غرض از مزاحمت: شما چیزی از این مطلب دستگیرتون میشه؟

معاون فنی و بهره‌برداری سازمان تاکسیرانی شهر تهران راه‌اندازی تاکسی ویژه نابینایان را نیازمند وجود زیرساخت‌ها دانست.

به گزارش ایران سپید به نقل از تی نیوز، مهدی ابراهیمی با اشاره به مطلب فوق، اظهار داشت: این‌که تاکسی ویژه‌ای با ویژگی‌های خاص را بتوان در اختیار نابینایان عزیز در شهر تهران قرار داد نیازمند وجود زیرساخت‌هایی است باید به همراه معاونت حمل‌ونقل و ترافیک مورد بررسی قرار بگیرد.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: بنا به گفته معاونت حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تهران این طرح برای ارائه خدمات به روشندلان عزیز در دست بررسی سازمان تاکسیرانی و این مجموعه است اما، به طور قطع این کار بزرگ نیازمند به برنامه‌ریزی دقیق و سرمایه گذاری است.

ابراهیمی با تاکید بر این موضوع که سازمان تاکسیرانی شهر تهران در دوسال گذشته به دو مدرسه ویژه نابینایان، خدمات رایگان ارائه می‌کند، ابراز داشت: دانش‌آموزان این مدارس با تاکسی از درب منزل تا محل تحصیل خود همراهی شده و برای ایاب و ذهاب خود هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

چندی پیش معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهردار تهران با اشاره به برخی مشکلات افراد استثنائی به منظور تردد در شهر، گفته بود در تلاش است تا تاکسی ویژه نابینایان را راه‌اندازی کند.

سیدمازیار حسینی گفته بود، تلاش می‌کنیم تاکسی‌های مناسب نابینایان را راه‌اندازی کنیم، حتی اگر امسال بودجه‌ای برای این کار درنظرگرفته نشده باشد تلاش می‌کنیم با کسب تکلیف از شهردار تهران این بودجه را از مجرایی تامین کنیم تا این حرکت شروع شود، تلاش داریم ردیف اعتباری مشخص برای این موضوع در سال آینده از شورای اسلامی شهر تهران درخواست کنیم تا این رویکرد به یک تکیلف وظیفه تبدیل شود.

این موضوع در ایران زمانی مطرح شد که سال‌ها است تاکسی ویژه نابینان و ساخت آن برای استفاده این دسته از مردم، در جهان در دستور کار قرار گرفته به‌گونه‌ای که سالانه نمایشگاهی به منظور ارائه دستاورد در این بخش در برخی کشورها برگزار می‌شود.

جمهوری چک یکی از این کشورها است که با برپایی این نمایشگاه تعدادی از خودروهای ویژه را برای نابینایان به نمایش گذاشته، افراد نابینا در این نمایشگاه اجازه دارند تا آثار هنری عرضه شده را لمس کنند. به این ترتیب نابینایان طرفدار هنرهای تجسمی به جای شنیدن توصیف اثر، با لمس کردن تصویری از آن در ذهن خود ایجاد می‌کنند.

نگارخانه ملی جمهوری چک در پراگ مسئول فراهم کردن آثار این نمایشگاه است و در عین حال برخی هنرمندان نیز به طور مستقیم آثارشان را برای نمایش به این نمایشگاه فرستادند.

بازدید از این نمایشگاه رایگان و برای عموم مردم آزاد است، حتی افرادی که نابینا نیستند هم هنگام بازدید از نمایشگاه تشویق می‌شوند تا چشمان خود را پوشانده و با حس لامسه خود آثار هنری را درک کنند.

درباره سعید عابدی

در خميني شهر اصفهان به دنيا آمده ام، اول مرداد 59. به گمانم فقط همين يك كار را اول وقت انجام داده باشم. نابينا و كمشنوا هستم. دوره ابتدايي ام در ابابصير گذشت و راهنمايي و دبيرستان را بين بچه هاي محل خودمان بودم در مدرسه هاي پرجمعيت تلفيقي. سال 79 رفتم دانشگاه اصفهان و بعد از كلي تغيير رشته كه مجال شرحش اينجا نيست، عاقبت ليسانس حقوق گرفتم. بعد مثل خيلي ديگر از همسن و سال هايم فكر كردم جايي خبري هست و لذا يك فوق ليسانس هم گرفتم در گرايش حقوق عمومي از دانشگاه شهيد بهشتي. چند سال بعدي را اول به تقلاي بيحاصل براي قبولي در دوره دكتري گذراندم و بعدش كه ديدم اين دروازه باز شدني نيست، افتادم دنبال كار. بالاخره شدم كتابدار بخش گوياي كتابخانه فاطمه زهراي شهرداري اصفهان. تناسب رشته و شغل را ملتفت هستيد؟ ولي جاي شما خالي، بينهايت راضي ام الحمد لله. در زندگي ام فعلا چيز ديگري كه ارزش نوشتن و خواندن داشته باشد هم نمي آيد. اگر اتفاق تازه اي افتاد شما را هم خبردار مي كنم.
این نوشته در اجتماعی, اخبار, صحبت های خودمونی ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

41 Responses to غرض از مزاحمت: شما چیزی از این مطلب دستگیرتون میشه؟

 1. 1
 2. 2
  سامان says:

  سلام
  امیدوارم پس از صد سال که این طرح در تهران پیاده شد, در سایر استانها هم صد سال دیگر استفاده بشه.
  نوه ها و نتیجههای عزیز.
  خواهش میکنم درست از این تاکسی ها استفاده کنید.
  ندید بچه کوچیکاتون بلا مَلا سرش بیارند.
  با اون ماشینهای خوشگل, به دیدن ماها هم بیاین حداقل روحمون از دیدنش ذوق کنه.

 3. 3
  مسعود says:

  به نظرِ من نکته ی طنزش دقیقا اینجاست.
  سیدمازیار حسینی گفته بود، تلاش می‌کنیم تاکسی‌های مناسب نابینایان را راه‌اندازی کنیم، حتی اگر امسال بودجه‌ای برای این کار درنظرگرفته نشده باشد تلاش می‌کنیم با کسب تکلیف از شهردار تهران این بودجه را از مجرایی تامین کنیم تا این حرکت شروع شود، تلاش داریم ردیف اعتباری مشخص برای این موضوع در سال آینده از شورای اسلامی شهر تهران درخواست کنیم تا این رویکرد به یک تکیلف وظیفه تبدیل شود.
  یعنی خیلی باحاله که شهرداری علنا به فکر ما نیست و همه ی کارهای خوب توی این مملکت اول باید چریکی شروع بشن تا به آقایون ثابت بشه که کارِ خوبیه، بعد بودجشو بدن!
  مرسی سعید از مطلبِ خوبت.
  موفقتر باشی.

 4. 4

  خب سعید مطلبت خیلی به درد بخور و مرتبط بود. من که انسجامش رو خیلی دوست داشتم. راستیاتش به نظرم وقتی بشه با یه چیزی مثلا نقطه نقطه چین هایی آثار هنری رو طوری در خیابون ها که کرایه های ارزان قیمت برای نمایشگاه هایی که مناسب سازی نابینایان را از صفحه خوان ها کمک گرفت تا بتوانند بدون مشکل و نگرانی از تصادف به تاکسی بگیرند و از شهردار وعده هایی مبنی بر پارک ماشین هایی که ماکت های آن در نقطه هایی از تهران به صورت لمسی در اختیار نابینایان و حتی افراد بینا تا نابینا بتواند خودش ماشین را پیدا کرده سوار شود و تا در منزل از به مدرسه حمل و نقل نماید و از تاکسی متر جهت مدیریت بودجه بندی ردیف های مجرای ارتباطی کسب وظیفه ی شهردار در شورای اسلامی برای مسلمانانی که نابینا هستند و ساکن ایرانند در فاز اول پایتخت تهران با اولویت تاکسی های تجسمی هنری در نمایشگاه های برای معلولین نابینا تا رسیدن به همان هدف اصلی که زیرساخت ها را باید با تاکسی تلفنی یا حتی اپلیکیشن گویای اندروید یا سایر مبایل هایی که قادر به تاکسی رانندگی کنند دقیقا مثلا هوبر یا آژانس دوستی

 5. 5
  سارای سارای says:

  سلام آقا سعید
  تاکسی مناسب نابینایان دقیق نمیدونم یعنی چی!
  خب مگه فرق داره تاکسی بینایی و نابینایی؟!
  مگر اینکه ایستگاهاش یه جوری مناسب سازی بشه که مشخص باشه
  یا اینکه خب سیستم گویا داشته باشه تا از هر خیابونی رد میشیم بهمون بگه که الان داره از کجا رد میشه یه همچین چیزی
  حالا همین معمولیش مثل آژانس به تعداد مورد نیاز همه نابیناها بذارن ایناش پیشکش
  البته انگار بچه ها میگن هست ولی خب خوب پشتیبانی نمیکنه
  اون آخر خبرش یه جوری نامفهوم بود منم نفهمیدم منظورش چیه!؟
  شایدم دقیق نخوندم نمیدونم
  خوب باشی همیشه.

 6. 6

  درود سعید جان
  والا این آقایون دهنشون رو باز می‌کنن و حماقت محض ازش بیرون می‌یاد. قشنگ مشخصه که طرف هیچ ایده‌ای از این که نابینا به چه تاکسی‌ای نیاز داره نداره. ما به چیز خاصی نیاز نداریم که، فقط یه چیزی مثل اپلیکیشن Uber که توی چندتا کشور دیگه استفاده می‌شه. یه چیزی که بتونی تاکسی رزرو کنی و وضعیت راننده رو چک کنی، مثلا این که چقدر از تو فاصله داره یا و از این طور چیز‌ها.

  • 6.1
   سعید عابدی says:

   سلام. حالا این نکتشه. به نظرت اون نمایشگاه که آخر مطلب وصف شده دقیقا راجع به چیه؟ آثار هنری قابل لمس؟ تاکسی قابل لمس ویژه نابینایان؟ هردو به اضافه سایر مخلفات؟ یا یه چیز دیگه که به ذهن من نمیرسه؟ مشکل ذهنی من اینه که هنوز نفهمیدم تاکسی ویژه ما را (حالا هر کوفتی که هست) با چه آسمون و ریسمونی به اون نمایشگاه کذایی دوخته اند.

 7. 7
  رعد بارانی رعد بارانی says:

  ترن هوایی که بیتره به نظرم . دیگه توی ترافیک هم نمی مونن .

  هر چند اگه ی نبین بخت بر گشته ای سوار در ترن هوایی باشد بی گمان به خاطر دودها و دیگر ذرات معلق و پخشو پلا که در هوا موجوده اول جان به جان آفرین تسلیم و بعد ببین میشود.
  سعید خنده رو ?رعد بزرگ خیلی از بی بارشی خسته و واماندس . منم با خودتون ببرید توی ترن هوایی
  پاورقی :به خاطر حضور چندین سعید ،رعد بزرگ به هر کدومتون ی لقب داده . یکی سعید آذر ماهی . سعید مدیر. سعید خالی و سعید خنده رو . میدونی چرا لقب خنده رو بهتون دادم چون ی بار منو رها رو دعوا کردید و گفتید خخخخ ننویسید . همش می خوایید بگید که جدی هستید. ولی من رعد بصیرم و چشم دلم تو رو دید که داری زیرزیرکی توی دلت می خندی هههه

  • 7.1
   سارای سارای says:

   رعد… نبین های که من دیدم عاشق ترن هوایی هستند
   اونطوری که دیگه منم ترن دوست دارم به قول عمو چشمه بود کی بود میگفت منم میزنم خودمو نبین می کنم دیگه? شکلک چشمک
   چه ابتکاری داری تو هم چه القابی تولید می کنی ? شکلک قلب
   تبریک میگم آقا سعید خنده رو?شکلک دست زدن
   نمیدونم این استیکرهارو میخونه صفحه خوانا یا نه ولی نوشتم چی هستند دیگه

  • 7.2
   سعید عابدی says:

   اتفاقا من آدم شوخطبعی هستم. نمیدونم چرا ظاهرم غلط اندازه. آره. سخت میخندم و یه جور شوخی های خاصی را دوست د دارم که نمیدونم اسمشو چی میشه گذاشت. به هر حال اگه مشکل خه است (تهرانیها بخونند: هستتش) مجوز کاربرد این لفظ را صادر نمودیم.

 8. 8

  درود. خَخ. تاکسی ویژه نابینایان, بعد احتمالاً غذای ویژه ی نابینایان, ظرف ویژه نابینایان و خلاصه همه چی ویژه نابینایان.
  به هیچ وجه, تأکید میکنم به هیچ وجه از طرحی که بخواد دیوار بذاره بین بینا و نابینا اصن هیچ خوشم نمیاد. و حمایت هم نمیکنم.
  فرقی هم نداره که تو یه کشور پیشرفته باشه یا پشت رفته باشه.
  اصن حالا این تاکسی ویژه نابینایان چه جوری هست.
  یا لَل عجب.
  کلاً بعضیا فارغ از اینکه تو کدوم کشور هستند, انگاری درکی از نابینا و مفهوم نابینایی ندارند.
  آقا حالا که اینجوریه یه لباس ویژه نابینایان هم طراحی کنین لطفاً.
  مرسی داش سعید. طنز خوبی بود. خنده ی غم انگیزی رو لبم نشست.

  • 8.1
   سعید عابدی says:

   تلختر اینه که روزنامه پر افتخارمون این مطلب را به عنوان یه گزارش کاملا جدی نوشته. فکر کن حضرات اصلا مطلب را نخونده چاپ کردند. وگرنه ایران سپید کهیها که از نابینایی بیخبر نیستند.

 9. 9
  سید علی موسوی سید علی موسوی says:

  سلام وقتی داری 2 سال به مدارس نابینایان خدمات میدی حتمان متوجه شدی نابینا راه میرود دست دارد در را باز میکند و سوار ماشین میشود اگر هم تا حالا نابینا ندیده ای لطفان از پشت میزت نظر نده وقتی داری به معلول جسمی حرکتی خدمات میدی بیشتر به زیرساخت نیاز داری تا به نابینایان

 10. 10
  مظاهری says:

  یعنی بعد از پست کلی به کامنت مجتبی خادمی خندیدم. هاهاهاهاهاها.
  حیف که طبع طنزم خشکه فعلا.
  راستی تأکید کنید زیر ساختها رو قیر و گونی کنن سففففتتت بشه خخخخخخ

 11. 11

  اظهارنظر این مسئول گرامی منو یاد مثنوی عاشقانۀ گودرز و شقایق انداخت.

 12. 12
  محمد رضا خوشی محمد رضا خوشی says:

  سلام سعید
  یک کلام
  200 سال دیگه
  وعده

 13. 13
  هاجر اورنگ says:

  با سلام!خیلی عجیبه!تا به حال همچین چیزی نشنیده بودم!به نظر من نابینایان با تاکسیهای معمولی میتوانند رفت و آمد کنند!در اینجا چه افراد بینا و چه افراد نابینا از اپلیکیشن مثلً clever taxi برای گرفتن تاکسی استفاده میکنند.این اپلیکیشنها چند شرکت بزرگ تاکسی رانی دارند که شما میتوانید از یکی از آنها ماشین رو انتخاب کنید و روی صفحه گوشی نشون میده که تاکسی چند دقیقه دیگر به مقصد شما میرسد!البته بعضی وقتها gps ممکن است آدرس رو اشتباه نشون بده,شما باید از یک فرد بینا بخوای که از روی نقشه آدرس منزل یا محل کار شما را پیدا کند و در اپلیکیشن سیو کند.شما همچنین میتوانید در اپلیکیشن آدرسهای مورد نظرتون رو سیو کنید و وقتی میخواهید تاکسی رزرو کنید دقیقً همان آدرس سیو شده را روی gps نشان میدهد.فقط شما باید در کادری شماره بلوک یا پلاک منزل را وارد کنید آنوقت میتوانید تاکسی رو از روی اپلیکیشن رزرو کنید.بعد از رزرو از شما میپرسد که این ماشین 7 دقیقه دیگر میرسد آیا شما میخواهید با این ماشین به محل مورد نظر بروید شما میتوانید yes یا no را بزنید.خیلی سریعتر از تاکسی تلفونی عمل میکند.فقط شما باید به اینترنت وصل باشید!موفق باشید.

 14. 14
  محمد‌قاسم کفیلی says:

  درود بر سعید خان عابدی
  از کجا شروع کنم؟ آهان. خب اولا که تاکسی بینا نابینا نداره.شما اگه خیلی دلت به حال نابینایان سوخته و احساس وظیفه میکنی برادر مسئول گرامی, لطفا به راننده تاکسیهاتون آموزش لازم رو بدین نیازی به ایجاد تاکسی ویژه نابینایان نیست اذیت میشین اینجوری
  دوم الان نرم افزارهایی مثل اسنپ و تبسی هستن که نابینایان میتونن ازشون برای سفرهای درونشهری استفاده کنن که اینا البته به نوعی جایگزین آژانسها و تاکسی سرویسهای تلفنی هستن
  شما به همین شرکتهای اسنپ و تبسی بودجه بدین که بتونن نرم افزارهای کاملا دسترسپذیر تولید کنن که فرد نابینا برای ماشین گرفتن مجبور به کمک گرفتن از یه فرد بینا نباشه, خیلی هم کار خوبی کردین نیازی هم به این نیست که یه وقت به بعضی جاهای مبارک فشار بیارین و تاکسی ویژه نابینایان راه اندازی کنین
  همین دو راهی که بیان شد, میتونه مثمر ثمر باشه. چیزی هم نیست که به فکر مسئولین ما نرسیده باشه. منتها از اونجایی که شهرداری تهران ……..
  ترجیحا چیزی نگم بهتره.
  سعید خان ممنون از مطلب به جا و به موقعت
  ارادت فراوون.

 15. 15

  خخخ در سال ۱۹۹۹ این تاکسی درست میشه منتظر باشید تاکسی داره میاد در پناه حق

 16. 16
  روشنک روشنک says:

  تاکسی برای نابینایان زیرساخت میخاد مگه ؟؟ این آقای مسول تا حالا نابینا دیده؟ نابینا چش نداره بقیه اعضای یدنش سرجاشه و درست و کامله تو تاکسی نشستن کاری به چشم داشتن یا نداشتن نداره
  اون اهالی کفرستون آباد هم خوش بحالشون! اما ما اینجا حداقل حقوقمون را هم رعایت کنن مدیونشونیم !!! آثاری هتری و باستانی و اینا را نخاستیم قابل لمس کنن بقول سوری خانم جیب ما را نزنن محبت پیشکش

 17. 17
  هاجر اورنگ says:

  به نظر من به جای تاکسی باید برای نابینایان ایران ایجاد شغل کنند,مگر نابینایی که بیشتر وقتش رو تو خونه میگذرونه به تاکسی نیاز داره؟

 18. 18
  سید علی موسوی سید علی موسوی says:

  معلول نیاز به قانون حمایت از معلولان ندارد بجای تصویب چندین ماده فقط یک ماده نیاز است مستمری به اندازه حقوق اداره کار معلول خودش میداند با خر و قاطر سفر کند یا با هواپیما

 19. 19

  سلااااااام!
  آخه نابینام تاکسی میخواد؟
  بابا همی تاکسیا خوبن!
  ما تاکسی نخواستیم بیاین فرهنگسازی کنین!

 20. 20

  سلام.
  وقتی میگن میخواد لابد میخواد دیگه! خخخخخخ
  خوشبختانه همه چیزمون هم که به همه چیز میاد و ما چه قدر خوشبختیم.
  رک و راست بگید انجام نمیدیم دیگه هم ما و هم خودتون رو راحت کنید.

 21. 21

  سلام.
  منم نمیدونم منظورش دقیقاً از زیرساخت چیه.
  البته میدونم که مثلاً برای معلولین جسمی تاکسی های خاصی طراحی شده که برای سوار شدن با صندلی چرخدار سازگاره.
  ولی برای نابینایان؟
  توی کشورهای مدرن هم تاکسی هایی هستند که با بعضی از سازمانها قرارداد دارند و برای نابینایان تاکسی با قیمتی چند برابر ارزانتر از افراد عادی فراهم است.
  چیزی شبیه به سامانه حمل و نقل ویژه معلولان که ظاهراً در تهران ایجاد شده است.
  موفق باشید.

 22. 22
  هاجر اورنگ says:

  ببخشید!منظورتان از اینکه بهشت مدرن رو توصیف میکنم چی بود؟من فقط خواستم بدونید که اینجا اینطوریه!ممنون!

  • 22.1
   سارای سارای says:

   سلام هاجر عزیز
   جدی شما توی رومانی زندگی می کنید؟
   من اولین باره می بینم شما را البته خب خیلی ها هم هستند من نمیشناسمشون
   نمیدونم پست دارید یا خیر
   اگه داشته باشید تا حالا ندیدم
   خب در مورد امکانات رومانی برای نابینایان و یا کارهای خودتون اونجا و یا خاطرات و ماجراهایی که پیش میاد پست بزنید ما هم بیشتر آشنا بشیم.خوشحال میشیم مطالبتونو بخونیم.

 23. 23
  هاجر اورنگ says:

  سلام!بله!من 17 سال هست که با خانواده در رمانی زندگی میکنم.من تازه ثبت نام کردم,من تقریبً 4 سال هست که با این محله آشنا شدم.فقط مطالب رو میخوندم.من یک ماه پیش در محله ثبت نام کردم و به دلیل مشغله زیاد فعلً نمیتوانم پستی در محله منتشر کنم.ولی به زودی این کار رو خواهم کرد.موفق باشید.

 24. 24
  عدسی بشاشadasi says:

  ضمن درود فراوان و عرض ادب!
  به نظر من یک نکته ی انحرافی در این متن وجود دارد که خواننده را به انحراف و جوک خوانی میکشاند…
  برداشت من از این متن از این قرار است…
  در این متن آمده است که سرویس دهی رایگان به نابینایان و تعمین بودجه نیاز به زیرساخت دارد و شرکت تاکسی رانی نیاز به کمک شهرداری و شورای شهر و در کل دولت را میطلبد…
  منظور زیرساخت فقط برای تعمین بودجه است و اگر دولت این بودجه را تعمین کند تاکسی رانی میتواند سرویس رایگان برای نابینایان به مدرسه و نمایشگاهها و هر جایی که نابینایان نیاز داشته باشند بگذارد…
  این برنامه مانند نیمبها بودن قطار و هواپیما برای نابینایان میباشد…
  وقتی دولت بودجه ای برای سرویس دهی رایگان در اختیار تاکسی رانی قرار دهد…در خطوت تاکسی رانی تاکسیهایی قرار میگیرد که وقتی نابینایی سوار تاکسی شود از سرویس رایگان یا با تخفیف به مقصد میرسد…
  به نظر خنگ من وقتی جایی در مورد بودجه حرف زده میشود یعنی سرویس رایگان یا با تخفیف ویژه منظور است نه جوک گفتن و مسخره کردن و خندیدن…
  مثل اینکه بچه های ما فقط دنبال جوک گفتن و خندیدن هستند و هر متنی که میخوانند به جوک تبدیلش میکنند تا یکدیگر را بخندانند…
  اما در این متن بنده هیچ جوکی نمیبینم و همه ی جملات این متن را میپسندم…
  زیرساختی برای تعمین بوجه از طرف دولت برای سرویس دهی رایگان یا با تخفیف ویژه برای نابینایان در تاکسی رانی تهران بزرگ…

  دوستان بیایید به مطالب واقعی با جدیت بیشتر بنگریم…
  مطلب آخر هم در این پست نشان دهنده ی همین موضوع است… تاکسی های رایگان با سرویس دهی رایگان نابینایان را به نمایشگاه میبرند… تاکسی رانی تهران هم در سال گذشته برای دو مدرسه ی نابینایی سرویس رایگان برای نابینایان قرار داده است…
  خوب کجای این مطالب خنده دار است… خوب این کار نیاز به تعمین بودجه دارد و تعمین بودجه نیاز به زیرساخت دارد…
  اگر ما با دقت بیشتری به این مطالب بنگریم و با خوشبینی اینگونه مطالب را بخوانیم متوجه میشویم که بحث فقت تعمین یک بودجه است که از طرف دولت حمایت شود…
  من که بیسواد هستم و نمیدانم چگونه توضیح دهم که بتوانم اصل مطلب را ادا کنم و دوستان متوجه منظورم بشوند…
  من وقتی به سرویس دهی با تخفیف برای استفاده از هواپیما و قطار می اندیشم متوجه میشوم که بحث زیرساخت برای تعمین بودجه برای شرکت تاکسیرانی هم کاری درست است…
  البته اول بحث سرویس دهی رایگان در تاکسیرانی برای مدارس و دانش آموزان نابینا در رأس کار شرکت تاکسیرانی است و اگر دولت زیرساخت بودجه را درست کند این سرویس دهی برای کل نابینایان در نظر گرفته خواهد شد… یعنی وقتی نمایشگاهی برای نابینایان زده میشود تاکسیرانی هم سرویس رایگان یا با تخفیف میدهد…
  یا اگر دولت بودجه ی بیشتری در اختیار تاکسی رانی قرار دهد رفت و آمد نابینایان در تهران با تاکسی رایگان یا با تخفیف انجام میگیرد…

  حالا باز هم بیایید با بدبینی بخوانید و مسخره کنید…
  من که با خوشبینی خواندم و متوجه شدم که منظور از زیرساخت و تعمین بودجه یعنی تاکسی رانی قصد دارد به نابینایان سرویس رایگان یا با تخفیف ویژه دهد و برای این کار نیاز به زیرساخت تعمین بوجه دارد تا هر سال یا هر ماه بودجه قطع نشود و نیازی به التماس کردن برای بودجه نباشد…
  وقتی اساسی و با زیرساخت کامل بودجه رقم بخورد دیگر بودجه کم یا قطع نمیشود و این کار دائمی میشود… اما وقتی زیرساختی نباشد ممکن است بودجه قطع و وصل شود و هم تاکسیرانی به گمراهی کشیده شود و هم نابینایان به گمراهی کشیده شوند و همیشه بین دو راهی سرویس رایگان گیر کنند… خوب امروز دولت بودجه را نداده و سرویس رایگان نداریم…ولی اگر کار زیرساختی درست شود و به تصویب دولت برسد دیگر همیشه و دائمی سرویس دهی میشود…
  خوب حالا هرکی با نظر من موافق است بیاید داخل…
  با تشکر از تو دوست عزیز که این مطلب مفید را اینجا قرار دادی و با تشکر از شرکت تاکسی رانی تهران که در صدد است به نابینایان از جمله دانش آموزان نابینا سرویس دهی رایگان داشته باشد…!

 25. 25
  عدسی بشاشadasi says:

  درود!خانم حاجر مجدد به محله خوش آمدی… تو قبلا هم اینجا بودی و یه فایل صوتی مشاوره با صدای خودت برای ما گذاشتی….
  خوشحالیم که دوباره تو را اینجا میبینیم… خوش باشی و همیشه شاد باشی!

 26. 26
  عدسی بشاشadasi says:

  راستی با تشکر از محسن غلامی که کمی نزدیک به موضوع پست نظر داد و خوب متوجه موضوع شد و با تشکر از حاجر که از رومانی برایمان حرف زد!

 27. 27
  هاجر اورنگ says:

  درود!حق با شماست!اگر خاطرم باشد میلاد اون فایل رو منتشر کرد!ولی به دلایلی نتونستم اون رو ادامه بدم.موفق باشید!

 28. 28
  امید says:

  سلاااام
  تاکسی چه مناسبسازی میخواد؟

  عجب! بابا این یعنی میخواهیم راه اندازی کنیم ولی عمل نمیکنیم.
  10 سال دیگه هم همین که هست.
  ما فعلا عقب هستیم از دنیا قابل کتمان هم نیست.
  سبز باشید و شاداب

 29. 29
  عدسی بشاشadasi says:

  دانلود توصیه ای برای مقابله با انکار

  ارسال شده در جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۳ by میلاد
  درود با عرض پوزش از صاحب پست و مدیر من به صورت آزمایشی با کامی این شیطنت را انجام دادم… البته به درخواست دوستی که خواسته بود لینک را اینجا بگذارم و چون بلد نبودم پست را برای اولین بار کپی کردم…امیدوارم از من ناراحت نشوید و خانم سارایی به اینجا بیاید و شیطنت مرا ببیند…!

  با سلام و هزاران درود این مطلبی که برایتان میگذارم از شخص بنده نمی باشد
  این فایل صوتی که در ادامه دانلود میکنید از خانم حاجر اورنگ از رومانی است.
  مشخصاتی از ایشان…

  حاجر اورنگ متولد اردیبهشت سال ۶۷ می باشند و ایشان از بذر تولد به خاطر ازدواج فامیلی پدر و مادرشان نابینا هستند و ایشان ازدوره ی ابتدائی یعنی از کلاس اول تا پنجم دبستان را در مدرسه شوریده ی شیرازی تحصیل کرده و همچنین ایشان بعد از پایان کلاس پنجم عازم رومانی شدند ایشان دوره راهنمائی را در مدرسه توحید بخارست به ادامه تحصیل پرداختن و در همین مدرسه که مدرسه ای ایرانی بود مدرک دیپلم را اخذ نمودن
  و ایشان سال ۲۰۰۹ میلادی وارد دانشگاه شدن و در رشته روانشناسی به تحصیل پرداختند و در سال ۲۰۱۲ فارغ التحصیل شدن و از ماه اوکتوبر ۲۰۱۳ تا کنون در مقطع کارشناسی ارشد در رشته گفتار درمانی و مشاوره خانواده مشغول تحصیل می باشد .
  قابل به ذکر است که ایشان بدلیل اینکه آشنائی کافی به سایت های ایرانی را ندارد از این رو بنده مسئولیت انتشار آثار ایشان را به عهده گرفتم .در پایان قسمت اول انکار را برایتان میگذارم باشد که شما با کامنتهای زیبایتان باعث دل گرمی و ادامه راه ایشان گردید. این شما و این هم اثر زیبای حاجر اورنگ به نام انکار
  این هم لینک کمکی

  دوستان و سروران گرامی این اولین کار ایشان است کمی و کاستی های این فایل را به بزرگواری خودتان ببخشید و انتقادات و پیشنهادات خود را در قسمت کامنت ها بگذارید لطفا فایل را با برنامه ی KMPlayer جهت کیفیت مطلوبتر بشنوید.ایشان تا جای ممکن در کارهای بعدیشان از انتقادات و پیشنهادات کمال استفاده را خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید