روی خط تکنولوژی. همراه با آخرین اخبار جهان فناوری

با سلام و عرض ادب به همراهان صمیمی محله نابینایان ایران
در این پست، 45 خبر و تحلیل از آخرین اخبار دنیای فناوری و تکنولوژی در حوزه های مختلف را برای شما گرداوری کرده ایم.
شایان توجه آنکه، تنظیم و گرداوری مجموعه حاضر، توسط
وبسایت ویژه نابینایان شرکت پکتوس
صورت گرفته است.

مشتاقان اخبار حوزه فناوری، می توانند روز های شنبه ی هر هفته، در قالب دکه خبر دنیای تکنولوژی و فناوری، این اخبار را به صورت بروزتر از آن پایگاه دنبال کنند.

گزارش مراسم اختتامیه چهارمین دوره آموزشی کتابخانه های گویای سامسونگ

چهارمین دوره ی آموزشی کتابخانه های گویای سامسونگ با تجلیل از نابینایان و مربیان حاضر در این دوره پایان یافت.

به گزارش زومیت، چهارمین دوره ی آموزشی کتابخانه های گویای سامسونگ با حضور مدیران این شرکت، مسئولان انجمن نابینایان ایران، مربیان، نابینایان و خبرنگاران پایان یافت. در مراسم پایانی این دوره ی آموزشی از دست اندرکاران، مربیان و نابینایان تجلیل به عمل آمد.

سامسونگ حدود ۳ سال پیش راه اندازی «کتابخانه های گویا» برای کودکان نابینا و کم بینا را تحت پروژه مسئولیت اجتماعی خود با نام «کودکان امید» شروع کرد. سامسونگ در این مراکز مربیانی را برای کمک به کودکان نابینا و کم بینا مستقر کرده است که در دوره های مختلف نکات لازم برای آن ها را آموزش می دهد.

چهارمین دوره آموزش مربیان کتابخانه های گویا به مدت سه روز در هفته ی گذشته برگزار شد و سه شنبه شب با برگزاری اختتامیه پایان یافت.

جمالی دبیر انجمن نابینایان ایران، در این مراسم اعلام کرد: «انجمن نابینایان ایران وظیفه ی ارائه ی خدمات و حمایت از نابینایان و خانواده هایشان را برای رسیدن به یک زندگی مستقل دارد. برای رسیدن به این اهداف در کمیته ها، کارگاه ها و کارگروه های مختلف پروژه ها و دوره های گوناگون تعریف می شود.»

دبیر انجمن نابینایان ایران ادامه داد: «یکی دیگر از وظایف ما شناساندن نابینایان به جامعه و مسئولان و بالعکس است. یکی از مهم ترین برنامه های ما ایجاد کتابخانه های گویا و دیجیتال است که با همکاری سامسونگ توانسته ایم این کتابخانه ها را برپا کنیم.»

همچنین در این مراسم فرناز فرضی مدیر روابط عمومی و مسئولیت اجتماعی سامسونگ در ایران نیز در این مراسم گفت: «بحث مسئولیت اجتماعی مبحث جدیدی نیست ولی به تازگی در کشور و در دنیا بسیار درباره ی این مفهوم می شنویم. سامسونگ همچون دیگر شرکت ها در این راه گام برداشته است تا بر اساس درآمدهایی که در این جامعه دارد، فعالیت هایی برای رفع مشکلات اجتماعی و ارتقای اجتماعی جامعه انجام دهد. اشتغال سلامت آموزش و محیط زیست چهار موضوعی است که سامسونگ در حیطه ی مسئولیت اجتماعی در این راه گام برمی دارد.»

فرضی افزود: «۳ سال است که کتابخانه های گویا را راه اندازی کرده ایم که هیچ کدام از آن ها در تهران نیست و در مناطق کم برخوردار (محروم) تشکیل شده است.»

مدیر مسئولیت اجتماعی سامسونگ در ایران بیان کرد: «کلیدی ترین بخش پروژه ی کتابخانه ی گویا مربی هایی هستند که در این کتابخانه ها به کودکان نابینا کمک می کنند. در برخی مواقع این مربیان با کودکان صحبت و از نظرات و طرح های آن ها استفاده می کنند که این کار برای سامسونگ با ارزش است.»

در چهارمین دوره ی آموزش مربیان کتابخانه های گویا، ۲۷ مربی شرکت کردند. در این کلاس ها به مربیان آموزش داده شد چطور اعتماد کودکان نابینا و کم بینا را تقویت کنند و برای تعامل بهتر با کودکان روشن دل نیاز به چه مواردی دارند.

سامسونگ در سه سال اخیر ۱۳ کتابخانه ی گویا را در ۱۳ شهر کشور برپا کرده است که تمام آن ها فعال هستند. در این کتابخانه ها بیش از ۱۲۰۰ کتاب صوتی در دسترس کودکان و نوجوانان نابینا و کم بینا قرار دارد تا بتوانند به آن ها گوش دهند. فضای هر کتابخانه برای فعالیت ۳۰ تا ۵۰ کودک نابینا مهیا است.

گوگل ساخت خودرو خودران را متوقف می کند

شرکت گوگل ساخت خودروهای خودران مخصوص خودش را متوقف خواهد کرد.

به گزارش زومیت، طبق گزارش نشریه ی Information؛ شرکت گوگل قصد دارد در سال آینده، تمرکز خود را از فناوری ساخت خودروهای خودران بدون فرمان و پدال بردارد و به همکاری با دیگر خودروسازانی که خودروهایشان قابلیت به کار گیری فناوری خودران دارند، بپردازد.

شرکت فیات کرایسلر نمونه ی اولیه ی مبتنی بر مینی ون پسیفیکا را برای گوگل تولید کرده است که در صورت موفقیت آمیز بودن آزمایش این خودرو، به بازار مصرف راه پیدا خواهد کرد. طبق اعلام این دو شرکت، این مینی ون ها در ماه می سال آینده عرضه خواهند شد.

لری پیج و روث پورات، مدیرعامل و مدیر ارشد مالی شرکت مادر گوگل یعنی آلفابت، معتقدند برنامه ی حال حاضر برای تولید داخلی خودروهای خودران تقریبا نشدنی است. بنا بر گزارشات، تغییرات مهم در بخش فناوری خودران پروژه ی «X» شرکت گوگل که با نام شوفر (Chauffeur) نیز شناخته می شود؛ توسط سرگی برین، یکی از مؤسسان شرکت گوگل انجام شد که ایده ی تولید کامل خودرو را مطرح کرد.

شرکت گوگل خبر های جدیدِ مرتبط با فناوری خودروهای خودران خود را تا آخر این هفته اعلام خواهد کرد.

بیست و دومین دوره نمایشگاه الکامپ شروع شد

بیست و دومین دوره نمایشگاه الکامپ ۲۵ آذر با حضور شرکت های ایرانی و خارجی حوزه فناوری اطلاعات آغاز به کار کرد.

به گزارش زومیت، نمایشگاه الکامپ با افت وخیزهای فراوان به بیست و دومین دوره ی خود رسید. ایران الکامپ ۲۰۱۶ با حضور معاون رئیس جمهور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و دبیر شورای عالی فضای مجازی آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه که در سال های ابتدایی خود با حضور شرکت های حوزه های الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک برگزار می شد، این روزها شاهد حضور دیگر شرکت های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است و می توان گفت حوزه ی فعالیت این نمایشگاه تمام بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات است. زیرا شرکت های ارائه دهنده ی اینترنت، اپراتورهای تلفن همراه، شرکت خدمات شبکه های مخابراتی و کامپیوتری، بازی و سرگرمی، دولت الکترونیک، کسب وکارهای نوپا و شرکت های خدماتی دیگر نیز در آن حضور دارند.

الکامپ امسال برای سومین بار و دومین بارِ پیاپی توسط سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور برگزار می شود و بیش از ۷۰۰ شرکت، استارتاپ و بازی ساز برای حضور در آن تقاضای ثبت نام داشتند که حدود ۳۰۰ شرکت به همراه بیش از ۲۰۰ استارتاپ و بازی ساز موفق به حضور در این نمایشگاه شده اند.

در کنار شرکت های بخش خصوصی؛ سازمان ها، نهادها و شرکت های دولتی با حضور در بخش دولت الکترونیک نمایشگاه الکامپ ۲۰۱۶ به ارائه ی خدمات دولتی در بستر اینترنت، موبایل و دستگاه های الکترونیکی و هوشمند می پردازند.

نمایشگاه الکامپ امسال از پنجشنبه ۲۵ آذر ساعت ۹ صبح آغاز شده است و تا یکشنبه ۲۸ آذر ساعت ۱۷ ادامه خواهد داشت. ساعت کار این نمایشگاه ۹ صبح تا ۱۷ بعدازظهر خواهد بود و با توجه به اینکه سه روز از این نمایشگاه مدارس، ادارات و شرکت ها تعطیل هستند، احتمال بازدید بالا و حضور مردم در الکامپ امسال وجود دارد.

محل برگزاری الکامپ امسال نیز همان محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران است.

شرکت های تاکسی یاب موبایلی برای حضور در نمایشگاه الکامپ تخفیف های بسیار و سفرهای رایگان را برای حضور مردم در الکامپ ایران در نظر گرفته اند.

هدیه ۱۲۰ میلیون تومانی بامیلو برای همه خانواده های ایرانی

شب یلدا، خانواده های ایرانی عموماً در خانه ی بزرگ ترین فرد فامیل دور هم جمع شده و این شب را به پاس #یک_دقیقه_بیشتر بودن کنار هم جشن می گیرند.

به گزارش زومیت، بامیلو از سال ۱۳۹۳ برای اولین بار کمپین خرید شب یلدا را برای کاربران فضای آنلاین ایران طراحی و اجرا کرد. امسال نیز برای سومین سال حراج با شکوهی را برای همه ایرانیان تدارک دیده است، اما این حراج امسال از ۲۸ آذر تا ساعت ۶ عصر ۳۰ آذرماه برگزار می شود. بامیلو معتقد است شب یلدا فرصتی است که باید در کنار خانواده و دوستان سپری شود و به همین دلیل حراج شب یلدا تنها تا ساعت۶ عصر روز ۳۰ آذر خواهد بود. بامیلو علاقه مند است تا از همه خانواده های ایرانی دعوت کند تا شب یلدا را به دور از فضای مجازی و در کنار اعضای خانواده خود جشن بگیرند.

اما برای همه کاربران بامیلو که همراه کمپین یلدا هستند و در این دو روز از بامیلو خرید می کنند، قرعه کشی بزرگی با هدایای ارزشمندی را در نظر گرفته است. این هدایا با مشارکت شرکت پین تا پین و راه و جا برای خانواده های ایرانی تدارک دیده شده است.

کاربران می توانند برای افزایش شانس خود برای برنده شدن در این قرعه کشی و دریافت ۸۰۰ کارت تخفیف به ارزش ۱۲۰ میلیون تومان یکی از روش های زیر را امتحان کنند:

 • ارسال کلمه «یلدا» یا «Yalda» به شماره 200095
 • ارسال شماره سفارش به شماره 200095

کاربرانی که از ۱۳ الی ۲۷ آذر از بامیلو خرید کرده اند، می توانند شماره سفارش خود را پیامک کرده و شانس خود برای دریافت یکی از کارت های تخفیف ویژه را ۳ برابر بیشتر کنند. البته لازم به ذکر است هر شماره موبایل تنها یک شانس برای دریافت کارت تخفیف دارد.

بامیلو برای هوادارانش دراینستاگرام هم مسابقه ای را تدارک دیده است. با استفاده از #یک_دقیقه_بیشتر می توانید در این مسابقه نیز شرکت کنید.

تیم بامیلو برای اینکه کار کاربران را آسان تر کند رباتی را در تلگرام طراحی کرده که با استفاده از آن می توانند تصویر اینستاگرامی خود را سریع تر و راحت تر طراحی کنند. می توانید به تلگرام ربات بامیلو مراجعه کنید.

سپس عکسی که برای شما به نمایش درمی آید را Reply کرده و متنی با موضوع #یک_دقیقه_بیشتر را برای هرکسی که دوست دارید بنویسید.

تصویر جمله نوشته شده را دریافت کنید. این مسابقه از ۲۱ آذرماه آغاز شده و تا ۳۰ آذرماه ادامه دارد. ۷نفر از برندگان مسابقه اینستاگرام بامیلو کارت هدیه ای به ارزش۵۰۰ هزارتومانی دریافت خواهند کرد.

مدیران کانال های تلگرام مجوز نمی گیرند بلکه احراز صلاحیت می شوند

رئیس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد اعلام کرد مدیران کانال های تلگرام مجوز نمی گیرند بلکه احراز هویت می شوند.

به گزارش زومیت، قرار است کانال های تلگرامی با بیش از ۵ هزار عضو توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ساماندهی شوند تا اخبار کذب و شایعات در مورد هنرمندان، مسئولان، تعطیلات رسمی و دیگر مسائل مطرح در پیام رسان ها کاهش یابند و منابع آن ها مشخص گردند.

رئیس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد اعلام کرده است که قرار نیست این کانال ها مجوز بگیرند و تنها مدیران این کانال ها احراز هویت می شوند.

سید مرتضی موسویان رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره اقدامات انجام شده برای ساماندهی کانال های بالای ۵۰۰۰ عضو اعلام کرد: «از قبل، بستری به نام samandehi.ir داشتیم که تا ۱۰ روز دیگر برای ثبت اعتبار ادمین شبکه های آماده فعالیت می شود. البته در حال حاضر این سامانه برای شبکه اجتماعی اینستاگرام آماده شده است.»

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در مورد نحوه ی احراز هویت مدیران کانال های تلگرامی توضیح داد: «برای پیام رسان تلگرام هم در حال نوشتن یک ربات هستیم تا فردی که اظهار می کند کانالی متعلق به او است، او را اعتبار سنجی کنیم. ما اصرار داریم که کسی به جایی مراجعه نکند و همه کارها به صورت اینترنتی و از طریق سامانه انجام شود. تأکید می کنم که این کار به معنای ثبت اعتبار است نه صدور مجوز؛ در واقع ما هویت مالک کانال را ثبت می کنیم و از او زمینه فعالیت کانالش را می پرسیم که بعد بتوانیم آن را معرفی کنیم.»

موسویان بیان کرد: «ما در مورد احراز هویت مدیران کانال های تلگرام، بحث های تشویقی را هم دنبال کنیم و دستگاه های ذی ربط موافقند کانال های برتر را تشویق و حمایت کنیم. به نظر من مصوبه ی شورای عالی فضای مجازی، یک مصوبه ی بسیار خوب است اما در اجرای آن همه باید کمک کنند که مهم تر از همه، خود مردم هستند که باید به ما کمک کنند. ما کدی به نام «شامد»(شناسه ی الکترونیکی محتوای دیجیتال) به کانال تلگرامی ثبت شده می دهیم.»

او افزود: «من انتظار دارم از این طرح استقبال شود چرا که ما بدون نیاز به مراجعه ی مدیران به سازمان یا نهادی، کار ثبت کانال های تلگرامی را انجام داده و این کار به صورت خود اظهاری انجام می شود. البته بر اساس مصوبه شورای عالی فضای مجازی، احراز هویت در این سامانه برای مدیران کانال های دارای بیش از ۵۰۰۰ عضو الزامی است اما کانال های با کاربر کمتر می توانند کانالشان را به ثبت برسانند و هیچ گونه مانعی برای این کار وجود ندارد.»

به گفته ی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، چنانچه ادمین های کانال های تلگرامی که ۵۰۰۰ عضو و بیشتر دارند، کانالشان را ثبت نکنند و کد شامد نگیرند، غیرقانونی تلقی خواهند شد. البته بحث های سلبی در این باره و احیاناً برخورد با آن ها، بر عهده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیست اما به هر حال وقتی غیرقانونی تلقی شوند، به معنای این است که ضابطین قضایی این حق را دارند که جلوی فعالیت آن ها را بگیرند.

موسویان در مورد استعلام کردن مشخصات مدیران کانال های تلگرامی گفت: «استعلام خاصی صورت نمی گیرد و این کار، فقط یک احراز هویت است. ما مشخصات فرد را از سازمان ثبت احوال می گیریم و نیز می بایست شماره تلفنی را هم که متعلق به خودش است، به ما بدهد تا ما با استعلامی که از اپراتور مربوطه و از طریق دیتابیس آن می گیریم، برایمان مشخص شود که شماره تلفنی که کانال را با آن رجیستر کرده، متعلق به خود آن فرد است. همین کفایت می کند.»

