عمومی: زندگی خصوصی کارلوس کی-روش در ایران

با تقدیم گرمترین سلام ها و صمیمانه ترین درودها به ساحت دوستان گل خودم.
انشالا که حالتان خوب, دلهایتان شاد, خاطرتان آزاد و خیالتان آسوده از هر غمیست. حقیقت مطلب را بخواهید این بود که دلم بدجور هوایتان را کرده بود و من الکن هم چیزی برای تقدیم به شما نداشتم.
اما از آنجا که همیشه بخت با شوربختانی چون من یار غار است. همانطور که در اینترنت می گشتم به مطلبی در مورد زندگی و شخصیت سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان برخوردم که برای خودم جالب بود. دوست داشتم که با این بهانه و دست آویز هم شده لحظاتی مزاحم دلهای مهربونتان بشوم.
انشالا که کوچکی مرا به بزرگی خودتان می بخشید ولی بدانید که خیلی دوستتان دارم و الان که دارم این سطور را می نویسم این دوست داشتن را با لرزش دلم حس می کنم.
حالا پس از این همه پر حرفی این شما و این هم شخصیت جالب کارلوس کیروش.
تا پیامهای آن برای دوستان فهیمم چه باشد
جزئیات زندگی خصوصی کارلوس کی روش در تهران
کی‌روش اگر ماموریت یا کاری در ایران نداشته باشد، معمولا از ایران خارج می‌شود و کمتر علاقه‌ای برای ماندن در تهران دارد. با این حال در همین مدت زمان کوتاه که در ایران به سر می‌برد، زندگی جالبی دارد. او دو بار ازدواج کرده و از همسر سابق خود که حدود دو سال پیش درگذشت، یک دختر و یک پسر به نام‌های ساندرا و روجریو دارد.
کارلوس کی روش با تمام حواشی اش، همچنان محبوب ترین مربی خارجی حاضر و حتی تاریخ فوتبال ایران است؛ اما آیا می دانستید او با تمام سخت گیری‌های ورزشی، خارج از دنیای فوتبال، آنقدر زندگی متفاوتی دارد که شاید موجب تعجب‌تان شود!

به گزارش جنوب نیوز، جی پلاس نوشت: کارلوس کی‌روش سرمربی موفق تیم فوتبال ایران که تاکنون یک بار موفق به رساندن تیم ملی به جام جهانی شده و در حال حاضر هم تیمش تنها یک گام دیگر برای رسیدن دوباره به این تورنمنت مهم دارد، شاید از ابعاد مختلف، متفاوت‌ترین مربی خارجی آمده به ایران باشد.

با کی‌روش بیشتر آشنا شوید

کی‌روش پرتغالی با اصلیتی موزامبیکی را باید محبوب‌ترین مربی خارجی آمده به فوتبال ایران دانست؛ کسی که بعد از مدتی به شناخت دقیقی از شکل کار در ایران، تعامل و همکاری با گونه متفاوتی از مدیران، کنترل مربیان و بازیکنان رسید و آنها را به کار گرفت و همچنین با دریافت سریعی از نوع فرهنگی ایرانیان، ارتباط عاطفی و در عین حال منطقی با مردمان این سرزمین گرفت.

جزئیات زندگی خصوصی کارلوس کی روش در تهران؛
کوچک و بزرگ او را دوست دارند. فارغ از دنیای فوتبال، کی‌روش دارای خصوصیات برجسته‌ای است که او را از سایر مربیان شاخص می‌کند. مربی ۶۴ ساله تیم ملی البته شخصیت مرموزی برای ایرانی‌ها دارد و با گذشت شش سال از حضورش در راس هدایت این تیم هنوز هم عده‌ای نتوانسته‌اند به خوبی او را بشناسند!

مردی که هنوز نردبان است!

مردی که به سخت‌گیری و لجوج بودن در فوتبال معروف شده، خارج از مستطیل سبز شخصیت متفاوتی از خود به نمایش گذاشته که بسیار جالب است. حضور کی‌روش در تیم‌هایی مانند منچستر یونایتد، رئال مادرید و تیم ملی پرتغال، آفریقای جنوبی و … موجب شده سطح انتظار از او در ایران بالا رود و تلاش او هم برای به وجود آوردن فضایی سیستماتیک و معتبر در متن و حاشیه تیم ملی مشهود بود و گاهی هم که شرایط مطابق توافق ها نبود پا را فراتر از آنچه به لحاظ حرفه‌ای متعهد بود می‌گذاشت و مدیران فدراسیون هم به خاطر ضعف‌های مدیریتی پنهان و نهان خود چاره‌ای جز تمکین از وضع به وجود آمده نداشته‌اند!

مدیرانی که نه تنها توان به سیستم درآوردن سرمربی تیم ملی را نداشته که از محبوبیت خودساخته او، نردبانی برای جلب نظر مردم و مقبولیت عملکردشان ساخته و می‌سازند.

کی‌روش صاحب دو فرزند و چند نوه

کی‌روش اگر ماموریت یا کاری در ایران نداشته باشد، معمولا از ایران خارج می‌شود و کمتر علاقه‌ای برای ماندن در تهران دارد. با این حال در همین مدت زمان کوتاه که در ایران به سر می‌برد، زندگی جالبی دارد. او دو بار ازدواج کرده و از همسر سابق خود که حدود دو سال پیش درگذشت، یک دختر و یک پسر به نام‌های ساندرا و روجریو دارد.

جزئیات زندگی خصوصی کارلوس کی روش در تهران؛
اما همسر دوم او یعنی پائولا کی‌روش متخصص بیهوشی است و به دلیل مشغله کاری خود نتوانسته در این سال‌ها در کنار همسرش باشد. کی‌روش از دخترش نیز چندین نوه دارد.

سکونت در طبقه ۲۳ برج غرب پایتخت

سرمربی تیم ملی که در بدو ورود به تهران در هتل المپیک ساکن شده بود، تمایل به داشتن خانه شخصی در محلی داشت که از امکانات بسیار خوبی بهره ببرد و به راحتی خدمات مورد نیاز خود را فراهم کند؛ به طوری که نیازی به خروج از ساختمان نداشته باشد. با درخواست مرد پرتغالی، فدراسیون فوتبال واحدی در برج ایران‌زمین برای سرمربی تیم ملی در نظر گرفت.

واحد ۲۸۰ متری کی‌روش در طبقه ۲۳ این برج ایران قرار دارد و تمام وسایل مورد نیاز یک زندگی که نیاز به استفاده از خدمات بیرونی را رفع کند هم در آن فراهم شد. موقعیت مناسب آپارتمان او به گونه‌ای است که به راحتی تهران را از این طبقه زیر پای خود دارد. سرمربی تیم ملی در گذشته سه تن از دستیاران خارجی و سابق خود یعنی دن گاسپار، میک مک درموت و سیموئز را هم در همسایگی خود داشت اما بعد از گذشت مدتی دستیارانش به هتل المپیک منتقل شدند تا او بماند و ایرانی‌های ساکن در این برج.

علاقه به خودروی شاسی‌بلند

کی‌روش که در بدو ورود به تهران تحت تاثیر بزرگی و شلوغی آن قرار گرفته بود و به گفته نزدیکانش از نحوه رانندگی ایرانی‌ها در خیابان‌های شلوغ پایتخت متعجب بود، درخواست راننده شخصی را در بند قرارداد خود گنجاند و خودروی نیسان مورانوی مسی‌رنگ از نخستین روزها زیر پای او و راننده‌اش قرار گرفت. با گذشت چند سال از استفاده این خودروی ژاپنی، از اسفند ماه ۹۵ فدراسیون فوتبال خودروی آقای سرمربی را نو کرد و یک دستگاه سانتافه سفید را در اختیارش گذاشت. راننده او هم چند بار تغییر کرد و بنابه آنچه در برخی رسانه‌ها آمده اخیرا از فدراسیون درخواست تغییر راننده فعلی‌اش را هم داشته است.

جزئیات زندگی خصوصی کارلوس کی روش در تهران؛
فردوسی‌پور و دستیارهای خارجی، دوستان تهرانی کی‌روش

خانواده کی‌روش طی چند سال گذشته چند بار در تهران حاضر شده‌اند و او به جز این چند مرتبه در اکثر موارد تنها زندگی می‌کند. تنها معاشرت کی‌روش در ایران ظاهرا مربوط به دستیاران تیم ملی است و از میان ایرانی‌ها هم فقط عادل فردوسی‌پور است که با کی‌روش تقریبا رابطه نزدیکی دارد. با وجود حضور فوتبالیست‌های متعدد در برج ایران‌زمین که برخی از آنها شاگرد او در تیم ملی هم هستند، کارلوس رفت و آمد خاصی با آنها ندارد. در واقع باید گفت همدم تنهایی‌های مرد پرتغالی، مجری نود و دستیاران خودش در تیم ملی هستند.

سالن ورزشی و استخر، تفریح‌های سالم سرمربی تیم ملی

با توجه به شلوغی تهران و دغدغه کی‌روش برای خروج کمتر از منزل، او اکثر روزها در کافی‌شاپ این برج حاضر می‌شود و معمولا هم از نوشیدنی‌های نیروزا استفاده می‌کند. بنابر اطلاعات دریافتی، کارلوس رفتار بسیار خوبی هم با کارکنان کافی‌شاپ دارد و این کافی‌شاپ معمولا یکی از پاتوق های ثابت هم‌نشینی کی‌روش با دستیارانش و عادل است.

جزئیات زندگی خصوصی کارلوس کی روش در تهران؛
علاوه بر این سرمربی تیم ملی به طور مرتب از استخر و سونای این برج هم استفاده می‌کند؛ شنا ورزش مورد علاقه‌اش بوده و در مواقعی هم با کارکنان و ناجی این استخر به شوخی و خنده می‌پردازد.

حوصله زیاد در واکنش به سلفی

حضور کی‌روش در این برج که اکثر ساکنانش پولدار و متمول محسوب می‌شوند، جذابیت‌های خاصی را برای آنها دارد. در روزهای نخستین او با درخواست‌های متعددی برای عکس یادگاری مواجه می‌شد و بعضی حتی طی روزهای مختلف برای چندمین بار خواهان گرفتن سلفی و عکس یادگاری بوده‌اند که تحمل و خوش‌رویی کی‌روش در برخورد با آنها، زبانزد اهالی آنجا شده است. این رفتار او در حالی که بسیاری ورزشکاران و هنرمندان ایرانی یا از انداختن عکس یادگاری فراری هستند یا در صورت استقبال بیشتر به مرز در رفتن از کوره می‌رسند، فوق‌العاده جالب است.

کی‌روش البته این روحیه را خارج محل زندگی و حتی ایران هم دارد. به یاد داریم در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵، پس از یکی جلسات تمرینی تیم ملی در سیدنی، وقتی با تقاضای ایرانیان مقیم استرالیا برای گرفتن عکس‌های یادگاری و سلفی مواجه شد، هیچ درخواستی را رد نکرد و حتی وقتی علاقه آنها برای گرفتن عکس با بازیکنان را متوجه شد، یک به یک آنها را به داخل اتوبوس تیم ملی فرستاد تا با هر بازیکنی که می‌خواهند سلفی بگیرند.

«سلام علیک» فارسی با ساکنان ایران زمین

کی‌روش که علاوه بر زبان پرتغالی، اسپانیایی، انگلیسی، ایتالیایی، فرانسوی و آلمانی که شش زبان زنده دنیا هستند، فارسی را هم تا حدودی یاد گرفته، در تمرین‌های تیم ملی بخشی از دستور‌های خود را به زبان فارسی به بازیکنان و دستیاران ایرانی‌اش منتقل می‌کند!

او در محل سکونت خود هم از زبان فارسی استفاده می‌کند. در حالی که ساکنان برج با زبان انگلیسی به سلام و احوال‌پرسی با کی‌روش می‌پردازند، کی‌روش به جای «Hi» از «سلام علیک» استفاده می‌کند. کی‌روش در موارد کمی هم که برای خرید از برج خارج می‌‌شود از زبان فارسی استفاده می‌کند و باید گفت او تا حدودی فارسی را متوجه می‌شود و بعید نیست چند سال دیگر بر زبان فارسی کاملا مسلط شود.

«انعام‌بده» و دست و دل باز

کی‌روش جزو خارجی‌های دست و دل باز فوتبال ما هم محسوب می‌شود. او معمولا در قبال دریافت خدماتی به‌ویژه از کارکنان محل‌های ثابتی که در آنجا حضور دارد، انعام‌های خوبی می‌دهد. کارمندان کافی‌شاپ برج که کی‌روش چندین بار به آنجا مراجعه می‌کند، جزء کسانی هستند که کی‌روش به آنها انعام می‌دهد. البته در دست و دل بازی کی‌روش همین بس که چند سال قبل و در ایام نوروز حتی به برخی کارمندان فدراسیون و به‌ویژه کارگران کمپ تیم‌های ملی عیدی هنگفتی داده بود.

گرم‌کن تیم ملی، تن‌پوش همیشگی

با اینکه سرمربی تیم ملی به خوش‌پوشی و به تن کردن پوشاک برند معروف است، در داخل برج با لباس متفاوتی تردد می‌کند. کی‌روش همواره گرم‌کنی با پرچم ایران را به تن دارد و در اکثر موارد با لباسی غیر از آن از واحد مسکونی خود خارج نمی‌شود.

غذای خانگی تعطیل!

با وجود علاقه کی‌روش به زندگی در واحد مسکونی خود و ترک هتل اما او در اکثر موارد غذای خود را از رستوران‌های اطراف برج تهیه می‌کند و کمتر پیش می‌آید که کی‌روش سفارشی از رستوران‌های مختلف نداشته باشد. بدون شک زندگی مجردی و نبود خانواده در کنار کی‌روش او را مجاب به تهیه غذا از رستوران‌ها می‌کند.

پاسخگویی به همسایگان

مرد پرتغالی تیم ملی با وجود اینکه در تمرین‌ها تیم ملی بسیار جدی و مقتدر به نظر می‌آید و کمتر پیش می‌آید او را در حال خنده و شوخی ببینیم اما در محل سکونت خود قضیه متفاوت است و عمدتا در مواقعی که در لابی برج، کافی شاپ یا سالن ورزشی و استخر حاضر می‌شود، لبخندی به روی لب دارد و اگر کسی مایل به حرف زدن با کی‌روش باشد، با حوصله و خوش رویی جواب او را می دهد.

ایرانگردی با خانواده

سرمربی تیم ملی با وجود اجتناب از حضور در خیابان‌های تهران و گذراندن ساعات زیادی از روز در داخل منزل، در موارد اندکی که خانواده‌اش یعنی همسر و پسرش به ایران آمده‌اند، همراه آنها به گشت و گذار پرداخته است. چند سال پیش که همسر کی‌روش به ایران آمده بود، او و همسرش در تهران از کاخ گلستان بازدید کردند و به شهرهای اصفهان و شیراز هم رفتند. پسر او هم چند سال قبل به ایران آمده بود.

علاقه زیاد به کباب و پسته

غذاهای پرچرب و سنتی ایران معمولا مطابق ذائقه خارجی‌های ساکن ایران نیست اما کی‌روش در مدت زمان حضور خود در ایران رفته رفته با غذهای ایرانی اخت شده و میل زیادی برای خوردن غذاهایی مانند کباب کوبیده دارد. او همچنین به پسته ایرانی هم علاقه زیادی دارد و گاهی در جلسات و نشست‌های خودمانی با دوستان و همکاران سراغ این خشکبار محبوب را می‌گیرد.

استقبال از برنامه‌های خیریه

چندی پیش جواد نکونام مراسم خداحافظی خود را در مرکز خیریه بهشت امام رضا (ع) در محله کن تهران برگزار کرد. برای ساخت این خیریه بازیکنان تیم ملی از جمله رضا قوچان‌نژاد و جواد نکونام و همچنین کارلوس کی‌روش با کمک‌های مالی خود سهیم شدند. البته کی‌روش در موزامبیک هم چند مرکز خیریه دایر کرده است.

چطور می‌توان در تهران پرترافیک «In Time» بود؟!

سرمربی تیم ملی در طی ۶ سالی که در تهران حضور دارد، بارها و بارها به منظور شرکت در جلسات فدراسیون فوتبال و موارد دیگر مجبور به تردد در مسیرهای مختلف این شهر شده است. با توجه به خصیصه نظم و جدیتی که از او سراغ داریم، شاید در نگاه اول اینطور به نظر می‌رسید که ترافیک تهران، کارلوس را هم گرفتار خواهد کرد و او بالاخره به خاطر وقفه احتمالی در سفرهایش، لب به انتقاد می‌گشاید اما شاید کمتر کسی باور کند که کارلوس کی‌روش طی این مدت، حتی یک بار هم در هیچ جلسه از پیش تنظیم شده‌ای، دیر به محل نرسیده است!

این اتفاق حتی تعجب خبرنگاران را هم در پی دارد. او به سرعت با شرایط زندگی و تردد در تهران آشنا می‌شود و برنامه‌هایش را به گونه‌ای زمان‌بندی می‌کند که هیچ وقت دیر نرسد. روش کارلوس عجیب نیست! او فقط یک وقت همیشگی به معطلی‌های احتمالی اختصاص می‌دهد. چرا که بارها کی‌روش را در اتومبیل پارک‌شده‌اش نزدیک فدراسیون دیده‌ایم که منتظر رسیدن زمان مقرر برگزاری جلسه‌اش است. او زود می‌رسد، گاهی معطل می‌شود اما قرارش را به تاخیر نمی‌اندازد!

کرایه وسیله نقلیه حمل بار برای آوردن هدایا!

علاقه فوتبال‌دوستان به کی‌روش به قدری است که بارها در حاشیه تمرین تیم ملی، از مردم هدایایی گرفته است که عمدتا صنایع دستی ایرانی هم بودند. در سفری که کی‌روش چند سال قبل به همراه همسرش به اصفهان و شیراز داشت، میزان هدایای اهداشده به کی‌روش به قدری بود سرمربی تیم ملی برای بازگرداندن آنها به تهران نیازمند کرایه یک وسیله نقلیه برای حمل بار شد!

فیس‌بوک و اینستاگرام، محبوب‌ترین رسانه‌ها

کی‌روش نشان داده هنوز جزو کاربران فیس‌بوک است و علاقه‌ای هم به ترک عادت و ورود به اینستاگرام ندارد. کی‌روش در ماه‌های گذشته به‌ویژه در ایام پیش از مسابقات تیم ملی در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ تعداد مطالب منتشرشده خود در فیس‌بوک را باز هم افزایش داد. او در سبک جدیدش از کار، تصمیم گرفته به صورت مستقیم و از طریق شبکه‌های اجتماعی با مردم و هواداران تیم ملی ارتباط بگیرد و از اینستاگرام هم برای دادن پیغام‌های کوتاه و واکنش‌های مختلف عمدتا نسبت به موفقیت‌های بزرگ و حوادث تلخ در کشور استفاده می‌کند. کی‌روش اخیرا در رویکردی که هنوز علل کامل آن مطرح نشده، تمام دستیاران ایرانی‌اش در کادر تیم ملی را مرخص کرده و آنها دیگر به اردوهای تیم ملی دعوت نمی‌شوند.

ساعت ۲۶۴ میلیون تومانی با پرچم ایران که فقط کی‌روش آن را خرید!

در آستانه شروع جام جهانی ٢٠١٤ برزیل، شرکت ساعت‌سازی Hublot که اسپانسر این مسابقات هم بود، به اعضای تیم‌های حاضر در جام جهانی پیشنهاد ساخت ساعت با رنگ پرچم کشورشان را داد که قیمتی در حدود ٧٠ هزار دلار ( ٢٦٤ میلیون تومان ) داشت. با مطرح‌شدن این قیمت هیچ کدام از اعضای تیم ملی حاضر به تهیه ساعت گران‌قیمت Hublot نشدند و فقط کی‌روش ساعتی را با رنگ پرچم تیم ملی ایران درخواست داد تا بعد از این رقابت‌ها همواره این ساعت را در دستان سرمربی تیم ملی ببینیم.

تهیه لباس فقط از فروشگاه‌های خارج از کشور

مرد ۶۴ ساله پرتغالی با وجود گذر از دوران میان‌سالی، همچنان مانند جوان‌ها به تیپ و قیافه خود اهمیت می‌دهد. پوشش کارلوس برای حضور در محل‌های رسمی مانند فدراسیون فوتبال همواره بسیار منظم و شیک است و همین موضوع مورد توجه خبرنگاران هم قرار می‌گیرد.

کی‌روش که در اکثر روزهای سال، خارج از کشور است، همان زمان هم پوشاک مورد نیاز خود را تهیه می‌کند. البته او در مواقعی که تیم ملی سفری به کشورهای خارج از کشور داشته باشد، در همین مدت زمان کوتاه هم در خرید پوشاک خود کوتاهی نمی‌کند.

میلیونر علاقمند به استعدادیابی، محیط زیست و گردشگری

کی‌روش بدون محاسبه پاداش‌ها و هزینه‌های اضافه در بند قراردادش، برای هدایت تیم ملی فوتبال سالانه ۵ میلیارد و ۴۰ میلیون تومان دریافت می‌کند که حقوق روزانه او در حدود ۱۴ میلیون تومان خواهد بود. در کنار اینها او با پول‌هایی که طی سال‌های گذشته به دست آورده، اقدام به سرمایه‌گذاری در بخش‌های ورزشی و اجتماعی و در عین حال توریسم و گردشگری هم کرده است؛ هرچند خودش ماجرای خریدن معدن الماس و حتی جزیره و ساخت هتل در آن را تکذیب می‌کند!

البته موضوع خریدن جزیره «وامیزی» بنا بر اطلاعات دریافتی از نزدیکان و حتی صحبت‌های غیررسمی با خود او، چیزی نیست که بتوان آن را کتمان کرد.

هرچند کی‌روش هیچگاه به صورت مستقیم نمی‌گوید جزیره‌ای در آفریقا ندارد اما پیش‌تر، به خصوص زمانی که ماجرای خریدن یک معدن الماس در یک جزیره درباره او مطرح شد، گفته بود: «در مجلات و رسانه‌ها خیلی چیزها در مورد جزیره و هتل من در موزامبیک نوشته‌اند اما این طور نیست. پروژه‌های من اجتماعی است، من در نیاسا در شمال موزامبیک در زمینه ورزش و استعدادیابی سرمایه‌گذاری کرده‌ام. «پروژه خورشید» همیشه ایده من از بچگی بود و اگر بتوانم این پروژه را در موزامبیک به پایان برسانم خوشحال می‌شوم. همچنین فعالیت‌هایم در راه حفاظت از میراث فرهنگی، حفاظت از فیل‌ها و کمک به مردم است. من حتی یکی از افرادم را در راه مبارزه با قاچاقچیان چینی که درختان صد ساله را قطع می‌کردند از دست دادم. زندگی من در جنگل به دو شکل می‌گذرد؛ جایی که حیوانات با دهان بسته از سوی انسان‌ها آسیب می‌بینند و حیوانات با دهان باز به انسان‌ها آسیب می‌رسانند.»

دختر کی‌روش، همه‌کاره او!

همانطور که پیش‌تر عنوان شد، کارلوس کی‌روش از همسر نخست و سابق خود که حدود دو سال پیش درگذشت، یک دختر و یک پسر دارد. در حال حاضر دختر سرمربی فعلی تیم ملی، تقریبا مدیریت کلیه امور اقتصادی و مالی او در خارج از کشور را برعهده دارد.

درباره صلاح الدین محمدی

ای برون از وهم و قال و قیل من، خاک بر فرق من و تمثیل من رحم فرما بر قصور فهمها، ای ورای عقلها و وهم ها قطره ی دانش که بخشیدی ز پیش، متصل گردان به دریاهای خویش قطره ی علم است اندر جان من، وا رهانش از هوا و از خاک تن ای مبدل کرده خاکی را به زر، خاک دیگر را بکرده بل بشر کار تو تبدیل اعیان و عطا، کار من سهو است و نسیان و خطا سهو و نسیان را مبدل کن به علم، من همه خلمم مرا کن صبر و حلم با تقدیم سلام و احترام صلاح الدین محمدی، معلم رابط کودکان با نیازهای ویژه، دکترای علوم تربیتی گرایش مدیریت آموزشی اهل استان کردستان شهر سنندج تا 9 سالگی بینای کامل، و بر اثر انفجار مین تبدیل شده به نابینای کامل بارزترین صفات شخصیتی: صبوری، منطقی، برونگرا، احترام به فرد مقابل بدون هر پیشفرض ذهنی فعالیت علمی: ترجمه ی یک کتاب در زمینه ی روش تحقیق مقدماتی با همکاری یکی از اساتید دانشگاه تهران علاقه مندیها: مطالعه مهمترین فعالیت من: در ظمینه های شعر، داستان و رمان، تاریخ، و از منابع تخصصی روش تحقیق تا حدی اهل موسیقی، هنرآموز پیانو و سنتور سایر فعالیتها، سابقه ی عضویت، بازرسی و ریاست در انجمن نابینایان و کمبینایان کردستان، رئیس مستعفی هیات ورزشهای نابینایان و کم بینایان استان کردستان، رئیس خانه نور ایرانیان بصیر شعبه کردستان راه ارتباطی با بنده : email: salah.m1394@gmail.com لذت انعام خود را وا مگیر، نقل و باده و جام خود را وا مگیر ور بگیری کییت جستوجو کند؟ نقش با نقاش چون نیرو کند؟ منگر اندر ما مکن در ما نظر، اندر اکرام و سخای خود نگر حضرت مولانا
این نوشته در اجتماعی, ورزش ارسال و , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

26 پاسخ به عمومی: زندگی خصوصی کارلوس کی-روش در ایران

 1. 1
  کامبیز کامبیز says:

  سلام دکی.
  نیست در آخر کسی فریادرس.
  جز صلاح الدین صلاح الدین و بس.
  عالی بود. مرسی

 2. 2

  درود. کاریزمای این شخص رو خیلی دوست دارم! بسیار ممنون از این پست زیبا

 3. 3
  حمیدرضا آب روشن says:

  سلام متن جالبی بود داشتم شناسنامت رو میخوندم که دیدم مدیریت آموزشی خوندی من هم مدیریت آموزشی تو علامه میخونم و میخوام تو ارشد برم تکنولوژی به دلیل علاقه ای که به تکنولوژی و کامپیوتر دارم میخواستم نظرت رو بدونم و اگه بشه یه راه ارتباطی هم بدی خیلی خوب میشه و این که ر مورد آینده ی شغلی مدریت آموزشی و تکنولوژی بیشتر توضیح بدی ممنون میشم

  • 3.1

   سلام بر جناب آب روشن
   اولا بسیار ممنونم از حضور گرمت در این پست
   ثانیا در مورد مدیریت و تکنولوژی آموزشی باید حضور با سعادتت عرض کنم, ماهیت هر دو رشته از نظر شغلی و عملیاتی به گونه ای است که فرد بینا در آن موفقتر است. چرا که در چارت درسی تکنولوژی دروسی وجود دارد که اساسا دیداری بوده و نیاز به بینایی دارد. برای مثال دروسی مانند اصول عکاسی, تولید فیلمهای آموزشی, رادیو و تلوزیون آموزشی و حتی اصول طراحی پیامهای آموزشی که بخشی از آن پیامهای تلوزیونی است, همه به بینایی احتیاج دارد. و احساس می کنم این رشته برای نابینایان ستاره دار یعنی ممنوع باشد.
   البته هیچ کاری غیر ممکن نیست.
   و در مورد بازار کار این رشته هم اطلاع زیادی ندارم و اگر به آن به عنوان یک میان رشته ای نگاه کنیم شاید زیاد بازار بدی به ویژه در بخش خصوصی نداشته باشد.
   و اما در مورد مدیریت آموزشی باید عرض کنم که رشته ی کارشناسی و دکتری خودم همین رشته بوده و از نظر خواندن هیچ مشکلی ندارد اما از نظر شغلی آن هم به گونه ای است که بینایی نقش بسزایی در موفقیت شما دارد چون شما بهتر از من می دانید که یکی از وظایف اصلی هر مدیر نظارت و در واقع مدیریت منابع انسانی و غیر انسانی در اختیار اوست. و اگر این وظایف با بینایی انجام گیرد بدون شک نتایج آن بهتر خواهد بود.
   البته بماند که مشاغل رشته ی مدیریت هم, فقط به مدیریت محدود نشده و از نظر علمی پتانسیل آن را دارد که در مشاغلی چون کارشناس آموزشی, معلمی و حتی مشاور تحصیلی مشغول گردید.
   با این همه بهترین تصمیم درست را شما می گیرید چون شما بهتر از هر کس دیگری به توانایی, علایق و ویژگی های فردی خود آگاه هستید.
   در پناه او شاد باشید

 4. 4
  شادمهر says:

  درود فراوان و تشکر بسیار دارم از شما
  آقا صلاح الدین مَرد اهل علم بسیار خوشنودم از آشنایی با شما هم نوع فرهیخته
  و من با وجود این که سال های زیادی هست که از فوت بال دوری می کنم ،ولی این مطلب برام جالب بود سپاس

  • 4.1

   درود بر شادمهر جان
   این نظر لطف و مرحمت شماست که ما را مورد مهر بیکران خود قرار می دهید.
   این مطلب فقط بهانه ای بود که با دوستان گپ و گفتی داشته باشم.
   در انتها هم ضمن تشکر بسیار از حضور سبزت شما را به یگانه دادار هستی می سپارم.

 5. 5
  سعید says:

  درود وسپاس از مطالب شما ارادت فراوون.

 6. 6

  درود بر دوست خوبم جناب محمدی. خوشحالم که بار دیگر مطلبی مفید و ارزشمند از شما خواندم. مقدمۀ ابتدایی خودتون بیشتر به دلم نشست. واقعا که سرشار از محبت احساس و لطفی. همیشه سالم و سعادتمند باشی دوست خوبم.

  • 6.1

   درود بر برادر بزرگوارم عمو حسین گل گلاب و دوست داشتنی محله
   بسیار خوشحالم که با بهانه و بی بهانه, بنده نوازی می فرمایید و با الطاف خویش و مهر بیکرانت دلهایمان را سیراب و شیدا می کنید.
   همانطور که در اول متن هم حضور دوستان عرض کردم این پست فقط بهانه ای بود که بار دیگر به عزیزان بگویم که همچنان هستم و مانند روحی هستم که نمی تواند با دنیای زنده گان ارتباط برقرار کند و تشنه ی آن است. و چون من هم مطلب قابل عرضی نداشتم لذا نمیدانستم که چگونه این زمستان فراق را طی کنم و به بهار وسال شما برسم که این مطلب را در اینترنت دیدم و بهانه را یافتم.
   به قول شیخ بهایی
   هر در که زنم صاحب آن خانه تویی تو
   هر جا که روم پرتو کاشانه تویی تو
   در میکده و دیر که جانانه تویی تو
   مقصود من از کعبه و بتخانه تویی تو
   مقصود تویی کعبه و بتخانه بهانه
   باز هم بسیار سپاس گزارم که پستهای با ربط و بی ربط مرا نیز لایق دانسته و برادری می کنید.
   در پناه خرد خرم زی

 7. 7

  سلاااااااام بر جناب صلاحالدین!
  درسته که خیلی به کِیرُش علاقه نداشتم اما پیدا شد خب!
  ممنونم.
  میگم انگاری دیگه سرمربی نیستااا!
  انگاری رفته از ایران.
  اوووووه هفتا زبون بلده خارجکی!
  من هنو انگلیسی نتونستم یاد بگیرم خخ!
  آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی و ایتالیایی که خیلی سخخخختند!
  حالا انگلیسی و پرتغالی رو از بچه گی یاد گرفته. چارتا دیگه رو چطور!
  میگم عجب خوشسلیقه هم هستشاا!

 8. 8
  احمد عبدالله پور احمد عبدالله پور says:

  سلاااام و درووود بر دکتر محمدی گرامی
  خوبید که به لطف یزدان دادآفرین
  خب پستتون که عالی بود
  اصلاً فکر نمیکردم این کارلس خان این قد خوش مشرب و خوش پوش و این قد نسبت به ایران ارق ملی داشته باشه
  به هر حال مرسی بابت این پست و مرسی که این مطالب رو با ماها به اشتراک گذاشتید
  روزتون خوش و خدا نگهدار

 9. 9

  سلام.
  خیلی جالب بود آقای دکتر.
  در خصوص کیروش بحث زیاده، اما کارنامه موفقش اجازه نمیده اونطور که باید و شاید، نقدش کرد.

  • 9.1

   درود بر امیر عزیز
   اولا سپاسگزارم که پست بنده را لایق دونستید و مورد مرحمت خود قرار دادید

   ثانیا خودم احساس کردم که پا توی کفش شما کردم و بی ادبی نمودم
   که اگر چنین است بابت این موضوع صمیمانه عذر میخوام
   ثالثا آنطور که من با دانش ناقص خودم از فوتبال فهمیدم, احساس می کنم جناب کی-روش یک مربی کاملا حرفه ای و نتیجه گرا است و و برای رسیدن به نتیجه ی دلخواه خود از همه فوت و فنهای فوتبالی از جمله کشف استعدادهای ایرانی در خارج از کشور استفاده می کند.
   و انصافا از این روش و طریق هم تا حالا نتیجه گرفته و موفق بوده است.
   و آنقدر حرفه ای که در قرارداد خود بحث راننده ی شخصی را نیز فراموش نکرده است.
   بقیه اش هم با خدا
   در پناه یگانه عادل هستی آرام باشید

 10. 10

  سلام جناب دکتر، ممنون از این مطلب زیبا، لذت بردم، روزتون مبارک.

 11. 11
  ابراهیم رحمانی فرد says:

  سلام آقای محمدی ممنون و سپاس از پست جالب تون
  موفق باشید

 12. 12
  فرشته says:

  درود بر شما و سپاااااس فراوان بابت انتشار این پست بسیااااار جالب و خواندنی.
  موفق و شاد باشید

 13. 13
  گوشه نشین says:

  سلام آقای دکتر خواندن این متن برای من بسیار جالب بود تا کنون فقط میدانستم که کیروش فقط سرمربی تیم ملی است وبا خواندن زندگی نامه او من را عمیقاً در فکر فرو برد.. از شما چهپنهان آرزو کردم که ای کاش من هم جای او بودم البته شما بهتر میدانید که آرزوی محال محال نیست خب تا آرزوهای محا دیگری بسرم نزده از خدمت مرخص بشوم موفق باشید بیش از پیش…

  • 13.1

   درود بر گوشه نشین عزیز
   من هم حضور سبز شما را در این پست ارج می نهم و این را بدان که آرزو بر جوانان عیب نیست دوست گلم
   به امید جامه ی عمل پوشیدن تمام آرزوهای زیبا و انسانی شما و دوستان گل
   دست پر مهر او بر سرت
   مهر جانان خود در برت پ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *