نکاتی پیرامون آرایش و پیرایش نابینایان این بار از پریسیما

سلام بر دوستان عزیز گوش کنی.

امروز با پستی متفاوت خدمت رسیدم پستی که هیچ وقت فکر نمیکردم بتونم بنویسمش چون حس میکردم مسائل مربوط به آرایش و رسیدگی به تیپ و مُد روو بیناها باید بنویسن و ماها به راحتی نمیتونیم از پس یه همچین پستهایی بر بیاییم.

اما بعد از پست رعد وقتی دیدم رعد از دوستان میخواد که بیان کمکش کنن و پستهای این مدلی بزنن، تصمیم گرفتم دونسته هام رو بنویسم حالا شاید به پای توضیحاتی که یه بینا میده نرسه اما به نظر من اتفاقا لازمه که بعضی وقتها دوستان نابینا بیان خودشون برای دوستانشون از مُد و آرایش و لباس و غذا خوردن و نحوۀ تیپ زدن و ست کردن لباس و خلاصه از هر دری سخنی از هرچی تجربه کردن بنویسن و بیناها هم اشکالاتشون رو رفع کنن.

پست رعد یعنی سالن فشن یه پست تخصصیه که چیزهایی درش مطرح میشه که یه نابینا شاید زیاد ازش ندونه و خلاصه چیزهای دیدنی و رو رعد بهمون تو اون پست میگه، ولی پست من توضیح نکاتیه که شاید بیناها بهشون توجه نکنن یا اصلا براشون مهم نباشه یعنی به چشمشون نیاد یا از مسائل بی اهمیتی باشه که برای ما نابیناها چون نمیبینیم مهم و ضروریه.

با اجازۀ رعد که کلید پستهای فشن رو زده تو این پست به مسائل آرایشی و پیرایشی نابینایان میپردازم و اگه در آینده تجربۀ دیگه ای داشتم حتما باهاتون به اشتراک میذارمش و خواهشم از شما دوستان اینه که: هر تجربه ای دارید که حس میکنید باید توضیحی درباره ش به دوستاتون بدید حتما بنویسیدش.

من استارت کار رو زدم امیدوارم شما ادامه بدیدش و این پست تنها پست تجربۀ نابینایان برای همنوعاشون نباشه.

دوستان، من و شمای نابینا باید چندین برابر بیشتر از بیناها به ظاهرمون برسیم چون بیشتر تو چشم هستیم و اگه ظاهری مقبول و موجه نداشته باشیم این بد ظاهری رو به نابیناییمون ربطش میدن. پس از امروز بیایید تلاشمون رو بیشتر کنیم و بیشتر به ظاهرمون برسیم.

از موها شروع میکنم:

موها هم برای خانمها و هم برای آقایون یکی از ارکان زیباساز هستن.

اکثر خانمها دوست دارن موهای بلند داشته باشن اما خانمهای نابینا, دقت کنید که همین بلند کردن مو شرایطی داره که اگه اونا رو رعایت نکنید موهاتون آشفته شلخته و بد فرم دیده میشه.

دقت کنید که بعد از دوش گرفتن به موهاتون سِرُمِ مو بزنید تا وز نشن، بعد اجازه بدید موهاتون کمی خشک تر بشن و بعد میتونید از یکی بخوایید که اونا رو براتون ببافه.

بافت مو انواع مختلف داره که میتونید از بیناها بخوایین براتون انجامشون بدن اگه بافت مو دوست ندارید میتونید موهاتون رو با سشوار خشک کنید و رهاش کنید تا خشک بشه بعد با گیره های مختلف ببندیدش البته اگه قصد رفتن به مهمونی رو دارید وگرنه سشوار زدن زیادی به موها یا استفادۀ بیش از حد از ژل مو یا واکس مو باعث سست شدن ریشۀ مو و ریزش موها میشه.

دقت کنید که اگه نمیخوایین گیره به موهاتون بزنید اونا رو با کشهای خوشگل و خوش رنگ ببندید و اصلا از کش جوراب برای بستنشون استفاده نکنید چون ظاهر بسیار بدی دارن.

اگه قصد دارید به مهمونی برید باید حد اقل یه ساعت وقت برا موهاتون اختصاص بدید.

با اتوی مو میتونید جلوی موهاتون رو صاف و خوش فرم کنید اتو رو با یه دست میگیرید و یه قسمت از موها رو با دست دیگه بعد شروع میکنید از تقریبا دو سانت بالاتر از ریشۀ مو اتو رو میکشید تا نوک موها.

کشیدن اتوی مو از دو سانت بالاتر از ریشۀ مو ضروریه چون زدن اتو به ریشۀ مو باعث میشه ریشه ها سست بشن.

مواظب باشید که اتوی داغ دستتون رو نسوزونه قبل از اینکه دکمۀ on رو بزنید و اتو رو روشن کنید تا داغ بشه یکی دو بار تو حالت خاموش تمرین کنید تا حرفه ای بشید.

دکمۀ روشن یا on درست کنار درجۀ اتو قرار داره از درجه برای تنظیم مقدار گرمای اتو استفاده میشه.

اگه موهاتون فر یا حالت داره درجه میتونه بیشتر باشه ولی موهای صاف و نازک باید با درجۀ خیلی پایینتر و بعد از زدن کمی کرمِ مو لا به لای موها اتو بشن.

دقت کنید که موها رو باید کم کم بردارید و اتو بکشید و اتو رو بیش از حد تو یه قسمت مو نگه ندارید چون باعث میشه رو موهاتون خط بیفته و ظاهرش بد

بشه.

اگه میخوایین پشت موهاتون رو هم اتو بکشید به همین منوال ادامه میدید اما. من بیشتر برای پشت موها سشوار رو میپسندم.

قبل از کشیدن اتو به موهاتون حتما باید اونا رو با سشوار خشک کنید و آب موها رو کاملا بگیرید. اگه موهاتون رنگ یا مش دارن باید قبل از کشیدن اتوی مو کمی کرمِ مو به موهاتون بزنید تا حرارت باعث ریزش مو و شکنندگی موهاتون نشه.

دقت کنید که اگه قراره به عروسی یا مهمونی رسمی یا جشنی برید برای مرتب کردن موهاتون حتما به آرایشگر مراجعه کنید تا براتون مرتبش کنه چون ماها مثل بیناها نمیتونیم از بابلیس یا شونه گرد استفاده کنیم.

همون طور که قبلا توضیح دادم،  استفادۀ بیش از حد از سشوار یا اتوی مو و موادی مانند ژل باعث سست شدن مو و آسیب دیدنش میشه پس اگه قصد رفتن به مهمونی رو ندارید موهاتون رو فقط با حوله و ماساژ خشک کنید و بذارید باز بمونه تا خودش کم کم خشک بشه.

اگه موهاتون رو رنگ میکنید از رنگهایی استفاده کنید که طبیعی نشونتون بدن و اگه میخوایید موهاتون رو مش یا هایلایت کنید چون رنگ موها روشنتر میشه حتما باید آرایش داشته باشید چون اگه نداشته باشید خیلی بیرنگ و بی روح دیده میشید. و این اصلا جالب نیست در ضمن مو هرقدر تیره تر و کوتاهتر باشه چهره جوون تر میشه و هرقدر مو روشنتر باشه سن بالاتر به نظر میاد.

سشوار و اتوی مو رو احتمالا همه دیدن ولی اگه ندیدید از من بپرسید تا شکلشو توضیح بدم یا بیناها کمکمون کنن.

حالا میریم سراغ ابروها:

ابروها هم باید همیشه مرتب و شیک باشن.

اگه به ابروهاتون نرسید یعنی همیشه پر باشن چهره تون در هم و بد دیده میشه.

من از موچین برای مرتب کردن ابروهام استفاده میکنم و ماهی یه دفعه برای برداشتن ابروهام به آرایشگاه مراجعه میکنم.

نترسید و تعجب هم نکنید!

شما به راحتی میتونید از موچین استفاده کنید فقط کافیه از آرایشگرتون بخوایین زیر ابروهاتون خط بندازه تا شما بتونید از زیر اون خط بقیۀ ابروها رو بردارید.

اوایل کار لزومی نداره خیلی بالا برید شما میتونید ابروهایی که تک و توک در اومدن و دیده میشن رو با موچین بردارید و بقیه رو کم کم مرتب کنید.

موچین رو با دست راستتون بگیرید و ابرو رو با دست چپ لمس کنید وقتی ابرو رو حس کردید موچین رو روش قرار بدید بعد ابرو رو باهاش بکشید تا از ریشه کنده بشه.

موچین دست گرفتن و برداشتن ابرو لم خاصی داره که واقعا باید تمرین کنید تا بتونید انجامش بدید اگه بلدش نباشید موها رو نصفه میبُرید و جای ابرو سیاه باقی میمونه که باز انگار ابرو رو بر نداشتید.

برای تمرین میتونید مثلا موهای دستتون رو با موچین بردارید تا کاملا دستتون عادت کنه از درد جای موها کاملا میتونید متوجه بشید که دارید درست کار میکنید یا نه

من موچین رو مستقیم میکشم و ابروهام رو کامل بر میدارم اما اگه موچین رو کج بکشید فقط نوک ابروها کنده میشه.

دوستان توجه داشته باشید که چون ماها زیاد بلد نیستیم آرایش کنیم و خیلی وقتها لازمه که آرایش داشته باشیم اگه از روش تاتو یا به قول خودمون همون تتو استفاده کنیم یه آرایش دائمی خواهیم داشت.

برای ابروها تتو زیاد خوب نیست چون ابروها رو داخل یه کادر میبره که جالب دیده نمیشه و مصنوعیه اما هاشور و روشهای جدید مثل میکروبلدینگ یا میکروپیگمنتیشن بهتر و جالبتر هستن.

بهتون پیشنهاد میکنم تا وقتی که ابروهاتون سالم و پر پشت هستن از این روشها استفاده نکنید اما به محض اینکه ابروهاتون شروع به کم رنگ شدن یا ریزش کردن حتما یکی از این روشها رو امتحان کنید چون ابرو باعث میشه که چشمها هم خوشگل دیده بشن اصلا ابروها زیبایی خاصی به چهره میدن و لازمه که بهشون رسیدگی بشه.

هاشور روشیه که با ابزار برقی انجام میشه و یه کم کم پشتتر از میکروبلدینگ و میکروپیگمنتیشن هستش.

اما میکروبلدینگ با قلم مخصوص تاچ انجام میشه و تعداد موهاش نزدیک به هم هستن به همون دلیل تو این روش ابروها طبیعیتر و زیباتر دیده میشن.

میکروپیگمنتیشن هم مثل میمکروبلدینگه اما عمیقتر انجام میشه پس مدت موندگاریش طولانیتره.

به نظر من دوستانی که مایلن یکی از این روشها رو انجام بدن میکروپیگمنتیشن رو امتحان کنن تا آرایش دائمی داشته باشن ولی کسایی که تنوع‍طلب هستن و دوست دارن هر چند وقت یک بار تنوعی به رنگ ابروهاشون بدن میتونن از میکروبلدینگ استفاده کنن چون زمان ماندگاریش کمه و اصولا برای مدت کم و موقت از این روش استفاده میشه.

من هنوز تجربه ش نکردم ولی یکی از آشناهام روش میکروپیگمنتیشن رو انجام داده و کاملا ابروهاش طبیعی و پر پشت تر دیده میشه.

خط چشم و خط لب رو هم حتما تتو کنید چون همونطور که تو پست رعد گفتم آرایش داشتن و نداشتنِ صورت بیرنگ و روح یکی از ضروریاته اما ما چون نمیتونیم آرایش کنیم باید از این روشها استفاده کنیم مخصوصا کسایی که موهای مش کرده یا هایلایت کرده دارن آرایش براشون کاملا ضروری و واجبه

من این دو کارو انجام دادم و کاملا هم راضی هستم.

دقت کنید که موقعی که میخوایین برای تتوی خط چشم مراجعه کنید قبلش از پمادهای بیحس کننده استفاده کنید تا چشمتون بیحس بشه و  لازم نباشه از اسپری بیحس کننده استفاده کنید تا به چشمتون بره و باعث سوختن و بسته شدن خود به خود چشماتون بشه.

اگه چشمتون بسته بشه خط چشمتون درست زده نمیشه و خط چشم تکه تکه اصلا زیبا نمیشه پس از رفتن پماد یا اسپری به چشمتون جلوگیری کنید تا موقع تتو کردن چشمتون نسوزه و بسته نشه.

تتوی لب درد بیشتری داره پس از بی حس کننده های بیشتری برای لبهاتون استفاده کنید تا درد کمتری رو متحمل بشید.

تتوی رُژ لب هم یکی از انواع تتوهاست که جدیدا مُد شده و خیلیها ازش استفاده میکنن.

اگه رُژ لب تتو میکنید باید خط لبتون خیلی کمرنگ باشه چون اگه هردو پر رنگ باشن زیاد خوشگل دیده نمیشه.

سعی کنید همیشه صورت و دست و پای مرتب و تمیز داشته باشید و این رو هم میتونید با IPL دائمیش کنید و برای همیشه از مراجعه به آرایشگر و استفاده از دستگاه اپیلیدی یا روش اپیلاسیون راحت بشید

IPL یه روشه که باهاش میتونید برای همیشه موهای صورت و بدنتون رو از بین ببرید و به راحتی بتونید تو مهمونیها لباسهای مجلسی و خوشگل بپوشید.

IPL باعث از بین رفتن دائمی موها میشه و روش خوبی برای نابینایانیه که زیاد نمیتونن به آرایشگر مراجعه کنن.

اگه توضیح بیشتر دربارۀ IPL خواستید از من تو ایمیلم بپرسید تا راهنماییتون کنم.

اگه کسی خوشگلترین آدم روی زمینم باشه و یا خیلی هم تیپ خوبی داشته باشه اما دهنش یا لباسش خوشبو نباشه و حتی یه ذره بوی بد ازش استنشاق بشه هیچکس رغبت نمیکنه به طرفش بیاد و یا باهاش حرف بزنه

روزی دو دفعه مسواک زدن از ضروریاته و تا جایی که میتونید از آدامس و خوشبو کننده های دهان استفاده کنید.

چون ما نابینا هستیم و شاید متوجه تغییر قیافۀ طرف مقابلمون به خاطر بوی بد دهنمون یا لباسمون نشیم خودمون باید پیشگیری بکنیم و خوشبو باشیم.

عطرها یه کم تندتر هستن و شاید باعث سر درد بشن پس بهتره خیلی کم ازشون استفاده بشه و همچنین به خاطر نداشتن الکل رو لباسها به خصوص رنگهای روشن جا میندازن پس عطر رو روی یقه یا زیر جا دکمه ای آستینهای تا شده البته از داخل بزنید تا جای عطر رو لباس نمونه.

روی لباسهای تیره هم عطر جا میندازه و دور جایی که عطر زدید به شکل یه دایره باقی میمونه.

اگه عطرها رو دوست دارید میتونید اونا رو روی مچ دستها یا رگ گردنتون بزنید تا بوش بپیچه.

ادکلنها اما خیلی خوب و خوشبوتر هستن و به خاطر داشتن الکل رو لباس جا نمیندازن پس بهتره برای تمیز موندن لباس از ادکلن استفاده کنید.

برای خوشبو کردن بدن میشه از چیزهای مختلفی استفاده کرد.

از مامهای مخصوص زیر بغل برای بد بو نشدن بدن استفاده کنید

این مامها هم صابونی هستن و هم ژله ای و مایع من به شخصه صابونیهاشون رو میپسندم.

اسپریهای بادی اسپلش هم برای خوشبو شدن بدن خیلی مؤثر هستن.

از این اسپریها برای خوشبو کردن پشت گوش و گردن و مچ دست استفاده کنید.

دوستان حس میکنم تقریبا هر چیزی که به ذهنم میرسید رو گفتم اگه شما مطلب خاصی مد نظرتون بود که من بهش اشاره نکردم, حتما بهم بگید تا تو کامنتها یا تو یه پست دیگه توضیحش بدم.

از اینکه وقت گذاشتید و این مطالب رو خوندید ممنونم.

شاد و موفق باشید.

درباره پریسیما

سلام فریبا حسنی هستم که تو سایت با نام پریسیما فعالیت میکنم. اهل زنجان و کارمند علوم پزشکی بخش معاونت درمانم. مدرک تحصیلیم کارشناسی حقوقه. حدود سه ماهه که با یکی از بهترین هم محلیها یعنی شهروز عزیز ازدواج کردم. فعلا همین کافیه شاد و موفق باشید.
این نوشته در آموزش, آموزش های رایگان, صحبت های خودمونی ارسال و , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

92 Responses to نکاتی پیرامون آرایش و پیرایش نابینایان این بار از پریسیما

 1. 1
  سجاد رشیدی says:

  سلام پریسیما زود باش مدال اول شدنمو بده غروب یدونه شعر گزاشتم برو بخون نظر یادت نره

 2. 2
  روشنک says:

  سلام پریسیما
  جالب بود و به درد بخور
  ممنون که این پست را با ما با اشتراک گذاشتی

 3. 3

  سلام.
  ولش کن این حرفا رو!
  وای خواهر! این زری خانم رو میشناسییییی؟
  همون که شوهرش لبنیاتی داره رو میگمااااا! میگن دخترش طلاق گرفته برگشته خونه ی باباش!
  راستی خواهر این مدادات چه قدر خوشرنگن از کجا گرفتیشوووون!
  وای خواهر! حیف که شوهرم از موی کوتاه خوشش نمیاد. وگرنه کوتاهشون میکردم. دارم تو این گرما خفه میشم.
  خخخ.
  الفرااااار.

 4. 4
  رعد بارانی says:

  فعلا دارم به کش جوراب میخندم و از خنده نمیتونم تایپ کنم . کش جوراب خخخ یاد دوران خوابگاهی افتادم که کش و گیره موهام گم شده بود و من کلافه شدم . ی کیسه فریزرو ی لایه کردم و کشیدمش و باهاش موهامو بستم خخخ
  خب فعلا برم این پست طولانیو بخونم دوباره میام . خخخ

 5. 5

  درود بر شما. مرسی بابت این پست. من تا امروز فکر می کردم شما اصفهانی هستید! به آقای مجید دوغانلو سلام برسونید اگه احیاناً دیدینشون. بگید علیپور مشتاق دیدار مجید خان. شاد باشید

 6. 6
  لِنا says:

  سلام پری جان.عاااالی بود خیلی خوشم اومد.در مورد موها ک اگه کوتاه باشن و تیره تر ,آدمو جوان تر نشون میدن باهات کاملا موافقم.راجع ب برداشتن ابرو ب نظرم ی کم ریسک پذیریه چون ممکنه خراب شه ولی خب حداقل تا حدی میشه تمیز کرد.من ب شخصه خودم خیلی دور و بر چشم و ابروهام نمیرم خخخ.اون روشایی که واسه پررنگ شدن ابرو گفتی رو هم راستش استفاده نکردم ولی جالب بودش.دیگه بقیه اش هم خوب و مفید بود عزیزم.میلایکمت شاد باشی.

  • 6.1

   سلام لِنا جون
   خب تو که اتفاقا اصلا نباید بترسی چون نیمه بینایی
   من عادت کردم و راحت انجامش میدم
   بچه ها هم باید اول تمرین کنن بعد انجام بدنش
   دخترااا نرین ابروهاتون رو به فنا بدید بعد بگید پری یادمون دادااااا خخخخ
   لِنا مرسی از حضور و نظرت

 7. 7
  رعد بارانی says:

  بله پریسیما به نظر من نابیناها بهتر میتونن به هم کمک کنن .
  شاید باورت نشه ولی من چشامو بستم و دیدم ریمل زدن چقدر سخته .
  حتی وقتی برق خونه خاموشه نمیشه که شارژر گوشیو داخل پریز کرد خخ و تا نور گوشیو به داخل پریز نتابونیم شاخه های شارژر داخل پریز نمیشه. میخوام بگم نابیناها بهتر میتونن به هم کمک کنن .
  مواظب باشید وقتی رژ مایع استفاده میکنید دندون هاتون رنگی نشه .

  • 7.1

   خب نه که بهتر بتونن کمک کنن بعضی چیزها هست که شاید بیناها بهش توجه نکنن یا براشون مهم نباشه
   رژ رو آره باید با احتیاط زد
   رعععد تو مسئولی که بیای اشتباهات ما رو تو این پست اصلاح کنی و هرچی به ذهنت میرسه بهمون بگی تا بهتر یاد بگیریم
   مرسی از حضورت

 8. 8
  رعد بارانی says:

  برای لیزر موهای زائد صورت و بدن باید به مراکز مطمئن رجوع شود . چون اگه کارشون خوب نباشه روی بدن یا صورت ی لک سیاه ایجاد میشه .

 9. 9
  رعد بارانی says:

  ی خانوم که میخواد دستاش همیشه لطیف و نرم باشه به هیچ وجه نباید بدون دستکش ظرف بشوره یا گرد گیری کنه . مخصوصا توی ایام خونه تکونی باید مداوم دستکش دستتون باشه .
  با روغن رز ماری ابروهاتون دوباره پرپشت میشه . مواظب باشید به جای مالیدن به ابرو سیبیلتونو چرب نکنید که بیا و درستش کن خخخخ

  • 9.1

   درسته دستکش برای گردگیری خیلی ضروریه اما ما که احتیاج به لمس داریم باید از دستکشهای طبی نازک استفاده کنیم چون نازک هستن و امکان لمس رو برای ما بیشتر فراهم میکنن
   ظرفها رو اما نمیتونم با دستکش بشورم اصلا بهم نمیچسبه
   رز ماری هم خوبه اما سیر کوبیده شده رو هم امتحان کنید اما نذارید بیشتر از دو دقیقه رو ابروهاتون بمونهچون میسوزونه

 10. 10

  درود. خب پست رو که خوندم توپ بود. ایول.
  اگه توضیح بیشتر دربارۀ IPL خواستید از من تو ایمیلم بپرسید تا راهنماییتون کنم.
  همین جا بگین تا همه استفاده کنیم.
  راستی من همه ی اینا رو انجام بدم چی میشه.
  میگم راستی این ظاهر چشم هم مهم هست. کسایی که چشمشون از حالت طبیعی خارج شده باید جراحی زیبایی چشم بکنند.
  البته بنظر من ما نابیناها یه سری آرایشهایی داریم که فقط خودمون میتونیم متوجهش بشیم. در این مورد هم پست بزنین.
  مثل لطافت پوست و موی سر.
  نمیدونم متوجه منظورم شدین یا نه ولی بنظرم این با آرایش از دید بینایی یه کمی شاید تفاوت داشته باشه.
  راستی این روش واسه از بین رفتن موهای بدن عوارضی نداره آیا. هزینش چنده.
  باز هم تشکر از شما و رعد ازیز که دیوار بین ببین و نبین رو برمیدارین. این خیلی جای تشکر داره واقعاً.
  موفق باشید.

  • 10.1

   سلام
   اینا مخصوص خانمهاست و شما نمیتونید ازش استفاده کنید
   چون پست طولانی میشد و توضیحش وقتگیر و زمانبر بود اینو از دوستان خواستم
   دربارۀ لطافت پوست و مو هم چشم اگه تجربه ای داشتم حتما مینویسم
   منم از رعد ممنونم که ایدۀ این پست رو به من داد
   از شما هم ممنونم که پست رو خوندید و نظر دادید

 11. 11

  سلااااام بر پری بانوی دریایی.
  بالاخره یه پست، اونم یه پست عالی و کاربردی بخصوص برای خانمهای نابینا و کم بینا.
  بسیار عالی بود، البته من به بخش خانمها وارد نشدم و مباحث مشترکش رو خوندم.
  بسیار تشکر از این پست به درد بخور و شیک.

 12. 12

  سلام بر پریسیمای عزیز.
  به این میگن یه پست عالی.
  جدا ممنون پست خوب و به موقعی بود.. من هم چند سالی هست که همش موهام کوتاهِ اما نمیدونستم که موی کوتاه آدم را کم سن نشون میده.. ابرو به نظرم تمیزکاریش این روزها لازمه.. اما کلا با تتو مشکل دارم دست خودم نیست شاید در آینده نظرم عوض شد خصوصا نسبت به تتوی خط لب و چشم خخخخخخخ خخخ خخخخ خخخ اما الان که نه..
  به نظرم این پستها هم خیلی خوبه اگر ادامه بدی و به قول خودت نکاتی را که بیناها بهش دقت نمیکنن بگی و ما اینها را با گفته های رعد به کار بگیریم بیشک عالی خواهد شد.
  مرسی برای این پست.
  شاد باشی عزیزم.

 13. 13
  احمد عبد الله پور says:

  سلااام سلاام بر پریسیمای دانا و کاردان محله خب اینا که همش مخصوص خانما بود پس من نظر نمییییییییییییییییییییییییییییییییییدم اصلااااااً نظرم نمیدم فقط بحث عطر و ادکلنش میتونه واسه ما آقایون کاربردی باشه آخیش میگما ما مرداااا خوب راحتیما نه میخواد تاتو کنیم نه رِژ لب داریم نه ریمل نیاز هست بزنیم فقط یه ریش داریم که هفته ای یک بار شش بتعه میشه میره پی کارش اوفیش موهام هم که ریخته دیگه از دست هر چی ژل و کتیرا راحتم به هر حااااال مرسی بابت این پست زنانهت وای فک کنم من الآن فیلتر شدم رفت و احتمالاً یه کتک هم پشت سرش نوش جان کنم پس باااااااااااااااازم میگم این پست مربووووووووووط به مااااا آقااااااااااااایییییییییییووووووون نمیشه و کلااااااًًًً چه حالی میده که ما با یه دوش نیم ساعته و یه ریش اصلاح کردن مشکلمون حله آخ خداااااااا عاشقتم که منُ از دست هر چی آرایش هستش نجات دادی البته دو سه ماهی هم باید این موها کوتاه بشه
  خب من در برم تا از دست شما کتک نوش جان نکرده و فیلتر نشدم پس ما رفتییییییییییییم پییییی کاااااااارمااااااان الفرا ااااا ااااا اااااا اااااا ااااااااا اااااااا ااااا ار مرسی بابت این پست خوب عالی و کاربردی واسه خانما در پناه حق بدرود و خدا نگه دار

  • 13.1
   احمد عبد الله پور says:

   اون هم شش تیغه بوده که شش بتغه شده است بازم میگم این پست واسه خانماست و این پست واس ما نیست پس باااااااازم الفراااااااآآآآاااااآآآآااااااآآآآآر و بای

   • 13.1.1

    سلام خخخ
    فیلتر که نمیشید کتک هم نمیخورید
    خب من خانمم و تجربیاتم صد درصد باید زنانه باشه دیگه
    پست آقایونو گذاشتم یکی از آقایون بیاد بنویسه اما شما برای موهاتون میتونید از سیر استفاده کنید
    سیر رو به مدت خیلی کوتاه رو سرتون بذارید و بعد بشوریدش مطمئن باشید تأثیر میذاره
    اینم یه راهکار برای موهای شما
    مرسی از حضورتون

    • راستی یادم رفت بنویسم
     روش دیگه ای که برای پر پشت شدن موها مؤثره دُم مرغه
     دُم مرغ رو میذارید توی ماهیتابه حساااابی سرخ میشه و کاملا روغنش در میاد بعد روغن رو میذارید توی یخچال سرد میشه بعد از سرد شدن شبیه کرم میشه اون رو به جاهای کم پشت سرتون یا ابروهاتون بمالید و بذارید بمونه این راه هم باعث میشه موها رشد بکنن
     دیدید برای شما هم چاره داشتم و دست خالی از این پست نرفتید؟ خخخ

 14. 14
  رضایی نیا says:

  سلام پریسیما خانم جون.
  مرسی پستت خیلی مفید بود.
  اگه کسی هم نمیتونه لیزر کنه میتونه از دستگاه ایپیلاتور استفاده کنه. من استفاده میکنم خیلی راضیم.
  در مورد ابرو هم راستش میترسم ریسک کنم. من افراد دورو برم هم همه مدتی یه بار میرن آرایشگاه مرتب میکنن ابروهاشونو. به نظرم احسنت داره که خودت میتونی این کارو انجام بدی آخه راستش حتی اکثر افراد بینا هم واسشون سخته.
  من خوشبختانه با بقیه آرایش به جز خط چشم مشکلی ندارم
  دوس دارم برم واسه تتو چشم ولی از دردش میترسم.
  خط لب هم که الآن خیلیها نمیکشن تقریبا مدش رفته.
  لاک ناخون رو هم تازه یاد گرفتم البته ازین لاکای به قول خودمون نمازی استفاده میکنم چون اولا نماز میخونم نمیتونم همش استون به دست باشم بعدم زود پاک میشه و اگه یه لحظه خراب شه سریع پاکش میکنم.
  من رنگای لاکام رو روشون نوشتم چون لاک کوچیکه و نمیتونم رنگش رو تشخیص بدم.
  رنگ روژها و روژگونه هام هم همینطور. اینجوری مستقلترم و لازم نیست مرتب از کسی بخوام واسه انتخاب رنگ کمکم کنه.
  به نظر من باید مراقب باشیم رنگ روژ و روژ گونه و سایه چشم که البته من خیلی کم استفاده میکنم باید با هم ست باشن. من لاک رو هم گاهی باهاشون ست میکنم.
  گاهی هم لاک رو با رنگ شال یا لباسم ست میکنم.
  ببخش طولانی شد. مرسی از اینکه تجربیاتت رو به اشتراک میذاری.

  • 14.1

   سلام عزیزم
   لیزر با IPL فرق میکنه
   فکر میکنم منظورت از دستگاه اپیلاتر همون اپیلیدی باشه بله؟
   منم دارمش اما خیلی وقت گیره و بعد از مدتها موهای زیر پوستی رو بیشتر میکنه که لمس نمیشن اما دیده میشن
   خالۀ من متأسفانه بعد از ده سال گرفتار این مشکل شده
   ولی خب اگه کسی از عهدۀ هزینۀ IPL بر نیاد اپیلیدی بهترین راه حله
   اپیلاسیون هم خوبه ولی مصیبت زیاد داره و شاید هر کسی نخواد از این روش استفاده بکنه
   باز اگه اطلاعات بیشتری تو این زمینه ها داشتی حتما بنویس
   راستش همه تعجب میکنن که من چطور میتونم ابروهامو مرتب کنم اما خب عادت کردم و الآن دیگه عادی شده
   البته اینم بگم که: خواهر و مادر من آرایشگر هستن و شاید من یه کم به مامانم کشیدم خخخ خخخ خخخ
   لاک هم که اصلا استفاده نمیکنم فقط تو عروسیها لاک میزنم و زود پاکش میکنم
   ممنون که تجربیات لوازم آرایشیتو با ما به اشتراک گذاشتی عروس خانم
   درد خط چشم هم طبیعیه اما قابل تحمله اگه بتونی پمادت رو یه ساعت زودتر بزنی و هر یه ربع یه بار دیگه پماد بزنی اما تو چشمت نره راحت میتونی با دردش کنار بیای به نظر من امتحانش کن
   بازم اگه چیزی مد نظرت بود حتما بنویس

 15. 15
  ریحانه says:

  سلام خبمن بیشتراز موی بلند خوشم میاد تتو کردنم بنظرم خیلی جالب نمیاد.از معرفی آی پی ال هم ممنون یه چیزایی همین الان اجمالی در خصوصش خوندم فکرکنم روش خوبی باشه .تشکر از شما

  • 15.1

   سلام عزیزم
   تو اگه نیمه بینا باشی راحت میتونی موهای بلندت رو درست کنی و بهشون برسی
   البته نابیناها هم میتونن کارهایی که من گفتم رو به راحتی انجام بدن و موهاشون رو مرتب نگه دارن
   تتو رو هم خب هر کسی نمیتونه بپسنده اما اگه کسی نتونه آرایش بکنه به نظر من تتو یکی از ضروریات زندگیش میشه
   دربارۀ IPL هم اگه خواستی بیشتر بدونی من در خدمتم
   ممنون از حضورت عزیزم

 16. 16
  پریسا says:

  سلام پری سیما.
  هنوز جرأت نکردم روی ابرو هام ریسک کنم. به نظرم حالا ها هم این جرأت رو پیدا نکنم. کافیه1دونه رو اشتباه کنم.
  در مورد آرایش هایی که علی گفت من کامل فهمیدمشون علی. درسته این مدلش فقط واسه ماست و من هرگز نتونستم درست و حسابی این رو واسه1بینا توضیحش بدم.
  شاد باشید!

  • 16.1

   سلام پریسا جان
   آره این کار سخته ولی شدنیه
   منم بعضی چیزها رو واقعا نمیتونم برا بیناها توضیح بدم و هنوزم براش راه حل پیدا نکردم
   تو خیلی وقتها تنها زندگی میکنی و حس میکنم تجربه های این چنینی زیاد داشته باشی اگه چیزی مد نظرت بود که حس میکنی به موضوعمون میخوره و به دردمونم میخوره بیا و بنویس
   خوشحالم که هستی پریسا

 17. 17

  سلام خانم پریسیما وقتتون بخیر از مطالب مفید شما متشکرم. بعضی از نکاتی که گفتید برای من جالب بود انشا الله مزاحمتون میشم و در باره این مطالب از شما کمک میگیرم. دوستان عزیز من یک سو استفاده میخوام در این پست با اجازه خانم پریسیما و مدیران سایت بکنم. دوستانی که عازم قم میشن برای خرید عطر میتونن به من مراجعه کنند.

 18. 18

  درود بر خانم آرایشگر مطالب خوبی بود.‏ راستی خوش بحال آقایون که همینطوریش هم خوشگلن اندیشمندی میگه اگه میخوایید در مورد ظاهر خانما نظر بدین اینکارو صبح زود که تازه از خواب بیدار میشن انجام بدید.‏ خخخ ‏خب من برم مواظب اندیشمند باشم تا نکشتینش.‏ ‏

  • 18.1

   سلام خخخ
   خب یه اندیشمند دیگه هم میگه که: زشتترین خانما بازم یه سر و گردن از آقایون زیباترن خخخ خخخ خخخ
   خب خدا زیبایی رو بیشتر برای خانما آفریده و آقایون اتفاقا باید تحسینش کنن
   این آرایش کردن و تتو و این حرفها هم ایجاد تنوعی بیش نیست وگرنه که زیبایی خاصه خانمهاست و بس خخخ خخخ خخخ
   میگم اندیشمندو رهاش کنید کاریش ندارم خخخ
   جدای از شوخی امیدوارم این پست به خصوص قسمت عطرش به دردتون خورده باشه
   ممنونم که اومدید و نظر دادید

 19. 19
  هستی says:

  سلااااام ناز پری جونم پست بسیار قشنگ و خانومانه ای منتشر کردی عزیزم با اجازه می خوام به چند نکته اشاره ای داشته باشم اول اینکه اگه می خواهید موی براقی داشته باشید بعد از شستشوی مو توسط شامپو حتما از ماسک مو استفاده کنید به این ترتیب که مقداری از ماسک رو برداشته و بموی خود بمالید و به مدت 10 دقیقه ماساژبدید و آب بکشید درباره ی موی بلند هم باید بگم که موی بلند باعث زیبایی دو چندان شدن خانوم ها میشه اگه نگهداریش براتون مشکله میتونید از حجم موهاتون کم کنید و بلندی موهاتون رو حفظ کنید دوم اینکه اگه می خواهید ناخن های زیبا و محکمی داشته باشید از کپسولهای زینگ پلاس استفاده کنید تا ناخنهاتون زود زود نشکنه و همیشه با استفاده از سوهان مرتبش کنید دیه باید بگم که آهان من یکی که معتاد موچین شدم و هیچ وقت از خودم دورش نمیکنم خخخخخخخخخخخ آراسته و شیک و خوشگل باشید

 20. 20
  وحید says:

  سلام پريسيما خانم.
  به نكات جالبي تو پست اشاره كرديد. منم موهام بلنده و سعي مي كنم هر جا ميرم ظاهرم مرتب باشه.
  راستي آقايون هم مي تونند از اتوي مو استفاده كنند. خودم بعضي وقتها ازش استفاده مي كنم و اين باعث ميشه مو صاف تر بشه. گاهي اوقات موهاي بعضي افرادي كه بلنده پف مي كنه كه من پيشنهاد مي كنم براي مدتي كوتاهي موهاشون رو ببندند. اين طوري باد پف موهاشون تا حد قابل توجهي مي خوابه. من خودمم خيلي وقتها كه خونه هستم موهامو مي بندم. ولي من با هر كشي كه فكرش رو بكنيد موهامو بستم. از كش مخصوص پول بگيريد تا كش جوراب و كش مخصوص مو خخخخ خخخخ خخخخ خب وقتي مجبور باشم از نخ هم استفاده مي كنم خخخخ خخخخ خخخخ خخخخ
  به آقايون هم توصيه مي كنم اگه عطر مي زنند اونو روي پيراهن يا تيشرتشون نكشند چون ممكنه جاي الكل اون بمونه و فرد مقابل احساس كنه لباس لك افتاده يا كثيف شده. همان طور كه خودتون هم بهش اشاره كرديد. عطر رو بهتره زير يقه پيراهن بزنيد يا روي گردن و كف دست و روي دست. اگه تي شرت مي پوشند كه اصلا عطر رو روي تيشرت نكشيد و روي يقه تيشرت هم نكشيد. چون ممكنه عرق كنيد و دقيقا جاي همونجا كه عطر زديد بيشتر تو چشم مياد و سفيده مي زنه.
  باز اگه مطلبي بود ميام ميگم.
  مرسي از بابت پست خوبتان.
  شاد باشيد هميشه.

  • 20.1

   سلام آقا وحید
   آهااان این شد یه کمک اساسی
   به چیزهای خیلی خوبی اشاره کردید
   بابا به اون موهای بیچاره رحم کنید آخه کش پوووول؟ خخخ خخخ خخخ
   کش پول باعث میشه موها موخوره بزنن
   دربارۀ عطر هم که کاملا بهتر از من توضیحش دادید و دوستان میتونن ازش بهره مند بشن
   مرسی که اومدید و نظر دادید بازم اگه چیزی مد نظرتون بود حتما بگید

 21. 21

  سلام
  اولا که خیلی تشکر برای این پست جانانه,
  دوما من که ابرو هام شده یه بدبختی برام, چون زود خیلی زود بلند میشه و همش سر دو سه هفته ای, همکارام میگند ابرو هات شده خیلی ببخشید که این را اینجا مینویسم
  میگند ابروهات شده پاچه بز خخخخ
  من نمیدونم این پاچه بز را کی دیده اصلا پاچه بض را برام توضیح بدید که چیه آخه؟ خدایا تازه من هروقت باید برای ابرو هام برم آرایشگاه یا یکی از آشنا ها بیاد برام درستشون کنه, یه استرسی میگیرم که نگو و نپرس: ماجراهایی دارم با این ابروهام
  راستی من از بند انداختن و اون چیز هایی که اونجا توضیح دادید همشون را میترسم,
  واااااااااای؛
  راستی بعضی وقت ها که آرایشگاه رفتنمون دیر میشه یا بعضی وقت ها که خیلی بیکار میشیم ساناز نخ را به دو انگشت پاش میبنده و با دستش نخ را به صورتش میکشه و تمام بندهای روی صورت را میریزه پایین
  وااااای من که به شدت تماااام از این کار ها فراااااری هستم
  خخخخ
  ویرایشگران اگر فکر میکنید که کامنتم باید حذف بشه حذفش کنید.

  • 21.1

   سلام
   خب اگه با موچین کار کنید و نترسید میتونید با ابروهاتون کنار بیایید
   ساناز کار بسیار خوبی میکنه شما هم سعی کنید یادش بگیرید
   راستی اگه دوست داشتید IPL رو امتحان کنید و از هر ماه مراجعه به آرایشگاه راحت بشید
   اگه خواستید راهنماییتون میکنم اگه هم نخواستید میتونید دستگاه اپیلیدی بخرید و باز حد اقل کمی کارتون رو راه بندازید
   حیفه شما به این با کلاسی ظاهر مرتب و بی مو نداشته باشید
   اگه سوالی داشتید در خدمتم
   سلام من رو به ساناز هم برسونید

 22. 22
 23. 23
  رعد بارانی says:

  بله بله هیچ موقع عطر رو روی لباس رنگ روشن نمالید .چون شبیه لکه چربی به نظر میرسه . میگن جایی که ضربان قلب هست بزنید تا بو پخش بشه . مثل پشت گوش و مچ دست .اونجایی که نبضتونو میگیرن .

 24. 24
  کیان says:

  سلام. نوشتههای شما را کاملا خواندم که عمدتا خانمی یعنی ویژه ی خانمها بود. اما جملات پایانی که راجع به عِطر و ادکلن نوشتید برایم جالبناک و مفید بود. متشکرم.

 25. 25
  کوچولو says:

  سلللاااام
  ووووووویییی خخخخ فرار کنم تا کتک نه خوردم اومدم همه رو خوندم خخخخ تمام مدت پست رو که میخوندم میخندیدم خخخ

  ما پسرها راحتیم مخصوصا خودم خخخخ چون نه ریش دارم نه سبیل خخخخخخخخخخخخ
  داداشم هم که پیرایش گاه داره هر 1ماه یک مدل مو میزنه برام خخخخ
  واقعا خوبه هااااا خخخ
  خلاصه فرار کنم چون بی اجازه خوندم اینهارو ببخشین

  بیخیال شوخی خخخخ
  ممنون از پست پریسیما خانم عالی بود

  بای

 26. 26
  رعد بارانی says:

  قبل از زدن کرم پودر یا پنکک سعی کنید که به صورتتون کرم مرطوب کننده ،بزنید . چون این کار دو تا خاصیت داره یکی اینکه باعث میشه منافذ پوست بسته بشه و آرایش زمان بیشتری روی پوستتون بمونه و دوم اینکه اگه صورتتون خشک باشه و پنکک یا کرم پودر بزنید صورتتون پوسته پوسته نشون داده میشه و یکمنظره خیلی بدی تشکیل میشه . مرطوب کننده تا حدودی این مشکل رو حل میکنه . دقت کنید گفتم تا حدودی . کسی که صورتش خشکه نباید پنکک یا کرم پودر بزنه

 27. 27

  درود مجدد.
  ببینین یه بینا اصلاً در اکثر موارد و اکثر بیناها درکی از این چیزی که من گفتم ندارند, پس بعید نمیدونم که متوجه نشند.
  دلیلش هم اینه که لمس قوی ندارند.
  حتی من فکر میکنم که کسایی که قبلاً میدیدند و بعدها مثلاً تو دوره ی جوونی یا نو جوونی نابینا شدند هم لمس قوی نداشته باشند, پس در نتیجه از درک حرفی که گفتم باید عاجز باشند.
  این آرایش هم فقط مخصوص خانما نیست. مثلاً واسه لطافت مو آقایون میتونند استفاده کنند.
  اما خب ظرافت, لطافت, نازکی پوست دیگه واسه خانماست که همون آرایش نابینایی میشه.
  درواقع بحث انعطاف پذیری پوست مطرح هست.
  اینا رو گفتم تا بیناها شاید متوجه بشند که ما هم واقعاً از زیبایی درک داریم, هر چند ممکنه در بعضی جاها روشش با شما فرق داشته باشه.
  آخه هدف از آرایش بیناها فقط این نیست که دیگران ببیننشون و تأییدشون کنند. بلکه یکی دیگه از اهداف آرایش واسه بیناها اینه که وقتی خودشونو تو آینه میبینند, و تغییراتشونو حس میکنند لذت میبرند و حس خوبی بهشون منتقل میشه.
  حال جالبی موضوع آرایش واسه ما اینه که اینکه دیگران میبیننمون و میگن ظاهر خوبی دارین لذت میبریم و انرژی میگیریم.
  اما آرایش از بُعد نابیناییش به گونه ای هست که خودمون هم میتونیم درکش کنیم و ازش لذت ببریم چون اینجا آینه ی ما دست و حس لامسه ی ماست.
  پس پستهایی با این موضوعات هم واقعاً واسه ما لازمه و امیدوارم به لذتی که حق ماست و خودمون باید از زیبایی خودمون ببریم هم توجه کنیم.
  شرمنده که پر حرفی کردم.
  امیدوارم کامل, واضح, و مفید توضیح داده باشم.
  موفق باشید.

  • 27.1
   رعد بارانی says:

   وای عاشق این مباحث هستم . حرفهایی که باعث میشه بیشتر احساسات نابیناهارو درک کنم .
   آره ببین ها وقتی توی آینه میبینن که زیبا شدن ذوق میکنن و حتی در تنهایی خودمون هم آرایش میکنیم . فقط و فقط به خاطر دل خودمون .
   در ضمن لیزر کردن مو برای آقایون هم هست . برای اینکه درد نکشن از بی حسی استفاده میکنن.
   البته در اطراف خودم ندیدم مردی برای از بین بردن موهای زائد بدنش از لیزر استفاده کنه . ولی خب چه اشکالی داره .

   • 27.1.1
    رعد بارانی says:

    یادمه وقتی با یک نبینک قرار گذاشتم حس کردم همش دوست داره دست های منو لمس کنه . منم پیش دستی کردم و مرتب دستاشو میگرفتم . و گاهی دستاشو نوازش میکردم وقتی صحبت میکرد . خخخ خب ببین ها معمولا این همه از لحاظ فیزیکی به هم نزدیک نمیشن . ولی خب من اصلا در مورد این نبینک از اینکه دستاشو گرفته بودم و این همه به هم نزدیک بودیم بدم نمیومد .
    بعدها به من گفت رعد بزرگ خیلی خوب نبین ها رو درک میکنی ولی حیف که راهنمای خوبی نیستی خخخ

    • با شما موافقم آقا کریمی
     ولی من وقتی به ظاهرم میرسم قبل از اینکه یکی تأییدم بکنه خودم لذت میبرم وقتی به موهام اتو میکشم و بعدش به موهای صاف و مرتبم دست میزنم از این کاری که تونستم انجام بدم لذت میبرم با اینکه به آینه نگاه نمیکنم و خودمو نمیبینم از لمس موهای خودم لذت میبرم حالا شاید آرایش زیاد لمس کردنی نباشه اما داشتن پوست صاف و یا موهای مرتب باعث میشه یه نابینا روحیه بگیره
     رعد تو هم درست میگی خب لیزر برای آقایونم هست اما منم ندیدم کسی ازش استفاده بکنه
     خود منم لیزر رو به هیچکس پیشنهاد نمیکنم

 28. 28
  مریم شیبانی says:

  سلام بر پریسیمای مهربون.
  واااای چه پست خوبی.
  من که عمرا مامانم بذاره چشممو تتو کنم. بد تازه می‌ترسم تکراری بشه
  چی جوری ابروهاتو برمی‌داری؟
  من می‌ترسم همش برم تو ابرو و خرابش کنم.
  خیلی جالب و آموزنده بود. ماشالله تجربیاتت کمتر از بیناها نیست.
  موفق باشی و بازم از این جور پستا بذار

  • 28.1

   سلااام مریم جون
   خوش اومدی عزیزم
   نه بابا تکراری نمیشه چون یه خط نازک میکشن که همیشه باید باشه و هیچ وقت تکراری نمیشه
   ابروهامم به همین راحتی به همین خوشمزگی خخخ
   شاید باورت نشه اما بعضی وقتها تو اتاقم تو اداره ابروهامو مرتب میکنم یعنی به قدری راحت این کارو انجام میدم که مکانش برام مهم نیست
   مریم جان مرسی که هستی

 29. 29
  محب says:

  درود فراوان بر شما پریسیمای عزیز
  واقعا که عالی بود و حرف نداشت
  ممنون از این پست زیبا

 30. 30
  نیایش says:

  سلام پری جوون. خیییلی کار خوبی کردی.
  اآفرین به تو دوست خوبم. چهقدر مسلط توضیح دادی. و چه قدر تسلط داری
  وای برای اون قضیه ی ابرو چطور میتونی؟؟؟؟!!!
  عزیزم راستش تو فکرم هست در باره ی همین موارد یه پست بزنم. راستش تقریبا متنش رو هم نوشتم ولی دو دلم برای منتشر کردنش
  همیشه شاد باشی و موفق

 31. 31

  سلام.
  مطلب جالبی نوشتید.
  ایرج میرزای قرن بیست و یک میگه:
  گوینــــــــد مرا چـــو زاد مـادر
  روی کاناپه، لمــــیدن آموخت
  شب ها برِ تـلـویـزیـون تا صبح
  بنشست و فـیـلـم دیدن آموخت
  بر چهـــره، سبوس و ماست مالید
  تا شیوه ی خوشگلیـدن آموخت
  بنــــمود «تتو» دو ابروی خویش
  تا رســم کمان کشـیدن آموخت
  هر مــــاه برفـــت نزد جراح
  آیینِ چروک چیـــــدن آموخت
  و بقیه شعر که زیاد به این مطلب مربوط نمیشه.

 32. 32

  درود بر پری سیمای عزیز. بابت ارائه این مطالب تشکر میکنم.
  در مورد i p l تا حالا چیزی نشنیده بودم. برام تازگی داشت.
  به خاطر مهارت برداشتن ابرو هم تبریک میگم. خیلی عالیه.

  • 32.1

   سلام
   ممنون از حسن نظرتون
   خوشحالم که تونستم چیز جدیدی بهتون بگم چون من همیشه حس میکنم که شما همه چیزو میدونید و تو همه چی خبره هستید البته همینم درسته و ذره ای درش شک ندارم
   خوشحالم که اومدید و نظر دادید
   همیشه شاد و موفق باشید

 33. 33

  سلام پری جون. خوبی؟ پستت عاااااالی بود و نکات خیلی خوب و مفیدی رو مطرح کردی. منم موی کوتاه رو بیشتر میپسندم همین الانم میخوام برم موهامو کوتاه کنم. من چون موهام خشکه بیشتر وقتا بعد از استحمام از روغن بادام استفاده میکنم. چون طبیعیه به مو آسیب نمیرسونه. تتو رو من زیاد دوست ندارم و زیادم از مواد آرایشی واسه چشام استفاده نمیکنم چون چشام و پلکام حساسه و عفونت میکنن. فقط توی عروسیا استفاده میکنم.
  راستی اون سیر و دم مرغ که گفتین رو هنوز وقت نکردم واسه ابروهام یا سر امیر استفاده کنم. هرچند امیر براحتی راضی به این کار نیس ولی چیکار کنم خب روز بروز داره موهاش میریزه وکچل میشه ولی نمیاد بریم دکتر . وااااای اگه الان بیاد این
  کامنتو ببینه…؟
  خب دیگه چییی؟ آهان من همیشه مادرشوهرم ابروهامو مرتب میکنه و ماهی یه بار میرم آرایشگاه ولی خودم زیاد بلد نیستم با موچین کار کنم .
  خب من دیگه برم. مرسی خدافظ

 34. 34
  احمد عبد الله پور says:

  سلااام مجدد بر پریسیمای دانای محله نهه اصلاً حرفش رو هم نزن آخه اون طور که کلم بوی بد و گندی میگیره آخه خود مرغ که بوی مشمئز کننده ای داره دیگه تا چه برسه
  به دُم مرغ ایش حالم بد شدا آخه دُمش که دیگه خیلی چیز بدی هستش حالا تصورش کن که روغنش رو هم بگیری و بعد بذاری توی یخچال بعد بزنی به موهات بابا نخواستم همون
  طاسی بهم بیشتر میاد در مورد سیر هم باید وقتی میخوام بخورمش یه کم له بشه تا بشه خوردش حالا تصور کن سیر میذاری رو موهات یه جلسه دفاع داری
  توی دادگاه کیفری ۱ فک کن همه از بوی بد سیری که روی کلت هست فراااااار میکننند وااااایییی این دیگه چه راهکاری بود واسه پر پشت شدن موها و ابروها من که همون
  کلم طاس باشه بهتره اصلاً هستند آدمای معروف و مشهوری در دنیا که طاس هستند و تازه کلی هم خوش تیپند یکیش زین الدین زیدان یکیش خود من که با این که نیمه طاسم

 35. 35
  محسن صالحی says:

  سلام.ممنون از پست.موفق باشید

 36. 36
  Eagle says:

  سلام بر پری دانشمند. مثل همیشه عالی بود. ببینم، هر جلسه آرایش خانما تو زنجان چنده؟ هههه. اینو از رعدم پرسیدم زنده باشی و برقرار.

  • 36.1
   رعد بارانی says:

   جوجه کلاغی ببخشید عقاب کم پیدا آخه هر شهری و هر نقطه ای با جای دیگه متفاوته . گاهی عروسو با 500 هزار درست میکنن و گاهی در همین منطقه ما 4 ملیون پول آرایش عروس میشه . این از اون معادلات چن جوابس . خخخ نکنه میخوای مظنه دستت باشه تا بعد از کار ترجمه و آمپول زنی و غیره به عنوان یک نبین بری آرایشگاه زنونه افتتاح کنی . از تو که این همه زبلی هیچ بعید نمیبینم ههه
   راستی نوه بیمارم خوب شدی یا نه ؟من از گرما بی جون افتادم هههه

   • 36.1.1

    سلااام بر استاد مسلم بنده, جناب مصدق گرامی
    خب همونطور که رعد گفت قیمتها فرق میکنه و تو هر منطقه قیمتش متفاوت میشه
    بعد قیمت گریم با آرایش معمولی برای جشن تولد یا سالگرد ازدواج و اینا کلا فرق میکنه
    تقریبا قیمتهای زنجان نصف تهرانه و گرونترین آرایشگرمونم از ارزونترین آرایشگر تهران ارزونتر کار میکنه
    آقای مصدق مرسی که اومدید

 37. 37

  سلام خانم پری سیما خیلی پست خوبیه توضیحاتتون عالیه خب یعنی براتون مقدور نیست در مورد آقایون هم دستورالعمل بدید؟

 38. 38
  رعد بارانی says:

  اصلا از گریم خوشم نمیاد . چون شاید آدم خوشگلتر از اینی که هست بشه ولی تبدیل به ی نفر دیگه میشه .
  اصلا حس خوبی ندارم به گریم خخخ فک کن آقا دوماد فک کرده بود زنش عوض شده خخخخ انگار دستی دستی ی زن دیگه برای شوووراتون میگیرید هههه
  از چشای مثل عدس ی چش پیاله ای میسازن ،دماغ چماغیو مثل ی هویچ قلمی میکنن خخخ

 39. 39
  طاها says:

  سلام پریسیما پست جالبی بود آفرین { فی }

 40. 40

  سلام به پریسیما مرسی به خاطر زحمتی که کشیدی.
  و اما طاها: بی مقدمه: “زرشک”!.

 41. 41
  حسین بَلْوَردی says:

  عالی بود پریسیما خانم. امیدوارم پستهای دیگری هم در این موضوعات کاربردی از شما ببینیم. مرسی لایک

 42. 42

  سلام
  ممنون از حضور و نظر لطفتون

دیدگاهتان را بنویسید