دکه خبر. مروری بر آخرین اخبار جهان تکنولوژی و فناوری

سلام به هم محلی های عزیز.
در این پست، با ۲۸ خبر از آخرین اخبار دنیای تکنولوژی و فناوری در روز های اخیر، در خدمت شما گرامیان هستم.
شایان توجه آنکه، تنظیم این مجموعه و حقوق معنوی اخبار گردآوری شده، به وبسایت نابینایان شرکت پکتوس به آدرس
www.pactos.net
تعلق دارد.
به امید توسعه فناوری های نوین در کشور عزیزمان ایران.

 

وعده وزیر ارتباطات برای کاهش مجدد تعرفه اینترنت ، اما تا چه میزان؟

مدتی قبل، حدود ۲ ماه پیش بود که تغییراتی اساسی در زیرساخت اینترنت، مرتبط با هزینه های آن ها رخ داد.قیمت هر گیگ حجم که تا قبل از مصوبه ۳۶۰۰ تومان بود با کاهش حدود ۲۰درصدی به ۳۰۰۰ تومان کاهش یافت.درست در همین زمان که جشن و سروری به پا شده بود (!) خبر افزایش نیز به گوش رسید! تعرفه هزینه ثابت نیز دستخوش این مصوبه قرار گرفته بود به طوری که با افزایش بالا ۱۰۰درصدی خود از ۵۰ هزار تومان به ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

با وجود این کاهش، هنوز وضعیت پهنای باند اینترنت در کشورمان در شرایط نابسامانی است، به طوری که رده ایران از نظر پهنای باند اینترنت، در میان کشورهای جهان، در بهترین حالت از ۷۰ پایین تر نمی آید.از همین رو کاربران نمی توانند تحمل کنند که در ازای گرفتن چنین پهنای باندی، چنین مبلغی پرداخت کنند، پس طبیعی است که باز هم توقع کاهش تعرفه ها را داشته باشند.

به گزارش زومتک، وزیر ارتباطات از قرار معلوم به این نیازها آگاه بوده و با بررسی وضعیت اینترنت کشور، وعده داده که بزودی موج جدیدی از کاهش تعرفه های گریبان گیر هزینه اینترنت کنونی خواهد شد، به طوری که کاهش ۲۳ درصدی اینترنت آزاد موبایل و ۳۳درصدی اینترنت ثابت طبق گفته های وی انتظار می رود.واعظی تمرکز را بر روی کاهش قیمت اینترنت همراه را عنوان کرده و دلیل آن را گسترش روز افزون سطح آنتن دهی شبکه های موبایلی نسل جدید در مناطق بیشتر عنوان کرد، به طوری که شهرهای ایران با سرعت مناسبی یکی پس از دیگری به نسل ۴ شبکه های موبایلی و آخرین تکنولوژی موجود مجهز می شوند.

ایجاد سامانه تفکیک ترافیک استفاده کاربران از شبکه ملی

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص تفکیک ترافیک ارتباطی کاربران در شبکه ملی اطلاعات با اینترنت بین الملل،گفت: در هفته جاری سامانه تفکیک ترافیک ارتباطی اینترنت و شبکه ملی اطلاعات توسط اپراتورهای ارائه دهنده خدمات اینترنت راه اندازی می شود.

به نقل از تک۲۴، نصرالله جهانگرد ادامه داد: اپراتورهای اینترنتی از این هفته باید نحوه تفکیک و تعیین چگونگی استفاده کاربران از شبکه ملی اطلاعات و میزان ترافیک داخلی و خارجی آنها را بر روی سامانه اطلاع رسانی خود (داشبود اطلاع رسانی آنلاین ترافیک) اعلام کنند.

وی با بیان اینکه در بحث استفاده از شبکه ملی اطلاعات، کاربران نمی توانند به صورت دقیق تشخیص دهند که در چه مواقعی از این شبکه و در چه زمانی از اینترنت استفاده می کنند، اضافه کرد: این موضوع از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پایش می شود و اپراتورهای اینترنتی نیز با راه اندازی سامانه آنلاین، میزان ترافیک داخلی و خارجی کاربران را اعلام خواهند کرد.

جهانگرد ضمن اشاره به اینکه بعضی اپراتورهای اینترنت هم اکنون نیز این تفکیک را انجام داده اند ابراز کرد: حتی یکی از شرکتها برگشت مبلغ به مشتری خود داشته است. چرا که برای مثال، میزان ترافیک مصرفی کاربر در داخل بیشتر بوده و اپراتور باید ما به التفاوت استفاده از پهنای باند بین الملل را با شبکه ملی اطلاعات، به کاربر پرداخت می کرد. در این زمینه رگولاتوری نیز به این موضوع نظارت می کند.

تعویض رایگان قلم های گیر کرده در گلکسی نوت ۷

اگر یادتان باشد،سال گذشته که گلکسی نوت ۵ رونمایی شد،اخباری منتشر شد که قلم این گوشی باعث بروز مشکلاتی برای این گوشی شده است.امسال هم با معرفی نوت ۷،این موضوع گریبان گیر این فبلت هم شد.

به گزارش تک۲۴، اکنون طبق گفته یکی از کارمندان ارتباط از راه دور سامسونگ گفته که سامسونگ از این موضوع آگاهی دارد و آموزش های لازم را به کارکنان دفاتر خدمات پس از فروش به منظور برطرف کردن آن داده است.افراد میتوانند در صورت مشاهده این مشکل به دفاتر سامسونگ مراجعه کنند.علاوه بر این اگر خودشان موفق به خارج کردن قلم از جایش بوسیله یک سوزن شوند،میتوانند برای تعویض قلم به پشتیبانی سامسونگ مراجعه کرده و قلم نو را تحویل بگیرند که دیگر با این مشکل روبرو نشوند.

سامسونگ به کاربران نوت ۷ توصیه کرده قلم را در جایش فشار ندهند و زمانی که صدای کلیک را شنیدند،دیگر قلم را فشار ندهند.

فراخوانی گلکسی نوت ۷ به دلیل مشکل باتری توسط سامسونگ رسما تایید شد

به تازگی اخباری مبنی بر انفجار برخی از گلکسی نوت ۷ های سامسونگ در محافل خبری منتشر شده بود که باعث شد تا برخی از علاقمندان خرید این گوشی هوشمند در تصمیم خود برای خرید کمی دچار تردید شوند. حالا مقامات سامسونگ به طور رسمی فراخوانی گلکسی نوت ۷ را تایید کرده اند.

سامسونگ از ۲۹ مرداد شروع به فروش گلکسی نوت ۷های خود در ۱۰ کشور جهان کرد. اما پس از یک سری اتفاقات که از انفجار این گوشی‌ها در هنگام شارژ شدن خبر می‌داد، سامسونگ حالا به طور رسمی اعلام کرد که به زودی فراخوانی برای این فبلت پرچمدار خود خواهد داد.

بر طبق گزارشی که در Yonhap News‌ منتشر شده، مقامات رسمی سامسونگ تایید کرده اند که منبع این انفجارها در گلکسی نوت ۷هایی که دچار نقص هستند، باتری فبلت است و سامسونگ نمی‌خواهد با نادیده گرفتن ایمنی مشتریان آن‌ها را نا امید کند.

مهم‌ترین چیز ایمنی مشتریان ما است و ما نمی‌خواهیم که مشتریان وفادار خود را نا امید کنیم.

سامسونگ در حال حاضر مشغول انجام تست‌هایی روی گلکسی نوت ۷ است و امیدوار است تا نتایج حاصل از بررسی‌های به عمل آمده در مورد این انفجارها را طی روزهای آتی به سرعت اعلام کند. طبق اعلامیه سامسونگ، این شرکت در حال گفتگو با شرکای تجاری خود از جمله At&T و Verizon در رابطه با این موضوع است.

محصولاتی که به باتری دارای نقص مجهز هستند کمتر از  ۰.۱ درصد از کل گوشی‌های فروخته شده را شامل می‌شوند. این مشکل به راحتی با تغییر باتری حل می‌شود. ما تمام مشتریان خود را در این مورد متقاعد خواهیم کرد.

از گفته‌های مقامات سامسونگ این طور بر می‌آید که این شرکت احتمالا تمام گلکسی نوت ۷ های عرضه شده در دنیا را فراخوانی خواهد کرد ولی واقعا هنوز معلوم نیست که آیا سامسونگ فقط گوشی‌های معیوب را فراخوانی خواهد کرد یا تمام گوشی‌های فروخته شده را.

سامسونگ در حال حاضر فروش گلکسی نوت ۷ های بیشتر را برای انجام آزمایشات کیفی به حالت تعلیق درآورده است. کارشناسان معتقدند هر چند که این فراخوانی امری ضروری برای محصولات دارای نقص محسوب می‌شود ولی سامسونگ از این فراخوانی برای ارتقای اعتبار خود دربازار بهره خواهد برد.

مایکروسافت در حال آزمایش قابلیت کاهش نور آبی در ویندوز ۱۰ است

شرکت مایکروسافت به آرامی ویژگی‌های جدید بروزرسانی بزرگ ویندوز ۱۰ آینده را آشکار می‌کند. یکی از این ویژگی‌ها اضافه شدن قابلیت کاهش نور آبی مضر به ویرایش بعدی سیستم عامل ویندوز ۱۰ است.

به نقل از زومیت، ردموندی نشین‌ها به تدریج ویژگی‌های جدید بروزرسانی اصلی ویندوز ۱۰ را برای کاربران فاش می‌کنند. یکی از ویژگی‌های فاش شده، افزوده شدن قابلیت کاهش نور آبی مضر به ویرایش بعدی سیستم عامل ویندوز ۱۰ است.

غول نرم افزاری دیروز بیلد (build) جدیدی از ویندوز ۱۰ را همراه با تغییرات جدید بسیار کمی برای کاربران عضو برنامه‌ی اینسایدر منتشر کرد. کاربران علاقه‌مند به پلتفرم ویندوز قبل از اضافه شدن ویژگی کاهش نور آبی، سرنخ‌هایی از این قابلیت را کشف کرده اند. کاربر توییتری Core موفق به کشف منابع اطلاعاتی درباره‌ی تنظیم BlueLightReduction در بروزرسانی بزرگ ویندوز ۱۰ که با نام رمز Redstone 2 شناخته می‌شود، شده است. به احتمال زیاد قابلیت یاد شده از طریق اکشن سنتر (Action Center) یا مرکز اعلانیه‌ی (notification center) سیستم عامل قابل تنظیم خواهد بود.

نرم افزار F.lux تاکنون گزینه‌ی بسیار محبوبی برای کاهش نور آبی مضر صفحات نمایش هنگام غروب آفتاب در میان کاربران سیستم عامل ویندوز بوده است اما اضافه شدن قابلیت یاد شده به صورت بومی، موجب در دسترس بودن آن برای تمامی کاربران ویندوز ۱۰ خواهد شد. شرکت اپل هم ویژگی مشابهی را تحت عنوان شیف شب (Night Shift) با سیستم عامل iOS 9 یکپارچه کرده اما هنوز اطلاعاتی از اضافه شدن این ویژگی به سیستم عامل مک (Mac OS) خود منتشر نکرده است. به نظر می‌رسد که شرکت مایکروسافت فعلا در حال آزمایش این ویژگی بوده و هیچ تضمینی برای افزوده شدن آن به بروزرسانی که در اوایل سال آینده منتشر خواهد شد، وجود ندارد. به احتمال زیاد در صورت پیاده سازی کامل این قابلیت در سیستم عامل ویندوز ۱۰، کاربران گوشی‌های هوشمند ویندوز ۱۰ هم از این ویژگی بهره‌مند خواهند شد.

دادگاهی شدن اپل بخاطر ایجاد بیماری تاچ در کاربران آیفون!

گوشی های آیفون علاوه بر محبوبیت بی نظیر بخاطر قدرت و توانمندی که دارند، چندان بی دردسر و خالی از عیب و ایراد نیز نیستند.شاید در نظر اول این را ادعایی پوچ یافته و تنها شایعه پراکنی از سوی کاربران اندرویدی خطاب کنید، اما با آمار رسمی می خواهید چه کنید؟

به گزارش زومتک، مدتی است که مشکل کاربران با مدل های آیفون ۶ و ۶ پلاس بخاطر عدم دریافت پاسخ پس از لمس صفحه نمایش، حوصله کاربرانی را که با آمال و آرزوهایی به سمت اپل آمده اند را سر برده است، تا جایی که کاربران آمریکایی نامی را برای آن انتخاب نموده اند.

اگر هنوز این مورد را یک پاپوش برای خراب کردن نام اپل می دانید، بد نیست بدانید که حتی کارشناس ifixit نیز بر این موضوع صحه گذاشته و آن را تایید نموده است.این مشکل تا جایی پیش رفته که مدتی قبل کاربران بصورت جمعی خودجوش، با مراجعه به دادگاهی در شمال کالیفرنیا رسماً علیه اپل و عدم حل مشکل اعلام شکایت کردند.

افراد معترض خواهان بازپس گیری حقوق ضایع شده خود بخاطر نقص طراحی آیفون شده اند.موضوعی که بیشتر آن ها را عصبانی نموده، طلب پول اپل از این کاربران برای حل مشکل است، به طوری که اپل به جای حل مشکل راه حلی را پیش روی کاربران گذاشته که طبق آن با پرداخت ۳۰۰ دلار، گوشی‌های خود را با یک گوشی نو عوض کنند.

اگر از نقطه نظر قانونی نیز این مشکل را بررسی کنیم، اپل با این مشکل دو قانون موسوم به Magnuson-Moss Warranty Act و Song-Beverly Consumer Warranty Act را زیرپا گذاشته و میبایست به کاربران معترض پاسخگو باشد.بد نیست بدانید که بیماری تاچ، دلیل ۱۱% مراجعات کاربران آیفون به تعمیرگاه است.

ثبت بالاترین رکورد سرعت در شبکه موبایلی ۴G

شبکه های موبایلی ابتدایی، اگر نخواهیم خیلی به عقب برگردیم همان ۲G ، پهنای باندی نهایتا ۱۲۸ کیلوبایت ارائه مینمودند.این البته از روی خساست اپراتورها و یا احمال کاری آن ها نبوده است، بلکه ظرفیت این تکنولوژی بیش از این جوابگو نیست.با ورود نسل سوم یعنی ۳G دروازه جدیدی به روی اینترنت همراه باز شد و سرعت اینترنت موبایل به میزان فوق العاده و غیرقابل مقایسه با قبل افزایش پیدا کرد.در شبکه ۳G امکان ارائه پهنای باند در بهترین حالت تا ۴۰ مگابایت وجود دارد و از این رو گوشی های هوشمند مبتنی بر این شبکه، به راحتی به اینترنت اتصال پیدا مینمودند.

اما نسل بعدی یعنی ۴G مجددا مانند اختلاف میان ۳G و ۲G جهش بسیار بزرگی را تجربه نمود به طوری که حداقل سرعت ۱۰۰ و یا بالاتر مگابایت برای آن تعریف شده بود.۴G در مقایسه با ۳G طول موج قویتری داشته و به مراتب آنتن دهی بهتری را برای فراهم نمودن بستر اینترنت در دسترس قرار می دهد، از همین رو بهترین هدیه ای بود که میتوان به گوشی های هوشمند ارائه کرد.

به نقل از زومتک،از قرار معلوم با وجود آمادگی جامعه جهانی برای مهاجرت به نسل پنجم یعنی ۵G و دستیابی به سرعت های گیگابایتی هنوز توسعه نسل چهارم متوقف نشده است، چون شرکت فنلاندی Elisa موفقیت بسیار بزرگی را به دنیا تقدیم کرده است، به طوری که توانسته سرعت دریافت اطلاعات، به میزان  ۱.۹ گیگابیت بر ثانیه را در شبکه ۴G تجربه کند.

به این ترتیب باید نام Elisa را به عنوان سریع ترین ارائه دهنده نسل چهارم شبکه های موبایلی تاکنون در سراسر جهان یاد کرد.

با یک حساب سرانگشتی مشخص می شود که می توان در این بستر یک فیلم سینمایی با کیفیت بلوری را در زیر ۶۰ ثانیه از روی محیط اینترنت به سیستم شخصی انتقال داد!

گفتنی است طی صحبت های مسئولین Elisa این موفقیت در همکاری با شرکت مخابراتی محبوب قلب ها، Huawei ، در کشور چین بدست آمده است.

بد نیست بدانید تا پیش از این بیشترین سرعت اینترنت موبایل نسل ۴ در جهان ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه ثبت شده است.

قابلیت بزرگنمایی عکس‌ها و ویدئوها در اینستاگرام به نسخه اندروید این اپلیکیشن اضافه شد

به گزارش تکنولوژی نیوز، چند روز پیش بود که اینستاگرام قابلیت اعمال بزرگنمایی تصاویر را به برنامه محبوب خود اضافه کرد. بله درست است؛ این برنامه به مدت چهار تا پنج سال از هیچ گونه قابلیتی به منظور بزرگنمایی و زوم تصاویر برخوردار نبود. مسلما بسیاری از کاربران از این موضوع رنج می‌بردند.

اما بالاخره چند روز پیش این شرکت بزرگ از قابلیت بزرگنمایی تصاویر برای سیستم عامل iOS به طور رسمی رونمایی به عمل آورد. خبر خوب دیگر آن بود که قرار شد این ویژگی در برنامه تحت سیستم عامل اندروید نیز قرار بگیرد تا کاربران گسترده این پلتفرم نیز بتوانند از آن استفاده نمایند. بر اساس خبرهایی که قبلا در این زمینه منتشر کردیم، این شرکت قرار بود تا چند هفته آینده برنامه بروز شده مربوط به سیستم عامل اندروید را ارائه نماید اما این طور به نظر می‌رسد که این شرکت بزرگ تا آن زمان صبور نبوده و از این رو زودتر از موعد اقدام به انتشار این آپدیت جدید برای کاربران اندروید کرده است.

در حقیقت بر اساس گزارشات و خبرهای منتشر شده، تعدادی از کاربران این طور اظهار کرده اند که می‌توانند در برنامه اینستاگرام خود عمل جسجر پینچ زوم را به منظور زوم کردن و بزرگنمایی بر روی تصاویر در برنامه اندرویدی این شبکه اجتماعی اعمال نمایند. البته این مورد احتمالا تغییری بوده است که در سرور‌های این شرکت بزرگ برای این سیستم عامل رخ داده است.

هنوز به طور دقیق معلوم نیست که آیا اینستاگرام در حال تست کردن این ویژگی بر روی گوشی هوشمند بعضی از کاربران است و یا این که قرار است به همین صورت و در نهایت با مقیاسی بسیار وسیع، این ویژگی برای کاربران منتشر گردد. در هر صورت در آینده خبرهای جدیدی را در این زمینه خواهیم شنید.

بد افزار جدید در پلی استور گوگل کشف شد

یکی از راههای قابل اطمینان جلوگیری از آلوده شدن دستگاههای اندرویدی به بد افزارها، دریافت برنامهها از فروشگاه رسمی گوگل یعنی پلی استور است. معمولا کاربران میتوانند مطمئن باشند که اپلیکیشنهای قرار گرفته در پلی استور دارای محتوای مخربی نیستند. در سوی دیگر دانلود اپلیکیشنها از منابع غیر رسمی میتواند ریسک بیشتری را در پی داشته باشد. اما پلی استور نیز همیشه امن نیست!

گاهی کدهای بد افزارها به برنامهها و یا بازیها رخنه میکنند و کاربران نیز بدون اطلاع از این مسئله چنین اپلیکیشنهایی را از پلی استور دریافت میکنند.

به گزارش دیجی رو، در تازهترین گزارش بد افزاری به نام DressCode در میان اپلیکیشنهای گوگل پلی یافت شده است. شرکت امنیتی Check Point که اولین بار خبر از این بد افزار داده است اعلام کرده در مجموع ۴۰ اپلیکیشن در پلی استور آلوده به DressCode هستند. همچنین بد افزار مذکور توانسته به ۴۰۰ برنامه در منابع غیر رسمی نیز رخنه کند.

این بد افزار در دستگاههای آلوده موجب ایجاد باتنت (botnet) میشود. هکرها از این بد افزار برای ایجاد کلیکهای جعلی بر روی تبلیغات استفاده میکردند و از این طریق به کسب درآمد میپرداختند. البته امکان استفاده از باتنتها برای مقاصد بزرگتر مانند دسترسی به سرورها و فایلهای دیگر شرکتها نیز وجود دارد. گوگل از وجود این بد افزار مطلع شده است و در حال بررسی اپلیکیشنهای آلوده است. بیشتر این اپها بازیهای طراحی لباس کودکان هستند و علت انتخاب نام DressCode نیز همین مسئله است

۷۷ میلیون تلفن همراه نزد ایرانیان؛ کدام اپراتور موبایل سهم بیشتری دارد؟

به گزارش دیجی رو، دفتر بررسی‌های فنی اقتصادی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات در گزارش جدید خود وضعیت موبایل و اپراتورهای موبایلی را تشریح کرده است.

اما آمار و ارقام انتشار یافته کمی عجیب و غریب به نظر می‌رسند. با توجه به آن که گفته می‌شود چیزی حدود ۹۳۷ میلیون و ۴۷۵ هزار و ۱۵۰ خط تلفن همراه تا پایان خرداد سال ۱۳۹۵ در کشور واگذار شده است، تنها ۷۷ میلیون و ۷۷۴ هزار و ۲۵۷ خط فعال بوده و توسط مشترکین مورد استفاده قرار می‌گیرد. علاوه بر آن ضریب نفوذ تلفن همراه در ایران نیز ۹۷.۵۹ درصد اعلام شده است. در این بین اپراتور همراه اول موفق شده تا با داشتن بیش از ۴۴ میلیون مشترک فعال در سراسر کشور، بزرگ‌ترین سهم تلفن همراه کشور را به نام خود به ثبت برساند.

در ادامه این آمارها آمده که به طور کلی همراه اول موفق به فروش بیش از ۱۸ میلیون سیم کارت دائمی و بیش از ۴۴ میلیون سیم کارت اعتباری بوده است. نکته جالب توجه فعالیت تنها ۴۴ میلیون این خط‌ها خواهد بود. با این حال همچنان ضریب نفوذ اپراتور همراه اول در ایران بیش از ۵۰ درصد (۵۶.۰۲%) بوده که نشان از پرجمعیت بودن طرفداران این اپراتور موبایلی دارد.

اپراتور ایرانسل نیز تا پایان خرداد ماه ۱۳۹۵ چیزی حدود ۷۹۵ هزار و ۲۰۰ سیم کارت دائمی و بیش از ۸۰ میلیون سیم کارت اعتباری به فروش رسانده است. بر اساس گزارش به دست آمده تنها ۳۰ میلیون و ۹۵۳ هزار و ۲۴۵ خط ایرانسل در سراسر کشور فعال هستند. لازم به ذکر است که ضریب نفوذ اپراتور ایرانسل در ایران نیز چیزی حدود ۳۸ درصد خواهد بود.

اما نوبت به سومین اپراتور یعنی رایتل می‌رسد. به لطف آمار و ارقام تازه به دست آمده تا پایان سال جاری اپراتور رایتل موفق به فروش ۱۲ هزار و ۲۲۲ سیم کارت دائمی، ۶ میلیون و ۵۹۶ هزار و ۳۴۲ سیم کارت اعتباری و همچنین ۵۴۰ هزار و ۷۰۹ سیم کارت دیتا شده است. با این حال تنها دو میلیون و ۱۸۷ هزار خط به صورت فعال در دست مشتریانشان مورد استفاده قرار می‌گیرد

با ترموپینات آشنا شوید: بادام زمینی‌های زندگی هوشمند

کمپانی Sen.se یکی از زیر شاخه‌های کمپانی مادر (Mother) به حساب می‌رود که به تولید حسگرهای خانگی می‌پردازد.

به گزارش گجت نیوز، جدیدترین محصول کمپانی Sen.se با نام ترموپینات (ThermoPeanut) در حاشیه نمایشگاه IFA 2016 در مقابل انظار عمومی قرار گرفت که تغییرات دمایی محیط را ثبت می‌کند.

ظاهر کلی حسگر ترموپینات همچون بادام زمینی با پوسته است و اندازه ای کوچک دارد. کاربر می‌تواند با استفاده از فناوری بلوتوث ترموپینات را به دستگاه‌های اندرویدی یا مبتنی بر iOS متصل کند و با تنظیم بازه‌های زمانی برای اندازه گیری دما، به مشاهده تغییرات دمای محیطی که ThermoPeanut در آن قرار گرفته بپردازد. این گجت توانایی اندازه گیری دما از منفی ۲۰ درجه تا ۶۰ درجه سانتی‌گراد را دارد و فکر نمی‌کنیم در مکان‌های معمولی دمای هوا کمتر یا بیشتر از بازه پوششی ThermoPeanut باشد. کمپانی سنس محصول جدید خود را قادر به اندازه گیری بازه وسیعی از دماها کرده و نمی‌توان به آن خرده گرفت.

شاید تصور کنید کارایی ترموپینات بسیار ابتدایی و ساده است، اما حس امید دارد که کاربران بتوانند از این گجت استفاده‌های گوناگونی داشته باشند؛ نظیر ترکیب ترموپینات با ترموستات‌های کمپانی نست (Nest) برای بررسی عملکرد دستگاه‌های سرمایشی/گرمایشی ساختمان،‌ یا جفت شدن با IFTTT که هماهنگ شدن چندین گجت را برای انجام یک پروسه امکان پذیر می‌کند. بیشتر کارایی‌های ترموپینات درون خانه‌های هوشمند و در همکاری با سایر گجت‌های خانگی برجسته خواهند شد.

در ادامه سال جاری، کمپانی سنس به عرضه حسگرهای متعدد دیگری خواهد پرداخت. این سنسورها عبارتند از:

SleepPeanut :

این حسگر نیز همانند ThermoPeanut از شمایلی مانند بادام زمینی برخوردار خواهد بود و الگوهای خواب افراد را تحت نظر خواهد داشت.

PeanutButton :

دکمه بادام زمینی سه کارایی متفاوت ارائه می‌کند که می‌توانند به انتخاب کاربر تنظیم و به IFTTT متصل شود.

MedPeanut :

آخرین حسگری که امسال توسط سنس روانه بازار خواهد شد، زمان مصرف داروها را به کاربر یادآوری می‌کند.

سایر حسگرهای بادام زمینی شکل، سال آینده میلادی با تنوع بیشتری معرفی خواهند شد. هم اکنون سنس درحال برنامه ریزی برای حسگرهای زیر برای عرضه در سال آینده است.

SafePeanut :

این سنسور در رابطه با امنیت ساختمان فعالیت می‌کند.

ProximityPeanut :

ظاهری شبیه به یک کاشی خواهد داشت اما هنوز اطلاعاتی راجع به کارکرد آن فاش نشده است.

HydraPeanut :

به بررسی نشتی‌های آب و فاضلاب ساختمان می‌پردازد و در صورت بروز اتفاق، به سرعت خبررسانی خواهد کرد.

DoorPeanut :

کاربر می‌تواند با استفاده از این حسگر از قفل یا باز بودن درهای ساختمان اطمینان حاصل کند و احتمالا بتواند درها را از فاصله دور، بگشاید یا قفل کند.

بیشتر سنسورهای یاد شده هیچ کار عجیب و غریبی انجام نخواهند داد و شرکت سنس با عرضه چنین محصولاتی قصد دارد خانه‌های هوشمند را با گجت‌های ارزان قیمت اما پر کاربرد فراگیر و کار با دستگاه‌های خانه هوشمند را آسان کند. به نظر می‌رسد گجت‌های بادام زمینی شکل گام رو به جلویی برای زندگی هوشمند آینده بر خواهند داشت.

یخچال هوشمند ال جی با پشتیبانی از ویندوز ۱۰ رونمایی شد

اگر یادتان باشد، اوایل امسال و در جریان رویداد CES، شرکت سامسونگ از یخچال هوشمند خود با یک صفحه نمایش غول‌پیکر و کیفیت تصویر ۱۰۸۰p رونمایی کرده بود. امروز و در خلال رویداد IFA 2016، ال جی از یک یخچال هوشمند پرده برداشت که انتظار می‌رود عملکرد آن از یخچال هوشمند سامسونگ بهتر باشد. برخلاف یخچال سامسونگ (که از سیستم عامل تایزن بهره برده)، یخچال هوشمند ال جی مجهز به سیستم عامل ویندوز ۱۰ است.

به گزارش گجت نیوز، نصب سیستم عامل ویندوز ۱۰ بر روی یخچال هوشمند ال جی یعنی اینکه شما قادر خواهید بود هر نوع نرم افزاری را که خواستید بر روی یخچال خود اجرا کنید. نرم افزارهای کلاسیکی مانند MS Paint نیز بر روی آن قابل اجرا بوده و حتی امکان ویرایش رجیستری ویندوز نیز برای شما فراهم گشته است.

این شرکت کره ای در یخچال هوشمند جدید خود از یک صفحه نمایش لمسی و نیمه‌شفاف ۲۹ اینچی استفاده کرده است که با وجود نیمه شفاف بودن نمایشگر، محفظه داخل یخچال به راحتی قابل مشاهده است. حسگر لمسی این نمایشگر نیز عملکرد خوبی داشته و باعث شده که کار با آن راحت و روان انجام بگیرد. شرکت LG همچنین اپلیکیشن مخصوص خود را بر روی این یخچال نصب کرده است. با استفاده از این اپلیکیشن، می‌توانید یادداشت‌های خود را روی یخچال هوشمند ال جی بنویسید، یک تایمر برای انجام کاری خاص تنظیم کنید، دستور پخت و دیگر اطلاعات ضروری وعده‌های غذایی را وارد کنید، یا به راحتی غذاهای داخل یخچال را که از صفحه نمایشگر نیمه‌شفاف مشاهده می‌کنید علامت‌گذاری نمایید. شاید پردازنده Atom اینتل به کار رفته در یخچال هوشمند ال جی ، به همراه ۲ گیگابایت RAM، کمی عجیب به نظر برسد، اما زمانی که خواستید با استفاده از مرورگر مایکروسافت اج و از سایت یوتیوب به تماشای ویدئوی مورد علاقه‌تان بپردازید، شیفته‌ی این طراحی و امکانات آن خواهید شد.

به دلیل نصب آخرین نسخه از ویندوز ۱۰ بر روی یخچال هوشمند ال جی ، شما به راحتی می‌توانید نرم افزار مورد نظرتان را از فروشگاه ویندوز دانلود و بر روی یخچال نصب کنید، با استفاده از اسپیکرهای استفاده شده در آن به شنیدن موزیک بپردازید، و یا با کمک دستیار صوتی کورتانا (Cortana) دستورات صوتی خود را به یخچال بدهید. همزمان که شما در حال استفاده از نرم افزار های ویندوزی یخچال هوشمند ال جی هستید؛ به عنوان مثال، زمانی که دارید وضعیت آب و هوای منطقه محل زندگی خود را چک می‌کنید، می‌توانید با وجود نیمه شفاف بودن صفحه، متوجه شوید چند پاکت شیر برایتان باقی مانده است.

شرکت LG حرفی از مشخصات دقیق، قیمت و تاریخ عرضه یخچال هوشمند خود به میان نیاورد اما احتمال می‌رود یخچال هوشمند ال جی اواخر سال جاری میلادی (دی ماه) عرضه شود.

همکاری بوش و دراپ برای ساخت لوازم هوشمند آشپزخانه

کمپانی‌های زیادی در حال همکاری با سازندگان لوازم خانگی هستند تا در آینده ای نزدیک بتوانند در بازار اینترنت اشیا و لوازم خانه‌ی هوشمند حرفی برای گفتن داشته باشند. حالا دو کمپانی بوش و دراپ نیز همکاری جدیدی را آغاز کرده اند که بتوانند لوازم هوشمند آشپزخانه خود را وارد بازار کنند.

به گزارش گجت نیوز، کمپانی دراپ (Drop) که اکثر کاربران آن را به سبب ترازوهای دیجیتال هوشمند آن می‌شناسند، در این همکاری قرار است بعد جدیدی از هوش ماشینی را برای لوازم خانگی بوش به ارمغان بیاورد. همکاری این دو قرار است با یک محصول ساده آغاز شود و البته در آیند‌ه‌ی نزدیک مطمئنا اهداف بزرگتری برایشان در نظر گرفته خواهد شد.

در گام اول قرار است کاربرانی که از فرهای سری ۸ کمپانی بوش برخوردار هستند، با استفاده از تکنولوژی دراپ و از راه دور بتوانند اجاق فر خود را کنترل کنند و دما و زمان پخت غذا در آن را از راه دور تنظیم نمایند. البته همانطور که گفتیم، این موضوع در گام اول قرار دارد و در مراحل بعدی قرار است که میزان این هوشمندی بالاتر برود و کار به جایی برسد که نیاز به انجام تنظیمات دستی و کنترل لحظه ای اجاق فر و البته دیگر لوازم هوشمند آشپزخانه از بین برود.

به طور مثال فرهای سری ۸ بوش قادر خواهند بود که قبل از ورود شما به خانه، دمای فر را به درجه‌ی مورد نظر شما برسانند و یا در مواقعی که غذا به حد کافی از پخت میرسد، بلافاصله پخش دما را متوقف کنند. علاوه بر این یخچال شما قادر خواهد بود که تمام مواردی که داخلش وجود دارد را بررسی کند و با اسکن کردن میزان هر ماده‌ی اولیه، دستورهای پخت غذایی که درست کردنشان با استفاده از آن مواد امکان پذیر است را به آشپز پیشنهاد دهند. مخلوط کن نیز می‌تواند میزان دقیق هر کدام از اجزای تشکیل دهنده‌ی دستور غذایی را به شما اعلام کند تا لذت آشپزی و دقت شما بسیار بالاتر برود.

البته گفتنی است که همکاری این دو کمپانی برای تولید لوازم هوشمند آشپزخانه و یک پلتفرم نرم افزاری برای آنها از نمایشگاه ایفا ۲۰۱۶ آغاز شده است، اما هنوز هیچ تاریخ دقیقی برای عرضه‌ی اولین محصول و یا قابلیت‌های جدید نرم افزاری از سوی دراپ و یا بوش اعلام نشده است.

 

ولوو کامیون‌های خودران خود را در معادن زیرزمینی آزمایش می‌کند

اگر شما هنوز منتظرید تا خودروسازان بزرگ دنیا خودروهای خودران خود را در خیابان‌ها به نمایش بگذارند، بهتر است قبل از آن سری به شرکت ولوو بزنیم که هم اکنون کامیون‌های تمام خودکار خود را برای کار در زیر زمین و در معادن کشور سوئد آماده کار می‌کند.اکنون بیایید ببینیم این کمپانی بزرگ، بی صدا چه چیزی را در آستین خود برای شگفت زده کردن ما خلق کرده است.

به گزارش دیجی رو، واحد کامیون‌های شرکت ولوو اعلام کرد که این شرکت در حال برنامه ریزی برای آغاز آزمایش کامیون تمام خودران از سری FMX در پاییز پیش رو است. این آزمایش‌ یک و نیم سال به طول خواهد انجامید و محل آزمایش نیز در معادن زیر زمینی Boliden و Kristineberg کشور سوئد خواهد بود.

آزمایش یک خودرو در چنین فضایی کاری بسیار دشواری است که مسلما هر شرکتی از انجام آن بر نخواهد آمد، با این حال این شرکت مشتاق به آزمایش خودروهای سنگین خود در چنین محیط خطرناک و محدودی است. ارائه چنین کامیون‌های خودرانی می‌تواند از خطراتی که به سبب حضور انسان‌ها در مناطق پر خطر مانند معادن برای‌ آنها ایجاد می‌شود جلوگیری کند. معادن یکی از بدترین محیط‌های کاری از نظر ایمنی است، در نتیجه موفقیت در این آزمون می‌تواند پیروزی بزرگی برای شرکت خودروسازی ولوو محسوب شود.

اما شرایط این آزمون افراطی گونه چیست؟ این معادن در عمق ۱۳۲۰ متری از سطح زمین قرار دارند و به نظر می‌رسد کامیون‌های FMX ولوو با چالشی بزرگ روبرو خواهند شد زیرا در آنجا دیگر خبری از GPS نیست و سیستم خودران کامیون باید کاملا متکی بر رادار و سنسورهای لیزری خود باشد.

کامیون تمام محیط را به صورت پی در پی اسکن خواهد کرد تا درک بیشتری از محیط کار خود داشته باشد و در صورت برخورد با موانع بتواند عکس العمل مناسبی را بروز دهد. همچنین این کامیون‌ها با یکدیگر در ارتباط کامل بوده و در صورت گیر افتادن یکی از آنها یا برخورد با مسیر بن بست، سایر کامیون‌ها نیز از آن آگاهی خواهند یافت.

ولوو از نتایج این آزمایش سخت و تجزیه و تحلیل داده‌های آن در ساخت خودروهای شخصی خودران خود استفاده خواهد کرد. تمامی این داده‌ها می‌تواند به بهبود عملکرد محصولات نهایی ولوو برای حضور در خیابان‌های عادی کمک کند. ولوو عرضه خودروهای مستقل از راننده خود را برای سال ۲۰۲۰ برنامه ریزی کرده است که شامل چهار نوع کلاس خواهد بود

فعالیت رسمی اپراتور ترک سل در ایران

به نقل از گجت نیوز، در حاشیه کنفرانس بین‌المللی «ایران کانکت ۲۰۱۶» وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای همکاری با اپراتورهای بزرگ مخابراتی دنیا به گفتگو نشست و در همین راستا با اپراتور ترک سل به تفاهم رسید.

ترک سل (Turkcell) به عنوان بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی ترکیه شناخته می‌شود و در کشورهایی نظیر اوکراین، قزاقستان، گرجستان، مولداوی و آذربایجان نیز مشغول به فعالیت است. حدود دوازده سال پیش این اپراتور ترک در مزایده بهره برداری از دومین اپراتور تلفن همراه در ایران برنده شد اما به دلایل سیاسی نتوانست این پروژه را در کشور اجرایی کند و حتی به همین دلیل از ایران شکایت کرد و ادعای غرامت داشت.

اکنون با گذشت بیش از یک دهه بار دیگر پای ترک سل به ایران باز شد. این بار این اپراتور در حاشیه همایش ایران کانکت ۲۰۱۶ طی مذاکراتی با مسئولان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات  ایران به توافق رسید. این همایش از روز سه شنبه ۱۶ شهریور در تهران برگزار شد.

“Kaan Terzioğlu” (مدیر عامل ترک سل) پس از دیدار و گفتگو با وزیر ارتباطات ایران ضمن اشاره به سطح روابط دو کشور، از توسعه همکاری‌های مشترک با شرکت‌های مخابراتی ایران استقبال کرد. مدیر عامل ترک سل به طراحی نرم افزار BIP به عنوان شبکه اجتماعی پیام رسان در ترکیه نیز اشاره کرد و گفت: هم اکنون ۴۵ هزار ایرانی از BIP استفاده می‌کنند و شرکت ترک سل آمادگی لازم برای توسعه این اپلیکیشن به زبان فارسی و نگهداری دیتاهای آن را در ایران دارد.

محمود واعظی (وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران) نیز در این گفتگو به سطح روابط اقتصادی و سیاسی دو کشور اشاره نمود و اظهار امیدواری کرد که همکاری و سرمایه گذاری مشترک در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات بین دو کشور ادامه داشته باشد.

در پایان این رایزنی تفاهم نامه ای میان شرکت ارتباطات زیرساخت ایران و شرکت ترک سل امضا شد. با توجه به موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد ایران که می‌تواند جایگزین مناسبی برای مسیرهای دریایی بحرانی فعلی باشد، در این تفاهم نامه به فرصت‌هایی برای ایجاد مسیر جایگزین از خلیج فارس به ترکیه و دیگر کشورها در زمان بسته شدن کانال سوئز و باب المندب نیز اشاره شد.

تعویض گلکسی نوت ۷ در ایران (بیانیه رسمی سامسونگ)

به گزارش گجت نیوز، به دنبال مشکلات باتری گلکسی نوت ۷ سامسونگ (Samsung Galaxy Note 7) و گزارش های متعدد از انفجار و آتش گرفتن این دستگاه، امروز سامسونگ ایران در بیانیه ای رسمی از مشتریانی که گلکسی نوت ۷ را تهیه کرده اند درخواست کرد با کارشناسان پشتیبانی این شرکت تماس بگیرند تا امکان تعویض یا مرجوع کردن این گوشی‌ها برایشان فراهم شود.

به دنبال انتشار گزارش‌هایی در خصوص بروز مشکل در استفاده از گلکسی نوت ۷، شرکت سامسونگ اعلام کرد عرضه جهانی این محصول را به تعویق انداخته تا مطمئن شود دستگاه‌هایی که به دست مشتریان می‌رسند، عاری از هرگونه عیب و نقص هستند. هرچند این محصول هنوز به طور رسمی در ایران عرضه نشده است، اما سامسونگ ایران در بیانیه ای که روز ۱۵ شهریور ماه منتشر شد از مشتریان خواست در صورتی که این گوشی را در اختیار دارند، با کارشناسان پشتیبانی تماس حاصل کنند.

در بیانیه ای که پیش از این شرکت سامسونگ روز ۱۱ شهریور ماه منتشر کرده بود، عنوان شده بود که در کل دنیا ۳۵ عدد از گوشی‌های گلکسی نوت ۷ با مشکلاتی مواجه شده اند و تیم مهندسان سازنده گلکسی نوت ۷ به سرعت برای حل این مشکل اقدام کرده اند. بررسی‌ها نشان می‌دهد تعداد کمی از گوشی‌ها مشکلاتی در سلول‌ باتری‌های‌شان وجود داشته است. سامسونگ به منظور حمایت از حقوق مصرف کنندگان و احترامی که برای مشتریان خود قائل است، عرضه گلکسی نوت ۷ در دنیا را به تعویق انداخته تا تیم مهندسی این شرکت، دوباره گلکسی نوت ۷ را آزمایش کرده و از سلامت گوشی‌ها اطمینان حاصل کند.

اگرچه عرضه گلکسی نوت ۷ در ایران هنوز به صورت رسمی آغاز نشده است، اما از آنجا که امکان دارد تعدادی اندکی از این نوع گوشی زودتر از موعد در اختیار کاربران ایرانی قرار گرفته باشد، سامسونگ در ایران تصمیم گرفته است به صورت داوطلبانه امکان بهره‌مندی از اقدامات حمایتی خود را در اختیار مشتریان قرار دهد.

به همین منظور، سامسونگ ایران از صاحبان گلکسی نوت ۷  تقاضا کرده است حداکثر تا پایان روز ۲۹ شهریورماه ۱۳۹۵ با مرکز مشتریان سامسونگ به شماره ۴۲۱۳۲-۰۲۱ تماس بگیرند. صاحبان گلکسی نوت ۷ می‌توانند گوشی‌های خود را تعویض یا مرجوع کنند.

در بیانیه سامسونگ آمده است به زودی اطلاعات مربوط به زمان فروش رسمی گلکسی نوت ۷ از طریق وب‌سایت www.SAMSUNG.com  و روابط عمومی این شرکت، اعلام می‌شود.

رگولاتوری:ارائه سرویس اینترنت نامحدود ممنوع نشده است

به گزارش تک۲۴، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در اطلاعیه ای اینطور اعلام کرده است:تمامی دستورالعمل‌های سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی (رگولاتوری) درباره ارائه سرویس اینترنت نامحدود به مشترکین و متقاضیان همانند قبل اعتبار داشته و برای اپراتورها لازم الاجرا هستند.

استنباط بعضی اپراتورهای ارائه دهنده سرویس اینترنت از اصطلاح “اینترنت غیر حجمی”موجود در مضوبه ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اینطور بوده که نباید سرویس اینترنت نامحدود را ارائه کنند.

اپراتورها وظیفه دارند طبق نیازهای مشترکان خود،به ارائه سرویس های متنوعی بپردازند که فعلا هیچ گونه دستور العملی در خصوص محدودیت یا ممنوعیت ارائه سرویس اینترنت نامحدود به اپراتورها ابلاغ نشده است.

محمود واعظی:ایران کوتاه ترین و بهترین راه ترانزیت پهنای باند است

به گزارش تک۲۴، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در کنفرانس ایران کانکت ٢٠١۶ گفت:امروز مایلم در مورد سیاست‌های حاکم در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات صحبت کنم و بعضی از دستاوردهای مهمی را که به یاری خداوند توانسته ایم ظرف سه سال گذشته به آنها برسیم بیان کنم.

محمود واعظی اضافه کرد:دیدگاه دولت تدبیر و امید در خصوص ارتباطات و فناوری اطلاعات پیشرانی توسعه و توانمند ساز سایر بخش های فعال جامعه است. بر این مبنا سیاست ما گسترش زیرساخت‌ها، امکانات، و خدمات، با توجه به لزوم ارتقاء کیفیت با بهره گیری از توان ملی و ظرفیت‌های بومی است.

واعظی اذعان داشت:مأموریت اصلی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حصول اطمینان از ارائه خدمات با هزینه مناسب، امنیت قابل قبول و با کیفیت خوب در سراسر کشور، در محیطی شفاف و رقابتی برای تحقق اقتصاد و اشتغال فاوا محور است.

وی ابراز کرد:ما عمیقا بر این باوریم که در دنیای امروز، استفاده گسترده از ارتباطات و فناوری اطلاعات ضرورتی حیاتی برای تسهیل و ترغیب سرمایه گذاری، توانمندسازی جوانان، و ایجاد اشتغال در همه بخشهای اقتصاد است. این کار همچنین موجب ارتقاء حقوق شهروندی، شفاف سازی امور مختلف، و بهبود دسترسی آزاد به اطلاعات می شود.

وزیر ارتباطات عنوان کرد:تأکید ما استفاده از فنون و فناوری‌های کارآمد و به روز، بصورت مقرون به صرفه، برای ترغیب رقابت، افزایش توانمندیهای ملی، و شتاب بخشیدن به تولید محتوای داخلی است. افزایش تعداد ارتباطات اینترنتی ثابت و همراه را از ٣/۵ میلیون به بیش از ٣۵ میلیون، و افزایش تعداد خدمات پهنای باند روستاها و مناطق روستایی از میزان ناچیز به حدود ٢۵ هزار ، ٧ برابر شدن ظرفیت فیبر نوری،راه اندازی ۴ مرکز محلی تبادل داده،و ۴ برابر شدن تولید محتوای بومی و داخلی به عنوان بخشی از دستاوردهای مهم سه سال گذشته در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

او نگاه دولت تدبیر و امید را نگاه به آینده دانست و اضافه کرد:اهم اهداف ۵ سال آینده، تأمین خدمات با سرعت ٢٠ مگابیت در ثانیه برای ٨٠% خانوارها، تأمین سرویس پهن باند برای ٩٠% روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته، افزایش قابل ملاحظه فعالیت های پژوهش و نوآوری در زمینه های آینده ساز، افزایش محتوی داخلی داده ها حداقل به ۵ برابر فعلی، و ارائه خدمات الکترونیکی متنوع و گسترده است.

محمود واعظی توجه به بخش خصوصی و سرمایه گذاری خارجی و استفاده از ظرفیتهای موجود در این حوزه ها در جهت توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور را ضروری خواند و ادامه داد:کل سرمایه گذاری پیش بینی شده در ۵ سال آینده در بخش فاوا حدود ١۶ میلیارد یورو تخمین زده می‌شود، که یک چهارم آن توسط دولت، و سه چهارم بقیه توسط بخش خصوصی فراهم خواهد شد. برای رسیدن به این اهداف، ما از سرمایه گذاری خارجی و همکاری دو جانبه و چند جانبه استقبال، و آن را ترغیب و تسهیل می‌کنیم.

وی در زمینه موقعیت استراتژیک ایران در جغرافیای منطقه و جهان و اهداف همایش ایران کانکت ٢٠١۶ گفت:تأکید این اجلاس، بر گشودن افق های تازه در ترانزیت ترافیک شرق و غرب است و در این راستا موقعیت و جغرافیای استراتژیک و ممتاز ایران این امکان را فراهم کرده است که با استفاده از امکانات ترانزیتی پیشرفته ای که در چند سال اخیر فراهم شده است و از مسیر ترانزیتی جدیدی که به مراتب کوتاه‌تر از مسیرهای موجود است، و تعدد مرزهای آبی و خشکی بر جذابیت آن می‌افزاید، خدمات ترانزیت ترافیک را با کیفیت بهتر و با هزینه کمتر ارائه کرد.

او تاکید بر لزوم تعامل بخش خصوصی ایران با شرکت‌های خارجی و بین المللی داشت و اظهار کرد:با توجه به حضور گسترده شرکت‌های داخلی در این اجلاس در کنار شرکتهای خارجی، فرصت بسیار مناسبی برای تعامل بین همه دست اندرکاران در زمینه‌های مختلف فراهم شده است که امیدوارم به خوبی از آن استفاده شود.

وزیر ارتباطات:اجازه تبلیغات تلگرامی داده نمی شود

به گزارش تک۲۴، محمود واعظی،وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به سیاست های جدید دولت در مورد فعالیت شبکه های اجتماعی خارجی تاکید داشت: به زودی طرح حمایتی از سرویس دهنده های داخلی را به شورای عالی فضای مجازی می بریم تا به تمامی دستگاه ها و نهادهای دولتی ابلاغ شود که از خدمات سرویس دهنده های داخلی در حوزه سایت ها و شبکه های اجتماعی استفاده کنند.

واعظی با تاکید بر اینکه باید به تولیدات داخلی احترام گذاشت، افزود: اگرچه معتقدیم که مردم باید از سرویس های داخلی استفاده کنند اما باید فضایی فراهم شود تا این سرویس دهندگان بتوانند پاسخگوی نیاز مردم باشند و بتوانیم اعتماد مردم را در این زمینه جلب کنیم.

او با بیان اینکه در دستور کار داریم مقررات را از سوی دولت و قوه قضاییه برای شبکه های اجتماعی داخلی تسهیل کنیم، اذعان داشت: علاوه بر امکانات فنی و کمک های مالی در نوع خدماتی که این شبکه ها می دهند می توانیم نقش حمایت کننده داشته باشیم.

وی اطمینان حاصل کرد: در این راستا هم اکنون هیچ یک از شبکه های اجتماعی خارجی اجازه فعالیت  و تبلیغات در ایران را ندارند و نمی توانند خدمات مربوط به دولت را ارائه دهند. در این راستا با آگاهی رسانی و جلب اعتماد مردم شبکه های اجتماعی داخلی می توانند بسیاری از خدمات مورد نیاز مردم را ارائه دهند و علاوه بر تضمین امنیت اطلاعات در داخل کشور، کیفیت تبادل محتوا و سرعت خدمات نیز افزایش خواهد یافت.

قیمت و زمان عرضه آیفون ۷ مشخص شد

تنها کمی از معرفی آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس به همراه اپل واچ سری ۲ می‌گذرد اما سیل اخبار جدید از کنفرانس خبری اپل همچنان در جریان است. این کمپانی قیمت آیفون ۷ و مدل پلاس آن و همچنین زمان عرضه آنها را مشخص کرد.

به گزارش زومیت، کمپانی اپل، قیمت آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس و همچنین زمان عرضه آنها را مشخص کرد. هر دو دستگاه در یک زمان قابل پیش خرید بوده و هم‌زمان در ویترین فروشگاه‌ها قرار خواهند گرفت.

این دو گوشی تازه معرفی شده از نظر ابعاد، شباهت زیادی به آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس دارند. همچنین اعلام شده که قرار است لوازم جانبی مختلفی برای آنها عرضه شود. آیفون ۷ قرار است در رنگ‌های مختلفی عرضه شود که می‌توان به رنگ جدید خاکستری تیره اشاره کرد. آیفون ۷ پلاس نیز دارای رنگ‌های مشابهی با مدل معمولی بوده که در میان رنگ‌بندی‌ها می‌توان به رنگ مشکی براق اشاره کرد.

کمپانی اپل اعلام کرده است که از ۱۷ شهریور ماه، بعد از پایان یافتن کنفرانس خبریش کاربران می‌توانند اقدام به پیش خرید آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس کنند. از نظر قیمت نیز گفته شده که این دو تلفن هوشمند تفاوت چندانی با قیمتی که آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس در زمان عرضه داشتند نخواهند داشت. قیمت آیفون ۷ از ۶۴۹ دلار آغاز می‌شود و برچسب قیمتی حداقل برای آیفون ۷ پلاس نیز ۷۶۰ دلار خواهد بود.

مسئولین کمپانی اپل اعلام کرده اند آیفون‌های جدید در ۲۶ شهریور ماه (۱۶ سپتامبر) عرضه خواهند شد و علاقه‌مندان می‌توانند از طریق سفارش آنلاین یا رفتن به فروشگاه‌ها در ۲۶ شهریور ماه (۱۶ سپتامبر) اقدام به خرید آیفون هفت و آیفون هفت پلاس کنند. پیشخرید پرچمداران اپل نیز از نوزده شهریور، ۹ سپتامبر شروع میشود.

اپل بیش از یک میلیارد آیفون به فروش رسانده است

به گزارش زومیت، تیم کوک در جریان کنفرانس اپل اعلام کرد که این کمپانی پس از عرضه‌ی آیفون در سال ۲۰۰۷ در مجموع بیش از یک میلیارد دستگاه از این گوشی هوشمند را به فروش رسانده است.

تیم کوک در جریان کنفرانس معرفی آیفون‌های جدید اپل اعلام کرد که این کمپانی از زمان عرضه‌ی اولین نسل آیفون در سال ۲۰۰۷ میلادی موفق شده تا بیش از یک میلیارد دستگاه آیفون به فروش برساند. بسیاری از تحلیل‌گران وال استریت در ماه‌های اخیر از شکستن این رکورد توسط اپل خبر داده بودند.

آیفون با این عدد به پرفروش‌ترین گوشی هوشمند تاریخ تکنولوژی تبدیل شده است که دست یافتن به آن کار چندان راحتی نیست.

نجات جان یک مرد توسط گوشی هواوی P8 لایت

به نقل از زومتک، در کنار اخبار نامطلوب انفجار گوشی ها و فوت افراد بر اثر سلفی در مکان های خطرناک،بد نیست که هر از چندگاهی اخباری خوشایند به گوشمان برسد.ماجرا از این قرار است که هفته قبل چند دزد به مردی ۴۱ ساله با نام سیراج آبراهام اهل کیپ تاون در کشور آفریقای جنوبی حمله می کنند و یکی از آنها دوبار به سینه این مرد شلیک می کند اما خوشبختانه او عمرش به دنیا بوده و سالم می ماند.

او بسیار خوش شانس بود که از گوشی هواوی P8 لایت استفاده می کرد،بدین علت که این گوشی زمانی که در جیب کت سیراج آبراهام بود،در برابر اصابت گلوله ها به بدن او مقاومت کرده بود.

انتشار این خبر در رسانه ها باعث شد مدیران هواوی از این اتفاق اطلاع یابند و به همین علت مدیر مارکتینگ منطقه جنوب آفریقای هواوی،آقای سیراج ابراهام و همسرش را به مهمانی نهار دعوت کرد تا گوشی جدید پی ۹ لایت را به او اهدا کند.هواوی ترتیبی داده که این مرد بتواند تمام بازی های تیم فوتبال  Ajax Cape Town را بعنوان مهمان ویژه در استادیوم این شهر به تماشا بنشیند.

ارزانترین گوشی ۵.۵ اینچی جهان تنها ۷ دلار

به نقل از زومتک، هند به عنوان دومین کشور پرجمعیت دنیا با در دست داشتن حدود ۱ میلیارد نفر سکنه، بعد از کشور چین بزرگترین و بهترین محل برای خرید و فروش هر نوع کالایی مخصوصا محصولی به محبوبیت گوشی های هوشمند محسوب می شود.

اگر بحث را به خرید و فروش گوشی های هوشمند بکشانیم، هندی ها به طور دیوانه واری به گوشی های اندروید علاقمند بوده و نسبت به iOS و آیفون بی تفاوتند.این حرف در حد حدس و گمان و شایعه نیست، بلکه آمار رسمی و کوبنده ای آن را پشتیبانی می کند.طبق آخرین آمارگیری که از خرید و فروش گوشی های هوشمند در کشور هند انجام شده بود، ۹۷% کاربران این کشور از گوشی های اندروید استفاده می کنند که این عدد به وضوح گویای حاکمیت اندروید در این کشور آسیایی است.

البته، هند تنها کشوری مصرف کننده نیست، بلکه چندین تولیدکننده گوشی هوشمند در حدود ۶۵ تا که حتی صادرات خارجی نیز دارند در آن مشغول به فعالیتند.مدتی قبل یکی از این کمپانی ها با نام Ringing Bells اقدام به فروش یک گوشی هوشمند با سخت افزاری قابل توجه با قیمتی زیر ۵ دلار نمود.اما حال نوبت به ChampOne رسیده تا محصولی رقابتی دیگری را در این بازار ارائه کند، گوشی هوشمندی که تنها ۷ دلار قیمت دارد.

Champ.3این محصول C1 نام گرفته و از سخت افزار قابل توجهی برخوردار است.از جمله ویژگی های این گوشی هوشمند می توان به صفحه نمایشگر ۵.۵ اینچی با وضوح تصویر  HD اشاره کرد که آن را در دسته بندی فبلت ها قرار می دهد.

بهره بردن از اسکنر تشخیص اثر انگشتدر کنار ۲ گیگابایت حافظه رم، همچنین استفاده از دوربین پشتی ۸ مگاپیکسلی و پردازشگر MediaTek MT۶۷۳۵ SoC با قدرت ۱.۳ گیگاهرتز از دیگر ویژگی های سخت افزاری این گوشی است که در مقایسه با قیمت آن شگفت انگیز است که تا روزهای آتی در بازار هند توزیع می شود.

گفتنی است بعد از محصول شرکت هندی Ringing Bells ، گوشی C1 به عنوان دومین گوشی هوشمند ارزان قیمت دنیا محسوب می شود.

رونمایی سامسونگ و مرسدس بنز از استفاده گوشی هوشمند به عنوان کلید ماشین در IFA 2016

به گزارش زومتک، شرکت خودروسازی مرسدس بنز از همکاری خود با سامسونگ برای معرفی کلید دیجیتالی خودروهای بنز در مراسم IFA 2016 خبر داد، به ادعا سامسونگ این فناوری از چنان سطح امنیتی برخوردار است که از ویژگی امنیتی ضد نفوذ ese استفاده می کند، این فناوری در برنامه اندرویدی مرسدس بنز قرار گرفته است، برنامه به راننده این امکان را می دهد تا بدون نیاز به اینترنت مرسدس بنز خود را روشن کند و درب های آن را قفل و باز کند.

سؤالی که مطرح است این است که این برنامه چگونه کار می کند؟ هدف از ساخت این برنامه این بود که راننده بتواند بدون استفاده از اینترنت قفل درب های ماشین را باز کند و موتور آن را روشن کند، پس هر دو شرکت فهمیدند که باید از تراشه NFC موجود در اسمارت فون ها استفاده کنند. تکنولوژی NFC، یک عنصر ایمن قرار گرفته در اسمارت فون ها هست که برای افراد حساس به امنیت ساخته شده است، از NFC برای عواملی مانند پرداخت الکترونیکی پول، خرید بلیط و … استفاده می شود.

البته این فناوری جدید بی عیب و نقص نیست، استفاده از قابلیت های برنامه با استفاده از تکنولوژی NFC تنها در محدوده مشخصی از ماشین امکان پذیر است و در حالیکه که سیستم کی لس –KEY LESS-  مرسدس بنز اجازه ی دسترسی به خودرو را داشته باشد. سامسونگ همچنین اعلام کرده که تنها مدل های محدودی از اسمارت فون هایش می توانند این ویژگی را داشته باشند که البته همین مورد برای مرسدس بنز هم صدق می کند و مدل جدید خودرو های این شرکت می توانند با اسمارت فون ها سازگاری داشته باشند.

با تمام این شرایط، مرسدس بنز قصد دارد تا سطح این فناوری را بالاتر ببرد و در آینده امکاناتی همچون تشخیص یک گوشی خاص برای راننده، تنظیم آینه و صندلی و دیگر قابلیت ها را به این برنامه بیفزاید.

سوپر ماریو به آی او اس آمد؛ به گذشته برگردید!

به نقل از دیجی رو، اولین رویداد مراسم اپل به نوستالژی گیمرها اختصاص داشت، در این رابطه تیم کوک و شیگرو میامتو سازنده ماریو اعلام کردند اولین بازی ماریو برای سیستم‌های موبایلی به نام Super MarioRun تا تعطیلات سال نو میلادی برای آی او اس عرضه خواهد شد.

سوپر ماریو ران در اصل یک بازی دو بعدی دوندگی است که باید سکه‌ها را در طول مسیر جمع کنید و با لمس صفحه نمایش از روی موانع عبور کنید، هر چه قدر که مدت زمان لمس شما طولانی‌تر باشد ماریو نیز به ارتفاع بیشتری می‌پرد و با توجه به اینکه این بازی در سبک دوندگی بی پایان طراحی شده است کنترل بازی با یک دست ساده خواهد بود.

به جز ویژگی‌های معمول بازی‌های حرکتی، این بازی از یک ویژگی منحصر به فرد به نام Toad Race  برخوردار است که اجازه می‌دهد با دوستانتان در حالت چند نفره رقابت کنید. همچنین احتمالاً مهمترین نکته درباره خبر انتشار سوپر ماریو برای آی او اس این است که بازی Super Mario Run یک بازی رایگان با خریدهای درون برنامه ای نیست و از قیمت معین برخوردار است که باعث می‌شود برای دریافت ویژگی‌های اضافی داخل بازی نیازی به پرداخت نباشد. همچنین قابل ذکر است که این بازی در اواخر ۲۰۱۶ عرضه خواهد شد.

مدیاتک برای تولید شارژرهای بدون سیم با اپل همکاری میکند

به گزارش تکنولوژی نیوز، اگرچه بسیاری از سازندگان و تولیدکنندگان تلفن‌های همراه به استفاده از سیستم شارژ بدون سیم روی آورده اند، هنوز هم برخی از سازندگان هستند شارژ دستگاه به کمک سیم را ترجیح می‌دهند. در این حالت، لوازم جانبی بسیار زیادی وجود دارد اما همیشه پشتیبانی رسمی و استفاده از وسایلی که توسط سازندگان مطرح ساخته می‌شود، می‌تواند بهتر باشد.

با توجه به اطلاعات جدیدی که توسط وب‌سایت دی‌جی تایمز منتشر شده، اپل و مدیاتک در تعاملی با یکدیگر قصد تولید شارژرهای بدون سیم را دارند. البته باید اشاره کنیم که قرار نیست از این وسیله و یا سیستم آن به صورت مستقیم برای آیفون استفاده شود اما به نظر می‌رسد که اپل قصد دارد وسیله ای را به کمک مدیاتک تولید کند که بتواند آیفون را به صورت بدون سیم شارژ کند.

شاید بتوانیم این مورد را یک وسیله جانبی رسمی از سوی اپل همچون یک کیف مخصوص برای شارژ بدون سیم آیفون در نظر بگیریم، چیزی همانند دیگر وسایل جانبی که پیشتر اپل به صورت رسمی در اختیار کاربران قرار داده است. چنین اقدامی از سوی اپل می‌تواند بسیار جذاب باشد چرا که سازندگان قصد ندارند از آن به صورت مستقیم برای آیفون استفاده کنند. شاید چنین کاری برای سنجیدن واکنش کاربران نسبت به وجود چنین سیستمی برای آیفون باشد.

هنوز مشخص نشده که اپل چه زمانی این شارژر بدون سیم را در اختیار کاربران قرار خواهد داد.

معرفی رسمی گلکسی فولدر ۲ سامسونگ

به گزارش تک۲۴، شایعات و تصاویر بسیاری از مدتها پیش درخصوص گوشی تاشوی جدید سامسونگ با نام گلکسی فولدر ۲ منتشر شده بود و به تازگی خبر رونمایی رسمی این گوشی با شماره مدل SM-G1600 در کشور چین منتشر شده است.در قلب این گوشی پردازنده کوالکام قرار دارد و مدیریت نرم افزاری این گوشی هم برعهده سیستم عامل اندروید ۶٫۰٫۱ مارشمالوی گوگل است.

نزدیک به ۶ هفته پیش بود که گوشی هوشمند و تاشوی گلکسی فولدر ۲ در وبسایت آژانس نظارتی چین با نام تنا(TENNA)رویت شد و موفق به اخذ تاییدیه این آژانس به منظور ورود به بازار کشور چین شد.این گوشی دارای صفحه نمایش ۳٫۸ اینچی است که تنها اندکی کوچکتر از آیفون SE است و بلندی این گوشی در زمان تا شدن تا ۱۲۲ میلیمتر است و زمان باز شدن این گوشی به طور کامل،حدودا تا دو برابر این مقدار قد می کشد.

اکنون اگر اجازه می دهید به اعلام مشخصات این جدید با طرح قدیم بپردازیم!گلکسی فولدر ۲ دارای صفحه نمایشگر ۳٫۸ اینچی با وضوح ۸۰۰ در ۴۸۰ پیکسل است.وظیفه پردازش هم بر شانه تراشه اسنپدراگون ۴۲۵ ساخت کمپانی آمریکایی کوالکام است.همچنین حافظه رم ۲ گیگابایتی هم در کنار پردازنده قرار دارد.حافظه داخلی این گوشی هم ۱۶ گیگابایت با امکان ارتقا است.باتری ۱۹۵۰ میلی آمپرساعتی این گوشی هم طبق گفته سامسونگ تا ۳۱۸ ساعت در حالت استند بای نگه می دارد.

این گوشی دو سیم دارای دوربین اصلی ۸ مگاپیکسلی به همراه یک فلش LED و یک دوربین ۵ مگاپیکسلی در جلوی دستگاه است.قیمت این گوشی در طول برگذاری رویداد معرفی معین نشد،اما طبق شایعات پیشین احتمال می رود این گوشی با ارزش تقریبی ۲۸۵ دلار به بازار ارسال شود.

خودرو مفهومی Varsovia که برای راننده صندلی عقب طراحی شده است

خودروهای مفهومی همیشه دارای ویژگی‌های خارق العاده و فریبنده هستند که هر عاشق خودرو و به طور کلی‌تر هر فردی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. به گزارش زومیت، در این مقاله به بررسی خودروی مفهومی Varsovia که توسط یک شرکت لهستانی ارائه شده است، می‌پردازیم.

تصویر خودرو کاملا لوکسی همانند بنتلی، رولز رویس و میباخ را در ذهن خود مجسم کنید. این خودروسازان این کار را طی دهه‌های اخیر انجام داده اند و به آرامی در حال تکمیل سیستمی برای رانندگی در صندلی عقب هستند. اما اگر شما کمی پیش‌روتر باشید و خودرویی را ایجاد نمایید که از طراحی‌های سنتی فاصله داشته باشد، چی می‌شود؟ یک شرکت لهستانی گمان می‌برد که این مشکل را با طراحی خودروی مفهومی وارسویا (Varsovia) حل کرده است. در قلب فلسفه طراحی خودرو، چه طراحی خارجی و چه طراحی داخلی، نوعی مینیمالیسم وجود دارد. طراحی خودرو البته شباهت زیادی به کادیلاک اسکالا (Cadillac Escala) دارد؛ البته این چیز بدی نیست!

هر اندازه که ظاهر بیرونی این خودرو معمولی و معقول است، فضای داخلی آن کاملا متفاوت است. صندلی سرنشین جلو حذف شده تا فضای بهتری برای اتاق نشیمن راننده‌ی خوش‌شانس صندلی عقب برای استراحت مهیا شود. این طرح مفهومی پیش از این توسط ولوو در انجمن مهندسان خودرو SAE مطرح شده بود که البته به اندازه‌ی طرح وارسویا لوکس نیست.

اما میزان این لوکس بودن چقدر است؟ صندلی‌های عقب با استفاده از سیستم آب‌گرم توسعه یافته است که باعث می‌شود سرنشینان توانایی تنظیم گرما، سرما، ماساژ و سفتی ۹ بخش مستقل را داشته باشد. اگر سرنشینان نمی‌خواهند خود را با این تنظیمات به زحمت بیندازند، مجموعه ای از سنسور‌های داخلی، آن را با توجه به وزن و تنظیم کاربر به صورت خودکار، سازگار می‌کنند. این سنسور‌ها برای شناسایی مود خودکار، با یک دوربین ترکیب می‌شوند. این یک عملکرد است که اغلب در خودرو‌های مفهومی وعده داده شده است، اما هنوز هیچ کس آن را تولید نکرده است. هدف وارسویا (Varsovia) تنها صندلی‌های ماساژ نیست بلکه می‌خواهد خودرو را به یک دفتر کار همراه لوکس تبدیل نماید. دو صفحه‌ی نمایش ۱۹ اینچی با سقف یکپارچه شده است که توسط ماوس، صفحه کلید و تبلت کنترل می‌شود. نمایشگر زمانی که مورد استفاده قرار نمی‌گیرد به سقف شیشه ای تبدیل می‌شود تا امکان مشاهده‌ی مناظر طبیعی ایجاد شود. اینترنت ماهواره ای نیز می‌تواند سرنشینان را به جهان بیرون متصل کند و سیستم طوری طراحی شده که به صورت خودکار با تلفن همراه سرنشین برای کنفرانس‌های تلفنی ارتباط برقرار کند. زمانی که سیستم برای کار مورد استفاده قرار نگیرد می‌تواند به عنوان جذاب‌ترین سینمای صندلی عقب جهان مورد استفاده واقع شود.

قدرت خودرو توسط یک سیستم انتقال قدرت هیبریدی تامین شده است. مجموعه‌ی باتری قادر به تامین حدود ۳۵۰ کیلومتر بدون کمک ژنراتور بنزینی است که با استفاده از این ژنراتور بنزینی ۵۰۰ کیلومتر دیگر هم می‌تواند طی کند. وزن خودرو حدود ۲۰۰۰ کیلوگرم است. همچنین شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت این خودرو نیز کمتر از ۵ ثانیه ادعا شده است.

علاوه بر ارائه مواد و گزینه‌های سفارشی، شرکت سازنده‌ی لهستانی می‌گوید که مشتریان قادر به سفارشی‌سازی چرخ‌های خودروی خود هستند و  به طور قابل توجهی می‌توانند روی شکل کلی خودرو تاثیر گذار باشند. این شرکت همچنین ادعا می‌کند که سطح VIP B7 با پوشش زره ای نیز در دسترس خواهد بود.

همانطور که شما ممکن است این نتیجه‌گیری را کرده باشید، همه این مسائل در حال حاضر پا در هوا، غیر منطقی و بی‌اساس هستند. این شرکت که پیش از این هیچ خودرویی تولید نکرده است، قصد دارد یک نمونه‌ی اولیه از وارسویا را در یک نمایشگاه بین‌المللی در معرض نمایش قرار بدهد.

امیر سرمدی

درباره امیر سرمدی

فعال رسانه ای نابینایان، متولد سال 68 و ساکن تهران.
این نوشته در آیفون, اخبار, اطلاع رسانی, اندروید, کامپیوتر, گزارش, معرفی ابزار ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

14 پاسخ به دکه خبر. مروری بر آخرین اخبار جهان تکنولوژی و فناوری

 1. 1

  درود. مرسی از اخبار. چااااااکریم. مدال به من ندی خودت میدونی ها. گفته باشم.
  رااااااستیی یادت نره که.

 2. 2
  احمد عبدالله پور احمد عبد الله پور says:

  سلاااام سلااام و دروووود دروووود بر داش امیییر جووون خب من این پست رو یکشنبه توی سایت pactos.net خونده بودم فقط اومدم برای تشکر امیییر جووون بابت انتشار دکه ی خبر در این جا متشکرم و مرسی که این همه زحمت میکشی سلامم رو به همسر گرامی مامان تبسم برسوووون امیییر جون مرسی بابت این پست در پناه یگانه دادآر دادآفرین بدرود و خدا نگه دار

 3. 3

  سلام
  مرسی از زحمتی که میکشی
  خبرهای خوبی بودن به خصوص کاهش نرخ اینترنت که فکر نمیکنم عملی بشه خخخ
  موفق باشی

  • 3.1

   سلام پریسیما. خواهش.
   البته در برخی شرکت ها عملی شده.
   به ویژه اینکه برخی شرکت ها از جمله شاتل، کلاً آپلود خودشون رو رایگان کردن و در هر ۲۴ ساعت شبانه روز، هر فایلی که آپلود بشه جز حجم ماهیانه مشترکان محسوب نمیشه و این خیلی امکان خوبیه.

 4. 4
  گوشه نشین says:

  سلام و تشکر از ارسال اخبار خوبی که منتشر میفرمایید و این اخبار را به آسانی در اختیار دوستان قرار میدهید….موفق باشید….

 5. 5
  محمد میر‌قاسمی says:

  عالی بود
  خییییلی پست عالی ای بود
  واقعا لذت بردم,بازم از این پست ها بزن,من خیلی به این اخبار علاقه دارم
  کاش یه سایتی بود همه ی این اخبارو یه جا و هر روز میزاشت

  • 5.1

   سلام محمد جان. ممنونم.
   ببین منابعی که در اخبار ذکر شده، تقریبا سایت های تخصصی فناوری و دنیای تکنولوژی هستن.
   اما هیچ کدومشون در این حد گسترده فعالیت نمیکنن که مثلا روزی ۱۵ ۲۰ تا خبر منتشر کنن.
   به همین خاطر، ما در وبسایت نابینایان پکتوس، روز های شنبه هر هفته رو به دکه خبر دنیای تکنولوژی و فناوری اختصاص دادیم.
   هدفی که از انتشار این مجموعه داریم، اینه که میاییم هفت هشت تا سایت تخصصی در این زمینه رو رصد میکنیم و اخبار خوب و به درد بخورش رو گردآوری کرده و در قالب مجموعه دکه خبر منتشر میکنیم.
   سعی میکنم هر چند وقت یک بار، گلچین اون مجموعه رو در محله هم منتشر کنم.
   خلاصه اگه به اخبار این حوزه علاقه داری و میخوای روزانه پیگیر باشی، از همون منابعی که در اخبار اشاره شده پیگیر باش.

 6. 6
  sadegh says:

  سلام در خصوص عنوان اول یک نظر بدم
  خیلی خوشحالم که اینترنت کشور یک سر و ثامانی گرفته
  از خرداد ۱۳۹۲ به بعد واقعا اینترنت پیشرفت کرد
  آقا ی واعذی وزیر محترم ارطباطات تشکر میکنیم
  واقعا من یادم هست از سال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۹۲ ما از اینترنت خیری ندیدیم
  یعنی در سال های قبل وضعیت اینترنت خراب بود قیمتش هم گران بود
  این در حالی بود که کشور درآمد ۸۰۰ میلیارد دلاری داشت
  اما خوشبختانه امروزه با وجود کم بودن منابع و پایین آمدن قیمت نفت کشور و اینترنت خیلی پیشرفت کرده
  من خودم از اینترنت رازی هستم
  یعنی از سال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۹۲

  یادم هست
  قیمت ها سر به فلک میکشید
  و واقعا اینترنت وضعش خراب بود
  اما از خرداد ماه سال ۱۳۹۲ یک سری پروژه اجرا شد
  که اینترنت را متحول کرد
  این پرژه ها از سال ۱۳۸۴ تا سال ۱۳۹۲ معطل مانده بود با وجود داشتن درآمد های کلان متاسفانه صنعت فناوری مثل بقیه ی امور پیشرفتی نکرد

  • 6.1

   سلام صادق.
   قطعا یکی از شاخصه های توسعه در هر جامعه ای، میزان دسترسی مردم اون جامعه به شبکه سراسری اینترنت هستش.
   با گسترش زیرساختهای فنی در کشور ما، در سال های اخیر شاهد بهبود کیفی اینترنت در ایران بودیم.
   اما باید یادمون باشه هنوز با کشور های پیشرفته در این زمینه فاصله بسیاری داریم و در مقایسه با خیلی از کشور ها هنوز شرایط اینترنت در کشور ما قابل قبول نیست.
   در کشور آمریکا، ارائه اینترنت با سرعت ۱۰۰ مگابایت تا سال ۲۰۲۰ میلادی در روستا ها هم اجباری شده، این در حالیه که شرکت مخابرات در ایران، هنوزم که هنوزه درگیر ارائه اینترنت با سرعت های ۱۲۸، ۲۵۶ یا ۵۱۲ کیلوبایت هستش و سرعت های بالای یک مگابایت رو عمدتا به صورت حجمی عرضه میکنه.
   به هر حال امیدوارم در این زمینه هم روز به روز شاهد پیشرفت های جدی تر نسبت به سال های اخیر باشیم.
   ممنون از بیان نظرت.

 7. 7
  حمید رضایی پویا says:

  سلام عالی بود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *