آموزش حسابداری 7 – بخش آخر مرور منو های باقیمانده

بنام خدا

درود

دوستان عزیز امروز قصد دارم تا با آخرین قسمت آموزش حسابداری از منوی هفتم تا آخر را برایتان بنویسم .
خبر خوشی که برای دوستان که درخواست آموزش صوتی داشتند دارم که می نویسم :

منوی هفتم بعد از وام و اقساط همانا منوی آموزش است و برای دریافت آموزش لازم باید این بخش را انتخاب نمائیم و برای استفاده از بخش آموزش داشتن اینترنت یا وصل به وایرفا  لازم است .با وصل بودن به اینترنت می توانیم بخش های شروع کار با نرم افزار و همچنین ثبت تراکنش ها که سه بخش هستند ، تراکنش های دریافت و پرداخت و انتقالات را ببینیم و بخش دیگری که آموزش آن موجود است همانا بخش وام و اقساط است که کاملا توضیح داده است اما شیوه توضیح آن بصورت صوتی و تصویری است و شخص  در حال انجام کار با نرم افزار توضیحات لازم را بیان می کند که اگر توضیحات من و آن را گوش کنید قطعا می توانید روشی مناسب برای کار با نرم افزار را بیابید .من به آن دسته از دوستان که واقعا صوتی و آموزش های اینگونه را دوست دارند توصیه می کنم تا این بخش را گوش کرده و کار با نرم افزار را شروع کنند .

منوی بعدی پیامک های بانکی  است و من توضیحی در اینباره نمی دانم ولی در نرم افزار آخرین خبر خواندم که امکان خواندن پیامک های بانکی دریافتی را و ثبت تراکنش یا سند حسابداری را به اینگونه دارد و با تنظیم این بخش می توانید به سادگی تراکنش ثبت کنید که من به دلیل اطلاعات ناقص در نرم افزار تمایلی به این خدمت ندارم .

بخش بعدی از منوی نرم افزار بخش تنظیمات است .متاسفانه در این بخش منوی تنظیمات همانند بخش معرفی بانک ها غیر قابل دسترس پذیری است و با انتخاب فرضی وارد سیستم ها و منو ها که شوید خوشبختانه آن قسمت را پشتیبانی می کند و ما میتوانیم مسائل را پیگیری کنیم .اولین خانه از سمت راست اختصاص به تنظیم تاریخ و زمان دارد . دومین آیکن مربوطه به تنظیم پیابانک است .سومین آیکون در ردیف اول و سمت چپ امتیاز به برنامه است .ردیف دوم از سمت راست اولین در واقع امکان ارسال نرم افزار را میسر می کند .دومین آیکون ذخیره های ما را نشان می دهد و سومین آیکون نیز امکان ذخیره سازی را در آدرس فراهم می سازد .ردیف سوم از سمت راست ابتدا معرفی اعضا خانواده است .دومین انتخاب حساب های پیش فرض است که من تغییری در آن ندادم .سومین هم همانا لیست پیامک ها است که دقت در کارآئی آن نداشته ام .ردیف چهارم اولی تغییر اطلاعات شخصی است. دومی مشاهده اطلاعات شخصی و سومین نیز تغییر اندازه فونت است که کارآئی چندانی برایمان ندارد .ردیف پنجم از راست اولی دوره های مالی است که به دلیل تازه بودن فقط امسال را دارم .دومی تنظیمات یادآورنده برای انجام اطلاعات و ثبت تراکنش ها است .سومی سومی انتخاب واحد پول است که ریال و تومان را دارد که من انتخابی در این مورد نداشته ام اما اگر بخواهیم از پیابانک استفاده کنیم قطعا باید ریال را انتخاب کنیم .ردیف ششم از راست مجددا اطلاعات شخصی و دومی بازسازی بانک اطلاعاتی و سومی هم درباره پارمیس است البته برای مشاهده ردیف ششم باید صفحه را بالا بکشیم .

منوی بعدی همانا میان بر تراکنش ها است که ما برای انجام امور تکراری و ثبت تراکنش های تکراری با ساخت میان بر تراکنش ها که به سادگی میسر می شود از انجام امور تکراری و اتلاف وقت جلوگیری خواهیم نمود .بدین منظور در هنگام ثبت تراکنش ما می توانیم بعد از انتخاب حساب های مورد نظر و تکمیل بخش توضیحات تراکنش اگر مبالغ دریافت و یا پرداخت همیشه ثابت است بخش مبلغ را هم تکمیل نموده و قبل از ثبت تراکنش گزینه ثبت میان بر را بزنیم که با انتخاب این دکمه ما به سادگی تراکنش دریافت و یا پرداخت را بصورت میان بر ساخته ایم تا در عملیات بعدی از آن استفاده کنیم و سپس ثبت تراکنش را می زنیم تا سند جدید را ثبت و ذخیره کنیم که بعد از ثبت هر تراکنش دستگاه با جمله تراکنش با موفقیت ذخیره شد به ما خبر از صحت عملیات میدهد .حالا برای نوبت های بعدی از منوی میان بر تراکنش ها و انتخاب سند مذکور به سادگی سند جدید می زنیم .ناگفته نماند وقتی که ساخت میان بر را می زنیم دستگاه خودکار نام میان بر انتخاب می کند و ما می توانیم آن را اصلاح و یا تأیید نمائیم که با نام درج شده ذخیره می شود .
خب بعضی مواقع ما دیگر نیازی به میان بر نداریم در این بخش متاسفانه باز هم برای حذف میان بر نرم افزار صفحه خوان ما پشتیبانی نمی کند و ما باز هم کور مال کور مال باید به سمت بالای صفحه بعد از انتخاب میان بر و گشوده شدن تراکنش برویم در سمت راست و بالای این میان بر ها دو دکمه بدون برچسب وجود دارد  که اولی سمت راست راهنمای استفاده از میان بر و سند دریافت و پرداخت است و اگر کمی به سمت چپ حرکت کنیم دکمه بعدی بدون بر چسب همانا حذف میان بر است و با انتخاب بلی به سادگی میان بر مورد نظر را حذف می کنیم .

منوی بعدی بازسازی بانک اطلاعاتی است که با انتخاب این بخش امکان یکسان سازی نسخه های قبلی را با سیستم جدید فراهم می سازد .

منوی بعدی از لیست منوی نرم افزار درباره نرم افزار پارمیس همراه است که من مرورش نکردم .

منوی بعدی هم خروج از سیستم است که با انتخاب خروج پنجره باز می شود که خروج همراه با پشتیبان گیری و خروج بدون پشتیبان گیری را دارد و با انتخاب هر کدام  با انجام یا بدون انجام پشتیبانی از نرم افزار خارج می شود .

ضمنا خارج از این منو ها دوره مالی پیش فرض است که ما می توانیم آن را اصلاح کنیم و در انتهای سال مالی نیز با انتخاب بستن دوره مالی و سال مالی قبل اقدام به ایجاد سال مالی جدید نمائیم .

خب دوستان عزیز تمام منوهای این نرم افزار تا کنون بررسی شد و برای درک بیشتر و انجام موفقیت آمیز ثبت سند و کار با حسابداری باید عملا و بصورت کاربردی به انجام این تراکنش ها بپردازیم و با تسلط بر آن شیوه نو و جدید برای کنترل هزینه ها و ثبت درآمدها را تجربه کنیم .نوع نگرش بعضی از دوستان را در این زمینه و نگاه این مبحث به عنوان ریاضی ، یک نگاه خیلی سخت گیرانه و دور شدن از کار با این نرم افزار و عملیات حسابداری می دانم و باید تلاش کنیم تا این نوع نگاه و نگرش را از خودمان دور کنیم .با ثبت دخل و خرج خودمان به عنوان یک نابینا و آگاهی کامل از جریان حساب و کتاب در واقع گامی مهم در استقلال خود در محیط کار و خانه بر داشته ایم و با تسلط بر آن می توانیم یک مدیریت واحد و مقتدرانه را در زندگی به منصه ظهور برسانیم . به هر حال من سعی دارم تا با طرح مباحثی فرضی و تمرین در ثبت آن در نرم افزار راه ورود به کار با حسابداری را برای دوستان عزیز تسهیل نمایم .برای دوستان عزیز که قصد کار با نرم افزار هلو را دارند نیز سعی می کنم که اگر درخواستی باشد منوی آن را نیز تشریح نمایم که با بررسی های ابتدائی آن ، امکانات موجود در نرم افزار پارمیس همراه را بیشتر و ساده تر و سهل الوصول تر یافته ام و به همه دوستان علاقه مند توصیه می کنم تا از این نرم افزار برای انجام حسابداری بهره بگیرند .

درباره قنبر

درود متولد 1973 میلادی ، دارای مدرک لیسانس مدیریت دولتی از دانشگاه پیام نور هستم که به روش عادی موفق به اخذ مدرک شده ام . از اواسط دهه 80 به تدریج دچار مشکل بینائی شدم و این مشکل به آنجا رسید که از خواندن و نوشتن به صورت عادی محروم شدم و این معضل بخاطر تصادف من شد که به تدریج این مشکل بروز کرد .مدتی دچار افسردگی شدم و این موضوع آنطور شد که برای مراسم خاک سپاری یکی از مردان خوب رفته بودیم و هنگام بازگشت و بمنظور تسلی خانواده مرحوم به خانه رفتیم و هنگام خروج من کفش هایم را نیافتم و فردی با صدای بلند خندید و عنوان کرد که کفش هایش را نمی شناسد ؟! اینطور شد که گوشه گیر شدم .از دیماه 89 همزمان با تولید پارس آوای دو به زندگی عادی برگشتم و هم اکنون با آموزش های لازم که از محله و سایر دوستان عزیزم گرفتم توانسته ام یک رابطه منطقی با دنیای مجازی داشته باشم .از این بابت از خدای خودم شاکر هستم. محله نابینایان را به همین صورت که هست برای عموم باشد را بیشتر می پسندم ، ضمن اینکه خواستار حفظ آن به هر طریق ممکن در برابر نا امنی های مجازی هستم . از زحمات کلیه دوستان عزیز هم تشکر و قدر دانی می شود .
این نوشته در آموزش, آموزش های رایگان, اندروید, تلفن همراه, نرم افزار های کاربردی ارسال و , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

10 Responses to آموزش حسابداری 7 – بخش آخر مرور منو های باقیمانده

 1. 1

  سلام
  فقط میگم تشکر
  چون من که سر در نمیارم
  موفق باشید

  • 1.1
   قنبر says:

   درود
   سرکار خانم کاظمیان گرامی ، خواهر مهربان ، ممنون از حضور سبزت و دلگرمی که با حضورت ایجاد می کنید .همینقدر که توجه دارید خودش علاقه به مبحث را برای ما نشان می دهد ، کمی بیشتر و عمیق تر نگاه کنید مطمئن باشید باید من برای رفع مشکلات حسابداری به شما مراجعه کنم .این را صادقانه نوشتم .اگر نرم افزار را نصب کنید و فقط کمی تلاش کنید حتی من باید از شما بپرسم .
   ضمنا من کلیه امورات زندگی را در نرم افزار حسابداری ثبت می کنم .الان سه روز است که هی پیغام میدهد که شما در تاریخ دهم تیرماه چک از فلان حساب دارید و من باید تائید کنم که یادآوری کن والا صفحه بسته نمی شود ! تا در روز موعود با انتخاب دکمه پاس از شر اخطارش آسوده شوم . یا الان کاملا می دانم که در فلان هزینه تا کنون چقدر خرج کرده ام و درآمدم چقدر بوده است .در آخر سال هم با بستن دوره مالی این درآمدها و هزینه ها با هم سرشکن شده و سود و یا زیان دوره مالی را برایم نشان خواهد داد و با داشتن این موارد می توانم به درستی در تصمیمات بعدی خود به نتیجه مورد نظرم راحت تر برسم .من الان میدانم که پول کافی ندارم اما حدودا 55 درصد از درآمدهایم هزینه شده است و مابقی صرفا سرمایه گذاری و یا پرداخت اقساط و بدهی های گذشته است که در ابتدای دوره تحت عنوان زیان و یا سود سنواتی خود سیستم درج نموده است .به هر حال من توان و علمم فقط در حد مرور این نرم افزار بوده است و تمام تلاشم را به کار خواهم بست تا در زندگی روزمره نابینایان این مهم به عنوان ضرورت حائز اهمیت شود .

 2. 2

  مدااالم را بدید برم یه خونه بخرم

  • 2.1
   قنبر says:

   درود
   خواهر مهربانم ، مدال شما که به حق شایسته مقام شما هست همانا چیزی جز نرم افزار حسابداری پارمیس همراه نیست و با این نرم افزار توان شما در اداره امور علمی می شود .
   در کنار نرم افزار ، آرزوی قلبی من آرزوی بزرگ خرید خانه و خانه دار شدن شما و همه هم محله ای های عزیزمان است .انشاء الله تمام مجرد ها ازدواج کنند ، تمام بیکار ها سر کار بروند و تمام دوستان حقیقی من در این فضای مجازی خانه دار شده و آسایش و آرامش را برای خود و خانواده اشان به ارمغان ببرند و برای این منظور باید همین حالا شروع کرد .با کمی تامل و بررسی در اوضاع و امورات اقتصادی بهترین منظور را می توان در یافت نمود و بهترین کار را می توان انجام داد .برای این منظور به یک انقلاب نیاز داریم .یعنی همانطوریکه برای استقلال نابینا به سراغ نرم افزار ها رمختلف رفتیم باید برای استقلال مالی و مدیریت در امور اقتصادی هم با ثبت تراکنش ها به سراغ بهترین ها برویم و حداقل از امروز برای آینده خود تصمیم بگیریم و به فکر تامین آینده باشیم .. شما هم با اطلاع رسانی از تجربیات مفیدتان قطعا می توانید نابینایان را در راه رسیدن به نتیجه مهم یاری برسانید

 3. 3
  احمد عبد الله پور says:

  سلااام سلاام و دروود بر عمو قنبر مث پستای قبلی حساب داری اینم عالی بود و کاربردی و این هم مث قبلیا به کسایی مث من که یه کم حساب کتابشون ضعیفه میتونه کمک کنه به هر حال مرسی از بابت این پست و مرسیی بابت این آموزش حساب داری در پناه حق بدرود و خدا نگه دار

  • 3.1
   قنبر says:

   درود
   بسیار سپاسگزارم احمد جان .اندروید ششی شدی یا داری می شوی ؟ بله این نرم افزار به همه کمک می کند تا یک خروجی مناسب را دریافت کنند .اما به نابینایان بیشتر کمک می کند و به جای نوشتن طلب ها و بدهی ها این نرم افزار با یکپارچه سازی می تواند در یک چشم به هم زدن مقدار کل طلب و یا بدهی و یا درآمد و هزینه را بدون هر عمل جمع و تفریق نشان دهد و فقط باید اطلاعات را درست در طبقه بندی ها درج کنیم ، دیگر نیاز نداریم در انتهای موارد هی جمع و تفریق کنیم و یا به دنبال اسناد و مستندات بگردیم و خیلی خلاصه تاریخ ها و مبالغ را به ما نشان می دهد و خیلی ساده به صورتحساب ها می رویم و مستندات را به سادگی می یابیم .من با سخصی دچار مشکل شدم و حساب هایمان با یکدیگر مغایرت داشت به سرفصل بستانکاران رفتم و نام او را انتخاب کردم و صورتحاسب را از ابتدای سال زدم و کلیه پرداخت ها و دریافت هایم با ذکر تاریخ و عملکرد مثلا چک به او دادم از مشتری بود و یا خودم و یا از صندوق پول نقد دادم یا از بانک انتقال دادم مشخص شد و خیلی راحت مغایرتمان را یافتیم و برای هر دو شفاف بود این مسئله اما برادرم با شخصی مشکل پیدا کرد و او ادعا کرد که به حسابش انتقال داده ولی برادرم نتوانست ثابت کند و حقش ضایع شد و ضرر کرد ولی از تجربه اش درس نگرفت و هنوز هم حساب و کتاب درست و حسابی ندارد .

 4. 4

  سلام عمو
  ممنون از زحمتی که برای انتشار این پستهای ارزشمند کشیدید
  منتظر پستهای مفید و عالی بعدیتون هستم
  موفق باشید

  • 4.1
   قنبر says:

   درود
   دختر مهربان محله و توانمند ، قطعا من بضاعتی در خود ندارم و فقط در همین مقدار اندک توانستم اطلاعاتم را به اشتراک بگذارم اما شما فردی توانمند و زحمت کش هستید که دارای پشتکار و جدیت فراوان و من برای شما آینده ای روشن آرزومندم .شاد و سربلند باشید .

 5. 5
  رعد بارانی says:

  هاهاها به شما هم میگن عمو . به نظرم داش قنبر پهلوون بیشتر بهت میخوره خخخ دااش میبینم که عشق حسابداری داریااا . رعد بزرگ هم معمولا خوب تصفیه حساب میکنه هاهاها

  • 5.1
   قنبر says:

   درود
   رعععددددد رعد بزرگ ممنون از حضورت می گم همه جورش را شنیده بودیم پهلوون خلیل اما پهلوان قنبر را نداشتیم که شما در فرهنگستان فارسی ایجادش کردید هاهاها. عشق نگو بلا بگو فرزندانم از دست این مسئله و درج آن در رافع بد جوری خسته شده اند و طفره می روند .اما اکنون که من دارم با این نرم افزار کار میکنم ساماندهی شده و بصورت موازی دارم از هر دو استفاده می کنم تا با تکمیل دوره آزمایشی برای همیشه این نرم افزار جایش را به رافع بدهد و فرزندانم خیالشان راحت شود .

دیدگاهتان را بنویسید