دکه خبر. مروری بر داغترین اخبار جهان فناوری و تکنولوژی

سلااام به بچه های با صفای محله.
پیشاپیش روز دانش آموز رو به همه ی دانش آموزان عزیز تبریک میگم.
تو روزی که استان های نیمه غربی، مناطق شمال غرب، استان های شمالی و ساکنان دامنه های جنوبی البرز هوای بارونی و در مناطق سردسیر برفی رو تجربه می کنن، خبر های داغ جهان تکنولوژی و فناوری رو تقدیم شما گرامیان می کنم.

امروز چهارشنبه و فردا پنجشنبه 13 آبان، حسابی هوا در نیمه غربی و شمالی کشور خنک یا بهتر بگم سرد میشه، بنابر این لباس گرم بپوشین تا سرما نخورین.

منبع کلیه اخبار گرداوری شده،
وبسایت نابینایان پکتوس
است.

 

ارسال پیامک  انبوه تبلیغاتی از سیم کارت های شخصی مسدود می شود

به گزارش تکنولوژی نیوز،به گفته حسین فلاح جوشقانی، معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، به دنبال راه اندازی سامانه غیر فعال سازی دریافت پیامک های تبلیغاتی (سامانه 800)، شاهد نارضایتی مشترکان از برخی پیامک های تبلیغاتی از طریق شماره های شخصی بودیم.

وی تصریح کرد: ارسال پیامک تبلیغاتی از شماره های شخصی از مصادیق پیامک انبوه بوده و طبق مصوبه شورای عالی فضای مجازی، ارایه کنندگان خدمات ارتباطی باید امکان فعال سازی و یا غیر فعال نمودن دریافت پیامک های انبوه از این طریق را برای کاربران فراهم کنند.

بر این اساس طبق اطلاعیه سازمان تنظیم مقررات، قابلیت ارسال پیامک تمامی سیم کارت هایی که به صورت شخصی برای سایر مشترکین پیامک انبوه تبلیغاتی ارسال می کنند، مسدود می شود و اپراتورها ملزم هستند تا زمان ایجاد این امکان برای کاربران، در صورتی که مشترکین از طریق سیم کارت شخصی خود به ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی اقدام کنند، امکان ارسال پیامک آن ها مسدود شود.

معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی ادامه داد: پس از ایجاد امکان فعال سازی و غیر فعال سازی دریافت پیامک انبوه برای کاربران و تایید رگولاتوری، پس از اطلاع رسانی، امکان باز کردن قابلیت ارسال پیامک انبوه برای این دسته از سیم کارت های مشترکان فراهم می شود.

MTN بیست میلیون یورو به سرمایه گذاری خود در اسنپ افزود

اسنپ، اولین و بزرگترین شرکت نرم افزاری درخواست خودرو در ایران، سرمایه عظیمی از MTN دریافت کرد.

به گزارش تکنولوژی نیوز، شرکت MTN هفته گذشته، ۲۰ میلیون یورو به میزان سرمایه گذاری خود در شرکت اسنپ و دیگر شرکت های زیرمجموعه گروه اینترنتی ایران افزود.  این افزایش سرمایه با هدف سرعت بخشیدن به رشد این اپلیکیشن و توسعه خدمات آن در دیگر شهرهای ایران انجام شده است.

 همانطور که می دانید اسنپ به عنوان اولین و بزرگترین شرکت نرم افزاری درخواست خودرو در ایران، از سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را آغاز کرده و میانگین رشد ماهیانه آن تاکنون ۱۰۰درصد بوده است.

گروه MTN اپراتور پیشرو در بازاری در حال رشد است که مشترکین خود را در ۲۲ کشور در آسیا، آفریقا و خاورمیانه متصل می کند. این گروه همچنین سهام دار عمده در ایرانسل و گروه اینترنتی ایران است. MTN در پهنه فعالیت های خود رکورد ۲۳۲.۶ میلیون مشترک مخابراتی را به ثبت رسانده است.

 شهرام شاهکار، مدیرعامل اسنپ، در خصوص افزایش سرمایه 20 میلیون یورویی گفت: «این سرمایه گذاری به ما کمک می کند تا بتوانیم خدمات اسنپ را در دیگر شهرهای ایران نیز گسترش دهیم و امکان دسترسی به این خدمت استثنایی را برای همه مردم ایران فراهم کنیم. ما به عنوان اولین و بزرگترین اپلیکیشن درخواست خودرو که در ایران تولید و توسعه یافته، به آنچه همگی تا اینجا به دست آورده ایم افتخار میکنیم و به تحکیم موقعیت خودمان به عنوان پیشتاز بازار، با پشتیبانی قوی از سمت MTN، ادامه خواهیم داد

رتبه 37 ایران در میزان استطاعت در پرداخت هزینه های ICT بین 139 کشور

به گزارش تکنولوژی نیوز، مرکز برنامه ریزی و نظارت راهبردی فناوری اطلاعات وابسته به سازمان فناوری اطلاعات ایران، گزارش مجمع جهانی اقتصاد در خصوص نوآوری کشورها در اقتصاد دیجیتال را منتشر کرد. این گزارش براساس ارزیابی کشورها از شاخص آمادگی شبکه ای (NRI) در سال ۲۰۱۵ به دست آمده است.

در شاخص آمادگی شبکه ای (Networked Readiness Index) کشورها برای دیجیتالی شدن در ۴ زیرشاخص محیط، آمادگی زیرساختی، استفاده و کاربری و نیز تاثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات ارزیابی می شوند. این گزارش نشان می دهد که کشورمان با ۴ پله صعود، در میان ۱۳۹ کشور جهان، از رتبه ۹۶ در سال ۲۰۱۴ به جایگاه ۹۲ دست پیدا کرده است. در این رده بندی رتبه ایران در زیرشاخص محیط ۸۲، از نظر آمادگی زیرساختی و مهارت ها ۸۳، از نظر استفاده کاربران ۹۹ و از نظر تاثیرگذاری ۱۰۲ اعلام شده است.

بررسی ها نشان می دهد که قابل قبول ترین جایگاه ایران در این جدول، در بخش استطاعت در پرداخت هزینه های فناوری اطلاعات و ارتباطات است. ارزیابی انجام شده از وضعیت تعرفه تلفن همراه اعتباری، تعرفه اینترنت پهن باند ثابت و همچنین سطح رقابت در حوزه اینترنت و تلفن مناسب است و به همین دلیل ایران در میان ۱۳۹ کشور رتبه ۳۷ را در میزان استطاعت در پرداخت هزینه ها دارد. اما با این وجود سطح رقابت در این حوزه با کسب امتیاز ۰.۸۵ از ۲، وضعیت مناسبی را از این منظر نشان نمی دهد.

پایین ترین رتبه ایران نیز متعلق به ارزیابی انجام شده از استفاده کسب و کارها از فناوری اطلاعات و ارتباطات است. در این ارزیابی، از حیث استفاده از ICT برای تراکنش های بنگاه به بنگاه  ( B۲B )، سطح آموزش کارکنان در کسب و کارها و میزان جذب فناوری در سطح بنگاه ها، امتیازهای مناسبی کسب نشده است.

کمترین امتیاز نیز متعلق به محور تاثیرات اقتصادی فناوری اطلاعات و ارتباطات است. در این محور، تاثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات بر روی مدل های سازمانی و نشانگر تعداد ثبت اختراع در حوزه ICT امتیاز مناسبی نیست.

تست اینترنت ۱۰۰ مگابایتی مخابرات در تهران

سخنگوی شرکت مخابرات تهران،محمدرضا بیدخام خبر از ارائه اینترنت پرسرعت ۱۰۰ مگابیتی به عنوان برنامه در دست انجام این شرکت داد و اظهار داشت: این سرویس که به تازگی و همزمان با نمایشگاه تله کام رونمایی شد، هم اکنون در برخی مراکز مخابراتی تهران در حال تست است.

به نقل از تک24، سخنگوی شرکت مخابرات تهران ضمن بیان اینکه سرویس VDSL۲ امکان دسترسی به اینترنت ۱۰۰ مگابیتی را ممکن می کند،اضافه کرد: VDSL۲ در اغلب موارد کارکردی مشابه اینترنت ADSL دارد با این تفاوت که در این سرویس، امکان ارائه سرعت ۱۰۰ مگابیتی حداکثر تا فاصله ۱۲۰۰ متری بر بستر کابل مسی، قابل ارائه است.

محمدرضا بیدخام عنوان کرد: در صورت موفقیت فاز آزمایشی این طرح، سرویس VDSL۲ می تواند برای استفاده های تجاری و حتی خانگی کاربرد داشته باشد و سرعت دسترسی چندین برابر بیشتر را برای مشترکان فراهم کند.

انتشار مشخصات تبلت نوکیا D1C

به گزارش تک24، اینطور که به نظر می رسد،موتور غول قدیمی و باسابقه دنیای تلفن همراه یعنی نوکیا تا قبل از پایان سال جاری میلادی روشن می شود و از دستگاه های جدیدی رونمایی خواهد کرد.در هفته هایی که گذشت بنچمارک های بسیاری از تبلتی تحت عنوان نوکیا D1C انتشار یافته که متاسفانه اطلاعات زیادی در دست نیست.به تازگی این تبلت در بنچمارک GFXBench رویت شده و بدین وسیله،مشخصات فنی اش هم مشخص شده است.پیشتر احتمال می رود که D1C یک گوشی هوشمند است که مشخص شد که یک تبلت اندرویدی با سیستم عامل اندروید نوقا است.

طبق اطلاعات این بنچمارک،نوکیا D1C با اندروید ۷٫۰ نوقا عرضه می شود.در قلب دستگاه هم پردازنده احتمالی اسنپدراگون ۴۳۰ با هشت هسته پردازشی و فرکانس ۱٫۴ گیگاهرتز با پردازنده گرافیکی آدرنو ۵۰۵ قرار دارد.حافظه رم پردازشی ۳ گیگابایتی با حافظه داخلی ۱۶ گیگابایتی از دیگر مشخصات این تبلت است.گفتنی است که از ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی میتوان از ۹ گیگابایت استفاده کرد.در پنل پشت یک دوربین با کیفیت ۱۶ مگاپیکسل قرار دارد.در پنل جلو هم یک دوربین با کیفیت ۸ مگاپیکسلی با قابلیت فیلمبرداری فول اچ دی تعبیه شده است.نمایشگر این تبلت هم ۱۳٫۸ اینچ با رزولوشن ۱۰۸۰ پیکسل(فول اچ دی)است.

 با اپلیکیشن Bitwalking در ازای پیاده روی خود پول دریافت کنید

در صورتی که انگیزه لازم را برای پیاده روی یا دویدن به منظور کاهش وزن ندارید، پس بهتر است به سراغ اپلیکیشن Bitwalking بروید، چراکه این اپلیکیشن در ازای پیاده روی پول پرداخت می کند.

به نقل از زومیت، در صورتی که انگیزه ی خاصی برای پیاده روی، دویدن و کاهش وزن ندارید و همواره ترجیح می دهید تا در هر شرایطی از خودرو برای رسیدن به مقصد استفاده کنید، پس بهتر است اپلیکیشن Bitwalking را مورد استفاده قرار دهید، چراکه این اپلیکیشن در ازای پیاده روی شما، پول پرداخت می کند. شاید تصور کنید که پول پرداخت شده توسط این اپلیکیشن واقعی نیست و ارزش خاصی ندارد، در حالی که این چنین نیست و با استفاده از این اپلیکیشن می توان پول های مجازی دریافت شده را به راحتی به پول واقعی تبدیل کرد. در صورت استفاده از این اپلیکیشن و قدم زدن، به ازای هر قدم مبلغی به حساب شما اضافه می شود که این مبلغ با واحد دلار بیت واکینگ است که با علامت $BW نمایش داده می شود. این پول را می توان از طریق این اپلیکیشن بصورت آنلاین خرج کرد یا آن را تبدیل به پول واقعی کرد.

در وب سایت Bitwalking در خصوص سرویس ارائه شده چنین اظهار نظر شده است:

ما معتقدیم که هر شخصی باید آزادی و توانایی درآمدزایی را داشته باشد. قدم زدن به اندازه ای برابر برای تمام مردم ارزشمند است و این ربطی به محلی که کاربر زندگی می کند و شخصیت وی ندارد. چیزی که مهم است، مسافتی است که کاربر در یک بازه ی زمانی مشخص طی می کند.

این اپلیکیشن فارغ از اینکه شما چه کسی بوده یا در کجا زندگی می کند، بصورت برابر به همه خدمات می دهد. این سرویس را می توان گزینه ی بسیار خوبی برای استفاده در کشورهای در حال توسعه خواند که اغلب سفرهای درون شهری بصورت پیاده انجام می شود. مالاوی و کنیا جزو اولین کشورهایی بودند که این اپلیکیشن  در آن ها آغاز به کار کرد. سالیم آدام، یک معلم IT در کشور مالاوی است که به کسب درآمد ۲۶ دلاری در ماه از طریق بیت واکینگ اشاره کرده است.

هنوز یک نرخ تبدیل جامع برای تبدیل دلار بیت واکینگ به دلار آمریکا وجود ندارد و این موضوع برای تبدیل شدن به یک استاندارد در نقشه ی راه کمپانی توسعه دهنده قرار دارد.

براساس قوانین بیت واکینگ هر ۱۰٫۰۰۰ قدم در این سرویس یک دلار بیت واکنیگ حساب می شود. پس از آنکه این سرویس راه اندازی شد، شماری از کشورها و کمپانی ها نیز به حمایت از این سرویس پرداختند که از جمله ی آن ها می توان به کمپانی ژاپنی Murata اشاره کرد که یک دستبند هوشمند را برای شمارش تعداد قدم ها و درآمد کسب شده در بیت واکینگ توسعه داده است. شنیده ها نشان از این دارد که تولیدکنندگان کفش نیز آمادگی خود را برای مشارکت در این طرح اعلام کرده اند. همچنین احتمالا در اینده بانک ها نیز در امر تبدیل پول الکترونیکی به پول واقعی با بیت واکینگ همکاری کنند.

اینستاگرام برای تبلت ها و کامپیوترهای مجهز به ویندوز 10 منتشر شد

فیسبوک با آپدیت کردن اپلیکیشن ویندوز 10 خود امکان استفاده از آن را برای تبلت ها و کامپیوترهای مجهز به ویندوز 10 فراهم کرد.

به گزارش زومیت، در ماه آوریل گذشته، فیسبوک اپلیکیشن های اینستاگرام، فیسبوک و فیسبوک مسنجر را برای پلتفرم یونیورسال ویندوز عرضه کرد. این پلتفرم به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا با ارائه ی یک اپلیکیشن با توجه به دستگاه و رزولوشن صفحه نمایش کاربر، این اپلیکیشن خود را تطبیق دهد. به این معنا که تنها یک اپلیکیشن می تواند روی کامپیوتر ویندوز 10، تبلت ویندوز 10، گوشی هوشمند ویندوز 10 موبایل و حتی کنسول ایکس باکس وان نیز کار کند اما اینستاگرام تنها محدود به ویندوز 10 موبایل بود.

اما حالا با آپدیت جدید این اپلیکیشن روی کامپیوترهای ویندوز ۱۰ نیز کار کرده و کاشی های زنده ی مخصوص خود را دارد و به علاوه اعلانیه ها به صورت مستقیم روی هوم اسکرین شما نمایش داده می شوند. برای دانلود این اپلیکیشن می توانید به لینک آن در استور ویندوز مراجعه کنید.

در نظر داشته باشید که برخی ویژگی ها ممکن است در نسخه ی دسکتاپ کار نکنند. برای مثال برای آپلود کردن عکس نیاز به صفحه نمایش لمسی و دوربین پشتی دارید و با وب کم نمی توانید عکسی را ثبت و آپلود کنید.

Quick، پد شارژ وایرلس ال جی با سرعتی معادل شارژرهای سیمی

ال جی پد شارژ بی سیمی به نام Quick ارایه کرده و ادعا می کند که این شارژر سرعتی معادل شارژرهای سیمی دارد.

به گزارش زومیت، ال جی حالا حداقل در زمینه ی سرعت شارژ بی سیم از سامسونگ پیشی  گرفته است، هر چند گوشی های هوشمند این شرکت در حال حاضر از فناوری مذکور پشتیبانی نمی کنند. سامسونگ مدت ها است گوشی های خود را با امکان شارژ بی سیم عرضه می کند و گوشی های جدید این شرکت از شارژ سریع بی سیم پشتیبانی می کنند. پد شارژ ال جی با نام کوئیک اما از شارژرهای سامسونگ سریع تر بوده و سرعتی معادل شارژرهای سیمی دارد.

پد کوئیک ال جی قدرت ۱۵ وات را برای دستگاه در حال شارژ تامین می کند و این در حالی است که پدهای معمول دارای قدرت ۵ واتی هستند. ال جی مدعی است این پد می تواند دستگاه شما را حدود ۳۰ دقیقه ۵۰ درصد شارژ می کند. به علاوه این پد دارای کنترلر دما نیز است تا به هنگام بالا رفتن دما غیرفعال شود.

این پد برای گوشی هایی که از شارژر بی سیم استفاده می کنند قابل استفاده است و طی یک یا دو هفته ی آینده با قیمتی نامعلوم وارد بازار می شود.

اچ پی ۴٫۰۰۰ نفر از کارکنان خود را طی سه سال اخراج می کند

اچ پی بازهم تصمیم دارد تعداد زیادی از کارمندانش را اخراج کند. در اجرای این تصمیم سود کمتر از انتظار نقش مهمی داشته است.

به گزارش زومیت، اچ پی با اخراج های گسترده غریبه نیست و متأسفانه خودش را برای دور جدیدی از این اقدام آماده می کند. طبق گزارش های افشا شده اچ پی تصمیم دارد در طول سه سال آینده بین ۳۰۰۰ تا ۴۰۰۰ شغل را حذف کند که این طرح در سال ۲۰۱۹ به پایان خواهد رسید.

اچ پی دقیقاً علت این کار را اعلام نکرده اما به احتمال زیاد به دلیل سود مالی پایین تر از پیش بینی این شرکت است. فروش کامپیوترهای اچ پی مدت هاست که وضع خوبی ندارد و نمی تواند چندان روی آن برای جبران ضررهای خود حساب کند.

گرچه انتظار می رود این شرکت ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۲۰ به بعد هرساله صرفه جویی کند. البته این مطلب دلگرمی برای افرادی که اخراج می شوند نخواهد بود اما می تواند به اچ پی کمک کند در بازار کساد پی سی ها سرپا بماند.

طرح جدید هارد اکسترنال از شرکت Western Digital

Western Digital هارد درایو های جدید خود با طراحی جدید را وارد بازار کرد.

به گزارش زومتک، شرکت وسترن یکی از معروف ترین و محبوب ترین تولید کنندگان هارد و لوازم جانبی است که به تازگی هارد های اکسترنال خود را در طرح های زیبا و رنگ های متنوع در دو مدل My Passport و My Book و با رابط USB 3.0 وارد بازار کرده است که قیمت آن ها بر اساس نوع و مقدار حافظه متفاوت است. مدل های My Passport  از ۸۰$ شروع شده و تا ۱۶۰$ ادامه دارد که شامل هارد هایی با مقدار حافظه ۱ ترابایت تا ۴ ترابایت است و مدل My Book از ۱۳۰$ تا ۳۰۰$ با مقدار حافظه ۳ ترابایت تا ۸ ترابایت در بازار موجود است.

این طراحی جدید مورد استقبال بسیاری قرار گرفت و یکی از دلایل آن این است که هارد های وسترن همیشه با آن ظاهر تکراری و قدیمی برای مدت طولانی بود که هیچ تغییری نکرده بود و اکنون این هارد ها در رنگ های مشکی – نارنجی – قرمز – آبی و زرد و با کابل های اتصال USB 3.0 دربازار موجود می باشد.

سامسونگ تولید گلکسی نوت ۷ را کاملا متوقف کرد

به نقل از زومتک، خط تولید گوشی های گلکسی، منشا اصلی درآمد سامسونگ بوده که هر ساله درآمد بالایی را در زمان عرضه پرچمدارانش نصیب خود کرده اما امسال اینگونه نبود و سامسونگ در تاریخ ۱ سپتامبر با بدترین سناریو ممکن برای نوت ۷ رو به رو شد.

فراخوان تمام گلکسی نوت ۷ های عرضه شده بخاطر نقص باتری ای که در اثر داغ شدن گوشی منفجر می شود خبر خوبی برای سامسونگ نبود. پس از این فراخوان همه ی ما فکر می کردیم که سامسونگ در ماه اکتبر دوباره به بازارهای جهانی باز خواهد گشت و میتواند موفقیت S7 را دوباره تکرار کند ولی این چنین نشد. پس از عرضه مجدد نوت ۷ هایی که سامسونگ مدعی ایمن بودن آن ها بود، آنگونه که انتظار ها از سامسونگ می رفت نبود و در هفته گذشته این بار نوت ۷ های فراخوان شده و ایمن با انفجار های مجدد و آسیب رساندن به اموال و افراد همه چیز را عوض کرد. در نهایت سامسونگ دیگر به این بحث خاتمه داد و تصمیم گرفت تا پرونده پرچمدار تازه تولید شده خود یعنی نوت ۷ را برای همیشه ببندد.

سامسونگ در حال حاضر خط تولید گلکسی نوت ۷ را کاملا متوقف کرده و با بیانیه ای در روزنامه Wall Street Journal اعلام کرده: “ایمنی مشتریان ما مهمترین اولویت ما در تولید محصولاتمان است و به همین خاطر تصمیم به توقف فروش گلکسی نوت ۷ گرفته ایم”. این تصمیم دشواری برای سامسونگ بوده است، البته این تصمیم کمک بزرگی به این شرکت کرده زیرا با فراخوان مجدد این محصول میتوانست عواقب بدی برای این برند مطرح داشته باشد که نه تنها شامل حال گوشی های هوشمندش می شد بلکه در فروش و اعتماد مشتریان نسبت به محصول دیگر این شرکت تاثیر داشت.

اما این خبر می تواند برای شرکت اپل، گوگل و دیگر رقبای مطرح سامسونگ خبر خوبی باشد زیرا یک رقیب سرسخت را کنار گذاشته اند و می توانند آمار فروش خود را افزایش دهند. هم اکنون شرکت اپل با عرضه آیفون ۷ و همچنین گوگل با رونمایی از گوشی های هوشمند Pixel رقابت جدی را با هم شروع کرده اند که با قیمت تقریبا نزدیک محصولاتشان نسبت به هم، قصد در دست گرفتن بازارهای جهانی را دارند.

فروش مجدد گلکسی S7 برای جبران زیان نوت ۷

گلکسی نوت ۷ پرچمدار جدید سامسونگ مطمئنا زیان فراوانی را برای سامسونگ داشته، در ابتدا سامسونگ از فروش اولیه نوت ۷ کاملا راضی بود که با توجه به گزارشهای انفجار این گوشی همه چیز عوض شد، گوشی هوشمندی که پس از فراخوان سامسونگ با تعداد ۲.۵ میلیونی وارد مرحله بازبینی و تعمیر شدند و روزها تلاش و خرج میلیون ها دلار نتوانست ثمر بخش باشد و با انفجار مجدد گوشی و شکست پروژه نوت ۷ زیان فراوانی را برای سامسونگ به همراه آورد.

به گزارش زومتک، گلکسی نوت ۷ زیان چند میلیارد دلاری را برای سامسونگ به همراه آورد، در نتیجه سامسونگ برای جبران این ضرر تصمیم منطقی ای گرفت، با توجه محبوبیت پرچمدار قبلی یعنی گلکسی S7 ، سامسونگ قصد دارد تا با راه اندازی مجدد خط تولید این گوشی هوشمند فروش محصولاتش را افزایش داده و بتواند دوباره ضرر وارد شده را جبران کند. طی روزهای گذشته و همزمان با اعلام توقف تولید نوت ۷ سهام شرکت سامسونگ ۸ درصد کاهش داشته که اتفاقی نادر است.

با این حال با توجه به سیاست جدید شرکت سامسونگ که البته تنها راه باقی مانده برای رهایی از بحران نوت ۷ است، این شرکت قصد دارد تا تولید دو گوشی گلکسی S7 و گلکسی S7 Edge را به همراه گوشی میان رده گلکسی A8 دوباره از سر گیرد.

گوشی گلکسی S7 هنوز هم قابل رقابت با دیگر پرچمداران اندرویدی است و توانسته است فروش خوبی را با توجه به موفقیتش در عرصه جهانی به همراه داشته باشد. البته این مسئله که گلکسی S7 نمی تواند جای خالی نوت ۷ را پر کند کاملا واضح است و با توجه به اینکه سری نوت تا سال آینده روانه بازار نمی شود، سامسونگ تصمیم گرفته تاریخ رونمایی از پرچمدار بعدی اش یعنی گلکسی S8 را کمی جلوتر بیندازد و با ارتقا مناسب سخت افزاری و افزودن ویژگی های جدیدی ( به جز منفجر شدن) دوباره به روند عادی اش باز گردد و بتواند اعتماد مشتریانش را جلب کند.

ثبت نام برای ورود به اولین کشور فضایی با نام Asgardia آغاز شد

شاید عنوان این خبر شما را به یاد فیلم های علمی-تخیلی بیندازد، اما به تازگی مرکز تحقیقات بین المللی هوا و فضا (AIRC) طی بیانیه ای، از برنامه های خود برای برپایی اولین کشور فضایی با نام Asgardia سخن گفته و اذعان داشته که این کشور، به صورت کاملا مستقل از زمینی ها فعالیت خواهد داشت. در کنفرانس خبری اخیری که در پاریس برگزار شد، دکتر Igor Ashurbeyli با اشاره به اهداف قانونی، فلسفی و علمی و مسائل پیرامون کشور فضایی Asgardia، از مردم زمین خواست تا برای نام نویسی به عنوان اولین شهروندان این کشور، در طراحی پرچم و دیگر نمادهای آن همکاری کنند.

به گزارش گجت نیوز، از سال آینده شاهد برپایی اولین کشور فضایی با نام Asgardia خواهیم بود

همانطور که در بالا گفته شد ، نام این شهر آزگاردیا (Asgardia) انتخاب شده که با الهام از شهر آسمانی آزگارد یا آسگارد در اساطیر اسکاندیناوی که بیشتر با مجموعه فیلم های ثور یا تور (به انگلیسی: Thor ) میان مردم شناخته شده ، انتخاب شده است.دکتر Ashurbeyli فلسفه انتخاب این نام را وحدت میان مردم و نشان دادن یکی بودن آنها اعلام کرده است.

رهبر این پروژه با اشاره به رویای ابدی بشر برای خروج از زمین و توسعه محل زندگی خود به جایی خارج از کره زمین، اذعان داشت که هدف فلسفی از برپایی Asgardia، ایجاد آینه ای از بشریت در فضا بوده که موارد قومی، نژادی و مذهبی درگیر آن نمی شوند.

تنها مناقشات سیاسی پایان ناپذیر میان کشورهای مختلف می تواند بسیاری از افراد را به فکر بیرون رفتن از کره زمین بیندازد. به همین جهت شاید هرگز کشور فضایی Asgardia را در جدل های سیاسی کوچک و بزرگی که در سیاره زمین وجود دارد، مشاهده نکنید. آنها تنها می خواهند به عنوان عضوی از ایالات متحده آمریکا شناخته شوند و در هیچ زمینه دیگری دخالت نخواهند داشت.

با کمی دقت، می بینید درگیری میان زمینی ها و کشورهای مختلف، تمامی ندارد. برای جلوگیری از ایجاد هر مشکلی در فضا، آنها نیازمند تدوین قوانینی کاملا جدید در رابطه با اینکه شرکت ها و کشورهای مختلف چگونه در فضا به جستجو پرداخته و کارهای تحقیقاتی خود را انجام دهند، بوده و باید زمینه دسترسی رایگان برای کشورهای در حال توسعه یا کمتر توسعه پیدا کرده را نیز فراهم کنند.

در اطلاعاتی که مدیران این پروژه جاه طلبانه ارائه کرده اند، صراحتا اعلام شده که دانشمندان می توانند در Asgardia، تحقیقات خود را بدون هیچ حد و مرزی انجام دهند. شاید این صحبت ها شما را به یاد فیلم های علمی-تخیلی و انجام آزمایش های “نادرست” یا ترسناک بیندازد. علاوه بر این، اولین کشور فضایی با نام Asgardia که قرار است خارج از سیاره زمین برپا شود، می تواند از زمینی ها در برابر سیارات مختلف، تشعشعات کیهانی و شعله های خورشیدی محافظت نماید.

با توجه به صحبت های Ashurbeyli، اولین کشور فضایی با نام Asgardia قرار است با استفاده از یک یا چند ماهواره اصلی با مجموعه ای از شبکه های کوچک تر و پلتفرم محافظ فضا شکل گیرد. احتمالا حس کنجکاوی شما هم با شنیدن این جملات مبهم برای روش کار Asgardia برانگیخته شود، اما متأسفانه اینها تمام اطلاعاتی هستند که مدیران پروژه در اختیار کاربران قرار دهند.

البته آنها قول داده اند که عدم انتشار اطلاعات بیشتر برای این نیست که آنها هیچ ایده ای در مورد پروژه خود ندارند بلکه آنها منتظر همکاری کشورها، شرکت ها و دانشمندان مختلف هستند. مدیران این پروژه نمی خواهند افراد دیگر را با دیدگاهی که خودشان دارند، محدود کنند.

به هر صورت کسانی که می خواهند به عنوان اولین شهروندان این کشور فضایی شناخته شوند، می توانند با مراجعه به سایت Asgardia نام خود را ثبت کنند. باید اشاره کنیم که 100 هزار نفر اول در اولویت خواهند بود. همچنین از افرادی که در این پروژه انتخاب می شوند، برای طراحی پرچم، نشان ها و سرود ملی کمک گرفته خواهد شد.

شاید این طرح بسیار خطرناک و ریسک پذیر باشد، اما مهندسین مرکز تحقیقات بین المللی هوا و فضا به قدری از کار خود اطمینان دارند که زمان ارسال اولین ماهواره به فضا را سال آینده اعلام کرده اند.

با ربات مفهومی Ventooz می توانید از دیوار راست بالا بروید

سال گذشته بود که شرکت دیزنی ریسرچ (Disney Research) با رونمایی از ربات Vertigo، توجه بسیاری از مردم را به خود جلب نمود. حالا یکی از مهندسین توانمند کانادایی و البته خوش ذوق با نام Charles Bombardier سعی کرده تا در طرحی مفهومی، عملکرد این ربات که قادر به بالا رفتن از دیوار بود را بهبود بخشد. در واقع ربات مفهومی Ventooz به قدری پیشرفته شده که حتی می تواند یک نفر را نیز با خود حمل کند.

به گزارش گجت نیوز، ربات مفهومی Ventooz با مجهز بودن به سیستم مکش باد، امکان حرکت بر روی سطوح مختلف را فراهم می کند

با ویژگی های بسیار خوبی که ربات پهپاد گونه Ventooz دارد، از آن می توان برای انجام کارهایی همچون بازرسی یا تعمیر سدها، استفاده در مناطق و موقعیت های خطرناک و یا یک سواری بسیار هیجان انگیز در پارک، استفاده نمود. اما این ربات چگونه کار می کند؟

4 چرخ ربات مفهومی Ventooz با داشتن سیستم مکش باد، می تواند همچون یک اختاپوس به سطوح مختلف بچسبد. همچنین دو توربو فن با ایجاد نیروی رو به پایین، می توانند نیروی بیشتری برای چسبیدن به دیواره و سطوح مختلف را فراهم کنند. برای به حرکت در آمدن این ربات، می توان از موتوری با سوخت هیدروژن یا موتوری الکتریکی با باتری های بزرگ استفاده کرد که در هر دو حالت، نیروی کشش اضافی تولید شده، امکان حرکت ربات به جهتی مشخص را فراهم می کند.

برای چرخیدن، راننده یا بهتر است بگوییم خلبان این ربات که در کابینی بند بند قرار می گیرد، باید با آزاد کردن یکی از اهرم های کناری خود، موقعیت فن های ربات را برای حرکت به جلو یا عقب مشخص کند. در همین زمان دو پمپ خلاء تعبیه شده در این ربات نیز می توانند از فعالیت مکنده های باد جلوگیری کنند تا امکان هدایت ربات برای خلبان وجود داشته باشد.

Charles Bombardier شهرت زیادی در طراحی و ارائه نمونه های مفهومی داشته و مواردی که ذکر شد، تنها گوشه ای از ایده های او برای ربات مفهومی Ventooz است. البته دیگر عملکردهای این ربات تحت تأثیر موتوری که سازندگان استفاده می کنند بوده و شاید هنوز موارد بسیار زیادی همچون سطوح مختلفی که Ventooz می تواند بر روی آن حرکت کند، مدت زمانی که بر روی آن قرار گیرد، قدرت مانور و … باشند که Bombardier هیچ اشاره ای به آنها نکرده است. دلیل این موضوع نیز سیستم موتوری ست که سازندگان برای این ربات باید در نظر گرفته باشند.

سونی 5 مورد از بازی های پلی استیشن را برای اندروید و آی او اس عرضه خواهد کرد

به نقل از دیجی رو، گیمرهایی که دوست دارند بازی های پلی استیشن را همه جا همراه خود داشته باشند و بیرون از خانه نیز آن ها را انجام دهند، باید به سراغ کنسول  «پی اس ویتا» (PS Vita) و یا مدل قدیمی تر آن، یعنی «پی اس پی» (PSP) بروند. اما به نظر می رسد قرار است اوضاع تغییر کند، زیرا سونی اخیراً اعلام کرده که قصد دارد حداقل 5 عنوان مختلف از بازی های پلی استیشن را برای اجرا در پلتفرم های موبایل نظیر اندروید و آی او اس، آماده کند.

البته پیش از این نیز سونی به فکر انتقال بازی های پلی استیشن بر روی گوشی های موبایل افتاده بود. در سال 2011 این شرکت ژاپنی گوشی اکسپریا پلی (Xperia Play) را روانه بازار کرد (در آن زمان این گوشی تحت برند سونی اریکسون عرضه شده بود) که قادر به اجرای بازی های پلی استیشن بود. با اینکه این ایده سونی چندان موفق نبود اما در حال حاضر شرایط فرق کرده و می توان امیدوار بود که این بار سونی بتواند به موفقیت خوبی در این زمینه دست پیدا کند.

بازی های پلی استیشن بر روی گوشی های هوشمندسونی هنوز اعلام نکرده که دقیقاً چه عناوینی قرار است بر روی گوشی های هوشمند عرضه شوند، اما می تواند حدس زد که در اولین مرحله، این شرکت به سراغ بازی های شناخته شده تر و خاطره انگیز خود برود تا بتواند گام اول را محکم بردارد. البته این نکته را نباید فراموش کرد که سونی در این عرصه رقبای بسیار قدرتمندی دارد که مطمئناً کار را بر این شرکت سخت خواهند کرد. از جمله مشهورترین رقبای آن هم می توان به کمپانی ژاپنی نینتندو اشاره کرد که به تازگی وارد عرصه گوشی های هوشمند شده و در واقع جزو رقبای سنتی سونی به حساب می آید.

باید منتظر ماند دید سونی چگونه این ایده جدید خود را عملی خواهد کرد و آیا این بار می تواند به توفیقی دست پیدا کند یا نه.

 

 

ایرانسلی‌ها در راه‌پیمایی اربعین با مشکلی مواجه نخواهند بود

تشریح اقدامات ایرانسل برای تسهیل ارتباطات مراسم اربعین حسینی : اقدامات ایرانسل برای تسهیل ارتباطات اجتماع عظیم اربعین حسینی(ع) تشریح شد.

به گزارش زوم تک به نقل از روابط عمومی ایرانسل، این اپراتور با هدف ارتقای بیش از پیش پوشش شبکه در شهرهای مرزی، تجهیز و توسعه شبکه داخلی به ویژه در مسیر جاده ها و کریدورهای مرزی را مورد توجه قرار داده و نیز در راستای افزایش ظرفیت شبکه، با ایجاد پشتیبان های لازم در زمینه دیتا و مذاکره با شرکت ارتباطات زیرساخت، اپراتورهای عراقی و سایر مراجع مرتبط اقدامات گسترده ای را برنامه ریزی و اجرا کرده است.

کارشناسان ایرانسل از مدتها پیش، با برگزاری جلسات هفتگی و انجام بازدیدهای منطقه ای، نسبت به برطرف کردن برخی مشکلات احتمالی در زمینه پوشش شبکه اقدام کرده اند. همچنین از جمله مهمترین اقدامات انجام شده توسط ایرانسل می توان به برنامه ریزی جهت ساخت و راه اندازی سایت های دائمی در مناطق مرزی، بویژه در محل های تجمع زائران در شهرهای مهران، چزابه و شلمچه، برنامه ریزی جهت بروزرسانی سایت های موجود در مناطق فوق، برنامه ریزی جهت ارسال و راه اندازی سایت های سیار در مناطق مرزی، ارائه بسته های جدید رومینگ و امکان فعال سازی آن از طریق نرم افزار «ایرانسل من» و نیز انجام هماهنگی لازم جهت برپایی مراکز خدمات ایرانسل در نقاط مرزی و اعزام کارشناسان مرکز روابط با مشتریان ایرانسل جهت خدمت رسانی به زائران در مسیر راهپیمایی اشاره کرد.

زارعی، نماینده مجلس: ایرانسل قوی ترین عملکرد را در حوزه اجتماع اربعین داشته است

در جریان بازدید اخیر نمایندگان عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از ایرانسل نیز این نمایندگان ابراز امیدواری کردند ایرانسل در زمینه خدمت رسانی به زائران اربعین موفقیتی بیش از سال گذشته را به دست آورد.

غلام محمد زارعی، نماینده دنا و کهگیلویه در مجلس شورای اسلامی در این بازدید طی سخنانی اظهار داشت: «ایرانسل به عنوان قوی ترین اپراتور تلفن همراه ایران در حوزه اربعین باید حضور گسترده ای داشته باشد و با توجه به اینکه هر ساله شاهد حضور تعداد بیشتری از زائران در این اجتماع حسینی هستیم، لازم است تلاش بیشتری نسبت به سال قبل برای ارائه خدمات ارتباطی به زائران انجام شود.»

وی افزود: «با توجه به اقدامات خوبی که ایرانسل برای تقویت شبکه و خدمات رسانی به زائران حسینی(ع) انجام داده امیدواریم زائران عزیز امسال کیفیت خوبی در ارتباطات را تجربه کنند.»

زارعی همچنین درباره ارزش بین المللی فعالیت های ایرانسل در ایام راهپیمایی میلیونی اربعین حسینی ادامه داد: «هرچه خدمات بیشتر همراه با سرعت بالاتر فراهم شود کار بسیار ارزشمندتر خواهد بود و هرقدر بتوانیم در بین کشورهای منطقه و سایر کشورها توانمندیمان را در حوزه های ارتباطی، علمی و فنی نشان دهیم، ارزش های بین المللی ایجاد کرده ایم.»

ایرانسل پیش از این نیز در زمینه فرهنگی و محتوایی، مسابقه ارائه ایده و طراحی اپلیکیشن های موبایلی مرتبط با اربعین حسینی را با هدف درک هرچه بهتر گستره فرهنگ عاشورا و حقایق اربعین حسینی(ع)، بسترسازی جهت توسعه ارائه خدمات اجتماعی و فرهنگی به زائران و مجاوران و تسهیل زیارت کربلای معلی در ایام اربعین حسینی(ع) و رفع نیازهای شرکت کنندگان در این گردهمایی عظیم مذهبی برگزار کرده و از تمامی صاحبان ایده و برنامه نویسان دعوت کرده بود تا با شرکت در این مسابقه و ارائه ایده ها و خلق برنامه های کاربردی جدید و جذاب، ضمن مشارکت در این حرکت عظیم و کسب اجر معنوی، استعداد و مهارت خود را نیز ارزیابی کنند.

روبات های دانشگاه خواجه نصیر مقام نخست مسابقات جهانی پهپاد را از آن خود کردند .

پهباد ها همه روزه به عنوان یکی از ابزار های بسیار جالب برای مقاصد مختلف در دنیای تکنولوژی بکار می رود . به گزارش زوم تک تیم رباتیک دانشگاه خواجه نصیر مقام نخست مسابقات جهانی پهباد را از آن خود کرد.

تیم روباتیک دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی ( KN2C) در مسابقات جهانیIMAVS چین، که مهمترین مسابقات جهانی  پهپادها)روبات های پرنده) است، موفق به کسب مقام اول شدند. تیم روباتیک دانشگاه صنعتی خواجه نصیر با حمایت فروشگاه اینترنتی بامیلو در این مسابقات حاضر شد و توانست در مهمترین مسابقات جهانی روباتیک به عنوان برترین تیم انتخاب شود.

مسابقات جهانیIMAVS چین، امسال از ۱۷ تا ۲۱ اکتبر در پکن برگزار شد و تیم روباتیک دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی در کنار سه تیم دیگر دانشگاهی به نمایندگی از کشور ایران در این مسابقات حضور پیدا کردند. تیم دانشگاه خواجه نصیر  مقام اول و تیم هایی از کشور هلند و مکزیک به ترتیب دوم و سوم شدند. این تیم تا به حال بهترین عملکرد را در بین رقبای خود در حوزه کنترل روبات های پرنده در فضای بسته(InDoor) داشته اند. این تکنیک که در آینده می تواند سرمنشا تحول بزرگی در حوزه حمل ونقل کالا و بسته های پستی باشد ، برای بسیاری از صنایع حائز اهمیت است.

حمید رضا تقی راد، سرپرست تیم اعزامی دانشجویان تیم KN2C می گوید: « در این مسابقات خودگردان کردن حرکت روبات ها و تهیه نقشه سه بعدی مکان هم زمان با حرکت هوشمند روبات از اهمیت ویژه ای برخوردار بود.» او ادامه داد: « موفقیت این دانشجویان، نشان دهنده تلاش، پشتکار و برنامه ریزی دقیق آنهاست.»

رامتین منزهیان، مدیرعامل بامیلو به عنوان حامی این دانشجویان برای شرکت در مسابقات گفت: « موفقیت این دانشجویان در یکی از پیشروترین رشته های علمی باعث افتخار بامیلوست. ما امیدواریم این دانشجویان بتوانند مبدع راهکاری عملی برای حمل کالاها توسط روبات های پرنده در ایران و جهان باشند. ما بر این باوریم که صنعت تجارت الکترونیک در کنار صنعت روباتیک می توانند در ارائه ساده تر خدمات و راحت کردن زندگی مردم موثر باشند.»

تیم روباتیک دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی در سال ۱۳۸۴ کار خود را با طراحی روبات های امدادگر آغاز کرد و حالا با  ۲۸ عضو فعال، در حوزه  روبات های عمودپرواز، امدادگر و فوتبالیست مشغول به فعالیت است. این گروه همچنین روی طراحی و ساخت روبات های مین یاب، کن ست و میکروموس نیز تجربیاتی دارد.

اجرایی شدن رجیستری پس از رفع مشکلات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره طرح رجیستری موبایل گفت:وزارت صنعت معدن تجارت این طرح را به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات داد و ما آن را با چارچوبی مشخص شده در کمیته ای با حضور گمرک، ستاد مبارزه با قاچاق کالا، وزارت ارتباطات و وزارت صنعت نهایی کردیم. طرح آماده شده رجیستری را برای سه اپراتور فرستادیم که آنها طرح را به صورت پایلوت اجرا می کنند و به محض برطرف شدن مشکلات آن را اجرا خواهیم کرد.

به گزارش تک24، دکتر محمود واعظی ابراز کرد:طرح را زمانی اجرا می کنیم که مردم با مشکل مواجه نشوند؛ این هدف ما است. حدود ۸۰ میلیون گوشی موبایل در اختیار مردم است و ما نمی خواهیم اقدامی انجام دهیم که مردم را با مشکل روبرو کند؛ پس باید برای افرادی که از این موبایل ها استفاده  می کنند، فکری اساسی کرد. از طرف دیگر برای کسانی که در آینده موبایل وارد می کنند، سیاستی اندیشیده شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص زمان اجرایی شدن طرح رجیستری ابراز کرد:ما بدین خاطر زمانی برای اجرای رسمی این طرح اعلام نکردیم که این طرح را در گذشته دو بار بدون پایلوت انجام دادند که به خاطر تعجیل در کار با شکست مواجه شد. به همین خاطر، این بار با توجه به آنچه در دولت مطرح شد، تصمیم گرفته ایم، زمانی که از اجرای طرح رجیستری بدون مشکل مطمئن شدیم آن را به صورت رسمی اجرا کنیم.

ارزان شدن ۵۰ درصدی قیمت اینترنت دانشگاه ها

معاون وزیر و رییس هیات مدیره و مدیر عامل  شرکت ارتباطات زیرساخت در نشست هم اندیشی مدیران ادارات کل استان های این شرکت ضمن بیان این موضوع اظهار داشت: هدف از این نشست دستیابی به اشتراک نظر دربخش قراردادها و امور مربوط به نگهداری و مدیریت شبکه است.

به نقل از تک24، محمد جوادآذری جهرمی اذعان کرد: نگاه انتقادی و منصفانه شما  نسبت  به قراردادها برای شرکت سازنده  سیاست اصلی ماست.

معاون وزیر و رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت ادامه داد: هم اکنون ماموریت ها تغییر یافته است و با تشکیل کمیته فنی و بازرگانی با حضور مدیران کل استانی  و کارشناسان صاحب نظر  موضوعات  فنی این حوزه با درنظر گرفتن منافع  شرکت در تمامی قراردادها لحاظ خواهد شد .

محمدجواد آذری جهرمی ضمن تاکید بر اینکه  این شرکت پیشران توسعه صنعت ICT است،ابراز کرد: با توجه به نقش کلیدی شرکت در توسعه زیرساخت های ارتباطی در  این حوزه خدمات آن به مشتریان از جایگاه ویژه ای برخوردار شده است.

وی ضمن اشاره به  تغییر و تحولات در ساختار شرکت ارتباطات زیرساخت عنوان کرد: با ایجاد این تغییر در ساختار شرکت ارتباطات زیرساخت، در زنجیره واگذاری خدمات دیتا، شاهد افزایش کیفیت خدمات به مشتریان هستیم.

او گفت: هدف ما این است که نقش ستاد را کاهش و صف را به نقش واقعی خودش برسانیم و در این خصوص مسیر ها مشخص و همه چیز شفاف  شده است.

واعظی:ایرانیان رکورد دنیا را در سرشماری اینترنتی شکستند

محمود واعظی،وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: استقبال از سرشماری بر بستر شبکه ملی اطلاعات نشان از رشد سواد اینترنتی در کشور داشته و این امر، پیامدهای خوبی برای کشور به همراه دارد.

به گزارش تک24، محمود واعظی اضافه کرد: اجرای این طرح برای اولین بار به صورت اینترنتی بود و به اندازه ای موفق اجرا شد که بیشترین درصد مشارکت را برای ایران رقم زد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات این استقبال را در اولین سرشماری اینترنتی در دنیا بی سابقه دانست و اظهار داشت: بالاترین میزان مشارکت سال گذشته در ژاپن با ۳۷ درصد به وقوع پیوست که ایرانیان این رکورد را شکستند.

واعظی ضمنا با اشاره به راه اندازی مرحله اول شبکه ملی اطلاعات در سال جاری، برگزاری امن، با کیفیت و سرعت مطلوب سرشماری اینترنتی در این بستر را آزمایشی بسیار خوب برای آن برشمرد و ابراز کرد: برگزاری موفق سرشماری بر بستر شبکه ملی اطلاعات نویددهنده بهره گیری از این شبکه در آینده در انجام پروژه های بزرگ خواهد بود.

وی افزایش اعتماد عمومی به شبکه ملی اطلاعات را از جمله پیامدهای برگزاری سرشماری اینترنتی دانست و اذعان داشت: گزارش سرشماری اینترنتی ایران را به اتحادیه جهانی مخابرات ارایه می کنیم.

او همچنین ضمن تاکید بر امنیت در شبکه اینترنت کشور اذعان داشت: هیچ اقدامی در ایران بدون پیوست امنیتی صورت نمی گیرد و همچون دیگر نقاط جهان، هویت استفاده کنندگان از فضای مجازی در ایران چه از تلفن همراه و چه از اینترنت ثابت استفاده کنند، مشخص است.

دکتر محمود واعظی همچنین خبر از تهیه پیوست فرهنگی داد و بیان کرد: با همکاری نزدیک با مرکز ملی فضای مجازی پیوست فرهنگی نسل سوم و چهارم تلفن همراه تدوین و برای تصویب به شورای عالی فضای مجازی فرستاده شده است.

وزیر ارتباطات همچنین در حوزه اشتغالزایی هم بیان کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با آن که به طور مستقیم مامور اشتغالزایی نیست اما به عنوان عضوی از هیات دولت تلاش دارد برای جوانان به ویژه فارغ التحصیلان ارتباطات و فناوری اطلاعات شغل ایجاد کند و معتقد است در این حوزه با سرمایه گذاری کمتر، می توان اشتغال بیشتری ایجاد کرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات،بهترین عرصه برای اشتغال آفرینی را تولید نرم افزار دانست و عنوان کرد: نهضت نرم افزار نویسی در کشور شکل گرفته و نزدیک به ۱۱۰ هزار نرم افزار داخلی تولید و مورد استفاده قرار گرفته است و از این رو باید انتظار اشتغال زایی بیشتری در این حوزه را داشته باشیم.

او اشاره به توجه به تولید محتوا به عنوان زمینه ای برای ایجاد اشتغال کرد و افزود: توجه جدی به مقوله تولید محتوا سبب شده در کارگروه تخصیص وام وجوه اداره شده نیز بخشی از منابع برای تولید اپلیکیشن  و محتوا اختصاص پیدا کند.

محمود واعظی علاوه بر این با اشاره به پیشرفت مذاکرات با مسئولان بانک مرکزی درباره ارائه خدمات بانکی بر بستر تلفن همراه هم اینطور گفت: تمام اپراتورها تا دو سه ماه آینده می توانند با مذاکره با بانک مرکزی در این زمینه ارایه خدمت کنند.

اضافه شدن قابلیت تماس تصویری به واتس اپ

اپلیکیشن واتس اپ را میتوان یکی از محبوبترین پیام رسان های حال حاضر دنیا دانست که بالغ بر یک میلیارد کاربر دارد که البته پرطرفدارترین پیام رسان در کشورمان اختصاص به تلگرام دارد و امروزه در خیابان،مترو،مغازه و هرجای دیگری میتوان افرادی را یافت که مشغول این پیام رسان اند.واتس اپ از مدتی پیش آپدیت هایی را منتشر کرده است و به تازگی هم قابلیتی تازه به اپلیکیشن خود اضافه کرده که تماس تصویری نام دارد.پیشتر امکان برقراری تماس صوتی بوسیله این اپلیکیشن فراهم بود.

به گزارش تک24، هم اکنون امکان دسترسی کاربران گوشی های ویندوزی به این قابلیت واتس اپ وجود دارد که البته باید نسخه بتا را دانلود نمایند یا در پروژه مصرف کنندگان نسخه بتا شرکت کنند.این موضوع جالب است که این قابلیت قبل از انتشار برای دو پلتفرم اندروید و آی او اس،برای ویندوزفون منتشر شده است.علت احتمالی اش هم این است که چون فعلا این قابلیت در حال گذراندن مراحل آزمایشی است و کاربران ویندوزفون بسیار کمتر از اندروید و آی او اس اند،کنترل برنامه و مقابله با اشکالات احتمالی برای واتس اپ آسان تر خواهد بود.

اکنون سوال اینجاست که تاریخ احتمالی عرضه این نسخه برای اندروید و آی او اس مشخص نشده است.انگار نسخه بتا برای دیگر پلتفرم ها منتشر نمی شود.کاربران ویندوزفون هم باید این نکته را درنظر داشته باشند که جهت برقراری تماس تصویری باید طرف مقابل هم دارای گوشی ویندوزی باشد.کمپانی واتس اپ بعنوان زیرمجموعه فیسبوک با اضافه کردن این قابلیت میتواند با اپلیکیشن های تماس تصویری مانند اسکایپ و Google Duo رقابت کند.

دستگیری هکر روسی سایت LinkedIn در شهر پراگ

هکر روسی که توانسته بود اطلاعات چندین میلیون اکانت سایت LinkedIn را سرقت کند، بازداشت شد.

به گزارش زومیت، ماجرای هک شدن اکانت ها و سرقت اطلاعات شخصی کاربران سایت LinkedIn یکی از بزرگترین و جنجالی ترین اخبار دنیای اینترنت در سال ۲۰۱۲ بود.

LinkedIn که از آن به عنوان شبکه ی اجتماعی با محوریت ارائه رزومه ی کار و انجام امور تجاری نام برده می شود در سال ۲۰۱۲ مورد هجوم هکرها قرار گرفت و میلیون ها رمز عبور و اطلاعات شخصی کاربران و کارمندان در اختیار این افراد قرار گرفت.

پس از این سرقت بزرگ LinkedIn تعداد اکانت های به خطر افتاده را ۶.۵ میلیون اعلام کرد اما این رقم در ماه می امسال ۱۱۷ میلیون اکانت اعلام شد. ظاهرا این شرکت برای جلوگیری از کاهش سهام و مشکلات احتمالی رقم اصلی این سرقت را پایین تر از آنچه اتفاق افتاده بود اعلام کرد.

پس از ۴ سال ظاهراً پلیس کشور چک توانسته  یک جوان ۲۹ ساله روسی با نام Aleksandrovich Nikulin را که مضنون به انجام چنین سرقتی است را در شهر پراگ دستگیر کند.

سرقت از سایت لینکدین تنها نفوذ وی به سایت شرکت های معتبر نبود او سپس به سراغ سرقت از ذخیره ساز ابری Dropbox رفته و اطلاعات کاربران این کمپانی را به سرقت برده است و در اقدامی دیگر توانسته بود به یک شبکه ی اجتماعی دیگر نیز رخنه کند که ظاهراً موفق نبوده است.

نحوه عملکرد این هکر دزدیدن اطلاعات و رمز عبور کارکنان و ورود به کامپیوتر و سرور مرکزی این شرکت ها اعلام شده است.

پلیس پراگ با همکاری FBI و اینترپل توانست این جوان روسی را بازداشت کند. بر اساس اسناد دادگاه هنوز مشخص نیست چه میزان اطلاعات توسط این فرد سرقت و فروخته شده است. از سوی دیگر کشور روسیه نیز درخواست استرداد این هکر را به خاک خود کرده است که به دلیل پیگیری و تلاش آمریکا برای نگهداری از این هکر به دلیل دخالت کشور روسیه در حملاتی که به مرکز حزب دموکرات در آن کشور انجام شد و نمایش قدرت دستگیری متخلفان در هر موقعیت مکانی و جغرافیایی باعث شد تا فعلاً کشور چک این درخواست را رد کند. اگرچه فرد دستگیر شده ارتباطی با حملات صورت گرفته به دفتر حزب دموکرات ندارد.

بنا به اعلام پلیس پراگ این فرد با همکاری حداقل ۲ نفر دیگر اقدام به این سرقت بزرگ اطلاعاتی کرده اند. احتمالاً در روز های آینده اطلاعات بیشتری از جزئیات این اتفاق منتشر خواهد شد.

گوشی های گلکسی اس 9 سامسونگ و ال جی جی 7 به مودم 5G مجهز خواهند شد

پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۸ پرچمدارهای سامسونگ و ال  جی برای اولین بار از مودم 5g استفاده کنند.

به نقل از زومیت، تا پایان سال ۲۰۱۶ اندک زمانی بیشتر باقی نمانده و می توان گفت آرام آرام پرونده معرفی گوشی های هوشمند جدید و پرچمداران شرکت های بزرگ نظیر ال جی و سامسونگ در حال بسته شدن است، سالی که با فراز و نشیب های بسیاری در صنعت موبایل و ساخت قطعات پیشرفته همراه بود. شکست ال جی با معرفی موبایل ماژولار جی ۵ تا افت سهام سامسونگ به دلیل مشکلات گلکسی نوت ۷ تنها بخشی از رویداد های امسال بودند.

با اینکه اتفاقات ناخوشایند زیادی در این مدت پیش آمد اما معرفی تکنولوژی های جدید و محصولات تازه ی شرکت هایی مانند انویدیا، ای ام دی و حتی کوالکام آغازگر دوره ی جدید از بازار رقابت در عرصه ی موبایل است. دوره ای که تا پیش از شروع، حدس و گمان های مختلفی در خصوص آینده آن زده خواهد شد.

با معرفی ساخت مودم های نسل پنجم اینترنت موبایل یا 5G توسط شرکت کوالکام تحت نام اسنپدراگونX50 و برنامه ریزی این کمپانی برای استفاده گسترده و رسمی از این تکنولوژی در بازی های زمستانی سال ۲۰۱۸ در کشور کره ی جنوبی، می توان انتظار داشت تا آن زمان گوشی های Galaxy S9 وLG G7 نیز تا آن زمان به این مودم ها تجهیز شوند.

در عین حال با توجه به برنامه ریزی کوالکم برای ارائه ی این مودم به سازندگان گوشی های هوشمند در نیمه ی دوم سال ۲۰۱۷ است، می توان احتمال داد که پرچمدار های ساخته شده در ابتدای سال ۲۰۱۸ مجهز به چنین تکنولوژی باشند.

با توجه به اینکه گزارش ارائه شده بر اساس تحلیل و استفاده از حدسیات بوده و دلیل قطعی بر وقوع آن وجود ندارد اما موارد مطرح شده و شروع به کار فاز آزمایشی تست و بررسی شبکه ی 5G در کشورهای مختلف با همکاری اپراتورها این امید را خواهد داد که نسل پنجم اینترنت موبایل زودتر از آنچه که پیش بینی می شد به شکل عمده و تجاری در اختیار کاربران قرار گیرد.

البته این احتمال نیز وجود دارد که تا سال ۲۰۱۸ اتفاقات و اختراعات مختلف آنچه را که پیش بینی  می شود را به کلی دگرگون سازد.

ربات ها به زودی در دادگاه ها شروع به کار می کنند

حقوق بشر یکی از اساسی ترین حقوقی است که هر فرد از آن برخوردار است مانند حق زندگی – منع شکنجه – آزادی بیان و موارد دیگر که از اهمیت بالایی بر خوردار است که با این ربات می توان مطمئن شد تا حقوق افراد در دادگاه ها به درستی رعایت می شود.

به گزارش زومتک، اکنون دانشمندان یک دستگاه با هوش مصنوعی ساختند که قادر به بررسی پرونده های حقوقی و جرایم افراد می باشد و قدرت تصمیم گیری و قضاوت در مورد پرونده های مختلف را با دقت ۷۹ درصدی دارد .

الگوریتم این ربات که با مجموع  ۵۸۴ پرونده جنایی و بر اساس حفظ حریم شخصی و محاکمه عادلانه برنامه ریزی شده است قادر به بررسی تمام پرونده ها با موضوعات مختلف می باشد.

البته تحقیقات می گویند که ربات ها به این زودی نمی توانند جای قاضی را پر کنند ولی در تصمیم گیری نهایی می توان به عنوان دستیار از این ربات ها استفاده کرد تا تصمیم کاملا منصفانه باشد تا حکم محاکمه کاملا عادلانه صادر شود .

این ربات ها در دادگاه قادر به پیدا کردن کلماتی که قاضی استفاده می کند هستند و موضوعات را می توانند با هم مقایسه و بررسی کنند و در ادامه دکتر Dimitrios Tsarapatsanis استاد حقوق در دانشگاهSheffield می گوید این ربات ها می توانند فساد را در سیستم تا حدی از بین ببرند به صورتی که جلوی قضاوت های نادرست قاضی را گرفته و دادگاه ها را به یک سطح بالا تری ارتقاء دهند.

اکنون این پروژه نیاز به تست های بیشتر با جرایم بیشتر است که ما امیدواریم در آینده باعث پیشرفت سیستم حقوقی شود.

خوردن نوعی شیرینی به شما می گوید چقدر به کربوهیدرات نیاز دارید

با توجه به علم ژنتیک، در حالی که شما برای حفظ یک وزن متعادل تلاش می کنید و کربوهیدرات های موجود در رژیم غذایی تان را دشمن خود می پندارید شیرینی کراکر به شما کمک می کند که تا چه اندازه کربوهیدرات بخورید.

به گزارش زومتک، به گفته شارون معلم، پزشک و متخصص نوروژنتیک، بدن هر فرد به طور متفاوت مقدار کمی از مواد غذایی را تجزیه می کند که به پاسخ سوال “چرا سبک زندگی یک فرد ممکن است بدن فرد دیگر را ویران کند” می پردازد.

دکتر معلم در کتاب جدیدش تحت عنوان “راه اندازی مجدد DNA” توضیح می دهد که چگونه رژیم غذایی افراد متناسب با آرایش ژنتیکی خودشان است.

او به Mail Online گفت: “افراد به سه دسته مصرف کربوهیدرات تقسیم می شوند: کامل، میانه رو و محدود.

اگر تحمل گلوتن دارید، برای انجام این آزمون از یک کراکر بدون نمک یا یک قطعه سیب زمینی پوست کنده خام در سایز ۱۰p استفاده کنید.

یک قطعه کراکر در دهانتان قرار دهید و مطمئن شوید که با بزاق دهانتان پوشش داده شده است. سپس همزمان با جویدن آن بوسیله ساعت زمان را بسنجید.

آن هنگام که کراکر در دهانتان شروع به شیرین شدن کرد و طعم مطلوب در دهانتان جاری شد، یادداشت بردارید.

اگر شما کراکر را برای مدت ۳۰ ثانیه جویدید و طعم آن تغییری نکرد، یادداشت کنید.

این آزمون را بیشتر از دوبار تکرار کنید. زمان ها را با یکدیگر جمع کرده و عدد حاصل را تقسیم بر سه کنید تا میانگین را بدست آورید.

کسانی که طعم شیرین را بین ۰ تا ۱۴ ثانیه احساس کرده اند، در رده مصرف “کامل” قرار می گیرند. به این دسته افراد توصیه می شود در طول روز ۲۵۰ گرم کربوهیدرات دارای ۲۰۰۰ کالری دریافتی مصرف کنند.

کسانی که رقم بین ۱۵ تا ۳۰ ثانیه کسب کردند، در رده مصرف “متعادل” قرار دارند. حداکثر مصرف روزانه این افراد ۱۷۵ گرم است.

و کسانی که در بیشتر از ۳۰ ثانیه طعم را احساس کرده اند، در رده مصرف “محدود” قرار دارند که تنها می توانند ۱۲۵ گرم کربوهیدرات مصرف کنند.

کتاب دکتر معلم بر اساس ایده “ژن های ما از رژیم غذایی پدران و مادرانمان به ارث می رسند” شکل گرفته است.

“در برخی افراد آنزیم آمیلاز – کربوهیدرات را در پانکراس و غدد بزاق هضم می کند – بیشتر از دیگران موثر است.”

“افرادی که اجداد آن ها دانه های غلات حاوی نشاسته بیشتر مصرف کرده اند، بیشتر از کسانی که گوشت خورده اند دارای نسخه های بیشتری از ژنAMY1 می باشند و این موجب می شود تا آن ها راحت تر کربوهیدرات ها را بشکنند و هضم کنند.”

دکتر معلم اضافه کرد: “به طور کلی، رژیم غذایی یک فرد به طور متوسط نباید بیشتر از ۳۰ درصد کربوهیدرات داشته باشد.”

سیان پورتر، متخصص تغذیه گفته است: “ما باید میزان قند را در رژیم غذایی مان کاهش دهیم. و وعده های غذایی مان را بر اساس کربوهیدرات دارای نشاسته ای پایه گذاری کنیم که حاوی فیبر هستند. آن ها برای سلامتی ما مفیدند.”

گوگل: کمبود زمان، دلیل ضد آب نبودن گوشی های پیکسل است

کمتر از یک ماه از عرضه گوشی های هوشمند پیکسل (Pixel) و پیکسل ایکس ال(Pixel XL) شرکت گوگل می گذرد، محصولاتی که می توانند با امکانات بسیار خوب و قدرتی بالا از بهترین گوشی های بازار باشند. اما موبایل های پیکسل یک نقطه ضعف داشتند و همین موضوع باعث ایجاد این سوال در ذهن بسیاری از کاربران شد: “دلیل ضد آب نبودن گوشی های پیکسل گوگل چیست؟”. حالا دیوید پیِرس(David Pierce)، منتقد سایتWired به این سوال پاسخ داده است.

به گزارش گجتنیوز، دلیل ضد آب نبودن گوشی های پیکسل نبود وقت کافی اعلام شده است

اخیرا دیوید پیرس که مسئول نقد گوشی هوشمند پیکسل برای سایت Wired شده، در مکاتبه ای با مدیران گوگل، دلیل ضد آب نبودن گوشی های پیکسل را جویا شده که تنها این پاسخ کوتاه را دریافت کرده است: “ما زمان کافی نداشتیم.”

البته این منتقد اذعان داشته که مدت زمان طراحی تا ساخت و عرضه گوشی های پیکسل، تنها 9 ماه و یک هفته بوده چرا که در پایان سال 2015، گوگل تمامی برنامه های خود برای عرضه گوشی های هوشمند را تغییر داده است.

از این صحبت ها می توانیم نتیجه بگیریم که گوگل همچون اپل، قصد عرضه گوشی های پیکسل و پیکسل ایکس ال با قابلیت ضد آب بودن را داشته اما عدم انجام این کار، نمی تواند تاثیری بر فروش این گوشی هوشمند محبوب داشته باشد. بهتر است قضاوت در این مورد را به شما بسپاریم، اما آیا بهتر نبود گوگل محصولات جدید خود را همتای دیگر گوشی های هوشمند بازار تولید می کرد؟

با این حال گوشی هایی پیکسل و پیکسل ایکس ال با داشتن استاندارد IP53 در برابر گرد و غبار و برخورد با آب (نه فرو رفتن زیر آن) مقاوم هستند و این ویژگی می تواند حداقل برای طرفداران این گوشی، راضی کننده باشد.

سامسونگ به خریداران گلکسی نوت 7 سال آینده یک گلکسی اس 8 رایگان تحویل می‌دهد

برای نخستین بار هفته گذشته بود که از سوی سامسونگ خبر رسید این شرکت کره ای برنامه هایی را برای جبران ناراحتی چندین ماهه خریداران گلکسی نوت 7 در سر دارد. این گزارش نشان می دهد که سامسونگ تخفیف نقدی بسیار قابل قبولی را جهت دریافت پرچمدار آینده این شرکت به خریداران نسل سوخته فبلت آیفون می دهد. این کمپانی حتی در حال حاضر نیز پلن های تشویقی پولی مختلفی را در اختیار خریداران نوت 7 قرار داده تا بتوانند یکی دیگر از دیوایس های سامسونگ را خریداری کنند. حال مطبوعات کره ای در گزارش جدیدی عنوان می کنند که این کمپانی به خریداران Note 7 یک گلکسی اس 8 رایگان را هدیه خواهد داد و یا حداقل مبلغ کمی را از آن ها دریافت خواهد کرد.

به گزارش دیجی رو، با توجه به گزارش فوق، این برنامه تنها برای کسانی عملی خواهد بود که گلکسی نوت 7 خودشان را با توجه به پلن های تشویقی سامسونگ با یک دیوایس گلکسی اس 7 و یا اس 7 اج تعویض کرده  باشند. این دسته از افراد سال آینده و به محض عرضه جهانی گلکسی S8 می توانند دیوایس خود را تحویل داده و بدون پرداخت هزینه ای پرچمدار جدید سامسونگ را در اختیار بگیرند. هرچند ممکن است با توجه به قیمت خریداری کرده این محصول، مجبور باشند مبلغ ناچیزی را به سامسونگ پرداخت کنند.

یک مقام آگاه سامسونگ به صورت رسمی با تائید این گزارش عنوان کرد:

این برنامه جدید جبران خسارت برای آن دسته از افرادی طراحی شده است که گلکسی نوت 7 خود را با یک دیوایس دیگر سامسونگی تعویض کرده اند. آن ها سال آینده پرچمدار بعدی سامسونگ را دریافت خواهند کرد.

این که سامسونگ با توجه به وضعیت کنونی صنعت چگونه از پس این ادعای خود برمی آید سؤالیست که به شدت ذهن ما را درگیر کرده است. متأسفانه جزئیات بیشتری از این طرح به جز گفتگوی فوق منتشر نشده ولی به نظر می رسد که این شرکت قصد دارد به خوبی خاطره بد گلکسی نوت 7 را از ذهن طرفدارانش پاک کند.

گوگل مپس با اضافه شدن گزینه خدمات تحویل غذا برای iOS به روزرسانی شد

در آپدیت جدیدی که برای این اپلیکیشن در اپ استور به چشم می خورد، گوگل سفارش دادن غذا را به صورت مستقیم از داخل اپلیکیشن گوگل مپس خود برای کاربران iOS ساده تر کرده است.

به گزارش تکنولوژینیوز، قابلیت اصلی جدیدی که در آخرین نسخه ی اپلیکیشن گوگل مپس به چشم می خورد قابلیت سفارش دادن غذا از خدمات تحویل غذا است. این قابلیت در حال حاضر بیشتر از یک سال است در اختیار کاربران اندرویدی قرار دارد، بنابراین منطقی است که کاربران iOS نیز این قابلیت را، حتی اگر کمی طولانی تر از مدت انتظار باشد، دریافت کنند.

اپلیکیشن گوگل مپس برای iOS حالا به شکل کاملی با خدمات تحویل غذا نظیرSeamless و Grubhub، درست نظیر نسخه ی اندرویدی این اپلیکیشن، یکپارچه می شود.

به منظور دسترسی به قابلیت سفارش غذا، شما بایستی به منوی Explore بروید، بر روی زیر دسته هایی نظیر “بهترین ناهارها” یا “غذاهای ارزان قیمت” آهسته ضربه بزنید تا لیستی از رستوران ها برای شما نمایان شود. این رستوران ها به شکل کارت هایی نمایان می شود که اطلاعاتی نظیر ساعت های کاری، قیمت ها و نرخ بندی ها را در خود دارند.

از آن جایی که تمامی رستوران ها در این برنامه لحاظ نشده اند، آن ها دارای قابلیتی به اسم “سفارشی ثبت کنید” بر روی کارت اطلاعات رستوران هستند تا شما بتوانید با استفاده از آن غذا سفارش دهید.

به علاوه، این آپدیت گزینه  دیگری هم برای ایجاد کردن کدهای پلاس (کدهای کوتاه برای مکان هایی که آدرس خیابان های آن ها مشخص نیست) در اختیار کاربران قرار می دهد که آن را می توانند با قرار دادن یک سنجاق در هر جای نقشه آن را ایجاد کنند. این قابلیت نظیر شناساگر یک مکان عمل می کند که طول و عرض جغرافیایی را می خواند. کاربران می توانند این اطلاعات را با دیگران به اشتراک بگذارند.

طبق گفته ی گوگل، آخرین نسخه از اپلیکیشن گوگل مپس برای iOS دارای فرآیند بسیار ساده تر گرفتن تصاویر و اضافه کردن آن ها برای موقعیت نشانه گذاری شده، چیزی که کاربران از خیلی وقت پیش درخواست آن را داشته اند. گوگل یک دکمه ی “اضافه کردن تصویر” لحاظ کرده است که زیر موقعیت هر عکس فعلی شما قرار خواهد گرفت، تا کاربران قادر باشند که سریعاً یک عکس گرفته و آن را آپلود کنند.

توییتر 300 نفر از کارمندان خود را اخراج می کند

به نقل از تکنولوژی نیوز، طبق گزارش جدیدی که بلومبرگ منتشر کرده، احتمالاً توییتر به زودی خبر اخراج یک سری از کارکنان این شرکت را اعلام خواهد کرد. نکته جالب در این گزارش تعداد کارمندان اخراجی است: گفته شده که 300 کارمند یعنی چیزی در حدود 8 درصد از کل نیروی کار این شرکت اخراج خواهند شد. اگر به خاطر داشته باشید سال گذشته نیز این کمپانی 300 تن از کارکنان خودش را اخراج کرد.

اعلامیه این تصمیم توییتر احتمالاً در اوایل هفته جاری و قبل از اینکه توئیتر گزارش دستاوردهای سه ماهه سوم امسال را روز پنج شنبه منتشر کند اعلام خواهد شد، البته باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که در این گزارش بلومبرگ قید شده که هنوز این امر تائید نشده است.

مایکروسافت پشتیبانی از اسکایپ را در 85 درصد از ویندوزفون های خود متوقف کرد

به گزارش تکنولوژی نیوز، در ماه جاری مایکروسافت پشتیبانی از اسکایپ را روی بیش از 85 درصد از ویندوز فون ها متوقف کرده است و این به معنای آن است که اگر گوشی شما دارای ویندوز فون 8، ویندوز فون 8.1 ویندوز 10 است، نمی توانید اپلیکیشن اسکایپ را از Windows Store دانلود کنید. حتی اگر به طریقی بتوانید با استفاده از یک لینک مستقیم، اسکایپ را نصب نمائید، تنها چند هفته ای می توانید این اپلیکیشن را روی گوشی خود داشته باشید؛ چرا که اپلیکیشن اسکایپ از اوایل سال جاری میلادی دیگر قابل استفاده نخواهد بود.

این غول نرم افزاری، پشتیبانی این اپلیکیشن را برای سایر دستگاه های استفاده کننده از ویندوز و پلتفرم ها نیز حذف خواهد کرد. علاوه بر این ویندوز RT نیز پشتیبانی اسکایپ را نخواهند داشت و برخی کاربران اندروید نیز جزء این دسته قرار می گیرند، بویژه دستگاه های استفاده کننده از اندروید 4.0.2 یا قدیمی تر نیز قادر به نصب این اپلیکیشن نخواهند بود و اگر از قبل روی این دستگاه ها و گجت ها اسکایپ نصب شده باشد، تنها تا آخر سال جاری میلادی قابل استفاده خواهند بود.

امیر سرمدی

درباره امیر سرمدی

فعال رسانه ای نابینایان، متولد سال 68 و ساکن تهران.
این نوشته در کامپیوتر, گزارش, معرفی ابزار, نرم افزار های کاربردی ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

6 Responses to دکه خبر. مروری بر داغترین اخبار جهان فناوری و تکنولوژی

 1. 1
  حسن وفایی says:

  سلام، خوب بود.
  جُز اینکه ما رنکِ خوبی در تجارت الکترونیک نداریم.
  امید که با رونق این نوع تجارت، شاهدِ رشد و پیشرفت در اقتصاد ملی و طبعا زندگیِ شخصی ایرانیان شود.

 2. 2
  احمد عبدالله پور احمد عبد الله پور says:

  سلام و درود بر امیر جان خب فعلاً که وقت نکردم این پست عالی رو بخونم ایشالله فردا یا پس فردا میخونم ببین امیر جان یه سؤال آیا گوشی سامسونگ گلکسی فولدر وارد ایران شده یا خیر به هر حال ایشالله این پست رو هم در اولین فرصت میخونم مرسی بابت این پست روزت خوش و خدا نگه دار

 3. 3
  رضا بخشی لاکتاسرائی رضا بخشی لاکتاسرائی says:

  سلام، ممنونم. خبرهای جالب و قشنگی بودند اما از کنار گذاشتن اسکایپ به نظرم کار درستی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید