دانلود صوتی تاریخ طبری جلد3 آماده شده بر اساس فهرست کتاب

درود بر دوستان اهل فضل،  فهم، مطالعه،  تحقیق و پژوهش

عارضم به حضور مبارک و شریفتون که همانطور که آگاهی دارید، کتابهایی هستند که بسیار حجیم و در اجلاد متعدد ابتدا بر روی نوار کاسِت ضبط شدند و بعد بصورت فایلهای صوتی دیجیتالی تغییر یافتند، اما مطالعه اینگونه کتابها نه آن زمان که روی نوار بودند و نه این زمان که بصورت فایل کامپیوتری هستند، برای ما نابینایان و بویژه برای کسانی که قصد تحقیق  و پژوهش دارند، نه تنها کار آسانی نبود بلکه بسیار دشوار و طاقتفرسا بوده و هست.

یکی از این کتابها کتاب حجیم «تاریخ طبری» میباشد که شامل 11جلد بوده و اینک به شکل فایلهای 30دقیقه ای در اختیارمان هستند.

حقیر که مدتی بود تصمیم گرفته بودم که این کتاب را مطالعه کنم ابتدا تصمیم گرفتم که بخشهایی را بصورت گزیده درآورده و در اختیار مشتاقان به مطالعۀ تاریخ قرار دهم ولی بعد تغییر نظر داده تصمیم گرفتم آن جلدهایی که مورد علاقه خودم برای مطالعه هستند را بطور کامل طبق فهرست کتاب فایلبندی کنم.

پس اینک جلد 3 کتاب تاریخ طبری تاریخ رُسُل و الملوک را تقدیم شما خوبان میکنم. این جلد بیشتر شامل زندگی پیامبر اسلام و اجدادش و مبعوث شدنش و تا چند سال بعد از هجرت میشود.

در ضمن فهرست کتاب در پایان همین پست آمده تا قبل از دانلود با محتویات این کتاب و این جلد آشنا شوید و اگر هم در آپلود به نام فایلها آسیب رسیده بود و حروف فارسی را تغییر داده بود بتوانید بر اساس این فهرست فایلهای خود را مرتب کنید. این کتاب بر اساس شماره صفحه طبقهبندی شده پس دیگران میتوانند جلدهای قبل و بعد را هم بر اساس همین شیوه و سیاق تنظیم و طبقهبندی کنند. البته من جلدهای 5 و 6 را هم بر همین اساس مرتب کرده ام که متعاقبا تقدیم خواهم کرد.

البته شوربختانه حجم این کتابها کمی زیاد هستند و شاید همه دوستان نتوانند یا مایل نباشند که آنها را دانلود کنند، ولی بودنش در این سایت خالی از لطف نخواهد بود، ضمن اینکه از مسؤولین کتابخانههای نابینایی میخواهم که لااقل آنها دانلود کرده در اختیار دانشجویان تاریخ قرار دهند، همچنین کسانی که با سایتهای دیگر مثل سایت کتابخانه دانشگاه تهران یا گویا کتاب یا برلین یا هر جای دیگری در ارتباط هستند لطف کرده لینک این کتابها را برای آنها هم بفرستند تا افراد بیشتری بتوانند از این کتاب و کتابهای مشابه بهره ببرند.

در پایان اول به خودم و بعد به همگی شما نازنینان توصیه میکنم که بیایید و بیاییم امسال را سال مطالعه برای خودمان قرار دهیم. همه افراد و بویژه ما نابینایان شدیدا به مطالعه نیازمندیم تا با ارتقای سطح آگاهی و دانش و بینش خود بهتر بتوانیم در جامعه خودی نشان دهیم.

البته منظورم از مطالعه، مطالعه ایست که در پایان خواندن یک کتاب چیزی بر معلوماتمان افزوده شده باشد و بتوانیم در مباحث مختلف بعنوان سند و مدرک به آنها استناد کنیم. نابینایان هر چقدر آگاهتر و داناتر و خوشفکرتر باشند قطعا بهتر مورد اقبال مردم و جامعه قرار خواهند گرفت.

خب کوتاه سخن اینکه برای همگی شما مهربانان آرزوی سلامتی و سعادتمندی و البته همراه با آگاهی و خردورزی و روشنبینی دارم.

شما میتوانید جلد سوم کتاب تاریخ طبری را با حجم 286 مگابایت از

اینجا

 

 

دانلود بفرمایید.

فهرست جلد سوم کتاب تاریخ طبری

ص00 فهرست مطالب
ص7 مقدمه
ص791 ذکر نسب رسول خدا
ص798 عبدالله پسر عبد المُطَلِب بود
ص803 عبد المُطَلِب پسر هاشم بود
ص805 هاشم پسر عبد مناف بود
ص806 عبد مناف پسر قُصَي بود
ص812.0 قُصَي پسر کلاب بود
ص812.1 کِلاب پسر مُرَه بود
ص813.0 مُرَه پسر کعب بود
ص813.1 کعب پسر لُؤَي بود
ص813.2 لُؤَي پسر غالب بود
ص814 غالب پسر فَهر بود
ص815 فَهر پسر مالک بود
ص817.0 مالک پسر نضر بود
ص817.1 نضر پسر کِنانه بود
ص817.2 کِنانه پسر خُزَيمِه بود
ص818.0 خُزَيمِه پسر مُدرِکِه بود
ص818.1 مُدرِکِه پسر الياس بود
ص819 الياس پسر مُضَر بود
ص824 مضَر پسر نزار بود
ص825.0 نذار پسر مَعَد بود
ص825.1 مَعَد پسر عَدنان بود
ص832 ازدواج پيامبر با خديجه
ص835 اخبار از پيامبر تا بعثت
ص842 ماه و روز بعثت پيامبر
ص854 ماه و روز بعثت پيامبر (ادامه)
ص866 ماه و روز بعثت پيامبر (ادامه)
ص877 ماه و روز بعثت پيامبر (ادامه)
ص888 ماه و روز بعثت پيامبر (ادامه)
ص899 ماه و روز بعثت پيامبر (ادامه)
ص911 ماه و روز بعثت پيامبر (ادامه)
ص923 وقتي که تاريخ نهادند
ص926.0 سخن از حوادث سال اول هجرت
ص926.1 خطبه پيامبر در جمعه نخستين
ص936 آنگاه سال دوم هجرت درآمد
ص941 سخن از بقي? حوادث سال دوم هجرت
ص944 سخن از جنگ بدر بزرگ
ص965 سخن از جنگ بدر بزرگ (ادامه)
ص988 سخن از جنگ بدر بزرگ (ادامه)
ص997 جنگ بَني قينقاع
ص1000 غزوه سَويق
ص1002 آنگاه سال سوم هجرت درآمد
ص1003 خبر کعب ابن اشرف
ص1007 غزوه قَردِه
ص1008 قتل ابي رافع يهودي
ص1014 سخن از جنگ اُحُد
ص1032 سخن از جنگ اُحُد (ادامه)
ص1044 سخن از حوادث سال چهارم هجري
ص1047 سخن از حکايت عَمر ابن اميه زَمري
ص1050 سخن از حکايت بِعرِ مَعونه
ص1054 سخن از برون شدن قوم بَني نَضير
ص1062 سخن از غزوه سَويق
ص1064 آنگاه سال پنجم هجرت درآمد
ص1067 سخن از جنگ خندق
ص1082 سخن از جنگ بَني قُرََيظِه
ص1093 سخن از حوادث سال ششم هجرت
ص1094 سخن از غزوه ذي قَرَد
ص1099 سخن از غزوه بني المُصطلَق
ص1103 قص? دروغ‌زني
ص1110 سخن از سفر حُدَيبيه
ص1119 سخن از سفر به حُدَيبِيه (ادامه)
ص1130 سخن از سفر به حُدَيبيه (ادامه)
ص1145 سخن از حوادث سال هفتم هجرت، و جنگ خيبر
ص1150 سخن از غزاي وادي القُري
ص1159 آنگاه سال هشتم هجرت درآمد
ص1164 سخن از حوادث سال هشتم هجرت
ص1168 غزاي مؤته
ص1173 سخن از فتح مکه

ص1197 سخن از جنگ با حوازن در حُنَين

 

 

 

در پایان یادآوری دو نکته را ضروری میدانم: اول اینکه ممکن است برخی کلمات را اشتباه نوشته باشم که این بخاطر صوتی بودن کتاب و فهرست بوده و بیشتر با حدس و گمان کلمات را نوشتم که پیشاپیش طلب پوزش دارم و دوستانی که صحیح کلمه ای را میدانند لطف کرده در کامنتها بیان کنند تا آن را ویرایش و اصلاح نمایم.

و نکته دوم اینکه برخی اعداد یا شماره صفحات را همراه با 0 و 1 و یا حتی 2 میبینید این بخاطر این بوده که دو عنوان و موضوع به دلیل کوتاه بودن در یک صفحه قرار گرفته اند که من برای اینکه ترتیب فایلها به هم نخورَد موضوع اولی را با ذکر شماره صفحه  همراه با 0 آورده و برای موضوع دوم که در همان صفحه است شماره صفحه را با 1 آورده ام. پس این کاری سلیقه ای بوده و ربطی به فهرستبندی کتاب ندارد.

و در آخر مثل همیشه میگم که دوستتون دارم بهترینها را براتون آرزو دارم و بخصوص آگاهی دانش و بینش و روشنبینی و خردورزی را از هر چیزی بیشتر برا خودمون آرزو دارم.

مهرتان جاوید.

 

این نوشته در تاریخ, صحبت های خودمونی, صوتی, کتاب, کتاب صوتی ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

23 Responses to دانلود صوتی تاریخ طبری جلد3 آماده شده بر اساس فهرست کتاب

 1. 1
  غزل says:

  سلام عمو، ممنون از پست خوبتون، حتما دانلود میکنم شاد باشین

 2. 2

  چااااکریم عمویی.
  مرسی بابت آگاهی بخشیت

 3. 3

  عمو؟ چند سال پیش برای پیدا کردن این کتاب دهنم سرویس شد.

  در نهایت به سختی تونستم پیدا کنم و بخونمش. الآنم دارم دنبال کتاب مطالب المبانی، نوشته ی ابن حجر میگردم. اگه داشتین بهم بدینش. ممنون. راستی، صحیح مسلم رو هم میخواستم

 4. 4
  احمد عبدالله پور says:

  سلام و درود بر عمو حسین عزیز خوب و دوست داشتنی خودم
  عمو خوب که هستید به لطف یزدان دادآفرین
  عمو خب من این رو دانلود میکنم و انشالله که بخونم و یه چیز به نداشته هام اضافه بشه چون که به این مسئله پی بردم که یه کسی که داره حقوق میخونه باید کمی در خصوص تاریخ ادبیات روانشناسی جامعه شناسی فلسفه و منطق مطالعه داشته باشه و حال اگه تونست به اون تسلط هم پیدا کنه که چه بهتر همین مسئلهی که من ازش خیلی غافل بودم و حس میکنم که خیلی خیلی خیلی بیسواد و بدون مطالعه تشریف دارم میدونم بده ولی اگه شد و وقتم اجازه داد باید این نقیصه رو در خودم برطرف کنم
  عمو بازم ممنونم بابت این کار عالی شما و ممنونم از بابت زحمتی که کشیدید و این کتاب رو در محله آپلود کردید
  وقتتون بخیر روزتون به شادی و نیکی و خدا نگهدار

  • 4.1

   همینطوره احمد عزیز. داشتن اطلاعات تخصصی یه چیزیه و بالا بودن سطح آگاهی و اطلاعات عمومی چیز دیگری. متاسفانه داشتم دوستی که کارشناس ارشد حقوق بود و الآن هم وکیل هست ولی از اخبار روز و اتفاقات پیرامونش کاملا غافل و ناآگاه. یک تحصیل کرده و بخصوص از نوع نابینایش باید در هر زمینه ای حرفی برای گفتن و اظهار نظر داشته باشد. پس بهت تبریک میگم که قصد داری افزون بر رشته تخصصیت از دیگر رشتهها هم اطلاعات و آگاهیهایی داشته باشی. تشکر میکنم از حضور همیشه دلگرم کننده ات احمد عزیزم. همیشه پیروز و پر افتخار باشی.

 5. 5
  ملیسا says:

  شلاااالالاااااامی،خوبی عمویی،میسی از این کتاب مفید و پر محتوایی که اینجا واسمون گذاشتی،دستت درد نکنه،هوم هوم هوم،خدافسی

 6. 6
 7. 7

  درود فراوان بر عموی مهربان و آگاه
  بسیار خوشحالم که باز هم در محضر شما به تلمز می پردازم و باز هم ممنونم که با سطح تفکر ارزشمند خود دردهای ما را تشخیص می دهید و درمانش را نیز در اختیارمان قرار می دهید. من که رفتم برای دانلود و مطالعه ی سریع
  چون اساسا بر این اعتقاد هستم کسی که تاریخ را نمی داند نمی تواند مستند و با تکیه بر ریشه های منطقی مساله ای را تحلیل نماید.
  خلاصه این تاریخ است که به ما می گوید انسان کجا بوده و چه شرایطی داشته که به اینجا رسیده و با تجربه گرفتن از تاریخ می تواند به کجاها برود.
  باز هم ممنون و سپاسگزارم
  در پناه دانایی خوش و خرم باش

  • 7.1

   دکتر جون بازم شرمنده ام کردی بازم لطفت خعععلی بیشتر از ارزش منه. بازم منو در قلب همچون آینه صاف و بی ریای خودت دیدی. از همه الطاف مهرآمیزت سپاسگزارم دوست نازنین و فهیمم. نظرتون درباره تاریخ واقعا قشنگ و ارزشمنده امیدوارم که همه ما تلاش مضاعفی برای آگاه شدن و مطالعه داشته باشیم و از تاریخ درسها و عبرتهای لازم را بگیریم، ولی در عین حال باید بدانیم که حوادث تاریخی مربوط به گذشته اند و به هیچ وجه نباید اتفاقات گذشته ملاک و معیاری برای قضاوت امروز ما در مورد دیگران باشد. مثلا در گذشته کشوری به کشوری تجاوز کرده انسانهای زیادی را کشته جنایتهایی در آن کشور اشغال شده داشته ولی امروز نباید مردم آن کشور اشغال شده درباره کشور اشغالگر و متجاوز قضاوتی بی انصافانه داشته باشند و مثلا به آنها کینه بورزند امروز همه ملتها باید با فراموش کردن گذشته در جهت همزیستی مسالمتآمیز بکوشند و راه همکاری همیاری و صلح و دوستی را در پی گیرند.
   بازم سپاس میگویم شما دوست و استاد خودم را که هربار بارقه ای و جرقه ای در ذهن و روان من میزنید. همیشه سربلند و پر افتخار باشید نازنین استاد.

 8. 8
  بهار خانم says:

  عمووووووووووو وااااااااایییییی متنفرمممم از تاااریییخ واااییی
  عه سلام راستی ببشید
  عموووووو چیکاااار کنم دلم صاف بشه با تاریخ سیاه اوه نه غولیخ خان اسمش بود یییششش غوله سیاه

  • 8.1

   بهارم سلام. ببین بهار زمانی ممکنه ما از چیزی بدمون بیاد یا خوشمون نیاد که مجبور به انجام اون باشیم مثلا اگه شما مجبور به خواندن تاریخ باشی تا نمره بگیری و مجبور باشی که مرتب تاریخهای اتفاقات را و اسامی افراد را حفظ کنی خب طبیعیه که خوشت نیاد ولی اگه خودت تصمیم بگیری که با میل خودت اطلاعاتی درباره موضوعی بدست آوری اون وقت شاید قضیه فرق بکنه شاید با میل و رغبت به مطالعه بپردازی. مثلا تا اونجایی که متوجه شده ام شما یه فرد مذهبی هستی خب آیا دوست نداری که بعنوان یک فرد مذهبی بدونی این پیامبری که این همه ازش حرف میشنوی و میزنی و هر روز یادش میکنی کی بوده چگونه زندگی کرده چه اتفاقاتی در زندگیش برایش پیش آمده و خیلی چیزهای دیگر. یا مثلا دوست نداری که بدانی علی ع چه زندگی داشته چه مراحلی داشته یا دوست نداری که بدانی اعراب چگونه به کشورمون حمله کردند چگونه سرزمینمان را اشغال کردند چه اتفاقاتی افتاد و الآن بعنوان یک ایرانی چه وظیفه ای بر دوش داریم؟ قطعا دوست داری و قطعا علاقهمند به دانستن هستی فقط گاه تعصب آنقدر چشم و گوش ما را میبندد که فکر میکنیم اصلا نیازی به آگاهی و دانستن نداریم و به این باور رسیده ایم که دیگران برایمان فکر میکنند راه خوبی و بدی را بهمان نشان میدهند و خلاصه در ذهن و جانمان چنین جا افتاده که همه چیز درست و اوکی هست و دیگر نیازی به دانستن ما نیست ولی دخترم اینگونه نیست دیگر زمان آن رسیده که خود با آگاهی و مطالعه برای خودمان تصمیم بگیریم دیگر زمان تقلید کورکورانه به پایان رسیده است دیگر عقل و منطق حرف اول را در زندگی بشر میزند پس خواهش میکنم که با مطالعه آشتی کن بار دیگر امتحان کن نه برای اینکه به کسی جواب بدهی بلکه برای اینکه اطلاعات خودت بیشتر شود سعی کن پرسشگر باشی همواره سؤالاتی را در ذهنت بیافرینی و تصمیم بگیر که برای رسیدن به پاسخ سؤالاتت مطالعه کنی تحقیق کنی و بیشتر و بیشتر بیاموزی. بهار نازنین هم از حضورت تشکر میکنم و هم اینکه باعث شدی کمی با هم محله ای ها بیشتر سخن بگویم. پس امیدوارم که در آینده خبرهای خوبی ازت بشنوم و بیایی و بگویی که همین کتاب را دانلود کردی و مطالعه هم کردی و خلاصه که همیشه بهار باشی بهاری باشی و همچون گلهای بهاری شادان خندان و معطر باشی و بمانی.

  • 8.2
   عدسی بشاشadasi says:

   تو از چی بدت نمیاد که گفتی از تاریخ یا تمبک آلاسگاه یا نی بستنی بدت میاد!

 9. 9
  گوشه نشین says:

  سلام آفرین بر شما دوست عزیز که دغدعه فرهنگ نابینایان را دارید من این کتاب را دارم و فقط برای تشکر و قدردانی از زحمات شما آمدم موفق باشید بیش از پیش

 10. 10
  عدسی بشاشadasi says:

  درود!خب منم که تازه سامی جون برام دانلود منیجر نصب کرده دانلودش کردم تا یه زمانی که فرصت کردم برم اگه از صدای خاننده خوشم اومد بگوشمش… با تشکر از تو که منو کامی اینترنتی کردی و با تشکر از تک تک دوستانی که کمابیش مرا در این کار یاری میکنند!

 11. 11
  حسین بیات says:

  باسمه تعالی
  سلام بر عمو حسین بزرگوار
  بسیار ممنونم از لطفتون که این جلد رو در دسترس علاقمندان قرار دادید. من عاشق تاریخ هستم. مدت زیادی بود که دنبال فایل صوتی این کتاب بودم. بسیار مزید امتنان خواهد بود اگر لطفا جلد های دیگر را هم (ترجیحا به ترتیب) در دسترس قرار دهید.
  با کمال تشکر و امتنان
  ارادتمند
  حسین

 12. 12
  AR.Sh.Bkk says:

  سلام،خسته نباشید
  ممنون بابت زحمتتون
  عذر میخام میخاستم بپرسم آیا جایی میتونم فایل ضوتی بقیه جلد ها رو گیر بیارم؟
  یا لینک یا سایتی رو سراغ ندارید که بشه از اونجا دانلود
  کرد.
  ممنون

دیدگاهتان را بنویسید