افراد ۶ سال به بالا در ایران از تلفن همراه استفاده می کنند

مدیرعامل یکی از شرکت های اینترنتی با بیان اینکه ۶۵ درصد از کاربران ایرانی در شبکه های اجتماعی عضو هستند اعلام کرد افراد بالای ۶ سال از موبایل استفاده می کنند.

به گزارش زومیت، فناوری اطلاعات در ایران رشد بسیار خوبی داشته است و شرکت های حاضر در این عرصه کار سختی خواهند داشت. بر اساس آمار، افراد بالای ۶ سال در ایران از موبایل استفاده می کنند و ۶۵ درصد از کاربران ایرانی اینترنت در شبکه های اجتماعی عضو هستند.

علی اصغر طراوتی مدیرعامل فن آوا در مورد وضعیت فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور گفت: «وضعیت آمار و ارقام در کشور نشان می دهد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات حوزه ای است که نمی شود از آن گذشت. حدود ۶۰ درصد از خانوارها به اینترنت دسترسی دارند. ۹۵ درصد ضریب نفوذ تلفن همراه و ۹۸ درصد ضریب نفوذ تلفن ثابت است. رشد و اثر صنعت فناوری اطلاعات را هم کاربران نهایی و هم کسب وکارهای نوپا نشان می دهند.»

طراوتی ادامه داد: «تغییر جهت در ارتباطات ثابت و سیاست های ارتباطات سیار در دولت کمک شایانی به رشد صنعت فناوری اطلاعات برسد. در حوزه ی ارتباطات ثابت پروانه های FCP به شکل گیری اپراتورهای بزرگ و مشابه مخابرات کمک کرد. در ارتباطات سیار نیز مجوز اپراتور مجازی کمک به رشد و توسعه ی موبایل در کشور می کند تا اپراتورهای کوچک با سرویس های اقتصادی ولی برای جامعه ی هدف کوچک تر، خدمات بگیرند.»

این مدیر شرکت اینترنتی در مورد استفاده کنندگان از فناوری های نوین در کشور اعلام کرد: «افراد ۶ سال به بالا از تلفن همراه در کشور استفاده می کنند. ۶۵ درصد از مصرف کنندگان اینترنت در ایران از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند. این آمار نشان می دهد بازیگرانی که می خواهند در صنعت ICT بمانند، برنامه های ۱۰ ساله داشته باشند که در این صنعت بسیار زمان طولانی است. در ۵ سال اخیر صحبت در بازار اینترنت موبایل طور دیگری بود ولی امروز 3G کاملا شناخته شده است و بر روی 4G نیز خدمات ارائه می شود.»

طراوتی گفت: «با این تحلیل با وظایفی در دو بخش روبرو هستیم. یکی در بخش شرکت ها و دیگر در بخش حاکمیت. در بخش حاکمیت سرعت عمل و دقت نظر در ایجاد و قانون گذاری باید شکل بگیرد که مربوط به وزارت ارتباطات و شورای عالی فضای مجازی است. شرکت ها نیز با سرمایه گذاری های مناسب و ارائه ی سرویس های جذاب و قابل قبول برای کاربران، باید مسیر رشد و برنامه ریزی را پیگیری کنند. در همه حوزه های فناوری اطلاعات و فناوری های نوین باید حوزه ی پرداخت وجود داشته باشد و ما تنها شرکتی هستیم که کل چرخه ی موجود در این صنعت را در اختیار داریم.»

مدیرعامل فن آوا افزود: «نگاه در فناوری اطلاعات و ارتباطات باید به کاربران سازمانی و کاربران خانگی باشد. در بخش سازمانی باید بر اساس تعاملات و خاصه های شرکت ها و سازمان ها سرویس ارائه کرد. در حوزه ی کاربران خانگی بر اساس ایده های جدید باید عمل شود. ما نیز به دنبال دریافت و اجرای ایده های افراد و استارتاپ ها هستیم که در آینده با نام شتاب دهی فن آوا فعالیت خواهد کرد.»

طراوتی ادامه داد: «همچنین با کمک دانشگاه ها و پژوهشگاه ها سعی در ارائه خدمات با کیفیت و بر اساس علم روز دنیا داریم.»

او در مورد اهمیت تولید محتوا در فضای مجازی گفت: «در حوزه ی تولید محتوا، فن آوا قرار نیست خودش به عنوان تولیدکننده باشد ولی به صورت اگریگیتور می تواند در این حوزه فعال شود و ایجاد تولید محتوا داشته باشد. محتوای مورد پسند کاربران امروزه بیشتر ویدیویی است و ما نیز با این هدف به بازار تولید محتوا وارد شده ایم. زیرساخت ها و قراردادها در حال آماده سازی شرایط تولید محتوای ویدیویی در فن آوا را فراهم می کند.»

زبان فارسی در محیط وب رتبه دوازدهم را دارد

به گزارش تکنولوژینیوز، محمدمهدی باقری، پژوهشگر زبان فارسی با اشاره به آخرین آمار منتشر شده از سوی موسسه تحقیقاتی W۳text که مربوط به اول دسامبر ۲۰۱۵ تا اول دسامبر ۲۰۱۶ می شود، سهم زبان فارسی از محیط وب را در میان سایر زبان ها یک و نیم درصد عنوان کرد و گفت: فارسی رتبه دوازدهم را در میان زبان های دیگر دنیا در وب دارد.

به گفته وی، زبان انگلیسی ۵۶ درصد زبان وب را به خود اختصاص داده است و پس از این زبان، زبان روسی ۶ درصد از این سهم را در اختیار دارد. زبان هایی مانند زبان های ژاپنی، چینی و آلمانی در رده های بعدی محیط وب هستند.

افزایش سهم زبان فارسی از محیط وب سیر صعودی داشته در حالیکه برای مثال زبان چینی رشد نزولی را در دنیای وب دارد.

این پژوهشگر زبان فارسی تصریح کرد: از میان ۱۰ میلیون سایت اول دنیا، زبان فارسی رشد قابل توجهی دارد به نحوی که بر اساس برآوردهای روزانه از تولید محتوا در وب سهم زبان فارسی از تارنمای جهانی ۸ درصد است. رتبه ثبت دامنه ۱۸ و رتبه تولید علم ۱۷ عنوان شده است.

طبق اظهارات باقری، سهم فارسی از تولیدات علمی ۶ صدم درصد است. یکی از مهمترین آمارهایی که در خصوص تولید محتوای فارسی در فضای وب عنوان می شود، مربوط به سایت ویکی پدیای فارسی است به نحوی که این سایت سومین رتبه را در تولید مقالات فارسی به خود اختصاص داده است. سایت ویکی پدیا ماهانه ۸۰ میلیون بازدید و ۹۰ هزار کاربر فعال دارد. ۱۸ میلیون مقاله به ۲۷۰ زبان زنده دنیا را در خود جای داده است.

تعداد مقالات فارسی در ویکی پدیا به ۵۱۶ هزار مقاله رسیده و به این ترتیب رتبه اول بین ۳۰ زبان خاورمیانه و رتبه ۱۸ بین ۲۷۰ زبان در جهان به زبان فارسی در ویکی پدیا اختصاص دارد.

باقری طولانی نویسی و بریده گویی را در فضای مجازی از معضلات تولید محتوا در فضای وب دانست و از وجود غلط های ویرایشی بسیار در فضای مجازی انتقاد کرد.

پخش زنده اینستاگرام برای کاربران فعال شد

باتوجه به اینکه ویژگی پخش زنده را میتوان در بسیاری از شبکه های اجتماعی و سایتهای متفاوت مشاهده کرد،اینستاگرام هم تصمیم گرفته تا با انتقال این قابلیت در قسمت Stories هایش،توجه بسیاری از کاربران را جلب خود کند.

به گزارش تک24، فقط کافی است که در بحش Stories به قسمت Live سوایپ کنید.خوشبختانه با این وجود که برچسب Live روی تصاویر پروفایل کاربر در قسمت Stories قرار دارد،این امکان برای دنبال کنندگان شما وجود دارد که تصاویر زنده شما را به طور همزمان مشاهده کنند.ضمنا،تماشاکنندگان در این مدت میتوانند اقدام به ارسال استیکر و شکلک برای شما کنند.

اینستاگرام،برخلاف دیگر ارائه کنندگان قابلیت تصاویر زنده،امکان ذخیره ویدئوهای زنده را به شما نمی دهد.البته قسمتی تحت عنوان Top Live وجود خواهد داشت که لیستی از Live هایی که احتمالا آنها را دوست داشته باشید به شما پیشنهاد داده خواهد شد.

تاکنون این قابلیت برای کاربران آمریکایی این شبکه اجتماعی فعال بوده و مدتی زمان می برد تا برای دیگر کاربران هم فعال شود.

اسپیکر هوشمند مایکروسافت سال آینده برای رقابت با آمازون اکو وارد بازار می شود

به گزارش دیجی رو، بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده، مایکروسافت در حال همکاری با کمپانی صوتی هارمن کاردن (Harman Kardon) است تا اسپیکری با قابلیت پشتیبانی از دستیار صوتی کورتانا (Cortana) طراحی نماید. این اسپیکر که با عبارت “a voice-activated speaker” توصیف شده، به تازگی در یک ویدیوی تبلیغاتی کوتاه به نمایش درآمده است و طراحی استوانه ای آن شباهت زیادی به دستیار صوتی آمازون اکو (Amazon Echo) دارد. همچنین در طراحی این محصول از گوگل هوم (Google Home) نیز الهام گرفته شده و یک صفحه نمایش کوچک در بالای آن تعبیه شده که هنگام جستجوی دستیار صوتی به دنبال اطلاعات درخواست شده، دایره آبی رنگ آشنای کورتانا را به نمایش می گذارد.

متأسفانه در حال حاضر اطلاعات ما در مورد این محصول تنها به همین تیزر تبلیغاتی محدود می شود و در ویدیوی مذکور نیز تنها به اعلام سال 2017 به عنوان تاریخ عرضه آن، اکتفا شده است. البته به جرأت می توان گفت که این تنها اسپیکر مجهز به دستیار صوتی کورتانا نخواهد بود. مایکروسافت در چند وقت اخیر به اینترنت اشیاء توجه زیادی نشان داده و با ارائه کیت نرم افزاری دستگاه های مبتنی بر کورتانا، امیدوار است تا سازندگان مختلف از این دستیار صوتی در ابزارهای تولیدی خود استفاده نمایند.

مایکروسافت در پستی که به معرفی کیت نرم افزاری کورتانا پرداخته است، از شرکت هارمن کاردن با عنوان شریکی که محصولش به زودی عرضه خواهد شد، یاد کرده و به این نکته اشاره کرده که سال آینده میلادی کمپانی هارمن کاردن اطلاعات بیشتری را درخصوص برنامه های خود منتشر خواهد کرد. بنابراین اگر به دنبال نسخه مایکروسافتی اسپیکرهای هوشمندی مانند آمازون اکو و یا گوگل هوم هستید، اسپیکر طراحی شده توسط هارمن کاردن اولین محصولی خواهد بود که می توانید خریداری نمایید. با وجود این که انتظار می رود در آینده شاهد اسپیکرهایی با برند سرفیس و یا مایکروسافت باشیم اما در حال حاضر این غول دنیای نرم افزار قصد دارد تا با تکیه بر شرکای تجاری خود به جنگ با گوگل و آمازون برود.

رونمایی مایکروسافت از اولین مترجم زنده شخصی برای گوشی های هوشمند

مایکروسافت،به تازگی از یک ابزار شگفت انگیز برای اپلیکیشن Microsoft Translator با نام مترجم زنده مایکروسافت با توان ترجمه ریل تایم تا ۱۰۰ سخنگو برای گوشی های هوشنمد،تبلت و کامپیوترهای شخصی رونمایی کرده است.گفتنی است که مدتی پیش،مایکروسافت از مترجم اسکایپ جهت تماس تلفنی با موبایل یا خطوط ثابت پرده برداری کرد.

به گزارش تک24، کاربران با استفاده از این ابزار قادر اند با زبان های مختلف به شکل رو در رو و با زبان مادری شان روی دستگاه خود گفتگو کنند.این مترجم یونیورسال شخصی مایکروسافت،هر سنارویی را با تکیه بر قابلیت های کاربردی و جذاب،پوشش داده تا شما از مکالمه تان لذت کافی را ببرید.

برای نمونه،شما بدون اینکه اهمیت داشته باشد که به چه زبانی صحبت می کنید،قادر به ملحق شدن به یک مکالمه هستید.بدون تردید،میتوان این سیستم را برای افرادی مناسب دانست که در مسافرت های بین المللی بسیاری اند.در صورتی که شما هم از این افراد هستید که بیشتر اوقات در سفر تشریف دارید،با بهره گیری از مترجم زنده مایکروسافت میتوانید با مردم محلی مکالمه کنید.

وبسایت رسمی مایکروسافت گفته است: مترجم جهانی شخصی در اندازه یک رویای علمی تخیلی بود.اما این رویا امروز جنبه حقیقت به خود گرفته است.اپلیکیشن مترجم مایکروسافت هم اکنون میتواند صحبت های بیش از ۱۰۰ سخنگو را روی گوشی هوشمند،کامپیوتر و تبلت ترجمه کند.کاربر با این قابلیت می تواند با افراد مختلف به همراه زبان های مختلف گفتگو کند.راهی برای دنیای جدید ارتباطات میان مردم بوسیله این ویژگی باز خواهد شد تا بدون درنظر گرفتن اینکه چه زبانی دارید،با مردم دنیا گفتگو کنید.

طبق گفته کمپانی ردموندی،نسخه آزمایشی این مترجم از هفته آتی در اختیار کاربران سیستم عامل اندروید،IOS و آمازون فایر قرار خواهد داشت و در آینده نزدیک هم نسخه نهایی اش عرضه می شود.

۱۰ هزار برابر مصرف انرژی کمتر در پسیو وای فای

سیستم وای فای جدیدی تحت عنوان پسیو وای فای(Passive Wi-Fi) توسط محققان دپارتمان مهندسی دانشگاه واشینگتن اختراع شده است که اینطور که به نظر می آید،موجب ایجاد تحولی در شیوه تعامل ما با دستگاه های دیجیتال اطراف می شود.مصرف انرژی این سیستم در مقایسه با وای فای کنونی،۱۰ هزار برابر کمتر است و تمام دستگاه های امروزی مانند،تبلتها،روترها،گوشی های هوشمند و لوازم خانگی مجهز به قابلیت اتصال به شبکه بی سیم کار خواهد کرد.همچنین،اینترنت اشیا توسط پسیو وای فای با سرعتی بیشتر پیشرفت خواهد کرد.

به گزارش تک24، محققان بعد از کسب موفقیت کاهش مصرف انرژی،هم اکنون در حال کار روی مکانیزم این سیستم برای افزایش پهنای باند و سرعت آن اند،چنانکه حداکثر سرعت دانلود ۱۱ مگابایت برثانیه تاکنون حاصل شده است.این نرخ دانلود با نرخ دانلود شبکه ۴G در حالت معمولی در بسیاری از کشورها برابر است و با آنها رقابت می کند.

اعتقاد محققان دانشگاه واشنگتن بر این است که با رونمایی از پسیو وای فای،پنجره جدیدی به شیوه برقراری ارتباط دستگاه ها با همدیگر و همچنین ارتباط انسان با دستگاه های دیجیتال باز می شود که البته بدلیل محدودیت هایی که سیستم وای فای کنونی دارد،غیر ممکن به نظر می آید.در حال حاضر مشخص نشده است که این فناوری در زمانی،خود را به صورت محصولات تجاری نشان می دهد و کاربران دنیا هم توان خرید آن را خواهند داشت.ویژگی مصرف اندک انرژی این سیستم،به نظر می آید که سازنده،با اصرار و پافشاری مردم برای استفاده از آن،اقدام به ارائه سریع آن کند.

گلکسی اس ۸ نخستین گوشی با بلوتوث ۵ خواهد بود

هفته قبل بود که فهرستی از مشخصات نسخه ۵ بلوتوث توسط موسسه SIG انتشار یافت و با استناد به آن،نسخه ۵ بلوتوث،۴ برابر افزایش نسبت به نسل قبل داشته است.ضمنا سرعت انتقال داده نسخه ۵ هم دو برابر نسخه ۴٫۲ بلوتوث شده است.

به گزارش تک24، طبق گفته SIG،توان استفاده از نسخه ۵ بلوتوث برای تمام پرچم داران جدید فراهم است.همانگونه که در گذشته شایعه شده بود،گلکسی اس ۸ به احتمال بسیار با نسخه ۵ بلوتوث به بازار خواهد آمد.ضمنا این نسخه از بلوتوث از گجت های بیشتری در این باره پشتیبانی می کند که با این وجود بایستی شاهد افزایش محصولات مبتنی بر بلوتوث باشیم.گفتنی است که افزایش سرعت عملکرد نسخه ۵،در کیفیت ابزارهای مبتنی بر بلوتوث تاثیر بسیاری خواهد گذاشت.

با این وجود باید تا زمانی که گلکسی اس ۸ به طور رسمی رونمایی شود،صبر کرد تا از صحت این خبر مطمئن شویم

سیستم عامل Android Things ؛ هدیه گوگل برای اینترنت اشیا

به گزارش گجتنیوز، سیستم عامل Android Things نام جدید پلتفرم گوگل مخصوص دستگاه های اینترنت اشیا است. این پلتفرم مدرن، دارای بخشی به نام Weave است که وظیفه ارتباط بین دستگاه های مختلف اینترنت اشیا را بر عهده دارد. این بخش از پلتفرم جدید گوگل که در واقع نسخه ارتقا یافته سیستم عامل بریلو (Brillo) است، زین پس امکان آن را خواهد داشت تا با سرویس های ابری نظیر دستیار گوگل (Google Assistant) نیز ارتباط برقرار کند.

اینترنت اشیا یا همان IOT، به طور کلی اشیا و وسایلی را در بر می گیرد که قادرند به اینترنت متصل شده و از طریق اپلیکیشن های موجود در گوشی های هوشمند کنترل شوند. گفتنیست که اینترنت اشیا همچنان پر رونق است و هر کسی دوست دارد از این دستگاه ها استفاده کند.

ما اخیرا تحرکاتی را از سوی مایکروسافت دیده ایم و آن ها در تلاشند تا ویندوز 10 و کورتانا را به اینترنت اشیا بیاورند؛ اما در این بین، گوگل نیز می خواهد به همه یادآوری کند که او هم جزوی از این بازی است. آیا کسی به یاد میاورد که پلتفرم اینترنت اشیا گوگل چه نام داشت؟ اگر شما هم از عاشقان فناوری هستید و یا یکی از طرفداران پر و پا قرص گوگل هستید، قطعا می دانید که این پلتفرم بریلو نام دارد.

بله، ما هم همانند شما شاید کمی این نام را عجیب بدانیم، اما خوشبختانه گوگل با تغییر نام این پلتفرم به سیستم عامل Android Things ، باعث شده تا کاربران به مراتب آسان تر از گذشته این نام را از بر کنند. برلیو مبتنی بر اندروید بود و پلتفرم جدید گوگل نیز بر همین اساس اما بیش از پیش آپگرید شده تا توسعه دهندگان را قادر سازد با استفاده از ابزارهای یکسان با اندروید، خیلی آسوده تر از گذشته بر روی دستگاه های اینترنت اشیا کار کنند. گوگل اخیرا نسخه پیش نمایش مخصوص توسعه دهندگان سیستم عامل Android Things را منتشر کرده است، اما آن تنها یک بخش از این آپدیت خواهد بود.

به روزرسانی بخش Weave، مهمتر از تغییر نام بریلو به سیستم عامل Android Things

دیگر بخش، آپدیتی مربوط به یک آپدیت برای “Weave” است که گوگل از این ابزار برای برقراری ارتباط بین دیوایس های اینترنت اشیا با یکدیگر استفاده می کند. بزرگ ترین به روزرسانی سیستم عامل Internet Things دقیقا همینجاست و در واقع ارتباط آسان دستگاه های اینترنت اشیا با سرویس های ابری نظیر دستیار گوگل (Google Assistant)، به واسطه Weave است. ترکیبی که با عملیات های مختلف بر روی گوگل به وجود خواهد آمد تا کاربران را در راه جذابی از استفاده این دستگاه ها قرار دهد.

کفی های کفشتان را با اتصال بلوتوث گرمازا کنید

کفی های گرمازا اختراع جدیدی نیست. اگرچه من از آن ها استفاده نکرده ام، اما مدام نگران داغ شدن و سوختن پاهایم هستم. حال به نظر می رسد مخترعین مشکل را به طور قانونی حل کرده باشند. اگر در طول زمستان پیاده روی می کنید و به اسکی می روید، احتمالا گرم ماندن پاهایتان برایتان یک معضل جدی خواهد بود. یک شرکت اروپائی تحت عنوان “T+” قرار است در آینده کفی های کفش گرمایشی هوشمند را عرضه کند.

به گزارش زومتک، شرکت T+ هفته گذشته به مناسبت کفی های گرمازا زمستانه یک Kickstarter راه اندازی کرد. و برخلاف محصولات مشابه این کفی ها قابلیت شارژ بی سیم داشته و از طریق یک اپلیکیشن مرتبط با بلوتوث همگام سازی شده و درجه حرارت را تنظیم و بر عمر باتری نظارت می نماید. همچنین این کفی ها دارای یک شتاب سنج درون ساخت بوده که با شروع پیاده روی شروع به کار خواهد کرد. کارکرد آن ها حداقل ۵ ساعت بوده و در برابر آب و آتش مقاوم هستند.

البته این کفی ها قابلیت پیگیری انجام فعالیت هایتان را ندارد. قیمت یک جفت از این کفی های گرمازا ۹۸ دلار است.

حقیقتا کفی های گرمازا تحت عنوان “Winter+” در نوع خودشان بی نظیر هستند. همه ما با سردی وحشتناک زمستان موافقیم و حداقل با ابداع و عرضه این کفی ها می توانیم یک بخش از بدنمان را گرم نگه داریم. به هر حال، می دانیم تا وقتی که پاهایمان گرم هستند، خودمان هم گرم هستیم!

پرواز دو ساعته از لندن تا نیویورک با نسل آینده ی جت فضایی ناسا

سازمان فضایی ناسا از طرح مفهومی نسل آینده ی جت های مسافربری با قابلیت پرواز فضایی زیر مداری رونمایی کرد. این جت فضایی از توانایی حمل صدها مسافر بر روی صندلی های پیشرفته و سرعتی معادل سه برابر سرعت صوت برخوردار است.

به گزارش گجتنیوز، این جت مسافربری، صدها مسافر را در حین پرواز زیر مداری بر روی صندلی های پیشرفته نگه می دارد. پرواز فضایی زیر مداری به پروازی گفته می شود که در آن، هواپیما از نقطه ی پرتاب به مرز فضا خواهد رسید. تفاوت چنین پروازهایی با پروازهای فضایی معمولی در آن است که هواپیما در مدار نمی چرخد و دوباره به جو زمین بازمی گردد.

در حال حاضر، ناسا تنها نمونه ی اولیه و در مقیاس کوچک این جت فضایی را مورد آزمایش قرار داده است. این هواپیما به صورت بال ترکیبی با بدنه طراحی شده و با ساختار محکم خود، پایداری بدنه را در پروازهای طولانی مدت و پر تنش تضمین می کند.

مهندسان ناسا مدعی شده اند که این هواپیما از چنان سرعتی برخوردار است که می تواند فاصله ی لندن تا نیویورک را در مدت 2 ساعت پرواز کند. خوان گارسیا مانسیلا (Juan Garcia Mansilla)، مهندس طراحی صنعتی پیشرفته ی ناسا و مدیر پروژه ی ساخت این هواپیما در مورد سرعت نسل جدید جت فضایی ناسا عنوان کرد: سیستم رانش هواپیمای هایپرجت ناسا از موتورهای دمنده ی هوا تشکیل شده که قدرت لازم برای رسیدن به ارتفاع 18 کیلومتری از سطح زمین با سرعتی معادل سه برابر سرعت صوت را تامین می کند.

نسل آینده ی جت فضایی ناسا در راستای طرح سفر ارزان قیمت به فضا ساخته می شود

حداکثر سرعتی که برای هواپیمای هایپرسونیک ناسا در نظر گرفته شده، 4 هزار کیلومتر در ساعت است که این میزان سرعت، تجربه ی سفر 3 ساعته از لس آنجلس تا سیدنی را فراهم می کند. مانسیلا در ادامه افزود که این جت فضایی در راستای طرح ارسال توریست به فضا تحت عنوان سفر فضایی ارزان قیمت ساخته خواهد شد.

برای این جت فضایی، موتوری از نوع رم جت چرخشی با قابلیت مکش هوا و تبدیل به راکت طراحی شده است. موتورهای رم جت این هواپیما پس از رسیدن به سرعت سه ماخ به راکت تبدیل می شوند و با تزریق اکسیژن مایع به محفظه ی خروج هوا، رانش مورد نیاز برای پرواز تا مدار زمین را تامین می کنند.

 

ورود گلکسی C9 Pro به بازار کشور

به تازگی اطلاع یافتیم که گوشی گلکسی سی ۹ پرو به بازار کشور وارد شده است.این فبلت قدرتمند با تعداد محدود بدون گارانتی و با گارانتی همراه سرویس خاورمیانه با قیمتی بالا به بازار کشور آمده است.این گوشی به صورت انحصاری در چین عرضه شده است اما هم اکنون امکان خرید این گوشی برای کاربران ایرانی هم فراهم شده است.این نکته را باید در نظر داشت که این گوشی هوشمند در حال حاضر در رنگهای مشکی،سفید و طلایی به بازار وارد شده است و رنگ صورتی این گوشی در کشورمان موجود نمی باشد.این را هم باید اضافه کرد که گلکسی سی ۹ پرو،هیچ مشکلی در استفاده از سیستم مخابراتی ایران و چهارمین نسل اینترنت در اپراتورهای کشورمان ندارد.

به گزارش تک24، این گوشی هوشمند را میتوان فبلتی بسیار قدرتمند و ظاهری زیبا و مدرن عنوان کرد که دارای قیمت نسبتا بالایی نسبت به سخت افزاری است که در آن قرار دارد.گلکسی C9 Pro دارای پردازنده اسنپدراگون ۶۵۳ با هشت هسته ای پردازشی با سرعت پردازش ۱٫۹۵ گیگاهرتز و ۱٫۴۴ گیگاهرتز می باشد.پردازنده گرافیکی آدرنو ۵۱۰ هم وظیفه انجام پردازش های گرافیکی را عهده دار است.صفحه نمایشگر این گوشی با ابعاد ۶ اینچ با رزولوشن فول اچ دی و تراکم پیکسلی ۳۶۷ پیکسل در هر اینچ به همراه حافظه رم پردازشی ۶ گیگابایتی و فضای ذخیره سازی داخلی ۶۴ گیگابایتی با قابلیت ارتقا توسط کارت حافظه جانبی تا سقف ۲۵۶ گیگابایت می باشد.دوربین اصلی این گوشی با رزولوشن ۱۶ مگاپیکسل است و دوربین جلوی این گوشی هم با کیفیت ۱۶ مگاپیکسلی می باشد.باتری با ظرفیت ۴۰۰۰ میلی آمپرساعتی با قابلیت پشتیبانی از فناوری شارژ سریع و نسخه ۶٫۰٫۱ سیستم عامل اندروید مارشمالو از دیگر مشخصات این گوشی است.

شما هم اکنون میتوانید گوشی Samsaung Galaxy C9 Pro را در سه رنگبندی سفید،مشکی،طلایی بدون گارانتی با قیمتی برابر با ۲,۱۸۰,۰۰۰ تومان خریداری کنید.ضمنا میتوانید گوشی گلکسی سی ۹ پرو در رنگبندی سفید،مشکی و طلایی را با قیمت ۲,۳۰۰,۰۰۰ تومان با گارانتی ۱۸ ماهه شرکت همراه سرویس خاورمیانه خریداری کنی.

استقبال کاربران ایرانی از عرض هواوی Mate 9 در ایران

کمپانی هواوی جدیدترین گوشی هوشمند خود را بصورت مستقیم در تهران عرضه کرد. به گزارش زوم تک به نقل از روابط عمومی هواوی ، صبح روز پنج شنبه دوم دی ماه گوشی هوشمند Mate 9 را به صورت رسمی در تهران عرضه و به ۹۹ خریدار نخست این فبلت پرطرفدار هدیه ویژه اهدا کرد.

پیش ثبت نام خرید فبلت Mate هواوی از تاریخ ۲۴ آذر تا ۲ دی در فروشگاه اینترنتی بامیلو انجام شد و مشتاقان خرید سری Mate از ساعات اولیه صبح با تشکیل صف طولانی در جلوی درب مجتمع پایتخت آماده خرید سریع ترین و قدرتمندترین گوشی سال ۲۰۱۷ شدند. سرانجام در ساعت ۹:۳۰ فروش Mate 9 در فروشگاه مرکزی هواوی در پایتخت آغاز شد و هواداران هواوی میت ۹ همراه با خرید این گوشی جوایز نقدی و غیر نقدی خود را دریافت کردند.

بر اساس این گزارش، نفر نخست این صف طولانی یک کاربر Mate 8 بود که مشتاقانه برای خرید نسل جدید گوشی خود قبل از ساعت ۷ صبح به مجتمع پایتخت آمده بود.

مراسم اهدای جوایز به خریداران نخست با حضور مدیران ارشد شرکت هواوی و امیر حسین میثاقی مجری تلویزیون برگزار شد.

گفتنی است گوشی Mate 9 هواوی با طراحی زیباتر، پردازنده قدرتمندتر ، اندروید جدیدتر، دوربین دو گانه، فناوری سوپرشارژ و UX خارق العاده به بازار عرضه شده است. نسل جدید Mate که مانند سری قبلی از بدنه فلزی و طراحی بسیار باریک و زیبا بهره می برد دارای صفحه نمایش ۵.۹ اینچی Full HD است. میت ۹ این بار تنها با ظرفیت ۶۴ گیگابایتی و حافظه چهار گیگابایتی به بازار عرضه شده است.

از مشخصات بارز سری Mate 9 می توان به پردازنده Kirin 960 که قدرتمندترین پردازنده حال حاضر در جهان است اشاره کرد. همچنین با باطری ۴۰۰۰ میلی آمپری و فناوری Supercharge در این سری بعد از ۲۰ دقیقه شارژ کردن گوشی می توانید یک روز کامل با گوشی کار کنید. نسل دوم دوربین های دوگانه لایکا با سنسور رنگی ۱۲ مگاپیکسلی و دوربین سیاه و سفید ۲۰ مگاپیکسلی با قابلیت زوم ترکیبی دو برابر و فوکوس اتوماتیک ۱-۴ از دیگر ویژگی های Mate 9 است.

تلگرام زبان ارسال پیام‌های امنیتی کاربران ایرانی را فارسی کرد

دولت در سال های اخیر سعی کرده دسترسی مردم ایران را به شبکه های اجتماعی تسهیل کند. با اینکه مخالفت هایی از سوی مراجع مختلف صورت گرفته اما به جز شبکه اجتماعی وی چت سایر شبکه های اجتماعی در ایران به فعالیت خود ادامه داده اند.

به گزارش تکنولوژینیوز، محمود واعظی، وزیر ارتباطات در این خصوص تاکید کرده بود که دولت مخالف آن است که دسترسی مردم به این نوع نرم افزارها به دلیل موضوعات اقتصادی قطع شود. اگر شبکه ای بخواهد فعالیت های خود در ایران را دنبال کند لازم است دقت نظر و همکاری های لازم را در رعایت موضوعات اخلاقی و ارزش های اسلامی داشته باشد.

در راستای همین تصمیم، دولت ایران با مدیران تلگرام مذاکراتی داشتند که طبق این مذاکرات قرار شد تلگرام با دولت همکاری کند. باتوجه به اینکه بحث امنیت در فضای مجازی بسیار اهمیت پیدا کرده است، شبکه پیام رسان تلگرام اقدامی جدید صورت داده و پیام های امنیتی خود را علاوه بر متن انگلیسی با ترجمه فارسی برای کاربران ارسال می کند.

اگر شما قصد داشته باشید تلگرام خود را بر روی لپتاب، تبلت، رایانه یا دستگاه دیگری نصب کنید در ابتدا برای شما یک کد امنیتی ارسال می شود که این کد در گذشته با توضیحاتی به زبان انگلیسی ارسال می شد، اما به تازگی ترجمه فارسی این پیام هم ارسال می شود.

پس از نصب تلگرام بر روی دستگاه جدید نیز پیام  امنیتی دیگری برای کاربر ارسال می شود که اکنون این پیام هم به زبان فارسی است.

Vphone S8:کوچکترین گوشی جهان

طبیعتا در زمانی که نام گوشی هوشمند به گوشمان می خورد،فکرمان به گوشی های بزرگ یا حداقل با اندازه متوسط می رود که امروزه میتوان دست کودک،نوجوان،بزرگسال،میانسال و افراد مسن مشاهده کرد.اکنون خوب است شما را با کوچکترین گوشی جهان آشنا کنیم که Vphone S8 نام دارد و قیمتش برابر با ۲۸ دلار است.

به گزارش تک24، در بسته بندی این گوشی،کابل USB و دفترچه راهنما قرار دارد.احتمالا شما با بنده موافق هستید که این دستگاه،ما را به یاد ساعت هوشمند بدون بند می اندازد.صفحه نمایشگر این گوشی دارای ابعاد ۱٫۵۴ اینچ می باشد و با اینکه وضوح تصویر بالایی ندارد،باتوجه به قیمت ۲۸ دلاری اش میتوان آن را مناسب دانست.این دستگاه دارای یک درگاه سیم کارت و یک درگاه کارت حافظه است.گفتنی است که درگاه کارت حافظه Vphone S8 تا سقف حافظه ۱۲۸ گیگابایت پشتیبانی می کند.

Vphone S8 دارای سنسور ضربان قلب است،اما از رابط کاربری ساده ای برخوردار است و کاربر تنها میتواند با این گوشی اقدام به برقراری تماس و ارسال و دریافت پیام کوتاه کند.این را هم باید گفت که در این گوشی،چند اپلیکیشن کاربردی وجود دارد و به طور پیشفرض هم مجهز به گام شمار می باشد.

باتری این گوشی از دوام خوبی برخوردار است و درصورتیکه از آن کم استفاده شود،باتری تا چند روز دوام خواهد آورد.این گوشی را باتوجه به مجهز بودن به سنسور ضربان قلب و گام شمار و قیمت ۲۸ دلاری اش،مناسب دوستداران محصولات سلامتی میتوان عنوان کرد.

مدیریت کامل جیمیل خود را با پلاگین ActiveInbox به دست بگیرید

ActiveInbox افزونه ای است که از طریق آن می توانید جیمیل خود را به صورت کامل مدیریت کنید.

به گزارش زومیت، معمولا اینباکس یا همان صندوق ورودی ایمیل انباشته از ایمیل ها ی خوانده نشده است؛ اما با برنامه ActiveInbox به راحتی می توانید ایمیل های خود را سازمان دهی کنید.

جادوی این برنامه در ساده سازی انجام کار است. برای علامت گذاری پیام های ورودی، تاریخی را از منوی کشویی انتخاب کنید. پس از آن می توانید برای یادآوری آنچه می خواهید انجام دهید از ایمیل یادداشت برداری کنید و وظایف فرعی یا زیر وظایف ایجاد کنید و پیام هایتان را داخل یک پوشه سازمان دهی کنید. در این صورت می توانید به برنامه دستور دهیدایمیل نشانه گذاری شده در زمان خاصی پاسخ داده شود و پیام ها بر اساس خواسته شما در قالب پوشه دسته بندی شوند.

بعد از نصب افزونه، خواهید دید تمامی کنترل ها در قالب یک منوی متنی در سایدبار قرار گرفته است، شبیه آنچه در محیط جیمیل می بینید. این روش کارآمدتر از نصب برنامه های مختلف روی موبایل، کامپیوتر یا تبلت و سوئیچ بین برنامه ها و اپلیکیشن ها است، به این دلیل که این برنامه به عنوان یک افزونه روی مرورگر نصب می شود و هر زمان از طریق کامپیوتر، موبایل و یا تبلت، جیمیل شما با امکانات اکتیواینباکس بارگذاری می شود و همه چیز در یک صفحه قابل رؤیت است.

ویژگی های دیگر این برنامه؛ برنامه ریزی پیام های خروجی برای ارسال در یک زمان مناسب، پیگیری پیام ها در قسمت «Waiting On»، پیگیری یادآورها به صورت خودکار و در موعد مقرر بر اساس تقویم تنظیمی شما است.

برنامه اکتیواینباکس در حقیقت افزونه ای است که روی مرورگر های فایرفاکس، کروم و سافاری قابل نصب است و شما می توانید این پلاگین را از طریق این لینک  دریافت کنید.

هاردهای ۱۲ و ۱۴ ترابایتی وسترن دیجیتال سال آینده به بازار می آیند

کمپانی وسترن دیجیتال از ساخت دو هارد مبتنی بر هلیوم با ظرفیت های ۱۲ و ۱۴ ترابایت خبر داده است.

به گزارش زومیت، هارد دیسک ها ممکن است در حال حاضر نتوانند به اندازه ی چند سال پیش، توجه علاقه مندان را به خود جلب کنند. دلیل این امر بیشتر به خاطر توسعه ی و بهبود چشمگیر عملکرد حافظه های SSD است. اما باید توجه داشت که آن ها هنوز هم فضای ذخیره سازی بسیار بیشتری را با هزینه ی کمتر در قیاس با حافظه های SSD ارائه می دهند. کمپانی وسترن دیجیتال به عنوان اولین شرکتی شناخته می شود که هارد دیسک های هلیومی را روانه ی بازارهای کرده است و در حال حاضر این کمپانی قصد دارد فناوری های خود را در زمینه ی هارد بیش از این نیز توسعه دهد و این امر را با معرفی دو درایو جدید اثبات کرده است. دو هارد دیسکی که در مورد آن صحبت می کنیم، عبارتند از یک حافظه ی ۱۲ ترابایتی که در حال حاضر روانه ی بازار شده و مورد دیگر یک هارد با ظرفیت ۱۴ ترابایت است که گفته می شود در آینده ی نزدیک به بازار خواهد آمد.

هارد ۱۲ ترابایتی با عنوان (HGST Ultrastar He12) در واقع یک درایو با هشت-پلاتر و ظرفیت ۸۶۴ گیگابیت بر اینچ  مربع است و با سرعت ۷۲۰۰ دور در دقیقه گردش می کند. گفتنی است که HGST یک شرکت فرعی و وابسته به وسترن دیجیتال است. این مدل در دو نوع رابط SATA و SAS با حداکثر سرعت انتقال متوالی به میزان ۶ گیگابایت بر ثانیه یا ۱۲ گیگابایت بر ثانیه (بسته به نوع رابط کاربری آن) تولید می شود. باید اشاره کنیم که نرخ انتقال مستمر برای این هارد بین این دو نسخه ی یادشده یکسان و برابر ۲۴۳ و ۲۵۵ مگابیت بر ثانیه است. هر دوی این درایوها دارای کش ۲۵۶ مگابایتی و همچنین زمان جستجوی ۸ میلی ثانیه ای برای فرایند خواندن و نوشتن (read and write) هستند.

بر پایه ی توضیحات ارائه شده از سوی وسترن دیجیتال، این پیکربندی هشت پلاتری دربردارنده ی دو پلاتر کامل در بخشی بالاتر از درایوهای هوا با بیشترین مقدار تراکم است. از این رو، ما در اینجا باید نقش هلیوم را مورد توجه قرار دهیم. چون چگالی هلیوم به قدری کمتر از هوا است که پلاترهای درایو می توانند فشرده تر از حالت عادی شوند و همچنین دارای لرزش و اصطکاک کمتر نسبت به وضعیتی باشند که در قسمت داخل درایو قرار دارند. در حالت تئوری، وسترن دیجیتال می تواند از دیسک های هلیومی به منظور به چرخش درآوردن تعداد کمتری از پلاترها با سرعتی بیشتر استفاده کند. اما واقعیت این است که ظهور SSD-ها به احتمال زیاد به عنوان نقطه ی پایانی برای تلاش ها و ایده های این چنینی محسوب می شود. حتی اگر یک هارد دیسک پیشرفته بتواند به عنوان مثال به سرعت گردشی حدود ۲۵ هزار دور بر دقیقه برسد (که این مقدار به میزان ۱.۶۶ برابر سریع تر از سریع ترین درایوهای 15K است.)، باز هم به هیچ عنوان نمی تواند از نظر زمان جستجو یا نرخ تبادل اطلاعات با حافظه های ذخیره ی مدرن رقابت کند.

با اینکه هر دو هارد ۱۲ ترابایتی و ۱۴ ترابایتی بر پایه ی طراحی هشت پلاتری مشترکی ساخته شده اند و هر دو نیز وابسته به هلیوم هستند، اما در عین حال این دو مدل یک تفاوت ساختاری دارند. درایو ۱۲ ترابایتی از سیستم ثبت مغناطیسی عمودی یا PMR استفاده می کند؛در حالی که درایو ۱۴ ترابایتی از حالت ثبت مغناطیسی مسطح یا SMR بهره می برد. SMR این توانایی را دارد که به میزان تراکم ناحیه ای بالاتری در قیاس با PMR برسد، چرا که مسیرهای درایو در بالای یکدیگر قرار گرفته اند.

از آنجایی که در حال حاضر یک همپوشانی در سراسر مسیرها وجود دارد، هد مورد استفاده برای فرایند نوشتن در یک HDD این قابلیت را خواهد داشت که بیش از یک مسیر را در آن واحد بازنویسی کند. چنین امری مستلزم این است که درایو قادر به خواندن و سپس بازنویسی داده ها روی مسیرهای متعدد در یک مرحله برای جلوگیری از پاک شدن اطلاعات حیاتی و به تبع آن افت عملکرد کلی درایو باشد. به عنوان یک نتیجه از تفاسیر فوق، باید بگوییم که درایوهای SMR معمولا برای استفاده ی مصرف کننده های عادی توصیه نمی شوند؛ بلکه آن ها برای استفاده در شرکت هایی در نظر گرفته می شوند که از اشکالات موجود در ساختار آن ها به خاطر ظرفیت های بالای ذخیره سازی شان چشم پوشی می شود.

درایوهای SMR می توانند دارای ظرفیت ذخیره ی داده ای تا میزان ۲۵ درصد بیشتر از ظرفیت یک درایو PMR معمولی باشند. پس با این اوصاف خیلی جای تعجب ندارد که ما در آینده ی نه چندان دور، شاهد معرفی هاردهای ۱۶ ترابایتی از نوع SMR از سوی وسترن دیجیتال باشیم. به طور کلی دو نوع درایو SMR  وجود دارد: مبتنی بر مدیریت هاست و مبتنی بر مدیریت دستگاه. درایوهای مبتنی بر مدیریت هاست نیاز به سیستم عامل یا برنامه های کاربردی خاصی دارند تا بتوانند ویژگی های مختص به خود را مدیریت کنند و در نتیجه اطمینان حاصل شود که بازنویسی مسیر در حداقل مقدار خود نگه داشته می شود. در حالی که دیسک های مبتنی بر مدیریت دستگاه همانند هاردهای معمولی با دستگاه های اتصال پیدا می کنند. گفتنی است هارد Ultrastar He12 14TB که به زودی به بازار خواهد آمد از نوع مدیریت مبتنی بر دستگاه خواهد بود و همین امر باعث می شود این هارد برای استفاده ی مشتریان عادی سازگاری ضعیفی داشته باشد.

انتظار می رود سیگیت و دیگر کمپانی ها، درایوهای ۱۲ ترابایتی خود را در سال ۲۰۱۷ معرفی کنند. همچنین باید منتظر معرفی هاردهای ۱۶ ترابایتی در چند سال بعد باشیم. به طور کلی تخمین ما این است که در سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ شاهد معرفی سری جدیدی از هاردها با ظرفیت های بسیار بیشتر از هاردهای فعلی خواهیم بود.

آیا مایکروسافت به فکر کنار گذاشتن ویندوز 10 موبایل است؟

چندی است که زمزمه هایی مبنی بر اجرای نسخه ی کامل ویندوز در دستگاه های ویندوز ۱۰ موبایل به گوش می خورد. زمزمه ای که تری مایرسون رئیس بخش ویندوز در مایکروسافت چندی پیش دوباره به آن دامن زد.

به گزارش زومیت، مایکروسافت در تاریخ ۸ دسامبر (۱۸ آذر) خبری بسیار خوب برای طرفداران ویندوز اعلام کرد؛ قابلیت اجرای نسخه ی کامل ویندوز ۱۰ و اپلیکیشن های مرتبط با آن بر روی پردازنده های ARM. تولیدکنندگان دستگاه های ویندوزی به زودی قادر خواهند بود PC -ها، تبلت ها و دیگر دستگاه های ویندوزی را به قابلیت اجرای کامل ویندوز ۱۰، منتها روی «پردازنده  های مبتنی بر معماری ARM» مجهز کنند. این قابلیت، افزایش عمر باتری، کاهش اتلاف دما و دیگر مزیت های معماری ARM را برای نسخه ی کامل ویندوز ۱۰ به ارمغان می آورد.

اگر این صحبت ها به نظرتان آشنا می آید، بدون شک دلیل آن تلاش های مایکروسافت در زمینه ویندوز RT است که از سال ۲۰۱۲ شروع شد.

ویندوز RT از همان ابتدای معرفی محکوم به نابودی بود و سرنوشتش به همین شکل رقم خورد. به موفقیت رساندن دستگاه هایی که مانند گجت های ویندوزی بودند اما قادر به اجرای اپلیکیشن های پرکاربرد مانند Chrome ،iTunes و Photoshop نبودند، کار ساده ای نبود. پروژه ی اجرای Windows RT در گجت های مایکروسافت با شکست مواجه شد و این کمپانی سال گذشته به صورت رسمی سیستم عامل نام برده را متوقف کرد.

اما قابلیت جدید، امکان اجرای بهترین برنامه های ویندوز ۱۰ نسخه ی X86 و همچنین اپلیکیشن های خارج از رابط کاربری مترو را به دستگاه های آینده ی مبتنی بر معماری ARM هدیه می دهد.

این قابلیت به خودی خود شگفت انگیز و تحسین برانگیز است. جدای از کمک به در هم شکستن مرزهای چیپ ARM در آینده، مایکروسافت فشار خود را بر اینتل جهت تولید چیپ هایی با مصرف کمتر در محصولات پایین رده و میان رده، افزایش خواهد داد. منتها این خبر، با وجود جذابیت نمی تواند بهترین خبر برای طرفداران ویندوز ۱۰ موبایل به حساب بیاید.

اوایل سال جاری در مصاحبه ای که  ماری جو فولی با تری مایرسون ترتیب داده بود، از مایرسون در مورد ادامه ی پشتیبانی از ویندوز ۱۰ موبایل سؤال شد و اینکه با توجه به رکود بازار موبایل و سهم نزدیک به صفر مایکروسافت از این بازار، آیا توجیهی برای حمایت از ویندوز ۱۰ موبایل باقی خواهد ماند؟

پاسخ کامل مایرسون به این سؤال را با همدیگر بشنویم: اساساً دو مورد منحصربه فرد در خصوص ویندوزموبایل وجود دارد؛ یکی ارتباط cellular و دیگری وجود پردازنده ی ARM و من فکر می کنم هردوی این موارد در چشم انداز آینده ی شرکت نقش خواهند داشت؛ لذا ما سرمایه گذاری روی cellular و ARM را ادامه خواهیم داد. البته نمی توانم بگویم چه نوع دستگاه هایی، منتها از دیدگاه من چندین دستگاه ویندوزی را که مجهز به چیپ ARM هستند و از ارتباط cellular پشتیبانی می کنند، در آینده خواهیم دید.

توقف سرمایه گذاری روی چنین مواردی سخت خواهد بود، بهتر است بگویم بسیار بسیار سخت خواهد بود که از نو شروع کنید و در مایکروسافت تعداد انگشت شماری از این توقف های کذایی را می توان یافت. گاهی اوقات که سرمایه گذاری شما روبه رشد است، راه آسانی در پیش دارید؛ منتها وقتی که سرمایه گذاری شما به دلیل استراتژی های به خصوص مانند مواردی که اکنون بحث شد، رو به افول می گذارد، مردم شروع به زیر سؤال بردن می کنند، مانند سؤالاتی که شما مطرح کردید. اما حتی میان مخاطبان شما نیز فکر نمی کنم شائبه ای در مورد اینکه پردازنده های ARM و ارتباط cellular در آینده تأثیرگذار خواهند بود، وجود داشته باشد.

به طور خلاصه مایرسون این موضوع را، که حمایت مایکروسافت از ویندوز ۱۰ موبایل جزئی از استراتژی آن ها است یا خیر، به چالش کشید. شرکت بر این باور است که این موضوع در زمینه ی موبایل به جایی ختم نخواهد شد؛ لذا تصمیم به سرمایه گذاری روی توسعه ی دستگاه های مبتنی بر ARM و ارتباط cellular گرفته است. حال که ویندوز ۱۰ به صورت کامل امکان اجرای روی دستگاه های مبتنی بر پردازنده های ARM را دارد، در آینده چه انگیزه ای باید مایکروسافت را راغب به حمایت از ویندوز ۱۰ موبایل کند؟

ویندوز ۱۰ موبایل تنها از اپلیکیشن های Windows Store پشتیبانی می کند. درحالی که نسخه ی کامل ویندوز ۱۰ و همچنین ویندوز ۱۰ در Xbox از اپلیکیشن های Universal نیز پشتیبانی می کنند؛ منتها هدف اصلی این سیستم های عامل ، اجرای اپلیکیشن های موبایل نیست بلکه اجرای نسخه ی اصلی اپ های دسکتاپ یا بازی های قدرتمند ویدیویی است. ویندوز ۱۰ موبایل تنها بخشی به شمار می رود که تحت تأثیر عملکرد ضعیف Windows Store قرار گرفته است.

مایرسون در گفتگو با The Verge توضیح داد: پلتفرم Universal app رویکرد آتی ما است و از یک سو این مسئله بسیار حیاتی است که تمام اپلیکیشن هایی که در طول ۲۵ سال گذشته برای ویندوز نوشته شده اند، به بقای خود ادامه دهند و بدون کوچک ترین مشکلی روی ویندوز اجرا شوند.

وقتی شواهد را کنار یکدیگر می گذاریم، بدون شک آینده از آن نسخه ی کامل ویندوز ۱۰ است که حالا به صورت کامل، امکان اجرا روی دستگاه ها با پردازنده ی مبتنی بر ARM نیز هست.

نوکیا و شکایت از اپل به علت نقض ۳۲ پتنت

نوکیا در سال ۲۰۰۹ بود که به علت نقض ۱۰ پتنت در نسخه اولیه آیفون از اپل شکایت کرد.کمپانی فنلاندی نوکیا اپل را در آن زمان به این متهم کرده بود که کمپانی کوپرتینویی تصمیم دارد به صورت مجانی از ابداعات نوکیا استفاده کند و سودی را هم از این راه به جیب بزند.نهایتا،قراردادی بین اپل و نوکیا بسته شد که تا پایان امسال برقرار می باشد.اما انگار این موضوع پایان نیافته است.

به گزارش تک24، طبق گزارش انتشار یافته،اپل،پتنت های نوکیا را در این قرار داد،قرار نمی دهد و بدین علت نوکیا هم شکایتی تازه از اپل را مطرح کرده است.نوکیا از سال ۲۰۰۹ تاکنون،شرکت NSN و آلکاتل-لوسنت کشور فرانسه را خریده است و این موجب شده که نوکیا،مالکیت معنوی پتنت های بسیاری را بدست آورد.گفتنی است که NSN،شرکت مشترک نوکیا و زیمنس می باشد.این شکایت نوکیا در چهار شهر دوسلدورف،مانهایم و مونیخ آلمان و ایالت تگزاس آمریکا مطرح شده است.نوکیا،اپل را در این شکایت متهم کرده است که ۳۲ پتنت نوکیا در زمینه هایی همانند رابط کاربری، نمایشگر، چیپست، آنتن، نرم افزار و دیگر حوزه ها توسط اپل نقض شده است.مدیر پتنت های نوکیا،ایکا راهناستو گفته است: نوکیا،با سرمایه گذاری پایدار در تحقیق و توسعه،بسیاری از فناوری های بنیادین که در محصولات امروزی مانند محصولات شرکت اپل استفاده می شود را ابداع کرده و یا مشارکت در ابداع آنها داشته است.اکنون بعد از سالها مذاکره جهت احقاق حقوق ما با اپل،به دفاع از حقوق خود می پردازیم.

اینطور به نظر می رسد که این شکایت نوکیا در جواب شکایت ضدانحصار اپل باشد.اپل مدعی شده که نوکیا بعد از فروش بخش موبایل خود به ترول پتنت تبدیل شده است.ترول پتنت بدین معنی است که افرادی که پتنت ها را خریداری می کنند و مبالغ بالایی را از شرکتهایی که از آن پتنت ها استفاده می کنند،درخواست می کنند.در عوض،این کمپانی ها هم اپل را به این متهم می کنند که تصمیم به گنجاندن قراردادهایش در عبارات ناعادلانه دارد.

وردپرس از تصاویر و ویدیوهای ۳۶۰ درجه پشتیبانی می کند

تمام وبلاگ های با میزبان WordPress.com به قابلیت پشتیبانی از متحوای VR دست یافتند. و بالاخره سایت WordPress در حال راه اندازی قابلیت پشتیبانی از تصاویر و ویدیوهای ۳۶۰ درجه که قابل مشاهده بر روی دسکتاپ، تلفن همراه و از طریق هدست های واقعیت مجازی هستند، خواهد بود.

به گزارش زومتک، تجربه مسائل از این قبیل در واقع بسته به بازدیدهای وبلاگ شما متفاوت است. در مرورگر دسکتاپتان قادر خواهید بود تا بر روی عکس یا ویدیو کلیک کرده و آن را برای تغییر چشم انداز آن رو به بهبود بکشید. این کار شما اساسا شبیه به عملکردتان در YouTube یا Facebook است. اما اگر شما به هدست واقعیت مجازی مجهز باشید، قادر به ایجاد تجربه مناسب با دیدی بهتر خواهید بود. و مشاهده می کنید که چطور تصاویر و ویدیوها با حرکت اطراف سرتان واکنش می دهند. اما در تلفن همراه، تجربه چنین چیزی بین این دو می باشد. WordPress از طریق اتصال با ژیروسکوپ تلفن همراه یا تبلتتان تصاویر و ویدیوها را با چرخش در اطرافتان آماده دیدن می کند.

اگر گوشی تلفن همراهتان داخل کاردبورد VR باشد، در واقع عملکرد آن مشابه با تجربه یک هدست واقعیت مجازی است. بنابراین حتی اگر شما آن را معلق در هوا نگه داشته باشید، نرمال تر از کلیک و کشیدن عمل خواهد کرد.

حقیقتا این قابلیت افزوده شده متناسب با تجربه جدید واقعیت مجازی به سایت پر بازدید WordPress تضمین بر جذب مخاطبان بیشتر دارد. به هر حال، به منظور بهره بری از این قابلیت جدید هم که شده افراد بسیاری به سوی WordPress کشیده خواهند شد.

سبک جدیدی از اتصال به اینترنت به لطف پرتاب ماهواره اکواستار 19

در آخرین روزهای سال 2016 میلادی، ماهواره اکواستار 19 از پایگاه فضایی کیپ کارناوال در فلوریدا و بر روی موشک سوخت جامد اطلس 5 به مدار زمین ارسال شد. این ماهواره ارتباطی پیشرفته یک ماهواره ی باند پهن پرقدرت است که توسط شرکت ULA ساخته شده و قرار است سبک جدیدی را از اتصال مردم به اینترنت ارائه دهد.

به گزارش گجتنیوز، ماهواره اکواستار 19 (EchoStar 19) پس از استقرار، در بالای یک نقطه از جهان باقی خواهد ماند اما خود را با سرعت گردش زمین منطبق می کند. این امر به ماهواره اجازه می دهد تا به ارائه ی خدمات برای شرکت HughesNet در آمریکای شمالی بپردازد. این ماهواره از مدار زمین ثابت خود در ارتفاع 36 هزار کیلومتری زمین، سبک جدید از اتصال مردم به اینترنت را ایجاد خواهد کرد.

ماهواره اکواستار 19 که با نام ژوپیتر 2 نیز شناخته می شود، قدرتمندترین ماهواره ی ارتباطی اینترنتی است که تا به امروز ساخته شده است. سیگنال ها از ماهواره به یک دیش کوچک و برعکس منتقل می شوند و پس از آن به تمام ایستگاه های زمینی و روترهای خانگی ارسال خواهند شد.

پوشش هوایی ماهواره اکواستار 19

البته خدمات ارائه شده توسط این ماهواره تنها به زمین محدود نمی شود و پوشش هوایی نیز خواهد داشت. این خدمات قرار است از تابستان سال آینده برای مشتریان هواپیماهای مسافربری ارائه شود. شرکت ULA در سال 2016، دوازده موشک را پرتاب کرد که موشک اکواستار 19 آخرین آن ها بود. همچنین این پروژه، صد و پانزدهمین پرواز در تاریخ 10 ساله ی این شرکت بوده است.

اولین جاده مجهز به پنل های خورشیدی در فرانسه افتتاح شد

اولین جاده مجهز به پنل های خورشیدی جهان در روستای “Tourouvre-au-Perche” واقع در نرماندی (Normandy) فرانسه با حضور وزیر محیط زیست و انرژی این کشور یعنی سگولن رویال (Ségolène Royal) افتتاح شد. به گفته سازندگان، پنل های تعبیه شده در این جاده یک کیلومتری توانایی تولید نیروی مورد نیاز چراغ های آن را دارند.

به گزارش گجتنیوز، توسعه اولین جاده مجهز به پنل های خورشیدی ، 5.2 میلیون دلار هزینه داشته است

توسعه این جاده که از 9 هزار و 144 متر مربع (30 هزار فوت مربع) پنل خورشیدی پوشیده شده، 5.2 میلیون دلار هزینه داشته و شاید انتظارها کمی فراتر از تولید نیروی مورد نیاز چراغ های جاده باشد. یک لایه از رزین سیلیکونی نیز در قسمت بیرونی این پنل ها قرار گرفته تا مقاومت آنها در برابر چرخ خودروها حفظ شود. به گفته رویال، اگر نتایج نصب این پنل های خورشیدی موفقیت آمیز باشد، هزار کیلومتر از بزرگراه های فرانسه به آنها مجهز می شوند.

هرچند این جاده ها بی نقص نبوده و ایرادهای مختلفی بر آنها وارد است. به عنوان مثال پنل های تخت به اندازه پنل های خمیده که روی سقف خانه ها نصب می شوند، کارآمد نبوده و حتی هزینه بسیار بالاتری نسبت به پنل های معمول دارند. شرکت کولاس که وظیفه نصب این پنل های خورشیدی را داشت، امید دارد تا با انجام بیش از 100 پروژه مختلف و نصب آنها در جاده های مختلف، راهی برای کاهش هزینه ها پیدا کند.

سولار رودوی (Solar Roadway) هم یکی دیگر از شرکت های آمریکایی ست که اوایل سال جاری با نصب پنل های خورشیدی در بخش ورودی جاده شماره 66 شهر کانوی (Conway) ایالت میسوری، به دنبال تجهیز جاده های مختلف به این پنل ها است.

اگرچه حالا شاهد راه اندازی اولین جاده مجهز به پنل های خورشیدی در فرانسه هستیم، اما هزینه ساخت بالای این پنل ها به چالشی برای شرکت های مختلف تبدیل شده است. بنابر اطلاعات رسمی نیز آزمایش این پنل های خورشیدی تا سال 2018 ادامه پیدا کرده و پس از آن وارد فاز تجاری خواهد شد.

دو گزینه Recent tab و Lite mode به سرچ گوگل افزوده خواهند شد

گوگل با طراحی و ساخت محصولات گوناگون گستره ی فعالیت خود را روز به روز گسترده تر میکند. ولی بخش جستجوی این شرکت همچنان نیاز به بهبود دارد. به همین دلیل هم گوگل درحال حاضر قصد افزودن امکانات جدیدی به این موتور جستجو را دارد. این امکانات عبارتند از: Recent tab و  automatic Lite mode .

به گزارش تکنولوژینیوز، در تست های انجام شده برخی کاربران این قابلیت‎ های جدید را تجربه کرده اند و از عملکرد بسیار خوب آنها خبر داده اند. اولین قابلیت، امکان Recent tab است که از منوی اپلیکیشن قابل دسترسی است. با استفاده از این بخش می توانید جستجوها و سایت هایی که به تازگی از آنها بازدید داشته اید را بصورت یکجا و متمرکز ببینید. البته تا پیش از این هم راه های گوناگونی برای انجام این کار وجود داشت ولی داشتن این قابلیت بصورت متمرکز امکان جدیدی است که به گوگل افزوده خواهد شد. حتی بهتر از آن، قابلیتی است که بوسیله آن می توانید تمامی سایت هایی که در جستجو درمورد یک عبارت خاص بازدید کرده اید را یکجا ببینید. این کار در یافتن مجدد سایت موردنظر در جستجو بسیار به شما کمک خواهد کرد.

قابلیت کاربردی دیگر افزوده شده برای زمان هایی خواهد بود که اینترنت شما قطع می شود. در این زمینه، گوگل درحال تست کردن قابلیت جدید Offline mode است. با استفاده از این قابلیت، در زمان قطعی ، کندی یا ضعیف بودن اینترنت شما می توانید عبارت موردنظر را در گوگل وارد کنید. سپس زمانی که اتصال اینترنت شما دوباره برقرار شود، گوگل بصورت اتوماتیک سرچ موردنظر شما را انجام می دهد و این اتفاق را به شما اطلاع می دهد. این قابلیت در زمان هایی که اتصال ضعیفی داشته باشید، بسیار کاربردی خواهد بود. همچنین، قابلیت مدیریت سرچ های در صف وجود دارد و می توانید آنها را ویرایش یا پاک کنید.

علاوه بر این، گوگل در حال آزمایش قابلیت جدید Lite mode برای افرادی با اینترنت های کند و ضعیف می باشد. در این حالت، نتایجی به کاربر نشان داده میشود که سبک ترین حجم صفحه و کم ترین تعداد عکس را داشته باشند. گوگل بصورت خودکار میتواند ضعیفی یا کندی ارتباط شما را شناسایی کند و این قابلیت را برای شما فعال کند. ولی امکانی وجود دارد که میتوانید همیشه از این حالت برای جستجوهای خود استفاده کنید. امکان خاموش کردن کامل این قابلیت نیز وجود خواهد داشت.

تمامی مواردی که گفته شده، موارد سروری هستند. بنابراین گوگل ممکن است هر زمانی این قابلیت های جدید را در دسترس تمامی کاربران خود قرار دهد. پس باید منتظر بمانیم و ببینیم چه زمانی این قابلیت های جدید و پرکاربرد معرفی خواهند شد.

جواب گوگل به خریدار شاکی گوشی خراب پیکسل ایکس ال: یک گوشی دیگر بخر!

فردی به نام مارک باکمن در مخمصه ی بدی افتاده بود. او صاحب گوشی خراب پیکسل ایکس ال شرکت گوگل است و نه تنها یک گوشی، بلکه هر 5 دستگاه پیکسل خریداری شده توسط او از مشکل اسپیکر برخوردار بودند. به نقل از باکمن (و شواهدی که در ویدیو قابل مشاهده بود)، اسپیکر گوشی هایی که توسط او خریداری شده اند، در ولوم بالا صدای خش خش بسیار بدی را ایجاد می کنند. باکمن همچنین این مشکل را در مدل کوچک تر گوشی پیکسل نیز دیده است.

به گزارش گجتنیوز، به نظر میرسید گوگل سرانجام به این مشکل اعتراف کرده تا امیدوار باشیم این شرکت با ارائه یک به روزرسانی نرم افزاری، مشکل را برطرف کند. اما متاسفانه گوگل به جای این کار، ایمیلی را به آقای باکمن فرستاده و به او پیشنهاد بازپس فرستادن مبلغ پرداخت شده توسط وی را داده است؛ هرچند در آن ایمیل هیچ خبری از پیشنهاد جایگزینی با یک گوشی پیکسل ایکس ال جدید نبوده است.

گوگل تنها مبلغ گوشی خراب پیکسل ایکس ال را بازخواهد گرداند و خبری از تعویض گوشی نیست!

با توجه به پیشنهاد بازپرداخت مبلغ مورد نظر توسط گوگل، اینگونه می توانیم برداشت کنیم که گوگل اعتماد به نفس کافی برای تحویل یک نسخه دیگر از گوشی خود به وی را نداشته است. در حال حاضر، احتمالا حل این مشکل تنها از طریق فلش زدن یک رام سفارشی شدنی خواهد بود، اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که پس از این کار، موبایل پیکسل شما از گارانتی خارج خواهد شد تا در صورت عدم موفقیت هیچ امیدی برای زنده کردن هزینه خریداری گوشی وجود نداشته باشد. گفتنیست که گوگل می خواهد غیر مستقیم با بازپرداخت مبلغ گوشی خراب پیکسل ایکس ال به باکمن، به وی خرید یک گوشی جدید با برندی به جز گوگل را پیشنهاد بدهد، اما واقعا این پیشنهاد دلخواه باکمن نیست!

او امیدوار است که یک پشتیبانی قوی از سوی گوگل مشکل وی را حل کرده تا همچنان گوشی را نزد خودش نگه دارد؛ با این حال بعید به نظر می رسد که گوگل بتواند به همین زودی، مشکل را حل کند. او می گوید که هنوز هم به گوشی گوگل پیکسل خود یک شانس دیگر خواهد داد تا در صورت حل مشکل اسپیکر آن، تجربه بهتری را از کار با آیفون های پلتفرم اندروید به دست آورد. اما آیا واقعا این صبر ارزشش را دارد؟

محققان با طراحی یک ماشین موفق به درک صدای خفاش‌ها شدند

خفاش میوه خوار مصری در سراسر افریقا زندگی می کند و اغلب در کلونی هایی در حدود 1000 خفاش یا بیشتر باهم هستند. با این تعداد خفاشی که در یک جا ساکن هستند عادی است که سروصدای زیادی ایجاد کنند. باکارهای صورت گرفته در یک دانشگاه بر روی یادگیری ماشینی ما اکنون می توانیم درک کنیم آنها چه می گویند.

به گزارش دیجی رو، در مقاله ای که روز پنج شنبه در ژورنال های علمی منتشر شد، توضیح داده شده که آن ها چگونه موفق به این کار شده اند. در ابتدا، این تیم 75 روز را صرف ضبط از یک گروه 11 عددی خفاش که در قفس جداگانه بودند کردند. سپس از طریق بررسی ویدیویی موفق به استخراج 15000 الگوریتم مربوط به صحبت های آن ها از قبیل نیاز به غذا، خواب و جفت شدند و این اطلاعات را به ماشین دادند.

در انتها، این الگوریتم 71 درصد از صداها را شناسایی کرد و در 61 درصد موارد توانست موضوع را درک کند. درنهایت این الگوریتم توانست 41 درصد مواقع به درستی شناسایی و درک کند.

یوسی یوول، همکار نویسنده این مقاله می گوید: چیزی که به آن رسیدیم، تفاوت میان کاراکترها در موضوعات مختلف بود. غذا صدای کمی دارد اما نیاز به جفت صدایی بلند است. ما نشان دادیم بخش عمده ای از صداهای تولیدشده توسط خفاش ها که پیش ازاین تصور می شد یک مفهوم دارند، مانند جملاتی هستند که معانی متفاوتی برای ما دارند.

این گروه امیدوار است در آینده بر اساس الگوهای میان صداها، به درک بهتری از آن ها دست یابد. درنهایت این تحقیق ممکن است بشر را در کشف چگونگی تکامل زبان انسان یاری کند.

اولین گوشی‌های هوشمند انعطاف پذیر در سال 2018 به تولید انبوه خواهند رسید

براساس گفته های موسسه ی تحقیقاتی Kolon Industries، گوشی های انعطاف پذیر انقلاب بعدی صنعت گوشی های هوشمند خواهند بود و این اتفاق توسط ۵ شرکت تا سال ۲۰۱۸ رخ خواهد داد. بنابراین می توان گفت که اولین گوشی های هوشمند انعطاف پذیر تا سال ۲۰۱۸ به تولید انبوه خواهند رسید و بر اساس گزارشات، این گوشی ها تا سال ۲۰۱۹ بیش از ۲۰ درصد از سهم بازار کره ی جنوبی را به خود اختصاص خواهند داد.

شاید شما هم همانند اکثر کاربران تا به حال نام شرکت Kolon به گوش تان نخورده باشد. این شرکت به تازگی وظیفه ی تولید قطعاتی که برای نمایشگرهای خمیده به کار گرفته می شوند را برعهده گرفته و محصولاتش را برای دو شرکت کره ای دیگر، سامسونگ و ال جی تولید می کند. طبیعتا با روی کار  آمدن گوشی های انعطاف پذیر می توانیم نام این شرکت را بیش از پیش مشاهده کنیم.

به گزارش تکنولوژینیوز، بر اساس پیش بینی های انجام شده، اولین گوشی انعطاف پذیر در سال آینده به تولید می رسد اما ممکن است این گوشی برای تولید انبوه آماده نشود. انتظار می رود نسل اول گوشی های انعطاف پذیر قابلیت انعطاف تا شعاع ۵ میلی متری را داشته باشند در حالی که انتظار می رفت این شعاع کمتر باشد. با روی کار آمدن گوشی های انعطاف پذیر و افزایش محبوبیت آن ها شاید در آینده ای نه چندان دور شعاع کمتری برای آن ها در نظر گرفته شود به طوری که به شعاع ۱ میلی متری نیز برسیم.

همان طور که پیش از این نیز به آن اشاره کردیم، شرکت Kolon نقش بسیار مهمی را در تولید قطعات نمایشگرهای منعطف خواهد داشت. انتظار می رود این شرکت تا پایان سال ۲۰۱۸ بیش از ۱۰۰ میلیون قطعات مختلف را برای تولید نمایشگرهای انعطاف پذیر در اختیار شرکت های ال جی و سامسونگ قرار دهد.

 

بررسی اپلیکیشن خشک شویی آنلاین زودشور؛ خشک شویی لباس ها در عصر تکنولوژی!

سال هاست که بازار نوپای کسب  و کار الکترونیکی و اینترنتی در کشورهای پیشرفته داغ است و روز به  روز شاهد رشد سریع شرکت ها و سرویس هایی هستیم که توسط افرادی خوش  ذوق بنا می شوند. این افراد پیوسته در حال تفکر در مورد خلأهای موجود در زندگی روزمره و ارائه راه کارهایی مناسب جهت خدمات رسانی و افزایش بهره وری در زندگی کاربران و کسب درآمد از این راه هستند.

در سال های گذشته شاهد رشد روز افزون کسب  و کارهایی بودیم که علیرغم مشکلات فراوانی که برای شروع و ادامه رشد خود داشتند، با اراده قوی و ایستادگی در مقابل مشکلات، به نتایج مثبتی رسیدند. ایده هایی که اغلب با ارائه خدمات به مردم از صرف هزینه های مختلف، که ارزشمندترین آن ها زمان است جلوگیری می کنند. خدماتی مثل سفارش غذا، خرید و فروش کالا، خدمات آموزشی و در انتها خدمتی که ما امروز قصد معرفی آن راداریم؛ خشک شویی!

به گزارش دیجی رو، زودشور سرویس ارائه خدمات خشک شویی به صورت آنلاین است. این سرویس از طریق وب سایت زودشور و همچنین اپلیکیشن های موجود برای آی او اس و اندروید در دسترس است. ایده این کسب  و کار از مرداد ماه سال جاری به ذهن صاحبان آن خطور کرد، اما شروع رسمی کارشان از شهریور ماه سال جاری و از طریق وب سایت بود. پس  از آن در مهر ماه، اپلیکیشن اندروید زودشور در مارکت های مختلف نرم افزاری ارائه شد و در آخر نیز مدتی پیش نسخه آی او اس این اپلیکیشن در اختیار کاربران قرار گرفت.

پیش از اینکه به بررسی اپلیکیشن زودشور بپردازیم بهتر است کمی راجع به مزایای این سرویس صحبت کنیم. در زندگی امروز، زمان برای بسیاری از افراد اهمیت بسیار بالایی دارد و فرصت کمی برای انجام کارهایی مانند تحویل لباس به خشک شویی و تحویل گرفتن دوباره آن ها دارند. شما نیز کافی است به خشک شویی ها مراجعه کنید تا متوجه انبوه لباس هایی شوید که روزها از زمان مقرر برای تحویل آن ها می گذرد. حتی ممکن است بعد از سفارش به خشک شویی ها، رسید مربوطه را گم کنید.

اما از طریق این سرویس مشکلاتی از این دست معنا ندارد، سفارش شما از طریق اپلیکیشن و یا سایت ثبت می شود، با شما برای هماهنگی جهت تحویل گرفتن لباس ها تماس می گیرند، در کمترین زمان به محل شما مراجعه کرده و کیسه ای تحویل شما می دهند که لباس های خود را در آن بگذارید و سپس ظرف 24 ساعت شما می توانید آن ها را درب منزل خود تحویل بگیرید. همچنین اگر از منظر اقتصادی به این موضوع نگاه کنید جدای از هزینه های حمل  و نقل تحویل شخصی لباس ها به خشک شویی، تعرفه یکسانی هم برای ارائه خدمات میان خشک شویی ها وجود ندارد. اما زودشور نه تنها خدمات خود را با قیمت مناسب ارائه می کند بلکه می تواند به یکسان سازی این تعرفه ها نیز کمک شایانی کند.

در حال حاضر زودشور فقط به سه منطقه شمال شرق تهران سرویس دهی می کند اما در آینده با جذب حامیان مالی، باید شاهد شروع به کار آن در دیگر مناطق تهران هم باشیم. ما نسخه اندروید اپلیکیشن زودشور را نصب و مورد بررسی قرار دادیم.

اولین چیزی که پس از اجرای برنامه جلب نظر می کند رابط کاربری زیبا و به روز برنامه است. مسئله ای که خوشبختانه شرکت های ایرانی کم کم به اهمیت آن پی برده اند و در اپلیکیشن های اخیر تولید شده در کشورمان به این جنبه کار اهمیت زیادی قائل شده و به جرات می توان آن ها را با اپلیکیشن های ساخت شرکت های بزرگ نرم افزاری مقایسه کرد. در قسمت بالای صفحه سه آیکون منو، سبد خرید و جستجو به چشم می خورد. با لمس گزینه منو به بخش هایی نظیر پروفایل، علاقه مندی ها، تاریخچه خرید و امکان تماس با توسعه دهندگان دسترسی خواهید داشت. با ساخت پروفایل از طریق وارد نمودن نام و اطلاعات خود و سپس تأیید شماره از طریق پیامک، می توانید همواره به تاریخچه سفارشات و شماره سفارش خود دسترسی داشته باشید.

در صفحه اصلی برنامه دسته بندی لباس مردانه، لباس زنانه و پتو وجود دارند که با لمس هر یک از آن ها می توانید به انتخاب نوع کالای مورد نظر خود برای تحویل بپردازید. نکته قابل توجه در این بخش این است که برای انواع خدمات، قیمت های متفاوتی در نظر گرفته  شده است. به  عنوان  مثال اگر لباس شما هم نیاز به شست  و شو و هم نیاز به اتو داشته باشد، هزینه متفاوت و اگر صرفاً نیاز به اتو داشته باشید و یا لکه های خاصی بر روی لباس شما باشد که نیاز به شست و شوی خاصی داشته باشد تعرفه خدمات متفاوت خواهد بود که می توانید در زمان ثبت سفارش نوع خدمات را مشخص کنید.

نکته جالب در مورد صفحه مربوط به محصولات این است که کاربران می توانند به تبادل  نظر در مورد خدمات ارائه  شده در مورد کالا بپردازند که این امر می تواند تأثیر بسزایی در جلب اعتماد کاربران جدید این سرویس داشته باشد.

در مجموع ما به این اپلیکیشن و سرویس های ارائه شده توسط آن، نمره قابل قبولی می دهیم و امیدواریم در آینده ای نزدیک شاهد شروع به  کار این سرویس در باقی مناطق تهران و همچنین دیگر شهرهای کشور باشیم. پیشنهاد می کنیم اگر در مناطق شمال شرق تهران ساکن هستید حتماً اپلیکیشن زودشور را نصب کنید، زیرا مطمئناً روزی به آن نیاز پیدا خواهید کرد. در انتها امیدواریم که با تسهیل مراحل راه اندازی کسب  و کارهای نوپا، از قبیل موارد مربوط به مجوزها و همچنین توجه بیشتر سرمایه گذاران داخلی، شاهد رشد روز افزون ارائه چنین  خدماتی، در کشور باشیم.

فرابورسی شدن استارتاپ ها و شرکت های کوچک و متوسط تسهیل شد

شرکت فرابورس ایران با سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران برای آسان شدن حضور شرکت های کوچک و متوسط و استارتاپ ها در فرابورس تفاهم کرد.

به گزارش زومیت، شرکت فرابورس ایران برای آسان شدن حضور شرکت های کوچک و متوسط و کسب وکارهای نوپا در فرابورس با سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران به تفاهم رسید.

پیروی برگزاری جلسات مشترک میان سازمان نظام صنفی رایانه ای و شرکت فرابورس ایران، زمینه‏ های تسهیل ورود و حضور بنگاه های کوچک و متوسط فناوری اطلاعات از جمله شرکت های نوپا و استارتاپ‏ ها در فرابورس ایران، مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

ناصرعلی سعادت، رئیس  هیئت مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با اشاره به حضور شرکت های کوچک و متوسط در فرابورس گفت: «سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران از مدت ها پیش، موضوع ورود و حضور بنگاه های کوچک و متوسط (SME) به فرابورس را از طریق ایجاد بسترهای حقوقی و مالی لازم، پیگیری و فعالیت هایی در این خصوص انجام داده است. ورود بنگاه های کوچک و متوسط حوزه فناوری اطلاعات به بازار سرمایه، در توسعه ی بازار این صنعت مؤثر است و ایجاد و راه اندازی بازار SME -ها در فرابورس ایران، نقطه ی عطفی در صنعت و بورس کشور است.»

در این جلسه امیر  هامونی، مدیرعامل شرکت فرابورس ایران، آمادگی فرابورس ایران را برای هر گونه مشارکت و همکاری با سازمان نظام صنفی رایانه ای با هدف تسهیل و تسریع پذیرش شرکت های SME فعال در حوزه فناوری اطلاعات در بازار سرمایه کشور اعلام کرد.

بدین ترتیب قرار شد، مجموعه ای از فعالیت های مشترک در قالب یک تفاهم نامه همکاری میان شرکت فرابورس ایران و سازمان نصر تهران تعریف شود.

آغاز ثبت نام شرکت   ها و استارتاپ های ایرانی در سبیت ۲۰۱۷

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور از شرکت ها و استارتاپ ها درخواست کرد برای حضور در نمایشگاه سبیت ۲۰۱۷ اعلام آمادگی کنند.

به گزارش زومیت، پیش ثبت نام شرکت ها و استارتاپ های ایرانی برای حضور در نمایشگاه سبیت آلمان توسط سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور آغاز شد.

سازمان نصر کشور در اطلاعیه های جداگانه از شرکت ها و استارتاپ های علاقه مند درخواست کرد برای حضور در نمایشگاه سبیت ۲۰۱۷ آلمان اعلام آمادگی کنند.

در اطلاعیه  ی اول، سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور از شرکت های عضو صنف و علاقه مند به حضور در یکی از بزرگ ترین نمایشگاه های فناوری دنیا درخواست کرده است با توجه به قرارداد این سازمان با برگزارکننده نمایشگاه سبیت آلمان، برای حضور در پاویون ایران در این نمایشگاه اعلام آمادگی کنند.

در اطلاعیه ی جداگانه سازمان نصر ایران از استارتاپ های ایرانی علاقه مند به حضور در نمایشگاه سبیت ۲۰۱۷ آلمان خواسته است برای شرکت و حضور در بخش مخصوص استارتاپ ها  در این نمایشگاه، آمادگی خود را به سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور اعلام کنند.

سازمان نظام صنفی اعلام کرده است هزینه حضور در نمایشگاه سبیت ۲۰۱۷ متعاقبا از سوی این سازمان اعلام خواهد شد.

نمایشگاه سبیت به عنوان یکی از نمایشگاه های بزرگ فناوری و بزرگ ترین نمایشگاه B2B فناوری در دنیا، هرساله در ماه مارس در شهر هانوفر آلمان برگزار می شود. نمایشگاه سبیت این دوره، روزهای ۲۰ تا ۲۴ مارس ۲۰۱۷ (۳۰ اسفند ۹۵ تا ۴ فروردین ۹۶) در شهر هانوفر برگزار خواهد شد.

بر اساس قرارداد مشترک سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و برگزارکننده ی نمایشگاه سبیت، قرار است ایران پاویونی متشکل از شرکت های فناوری اطلاعات و ارتباطات  در نمایشگاه این دوره داشته باشد و استارتاپ های ایرانی نیز در بخش استارتاپ های این نمایشگاه حاضر باشند.

بر اساس اطلاعات بیان شده در نمایشگاه الکامپ، ۳ استارتاپ  بدون پرداخت هیچ هزینه ای و ۷ استارتاپ فقط بدون پرداخت هزینه غرفه، می توانند در این نمایشگاه حضور پیدا کنند. این استارتاپ ها با بررسی های لازم و کسب امتیاز بالا برای این کار انتخاب می  شوند.

تفکیک تعرفه  و ترافیک پهنای باند داخلی و بین المللی اینترنت تا پایان دی

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، اپراتورهای ثابت و همراه اینترنت را به تفکیک پهنای باند داخلی و بین المللی اینترنت تا پایان دی ماه موظف کرد.

به گزارش زومیت، در راستای تکمیل شبکه  ی ملی اطلاعات و رسیدن به الزامات مصوب این شبکه، کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات، اپراتورهای ارائه دهنده ی اینترنت را موظف کرد تا پایان دی ماه تعرفه و ترافیک پهنای باند داخلی و بین المللی اینترنت را از هم جدا کنند.

علی اصغر عمیدیان، دبیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و رئیس رگولاتوری درباره ی این مصوبه گفت:  «در راستای تحقق الزامات مصوب شبکه ی ملی اطلاعات، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در مصوبه ای به منظور اعمال تعرفه متفاوت برای ترافیک داخلی و بین الملل، تمامی اپراتورهای ارائه دهنده ی خدمات دسترسی شامل دارندگان پروانه ارتباطات ثابت و همراه را موظف کرد تا پایان دی ماه امکان تفکیک ترافیک داخل از بین الملل را برای همه ی کاربران ایجاد کنند تا امکان اعمال تعرفه ی متفاوت فراهم شود.»

به گفته ی رئیس رگولاتوری، در مصوبه ی ۲۴۸ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، سازمان فناوری اطلاعات ایران و شرکت مخابرات ایران باید با همکاری شرکت ارتباطات زیرساخت شرایطی فراهم کنند تا ترافیک پهنای باند داخلی به صورت جدا از ترافیک پهنای باند بین المللی این شرکت در دسترس سایر اپراتورها قرار گیرد.

بدین ترتیب پس از تفکیک ترافیک پهنای باند داخلی و بین المللی اینترنت، قیمت اینترنت داخلی و بین المللی به صورت جداگانه و با قیمت متفاوت از هم محاسبه خواهند شد.

با توجه به مفاد مصوبه ی ۱ جلسه ی ۲۳۷ کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، به نظر می رسد پس از تفکیک پهنای باند ترافیک داخلی و بین المللی توسط اپراتورهای اینترنت، ترافیک پهنای داخلی با قیمت نصف ترافیک پهنای بین المللی یا کمتر ارائه خواهد شد.

باگ امنیتی در ۴۰ درصد از سایت های دولتی

بر اساس گزارش کانون توسعه دهندگان فضای مجازی، ۴۰ درصد از سایت های دولتی باگ امنیتی دارند و حتی هکرهای تازه کار به راحتی می توانند در آن ها نفوذ کنند.

به گزارش زومیت، رئیس کانون توسعه دهندگان فضای مجازی در مورد بررسی های انجام شده در مورد سایت های دولتی گفت: «بالغ بر ۴۰ درصد وب سایت ها و پرتال های دولتی باگ امنیتی دارند که حتی هکرهای تازه کار نیز می توانند به آسانی در آن ها نفوذ کنند.»

حمیدرضا همتی رئیس کانون توسعه دهندگان فضای مجازی ادامه داد: «هک شدن سایت های دولتی باعث لورفتن اطلاعات مهم می شود و این درز اطلاعات باعث ایجاد مشکلاتی می شود. ما نیز به همین خاطر با تحلیل امنیتی سایت ها و پرتال های دولتی، نتیجه آن را به صورت محرمانه به آن ها اعلام می کنند.»

همتی اضافه کرد: «بر اساس بررسی ها و ارزیابی های ما، سایت ها و پرتال های دستگاه های دولتی از نظر  به روزشدن بسیار ضعیف هستند. برخی از سایت ها و پرتال های دولتی بالغ بر ۵ ماه است که به روز نشده اند.»

رئیس کانون توسعه دهندگان فضای مجازی در مورد محتوای فارسی در فضای مجازی گفت: «محتوای فارسی در وب به سمت  پررنگ تر شدن پیش می رود و جلوگیری از کپی بیش از اندازه محتوا در وب، می تواند در افزایش سهم محتوای فارسی در فضای مجازی مؤثر باشد.

سامسونگ در ارائه TD-LTE مشارکت می کند

شرکت سامسونگ در مشارکت با کنسرسیوم دارنده ی باند ۲۳۰۰ مگاهرتز، خدمات TD-LTE را در ایران ارائه می دهد.

به گزارش زومیت، شرکت سامسونگ برای کمک به کنسرسیوم باند ۲۳۰۰ مگاهرتز در پروژه ی ارائه ی TD-LTE وارد می شود.

برای ارائه ی فناوری TD-LTE (ارائه اینترنت ثابت در بستر فناوری LTE)، سازمان تنظیم مقررات رادیویی در تابستان امسال اقدام به برگزاری مزایده برای واگذاری باندهای ۲۱۰۰، ۲۳۰۰ و ۲۶۰۰ مگاهرتز کرد.

در این مناقصه دو کنسرسیوم موفق به دریافت باندهای ۲۳۰۰ و ۲۶۰۰ مگاهرتز شدند تا بتوانند اینترنت ثابت در بستر فناوری LTE ارائه دهند. کنسرسیومی با محوریت شرکت حلماگستر خاورمیانه (عصر تلکام) توانست برنده مزایده باند ۲۳۰۰ مگاهرتز شود.

به تازگی FCP-های شرکت کننده در این کنسرسیوم توسط مدیرعامل شرکت حلماگستر خاورمیانه در نامه ای ارسالی به رگولاتوری مشخص شدند. شرکت های انتقال داده های ندا گستر صبا (صبانت)، حلما گستر خاورمیانه (عصرتلکام)، داده پردازی فن آوا، لایزر، ارتباطات ثابت پارسیان، ارتباطات فرزانگان پارس، افرانت، گسترش ارتباطات مبنا، سایه گستر سرمایه، آزمون کیفیت، عصر انتقال داده ها، مهندسی صفر و یک پرداز و فناوران طلوع شبکه به عنوان اعضای این کنسرسیوم معرفی شده اند.

بنا بر اطلاعات منتشرشده؛ این کنسرسیوم پس از دریافت پروانه سراسری انتقال داده بر بستر TD-LTE در باند ۲۳۰۰ مگاهرتز، با مشارکت و همکاری شرکت سامسونگ اقدام به ارائه خدمات TD-LTE در سراسر کشور می کند.

پیش از این شرکت نوکیا برای ارائه TD-LTE با کنسرسیوم برنده ی مزایده ی باند ۲۶۰۰ مگاهرتز، قرارداد همکاری امضاء کرده بود. عمده سهام کنسرسیوم دارنده  ی باند فرکانسی ۲۳۰۰۰ مگاهرتز در اختیار شرکت های شاتل، های وب، پیشگامان کویر یزد و آسیا تک است.

ایرانسل از مرداد ماه امسال اقدام به ارائه ی TD-LTE در شهرهای مختلف کشور کرده است و شرکت مبین نت قصد دارد این خدمات را از ماه جاری در شهرهای تهران و کرج عرضه کند. حضور سامسونگ و نوکیا می تواند رقابت و کیفیت  عرضه ی اینترنت در بستر TD-LTE را افزایش دهد. البته باند فرکانسی TD-LTE مورد استفاده ی ایرانسل و مبین نت ۳۵۰۰ مگاهرتز است.

توسعه ی فناوری TD-LTE می تواند سبب مهاجرت مشترکان ADSL به این فناوری شود. البته باید در نظر داشت فیبر نوری رقیب سرسخت فناوری TD-LTE است که ارائه و عرضه ی آن در سال های آینده می تواند زنگ خطری برای فناوری های دسترسی به اینترنت ثابت و همراه باشد.

آمار مسابقات برنامه نویسی ACM ICPC 2016 تهران

مسابقات ACM ICPC 2016 تهران که سوم دیماه  برگزار شد آمار و ارقام جالبی را از خود به جای گذاشت. در این مسابقات تیم هایی از ۴۷ دانشگاه ایرانی حضور داشتند.

به گزارش زومیت، مسابقات ACM 2016 با برتری تیم دانشگاه شریف به پایان رسید

حمید ضرابی زاده دبیر اجرایی مسابقات ACM ICPC 2016 تهران در اختتامیه این مسابقات، آمارهایی در مورد ACM ICPC 2016 تهران ارائه داد. از آمار تعداد تیم های شرکت کننده گرفته تا تعداد حل مسئله ارسالی در ۵ ساعت مسابقه تیم های شرکت کننده، همگی در اعداد و ارقام ارائه شده توسط دبیر مسابقات ACM ICPC 2016 تهران وجود داشت.

حضور تیم ها از ۴۷ دانشگاه سراسر کشور در مسابقات امسال رکورد حضور دانشگاه های کشور را شکست. امسال اولین بار بود که در این مسابقات از زبان برنامه نویسی پایتون (python) استفاده می شد.

اولین مسئله این مسابقات در مدت زمان تنها ۲ دقیقه حل شد. در مسابقات امسال تمام ۱۲ سؤال حل شد که نشان از قدرت تیم های حاضر دارد.

آمارهایی که حمید ضرابی زاده در مورد مسابقات ACM ICPC 2016 سایت تهران ارائه داد به شرح زیر هستند:

 • مسابقات امسال هجدهمین دوره سایت تهران و هفدهمین دوره به میزبانی دانشگاه شریف بود.
 • ۸۲ تیم از ۴۷ دانشگاه ایرانی در این دوره شرکت کرده بودند. در زمینه تعداد دانشگاه شرکت کننده، در این مسابقات امسال رکورد بیشترین حضور زده شد.
 • در مسابقات این دوره ۱۲ سؤال برای تیم ها مطرح شده بود که همه ی این ۱۲ مسئله حل شد.
 • ۸۶۸ حل مسئله از طرف ۸۲ تیم برای تیم داوری ارسال شد که ۳۰۴ عدد از این حل مسائل درست بود.
 • اولین مسئله در دقیقه ۲ و آخرین مسئله در دقیقه ۱۹۴ (۳ ساعت و ۱۴ دقیقه) حل شد. آخرین حل مسئله در دقیقه ۲۹۸ (۴ ساعت و ۵۸ دقیقه) برای تیم داور ارسال شد.
 • امسال برای اولین بار از زبان برنامه نویسی پایتون در این مسابقات استفاده شد.
 • ۶۹۶ حل مسئله با زبان ++C و ۱۳۴ حل مسئله با جاوا و ۴۲ حل مسئله با زبان پایتون نوشته شدند.
 • ۳۰۱ تیم برای مسابقات اینترنتی که توسط دانشگاه تهران برگزار شد، ثبت نام و ۲۶۱ تیم از آن ها در این مسابقه اینترنتی شرکت کردند. به غیر از این مسابقه اینترنتی، مسابقات اینترنتی دیگری در دانشگاه های ولی عصر رفسنجان، پیام نور مازندران، فردوسی مشهد، سجاد مشهد و امیر کبیر برگزار شد.

وزیر ارتباطات: ماهواره سنجشی ملی با مدیریت ایرانی پرتاب می شود

به گفته ی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ماهواره  ی سنجشی ملی با طراحی و ساخت مشترک با روس ها و با مدیریت ایرانی به هوا پرتاب خواهد شد.

به گزارش زومیت، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مذاکره با کشورهای دیگر برای ساخت و طراحی مشترک ماهواره ها خبر داد و گفت: «برای ساخت ماهواره ی سنجش ملی با یک شرکت روس به نتیجه رسیده ایم. برای این کار مجوز لازم را از شورای اقتصاد کسب کردیم و پس از باز شدن ال سی، کار ساخت ماهواره ی سنجشی ملی آغاز می شود.»

محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: «برای ساخت ماهواره ی ملی مخابراتی هم با چند کشور دارای فناوری ماهواره در حال مذاکره و رایزنی هستیم تا قرارداد ساخت و طراحی این ماهواره را نیز منعقد کنیم.»

وزیر ارتباطات اعلام کرد: «ساخت ماهواره های مخابراتی و سنجشی ملی در کنار ساخت و پرتاب ماهواره های بومی انجام می شود. تأمین ماهواره ها با توجه به کارهای پژوهشی در زمینه ی ساخت ماهواره های بومی پیش خواهد رفت. به هیچ عنوان نباید در انجام پروژه های پژوهشی وقفه ای به وجود آید.»

محمود واعظی از پرتاب سه ماهواره به فضا طی سال جاری و سال آینده  خبر داد و گفت:  «۳ ماهواره  ی داخلی آماده پرتاب به فضا هستند؛ اما ما بنا نداریم که با کار علمی بهره برداری تبلیغاتی کنیم، چرا که در مسائل علمی، تمرکز و توجه به کار، پیشرفت را تضمین می کند. به همین خاطر این ۳ ماهواره امسال و سال آینده در فرصت مناسب پرتاب خواهند شد.»

او در زمینه ی پیشرفت علمی بیان کرد:  «باید تعداد اعضای هیئت علمی را افزایش داد و امیدواریم با بودجه ی خوب اختصاص داده شده به این بخش، شاهد سال خوبی در بخش علمی و فناوری باشیم. در ضمن باید یک رابطه ی نزدیک میان دانشگاه و بخش صنعت و بازار برقرار شود.»

وزیر ارتباطات در مورد جوانان مشتاق به کار و فارغ التحصیلان توضیح داد: «در الکامپ جوانان در حدود ۳۰۰ استارتاپ مشغول بودند که نشان از نهضتی دارد که در این زمینه راه افتاده است. این نهضت واقعاً قابل تقدیر است. جوانان فارغ التحصیل بومی در کشور دارای توان بالایی هستند که باید برای آنان زمینه ی فعالیت را فراهم کرد تا استعدادها شکوفا شوند.»

احتمال عرضه گلکسی اس ۸ بدون جک ۳٫۵ میلیمتری و با یک هدفون بی سیم

همانطور که اطلاع دارید، دو کمپانی قدرتمند سامسونگ و اپل در بیشتر زمینه ها با همدیگر به رقابت می پردازند. هر دو شرکت کره ای و آمریکایی از هدست های واقعا بی سیم خود رونمایی کردند که متاسفانه هدفون Gear IconX سامسونگ و AirPods اپل چندان رضایت کاربران را بدست نیاوردند. هدفون سامسونگ در جلب نظر کارشناسان و کاربران ناموفق ظاهر شد و همچنین تاخیرهای پیاپی اپل جهت عرضه ایرپادها، باعث نارضایتی کاربران شد. طبق اطلاعات منتشر شده توسط SamMobile، سامسونگ در حال کار روی هدفون بی سیم جدید می باشد که قرار است این بار با گلکسی اس ۸ به بازار عرضه شود.

به گزارش تک24، طبق گفته بعضی از شایعات، گلکسی اس ۸ مانند آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس بدون درگاه ۳٫۵ میلیمتری هدفون اند. درصورت به واقعیت پیوستن این شایعات، انتظار می رود سامسونگ از هدفون های بی سیم بهتری رونمایی کند. با وجود اینکه حذف جک هدفون توسط اپل قبل از سامسونگ انجام شده، اما پیش بینی نمیتوان کرد که کاربران سامسونگ، چه واکنشی را به برداشته شدن این درگاه نشان خواهند داد.

به این نکته هم باید توجه کرد که تاکنون چند مدل متفاوت از گلکسی اس ۸ توسط سامسونگ، تست شده است که با این وجود، برداشته شدن درگاه ۳٫۵ میلیمتری و جایگزینی اش با هدفون های وایرلس میتواند در حد یک طرح مفهومی باشد که امکان دارد جنبه واقعیت به خود بگیرد که بهتر است تا تأیید این اخبار منتظر باشیم.

معرفی دستگاه هوشمند مراقبت پوست S-Skin از سامسونگ

تکنولوژی های ارائه داده شده در سال ۲۰۱۷ سامسونگ به گونه ای است که گویا قصد دست انداختنمان را دارد. پروژه های C-Lab سامسونگ در امتداد CES 2017 به نمایش گذاشته شده اند. هر سال سامسونگ بهترین ایده ها را از پروژه های پرسنل آزمایشگاه C-Lab دریافت می کند. امسال سامسونگ از مجموعه ای از پروژه های خود پیش از آنکه در نمایشگاه تجاری نشان داده شود رونمایی کرد. و از جمله خدمات ارائه شده می توان به دستگاه پوست هوشمند و بروزرسانی اسباب بازی های هوشمند اشاره کرد.

به گزارش زومتک، S-Skin یک دستگاه مراقبت از پوست هوشمند است که با استفاده از یک تکه روی پوست کار کرده و با میکرونیدلینگ جزئیات پوست را کاوش و با نور LED آن را درمان می کند.

این دستگاه به حل مشکلات پوست پرداخته و با تصویربرداری از پوست در ناحیه های مختلف مشکلات را تشخیص داده و توصیه هایی به منظور پیشگیری و یا درمان می کند.

از پروژه های دیگر سامسونگ می توان به اسباب بازی های هوشمند اشاره کرد که با اتصال بلوتوث LE به موبایل ها و تبلت ها می توانند عملکردشان را نشان دهند. این اسباب بازی ها احتمالا به دور از دیگر اسباب بازی ها تعاملی بوده و به طور باالقوه آموزشی می باشند. همچنین پرینتر متراکم Mangoslab به منظور یادداشت از دستگاه های هوشمند، Jameasy یک سنسور به منظور اتصال با سازهای آکوستیک برای تمرین، Mopic یک قاب موبایل هوشمند به منظور مشاهده ۳D بدون عینک و… می باشند.

بلندگوی معلق LG رونمایی شد

در چند سال گذشته ما شاهد ابداع و عرضه دستگاه های بسیاری بودیم که از جذاب ترین آنان می توان به بلندگوی معلق و یا شناور اشاره کرد. این بلندگوها عاری از هرگونه سیم روی دستگاه زیرین دیگری قرار گرفته و همچنان که معلق است شناور خواهد ماند. و LG اخیرا از بلندگوی معلق دیگری پرده برداری کرده است که تقریبا آخرین تولید از این نوع دستگاه می باشد. و یک دستگاه بلوتوث جدید در امتداد CES در ماه آینده به نمایش گذاشته است.

به گزارش زومتک، ساختار این بلندگوهای معلق تا بحال مانند سفینه فضایی، توپ فوتبال معلق و یا ابرهای شناور بوده است. اما LG این بار با یک ساختار جدید احتمالا شما را به یاد دستگاه های جدید در بیمارستان خواهد انداخت. طرح سفید رنگ، پایه مطمئن و گزینه های کنترل بر روی بلندگو از جمله خصوصیات این دستگاه هستند.

این شناور بودن به جای جادو از قابلیت الکترومغناطیس بهره مند شده است.

دستگاه پایه مانند ساب ووفر کار کرده و عمر باطری بلندگو به ۱۰ ساعت می رسد. هنگامیکه عمر باطری کم شود، بلندگوی معلق آرام آرام بر روی دستگاه پایه فرود می آید. و این دستگاه به موقع شارژ قادر به پخش صدا می باشد.

هنوز اطلاعات دیگری از جمله قیمت گذاری این دستگاه معین نشده است. اما طرفداران LG مطمئنا منتظر یک دستگاه با جذابیت های روز تکنولوژی خواهند بود.

های گیم هوآوی برای اولین بار در خاورمیانه و آفریقا

شرکت هواوی یکی از بزرگترین شرکت های تولید کننده دستگاه های هوشمند در جهان به شمار می رود .  این شرکت با ارائه محصولاتی با کیفیت بالا و قیمت های رقابتی جایگاهی بسیار مناسب در بین کاربران دارد . این شرکت برنامه ویژه ای برای کاربران خود در جهان داشته است .

در دنیای کنونی، رقابت بر سر تفاوت هاست و برندها برای کسب سهم بیشتری از بازار، نیازمند ارائه خدمات متفاوت و منحصر به فرد به مشتریان و مخاطبان خود هستند.

بر اساس گزارش زوم تک به نقل از روابط عمومی بخش خدمات اینترنت آفریقا و خاورمیانه شرکت هوآوی، فروشگاه بازی های مخصوص گوشی های هوشمند هوآوی در دسترس عموم قرار گرفت. این ویژگی جدید برای گوشی هوشمند میت ۹ و سایر گوشی های هوشمند این شرکت، قابل استفاده می باشد.

این پلت فرم، که در اکتبر ۲۰۱۵ میلادی راه اندازی شد، به صورت پیش فرض در تمامی گوشی های هوشمند میت ۹ بارگذاری شده است و کاربران سایر گوشی های هوشمند هوآوی نیز می توانند از آن استفاده کنند. این پلت فرم، شامل بازی های جذاب و سرگرم کننده با هدف آموزش است. در میان بازی های جذاب و متفاوت این پلت فرم، می توان به بازی جذاب ‘MOBA Legends’ و The Arabian Nights’ اشاره کرد که با پیش بینی های صورت گرفته، مورد استقبال کاربران هوآوی قرار خواهند گرفت.

حفظ ایمنی و کیفیت، همواره در زمره تعهدات هوآوی بوده و این دو مقوله در تمامی مراحل خدمات ارائه شده توسط هوآوی مورد کنترل و ارزیابی قرار می گیرند. بازی های این پلت فرم نیز از جنبه ایمنی و کیفیت در سطح بالایی قرار دارند و تمامی بازی ها براساس پروفایل شخصی کاربر تشکیل می شوند و شرایط بازی ها با توجه به موقعیت جغرافیایی مخاطب، تغییر خواهد کرد.

کاربران سایر گوشی های هوشمند هوآوی می توانند جهت استفاده از این ویژگی خاص هوآوی به لینک زیر مراجعه کنند.

http://consumer.huawei.com/ae-en/mobile-phones/mate9/

صفحه آبی مرگ در ویندوز، سبز رنگ می شود!

اگر به یاد داشته باشید سال ها پیش صفحه ی مرگ در ویندوز پس زمینه ای به رنگ مشکی داشت و جملاتی سفید رنگ بر روی آن نقش می بستند و این به معنی مرگ ویندوز شما بود. سال ها گذشت و در زمان ظهور ویندوز NT این صفحه به رنگ آبی با جملاتی سفید رنگ در آمد.

ظاهر شدن صفحه مرگ یکی از خاطره انگیزترین و همچنین ناراحت کننده ترین اتفاقاتی بود که هر کاربر ویندوزی می توانست آن را تجربه کند و در حال حاضر نیز این اتفاق ممکن است رخ دهد. اما جالب است بدانید که خبرهایی مبنی بر تغییر رنگ این صفحه توسط مایکروسافت به گوش می رسد و در جدیدترین ورژن از ویندوز 10 این صفحه به رنگ سبز تغییر خواهد یافت.

نکته جالب دیگر این که زمانی که این صفحه به رنگ مشکی بود آن را BSOD می نامیدند و بعد از تغییر به رنگ آبی به آن BSOD می گفتند و رنگ سبز آن را GSOD خواهند نامید.

به گزارش دیجی رو، یکی از مهمترین دلایل تغییر رنگ این صفحه این است که مهندسان مایکروسافت و کاربران بتوانند ویندوزهای 10 قدیمی تر و جدیدتر را این گونه از هم تشخیص دهند و برای حل این مشکل راحت تر عمل کنند. صفحه مرگ سبز رنگ دربیلد 14997 ویندوز 10 مشاهده شده است که انتظار می رود در تعطیلات کریسمس برای عموم ارائه شود. در این بیلد شاهد تغییرات و بهبودهایی در بخش منوی استارت خواهیم بود و همچنین کورتانا نیز تجربه ی OOBE را به دست خواهد آورد.

یکی از مهمترین تغییرات در این به روزرسانی این است که برای نور آبی مضر صفحه نمایشگر می توانید فیلترگذاری کنید تا دیگر چشمانتان در خطر نباشند.

بعد از دریافت این آپدیت اگر با مشکلی مواجه شدید و صفحه نمایشتان به رنگ سبز در آمد با ارسال اسکرین شات، مهندسان مایکروسافت به راحتی ورژن ویندوز شما را خواهند دانست و برای حل مشکل سریع تر اقدام خواهند کرد.

Yi Technology هواپیمای بدون سرنشین با قابلیت ضبط تصاویر 4K معرفی خواهد کرد

کمپانی Yi Technology که لقب ” مخترع شما ” را به خود نسبت داده اند، نخستین هواپیمای بدون سرنشین از جنس فیبر کربن را با قابلیت های جدیدی طراحی و ساخته است. این هواپیما در نمایش CES 2017 که هفته آینده برگزار خواهد شد، برای نخستین بار بصورت عمومی نمایش داده خواهد شد. بیشتر هواپیماهای بدون سرنشینی که این روزها در بازار موجود هستند، دارای چهار پروانه میباشند؛ درحالی که این گجت جدید که Erida نام دارد، جزو دسته tricopter ها است و سه پروانه دارد.

به گزارش تکنولوژینیوز به گفته کمپانی Yi، وزن پایین و طراحی منحصر به فرد این هواپیما امکان حرکت با سرعت 75 متر بر ساعت را برای آن فراهم نموده است.

تنظیمات دوربین این هواپیما بوسیله کاربر، حتی زمانی که هواپیما درحال پرواز است، امکان پذیر است. کنترل حرکت این هواپیمای بدون سرنشین نیز با استفاده از اپلیکیشن طراحی شده برای آن و بوسیله اسمارت فون ها انجام می شود.

اطلاعات بیشتر درمورد قیمت و زمان عرضه این محصول هنوز در حد شایعه هستند؛ ولی به نظر ما این هواپیما که می تواند سرعتی برابر 75 متر بر ساعت داشته باشد، امکان فروش بعنوان دوربین و پرنده ای بی صدا را خواهد داشت.

هوش مصنوعی الکسا آمازون از این پس می تواند سوالات دنباله دار را درک کند

هوش مصنوعی الکسا آمازون (Amazon Alexa) که در قالب دستیار خانگی هوشمند آمازون اکو روانه ی بازار شده است، یکی از برترین ها در دسته ی خود محسوب می شود. اما مانند هر محصول نوآورانه ی دیگری، این دیوایس هوشمند نیز دارای نقایصی است که متخصصان آمازون در سیاتل آمریکا به دنبال رفع آن هستند.

به گزارش گجتنیوز، از زمان عرضه ی این پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی تا به حال، متخصصان آمازون به شدت برای هوشمندتر شدن الکسا تلاش کرده اند و امروزه این سطح به حدی رسیده  است که دستیار خانگی آمازون اکو که از هوش مصنوعی الکسا آمازون بهره می برد، در بین بهترین گجت های الکترونیکی در سال ۲۰۱۶ قرار گرفته است.

اما این دیوایس و هوش مصنوعی آن برای کامل شدن و تبدیل به برترین، موانعی را پیش روی خود می بینند که عدم توانایی الکسا آمازون در درک سوالات دنباله دار، یکی از بزرگترین این موانع محسوب می شود. این توانایی که بر پایه ی آنالیز متن خوانده شده توسط کاربر به دست می آید، قابلیت پیشرفته ای است که محصولاتی همچون گوگل هوم (Google Home) با بهره گیری از آن توانسته اند فروش خود را افزایش دهند.

به طور مثال اگر به گوگل هوم بگویید که «اوکی گوگل، سن تام کروز چقدر است؟» و سپس از این دستیار هوشمند بپرسید که «اوکی گوگل، نام همسر او چیست؟»، هوش مصنوعی توسعه یافته توسط گوگل می تواند این ضمیر «او» را تشخیص دهد و متوجه شود که منظور شما از این کلمه، اشاره به تام کروز است.

از این پس هوش مصنوعی الکسا آمازون می تواند سوالات دنباله دار را درک کند

هوش مصنوعی الکسا آمازون تا به حال قادر نبود که چنین درکی را از خود نشان دهد، اما گویا به لطف آپدیت جدیدی که آمازون برای این پلتفرم نرم افزاری تدارک دیده است، کاربران شبکه ی اجتماعی Reddit و اعضای وب سایت اندروید پلیس تایید کرده اند که حالا الکسا نیز می تواند اینگونه سوالات را درک کرده و به آنها پاسخ دهد.

الکسا آمازون به رقیبی جدی برای گوگل تبدیل خواهد شد

این کاربران با پرسیدن سوالاتی نظیر «الکسا، رئیس جمهور ایالات متحده ی آمریکا چه کسی است؟» و در ادامه «الکسا، سن او چقدر است؟»، توانسته اند به پاسخ های درستی دست پیدا کنند. این موضوع یعنی اینکه توانایی این هوش مصنوعی نیز به این حد رسیده است که سوالات دنباله دار را درک کند. با اینکه شاید این قابلیت برایتان کمی عادی و پیش پا افتاده به نظر برسد، اما مطمئنا متخصصان ساعت های زیادی را صرف کرده اند تا سطح درک هوش مصنوعی الکسا آمازون به این سطح برسد.

در حال حاضر و تا زمان انتشار این مطلب، به نظر می رسد که تنها کاربران دیوایس های آمازون اکو (Echo) و آمازون اکو دات (Echo Dot) قادر به استفاده از این قابلیت هستند، اما مطمئنا به زودی آپدیت های نرم افزاری در اختیار دیگر کاربران در سراسر جهان نیز قرار خواهد گرفت تا آنها هم بتوانند طعم این افزایش سطح درک هوش مصنوعی الکسا آمازون را بچشند.

امیر سرمدی

درباره امیر سرمدی

فعال رسانه ای نابینایان، متولد سال 68 و ساکن تهران.
این نوشته در آیفون, اجتماعی, اخبار, اطلاع رسانی, اندروید, بازی, تلفن همراه, کامپیوتر, کودکان و نونهالان, گزارش, معرفی ابزار, نرم افزار های کاربردی ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

14 Responses to روی خط تکنولوژی. همراه با آخرین اخبار جهان فناوری

 1. 1

  سلام خیلی عالی و كامل بود.
  من كه لذت بردم.
  موفق باشی.

 2. 2
  محمد‌قاسم کفیلی says:

  سلام امیرخان
  بخشهایی که مورد علاقم بود خوندم و لذت بردم
  دم خودت و همکارات همه با هم گرم

 3. 3
  وحید says:

  سلام امير جان.
  به بسياري از اين خبرهايي كه گذاشتي علاقه دارم و بابت انتشارشون ازت تشكر مي كنم.
  مرسي از بابت پستت.
  شاد و موفق باشي.

  • 3.1

   سلام آقا وحید گل.
   خوبه که به این حوزه علاقمند هستی.
   امروز شمارگان بیست و چهارم دکه خبر هم منتشر میشه. فرصت کردی مطالعه کن.
   پیروز و شاد باشی در همه مراحل زندگی.

 4. 4
  کامبیز کامبیز says:

  سلام امیر. خسته نباشی. واقعا دنیا داره به کجا پیش میره؟
  همه چی عالی بود ولی جت ناسا خیلی مغزمو هنگید.
  دمت گرم

  • 4.1

   سلام کامبیز.
   پیشرفت هایی در عرصه تکنولوژی داره شکل میگیره که شاید چند سال دیگه خیلی چیزا متحول بشه.
   اون پیشرفت جت ناسا هم به معنی یک تحول جدی هستش و دهکده جهانی رو بیش از پیش رنگ واقعیت می بخشه.
   ارادت

 5. 5
  سعید شریفی says:

  سلام امیر
  لایک به خودت و زحماتت و پستت و خبر هات

 6. 6

  سلام
  بعضیهاشون رو خوندم
  میدونم که برای جمعآوری و تهیۀ این پستها واقعا زحمت میکشی
  خسته نباشی و منتظر پستهای بعدی هم هستم
  به مامان تبسم هم سلام منو برسون

 7. 7
  احمد عبدالله پور احمد عبد الله پور says:

  سلام و درود بر داش امیر جان خبر نگار محله
  خوبی آیا خب من جسته و گریخته این اخبار رو خوندم همشون عالی بود
  روزت خوش و خدا نگهدار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =