عمومی: یه وبگردی کوچولو! در چنین رابطه ای نمانید!

ضمن درود فراوان و عرض ادب!من دوباره اومدم با یه وبگردی کوچولو که تصمیم گرفتم شما را هم در آن شریک کنم!!!
البته حالا این شما این هم شیطنت جدید من که با کمی یادگیری کامی براتون آوردم…

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org

رابطه شما، چه یک رابطه جدی عاشقانه باشد چه نباشد، باعث می‌شود احساس هیجان و خوشبختی در زندگی کنید. ولی بسیاری افراد فقط بخاطر ترس از تنهایی در روابط ناراحت‌کننده می‌مانند، حتی اگر آن رابطه قادر به برطرف کردن نیازهایشان نباشد.

هرکس نیاز به احترام، محبت و عشق در رابطه دارد ولی اگر طرفتان قادر به تامین اینها برای شما نباشد، شاید بهتر باشد به ادامه این رابطه بیشتر فکر کنید. اگر این ۱۰ مشکل را در رابطه‌تان دارید، مجبور نیستید آن رابطه را تحمل کنید.

1. بی‌احترامی کلامی

یک رابطه سالم قبل از هر چیز با احترام متقابل شروع می‌شود. نباید هیچوقت کسی که بددهنی می‌کند، تحقیرتان می‌کند یا باعث می‌شود به هر ترتیبی احساس ناراحتی کنید را تحمل کنید. حتی اگر با هم وارد بحث و جدل می‌شوید، این حق را به هیچکدام از شما نمی‌دهد که با بی‌احترامی با هم رفتار کنید.

2. کنترل‌گرایی

اگر طرفتان نمی‌تواند تحمل کند که بدون اینکه به شما تهمت بزند از جلو چشمانش دور باشید، به هیچ عنوان مجبور به ادامه رابطه با او نیستید. هیچوقت نباید کسی را که فکر می‌کند باید شما را در هر نقطه از زندگی‌تان کنترل کند تحمل کنید.

3. بی اعتمادی

اعتماد متقابل برای بقای هر رابطه‌ای لازم است. اگر نمی‌توانید به طرفتان اعتماد کنید. یا باید درمورد این موضوع با او حرف بزنید یا قبل از اینکه این بی‌اعتمادی عمیق‌تر شود، از آن رابطه بیرون بیایید. در یک رابطه هر دو طرف باید با هم احساس راحتی و آزادی کنند و فقدان اعتماد دوطرفه موجب نابودی یک رابطه خواهد شد.

4. آویزان بودن

البته احساس خواسته شدن در یک رابطه کاملاً طبیعی است ولی اگر مراقب نباشید ممکن است بیش از اندازه شود. بیشتر افراد از بودن با کسی که در بعضی کارهایش درخواست کمک می‌کند یا هرازگاهی نیاز به در آغوش گرفتن یا درددل کردن دارد، لذت می‌برند. اینها در رابطه کاملاً طبیعی است، ولی چیزی که طبیعی نیست فرد آویزانی است که به نظر می‌رسد بدون شما قادر به انجام هیچ کاری در زندگی‌اش نیست. کسی که هیچ استقلال شخصیتی در کنار شما از خود نشان نمی‌دهد، یک علامت هشدار است.

5. اولویت ندادن به شما

بااینکه زندگی به جز رابطه قسمت‌های مهم دیگری هم دارد، ولی طر‌ف‌مقابلتان باید به شما نسبت به مسائل دیگر زندگی‌اش اولویت دهد. مثلاً اگر او بیشتر از اینکه با شما وقت بگذراند با دوستان خودش است، یعنی رابطه‌اش با شما را چندان جدی نمی‌گیرد. هیجوقت لازم نیست کسی که به شما احساس خاص بودن نمی‌دهد را تحمل کنید. شما شایسته کسی هستید که با شما مثل یک پادشاه یا ملکه رفتار کند.

6. منفی‌گرایی

البته منفی‌گرایی بخشی از هر رابطه در زندگی است ولی نباید به آن درمقابل مثبت‌گرایی اولویت داد. داشتن نگرش منفی در زندگی منجر به داشتن افکار منفی و در نهایت ذهنی منفی خواهد شد. کسانی که روی نقاط منفی مسائل تمرکز می‌کنند معمولاً انرژی کمتری دارند، دیگران را بخاطر مشکلاتشان مقصر می‌دانند و به طور کلی، افراد جالبی برای معاشرت نیستند. هیچوقت با کسی که تا این اندازه منفی‌های زندگی را می‌بیند نمانید چون شما را هم به راه خود خواهد کشاند.

7. عدم دسترسی احساسی

طرف ‌مقابل شما باید همیشه از نظر احساسی در دسترس شما باشد، در غیر این صورت نمی‌توانید یک رابطه موفق با او داشته باشید. اگر احساس ناامنی کند یا برای ابراز احساساتش خجالت بکشد، یعنی مشکلات عمیقی دارد که قبل از وارد شدن به یک رابطه باید به آنها رسیدگی کند.

8. کسی که به حرف‌هایتان گوش نمی‌دهد

هر دو شما باید برای حرف زدن صادقانه و آزادانه با هم احساس راحتی کنید. اگر طرفتان از آن دسته افراد است که فقط خودش حرف می‌زند طوریکه شما احساس می‌کنید عقاید و افکار شما هیچ اهمیتی ندارد، یعنی برای شما بعنوان یک انسان ارزشی قائل نیست.

9. کسی که از رویاها و اهدافتان حمایت نمی‌کند

وقتی نوبت به آرزوها و اهدافتان می‌رسد، طرفتان باید بخواهد ۱۵۰٪ از شما حمایت کند. هیچوقت نباید کسی را که به جای تشویق شما در راه رسیدن به اهدافتان، به شما حسادت می‌کند که سعی می‌کند موفقیت‌های شما را دست کم بگیرد تحمل کنید.

10. بی‌مسئولیتی

و آخر اینکه نباید هیچوقت کسی که تمایلی به زیر بار مسئولیت رفتن ندارد را تحمل کنید. مسئولیت‌های افراد بزرگسال به هیچ وجه شوخی نیست و هر کس باید بتواند میزانی از مسئولیت‌ها و وظایف زندگی را بر عهده بگیرد و برای همه چیز به شما تکیه نکند.

درباره عدسی بشاشadasi

ضمن درود فراوان و عرض ادب!این جانب جوانی خوش رو و خوش قلب و شوخ طبع و خوشگذران وشاداب و خندان هستم بنده در سن 23 سالگی خودم سیر میکنم و 13 سال در حال تحصیل بوده ام بنده در زندگی به تحقیق مشاوره های مختلف پرداخته ام و هرکی از مشاوره های رایگان من استفاده کرده خیلی راضی بوده و مرا خیلی دوست میدارد من برای دوستانم دوست خوبی هستم و دوستانم برای مشاوره های مختلف با من مشورت میکنند بنده سالیان زیادی است که در دنیای مجازی مجرد هستم و در مسائل مختلف با همه همکاری و مشاوره میدهم... من کارمند با ذوقی هستم که از شغلم لذت زیادی میبرم و حقوق خوبی دارم که در برنامه های مختلف دوستانم را شریک حقوق خودم میدانم و هر کاری که از دستم بر آید برای دوستانم انجام میدهم... من همیشه سعی میکنم همه را از خودم راضی نگه دارم و کسی را نرنجانم... من در دنیای واقعی به همه ی آرزوهایم رسیده ام و همیشه برای ادامه ی زندگی در اردو و شادی با دوستانم بسر میبرم... برای ارتباط با من از این راهها میتوانید استفاده کنید...اسکایپ: azizollahpajoohandeh مبایل 09137171282 ایمیل a.pajoohandeh10‎@gmail.com
این نوشته در اجتماعی, روانشناسی ارسال و , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

31 Responses to عمومی: یه وبگردی کوچولو! در چنین رابطه ای نمانید!

 1. 1
 2. 2

  طرف رابطه, عدسی نباشه, هرکی هست مشکلی نداره.

 3. 3
  بهار خانم says:

  لاااااایک واقعا!!!!

 4. 4

  سسسسسسسسسسللللللللللاااااااااامممممممممم ععععععععععععععععععدسی جان نبودی چند وقط محله بدون حضور شما جزابیت نداره هر روز پست بزار باشه عدسییییییییییییییییی جان

  • 4.1
   عدسی بشاشadasi says:

   درود!من هستم… فقط از صبح پنجشنبه که رفتم به روستا و عصر جمعه برگشتم و تا امشب هم داشتم در پست مدیر و شهروز شیطنت میکردم اینجا هم بودم ولی فرصت پاسخ دادن به دوستان را نداشتم…
   حالا هم همه ی شما خوابید و من مشغول جواب دادن هستم!

 5. 5

  يا خدا!!!!تو هنوز زنده هستي؟؟؟خخخخخخخخخخخخخهاهاهاهاهاهاهاهاهاهاها هميش زنده باشي عدسي جان

 6. 6
  بیسایه بیسایه says:

  سلام خخخخخخخخخخخخخخ مثل اینکه خاطراتت ته کشیده؟! به جمع کپی پیس خوش اومدی !

 7. 7
  پریسا says:

  سلام. وایی اینجا رو! عدسی غافلگیر شدم پست جدی زدن چه بهت نمیاد خخخ! من از این تخصصی ها چیزی سرم نمیشه فقط اومدم حاضری بزنم و اذیتت کنم که سر پست هام به من گیر می دادی واسه چی جواب کامنت ها رو دیر میدم حالا خودت کجایی دقیقا کجایی و از این چیز ها دیدم حس گیر دادن نیست کلی هم گرفتاری های مثبت ریخته سرم پس حالش رو ببر من هم رفتم به ادامه محله گردی هام برسم بعدش هم به گرفتاری هام برسم.
  همیشه شاد باشی!

  • 7.1
   عدسی بشاشadasi says:

   درود! اگر قرار بود تو چیزی سرت بشه اینجا نبودی… خخخخ بلکه درحال آشپزی برای ده فرزندت بودی که در اثر بعضی از لجبازیهایت آنجا نیستی و اینجا هستی…
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   … منظورم را نفهمیدی…
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   . تو اگه سرت میشد در سن بیست سالگی مزدوج شده بودی و حالا دوجین فرزند داشتی و سرت گرم اونا بود و اینجا نبودی…
   .
   .
   .
   .
   .
   .حالا هم ناراحت نباش چون دیر نشده و در بهشت یا در کمی اونطرفترش به آنها میرسی…خخخخخخ!

 8. 8
  فرشته نرگسی says:

  من و هفت نفر دیگر این پست را پسندیدیم.

 9. 9
  رعد بارانی رعد بارانی says:

  عدسی سلام. میگم اگه این مطلبو به صورت خودمونی مینوشتی خیلی بهتر بود . مگه خودت به خیلی از ماها نمی گفتی کپی کاری نکنیم . پس چرا خودت هم به جمع کپی کارا پیوستی پسرم ؟

 10. 10
  رعد بارانی رعد بارانی says:

  راستی انگاری چند وقته که سایه ات سنگین شده و کم میایی به محله. بذار بگم محله بدون تو و کامنتای قشنگت صفایی نداره. عدسی همیشه خودت باش چون ما همون جوری که هستی دوستت داریم نه جور دیگه ای

 11. 11
  کامبیز کامبیز says:

  من و ده نفر دیگه و هزار نفر دیگه که قراره بعد از من بیان این پست رو پسندیدیم.
  کمِ؟ راضی نیستی؟ خب به من چه خخخخ. آفرین به تو که خوب کامی یاد گرفتی

 12. 12
  بیسایه بیسایه says:

  سلام اگه دوست داری از طرفت کامنتها رو جواب بدم کجایی؟ پس کجایی؟ کم کم دوستان دارند نگران میشند زود بیا تا کسی جاتو نگرفته بای

  • 12.1
   عدسی بشاشadasi says:

   درود! تو عرضه نداری در پستهای خودت جواب دوستان را کامل بدهی چه رسد به اینکه بخواهی بجای من جواب کسی را بدهی…
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   .
   خخخخخخخههههههههههههههههههههههههههه!

 13. 13
  بیسایه بیسایه says:

  سلام دوستان با حال طبق بررسیهای به عمل آمده, صاحب این پست, مردس و من افتخار میکنم که دوست ایشان …. حالا من فقط جهت اطلاع رسانی اومدم و بیشتر از این ایجاد مزاحمت نمیکنم بای

 14. 14
  وحید says:

  سلام عدسي.
  مطلب پستت خيلي خواندني و جالب بود.
  مرسي كه اينجا هم منتشرش كردي.
  شاد باشي هميشه.

 15. 15
  عدسی بشاشadasi says:

  ضمن درود فراوان و عرض ادب! با عرض پوزش از دوستان که دیر آمدم و دیر به دوستان جواب دادم…
  .
  .
  .
  .
  با تشکر از تکتک دوستان که مطلب را خواندند و با تشکر از دوستانی که از مطلب خوششون اومده و با تشکر از دوستانی که لطف کردند و نظر گذاشتند و با تشکر از دوستانی که تیکه های مرا در پاسخها میپذیرند و تحمل میکنند!

دیدگاهتان را بنویسید