روی خط تکنولوژی. همراه با آخرین اخبار داغ جهان فناوری

با سلام و احترام به همراهان صمیمی محله ی نابینایان.

امروز با هم به دنیای متنوع اخبار داغ دنیای فناوری سفر می کنیم و اهم این خبر ها در هفته ی اخیر را با هم مرور می کنیم.
امیدوارم از این مجله ی خبری که توسط ستون دکه خبر
وبسایت پکتوس
تولید و منتشر شده است، لذت ببرید.

پیشنهادات شما برای سال آینده، می تواند باعث بهبود کیفی هر چه بیشتر مطالب این وبسایت تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات شود.

شاتل موبایل پروانه اپراتور مجازی گرفت

شرکت شاتل موبایل، پروانه ی اپراتور مجازی گرفت تا بتواند خدمات تلفن همراه ارائه دهد. این دومین پروانه ی اپراتور مجازی ایران است.

به گزارش زومیت، دومین پروانه ی اپراتور مجازی تلفن همراه توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به نام شرکت شاتل موبایل صادر شد تا پس از شرکت کیش سل پارس، به عنوان دومین شرکت دارنده ی پروانه ی MVNO در ایران شناخته شود.

عصر سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ شرکت توسعه ارتباطات همراه شاتل (شاتل موبایل) موفق به دریافت «پروانه نوع اول اپراتور مجازی تلفن همراه» یا همان (Full MVNO) شد تا بتواند شبکه ی تجاری تلفن همراه خود را در بستر فراهم شده توسط اپراتورهای اصلی ارائه دهد.

ارتباطات همراه شاتل در ایام دهه ی فجر قراردادش را با رایتل امضاء کرد و با ارسال آن به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی توانست روز ۱۰ اسفند ۹۵ مجوز اپراتور مجازی تلفن همراه بگیرد و نام خود را به عنوان دومین اپراتور مجازی ثبت شده در کشورمان ثبت کند.

شاتل موبایل به عنوان ارائه کننده ی خدمات ارتباطی سیار مبتنی بر شبکه های تلفن همراه و خدمات اینترنت پرسرعت بی سیم بر پایه ی فناوری TD-LTE گروه شرکت های شاتل، خدمات ارتباطی همگرای ثابت و همراه بر پایه ی اینترنت را به صورت یکپارچه، به مشترکین خود ارائه خواهد کرد.

اپراتورهای مجازی نوع اول (Full MVNO) با تأمین تمامی امکانات، تجهیزات فنی و هسته شبکه و با به کارگیری زیرساخت رادیویی شبکه های تلفن همراه موجود، خدمات نوآورانه و متمایزی به مشترکین خود ارائه می کنند.

اپراتورهای مجازی می توانند با هر سه شبکه ی تلفن همراه ایران یعنی رایتل، ایرانسل و همراه اول قرارداد امضاء کنند. این احتمال وجود دارد که در صورت موافقت نهایی شاتل موبایل با همراه اول و ایرانسل، قرارداد این اپراتور مجازی با این دو اپراتور قدیمی نیز به امضاء خواهد رسید.

شماره  تلفن های اپراتورهای مجازی با پیش شماره ۰۹۹۹ آغاز می شوند که هنوز اطلاعاتی از کد مخصوص شاتل موبایل یعنی پس از ۰۹۹۹ ارائه نشده است.

باید منتظر گرفتن پروانه ی دیگر رقبا در بخش اپراتور مجازی از جمله های وب و فناپ باشیم.

اینترنت از فردا تفکیک قیمت می شود

به گفتهی رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، قیمت اینترنت داخلی و خارجی از فردا برای کاربران تفکیک می شود.

به گزارش زومیت، قیمت پهنای باند اینترنت داخلی و خارجی بر اساس اختیار کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و دستور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، از فردا تفکیک و به صورت جداگانه محاسبه می شود.

علی اصغر عمیدیان رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مورد تفکیک پهنای باند اینترنت داخلی و خارجی از ۱۵ اسفند ۱۳۹۵، اعلام کرد با اختیاری که کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات داد، دستورالعمل تفکیک پهنای باند داخلی و خارجی هفته ی پیش امضاء و ابلاغ شد تا روش تفکیک مشخص شود.

به گفته ی عمیدیان، در مرحله ی اول همه ی اپراتورهای اینترنت ثابت و همراه موظف شده اند سایت  های دارای ترافیک داخلی را به کاربران اعلام کنند تا در صورت استفاده کاربران از این سایت ها، ۵۰ درصد تخفیف نسبت به قیمت اینترنت بین الملل دریافت کنند.

در مرحله ی بعدی و تا اردیبهشت ۹۶، علاوه بر تفکیک ترافیک داخلی و خارجی، ترافیکی که از ixp-ها (مراکز تبادل ترافیک داده) عبور می کند یا عبور نمی کند نیز تفکیک خواهد شد.

رئیس رگولاتوری گفت که اپراتورها برای اجرای این تفکیک مشتاق هستند؛ زیرا می خواهند از شرکت ارتباطات زیرساخت تخفیف بگیرند و پس از آن به مشتریان خود تخفیف بدهند که این دستورالعمل به طور روشن فرایند را مشخص کرده است.

معاون وزیر ارتباطات درباره ی تغییرات ایجاد شده برای کاربران از ۱۵ اسفند و گزارش اپراتورهای متخلف به رگولاتوری توضیح داد: «در روز ۱۵ اسفند اپراتورهای اینترنت ثابت و سیار، سایت هایی را به عنوان سایت های پر ترافیک و دارای ترافیک داخلی اعلام می کنند. در این روز از سمت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات همه ی ترافیک داخلی که از IXP به سمت اپراتورها می رود، به عنوان ترافیک داخلی محسوب می شود.»

او ادامه داد: «کاربران نیز برای تست کیفی سرویس های دریافت شده از سوی اپراتورها، با ابزارهای تست سرعت و پهنای باند که در سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار گرفته است، می توانند سرعت و کیفیت سایت های داخلی را بسنجند؛ اگر در نهایت ۵۰ درصد تخفیف در استفاده از سایت های داخلی برای آن ها اعمال نشده بود، موضوع را به رگولاتوری اعلام کنند تا این سازمان با اپراتورهای خاطی برخورد کند.»

اولین پژو 2008 در ایران تولید شد

اولین خودروی پژو 2008 تولید ایران در کارخانه ی ایکاپ از خط تولید بیرون آمد.

به گزارش زومیت، اولین خودروی پژو ۲۰۰۸ در ایران تولید شد. پژو ۲۰۰۸ به عنوان اولین خودروی ساخت کارخانه ایکاپ (شرکت مشترک ایران خودرو و پژو) در ایران تولید شد تا قبل از سال نو فروخته شود.

خودروی پژو ۲۰۰۸ با ظاهر جدیدی که سال ۲۰۱۶ در اروپا رونمایی شده است، در ایران تولید شد. این خودرو همان پژو ۲۰۰۸ فیس لیفت شده یا پژو ۲۰۰۸ نیوفیس است.

این خودرو که ساخت آن در کارخانه ی ایکاپ از روز چهارشنبه آغاز شده است، اولین ثمره ی قراردادهای پسابرجامی صنعت خودروی ایران است.

پژو ۲۰۰۸ تولید ایران دارای پیشرانه ی PureTech دارای فناوری توربوشارژ با حجم ۱۶۰۰ سی سی و توان خروجی ۱۶۳ اسب بخار است که با جعبه  دنده ی اتوماتیک ۶ سرعته با فناوری Quick Shift ارائه می شود.

قیمت پژو ۲۰۰۸ در ایران هنوز مشخص نشده است اما بر اساس اعلام کارشناسان ایکاپ و ایران خودرو در نمایشگاه خودرو تهران، قیمت پژو ۲۰۰۸ در ایران رقمی میان ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان در تمامی آپشن ها خواهد بود.

قرار است در فاز اول تعداد ۳ هزار خودروی پژو ۲۰۰۸ در ایران تولید شود. بر اساس برخی شنیده ها بر خلاف اعلام قبلی ایران خودرو، این خودرو اردیبهشت ۹۶ ثبت نام رسمی و در ماه خرداد تحویل مشتریان خواهد شد.

صفحه نمایش سفری، کروزکنترل و محدود کننده سرعت، سیستم تهویه اتوماتیک،  سنسور دوربین پارک عقب، ۶ کیسه هوا و  شیشه ها و آینه های برقی برخی از امکانات پژو ۲۰۰۸ تولید ایران است.

قابلیت انتقال وجه در واتس اپ به زودی برای کاربران فراهم خواهد شد

برایان اکتون (Brian Acton)، یکی از بنیان گذاران اپلیکیشن واتس اپ (WhatsApp)، اعلام کرد که به زودی قابلیت انتقال وجه در واتس اپ برای کاربران این پیام رسان محبوب ایجاد خواهد شد. به گفته اکتون، قرار است این ویژگی برای تسهیل روند انتقال وجه کاربران در برنامه واتس اپ گنجانده شود.

تبادل مالی کاربران با قابلیت انتقال وجه در واتس اپ

به گزارش گجتنیوز، برایان اکتون، از بنیان گذاران واتس اپ و از کارمندان قدیمی یاهو در جدیدترین اظهارات خود از ایجاد قابلیت انتقال وجه در واتس اپ در آینده نزدیک خبر داد. به این ترتیب، این پیام رسان محبوب نیز به زودی وارد بخش پرداخت وجه نقد شده و کاربران می توانند از این قابلیت استفاده کنند. با استفاده از قابلیت جدید انتقال وجه در واتس اپ ، کاربران این مسنجر می توانند بدون آن که به نصب اپلیکیشن پرداخت دیگری نیاز داشته باشند، با یکدیگر تبادل مالی داشته باشند.

اپلیکیشن واتس اپ در 6 اسفند، 8 ساله شد و به همین مناسبت ویژگی های جدید دیگری نیز به آن اضافه شده است. اخیرا این نرم افزار پیام رسان به کاربران خود اجازه داد تا عکس و فیلم های خود را به استاتوس اضافه کنند و وضعیت خود را به صورت تصویری با مخاطبان به اشتراک بگذارند. همچنین پیش از آن، قابلیت تایید دو مرحله ای هویت کاربران با هدف ایجاد یک لایه امنیتی جدید به این مسنجر محبوب اضافه شده بود که امنیت حساب کاربران را تا اندازه زیادی افزایش داد. هم اکنون کاربران واتس اپ می توانند از این قابلیت ها استفاده کنند و به زودی نیز ویژگی جدید انتقال وجه به آن اضافه خواهد شد. واتس اپ قصد دارد با اضافه کردن این امکانات جدید سهم بیشتری را در برابر دیگر مسنجرهای محبوب نزد کاربران جهان کسب کند.

اپلیکیشن واتس اپ یک پیام رسان فوری برای گوشی های هوشمند اندروید و آیفون است که توسط  شرکت سهامی واتس اپ ساخته شد و یان کوم (Jan Koum)، موسس شرکت و سازنده این برنامه است.

سایز ضمیمه فایل جیمیل به 50 مگابایت افزایش پیدا کرد

در این که جیمیل یکی از بزرگترین ارائه کنندگان سرویس ایمیل در جهان است شکی نیست، اما این سرویس از هر لحاظ نمی تواند عالی باشد. برخی از کاربران گوگل احتمالا از محدودیت سایز ضمیمه فایل جیمیل ناراضی هستند. در گذشته این سرویس تنها به کاربران جیمیل اجازه دریافت ایمیل هایی حاوی فایل های ضمیمه تا سقف 25 مگابایت را می داد؛ بنابراین اگر ایمیل ارسالی به شما حاوی فایلی بزرگ تر از این میزان بود، به صورت خودکار مسدود می شد. گوگل حالا رسما تایید کرده است که سایز ضمیمه فایل جیمیل در بخش دریافت به 50 مگابایت افزایش پیدا کرده است.

به گزارش گجتنیوز، به معنای ساده، کاربران این سرویس ایمیل زین پس قادر خواهند بود تا در ایمیل های دریافتی خود فایل های ضمیمه شده تا سقف حجم 50 مگابایت را نیز مشاهده کنند. البته محدودیت 25 مگابایت همچنان برای ارسال کنندگان ایمیل ها پابجا است. احتمالا شما هم متعجب شده اید که چطور ممکن است در حالی که می توانید فایل هایی تا سقف 50 مگابایت را دریافت کنید، چرا قادر به ارسال ضمیمه ای با چنین حجم نخواهید بود. این به دلیل آن است که بسیاری از سرویس دهندگان ایمیل ها ممکن است چنین محدودیتی را برای کاربران خود در نظر نگرفته باشند و شما مشکلی از این بابت برای دریافت ایمیل ها نداشته باشید.

آیا سایز ضمیمه فایل جیمیل برای ایمیل های ارسالی کاربران نیز افزایش پیدا خواهد کرد؟

کمپانی گوگل این خبر را دیروز طی یک پست در وبلاگ G Suite منتشر کرد و رسما خبر افزایش سایز ضمیمه فایل جیمیل به 50 مگابایت را اعلام کرد. بنابراین آن ها دیگر ایمیل های حاوی شرایط جدید را مسدود نخواهند کرد تا گام مثبت دیگری را در ارائه خدمات به کاربرانشان برداشته باشند. بدون شک این حذف محدودیت می تواند نویدبخش تغییر رویه ای خوب از سوی شرکت گوگل باشد و ما را امیدوار سازد تا در آینده ای نزدیک شاهد افزایش حجم سایز ضمیمه های ارسالی از سوی کاربران این سرویس نیز باشیم.

مایکروسافت حجم به روزرسانی ویندوز را تا 35 درصد کاهش می دهد

امروز خبری خوشحال کننده برای طرفداران ویندوز و به خصوص کسانی که خواهان سرعت بیشتر در دانلود آپدیت های این سیستم عامل هستند، منتشر شد. بنا به اعلام مایکروسافت، «پلتفرم به روزرسانی یکپارچه» (Unified Update Platform) که از ماه نوامبر سال گذشته میلادی در دسترس اینسایدرهای ویندوز قرار گرفته است، اواخر فصل بهار و با انتشار به روزرسانی سازندگان ویندوز 10، برای تمامی کاربران قابل استفاده خواهد بود.

به گزارش دیجی رو، «پلتفرم به روزرسانی یکپارچه» در کنار قابلیت های خوبی که در زمینه زمان بندی دانلود آپدیت ها دارد، به طور قابل ملاحظه ای حجم به روزرسانی  ها را نیز کاهش خواهد داد و کاربران با انتشار ویرایش جدیدی از ویندوز دیگر مجبور نخواهند بود کل بیلد سیستم عامل خود را دانلود نمایند.

این قابلیت جدید که با عنوان بسته های دانلود مجزا نیز معرفی شده است، از لحاظ تکنیکی بدین معنا خواهد بود که کاربران از این پس تنها چیزی را دانلود خواهند کرد که به آن نیاز دارند. به کمک این ویژگی، فایل هایی که در سیستم وجود دارند بررسی شده و از آن ها برای ساخت دوباره ویرایش جدید ویندوز استفاده خواهد شد. با وجود اینکه این کار در ظاهر بسیار ساده به نظر می رسد اما بنا به گفته مایکروسافت دشواری های فنی زیادی در این مسیر وجود داشته است.

با این حساب، به روزرسانی سازندگان (Creators Update) که قرار است تا چند ماه دیگر عرضه شود، همچنان از حجم بالایی برخوردار خواهد بود و کاربران مجبور به دانلود بیلد کامل ویندوز خواهند بود، اما پس از آن به روزرسانی های بزرگی که برای این سیستم عامل عرضه خواهند شد دارای حجمی بسیار کم تر بوده و با کاهش حجم حدوداً 35 درصدی مواجه خواهند بود.

نسخه 2.3 اندروید استودیو با چندین قابلیت جدید عرضه شد

گوگل اخیراً نسخه جدیدی از برنامه اندروید استودیو (Android Studio) را عرضه کرده و کسانی که در زمینه طراحی اپلیکیشن های اندرویدی فعالیت می کنند مطمئناً از مشاهده قابلیت های اضافه شده به این نسخه جدید بسیار خوشحال خواهند شد.

به گزارش دیجی رو، اندروید استودیو 2.3 بیش از هر چیز بر روی بهبود IDE تمرکز کرده است. اما از دیگر قابلیت های اضافه شده به این نسخه جدید نیز می توان به پشتیبانی از فرمت WebP برای تصاویر اپلیکیشن ها، و همچنین پشتیبانی از کتابخانه ConstraintLayout و پالت ویجت در ویرایشگر طرح (Layout Editor) اشاره کرد.

علاوه بر این، گوگل اقدام به اضافه کردن یک دستیار لینک اپلیکیشن جدید نموده است که با استفاده از آن توسعه دهندگان قادر به ساخت و دریافت یک دید کلی و جامع از آدرس هایی که در اپلیکیشن های خود قرار داده اند، خواهند بود. همچنین، توسعه دهندگان اندرویدی اکنون می توانند از دکمه های اجرای بهبود یافته ای که در برنامه تعبیه شده برای داشتن تجربه  اجرای لحظه ای روان تر اپلیکیشن های خود، استفاده کنند.

در نهایت اینکه گوگل در نسخه جدید اندروید استودیو پشتیبانی مناسب تری از کپی و پیست متن ارائه کرده تا کار کسانی که اپلیکیشن های خود را بر روی شبیه سازهای اندروید تست می کنند، آسان تر از پیش شود. این قابلیت ویژه پیش از این و در پی تقاضای بالای کاربران به برنامه اضافه شده بود و حالا با سیستم های شبیه ساز x86 Google API تراز 19 (اندروید 4.4 کیت کت) و بالاتر کاملاً سازگار می باشد.

در نسخه 2.3 اندروید استودیو چندین تغییر ریز و درشت دیگر نیز روی داده که از آن جمله می توان به گزینه ای برای جستجوی material icon wizard، تغییر رابط کاربری اجرای لحظه ای (instant run) و ایجاد کش (cache)، اشاره کرد. بنابراین اگر از طراحان اپلیکیشن های اندرویدی هستید، پیشنهاد می کنیم این نسخه جدید را از دست ندهید.

سامسونگ نام تجاری Infinity Display را برای نمایشگر گلکسی اس 8 ثبت کرد

سامسونگ نام تجاری Infinity Display را برای گلکسی اس ۸ ثبت کرده است که به نمایشگر بزرگ با حاشیه های خمیده در این گوشی اشاره دارد.

به گزارش زومیت، بسیاری از شایعات و تصاویر منتشر شده در رابطه با گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس سامسونگ نشان از این دارند که کره ای ها گوشی هوشمند پرچم دار جدید خود را به نمایشگری بزرگ با لبه های خمیده و نسبت بالای نمایشگر به پنل جلویی راهی بازار خواهند کرد. بنا بر شنیده ها، سامسونگ نمایشگر گلکسی اس ۸ را Infinity Display می خواند و حتی نام تجاری Infinity Display را به ثبت رسانده است.

اسناد به ثبت رسیده در دفتر ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده ی آمریکا جزئیات زیادی در مورد ثبت این نام تجاری ارائه نکرده اند و تنها می توان این موضوع را استنباط کرد که این نمایشگر در گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار خواهد گرفت. البته دلیل نبود اطلاعات کافی در خصوص این نام تجاری کاملا روشن است؛ سامسونگ نمی خواهد تا زمان رونمایی از گوشی هوشمند خود، اطلاعات زیادی در این رابطه ارائه کند. البته نمی توان سامسونگ را در حفظ اسرار چندان هم موفق خواند؛ چراکه در روزهای اخیر پس از انتشار رندرهای منتسب به گلکسی اس ۸، تصاویری واقعی از این گوشی هوشمند فاش شده است که جزئیات زیادی از این گوشی هوشمند نمایش می دهند.

در تصاویر فاش شده می توان شباهت زیاد گلکسی اس ۸ را با نسل پیشین این گوشی هوشمند یا گلکسی اس ۷ اج مشاهده کرد. البته طراحی خمیده ی لبه ها در مقایسه با گلکسی اس ۷ اج بهبود پیدا کرده است. افزایش سایز نمایشگر با وجود ثابت ماندن سایز گوشی، منجر به حذف کلید فیزیکی در جلو به همراه سنسور اثر انگشت شده است. انتظار می رود سنسور اثر انگشت گلکسی اس ۸ به پشت گوشی منتقل شود و در کنار دوربین قرار گیرد. همچنین علاوه بر کلید فیزیکی پاور و تغییر حجم صدا که در لبه ها قرار می گیرند، کلید فیزیکی دیگری نیز در نظر گرفته شده که مخصوص دستیار صوتی هوشمند بیکسبی سامسونگ است.

باید دید سامسونگ در مراسم ۹ فروردین  گوشی هوشمند خود را با چه مشخصات فنی و ظاهری رونمایی و راهی بازار خواهد کرد.

گوشی موبایل 800 ساله کشف شد !

به گزارش زوم تک به نقل از وب سایت vonpress شی ای تاریخی کشف شده است که شباهت بسیار زیادی به گوشی های موبایل دارد . این تصاویر در کانال یوتیوب یکی از رسانه های خبری منتشر شد . براساس این گزارش این شی تاریخی در شهر Fuschl am See،در کشور اتریش پیدا شده است .

براساس تصاویر منتشر شده از این گوشی تاریخی ، شماره های موجود در این گوشی ، با خطوط میخی نوشته شده است که نشانگر این است که این اثر تاریخی از سمت سومری ها ارائه شده است .

اگر اطلاعات منتشر شده در مورد این گوشی واقعیت داشته باشد می توان این گوشی را به عنوان قدیمی ترین گوشی موبایل در جهان و تاریخ بشر معرفی کرد .

براساس گزارش های منتشر شده در مورد این گوشی قدیمی ، مبدا این گوشی به خاورمیانه و عراق کنونی میرسد چرا که خطوط بکار رفته در این گوشی با خطوط سومری نوشته شده است اما این اثر تاریخی از اتریش کشف شده است ، که شاید ردپای قاچاقچیان آثار تاریخی  در این  موضوع را نشان می دهد .

شک هایی در مورد واقعی بودن این گوشی وجود دارد ، اما با توجه به اطلاعاتی که دانشمندان در مورد این اثر تاریخی مطرح شده است احتمال واقعی بودن این گوشی به عنوان قدیمی ترین گوشی جهان مطرح می شود .

با SoundR بر اساس خلق و خویتان آهنگ گوش کنید

بارها و بارها هدفونتان را بر روی گوش هایتان گذاشته اید و آن موسیقی ای که در لحظه دوست دارید بشنوید را اجرا کرده اید. ممکن است بخواهید بسته به خلق و خویتان (و یا به زبان عامیانه مودتان) به انواع مختلف از موسیقی گوش بدهید. ما یک خبر خوب برایتان آورده ایم!

به گزارش زومتک، برنامه “SoundR” به شما در پیدا کردن موسیقی بر اساس سبک، فعالیت، چگونگی احساساتتان کمک خواهد کرد. در واقع، کافیست در هر شرایط به برنامه “SoundR” مراجعه کنید تا بنا به احساسات لحظه ایتان موسیقی های دوست داشتنی اجرا شود.

از مزیت های این برنامه آن است که کاملا رایگان بوده و شما برای استفاده از آن نیاز به ثبت نام نخواهید داشت. ظاهر برنامه و یا رابط کاربری سرگرم کننده است و با حباب های رنگارنگ مختلف تزئین شده است. حباب های جالب توجه بر اساس احساسات، سبک و فعالیت (صبح، مهمانی و…) چیده شده اند و شما می توانید آن ها را بر اساس میلتان انتخاب کنید.

انتخاب از میان حباب ها کمی سخت است اما اگر یکی از آن ها انتخاب کنید فهرست بیشماری از آهنگ ها در دسترستان قرار خواهد گرفت.

برنامه از Soundcloud نشئت گرفته است و راه سرگرم کننده ای برای کشف موسیقی های جدید می باشد. رابط کاربری برنامه متفکرانه ساخته و پرداخته شده است. برای هربار چک کردن فهرست آهنگ هایتان می توانید به لینک خودتان سر بزنید و با انتخاب آهنگ های مورد علاقه تان یک فهرست از آهنگ های پخش شده درست کنید.

ربات احساساتی Emys برای آموزش زبان به کودکان عرضه می شود

یک شرکت تحت عنوان “Flash Robotics” با طرح ریزی یک ربات با نام “Emys” قرار است به کودکان زبان های دیگر را تدریس کند. این در حالیست که بسیاری از اپلیکیشن ها، برنامه های تلویزیونی و بازی ها در تلاش هستند تا زبان را از طریق فرآیند “تکرار” به خورد مغز کودکان بدهند. اما ربات Emys ممکن است به دلیل تبلت منحصر به فرد درون ساخته شده و ظاهر بسیار جذاب با ۳ دیسک متحرک و ۲ صفحه نمایش ساعت هوشمند عملکرد موفق تری داشته باشد.

به گزارش زومتک، ربات Emys با الهام گرفتن از به نمایش گذاشتن احساسات به کودکان تدریس خواهد کرد. البته که کودک خارق العاده شما قرار نیست به یک نابغه تبدیل شود اما Flash Robotics تلاش کرده است تا روش آموزش زبان متفاوت تری را در پیش بگیرد و بدین ترتیب، زمان نگاه کردن به صفحه نمایش (برنامه های تلویزیونی و بازی ها) را به حداقل برساند.

Emys برای تدریس وابسته به تگ های RFID می باشد. بدین ترتیب، اگر کودک تصویر برچسب واژه “سگ” را نگه دارد آن را در صفحه نمایش ربات مشاهده می کند. به طور مثال، ربات گفتن واژه مربوط را خواهد شناخت و تصویر آن را به نمایش می گذارد.

ابداع ربات Emys نشان داده است باید قدر کودکان را دانست. آن ها بدین وسیله مجبور نخواهند شد تا زمان زیادی را صرف خیره شدن در صفحه های نمایش دیگر کنند. همچنان که مطمئن نیستیم آموزش زبان به کودکان از طریق یادگیری واژگان گسترده استراتژی موفقیت آمیزی باشد اما مشخص است کارکرد Emys مشابه به Dora The Explorer شود.

برای ما انسان ها ابداع و پیشرفت ربات ها در صنعت رباتیک بسیار قابل توجه و تاثیرگذار است. به خصوص که اگر پای احساسات در میان باشد. به طور مثال، اگر سمت راست ربات را لمس کنید متوجه واکنش منفی آن خواهید شد. درست مانند یک حیوان خانگی که با هر لمس شما احساسات متفاوت را در معرض اجرا می گذارند.

Emys دارای یک دوربین بر روی صورت می باشد که از طریق آن حالات چهره کودکان را پیگیری می کند و به دنبال آن ارتباط برقرار می کند. Emys مدام چشم هایش را باز و بسته کرده و دیسک ها را حرکت می دهد. و بدین ترتیب، قصد دارد بی قراری انسان ها را تقلید کند. مطمئنا شما تا پیش از Emys هیچ ربات مشابه دیگری را ندیده اید.

این ربات از ژوئن سال ۲۰۱۸ با شروع قیمت ۳۹۹ دلار عرضه خواهد شد.

ساخت کامپیوتر با استفاده از مولکول DNA

دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که ساخت کامپیوتر با استفاده از مولکول DNA کاملا ممکن است.

به گزارش زومیت، طرحی تئوری که برای دهه ها توجه دانشمندان را به خود جلب کرده بود، به تازگی یک گام دیگر به واقعیت نزدیک تر شده است. گروهی از دانشمندان دانشگاه منچستر با سرپرستی پروفسور راس دی. کینگ یک دستگاه جدید محاسباتی ساخته اند که روند کار آن مبتنی بر DNA است. اگر تعریف شما از DNA به عنوان کدی برای ایجاد زندگی است، در آن صورت خیلی دشوار نخواهد بود که پی ببرید چنین ماده ای توان آن را دارد که کاربردهای دیگری نیز داشته باشد. همان طور که چهار پروتئین مهم موجود در DNA می توانند ترکیب شوند و به گلبول های سفید خون فرمان حمله به آلودگی بدهند یا اینکه باعث رویش و رشد مو شوند؛ به همین ترتیب این پروتئین ها می توانند از نظر تئوری به منظور تجزیه و تحلیل مقادیر زیادی از داده های مربوط به آب و هوا یا موارد دیگر به کار گرفته شوند.

کامپیوترهای کنونی از تعدادی متناهی پردازنده برای انجام این نوع اعمال استفاده می کنند. دستگاهی که از مولکول های DNA استفاده کند، می تواند کارکرد بیشتری به منظور انجام بسیاری از محاسبات به طور هم زمان، از خود نشان دهد؛ کارکردی که در ظاهر بدون محدودیت به نظر می رسد. کامپیوترهای کوانتومی با اینکه هنوز در مراحل ابتدایی خود هستند، باز هم می توانند عملیات مورد نظر را به صورت هم زمان پردازش کنند؛ با این حال هنوز نیاز به اعمال تنظیمات خاصی برای انجام این کار دارند؛ تنظیماتی که سودمندی مطلوب کامپیوترهای کوانتومی را محدود می کند. نکته ی جالب در مورد کامپیوترهای ساخته شده بر مبنای DNA این است که محدودیت های موجود در کامپیوترهای کوانتومی را ندارند. پروفسور کینگ در گفتگو با پایگاه Popular Mechanics در این باره چنین توضیح داد: تصور کنید که یک کامپیوتر در حال جستجوی یک پیچ راه (ماز یا maze) است و در این روند به یک نقطه ی انتخاب می رسد. انتخاب ها شامل یک مسیر منتهی به سمت چپ و دیگری هم مسیری منتهی به سمت راست هستند. کامپیوترهای الکترونیکی نیاز دارند تا انتخاب کنند که اول باید کدام مسیر را دنبال کنند. اما کامپیوترهای جدید ما نیاز به انتخاب یک مسیر ندارند؛ برای اینکه آن ها می توانند خود را به نوعی تکثیر کنند و هر دو مسیر را در یک زمان دنبال کنند و در نتیجه قادر باشند پاسخ مورد نظر را به صورت سریع تری پیدا کنند.

اگر در یک مک بوک به جای سیلیکون از مولکول های DNA استفاده شود؛ به عنوان مثال، این دستگاه دارای قدرت پردازشی به مقدار هزار برابر مقدار فعلی خواهد شد و در عین حال از انرژی به مراتب کمتری استفاده خواهد کرد. البته بدیهی است که قرار نیست کمپانی اپل در مدل بعدی مک بوک پروی خود از مولکول های DNA استفاده کند؛ در واقع قرار نیست این اتفاق به این زودی ها رخ دهد. اما به هر حال کار پژوهشگران دانشگاه منچستر یک گام بلند به سوی ساخت دستگاه های محاسباتی کارآمدتر و با سرعت بیشتر در آینده به شمار می رود.

ساعت هوشمند Gear S3 ابزاری هوشمند برای تندرستی شما !

ساعت های هوشمند ابزاری بسیار کاربردی برای ورزش تندرستی به شمار می رود . در این مقاله به بررسی ساعت هوشمند Gear S3 خواهیم پرداخت با ما همراه باشید .

به گزارش زومتک، ساعت های هوشمند ترکیبی خلاقانه از عادت های قدیمی با شیوه های هوشمند جدید هستند. ساعت Gear S3 هوشمندی را بازتعریف می کند و در کنار کارایی و ظاهر یک ساعت کلاسیک، امکاناتی دوچندان در اختیار کاربر قرار می دهد تا به روز باشد و سریع تر با دنیای اطرافش ارتباط برقرار کند. البته برقراری ارتباط تنها کاربرد این ساعت نیست. ساعت Gear S3 مانند یک مربی شخصی تمام فعالیت های ورزشی صاحبش را زیر نظر می گیرد و به او این امکان را می دهد تا در لحظه در جریان سوخت  و ساز و فعالیت های بدنی خود قرار گیرد. بدین ترتیب همیشه به اصطلاح می توان روی فرم بود و به نحو مطلوب تر و علمی تری ورزش کرد.

شماره قدم ها

پیاده روی اثر مستقیم روی سلامتی دارد. البته نه هر مدلش، این کار باید اصولی انجام شود تا بتوان وزن را کنترل کرد. پیاده روی صحیح از حملات قلبی و افزایش فشار خون جلوگیری می کند و در عین حال باعث دور شدن خطر ابتلا به دیابت نوع دو می شود. برای سلامت بودن و پیشگیری از خطرات ذکرشده، هر شخص باید روزانه ۳۰ دقیقه پیاده روی کند و این کار را منظم و به صورت روتین انجام دهد. اینجاست که ساعت Gear S3 به کمک می آید، ساعتی که با استفاده از سنسورهایش قدم ها را هنگام راه رفتن می شمارد و با کمک سنسور HRM میزان ضربان قلب را اندازه می گیرد. علاوه بر این، با توجه به اطلاعاتی که اپلیکیشن S Health ذخیره می کند، صاحب این ساعت در جریان میزان کالری سوزانده شده خواهد بود.

علاوه بر قدم شماری و محاسبه میزان کالری سوزانده شده، ساعت Gear S3 می تواند تعداد طبقات و افزایش ارتفاع را تشخیص دهد. در ضمن این ساعت هنگامی که فرد در حال دویدن باشد، در بازه های زمانی معینی با اعلام وضعیت و تشویق او، سعی در افزایش روحیه  برای تمرین بهتر و متمرکزتر دارد.

ساعت Gear S3 همچون یک مربی حواسش جمع است و اگر فرد بیش از ۹۰ دقیقه غیرفعال باشد و حرکت نکند، به او اعلام می کند که باید از جایش بلند شود و کمی حرکت کند. همچنین در صورتی که کاربرش سر کار باشد، روی صفحه نمایش خود برخی تمرین های مناسب برای سر کار و پشت  میز را به او نشان می دهد تا از دردها و مشکلات پشت میز نشستن بکاهد و سلامتی کاربر را تضمین کند.

کنترل کالری و مایعات

ساعت Gear S3 ویجت های بسیاری برای ورزش کردن و به طور کلی تناسب اندام دارد. کاربر با توجه به سلیقه، انتظار و کاربرد ویجت ها، از میان گزینه های موجود مواردی را انتخاب می کند. از ویژگی های جالب و بارز ساعت Gear S3 امکان استفاده از ویجت هایی برای کنترل میزان کالری مصرفی و سوزانده شده است. Gear S3 با استفاده از اطلاعات بدن صاحبش از جمله قد، وزن و چنین اطلاعاتی، میزان کالری سوزانده شده هنگام پیاده روی، ورزش و فعالیت های فیزیکی را با تقریب بسیار خوبی محاسبه می کند و از طرفی می توان میزان کالری مصرفی در طول روز را نیز به آن اضافه کرد تا به شکل بهتری وضعیت سلامتی و بدن کنترل شود.

در کنار این موضوع کاربران می توانند با استفاده از ویجت دیگری میزان آب و کافئین روزانه مصرفی خود را در ساعت Gear S3 وارد کنند تا کنترل بیشتری روی وضعیت مصرف کافئین و اتفاقاتی نظیر دی هیدارته شدن بدن هنگام ورزش کردن و پس از آن داشته باشند.

ضدآب و ضدعرق

امکان دیگر و البته بسیار کاربردی این ساعت تاییدیه ضدآب بودنش است. البته این تاییدیه فقط محدود به آب نیست و ساعت Gear S3 در مقابل عرق بدن نیز از خود مقاومت نشان می دهد. این موضوع سبب می شود کاربر Gear S3 بدون هیچ دغدغه و نگرانی ای مبنی بر سوختن یا خراب شدن ساعت، به خاطر قرار گرفتن در مجاورت آب یا عرق بدن، از آن استفاده کند. ساعت Gear S3 به راحتی و به صورت خودکار فعالیت های ورزشی نظیر پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری، تمرین های مسگری و مربوط به کمر و یا حرکات قایقی شکل را تشخیص می دهد. این فعالیت ها همگی سبب تعریق زیاد بدن می شوند. در این حالت اگر ساعت هوشمند تاییدیه ضدآب و مقاومت در برابر عرق بدن نداشته باشد، به سرعت آسیب می بیند و احتمال خراب شدنش بسیار زیاد است.

ساعت هوشمند Gear S3 یک بسته کامل سلامتی را در اختیار کاربران می گذارد و به آنان اجازه می دهد در کنار استفاده از ویژگی های یک ساعت کلاسیک و ویژگی های یک گوشی هوشمند، یک مربی شخصی نیز در زندگی و روی مچ خود داشته باشند تا به بهترین شکل ممکن وضعیت آنها را بررسی و مانیتور کند. این ساعت ضمانت می کند که در وضعیت های مختلف زندگی از صاحبش در برابر اضافه وزن و بیماری های جسمی ناشی از عدم فعالیت بدنی محافظت کند.

مدیر عامل آمازون به دنبال ارسال تدارکات به ماه از طریق بلو اوریجین است

این روزها بسیاری از رسانه ها در رابطه با برنامه های آینده بشر برای زندگی در جایی بیرون از کره زمین صحبت می کنند که البته دور از انتظار هم نیست. در شرایطی که برخی افراد ایده های مختلفی برای انجام این کار دارند، مدیرعامل شرکت آمازون، جف بزوس (Jeff Bezos) که صاحب شرکت فضایی خصوصی بلو اریجین (Blue Origin) نیز هست، وجود سرویس ارسالی دقیق به فضا را یکی از عوامل کلیدی برای تمدن های غیر زمینی اعلام کرده و اشتیاق زیادی به ارسال تدارکات به ماه دارد.

به گزارش گجتنیوز، براساس اوراق سفید (گزارش معتبر) بزوس که توسط نویسنده روزنامه واشینگتن پست (که سال 2013 توسط بزوس خریداری شد) یعنی کریستین داونپورت (Christian Davenport) منتشر شده، مدیرعامل شرکت آمازون امیدوار است ناسا، انگیزه های لازم برای راه اندازی سرویسی قمری و تجاری برای ارسال محموله های مختلف به ماه را تا سال 2020 در شرکت های خصوصی ایجاد کند. در این صورت می توانیم شاهد راه اندازی سرویس آمازون پرایم (Amazon Prime) میان زمین و ماه نیز باشیم. همچنین در این گزارش به یک کاوشگر جدید با نام بلو مون (Blue Moon) اشاره شده که به گفته بزوس، توانایی حمل 4535 کیلوگرم (10 هزار پوند) تدارکات و فرود در بخش قطب جنوبی سیاره ماه را دارد.

بلو اوریجین برای ارسال تدارکات به ماه از کاوشگر بلو مون استفاده خواهد کرد

هم اکنون این گزارش در اختیار ناسا و دونالد ترامپ قرار گرفته تا در هر کدام از پروژه های حمل و نقل قمری پیش رو، از شرکت بلو اوریجین استفاده کنند. اشتیاق این شرکت فضایی برای همکاری با ناسا و دولت آمریکا برای انجام پروژه های مربوط به سیاره ماه از آنجایی اهمیت دارد که در دولت اوباما، پروژه های مربوط به مریخ در اولویت قرار داشته و تمایل شرکت های خصوصی به همکاری در مورد ماه نادیده گرفته می شد. هرچند، به نظر دولت ترامپ قصد تغییر این روند را دارد.

درگذشته شایعاتی منتشر شده بود که از تلاش های ناسا برای تسریع در انجام ماموریت فضاپیمای “Space Launch System” (به اختصار: SLS) همراه با خدمه تا سال 2018 خبر داشت. در این ماموریت، کپسول های فضایی “SLS” و “Orion” به دور ماه چرخیده و سپس در زمین خواهند نشست؛ اما زمان انجام آن در اولین بررسی ها زودتر از سال 2021 نبوده است. علاوه بر این، دوشنبه هفته گذشته نیز ایلان ماسک از برنامه های اسپیس ایکس برای ارسال دو توریست فضایی ناشناس برای گردش به دور ماه خبر داده بود.

هرچند، بلو اوریجین روی ارسال تدارکات به ماه تمرکز خواهد کرد و نباید منتظر فرستادن افراد مختلف به این سیاره باشید. همچنین به نظر می رسد کاوشگر بلو مون از تکنولوژی راکت نیو شپرد (New Shepard) کمپانی بلو اوریجین که سال گذشته 5 پرتاب و فرود موفقیت آمیز داشت، بهره گیرد.

براساس این گزارش، بزوس خواستار محلی برای فرود کاوشگر در نزدیکی دهانه شکلتون (Shackleton Crater) واقع در قطب جنوبی ماه شده است چراکه در آن منطقه، نور خورشید تقریبا به صورت مداوم تابیده و نیروی مورد نیاز برای پنل های خورشیدی این کاوشگر تامین خواهد شد. به علاوه از آب موجود در آن نزدیکی نیز می توان به عنوان منبعی برای سوخت راکت استفاده کرد.

اینکه یک شرکت خصوصی قانونا اجازه درخواست چنین چیزی را دارد یا نه هنوز مشخص نشده است. هرچند، در پیمان فضایی ماورای جو (Outer Space Treaty) از درخواست اجرام آسمانی توسط شرکت های خصوصی ممانعت به عمل آمده که متاسفانه جزئیات آن واضح نیست. این مناطق خورشیدی در سیاره ماه را می توان به نوعی ارزشمند تلقی کرد و به عقیده متخصصان، قرار دادن ابزار مختلف در این مکان ها نوعی مالکیت را برای انجام دهندگان آن به وجود خواهد آورد.

به هر صورت، بزوس اعتقاد دارد که اولین همکاری با سازمان های مربوطه، شرایط لازم برای ادامه فعالیت را فراهم خواهد کرد.

ادعای ملاقات فرازمینی ها با انسان در پی انتشار اسناد محرمانه FBI

بحث در مورد موجودات فرازمینی، آدم فضایی ها، یوفوها، ملاقات ها و گزارشات مردم از برخورد نزدیک با این بیگانگان همواره از جذاب ترین موضوعات بوده اند. در حالی که بسیاری از مردم و یوفولوژیست ها در مورد تجربیات خود پیرامون ملاقات فرازمینی ها با انسان بحث و گفتگو می کنند، یک سند محرمانه از FBI توجهات را در این زمینه به خود معطوف می سازد. آیا ما در جهان تنها هستیم؟ آیا این احتمال وجود دارد که گونه ای موجودات فضایی،  در گوشه ای دیگر از کیهان و یا ابعادی دیگر در حال زندگی به سبکی متفاوت یا مشابه با ما باشند؟ پیشنهاد می کنیم اگر شما نیز از علاقمندان به اینگونه موضوعات هستید ما را تا پایان این مطلب همراهی بفرمایید.

ملاقات فرازمینی ها با انسان یکی از بمب های خبری خواهد بود!

به گزارش گجتنیوز، سند منتشر شده در وب سایت FBI، اعلام می کند که نه تنها ما توسط بیگانگان ملاقات شده ایم،  بلکه موجوداتی که برای ملاقات با ما آمده اند از ابعادی دیگر هستند! اگر تاکنون ملاقات فرازمینی ها با انسان ،  محدود به فیلم ها و داستان های علمی و تخیلی بوده باشد،  ممکن است سند منتشر شده از FBI مسئله را به واقعیت اندکی نزدیک تر کند. ملاقات فرازمینی ها با انسان یکی از جذاب ترین رویداد هایی است که در طول تاریخ ممکن است برای انسان پیش بیاید.

اگر چنین رویدادی سرانجام به واقعیت تبدیل شود، به بزرگ ترین اتفاق دنیای نجوم،  کیهان و جهان هستی تبدیل خواهد شد. اینکه آن ها دارای چه تکنولوژی هایی باشند و تا چه اندازه پیشرفته تر از ما هستند از مهم ترین سوالاتی است که در اولین برخورد برایمان پیش می آید. با این حال سند محرمانه ی منتشر شده از FBI، ملاقات فرازمینی ها با انسان را با ذکر جزئیاتی شگفت آور مطرح می کند.

البته لازم به ذکر است که سند مذکور،  توسط سازمان FBI نوشته نشده است. در واقع این سند یک صفحه از داکیومنتی 69 صفحه ای با نام ufo1.pdf بوده که توسط یک مقام ریاست سابق دانشگاهی نوشته شده است.

با این حال، این سند FBI به عنوان یکی از اسناد محرمانه مورد توجه قرار گرفته که در نوع خود بسیار جالب است.

از آن جا که به دلیل قدیمی بودن این سند برخی کلمات به خوبی قابل مشاهده نیستند،  ترجمه آن را برای شما به زبان فارسی در ادامه آورده ایم.این سند در 8 جولای 1947 از سوی FBI تحویل گرفته شده که متن آن به شرح زیر است:

این نامه غیر رسمی،  به شکلی محترمانه برای گروهی از دانشمندان، مقامات دولتی و چند تن از نشریات ارسال شده است. اطلاعات درج شده در این سند بر اساس رویدادهایی فراتر از عادی بوده و ممکن است از سوی بسیاری از دریافت کنندگان آن نادیده گرفته شود؛ با این وجود این یک وظیفه همگانی است که اطلاعات مذکور در اختیار دیگران قرار بگیرد. (نویسنده این مقاله دارای چندین مدرک دانشگاهی بوده و پیش تر مقام ریاست یک مرکز دانشگاهی را بر عهده داشته است.)

وضعیتی بسیار جدی با توجه به پرواز بشقاب های پرنده پیش آمده است،  اگر یکی از این بشقاب های پرنده مورد حمله واقع شود، هواپیمای حمله کننده به طور قطع نابود خواهد شد. ممکن است این واقعیت در اذهان عمومی ایجاد رعب و وحشت کند. داده های اصلی در این رابطه وجود دارند و می بایست که حتما ارائه شوند،  حتی اگر این مسئله غیرقابل تصور و نامفهوم به نظر برسد.

در ادامه ی این نامه،  جزئیاتی وجود دارد که به شرح اطلاعاتی از ملاقات فرازمینی ها با انسان می پردازد:

1- بخشی از دیسک ( بشقاب پرنده ) خدمه را جابه جا می کند. باقی آن ها از راه دور کنترل می شوند.

2- مأموریت آن ها صلح طلبانه به نظر می رسد.

3- آن ها برای مردمان زمین خطرناک نیستند اما از دنیای مخصوص خود آمده اند.

4- آن ها از سیاره (به آن معنایی که ما می شناسیم) نیامده اند، بلکه از جایی آمده اند که درک و فهم آن برای ما غیرممکن است.

5- جسم خدمه و بدنه ی سفینه فضایی شان به طور خودکار متناسب با نرخ تراکم ماده ما شکل می گیرد.

6- دیسک دارای یک نوع انرژی تابشی یا اشعه است که حملات خارجی را به سادگی خنثی می کند. چرا که در هر زمان که اراده کنند از دیدگاه ما نامرئی شده و به بُعدی دیگر می روند.

7- مکانی که آنان از آن جا آمده اند همچون دنیاهای ستاره ای نیست و مربوط به مسئله Lokas یا Talas می شود.

8- آنان را توسط رادیو نمی توان دنبال کرد،  اما این عمل به کمک رادار امکان پذیر است. البته اگر یک سیستم سیگنال برای این ماشین اختراع شود.

تا اینجای گزارش،  اینطور برداشت می شود که ملاقات فرازمینی ها با انسان ، تا چه اندازه می تواند اسرارآمیز و پرهیجان باشد. در انتهای این نامه نیز آمده است:

ما این اطلاعات را ارائه کرده و کار بیشتری از ما ساخته نیست. اجازه دهید با تازه واردها با مهربانی برخورد شود. این مسئولیتی بزرگ بر دوش قدرت هایی است که اهمیت این موضوع را درک می کنند.

ضمیمه: The Lokas سازه ای بیضی شکل و فلزی با قابلیت مقاومت در برابر حرارت های بسیار بالا می باشد که هنوز برای ما قابل درک نیست. قسمت میانی شامل یک آزمایشگاه و قسمت انتهایی آن دارای یک ابزار جنگی می باشد که اساسا از یک دستگاه تامین انرژی فوق العاده پیشرفته ساخته شده است.

 

سر انجام ساعت هوشمند ویژه نابینایان وارد بازار شد!

وب سایت یک پزشک نوشت: ساعت های مخصوص نابینایان تا به حال بیشتر گویا بودند و کاربر آن نمی توانست به صورت خصوصی، متوجه زمان بشود اما ماه آینده میلادی ساعت

هوشمند «دات» با طراحی گرد و زیبا توسط یک شرکت کره ای بنام، روانه بازار خواهد شد.

به گزارش برترینها، صفحه نمایش این ساعت، حاوی قطعات متحرکی است که فرد نابینا را قادر می سازد با لمس آن، علایم بریل روی آن را حس کند. به علاوه

این ساعت دکمه هایی در دو سو دارد که از طریق آن می توان پیام های ساده ارسال کرد.

شرکت کره ای دات از سال ۲۰۱۴ مشغول توسعه این ساعت بوده. مشکل عمده ای که تا به حال این شرکت داشت، طراحی قطعات متحرک ساعت بوده، طوری که به خاطر لمس های مکرر

کاربر، آسیب نبینند و ساعت بادوام باشد.

این ساعت همین الان هم آنقدر محبوب است که ۱۴۰ هزار نفر آن را پیش خرید کرده اند. یکی از افراد مشهوری که ساعت دات را پیش خرید کرده است، خواننده مشهوری نابینای

آمریکا استیو واندر است.

انتظار می رود که ۱۰۰ هزار دستگاه از ساعت های دات سال ۲۰۱۷ تحویل مشتری ها بشود و بقیه ساعت ها، یعنی ۴۰ هزار عدد، سال بعد تحویل داده شوند. در این میان هزار

دستگاه از ساعت ها، وارد فروشگاه های خرده فروشی لندن خواهند شد و با بهای ۳۲۰ دلار به فروش خواهند رسید.

ساعت های هوشمند، تنها گام نخست شرکت بات در جهت تولید وسایل هوشمند برای افراد نابینا هستند.

دات همچنین یک قرارداد یک میلیون دلاری با دولت کنیا، برای تحویل ۸ هزار دستگاه کتاب خوان بریل آموزشی «دات مینی» بسته است. قیمت هر یک از این دستگاه ها حدود

۲۰۰ دلار است.

این شرکت همچنین در نظر دارد با مشارکت گوگل در سال ۲۰۱۸، یک کتابخوان الکترونیک شبیه کیندل به نام دات پد را وارد بازار کند که این تبلت به جای نشان دادن واژه ها

با اجزای متحرک قابل لمس، مجهز به صفحه نمایش تکتایل است، یعنی به صورت مجازی حس لمس و برجستگی را القا می کند.

و دست آخر، یکی دیگر از پروژه های شرکت دات یک سامانه هوشمند بریل است که در زیرساخت های عمومی، امکان اطلاع رسانی و تعامل با نابینایان را خواهد داد.

افتتاح فاز اول دولت الکترونیک شامل ۱۰ سازمان دولتی پرکاربرد

وزیر ارتباطات از افتتاح فاز اول دولت الکترونیک شامل خدمات ۱۰ نهاد پرکاربرد با حضور رئیس جمهور خبر داد.

به گزارش زومیت، محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه جلسه هیئت دولت اعلام کرد که فاز اول دولت الکترونیک مشتمل بر خدمات ۱۰ نهاد پرکاربرد برای مردم، تا پایان امسال افتتاح می شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد این فاز گفت: «خدمات تعداد قابل توجهی از دستگاه های دولتی آماده ارائه ی الکترونیکی به مردم است. برای این موضوع، با نهادهای مربوطه، جلسات متعددی داشتیم. در آخرین جلسه مشخص شد که تاکنون خدمات حدود ۱۰ نهاد دولتی که با مردم سروکار دارند، آماده ی بهره برداری است.»

به گفته ی وزیر ارتباطات، پست، وزارت بهداشت، وزارت جهاد کشاورزی، ثبت اسناد و وزارت کشور آماده ی ارائه ی خدمات غیرحضوری و الکترونیکی در قالب دولت الکترونیک به مردم هستند که نمونه ی آن هم ارائه ی نشانی  اماکن به صورت الکترونیکی به مردم از طریق دولت الکترونیک است.

وزیر ارتباطات، دولت الکترونیک را آماده ی افتتاح دانست. این پروژه تا پایان سال جاری، در صورت وقت آزاد رئیس  جمهور، توسط ایشان افتتاح خواهد شد.

اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی تشکیل می شود

در جلسه  ای که بین برخی از اعضاء هیئت دولت و مدیران کسب و کارهای اینترنتی برگزار شد، ضمن بررسی مشکلات این کسب و کارها، مقرر شد که اتحادیه ی مستقلی برای این کسب وکارها راه اندازی شود.

به گزارش زومیت، در نشست هم اندیشی تعدادی از اعضاء دولت و مدیران کسب و کارهای اینترنتی، مقرر شد که اتحادیه ی جدیدی متشکل از کسب و کارهای اینترنتی تشکیل شود.

در این جلسه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، معاون  حقوقی رئیس جمهوری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و دبیر شورای عالی فضای مجازی به همراه فعالان حوزه ی فناوری و شرکت های دانش بنیان حضور داشتند.

مدیر کسب وکارهای اینترنتی در این جلسه مشکلات متعددی را که در کسب و کارهای خود با آن  مواجه شده اند، مطرح کردند. از جمله مشکلاتی که در این جلسه مطرح شد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مسائل مربوط به مالیات و نبود آگاهی و دانش کافی درباره ی نحوه درآمدزایی کسب و کارهای اینترنتی در رسیدگی های مالیاتی
 • مسائل مربوط به سازمان تأمین اجتماعی و اعمال ضریب ۱۶.۵ درصدی برای قراردادهای کسب وکارهای اینترنتی
 • نبود مجوزهای تعریف شده ی صحیح و مطابق با کسب و کارهای اینترنتی و نیاز به کسب چندین مجوز از ارگان های مختلف
 • مسائل مربوط به کپی رایت و اعمال نشدن قانون نقض کپی رایت و نبود دستگاهی که رسیدگی به شکایت نقض کپی رایت را با سرعت پیگیری کند
 • مشکل سربازی در نیروی کار کسب وکارهای اینترنتی؛ بین ۳۰ تا ۴۰ درصد در حوزه ی استارتاپ ها مشمول هستند و سربازی رفتن آن ها باعث آسیب جدی به استارتاپ ها می شود.
 • توسعه کسب و کارهای داخلی در کشورهای همسایه مانند عراق یا افغانستان
 • استفاده از سرمایه گذار خارجی و مسائل مرتبط آن

وزیر کار در این نشست پیشنهاد کرد اتحادیه ی مخصوص کسب و کارهای اینترنتی تشکیل شود که با موافقت اعضاء روبه رو شد. علی ربیعی همچنین در خصوص حل مشکل تاکسی های اینترنتی مانند اسنپ و تپسی از طریق دریافت مجوز از اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی گفت: «ابتدا مجوزهای صنفی را صادر کنیم و سپس تشکل های صنفی را به وجود آوریم که مسیر گفتگوی دولت با فعالان این عرصه را باز کند.»

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ماهیت خاص کسب و کارهای اینترنتی اشاره کرد و گفت: « آن ها از دولت جلوتر هستند، ساختارهای کشور مربوط به نسل اول صنعت است و سازگار با نسل سوم نیستند که کسب و کارهای مدرن را پوشش دهند. در همین راستا باید قوانین اصلاح شوند… با توجه به اینکه قواعد و مقررات کشور مربوط به گذشته است ما بدون تردید جهت گیری اشتغالمان بین ۲۰ تا ۳۰ درصد به این حوزه است و دولت چشم انداز ۳۰ هزار شغل در حوزه ی کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات است. ما نیازمند به تغییرات حقوقی و تغییر قوانین هستیم. ضمانت ها باید تغییر کند، چرا که بنگاه های فعلی سقفی نیستند. مقررات کار در حوزه استارتاپ ها وجود ندارد. مقررات تأمین اجتماعی باید به روز شوند.»

سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، نیز در این نشست گفت: «بزرگ ترین مشکل فضای کسب و کار در ایران آن است که متولی و صاحب زیاد دارد و به همین دلیل هم شرکت های دانش بنیان ایجاد شدند.»

وی گفت که بیش از ۸۰ نوع خدمت توسط بیش از ۳ هزار شرکت دانش بنیان فعلی در حال ارائه هستند و این شرکت ها مدام در حال رشد و ارائه خدمات جدید هستند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همچنین به تلاش دولت برای حمایت از کسب و کارهای نوین اشاره کرد و گفت: «دولت همه تلاش خود را می کند تا ساز و کار مناسب برای حل مشکلات فعلی را ایجاد کند.»

محمود واعظی وزیر ارتباطات، نیز در پایان این نشست به عزم دولت بر حل مشکل کسب و کارهای اینترنتی تأیید کرد و گفت: « دولت برای حل کسب و کارهای نوین جدی است. دولت سال گذشته بیش از ۳۲ هزار شغل مربوط به الکترونیک و آی سی تی ایجاد کرد. امسال هم به کمک برنامه ریزی خوبی که انجام شده، این تعداد به حدود ۱۰۰ هزار شغل افزایش پیدا کرد و هدف گذاری ما برای سال ۹۶ در شورای عالی اشتغال قرار شد به ۱۲۰ هزار شغل افزایش پیدا کند.»

واعظی در رابطه با تخلف در فضای مجازی و کسب و کار های اینترنتی گفت: «کسب و کارهای اینترنتی از همه ی حوزه ها شفاف تر هستند. یعنی کلیه افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند همه اطلاعاتشان ذخیره شده و قابل پیگیری است و اگر تخلفی نیز در این بخش ها به وجود آید قوه ی قضائیه مسئول است. افرادی که در این حوزه فعالیت می کنند عموما تحصیل کرده و موجه هستند و حالا اگر کسی در فضای مجازی تخلف می کند ارتباطی با کسب و کارهای اینترنتی ندارد.»

واعظی همچنین در باره ی تبدیل کسب و کارهای سنتی به مدرن گفت که این کار باید به صورت نرم  انجام شود. او افزود: «دولت حامی کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات است. ما تنها ملاحظه ای که داریم این است که این کار باید آرام و بدون خون ریزی انجام شود. پدرهای ما به صورت سنتی این کارها را انجام می دهند و تعداد آن ها نیز زیاد است و باید آن ها بتوانند ادامه ی حیات دهند و هم زمان استارتاپ ها نیز بتوانند کسب و کار خود را ادامه دهند. ما باید دوره گذار را تعریف کنیم تا آن ها اطمینان پیدا کنند که باعث بی کاری آن ها نمی شویم و کسب وکارها نیز ایمان پیدا کنند که از تجارت آن ها حمایت می شود.»

اسپیرو نماینده رسمی Logitech و UE شد

شرکت اسپیرو، نماینده ی رسمی فروش و خدمات پس از فروش محصولات Logitech و UE شد.

به گزارش زومیت، شرکت اسپیرو به عنوان نماینده ی رسمی محصولات لاجیتک سوئیس شناخته شد. شرکت ایرانی اسپیرو قرار است علاوه بر محصولات Logitech، محصولات زیر مجموعه ی این شرکت با نام UE را هم در ایران عرضه کند و خدمات پس از فروش آن را به عهده داشته باشد.

این شرکت قرار است سه گروه محصول لوازم جانبی رایانه، محصولات ویدیو کنفرانس و محصولات صوتی و تصویری برندهای لاجیتک و UE را در بازار ایران عرضه کند و خدمات پس از فروش این محصولات را نیز بر عهده داشته باشد.

محصولاتی که اسپیرو قرار است در ایران عرضه کند به شرح زیر است:

 • گروه محصولات جانبی رایانه شامل انواع کیبورد، ماوس، هد ست، وب کم
 • گروه محصولات صوتی شامل انواع بلندگو، اسپیکرهای حرفه ای، بلندگوهای موبایل (بلوتوث)
 • گروه محصولات ویدیو کنفرانس

ارائه نکردن برخی محصولات گیمینگ لاجیتک توسط اسپیرو، به دلیل ارائه انحصاری این محصولات توسط شرکت پانا در ایران است.

برند UE تولیدکننده ی اسپیکرهای حرفه ای در دنیا است که اسپیرو جدیدترین اسپیکرهای بلوتوثی این برند با نام های ue|ROLL2، ue|BOOM2 و ue|MEGABOOM را که دارای صدای ۳۶۰ درجه است، به بازار ایران ارائه می کند.

قیمت ue|ROLL2 در دنیا برابر با ۹۹ دلار است که توسط اسپیرو ۳۴۹ هزار تومان فروخته می شود. همچنین ue|BOOM2 با قیمت ۱۹۹ دلار توسط اسپیرو در ایران ۷۳۶ هزار تومان به فروش می رسد. محصول ue|MEGABOOM نیز در دنیا با قیمت ۲۹۹ دلار و در ایران با قیمت ۹۶۰ هزار تومان به فروش خواهد رسید.

محصولات لاجیتک و UE در ایران بر اساس نوع محصول با گارانتی ۱۲ و ۲۴ ماهه ی تعویض توسط اسپیرو ارائه می شود.

شرکت اسپیرو با ارائه ی قیمت های پایین تر از معدود محصولات قاچاق Logitech و ue در بازار، قاچاق این محصولات را بدون صرفه ی اقتصادی کرده است و این کار ضمن جلوگیری از ارائه ی غیرقانونی محصولات این دو برند معتبر جهانی، امکان ارائه ی گارانتی معتبر را برای مصرف کنندگان ایرانی فراهم می کند.

ایرانسل در شرکت مالک اسنپ، بامیلو و زودفود سرمایه گذاری کرد

ایرانسل در شرکت مالک اسنپ، بامیلو و زودفود، سرمایه گذاری کرد تا کسب وکارهای مشهور اینترنتی در ایران تحت حمایت این اپراتور تلفن همراه درآیند.

به گزارش زومیت، ایرانسل در اقدامی جدید در هلدینگ «گروه اینترنت ایران»، مالک شرکت های اسنپ، باملیو، زودفود، پین تا پین و اسکانو سرمایه گذاری کرد. این اقدام در حالی رخ می دهد که «گروه اینترنت ایران» دو سال و نیم است که با سرمایه گذاری شرکت های MTN (سهام دار ایرانسل) و Rocket Internet در بازار ایران شروع به کار کرده است.

گروه اینترنت ایران کسب وکارهای اینترنتی تاکسی یاب، بدوفود، بامیلو و موزاندو را در ابتدا راه اندازی کرد که هر کدام به سرنوشتی دچار شدند. تاکسی یاب با تغییر مدیریت، برند خود را به اسنپ تغییر داد. بدوفود منحل شد و هلدینگ گروه اینترنت ایران سهام زودفود را خرید. موزاندو نیز در بامیلو ادغام شد. در ادامه راه کسب وکارهای اینترنتی پین تاپین و اسکانو نیز راه اندازی شدند.

ایرانسل اعلام کرده که این کار با هدف گسترش اشتغال، حمایت از رشد شرکت های دانش بنیان و توسعه کسب وکارهای دیجیتال در راستای تحقق دولت همراه انجام شده است.

علیرضا قلمبر دزفولی، مدیرعامل ایرانسل در مورد خرید سهام گروه اینترنت ایران گفت: «شرکت  های زیرمجموعه این گروه همچون اسنپ و زودفود توانستند در مدت کوتاهی جایگاه خود را به عنوان پیشرو در بازار کشور تثبیت کرده و ضمن ارتقای سطح کیفی خدمت رسانی به کاربران در زمینه هایی همچون سهولت کاربری و صرفه جویی، اقبال عمومی در بین هم وطنان را نیز به دست آورند.»

دزفولی گفت: «ایرانسل علاوه بر سرمایه گذاری کلان در زیرساخت شبکه وسیع و پیشرفته خود و ایجاد دسترسی به شبکه برای کاربران، همواره به ایجاد زیست بوم تکمیل کننده این خدمات از جمله خدمات دیجیتال اهتمام داشته است و اکنون ده ها شریک تجاری ایرانسل در حوزه های تولید محتوا و اپلیکیشن های مختلف با این شرکت همکاری گسترده دارند و انتخاب گروه اینترنت ایران نیز برای تکمیل سبد ارائه محصول و نیل به همین هدف است.»

هنوز اعداد و ارقامی در مورد ارزش سهام خریداری شده و میزان این سهام توسط ایرانسل اعلام نشده است.

گروه اینترنت ایران نیز ضمن تأیید این خبر، اعلام کرد: ما بسیار خرسندیم که به شرکت ایرانسل به عنوان سرمایه گذار خوش آمد گفته و امیدواریم تا با حمایت و دانش بومی ایرانسل جایگاه خود را به عنوان شرکتی پیشرو در بازار آنلاین ایران مستحکم تر سازیم. این سرمایه گذاری نشانۀ موفقیت چشم گیر این گروه تا به امروز بوده است و ما به آنچه که تاکنون کسب کرده ایم، مفتخریم. این فرصت ما را قادر خواهد ساخت تا هزاران فرصت شغلی جدید در بازار استعدادهای ایران ایجاد کنیم. همچنین قصد داریم که رشد فوق العاده ۷۰ درصدی ماهانه اسنپ را به واسطه همکاری با ایرانسل شتاب دهیم.

قابلیت تایپ صوتی و ایموجی های جدید به نسخه آی او اس اپلیکیشن جی بورد اضافه شد

گوگل نسخه ی آی اواس صفحه کلید جی بورد (Gboard) را با امکاناتی از جمله تایپ  صوتی، ایموجی های جدید و پشتیبانی از ۱۵ زبان جدید به روزرسانی کرد.

به گزارش زومیت، اگرچه هم اکنون اپلیکیشن قدرتمند جی بورد گوگل برای سیستم عامل اندروید نیز در دسترس کاربران قرار دارد؛ اما نسخه ی آی اواس این اپلیکیشن به روزرسانی بسیار قابل توجهی دریافت کرده است. علاوه بر تغییرات بسیار کاربردی اخیر که در این کیبورد اعمال شده، حالا این اپلیکیشن از ۱۵ زبان جدید نیز پشتیبانی می کند. همچنین قابلیت های جدید دیگری به جی بورد اضافه شده است که با استفاده از آن ها می توان منظور خود را در پیام ها بهتر بیان کرد.

در نسخه ی جدید کیبورد مورد بحث، کاربران به جدیدترین ایموجی ها موجود در آی اواس ۱۰ دسترسی خواهند داشت. بد نیست یادآوری کنیم که یکی از کاربردی ترین ویژگی های جی بورد، امکان جستجو و یافتن بهترین ایموجی است. این قابلیت باعث می شود بدون نیاز به اسکرول کردن و مرور تعداد بسیار زیادی آيکون، به راحتی بتوانید ایموجی مورد نظرتان را در کنار متن های خود اضافه کنید.

با جای دادن امکان جستجو در دل این کیبورد، برای انجام جستجو در وب نیازی به مراجعه به وب سایت Google.com نخواهید داشت و می توانید از طریق این اپلیکیشن به جستجوی وب نیز بپردازید. از دیگر ویژگی های جدید جی بورد می توان به اضافه شدن Doodle-های گوگل اشاره کرد که با دکمه ی متحرک G شما را از اطلاعات روزهای خاص آگاه می کند. اگر این دکمه در حال حرکت باشد، با تپ کردن روی آن، جی بورد اطلاعات بیشتری در مورد Doodle آن روز خاص به شما نشان می دهد.

شاید یکی از کاربردی ترین قابلیت های اضافه شده به جی بورد، «تایپ صوتی» باشد. برای استفاده از این ویژگی کافی است روی علامت میکروفون تپ و شروع به صحبت کنید. اگر پیش از این از سرویس های صوتی گوگل استفاده نکرده اید، باید اشاره کنیم که این خدمات عملکرد بسیار خوبی دارند. این ویژگی باعث می شود در مواقعی که دستانتان گیر است، بتوانید با صحبت کردن، متن مورد نظرتان را تایپ کنید.

زبان های پشتیبانی شده در جی بورد شامل کرواتی، چک، دانمارکی، هلندی، فنلاندی، یونانی، لهستانی، رومانیایی، سوئدی، کاتالان، مجارستانی، مالایی، روسی، اسپانیایی آمریکای لاتین و ترکی است. برای انتخاب هر یک از این زبان ها ابتدا اپلیکیشن جی بورد را باز کنید و سپس Languages و در نهایت Add Language را انتخاب کنید.

احتمال بازگشت دوباره گوشی های سامسونگ نوت ۷، همراه با باتری متفاوت

به تازگی طبق خبری که توسط The Investor منتشر شده است& به نظر می رسد که کار سامسونگ با گوشی های سامسونگ نوت ۷ هنوز تمام نشده است و احتمال بازگشت این گوشی ها، البته همراه با باتری کوچک تر نسبت به باتری های قبلی، وجود دارد.

به گزارش زومتک، شایعه شده است که سامسونگ قصد دارد تا گوشی های جمع آوری شده نوت ۷ خود را که تعمیر کرده است، با باتری های کوچک تری دوباره وارد بازار نماید.گفته می شود که سامسونگ به خاطر مشکلاتی که برای باتری های گوشی سامسونگ نوت ۷ به وجود آمده بود و باعث آتش گرفتن این گوشی ها می شد و به تبع آن سامسونگ این گوشی ها را جمع آوری کرده بود، حدود ۵ میلیارد دلار ضرر متحمل شده است. ممکن است که سامسونگ با برگرداندن گوشی های تعمیر شده به بازار بتواند قسمتی از این ضرر هنگفت را جبران نماید.

طبق گزارشات ارائه شده انتظار می رود که گوشی های تعمیر شده سامسونگ در ماه ژوئن وارد بازار شوند و فعلا مشخص نمی باشد که این گوشی ها در چه بازارهایی قرار است که عرضه شوند. ولی بایستی منتظر ماند و دید که با توجه به افتضاح بوجود آمده درباره این گوشی ها، آیا حتی با بازگردانی این گوشی ها استقبالی از آنها می شود یا نه.

لازم به ذکر است که در خبرهای قبلی گفته بودیم که سامسونگ پس از تحقیقات فراوان علت آتش گرفتن گوشی های نوت ۷ را باتری های این گوشی ها اعلام کرده بود و گفته بود که در طراحی خود گوشی‌ ها هیچ گونه نقص و اشتباهی وجود نداشته است. همچنین بعد از آن هم سامسونگ اعلام کرد که از این به بعد برای جلوگیری از این گونه اتفاقات، اقداماتی ۸ مرحله ای را در دستور کار خود قرار خواهد داد تا از سالم بودن باتری های گوشی هایش مطمئن باشد.

سامسونگ از طریق اثر انگشت خوان Galaxy قادر به باز کردن ویندوز ۱۰ می باشد

سامسونگ به منظور حمایت از ویندوز ۱۰ در حال برنامه ریزی برای توسعه برنامه اندروید Flow می باشد. سال گذشته، سامسونگ تلاش کرد تا قابلیت باز کردن ویندوز Galaxy TabPro S تماما قدرت یافته با ویندوز ۱۰ را با برنامه اندروید Flow معرفی کند و نشان دهد. شما بدین وسیله قادر خواهید بود تا با یک اثر انگشت خوان تلفن همراه هوشمند Galaxy یک تبلت با سیستم عامل ویندوز ۱۰ را باز کنید.

به نقل از زومتک، بنا به گزارشات، سامسونگ با توجه به درخواست ها واکنش خود را اینطور نشان داده است که این قابلیت در تمام رایانه های شخصی دارای سیستم عامل ویندوز ۱۰ عمل خواهد کرد و برای تمام کاربران در دسترس قرار خواهد گرفت. و هم اکنون شرکت سامسونگ در حال برنامه ریزی به منظور فعال کردن بروزرسانی سازندگان ویندوز ۱۰ می باشد.

این در حالیست که مایکروسافت تاریخ عرضه و در دسترس قرار گرفتن چنین قابلیتی را هنوز به طور رسمی اعلام نکرده است اما احتمال می رود در ماه آوریل عرضه شود.

همچنان که سامسونگ در حال حاضر با استفاده از دستگاه Hello Companion ویندوز مایکروسافت قادر به باز کردن قفل اثر انگشت می باشد، به نظر می رسد با آخرین بروزرسانی ویندوز ۱۰ به سادگی در حال گسترش می باشد.

موتو مد موبایلتان را به بی سیم تبدیل می کند

موتورولا به منظور توسعه موتو مد تلاش کرده است تا با بازگشت در نوامبر به رقابت حول یک آنتن خودکار هوشمند بپردازد. و تاکنون به نظر می رسد که موتورولا در این اقدام منحصر به فرد موفق بوده است.

به گزارش زومتک، آخرین رویای به تحقق پیوسته در آخرین نسخه از موتو مد “Linc” است. در واقع، “Linc” یک آنتن پیوست شده به پشت تلفن همراه موتورولا می باشد که گوشی تلفن همراه را به یک گوشی بی سیم مبدل خواهد کرد. و کارکرد آنتن خودکار هوشمند برای شما آن است که در مناطق بدون پوشش دهی آنتن همچنان متصل بمانید.

رادیو Linc دارای طیف وسیعی از ۵ مایل می باشد. همچنین، قادر به پشتیبانی از ۲۲ کانال، SMS، به اشتراک گذاری محل GPS و یک دکمه اضطراری هشدار با قابلیت ارسال سیگنال SOS است.

از دیگر امکانات موتو مد، ارتباط بینابین رادیوهای دو طرفه از تولیدکنندگان متفاوت با استفاده از دروازه های رادیویی بطریق IP می باشد. تلفن همراه هوشمند موتو مد با باتری ۱,۵۰۰mAh عرضه خواهد شد. و نهایتا با طول عمر ۲۰ ساعت در حالت آماده به کار در دسترس دارندگان آن قرار خواهد گرفت.

اگرچه این آنتن خودکار هوشمند برای موتو زد طراحی شده است اما “Linc” گفته است دستگاه مخابره یا رادیوی ترانزیستوری قادر به اتصال با هر دستگاه بلوتوث دار فعال می باشد.

البته همچنان که احتمال کارکرد نامناسب این آنتن وجود دارد و ممکن است انتظارتان را آنچنان که باید برآورده نکند اما شما می توانید Linc را از Indiegogo با قیمت ۹۹ دلار خریداری کنید.

با پاوربانک جدید Nifty، گوشی خود را ۶ برابر سریع تر شارژ کنید

با ظهور یو اس بی نوع سی (USB C)، شارژ کردن سریع تر گوشی ها نسبت به قبل امکان پذیر شده است. کمپانی Nifty هم از این فرصت و تکنولوژی بهره لازم و کافی را برده و به تازگی پاور بانکی را با نام PowerPod به بازار عرضه کرده است که شما را قادر می سازد گجت ها و دستگاه های خود را سریع تر از قبل شارژ کنید. اما بهترین قسمت ماجرا این است که این پاور بانک را تنها با قیمت ۵۰ دلار می توانید خریداری نمایید.

به گزارش زومتک، این پاور بانک از تکنولوژی شارژ سریع Qualcomm 2.0 بهره برده و در حال حاضر سریع ترین در نوع خود بوده و در این زمینه برای خود رقیبی نمی بیند. این پاور بانک در شارژ  کردن گوشی آیفون ۷ هم به خوبی و با موفقیت عمل کرده و می تواند این گوشی را ۴.۵ برابر سریع تر شارژ کند.

نکته  ای که باید به آن توجه کرد این است که در جدیدترین نسخه مک بوک های اپل، از آداپتورهای معمولی استفاده نشده و این مک بوک ها از یو اس بی نوع سی استفاده می کنند و این به این معنی می باشد که این پاور بانک قابلیت این را دارد که در بلندمدت به رشد زیادی برسد.

اما شاید بپرسید که پس دستگاه  های قدیمی چه می شوند ؟ باید بگوییم که نگران نباشید.این پاور بانک از یو اس بی های معمولی و نوع ای (USB A) برای دستگاه های قدیمی هم پشتیبانی می کنند. و شما می توانید برای شارژ کردن گجت های خود در هر مکان و زمانی از این پاوربانک استفاده کنید.

اگر از شارژ کردن سریع این پاور بانک و همچنین قیمت معقول آن که ۵۰ دلار بود بگذریم، لازم است به قابلیت دیگر این پاور بانک یعنی ظرفیت و طراحی منحصر به فرد آن هم اشاره کنیم، چرا که شرکت Nifty توانسته است که ظرفیت ۱۰ هزار میلی آمپر ساعتی را در یک طراحی زیبا و جمع و جور گرد آورد.

Senstone: یک گجت پوشیدنی برای ضبط یادداشت و صدا

“Senstone”، آویز تماما پرقدرت به منظور ضبط صداها و تصرف یادداشت ها می باشد که بر صفحه Kickstarter به نمایش گذاشته شده است. اگرچه آویز Senstone دیوانه کننده ترین ایده قابل پوشیدن ضبط کننده صدا نیست اما به نظر می رسد با این گجت پوشیدنی دور از واقعیت بتوانیم برخی از قوانین زندگی مان را تغییر دهیم.

به گزارش زومتک، در نخستین خطوط توصیف این گجت پوشیدنی آمده است: “هر روزه ما ۱۵۰ بار گوشی تلفن هوشمندمان را بررسی می کنیم. اما چه می شود اگر یک راه ساده تر و در عین حال آسان تر برای تصرف آن کلمات ارزشمند وجود داشت؟”

در پیدایش و نوآوری گجت پوشیدنی Senstone برای افراد درگیر، گرفتار و معذب از مکالمه در ملأ عام یک بازاریابی خاموش وجود دارد. در واقع، گجت پوشیدنی Senstone موجب صرفه جویی در مشاهده و بررسی گوشی های تلفن همراه می شود. و اگر شما جزء آن دسته از افرادی باشید که پیش تر ۱۵۰ بار گوشی تلفن همراهتان را نظاره می کردید، با Senstone آن را به ۳۰ بار کاهش خواهید داد. بنابراین، وقت ارزشمندتان را با نگاه گاه و بیگاه به صفحه نمایش تلفن همراهتان به هدر نخواهید داد.

چراغ های روشن در Senstone مطابق با الگوهای متفاوت برای به نمایش گذاشتن وضعیت آن در شرایط گوناگون است. فلش های (چشمک های) کوتاه نشان دهنده ضبط و ۵ چراغ درخشان نشان دهنده شارژ می باشد.

Senstone دارای یک باتری ۸۰mAh می باشد. و ظاهرا با یک بار شارژ کردن تا ۴ روز کار خواهد کرد.

برنامه مرتبط به Senstone می تواند صداها و متن یادداشت ها را بر اساس هشتگ ها، محتوا، زمان و یا مکان سازمان دهی کند.

اگر شما به این گجت پوشیدنی Senstone نیاز دارید قیمت آن از ۱۰۰ دلار شروع می شود.

مایکروسافت اسکایپ لایت را در هند معرفی کرد

مایکروسافت اپلیکیشن اسکایپ لایت را برای کشور هند معرفی کرد.

به گزارش زومیت، ساتیا نادلا، مدیرعامل کمپانی مایکروسافت امروز در کشور هند یک رویداد مطبوعاتی برگزار کرد. وی در این مراسم نسخه ی جدید و مخصوص اسکایپ را برای کشور هند معرفی کرد. نام این نسخه، اسکایپ لایت است و بدین منظور طراحی شده تا کمترین استفاده را از منابع داشته باشد و در عین حال امکاناتی مانند همگام سازی پیام های کوتاه، پشتیبانی از زبان محلی و بات های محلی ارائه می دهد.

مهم ترین تفاوت این نسخه با نسخه ی معمولی اسکایپ در کاهش استفاده از منابع است. حجم نسخه ی اندروید اسکایپ لایت ۱۴ مگابایت است که نسبت به نسخه ی معمولی این اپلیکیشن تقریبا نصف شده و در نتیجه ظرفیت بیشتری برای اضافه شدن قابلیت های جدید دارد. اسکایپ لایت مجهز به قابلیت هایی است که مصرف دیتا را در هنگام برقراری تماس های صوتی و ویدیویی کاهش می دهد. علاوه بر این، با استفاده از این ویژگی ها می توان تصاویر را پیش از ارسال فشرده سازی کرد. لازم به ذکر است که در صورت نیاز می توان این قابلیت ها را غیرفعال کرد. افزون بر آنچه گفته شد، اسکایپ لایت میزان دیتای مصرفی خود را هم اندازه گیری می کند.

اسکایپ لایت همچنین با پیام های کوتاه یکپارچه سازی می شود و شما می توانید با استفاده از این اپلیکیشن اس ام اس ارسال  یا دریافت کنید. اپلیکیشن یادشده همچنین می تواند لیست کامل پیام های کوتاه دریافت شده را همانند اپلیکیشن هنگ اوت به کاربر نشان دهد. در صندوق پیام های ورودی اسکایپ لایت می توان فیلترهایی هم اعمال کرد؛ به عنوان مثال می توان پیام های دریافت شده از طرف اسکایپ را از اس ام اس ها و پیامک های تبلیغاتی جدا کرد. از دیگر ویژگی های اپلیکیشن اسکایپ لایت می توان به امکان مشاهده ی سوابق کامل تماس ها (حتی تماس های غیر اسکایپی) اشاره کرد. علاوه بر این در بخش مخاطبین می توان فیلترهایی اعمال کرد تا فقط مخاطبین اسکایپ یا همه افراد نمایش داده شود.

در نهایت باید اشاره کنیم که اسکایپ لایت با بات ها نیز همخوانی دارد. به عنوان مثال می توان به بات حمل و نقل اشاره کرد که هم اکنون در دسترس قرار دارد و به کاربران اجازه می دهد در مورد گواهینامه و سرویس های  RTA، اطلاعاتی به دست بیاورند. علاوه بر این، یک سری بات به منظور سرگرم کردن افراد توسعه داده شده اند و همچنین انتظار می رود در آینده بات های بیشتری به اسکایپ اضافه شوند.

اپلیکیشن اسکایپ لایت به هفت زبان هندی در دسترس قرار گرفته است. زبان های پشتیبانی شده در این اپ شامل بنگالی، گجراتی، هندی، مراتی، تامیل، تلوگو و اردو می شوند. این اپلیکیشن در حال حاضر فقط برای اندروید منتشر شده است.

رنگ موی Fire رنگ مویتان را در معرض گرما تغییر می دهد

اگر تکنولوژی آنقدر پیشرفت کرده باشد که رنگ مویتان در معرض وزش باد بر اساس حرارت هوا تغییر کند چه؟ احتمالا تعجب آور باشد! یک رنگ موی جدید آمده است که بر اساس دمای هوای پیرامونتان تغییر رنگ خواهد داد. این محصول جدید تحت عنوان “Fire” در چندین رنگ مختلف قابل دسترس می باشد.

به گزارش زومتک، یکی از این رنگ موها در رنگ مشکی موجود است که در معرض گرما تغییر رنگ داده و قرمز می شود. از دیگر رنگ موها و تغییراتشان به رنگ های دیگر می توان به مشکی به سفید، نقره ای به آبی، آبی به سفید و مشکی به زرد اشاره کرد. احتمالا رنگ موی Fire در این رنگ ها با تغییراتشان در دسترس مشتریان قرار خواهد گرفت.

رنگ موی Fire توسط Lauren Bowker بنیانگذار The Unseen شرکت مستقر در لندن خلق شده است.

Bowker گفته است: “بالاتر از یک دمای خاص، یکی از اشکال مولکول باثبات تر از دیگری است. بدین ترتیب، تولید یک مولکول با جذب کمی متفاوت از نور به صورت یک واکنش صورت می گیرد. در نتیجه، رنگ های مختلف ایجاد می شوند. اساسا، بخش فعال از سیستم رنگ کربن پیچیده مبتنی بر مولکول می باشد که تحت یک واکنش برگشت پذیر با خود است.”

رنگ موی تغییرپذیر Fire بیش از چند بار قابل شستشو می باشد و به طور دائم آسیبی به موهایتان وارد نمی کند. این محصول هنوز برای خرید در دسترس همگان قرار نگرفته اما Bowker امیدوار است تا پایان سال ۲۰۱۷ رنگ موی Fire قابل دسترس شود.

اولین آسمان خراش جهان با قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه در دوبی طرح ریزی شد

دوبی خانه بسیاری از شگفتی های ساخت دست انسان ها می باشد. از عظیم ترین جزیره، فروشگاه و ساختمان جهان ساخت دست انسان تا این اخیر که به زودی از نخستین آسمان خراش با قابلیت چرخش در دوبی پرده برداری خواهد شد. ایده ساخت آسمان خراش با قابلیت چرخش زاییده افکار معمار David Fisher از معماری پویا می باشد.

به گزارش زومتک، Fisher یک روایت ۸۰ داستانی از برج ۱,۲۷۳ فوت به همراه طبقات با قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه ای پیش بینی کرد. وی گفته است ایده بنا نمودن آسمان خراش با قابلیت چرخش ۳۶۰ درجه مبتنی بر برج المپیک در نیویورک می باشد.

Fisher گفت: “متوجه شدم از یک نقطه خاص می توان هر دو سوی منهتن رودخانه East و رودخانه Hudson را مشاهده کرد. در آن لحظه به خودم آمدم و فکر کردم چرا ما طبقات را کاملا با قابلیت چرخش نساخته ایم. بدین ترتیب، هرکس قابلیت مشاهده مناظر رودخانه East و رودخانه Hudson و همچنین کلیسای جامع Saint Patrick را خواهد داشت.”

یک آسانسور منحصر به فرد در داخل هسته بتن مرکزی ساخته شده است که به ساکنان امکان حمل اتومبیل هایشان را داده است و آن ها قادرند به راحتی اتومبیل هایشان را کنار آپارتمانشان پارک کنند.

طبقات برج واحدهای پیش ساخته ای هستند که از فولاد، آلومینیوم و مواد فیبر کربن ساخته شده می باشند.

Fisher گفته است طبقات برج در یک کارخانه مونتاژ و سپس به آن متصل خواهد شد.

هنوز هیچ گونه برچسب به منظور قیمت گذاشتن بر روی پروژه عظیم گذاشته نشده است اما قیمت یک واحد آپارتمان شخصی از ۴ میلیون دلار تا ۴۰ میلیون دلار متغیر می باشد.

Fisher امیدوار است با پیاده کردن ایده منحصر به فرد و جالب توجه خود بتواند موجب تحول راه سایر معماران شود. وی گفته است: “معمار باید طراحی ساختمان ها را با زندگی سازگار کند. آن ها باید ساختمان ها را مطابق با فضایمان، ویژگی هایمان و نیازهایمان تغییر دهند و احساس زیبایی و پویایی را از طریق بنا کردن القا کنند.”

ماشین لباسشویی ال جی TwinWash ؛ محافظت از لباس ها همراه با طراحی ارگونومیک و زیبا

امروزه نحوه پوشش لباس، یکی از مهم ترین روش ها برای کسانی است که به زبان بدن و پیشروی با آن اعتقاد دارند. بسیاری از افراد، انسان ها را بر اساس نحوه پوشش مورد قضاوت قرار می دهند و در بیشتر مواقع هم این امر به صورت ناخودآگاه انجام می شود و شما حتی پیش از آن که آن ها شروع به حرف زدن بکنند یا چیزی در موردشان بدانید، یک پیش فرض در مورد آن شخص بر اساس چیزی که پوشیده است خواهید داشت. به همین دلیل باید برای شستشوی لباس از ماشین لباسشویی خاصی استفاده کنید که علاوه بر محافظت از لباس های حساس، به بهترین شکل و با سرعت زیاد لباس شما را بشوید. ماشین لباسشویی ال جی TwinWash با ویژگی های منحصربه فرد خود، دقیقا همان دستگاهی است که نیازهای شما را برطرف خواهد کرد.

ما همواره انتظار داریم بعضی از افراد را در پوشش خاص و با توجه به جایگاهشان ببینیم و همین امر پیش فرض های ما را برای برخورد اول تعیین می کند. خود ما نیز بسیار به تأثیر لباس توجه می کنیم. اگر تابه حال به مصاحبه کاری رفته باشید حتما متوجه این امر شده اید. احتمالا بهترین و رسمی ترین لباس خود را پوشیده اید و سعی کرده اید قبل از هرگونه پرسش و پاسخی کارفرما را تحت تاثیر قرار بدهید. خلاصه این که برخوردهای اولیه از اهمیت بسیاری برخوردار هستند و لباس ها هم نقش کلیدی را در این مسئله بازی می کنند.

ولی خارج از انتخاب لباس و پوشیدن هرکدام در موقعیت های مختلف، مواظبت از آن نیز اهمیت بسیاری دارد. لباسی که به خاطر شستشوی نامناسب گشاد شده باشد و یا رنگش تغییر کرده باشد مسلما نشانه خوبی برای معرفی شما محسوب نمی شوند. به خاطر همین باید برای شستشو، ماشین لباسشویی خاصی را انتخاب کنید که علاوه بر مواظبت از لباس های حساس و زیبای شما، به بهترین نحو و با سرعت زیاد لباس شما را بشوید.

به گزارش گجتنیوز، شرکت ال جی توانسته با توجه به همه این موارد و با استفاده از برترین فناوری های روز دنیا، ماشین لباسشویی فوق پیشرفته ای را به بازار عرضه کند. ماشین لباسشویی 12 کیلوگرمی و بازطراحی شده TwinWash ال  جی از لحاظ زیبایی شبیه ماشین لباسشویی فوق پیشرفته LG SIGNATURE است. در حالی محفظه اصلی شوینده حجم زیادی از لباس ها را در خود جای می دهد، قسمت TwinWash Mini می تواند شستشوی متفاوت و با حجم کمتری را انجام دهد. طراحی ارگونومیک و زیبای ماشین لباسشویی ال جی TwinWash شامل صفحه LCD تمام لمسی با رابط کاربری دایره ای در قالب درب شیشه ای و پوشش لعاب داده شده و براق خارجی که مانع به  جا ماندن اثرانگشت بر روی آن می شود.

مصرف انرژی پایین و دوام بالای ماشین لباسشویی ال جی TwinWash

برای مشتریانی که اولویت آن ها مصرف انرژی و دوام محصول است، سیستم Centum به کار رفته در ماشین  لباسشویی  های ال  جی، چه برای خشک کردن لباس و چه فرآیند شستشو و خشک کردن ترکیبی، بهترین گزینه است. خشک کننده و شوینده هر دو دارای رده بازده انرژی A+++ -60%  و A+++ -10% هستند. به علاوه سیستم چرخش جدید، شوک و لرزش دستگاه را دفع کرده و سیستم Centum که صدای محفظه در حال چرخش را تا حد 67 دسیبل کاهش می دهد. موتور اینورتر Direct Drive با لرزش کم که در قلب سیستم Centum ماشین لباسشویی ال جی TwinWash قرارگرفته توسط این شرکت کره ای به مدت 20 سال گارانتی می شود.

ماشین لباسشویی LG SIGNATURE برای اولین بار از پمپ حرارتی اینورتر در این صنعت استفاده می کند که بدون تاثیرگذاری روی کیفیت شستشو باعث بازده انرژی A-50% می شود. با اضافه کردن سنسور SmartThinQ، ماشین لباسشویی LG SIGNATURE تبدیل به یک وسیله هوشمند می شود که بعد از اتمام شستشو، از طریق تلفن همراه به کاربر اطلاع می دهد.

به این ترتیب با این ماشین لباسشویی نه  تنها دیگر نگران آسیب دیدن لباس های خود نیستید، بلکه می توانید با خوش پوشی همیشگی و مداوم، بهترین رابطه ها را ایجاد کنید؛ رابطه هایی که تا آخر عمر ماندگارند.

امیر سرمدی

درباره امیر سرمدی

فعال رسانه ای نابینایان، متولد سال 68 و ساکن تهران.
این نوشته در آموزش, اجتماعی, اخبار, اطلاع رسانی, اندروید, تلفن همراه, کامپیوتر, گزارش, معرفی ابزار, مقاله ها, نرم افزار های کاربردی ارسال و , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

15 Responses to روی خط تکنولوژی. همراه با آخرین اخبار داغ جهان فناوری

 1. 1
  کامبیز کامبیز says:

  سلام امیر. از من بشنو که موجودات فرازمینی نیستند و یک حرف الکی از طرف شیطان کبیر هست.
  اگه بود با من ملاقات میکردند.
  دوستت داریم. همین کافی نیست؟

  • 1.1

   سلام کامبیز.
   نه جدا مقاله جالبی بود.
   من که شدیدا کنجکاویم تحریک شد خخخ.
   نه دوست داشتن خالی کفایت نمیکنه. خخخ.
   باید بیاییم سنندج، بریم آبیدر، یه کباب مشتی بزنیم تا ثابت بشه. هه
   قربووووونت.

 2. 2

  سلااااام آقا امیییر!
  چطوری یا خوبی؟ خخ به قول بعضی ها که نمیدونم تعدادشون چقدرن!
  خدایش این گوشیه چطوریه؟ به مامانم گفتم هر چی کردم قبول نکرد! گفت گوشی صد سال نمیشه ساخته شده! خخخ.
  حالا اینا ممبعشون درستن؟ ببخشاااا اما چون این یکی خِئئئلی شگفتناک بودش!
  راأأأأأأسی نقرههههههءء میخوااااااااءءءءءءااااااام!
  ِ چیه همون نقرمو بده که دوم شدم! خخ.

  • 2.1

   راااسی یه پیام خشوشی دادم که جواب ندادی! خخ.

   • 2.1.1

    سلام علی اکبر.
    آره منبع تمامی اخبار معتبر هستن.
    در خصوص اون گوشی هم در خود مطلب اعلام شده در صورت داشتن واقعیت. چون هنوز این ادعا به صورت کامل اثبات نشده.
    در خصوص پیامت هم واقعا فرصت نکردم.
    این روزا به قدری سرم شلوغه که حد نداره.
    تو حساب کن هفت صبح میزنم بیرون، ساعت شش شب میام خونه.
    از طرفی کار های آخر سال شرکت، از طرفی مطالب روتین ایران سپید و این روزا هم درگیر نوشتن و تنظیم ویژه نامه های نوروزی ایران سپید هستم. از اونور هم کار های سایت شرکت پکتوس و از همه وقتگیر تر، کار های سایت هواشناسیم. حالا گوش کن هم که جای خودش.
    زندگی شخصی و رسیدگی به زن و بچه هم که بیشتر جای خودش خخخ خخخ خخخ.

 3. 3
  رضا بخشی لاکتاسرائی رضا بخشی لاکتاسرائی says:

  سلام، من که خیلی مشتاقم که هر چه زودتر شاتل موبایل راه اندازی بشه. من یک ساله هست که مشترک شاتلم و خیلی ازشون راضیم. الآن هم که دارم از برنامه شاتل تاک روی گوشیم استفاده میکنم.

  • 3.1

   درود رضا. هر کدوم از شرکت های ارائه دهنده اینترنت، در بخش هایی از کشور کیفیت قابل قبول و خوبی دارن.
   به امید پیشرفت بیشتر زیرساختهای اینترنت در ایران.

 4. 4
  earlybird says:

  سلام آقای سرمدی.
  ممنون از پست خوب و مفیدتون.
  فقط این غضیه ی تفکیک حجم اینترنت از دیماه صحبتشه، بالاخره کی میخوان کامل تفکیک کنند؟
  و آیا این اتفاق برای اپراتور های ایرانسل و همراه اول و رایتل هم می افته؟ اگه این اتفاق بیفته، آیا بسته هاشون هم کاملا عوض میشه؟

  • 4.1

   سلام دوست گرامی. ممنونم.
   ظاهرا قراره از 15 اسفند به بعد، اجرایی بشه.
   آره قاعدتا شامل نت تلفن های همراه هم میشه. چون شیوه کار به این شکله که اگه کاربر از سایت هایی که پهنا باند داخلی دارن، یعنی هاست هاشون داخلی هستش، چنانچه کاربر از این سایت ها بازدید کنه، ترافیک مصرفیش نیم بها و با 50 درصد تخفیف محاسبه میشه.
   حالا اینکه شرکت ها بسته هاشون رو هم تغییر بدن یا نه، نمیدونم. اما اصولا اگه از سایتی که دانلود می کنید هاستش ایرانی باشه، ترافیک مصرفی شما هم باید با 50 درصد تخفیف نسبت به هاست های خارجی محاسبه بشه.

 5. 5
  صادق says:

  سلام خوشحالم که بلاخره شبکه ی اینترانت راه اندازی شد بعد از 10 ها سال وقفه بلاخره راه افتاد
  البته این باید تو قانون برنامه پنجم راه میافتاد
  یعنی خیلی زودتر از الان ولی ظاهرا دوستان از سال 1384 تا سال 1392
  آمدند درآمد های نفتی را درو کردند و تشریف بردند
  و همه چیز را نیمه تمام رها کردند
  نمونه اش همین بحث شبکه ملی بود که راه اندازی نشد
  و از سال 1392 عملیاتش شروع شد و بلاخره نتیجه داد
  یا مثلا تو بحث انحصار رایتل دوستان انحصار دادند و کشور را به عقب بردند
  ولی از سال 1392 به این طرف انصافا سرعت اینترنت خوب شده
  من که رازی هستم

  در خصوص حمایت از کسب و کار های نو هم دولت فوق العاده عقلانی عمل کرد و حمایت کرد واقعا دست وزیر درد نکنه

  در بخش فناوری اینترنت و به نوعی بخش ارتباطات دولت عملکرد خوبی داشت
  بر خلاف سال های گذشته که کشور را صد سال بردند عقب
  واقعا من از پست شما تشکر میکنم
  دستتون درد نکنه

  موفق و پاینده باشید

  • 5.1

   سلام صادق. مرسی از تحلیلت.
   دوست ندارم در خصوص اون هشت سال سیاه صحبت کنم.
   اما هر چه که هست، هنوز هم وضعیت اینترنت در ایران در مقایسه با استاندارد های جهانی، فاصله بسیاری داره. هر چند با پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات در دنیا، اخیرا شرکت های تلفن های همراه هم با ارائه نسل 4 و 4.5 اینترنت، سرعت قابل قبولی رو دارن به مخاطب عرضه میکنن.

 6. 6

  سلام امیر بابا. خیییلی عالی بود. دستت طلا و تنت بی بلا. به خانمتون هم سلام برسونید و از طرف من آرمان کوچولو را ببوسید.

 7. 7

  سلام امیرخان. شماره آخر شهر خبرت زیاد واسم چیزی نداشت. خواستم هم بنویسم ولی فقط یادم رفتو اصلا بحث رودربایستی نبود. ولی تا دلت بخواد از این نسخه از اخبار فن آوری لذت بردم. بخش موجودات فرازمینی و قابلیت های واتساپ رو حسابی پسندیدم. فقط جسارتا نمی دونی این پاور بانک رو چطور میشه تهیه کرد؟ اصلا ایران هست؟ باز هم یه دنیا ممنون.

  • 7.1

   سلام امید خان. امیدوارم شماره بعدی شهر خبر واست مطلب بدرد بخور داشته باشه.
   اما این پاور بانکی که در گزارش این پست بهش اشاره شده، در ایران نیست فعلا.
   اما نمونه های مختلفی از پاوربانک در ایران هست که تو مترو هم با قیمت 10 هزار تومان داره به فروش میرسه. خخخ.
   من هنوز تجربه استفاده ازشو ندارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − هفت =