به نام آفریدگار قلم معرفی انجمن علمی-فرهنگی موج نور اصفهان انجمن علمي-فرهنگي موج نور اصفهان با حمايت علمي خانه رياضيات اصفهان و پشتيباني سازمان بهزيستي استان اصفهان و شهرداري اصفهان، به همت جمعی از اساتید دانشگاه و تعدادی از نابینایان و کم‌بینایان تأسیس و فعاليت¬هاي خود را از سال 1384 هجری شمسی (2005 میلادی) آغاز نموده است. هدف اصلی انجمن آموزش رايانه معمولی به نابينايان و کم¬بينايان فارسی زبان برای کارآفرينی و رفع نيازهای روزمره آنهاست. مهم‌ترین فعالیت انجمن، تولید کتب خودآموز در زمینه‌ی رایانه و تلفن همراه است؛ بر این اساس تا کنون حدود ۷۰ عنوان کتاب خودآموز به صورت صوتی، همراه با کار عملی و بر روی لوح فشرده (CD DVD) در انجمن تولید و به گروه هدف ارائه شده است. فعالیت‌های دیگر انجمن عبارت‌اند از: • تولید کتب صوتی در زمینه‌های مختلف فناوری اطلاعات (فاوا)، جهت‌یابی، تلفن همراه و آمار و ریاضی. برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی مانند کلاس های آموزش استفاده از رایانه عادی ومهارتهای زندگی به نابینایان،آموزش آمار و ریاضی. • تهیه نرم‌افزارهای کاربردی؛ مثل قرآن و نهج البلاغه. • پاسخ‌گویی تلفنی به سؤالات و ارتباطات موثر با فارسی زبانان داخل وخارج کشور. • شرکت در سمینار‌های برگزار‌شده در داخل و خارج کشور و ارائه مقالات. • اطلاع‌رسانی از طریق سایت و سامانه تلفن گویا. • پیگیری مناسب‌سازی سایت‌ها و برنامه‌ها و تهیه‌ی استانداردهای طراحی برنامه و سایت. • مناسب‌سازی مبلمان شهری از جمله مناسب کردن پیاده‌رو‌ها. • گویاسازی چراغ‌های راهنما و اتوبوس‌های شهری. • برگزاری جلسات برنامه ریزی برای اشتغال نابینایان و کمبینایان و تلاش برای کارآفرینی برای آنان . • تولید فیلمهای مختلف برای شناساندن توانمندیهای نابینایان به مردم وکارفرمایان و خانواده های نابینایان • همکاری با سازمان‌ها، شرکت‌ها، انجمن‌ها و دانشگاه‌ها. راه‌های ارتباط با انجمن علمی-فرهنگی موج نور اصفهان به شرح زیر است: تلفن تماس و پاسخ‌گویی به سؤالات: 03136687033 روزهای یک‌شنبه از ساعت ۱۶ تا ۱۸ و روزهای سه‌شنبه و پنج‌شنبه از ساعت ۱۲ تا ۱۴ به جزء روزهای تعطیل. تلفن سیستم اطلاع‌رسانی: 03136688000 در تمام ساعات شبانه‌روز. پست الکترونیکی: mojenoor84@gmail.com نشانی سایت اینترنتی: www.mnsi.ir نشانی پستی: اصفهان، خیابان سعادت‌آباد، رو به روی مقبره‌ی بانو امین، جنب ورزشگاه امین، خانه‌ی ریاضیات اصفهان، بخش نابینایان. فاکس: 03136692014. کانال انجمن در پیام‌رسان تلگرام: @mojenoor به امید روزهای روشن‌تر.
این نوشته در آموزش, اجتماعی, اخبار, تلفن همراه, صحبت های خودمونی, صوتی, کامپیوتر, کتاب, کتاب صوتی, گزارش, معرفی ابزار, نرم افزار های کاربردی ارسال و , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

12 Responses to وضعيت پاسخ گويي تلفني در ايام نوروز و ارائه ي كتاب خود آموز نرم افزار هاي پيام رساني و شبكه هاي اجتماعي با استفاده از سيستم عامل اندرويد براي نابینایان

 1. 1
 2. 2
  احمد عبد الله پور says:

  سلام و درود بر مدیران گرامی انجمن موج نور, واقعاً یه خسته نباشید جانانه باید به شما گفت که به فکر اعتلای دانش کامپیوتری و اندرویدی جامعه بزرگ نابینایان هستید من از تمامی زحمات شما از صمیم قلبم سپاسگزارم و امیدوارم که سالی پر از خیر و برکت داشته باشید و سال 95 باز هم شاهد آموزشهای خوب و عالی شما عزیزان باشیم, در پناه حق بدرود و خدا نگه دار

 3. 3

  سلام.
  بسیار ممنون از دست اندرکاران انجمن موج نور که به حق بهترین خدمات آموزشی در حوزه ی اینترنت، کامپیوتر و اندروید را به نابینایان ارایه دادند.
  موفق و پاینده باشید.
  سال نو هم پیشاپیش بر استاد معظم نصرالله رضایی و دیگر دوستان انجمن موج نور مبارک.

 4. 4
  سعید says:

  درود و تشکر ویژه از تمامی دست اندرکاران موجنور الخصوص استاد رضایی و تبرییک حلول سال نو.

 5. 5
  علی محمد علمدار یزد says:

  سلام.

  ممنون از زحمات شما.

  کاش قیمت این کتاب آموزشی رو هم فرموده بودید تا بتونیم بهتر تصمیم بگیریم.

 6. 6

  سلام تشکر از اطلاع رسونی شما موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید