Google OCR For Persian Blinds نسخه نهایی ۱.۰ منتشر شد.

به نام خدا.
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت یکایک شما دوستان عزیز.
بالاخره پس از مدتها انتظار و تلاش فراوان، نسخه نهایی (۱.۰) Google OCR For Persian Blinds آماده انتشار شد.
از حامیان مالی پروژه صمیمانه تشکر میکنیم.
از دوستانی که در کنار ما بودن و خالصانه مشکلات نرم افزار رو گزارش دادن و همچنین از دوستانی که پیشنهاداتی ارائه دادن که برای نرم افزار مفید بود صمیمانه تشکر میکنیم.
پیشنهاد میکنم دوستانی که در جریان این نرم افزار و روش انجام این پروژه نبودن حتما heading یادآوری رو مطالعه کنن.

یادآوری

در تاریخ سه شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵، پیشنهادی در سایت گوش کن توسط محمود هژبری (بنده حقیر) جهت استفاده راحتتر از سرویس OCR گوگل درایو مطرح شد که جزئیات این پیشنهاد رو میتونید با اینتر زدن روی لینک زیر مشاهده کنید.
پیشنهاد طرح شده و درخواست حمایت مالی
در تاریخ جمعه، ۳ اردیبهشت ۱۳۹۵، مبلغ مورد نیاز برای انجام این پروژه تامین شد.
همینطور که در جریان هستید ما قرار بود این پروژه رو به سایت پونیشا بسپاریم تا برامون انجام بده که خدا رو شکر این کار رو نکردیم و یکی از دوستان گلمون (مهرداد صفا) که از برنامه نویسان بسیار توانا هست و البته هم گروهمون هم هست، این پروژه رو با همین مبلغ و با امکانات خیلی بیشتر برامون انجام داد. جا داره همینجا از آقا مهرداد عزیز صمیمانه تشکر کنم و روی ماهش رو ببوسم و یه احسنت بابت پشتکار عالیش بهش بگم. شما میتونید پس از دانلود، امکانات فعلی نرم افزار رو با امکاناتی که بنده پیشنهاد داده بودم مقایسه کنید و زحمات آقا مهرداد و امکانات مفید نرم افزار رو مشاهده کنید.
خوب سرتون رو درد نیارم.
در تاریخ چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵، اولین نسخه آزمایشی نرم افزار رونمایی شد که مشکلاتی داشت و به همت شما دوستان عزیز حل شد.
در تاریخ یکشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۵ دومین نسخه آزمایشی نرم افزار رونمایی شد و باز هم پیشنهاداتی داشتیم که به همت آقا مهرداد گل اکثرش انجام شده و بعضی از پیشنهادات وقتگیر بوده و به نسخه بعد موکول شد.
لینک نسخه آزمایشی دوم
خوب. بریم سراغ توضیحات نرم افزار و اینکه چرا این نرم افزار تولید شده.

آشنایی با نرم افزار

در گذر زمان و با پیشرفت فناوری، ابزار مختلفی برای دسترسی افراد معلول به ویژه معلولان بینایی به دنیای فناوری اطلاعات طراحی شد که صفحه خوان ها یکی از مهمترین این ابزار ها هستند. اما کماکان مشکلات متعددی در زمینه دسترسی افراد نابینا به فناوری اطلاعات وجود دارد که از مهمترین آنها می توان از پرونده های PDF یاد کرد. پرونده های PDF با وجود امکانات و ویژگی های خاصی که دارند یکی از مهمترین و پرکاربردترین انواع پرونده های متنی هستند که تقریبا بیشترین سهم از کتاب های الکترونیکی را به خود اختصاص داده اند.
دسترسی مناسب به این بخش بزرگ کتاب های الکترونیکی همواره یکی از معضلات و خواسته های قشر نابینا بوده است. در این بین شرکت های مختلفی در سطح جهان اقدام به تولید ابزارهای مختلف در جهت تشخیص متن یا OCR(Optical character recognition) کرده اند که یکی از مهمترین آنها شرکت “گوگل” بوده است. OCR امکان استخراج متن از یک تصویر را ایجاد می کند که امکان قابل توجهی به ویژه برای قشر نابینا خواهد بود. چرا که با وجود این امکان:
• ۱- زیرساخت و امکان اسکن و تبدیل کتاب های متنی به کتاب های دیجیتال و در نتیجه کتاب های متنی دسترس پذیر برای نابینایان فراهم می شود.
• ۲- امکان تبدیل کتاب های دیجیتال دسترس ناپذیر موجود به کتاب های دیجیتال دسترس پذیر فراهم می شود.
نرم افزار تشخیص متن گوگل با حمایت و پشتیبانی نابینایان فارسی زبان و ویژه این عزیزان، در جهت تسریع و تسهیل عملیات بارگذاری و تبدیل پرونده های PDF از طریق OCR گوگل به متون قابل دسترس برای ایشان طراحی شده است.
این نرم افزار به نوعی نقش یک واسط بین شما و گوگل را ایفا می کند.
استفاده از نام گوگل در نام نرم افزار صرفا به این معنیست که این نرم افزار از تکنولوژی OCR گوگل استفاده می کند و در واقع ارتباط دیگری بین این نرم افزار و کمپانی گوگل وجود ندارد.

قابلیتهای نرم افزار

 • امکان تبدیل تصاویر و متون اسکن شده به متون قابل ویرایش با استفاده از Google OCR
 • امکان تبدیل پرونده های PDFبه متون قابل ویرایش با استفاده از Google OCR
 • امکان تقسیم بندی کتاب های PDF به بخش های کوچکتر جهت سهولت در بارگذاری.
 • استخراج تصویر از PDF و بالعکس.
 • امکان دریافت خروجی به فرمت های DocX و TXT
 • امکان Resume و ادامه مجدد عملیات ناتمام قبلی.
 • دسترس پذیری مناسب برای معلولان بینایی (Screen reader friendly user interface).
 • مناسب سازی شده برای کاربران صفحه خوان های JAWS و NVDA.
 • هشدار های صوتی و گفتاری خودکار.
 • کلید های میانبر متفاوت در همه قسمتها.
 • امکان مخفی شدن در پس زمینه و نمایش مجدد.
 • امکان به روز آوری خودکار و بدون دخالت کاربر (در صورت نیاز).
 • اولین نرم افزار کاربردی صوتی و بدون رابط کاربری گرافیکی (جهت جلوگیری از سو استفاده های احتمالی).

پیشنیازها

حداقل های سخت افزاری و نرم افزاری مورد نیاز برای نصب و استفاده از این نرم افزار عبارتند از:

 • سیستم عامل ویستا یا بالاتر (سیستم عامل های Windows 9X و Windows XP و سیستم های قدیمیتر متاسفانه به دلیل قدیمی بودن پشتیبانی نمی شوند.)
 • .NET Framework 4.0 (جهت بهینه سازی نسخه .NET Framework 4.6.1 توصیه می شود.)
 • حدود ۴۰ مگابایت فضای حافظه دیسک برای نصب به علاوه فضای کافی برای فایل های موقت (متناسب با حجم ورودی.)
 • ۱۲۸ مگابایت فضای حافظه رم (اختصاصی.)
 • پردازنده ۱.۵ GHZ، که Dual core 2.0 توصیه می شود.

تغییرات نسخه ۱.۰

-اضافه شدن امکان تبدیل تصاویر…
– پشتیبانی از ورودی JPG در دوحالت تقسیم بندی به صورت JPG و تقسیم بندی به صورت PDF
– اضافه شدن گزینه “باز کردن تصویر(ها)” به منوی “فایل”
-اضافه شدن کلید میانبر CTRL+SHIFT+O برای انتخاب تصاویر.
– کلید “انتخاب تصویر(ها)” به پنجره اصلی اضافه شد.
– امکان تنظیم تعداد “تلاش های مجدد” و میزان “وقفه” بین هر زمان توسط کاربر اضافه شد.
– گزینه “پیشرفته…” به منوی تنظیمات اضافه شد.
– کلید میانبر CTRL+SHIFT+A برای فعال کردن منوی “پیشرفته…” اضافه شد.
– قابلیت به روز رسانی خودکار به نرم افزار اضافه شد.
– گزینه “به روز رسانی” به منوی “راهنما” اضافه شد.
– گاها خطوط اول از صفحات PDF در خروجی گوگل حذف می شد که در این نسخه راهکار مناسب پیاده سازی شد.
– گاها بعد از تبدیل کامل کتاب و قبل از نمایش فایل خروجی برنامه با خطا رو به رو می شد که در این نسخه راهکار مناسب پیاده سازی شد.

نحوه دریافت نسخه ۱.۰

نکته: شما با دانلود، نصب و استفاده از نرم افزار موافقت خودتون رو با موارد زیر اعلام می کنید و هرگونه نقض موارد ذیل خلاف قرارداد بوده و مسئولیت حقوقی و شرعی رو برای شما در پی خواهد داشت.
(در غیر این صورت لطفا دانلود نفرمایید)
این نسخه از نرم افزار با حمایت کاربران محترم نابینا ساخته شده، پس استفاده از آن برای نابینایان رایگان بوده و هر گونه خرید و فروش این نرم افزار خلاف قانون تلقی می شود.
این نرم افزار فقط برای استفاده رایگان نابینایان عزیز نوشته شده و فقط از سایت محله نابینایان (www.gooshkon.ir) و سایت تولید کننده (www.sefeedsoft.ir)قابل دانلود می باشد.
شما حق انتشار این نرم افزار رو در هیچ سایت، اثر نرم افزاری، جامعه مجازی، شبکه اجتماعی، سی دی و … ندارید. (منظور انتشار برای دسترسی عمومی بوده و نه دسترسی یک شخص)، (توجه داشته باشید که ترویج استفاده بی مورد و بی رویه از نرم افزار در بینایان می تونه ریسک بلاک شدن نرم افزار از طرف گوگل رو به دنبال داشته باشه).
اگر شما کاملا بینا هستید به طوری که به راحتی و بدون هیچ مشکلی می توانید متون کتب دیجیتالی را بخوانید حق استفاده از این نرم افزار را ندارید.
مجوز فروش یا سوء استفاده مادی از نرم افزار و محصولات و متعلقاتش به شما داده نشده.
طرز کار برنامه حتی الامکان ساده و آسان بوده و در صورت نیاز تمام نکات مورد نیاز در کار با این نرم افزار متعاقبا در بسته های آموزشی ارائه خواهد شد. پس نیازی به شخص ثالث در مراحل کار، راهنمایی و آموزش نیست.

شما می توانید برنامه را از همین لینک کمکی متعلق به محله نابینایان دانلود بفرمایید.

اگر موفق نشدید، روی لینک زیر اینتر بزنید و با مکان نمای پایین به فیلد آدرس ایمیل برسید. ایمیلتون رو وارد کنید و دکمه دانلود یعنی همون download button برای کاربران جاز و یا button دانلود برای کاربران NVDA رو با اینتر و یا اسپیس بفشارید.
فایل شروع به دانلود میشه.
دانلود نسخه ۱.۰
امیدوارم از این نسخه لذت ببرید و براتون مفید باشه.

 

محمود هژبری

درباره محمود هژبری

سلام. محمود هژبری هستم، مهندس فناوری اطلاعات، متأهل، خوشحالم که آموزگار همگروههای خودم در مرکز آموزشی نابینایان شوریدۀ شیرازی هستم.
این نوشته در اخبار, اطلاع رسانی, صحبت های خودمونی, کامپیوتر, کتاب, معرفی ابزار, نرم افزار های کاربردی ارسال و , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

44 پاسخ به Google OCR For Persian Blinds نسخه نهایی ۱.۰ منتشر شد.

 1. 1
  مهرداد صفا says:

  با سلام خدمت یکایک دوستان گرامی و تشکر از همه عزیزانی که بنده و این پروژه رو مورد لطف خودشون قرار دادند و با پیشنهادات، نکات و انتقادات سازنده خودشون موجبات توسعه نرم افزار رو فراهم کردند، به ویژه دوست عزیزم جناب هژبری که طی این مدت صمیمانه و صادقانه در مراحل مختلف تست و خطایابی
  کنار من بودند و مزاحمت های گاه و بی گاه من رو تحمل کردند و با لطفی که نسبت به من حقیر و پروژم داشتند طی مراحل تولید و توسعه با نظراتشون به پیشبرد روند نرم افزار کمک کردند؛ و البته همچنین جناب آقا مجتبی خادمی و آقا احسان اسماعیلی عزیز و سرکار خانم رضایینیا که هر کدوم به نوعی و در مراحل خاصی با نظراتشون پروژه رو یاری کردند. همچنین جا داره از خیلی دیگه از دوستان تشکر کنم که در طول این مدت که نسخه بتا رو برای تست و خطایابی روی سایت قرار داده بودیم، با نظرات ارزنده خودشون بنده و نرم افزار رو مورد لطف خودشون قرار دادند. قطعا تک تک پیام ها و ایمیل های شما برای من ارزشمند بودند و هستند. و البته تشکر می کنم از مدیریت سایت گوش کن که از این پروژه حمایت کردند و بستر رشد رو برای نرم افزار ایجاد کردند و همه عزیزانی که به صورت نقدی از پروژه حمایت کردند از قبیل دوستان عزیزم آقایون/خانم ها:
  pesarenily
  هنگامه کاظمیان
  molti
  مجتبی خادمی
  محمود هژبری و خانم رضایی نیا
  محمدرضا صالحی
  علی کریمی
  هاجر تکتاز
  شهروز حسینی
  مهرداد چشمه
  پریسیما
  طاها
  دکتر زمانی
  دکتر تقوی
  بانو
  امید علیوردیلو
  علیرضا علیوردیلو
  محسن غلامی
  دوست بینا
  رضا بخشی
  محمود داوودی
  رعد بارانی
  بزرگمهر

  و همه و همه حتی شما که با لطف خودتون این نرم افزار رو برای استفاده انتخاب کردید.
  اگر لطف این دوستان عزیز نبود شاید هنوز این نرم افزار یک پروژه کوچک گوشه ای از هارد کامپیوتر من خاک می خورد. قطعا انرژی مثبت و نظرات سازنده شما عزیزان جرغه ای برا رشد نرم افزار شد.
  از خداوند میخوام که افتخار داشته باشم تا در آینده بیشتر کنارتون باشم تا با کمک و همدلی شما بتونم شاید نقشی هر چند خیلی کوچک، در حل مشکلات جامعه خودمون داشته باشم.

 2. 2
  احمد عبدالله پور احمد عبد الله پور says:

  سلام و درود بر داش محمود داداش یعنی بدجور حز کردم از این نرم افزار حتماً دانلود میکنم استفاده میکنم و حالش رو میبرم و یه درود هم بر تو میفرستم یعنی کارت بیست و عالیه شبت خوش و خدا نگه دار

 3. 3
  عمو حسین says:

  درود بر دوست با صفایم آن هم از نوع مهردادش. آقا مهرداد تا حالا نمیدونستم که این برنامه کار شماست یعنی اصلا افتخار آشنایی با شما را نداشتم. حالا بیشتر برنامه به دلم میشینه. از محمود عزیز و نازنین هم که در این مدت پیگیر بود صمیمانه تشکر میکنم. من برای اولین بار برنامه را دانلود کردم ولی برای کار باهاش به آموزشهای تکمیلی نیاز دارم. پس همونطور که خودتون در متن پست یادآور شدید لطف کرده آموزشی هم در این خصوص تهیه فرمایید. با تشکر از صفای با صفا از محمود عزیز و از همه کسانی که پروژه را حمایت کردند بخصوص هم محله ای های دوست داشتنی خودم. پیروز و سعادتمند باشید

  • 3.1
   مهرداد صفا says:

   درود به عمو حسین عزیز و سپاس بابت لطف و محبتی که دارید. اگر اولین باره که از نرم افزار استفاده می کنید پیشنهاد می کنم حتما یک نگاه هر چند اجمالی به راهنمای نرم افزار داشته باشی. برای آموزش صوتی هن به یاری حق در آینده خدمتتون خواهیم بود.

 4. 4
  رضایی نیا says:

  سلام.
  از صمیم قلبم واسه هردوتون خوشحالم و بهتون خسته نباشید میگم.
  میدونم چقدر اذیت شدیدو حتی تا حدود یک ساعت پیش بیدار بودید.
  خیییییییییییییییییییییلیییییی خسته نباشید هم شما داداش خوبم آقا مهرداد و هم همسر عزیزو مهربونم آقا محمود جوووووونم.
  به هردوتون افتخار میکنم و از خدامون میخوام همیشه تنتون سالم و دلتون شاد باشه.

 5. 5
  حمیدرضا آب روشن says:

  سلام این نسخه ی نهایی یعنی اگه باگ داشت یا پیشنهادی برای بهبود بود خیلی روش حساب نکنیم؟ یا…

 6. 6

  درووود. آقا خداییش شرمندمون نکنین دیگه. ما که کاری نکردیم. تا باشه از این کارا. تا باشه از این حمایتا که شخصاً افتخار میکنم که توشون سهیم باشم.
  واقعاً مرسی, واقعاً ایول. دمتون گررررم.
  فقط.
  آیا اگه برنامه مشکلی داشت و یا پیشنهادی داشتیم میتونیم ارائه بدیم یا نه دیگه برنامه تکمیل شده و جای کار واسش دیده نمیشه.
  خَخ من یه گونی پیشنهاد دادم که واقعاً خیلی اذیت کردم استاد صفا رو که امیدوارم منو ببخشند و پیشنهاداتم به درد خورده باشند.
  خلاصه میرم تست میکنم ببینم چی کاشتین.
  باز هم ممنونم بیحدو وصف.

 7. 7
  بانو. says:

  سلام
  تشکر زبانی نمی تونه مقصود و نهایت امتنان من و اکثر ما رو برسونه ولی حقیقتا ممنونم و براتون از خداوند مهربانیها بهترینها رو در پاسخ زحماتتون خواستارم.
  همیشه شاد همیشه سربلند و همیشه موفق باشید.

 8. 8
  مهدی says:

  سلام اول که بهتون خسته نباشید میگم. بعد که نمیدونم چرا افتخار دانلود رو ندارم. این خطا رو میگیره…Server Error in ‘/’ Application.

  A connection attempt failed because the connected party did not properly respond after a period of time, or established connection failed because connected host has failed to respond
  Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request.
  بازهم بهتون خسته نباشید میگم این نرمافزار کار منو که خیلی راه انداخت. خوشحال میشم هرچه زودتر بتونم دانلود و استفاده های بیشتر ازش بکنم. موفق باشید.

 9. 9
  مهدی says:

  سلام دوباره موفق شدم بالاخره. متأسفانه ترافیک اینترنتم مشغول بود و این خطا رو میگرفتم. بازم ممنون و متشکر

 10. 10
  محسن محمدقلی says:

  سلام به جناب مهرداد صفای نازنین و محمود عزیز.
  خسته نباشید و خدا قوت موفق باشید.
  این حرکت در نوع خودش خیلی بی نظیره.
  از خدای متعال برایتان بهترینها رو آرزو میکنم.
  من هم متأسفانه نتونستم این فایل رو دریافت کنم. با خطا مواجه شدم.
  لطفا مراتب رو بررسی کنید.
  قربان شما موفق باشید.

 11. 11

  سلام بر محمود هژبری عزیز. آقا خیلی متشکر. اتفاقاً من چندی پیش بود که نسخه آزمایشی۲ رو دانلود کردم و برا اولین بار تجربه اش کردم خیلی عالی بود. از مهرداد صفای عزیز هم تشکر میکنم که این برنامه رو بخوبی طراحی کردند. متذکر میشم بنده ویندوز۷ ۳۲ بیتی دارم. البته در حین نصب نسخه آزمایشی چون دات نت نداشتم اول خودکار دان کرد و بعد از نصبش برنامه رو نصب کرد. البته الآن خودم دستی دات نت ۴.۶ رو دان کردم.
  در همینجا هم فرصت رو غنیمت میشمارم و از دوستانی که مثل بنده مبتدی هستند و دنبال دات نت هستند تقاضا دارم
  از این لینک
  دات نت ۴.۶ رو دان کنند. البته رمز عبور فایل soft98.ir هستش.
  بازم از محمود جان و مهرداد جان عزیز تشکر میکنم.
  یه سؤالی هم دارم.
  میگم آیا میشه مثلاً من نابینا از یه برگه بینایی عکس بگیرم و بدم به برنامه که تبدیل کنه؟
  تشکر.

  • 11.1
   محمود هژبری محمود هژبری says:

   با سلام. ممنونم. اگه عکس رو مناسب بگیرید بله و بستگی به کیفیت دوربین هم داره. ترجیحا با اسکنر از ورق عکس بگیرید.

 12. 12
  مرد اردیبهشت says:

  درود بر شما و آقای صفای نازنین… بی اندازه سپاسگزارم از شما، در چند ماهی که از انتشارِ نسخه های آزمایشیِ نرم افزار می گذرد، با یاریِ آن توانسته ام بسیاری از کتاب های موردِ نیازم را مطالعه کنم… از صمیمِ قلبم برایتان بهترین ها را آرزومندم… پاینده باشید…

 13. 13

  هشدار به کاربران عزیز.
  توجه! اگر فایلی در حال OCR کردن دارید, تا قبل از پایان کار, هرگز این برنامه را نصب نکنید, چرا که با انجام این کار دیگر به سند در حال OCR قبلی دسترسی نخواهید داشت.
  پس در نتیجه, قبل از نصب برنامه, OCR سند قبلی را به پایان برسانید.
  چون در غیر این صورت به محتویات سند قبلی دسترسی پیدا نخواهید کرد و عملیات متوقف شده, به کلی از بین خواهد رفت.

 14. 14
  بهار says:

  باعرض سلام و تشکر بسیار از زحمتی که دوستان متقبل شدند. سوالی از خدمت شما داشتم: برای دانلود باید عضو سایت باشیم چون من وقتی اپلیکیشن را دانلود میکنم و میخواهم نصب نمایم با خطای شما اجازه نصب ندارید مواجه می شوم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

 15. 15
  محمود هژبری محمود هژبری says:

  با سلام خدمت دوستان عزیز.
  از اینکه به بنده لطف دارید سپاسگذارم.
  بنده وظیفم رو انجام دادم و امیدوارم مفید بوده باشه.
  ببخشید وقت نداشتم تک تک به کامنتهای زیبا و دلگرم کنندتون پاسخ بدم.
  دوستانی که پیشنهاد دارید بفرمایید اگه آقای صفا وقت داشتن و پیشنهادتون هم مفید بود به چشم.
  باز هم سپاس.
  من سعی میکنم تا جایی که امکانش باشه به کامنتهای ضروری پاسخ بدم.

 16. 16
  پوریا نامدار پوریا نامدار says:

  سلام دوست عزیز
  لینک نرم افزار مورد فنی داره اگه میشه سریعتر حلشکنید
  با تشکر
  این هم خطایی که میده
  String or binary data would be truncated.The statement has been terminated.

  Server Error in ‘/’ Application.
  ——————————————————————————–

  String or binary data would be truncated.
  The statement has been terminated.
  Description: An unhandled exception occurred during the execution of the current web request. Please review the stack trace for more information about
  the error and where it originated in the code.

  Exception Details: System.Data.SqlClient.SqlException: String or binary data would be truncated.
  The statement has been terminated.

  Source Error:

  An unhandled exception was generated during the execution of the current web request. Information regarding the origin and location of the exception can be identified using the exception stack trace below.
  Stack Trace:

  [SqlException (0x80131904): String or binary data would be truncated.
  The statement has been terminated.]
  System.Data.SqlClient.SqlConnection.OnError(SqlException exception, Boolean breakConnection, Action`1 wrapCloseInAction) +1789270
  System.Data.SqlClient.SqlInternalConnection.OnError(SqlException exception, Boolean breakConnection, Action`1 wrapCloseInAction) +5340622
  System.Data.SqlClient.TdsParser.ThrowExceptionAndWarning(TdsParserStateObject stateObj, Boolean callerHasConnectionLock, Boolean asyncClose) +244
  System.Data.SqlClient.TdsParser.TryRun(RunBehavior runBehavior, SqlCommand cmdHandler, SqlDataReader dataStream, BulkCopySimpleResultSet bulkCopyHandler, TdsParserStateObject stateObj, Boolean& dataReady) +1691
  System.Data.SqlClient.SqlCommand.FinishExecuteReader(SqlDataReader ds, RunBehavior runBehavior, String resetOptionsString) +275
  System.Data.SqlClient.SqlCommand.RunExecuteReaderTds(CommandBehavior cmdBehavior, RunBehavior runBehavior, Boolean returnStream, Boolean async, Int32 timeout, Task& task, Boolean asyncWrite, SqlDataReader ds) +1421
  System.Data.SqlClient.SqlCommand.RunExecuteReader(CommandBehavior cmdBehavior, RunBehavior runBehavior, Boolean returnStream, String method, TaskCompletionSource`1 completion, Int32 timeout, Task& task, Boolean asyncWrite) +177
  System.Data.SqlClient.SqlCommand.InternalExecuteNonQuery(TaskCompletionSource`1 completion, String methodName, Boolean sendToPipe, Int32 timeout, Boolean asyncWrite) +208
  System.Data.SqlClient.SqlCommand.ExecuteNonQuery() +163
  WebApplication1.Database.AddVisit(String path, String IP, String time, String user, String HMethod, Boolean IsResume) +353
  WebApplication1.Global_asax.Application_BeginRequest(Object sender, EventArgs e) +380
  System.Web.SyncEventExecutionStep.System.Web.HttpApplication.IExecutionStep.Execute() +136
  System.Web.HttpApplication.ExecuteStep(IExecutionStep step, Boolean& completedSynchronously) +69

  ——————————————————————————–

  Version Information: Microsoft .NET Framework Version:4.0.30319; ASP.NET Version:4.0.30319.33440

 17. 17
  محمد جواد عسکری بشکانی says:

  سلام و سپاس از آقای هژبری.
  خواهشمندم به این نشانی بروید.
  آنجا کتابهای بسیاری خواهید یافت که با قالبهای گوناگون مانند HTML آماده دریافتند.
  پرسش بنده این است که چه نرم افزاری این کتابها را html کرده است، چون نوشتن این همه کتاب ناشدنی است.
  برای نمونه کتاب «روض الجنان وروح الجنان فی تفسیر قرآن» بیست جلد است.

 18. 18
  مسعود says:

  سلام.
  بی اندازه، بی اندازه، بی اندازه متشکرم.
  دانلود و تست کردم. قطعا به کارم میاد.
  بی نهایت تشکر.

 19. 19
  اکبر غفارزاده اکبر غفارزاده says:

  ضمن سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیز به خصوص آقای مهرداد صفا و آقای محمودخان هژبری عزیز
  بنده هم از زحمات شما تشکر و قدردانی میکنم که چنین حرکت مهمی را انجام دادید
  اما اگر اجازه بدهید بنده یک پیشنهاد داشتم که البته ای کاش قبلا این پیشنهاد را داده بودم
  میگم حالا که شما زحمت کشیدید و تا و برنامه به این خوبی را تولید کردید و کار همنوعان خود را راحت کردید کاش این امکان را هم به برنامه میدادید و آن اینکه وقتی یک نابینا کتاب یا نامه ای را جلوی اسکنر خود قرار میداد
  خود بتواند آن را بخواند اگر این امکان در این نرم افزار وجود داشت آن وقت دیگر یک انقلاب برای همنوعانمان بود
  ببخشید زیاد صحبت کردم

 20. 20
  آموزش چگونگی کار با نسخه نهایی نرم افزار Google OCR For Persian Blinds | شرکت دانش بنیان پکتوس says:

  […] گذشته اول آبان، برنامه Google OCR For Persian Blinds نسخه نهایی ۱٫۰ توسط وبگاه گوش کن، محله نابینایان ایران منتشر شد. با تماس هایی که روز گذشته با شرکت گرفته شد، […]

 21. 21
  آموزش چگونگی کار با نسخه نهایی نرم افزار Google OCR For Persian Blinds | شرکت دانش بنیان پکتوس says:

  […] برنامه رو ندارید و می خواهید دانلودش کنید، می بایست به این لینک مراجعه کنید. از طریق لینک فوق، می تونید آخرین نسخه ی […]

 22. 22

  خب دوستان. من ضمن تشکر مجدد از دوستان عزیز واس این کار ارزشمند, باید خدمتتون بگم نمیدونم به چه دلیل اون پیشنهادم مبنی بر مدیریت اسناد آپلود شده که به گوگل میدیم لحاظ نشده.
  مورد مهمی بود.
  شما فرض کنین یه کتاب دو سه هزار صفحه ای دارین و تا وسطهای کار رفته.
  حالا میخواین اون عملیات رو متوقف کنین و یه کار دیگه یا یه کار کوچیک دیگه انجام بدین. این برنامه با این شکلی که داره این اجازه رو بهمون نمیده.
  همچنین با توجه به زمانبر بودن این کار در تبدیل اسناد با تعداد صفحات زیاد, گزینه ی خاموش اتوماتیک یکی از ضروریات این برنامه بود که لحاظ نشده.
  یاداوری این نکته لازمه که من قصد نادیده گرفتن زحمات دوستان رو نداشته و ندارم و پیشنهاداتم صرفاً جهت کارایی هرچه بیشتر برنامه عنوان شده همین.
  واقعاً باز هم تشکر میکنم که خداییش سنگ تموم گذاشتند این دوستان. ایول. دمتون گررررم.

  • 22.1
   مهرداد صفا says:

   سلام جنا کریمی عزیز. با تشکر از حسن توجه و محبت شما و سپاس بابت نظرات ارزنده شما و البته سایر دوستانی که نظرات مختلفی ارائه دادند که برخیشون پیاده سازی شد و به دلایلی مثل وقت محدودی که من داشتم و یا دلایل دیگه، شرمنده دوستان شدیم که همینجا از دوستانی که خواسته هاشون در این نرم افزار نگنجید پوزش می خوام.
   و اما در رابطه با مواردی که مطرح کردید.
   مورد اول با ساختاری که تا به اینجای کار پیشرفته بود سازگاری نداشت و اگر قصد داشتیم که از MULTI TASK یا چند فرایند همزمان پشتیبانی کنیم باید به عقب بر میگشتم و قسمت هایی از نرم افزار رو تغییر می دادم که زمان کافی نداشتم. علاوه بر این گرچه این مورد قدرت نرم افزار رو زیاد می کرد و امتیاز جالبی بود ولی به نظرم برای استفاده شخصی روی یک نرم افزاری که با لایسنس “استفاده شخصی” عرضه میشه، به عنوان یک ضرورت نمیشه بهش نگاه کرد و ممکن بود حتی خیلی کاربرها بهش نیاز نداشته باشن و عملا خیلی مورد استفاده قرار نگیره. البته مجددا تایید می کنم که میتونه یک امکان قوی برای نرم افزار باشه.
   در مورد زمان بندی که فرمودید که هم شما و هم یکی دو نفر از دوستان اشاره کرده بودند، شرمندگی موند برای ما. به نظرم رسید که برای نسخه اول یک نرم افزار، به نقطه مناسبی رسیدیم و ضرورت ها در نظر گرفته شدند و نیاز هست که نرم افزار منتشر بشه، در سطح وسیع تری استفاده بشه، جواب پس بده و بازخورد ها سنجیده بشن و بعد که انشااله فراغت بیشتری پیدا کردم به نسخه ۲ (در صورت نیاز) فکر کنم.
   تا خواست خدا چی باشه.
   به هر حال بازم تشکر از شما و سایر دوستان و شرمنده اگر کم و کاستی می بینید.

 23. 23

  سلام.
  جا داره منم از دو هم نوع محترم و همه ی کاربرانی که زمینه تولید چنین نرم افزاری رو فراهم کردن، تشکر کنم.
  خدا قوت بچه ها.
  با اجازه، توضیحاتی رو در خصوص چگونگی کار با این برنامه تهیه کردیم که در پست خودش اطلاع رسانی لازم رو انجام دادم.
  بازم ممنون، بازم سپاس فراوان.

 24. 24
  سعید says:

  درود محمود خان نازنین و مهرداد گرامی سپاس و تشکر حقیر را هم لطفا به پذیرید دوستان کاری کردید کاره سوون.

 25. 25
  محمود هژبری محمود هژبری says:

  با سلام و عرض ادب و احترام.
  از تمامی دوستان که با نظرات دلگرم کنندشون از ما حمایت میکنن سپاسگذاریم.

 26. 26

  درود
  مرسی بابت این نسخه، ولی برای من دانلود نمی‌شه. با IE و Firefox هر دو امتحان کردم، ولی نشد که نشد.

 27. 27

  سلام به هر دو بزرگوار، آقا محمود و آقا مهرداد، زبانم از تشکر قاصر است و بهترین ها را برایتان آرزو دارم. جسارتاً بنده هم مشکل آقای امینی را دارم. ایمیلم a_a_hatami@yahoo.com هست که هرچه دانلود را میزنم هیچ اتفاقی نمی افته البته دفعه ی دوم که به سفید سافت مراجعه کردم یکی به تعداد دانلودها اضافه شده بود ولی هیچ دانلودی برای من انجام نشده و ضمن این که در نوبت دوم مراجعه بدون دریافت آدرس ایمیل دکمه ی دانلود فعال بود. ممنون میشم رسیدگی بفرمایید.

 28. 28
  حسن وفایی says:

  با سلام خدمت همه ی عزیزانی که دستی در این کار گران داشتند.
  امیدوارم که همیشه در کارهایتان موفق باشید.
  با آن که هنوز امتحانش نکردم ولی مطمئنا کاری ارزشمند و کاربردی خواهد بود.
  دست مریزاد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *