روی خط تکنولوژی. همراه با آخرین اخبار جهان فناوری

سلااام به هم محلی های عزیز در این روز های گرم سومین ماه فصل بهار.
آرزو میکنم هر جای این سرزمین که هستین، حال و روزتون خوب و خوش باشه.

امروز نیز سی خبر از آخرین اخبار دنیای تکنولوژی و فناوری که
توسط ستون دکه خبر وبسایت نابینایان پکتوس
گرداوری شده است، تقدیم شما عزیزان می شود.

واناکریپت بلای جان ۲۰۰ کاربر ایرانی؛ خطر در کمین است

بد افزار جدیدی با نام WannaCrypt تا به امروز ۲۰۰ کاربر ایرانی را قربانی خود کرده است.

به گزارش زومیت، بر اساس اعلام مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای (مرکز ماهر)، در روزهای اخیر باج افزاری تحت نام واناکریپت (WannaCrypt) با قابلیت خود انتشاری در شبکه ی کشورها منتشر و شایع شده است. بر اساس رصدهایی که در کشور توسط مرکز ماهر انجام شده، این بدافزار در سطح شبکه ی کشور ما نیز ردیابی شده است.

تا این لحظه بیش از ۲۰۰ قربانی این باج افزار در کشور مشاهده شده است که بیشتر این آلودگی ها در مراکز پزشکی و سلامت قرار دارد. در این راستا اقدام برای جلوگیری از انتشار باج افزار و کاهش خسارات ناشی از آن، از سوی تیم های امداد و نجات مرکز ماهر با نام مراکز آپا مستقر در استان هایی کشور در حال انجام است.

این حمله را می توان بزرگ ترین حمله آلوده کردن به باج افزار نامید که تاکنون انجام شده است. این باج افزار به نام های مختلفی همچون WannaCry ،Wana Decrypt0r ،WannaCryptor و WCRY شناخته می شود. واناکریپت همانند دیگر باج افزار ها دسترسی قربانی به کامپیوتر و فایل ها را سلب و برای بازگرداندن دسترسی درخواست باج می کند.

باج افزار مذکور برای پخش شدن از یک کد اکسپلویت متعلق به آژانس امنیت ملی آمریکا به نام EternalBlue استفاده می کند که مدتی پیش توسط گروه shadowbrokers منتشر شد. این کد اکسپلویت از یک آسیب پذیری در سرویس SMB سیستم های عامل ویندوز با شناسه ی MS17-010 استفاده می کند. در حال حاضر این آسیب پذیری توسط مایکروسافت مرتفع شده است؛ اما کامپیوتر هایی که به روزرسانی مربوطه را دریافت نکرده اند، نسبت به این حمله و آلودگی به این باج افزار آسیب پذیر هستند.

با توجه به فعالیت این باج افزار در کشور ما، لازم است جهت پیشگیری از آلودگی به آن، مدیران شبکه نسبت به به روزرسانی سیستم های عامل ویندوز و تهیه کپی پشتیبان از اطلاعات مهم خود در اسرع وقت اقدام کنند.

ایرانسل تاکسی‌ های فرودگاه امام را به اینترنت مجهز کرد

تاکسی های فرودگاه امام خمینی توسط ایرانسل به اینترنت همراه این شرکت متصل شدند.

به گزارش زومیت، ایرانسل در گام اول اینترنت دار کردن تاکسی های فرودگاهی کشور، تاکسی های فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران را به اینترنت پرسرعت نسل ۳ تا ۴.۵ مجهز کرد.

در این طرح ۸۰ دستگاه تاکسی VIP فرودگاه بین المللی امام خمینی به اینترنت همراه ایرانسل مجهز شدند تا مسافران این فرودگاه، در زمان سفر با این خودروها بتوانند از اینترنت استفاده کنند.

البته بر اساس اعلام ایرانسل، مسافران این تاکسی ها می توانند از رانندگان سیم کارت، شارژ و مودم خریداری کنند.

قرار است ایرانسل در گام بعدی، تمام تاکسی های فرودگاه های کشور را تحت پوشش اینترنت خود قرار دهد تا مسافران بتوانند در این فرودگاه ها از اینترنت رایگان استفاده کنند.

لوازم خانگی ال جی الکترونیکس با قابلیت سازگاری با Google Home معرفی شد

لوازم خانگی ال جی الکترونیکس که قابلیت اتصال به شبکه داخلی خانه را دارند، اکنون با دستیار صوتی گوگل نیز سازگار شده تا کاربری و استفاده راحتی را برای مصرف کنندگان فراهم کند.

به گزارش گجتنیوز، در کنفرانس خبری اخیر گوگل، لوازم خانگی هوشمندی توسط شرکت ال جی معرفی شد که کاملا با دستیار صوتی گوگل سازگار هستند و پیشرفته ترین اتصال و راحتی در استفاده را در بین لوازم خانگی هوشمند در اختیار کاربر می گذارند. لوازم خانگی ال جی الکترونیکس با قابلیت سازگاری با Google Home در ماه جاری در راستای طرح محصولات هوشمند اینترنتی این برند کره ای، در آمریکا عرضه خواهد شد. این محصولات شامل ماشین لباس شویی و خشک شویی سری LG SIGNATURE، یخچال، اجاق گاز، تصفیه کننده و تهویه هوا و ربات جاروبرقی می شود.

قابلیت های لوازم خانگی ال جی الکترونیکس سازگار با Google Home

با وجود Google Home کاربران به تمام امکانات متنوع دستیار صوتی گوگل به وسیله لوازم خانگی دسترسی دارند. سازگاری این وسایل با دستیار صوتی گوگل علاوه بر مزیت های چشمگیر، کاربری لوازم خانگی را نیز بهبود می بخشد. به عنوان مثال، کاربران می توانند زمان باقی مانده از شستشو را روی ماشین لباسشویی LG SIGNATURE مشاهده کنند، به یخچال LG SIGNATURE خود بگویند یخ بیشتری تولید کند و یا با Google Home در هر کجای خانه به وسیله یک دستور صوتی ساده میزان دمای هوا را با استفاده از تهویه  هوای ال جی تنظیم کنند.

کنفرانس اخیر گوگل شامل نمایش اتصال و کاربری راحت تصفیه هوای ال جی با Google Home بود. با یک دستور صوتی ساده، کاربران می توانند تنظیمات تصفیه کننده هوا را تغییر داده و همچنین دستیار صوتی گوگل در لحظه میزان کیفیت هوا را نشان داده و به صورت کلامی نیز آن را اعلام می کند.

آقای سونگ دائه هیون (Song Dae-hyun) رئیس بخش لوازم خانگی ال جی الکترونیکس می گوید: همکاری ما با گوگل نشان می دهد که چقدر راحت می توان خانه یک نفر را به وسیله لوازم کاربرپسند و قابل دسترس، هوشمند کرد. لازم نیست برای طراحی خانه هوشمند خود از علم پرتاب موشک آگاه باشید. ما به دنبال این هستیم که روابط کاری خود را با گوگل و دیگر نوآوران در این بازار پویا توسعه داده و خانه هوشمند را تبدیل به واقعیتی برای همه کنیم.

لوازم خانگی LG SIGNATURE اولین محصولاتی هستند که از دستیار صوتی گوگل و Google Home پشتیبانی می کنند. این محصولات بر اساس قولی که برند LG به کاربرانش داده است، نوآوری را در قالب برترین فناوری های دنیا و مدرن ترین طراحی در جهان و با جزئیات دقیق، در اختیار کاربران فهیم خود قرار می دهد. همچنین ال جی امکان سازگاری با Google Home در وسایل تحت برند خود مثل +LG Hom-Bot Turbo و تهویه هوای هوشمند را فراهم کرده است و در آینده نیز قصد دارد دامنه این محصولات را گسترده تر کند.

کره ی جنوبی؛ در حال ساخت شهرک مخصوص خودروهای خودران

باتوجه به اهمیت شرکت های خودروسازی در کره ی جنوبی که با جدیت بحث فناوری خودران را دنبال می کنند؛ به زودی شهرکی برای آزمودن خودروهای آن ها در سئول افتتاح خواهد شد.

به گزارش زومیت، ابعاد این شهر بسیار بزرگ تر از یک پیست معمولی است و شرایط مختلف یک منطقه ی مسکونی را فراهم می کند. این محل از پائیز امسال، خانه ی خودروهای خودران کره ای خواهد بود. اکنون برندهای هیوندای، کیا و سامسونگ بر پیشبرد فناوری رانندگی خودکار متمرکز شده اند و از اجرای طرح شهرک تست خودروهای خودران در سئول استقبال کرده اند. هزینه ی ساخت این محل، نزدیک به ۱۰ میلیون دلار برآورد می شود.

آزمایش خودروهای خودران در چنین شهرکی، علاوه بر تأمین امنیت شهروندان و جلوگیری از تست این فناوری در معابر عمومی، امکان ایجاد سناریوهای مختلف را فراهم می کند. به عنوان مثال، می توان در بخشی از شهرک، انواع ترافیک یا تصادفات را شبیه سازی کرد. این درحالی است که دولت کره ی جنوبی همکاری بسیار خوبی با توسعه دهندگان سیستم های خودران دارد و از یک سال پیش، اجازه ی تست خودروهای مجهز به این فناوری در معابر عمومی را صادر کرده است.

ابعاد این شهر، بیش از ۳۶ هکتار (معادل ۳۶۰ هزار متر مربع) است و بزرگ ترین نمونه  جهان در نوع خود خواهد بود. فاز اول این مجموعه که در آبان ماه سال جاری به بهره برداری می رسد، شامل چندین خیابان  اصلی و اتوبان  است؛ اما تا چند ماه بعد، صاحب کوچه های فرعی، بلوک های ساختمانی، منازل مسکونی، خطوط اختصاصی اتوبوس و دیگر چالش های یک شهر واقعی خواهد بود.

پروژه هایی مشابه شهرک سئول، در ایالت کالیفرنیا و دیگر نقاط جهان در دست احداث هستند. ضمن اینکه آزمودن خودروهای مجهز به فناوری خودران، در معابر عمومی شهرهای ایالت میشیگان، نوادا و آریزونا، مجاز اعلام شده است و شرکت های فعال، پس از تعریف طرح خود برای مراجع ذی ربط و کسب مجوز، می توانند خودروهای خود را در شهرهای این ایالات آزمایش کنند.

کوالکام شارژ بی سیم برای خودروهای الکتریکی را به نمایش گذاشت

کوالکام در راستای تلاش های خود برای ورود به بازار خودروهای الکتریکی، اطلاعاتی در مورد آزمایش های خود روی شارژ بی سیم خودروی الکتریکی منتشر کرد.

به گزارش زومیت، شرکت کوالکام پنج شنبه اعلام کرد نشان داده است خودروهای الکتریکی چطور می توانند به صورت بی سیم در حین رانندگی شارژ شوند. این تکنولوژی به عقیده ی برخی  افراد موجب تسریع روند همه گیر شدن خودروهای خودران خواهد شد.

سازنده تراشه های موبایل اعلام کرد یک آزمایش موسوم به «شارژ پویا» در جاده ای در فرانسه انجام داده است. در این آزمایش دو خودروی رنو کانگو روی پدهای جاسازی شده در کف جاده حرکت کرده اند که این پدها توانایی شارژ باتری خودرو در حین حرکت با سرعت بالا، با توانی بالغ بر ۲۰ کیلووات دارند.

کارشناسان باور دارند خودروهای خودران آینده، الکتریکی خواهند بود و لذا باید روشی برای شارژ آن ها بدون دخالت انسان توسعه داده شود. شارژ بی سیم حوزه مهمی برای سازندگان خودرو , تأمین کنندگان آن ها و استارتاپ هایی مانند xChargepoint است.

شرکت کوالکام که در حال حاضر تراشه های مورد استفاده ی سازندگان گوشی های اندروید و هم چنین اپل را تأمین می کند در حال تلاش برای تبدیل شدن به بزرگ ترین تأمین کننده ی بازار در حال رشد تراشه های خودرو است. در همین راستا این شرکت در حال تلاش برای خرید «NXP Semiconductors» با مبلغ ۳۸ میلیارد دلار است. در حال حاضر مقامات اروپایی در حال بررسی این معامله هستند و تا ۹ جولای به انجام و یا عدم انجام آن رأی خواهند داد. در صورت نهایی شدن، این بزرگ ترین خرید کوالکام تا به امروز خواهد بود.

شارژ وسایل نقلیه یکی از بازارهایی است که کوالکام برای کاهش وابستگی خود به بازار رو به افول گوشی هوشمند می تواند در آن سرمایه گذاری کند. مدیرعامل این شرکت مدتی پیش در اظهار نظری اعلام کرده بود بازار خودرو و بازار اینترنت اشیاء یک فرصت بزرگ برای کوالکام هستند.

از اندروید در اتومبیل های آتی شرکت آئودی و ولوو استفاده خواهد شد

به زودی شاهد استفاده از اندروید در اتومبیل های آتی شرکت آئودی و ولوو خواهیم بود. یکی از مهمترین فاکتورهای دستیابی به این هدف، بهبود هوش مصنوعی دستیار گوگل است.

به گزارش گجتنیوز، گوگل مدت هاست تصمیم گرفته اندروید را تبدیل به سیستم عاملی قدرتمند برای اتومبیل  های هوشمند کند. منظور از یک سیستم عامل کامل برای خودرو، کارکرد صحیح و بی ‎نقص آن بدون نیاز به یک گوشی هوشمند است. این شرکت چند روز پیش و قبل از آغاز کنفرانس I/O خود اعلام کرد برای توسعه استفاده از اندروید در اتومبیل های هوشمند آینده با شرکت های آئودی و ولوو همکاری خواهد کرد. این شرکت ها اکنون در حال توسعه سیستمی مبتنی بر اندروید 7.0 نوقا برای اتومبیل های خود هستند.

صفحه نمایش لمسی و اصلی اتومبیل و همچنین داشبورد دیجیتال در پشت فرمان، از نسخه اندروید تغییر یافته به دست این دو اتومبیل ساز قدرت خواهند گرفت. قرار است تا سرویس هایی همچون دستیار گوگل به فرمان ها و اپلیکیشن های عادی موجود بر روی اندروید اتو (Android Auto) اضافه شوند. مهمترین کاربرد استفاده از اندروید در اتومبیل های آتی شرکت آئودی و ولوو امکان کنترل اعمال پایه ای در خودروها همچون سرویس های گرمایشی و سرمایشی، موقعیت صندلی ها و همچنین باز و بسته کردن پنجره ها خواهد بود. بر اساس گفته های گوگل قرار نیست کنترل قسمت هایی حیاتی و بسیار مهم همچون ترمزها به دست سیستم عامل موبایل این شرکت سپرده شوند.

طبق اخبار منتشر شده، طی دو سال آینده شاهد استفاده از اندروید در اتومبیل های ولوو خواهیم بود و این شرکت تا آن زمان نسخه اندروید سفارشی سازی شده خود را عرضه خواهد کرد. البته حضور اندروید در اتومبیل های آئودی به مراتب زودتر اتفاق خواهد افتاد، چرا که این شرکت تصمیم گرفته ورژن مخصوص خود را در طرح مفهومی آئودی کیو 8 (Audi Q8) معرفی کند.

از زمانی که اندروید اتو معرفی شد، گوگل تصمیم گرفت در آینده ای نزدیک سیستم عامل خود را به اندازه ای توسعه دهد که قادر باشد تمامی امکانات جانبی و مخصوصا قابلیت ها و آپشن های سرگرم کننده یک اتومبیل را به دست بگیرد. فعالیت اساسی گوگل در این زمینه از سال 2014 آغاز شد و این شرکت تصمیم گرفت اندروید اتو را تبدیل به سیستم عاملی بی نیاز از گوشی های هوشمند کند.

هدف اصلی گوگل از توسعه اندروید در اتومبیل ها در مازراتی جیبلی نمایش داده شد

گوگل هدف نهایی خود برای استفاده از اندروید در اتومبیل ها را در کنفرانس I/O سال گذشته نمایش داد. در این نمایشگاه شاهد یک دستگاه اتومبیل مازراتی جیبلی بودیم که در داشبورد آن یک صفحه نمایش لمسی 15 اینچی با رزولوشن 4K به کار رفته بود. به لطف ورژن اندروید به کار رفته در این سیستم هوشمند این خودرو راننده می توانست به همه چیز، از کنترل رادیو گرفته تا کنترل سیستم های گرمایشی، سرمایشی و تهویه مطبوع دسترسی داشته باشد.

این نخستین باری نیست که شاهد تلاش به منظور استفاده از اندروید در اتومبیل های یک شرکت بزرگ هستیم. در ابتدای سال جاری گروه فیات کرایسلر (گروه مادر برند مازراتی) و شرکت گوگل با یکدیگر اعلام همکاری کردند. هدف از همکاری این دو شرکت، ساخت یک سیستم جدید با ادغام اندروید 7.0 نوقا گوگل و همچنین سیستم Uconnect خود فیات کرایسلر اعلام شد.

توسعه اندروید در اتومبیل ها

گوگل در آن زمان اعلام کرد سیستم توسعه یافته این شرکت در همکاری با فیات کرایسلر، به صورت متن باز ارائه شده و مخصوصا مشکلی برای کار با اندروید اتو و اپل کار پلی (CarPlay) ایجاد نخواهد کرد. به گفته مهندسین شرکت گوگل، کاربران همچنان می توانند در سیستم هوشمند اتومبیل خود اولویت را با اپل کار پلی قرار دهند و سیستم جدید اختلالی در کارکرد آن ایجاد نخواهد کرد. به گفته شرکت ولوو نیز با توسعه سیستم اندرویدی جدید، مشکلی در عملکرد سیستم کار پلی پیاده سازی شده در اتومبیل  های این شرکت ایجاد نخواهد شد.

ارسال پست در اینستاگرام با کامپیوتر به کمک مرورگر کروم

ارسال پست در اینستاگرام با کامپیوتر در حالت طبیعی به دلیل محدودیت های سخت گیرانه اینستاگرام درباره رابط کاربردی برنامه نویسی این شبکه اجتماعی ممکن نیست، اما در مرورگر کروم می توان راهکاری برای آن ارائه کرد.

به گزارش گجتنیوز، راه های مختلفی برای دسترسی به شبکه اجتماعی اینستاگرام وجود دارد. به عنوان نمونه کاربران می توانند از طریق مرورگر وب و یا اپلیکیشن ویندوز 10 اینستاگرام در این شبکه اجتماعی به گشت و گذار بپردازند. با این وجود، تنها راه قرار دادن پست در اینستاگرام، استفاده از اپلیکیشن موبایل اندروید و یا آی او اس آن است.

اما با استفاده از یک ترفند جالب می توان به ارسال پست در اینستاگرام با کامپیوتر پرداخت. تنها کافی است مرورگر ویندوز خود را از حالت دسکتاپ به حالت موبایل تغییر دهید. روش انجام این کار را در چند مرحله ذکر می کنیم.

مرحله اول

اینستاگرام را در مرورگر خود باز کرده و از لاگین بودن به این شبکه اجتماعی مطمئن شوید. اکنون به مسیر View > Developer > Developer Tools بروید. البته می توان این کار را به کمک میانبرهای کیبورد نیز انجام داد. کافی است در ویندوز کلیدهای ترکیبی Ctrl + Shift+ I و در مک کلیدهای ترکیبی Cmd + Alt + I را فشار دهید.

مرحله دوم

اکنون با استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl + Shift + M در ویندوز و کلیدهای ترکیبی Cmd + Shift + M در مک، باید به حالت نمایش موبایل تغییر وضعیت داد. برای ارسال پست در اینستاگرام با مرورگر می بایست Developer Tools را باز نگه دارید تا بتوانید در رابط کاربری موبایل باقی بمانید. با بستن این بخش، به خاطر بازگشت به حالت دسکتاپ، امکان ارسال پست در اینستاگرام با کامپیوتر وجود نخواهد داشت.

اکنون باید به همان رابط کاربری که در اپلیکیشن اینستاگرام درون گوشی موبایل اندرویدی و یا آیفون مشاهده می کنید دسترسی داشته باشید. کافی است بر روی آیکون دوربین کلیک کرده و سپس عکس دلخواه خود را از کامپیوتر انتخاب و بارگذاری کنید.

مرحله سوم

بعد از انتخاب و پیش از ارسال پست در اینستاگرام با کامپیوتر ، می توانید جهت عکس را تغییر داده و آن را به حالت تمام عرض و یا مربع کامل در بیاورید. با استفاده از این متد به منظور اشتراک گذاری پست در اینستاگرام با کامپیوتر ، به هیچ یک از ابزارهای ویرایش تصویر و یا فیلترها دسترسی نخواهید داشت.

البته حین ارسال پست به این روش، مشکلی از بابت ویرایش تصاویر نخواهید داشت، چرا که ابزارهای ویرایش تصویر ویندوز به مراتب بیشتر از ابزارهای موبایلی هستند. به عنوان نمونه باید به فتوشاپ اشاره کرد که جامع ترین ابزار ویرایش عکس برای چنین مقاصدی محسوب می شود. در ادامه بر روی دکمه Next کلیک کرده و در صفحه بعد کپشن مرتبط با این عکس را بنویسید.

مزایا و معایب ارسال پست در اینستاگرام با کامپیوتر

با وجود شگفت آور بودن این روش برای کاربرانی که اغلب روز را در پای دسکتاپ می گذارنند، ممکن است برخی دیگر از کاربران علاقه ای نسبت به استفاده از آن نداشته باشند. تعداد زیادی از کاربران وابستگی خاصی به استفاده از فیلترهای داخلی و ابزارهای ویرایش تصویر خود اینستاگرام دارند و هچوقت عکس خود را بدون ویرایش توسط آن ها ارسال نمی کنند.

از طرفی دیگر، تعداد زیادی از کاربران همواره تصاویر را با دوربین گوشی موبایل خود ثبت و آن ها را برای ویرایش به کامپیوتر منتقل می کنند. تا پیش از این، کاربران مجبور بودند بعد از ویرایش عکس ها با ابزارهایی همچون فتوشاپ، آن ها را مجددا به گوشی موبایل خود منتقل کرده و با استفاده از اپلیکیشن اندروید و یا آی او اس بارگذاری کنند. اما اکنون نیازی به انجام مرحله سوم نیست و می توان بعد از ویرایش، مستقیما به ارسال پست در اینستاگرام با کامپیوتر پرداخت.

آپدیت تلگرام: ویدیو مسیج، سایت تلسکوپ، پرداخت از طریق ربات و پلت فرم Instant Views

آپدیت جدید تلگرام سر انجام با شماره نسخه ۴ منتشر شد که در آن شاهد اضافه شدن ویژگی جذاب ویدیو مسیج، پرداخت در ربات ها، پلت فرم Instant Views و راه اندازی وب سایت تلسکوپ هستیم.

به گزارش زومیت، بعد از آپدیت مهم تلگرام یعنی تماس صوتی در نسخه ی ۳.۱۸، مدتی بود که شاهد سکوت خاصی از تلگرام بودیم. در نهایت اما نسخه جدید این اپلیکیشن با پرش به شماره نسخه ۴ منتشر شد و مثل همیشه، شاهد اضافه شدن ویژگی های کاربردی و خوبی در آن بودیم. در ادامه شما را با جزییات این بروزرسانی آشنا خواهیم کرد.

Video messages: ارسال پیام های ویدیویی

Video messages یک ویژگی جالب و جذاب است که در این نسخه از تلگرام در دسترس عموم قرار گرفته است. ویدیو مسیج عملکردی مشابه با ویس مسیج دارد، با این تفاوت که این بار می توانید توسط دوربین جلو یا عقب از خود ویدیو تهیه و ارسال کنید. این ویژگی با آیکون Voice Message ادغام شده است. در حالت عادی آیکون میکروفون در کنار باکس نوشتاری تلگرام وجود دارد که با لمس طولانی آن می توانید اقدام به ضبط و ارسال ویس کنید. با آپدیت تلگرام خود به آخرین نسخه، می توانید با یک لمس کوتاه روی این آیکون، آن را با آیکون ویدیو مسیج جابجا کنید. حال همانند ویس مسیج، کافی است روی این آیکون لمس طولانی انجام دهید تا پنجره ای دایره ای شکل در مرکز صفحه ظاهر شود و شروع به ضبط ویدیو از شما کند.

ضبط بدون نگه داشتن انگشت: ویژگی جالبی که در ویدیو مسیج وجود دارد و البته به ویس مسیج هم اضافه شده است، امکان ضبط بدون نگه داشتن انگشت روی صفحه است. پیش از این برای آنکه یک ویس را ضبط کنید باید در تمام طول صحبت، انگشت خود را روی آیکون میکروفون نگه می داشتید. از این پس می توانید بعد از شروع ضبط، با کشیدن انگشت خود به سمت بالا (آیکون قفل) حالت ضبط را به صورت خودکار تبدیل کنید و در انتها با لمس گزینه Stop آن را ارسال کنید. در صورتی که ویدیو مسیج را به این شیوه ارسال کنید، می توانید قبل از ارسال، بخش دلخواهی از ویدیو را انتخاب و سپس ارسال کنید.

پخش شناور ویدیو مسیج: پیام های ویدیویی ارسالی در نسخه ۴ تلگرام دارای یک ویژگی جالب هستند. زمانی که یک ویدیو مسیج را پخش کنید و سپس صفحه را اسکرول کنید یا حتی از صفحه چت خارج شوید، پخش پیام ویدیویی به صورت یک پنجره شناور روی صفحه ادامه خواهد داشت. به کمک این ویژگی می توانید پیام های طولانی را پخش کنید و همزمان با چک کردن یک چت یا کانال دیگر، آن را مشاهده کنید.

– حداکثر زمان ضبط ویدیو مسیج ۱ دقیقه است و ویدیوی ضبط شده در قالب دایره ای شکل برای شخص مقابل ارسال می شود.

– ویدیوی ارسالی مانند GIF خواهد بود و ویژگی پخش خودکار و پشت سر هم دارد. اما علاوه بر این، این پیام صدادار خواهد بود و شخص مقابل می تواند با لمس آن، صدای ضبط شده در ویدیو را نیز بشنود که امکانی بسیار جالب و کاربردی محسوب خواهد شد.

– امکان غیرفعال سازی پخش خودکار ویدیو مسیج در تنظیمات تلگرام تعبیه شده است تا در صورت عدم تمایل به این موضوع آن را غیر فعال کنید.

– به کمک این ویژگی جذاب و کاربردی، از این پس می توانید پاسخ دوستان خود را به شکل ویدیویی ارسال کنید. اگرچه این امکان جایگزین Video Call نخواهد بود؛ اما می تواند تا حدودی تجربه ی مکالمه ی تصویری را نیز برای شما مهیا کند.

Telescope: وب سایت اختصاصی نمایش ویدیو مسیج

Telescope دومین تجربه ی تلگرام در راه اندازی وب سایت های مجزا اما مرتبط با تلگرام است. پیش از این شاهد وب سایت کاربری http://telegra.ph از سوی این تیم بودیم که به کمک آن هر شخصی می توانست بدون نیاز به ساخت یک بلاگ یا وب سایت ، مطلبی بنویسد و به صورت telegra.ph/yourname منتشر کند که البته بعد از مدت کوتاهی از دسترس خارج شد. حال دومین وب سایت تلگرامی با عنوان Telescope و با آدرس Telesco.pe ارائه شده است که ارتباط مستقیمی با ویژگی «ویدیو مسیج» دارد. این وب سایت کارکرد جالبی دارد. کافی است آیدی یک کانال را در ادامه ی آدرس این سایت وارد کنید تا با صفحه ای مواجه شوید که تمام ویدیو مسیج های ارسال شده در آن کانال را به نمایش می گذارد.

آدرس کانال تلگرام ما telegram.me/myzoomit است که با وارد کردن آن در مرورگر، به یک دکمه برای ورود به کانال دست پیدا می کنید. با کلیک روی این دکمه، باید اپلیکیشن یا نرم افزار دسکتاپ تلگرام را انتخاب کنید تا به کانال ما و تمام مطالب موجود در آن دسترسی داشته باشید. اما اگر آدرس کانال ما را با کمک وب سایت  جدید تلگرام و با آدرس Telesco.pe/myzoomit در مرورگر وارد کنید، به جای رو به رو شدن با دکمه ی انتقال، مستقیما به بخشی از مطالب کانال دست پیدا خواهید کرد و بدون نیاز به اپلیکیشن یا نرم افزار تلگرام می توانید مطالب را مرور کنید. چرا از لفظ «بخشی از مطالب» استفاده کردیم؟ به دلیل آنکه در این لینک، تنها و تنها پیام هایی نمایش داده می شوند که به صورت ویدیو مسیج در کانال ارسال شده باشند. بنابراین Telescope به نوعی تفکیک کننده ی ویدیو مسیج ها، از پست های عادی تلگرام است که به صورت یک وب سایت  و لینک مستقل قابل استفاده خواهد بود.

اگرچه ممکن است وب سایت  تلسکوپ و قابلیت های آن برای کاربران شخصی یا کانال های تفریحی چندان کاربردی نباشد؛ اما برخی کانال ها، همچون کانال های شخصی افراد مشهور (برای پیام های ویدیویی) یا کانال هایی که در رابطه با گردشگری یا ارائه ی گزارش های تصویری فعالیت دارند، می توانند استفاده ی فراوانی از این ویژگی و وب سایت کنند؛ چرا که به دلیل عدم نیاز نمایش این فایل ها به اپلیکیشن یا نرم افزار تلگرام، می توانند بازدید بیشتری کسب کنند و به سادگی در شبکه های مجازی به اشتراک گذاشته شوند.

Instant Views حالا برای تمام وب سایت ها

Instant Views یکی از جذاب ترین ویژگی های تلگرام است که به کمک آن می توانید بدون نیاز به یک مرورگر وب، وب سایت های منتخب را (همچون لینک های وب سایت  تلگراف) در قالبی سبک و با سرعتی بالا مشاهده کنید. این ویژگی تاکنون تنها در اختیار بعضی وب سایت های خاص بود؛ اما حالا تلگرام پلت فرم Instant Views را منتشر کرده است که به کمک آن هر شخصی می تواند وب سایت خود (یا حتی وب سایتی که مالکیتی روی آن ندارد) را برای نمایش در حالت Instant Views آماده سازی کند. به گفته تلگرام این امر هیچ نیازی به تغییر در وب سایت ندارد و کافی است که با استفاده از پلت فرم Instant Views یک template برای سایت یا لینک مورد نظر طراحی کند که البته برای این امر نیاز به کمی دانش در زبان HTML خواهید داشت.

مسابقه 200 هزار دلاری تلگرام برای طراحان تمپلیت:

تلگرام مسابقه ای با مجموع جایزه 200 هزار دلار ( تا تاریخ 18 June ) تدارک دیده است که پیرو آن پیشنهاد داده است که کاربران برای حالت نمایش Instant View سایت ها، تمپلیت طراحی کنند. اولین نفری که تمپلیت یکی از این سایت ها را به شکل کاملا صحیح و اجرایی طراحی کند 50 الی 100 دلار و به هرکسی که بهترین را (انتخاب نهایی تلگرام برای نمایش حالت Instant View بر اساس بازخوردها و نظر تیم کارشناسی خود) آماده سازی کرده باشد نیز 10 هزار دلار جایزه داده می شود.

شخصی سازی نمایش:

تغییر دیگری که در نسخه جدید شاهد هستیم امکان شخصی سازی مطالب نمایش داده شده در Instant Views است. از این پس می توانید رنگ زمینه را روشن، تاریک، خاکستری، قهوه ای و … کنید و همچنین سایز و فونت نوشته ها را تغییر دهید. علاوه بر این امکان انتخاب و کپی بخش دلخواه از متن موجود در Instant Views نیز مهیا شده است که به کمک آن می توانید بخش های مورد نظرتان از یک Instant Views را کپی کنید یا مستقیما به اشتراک بگذارید.

Payments for Bots: پرداخت آنلاین توسط ربات ها

چهارمین ویژگی اضافه شده به تلگرام مربوط به Payments for Bots است. مدت ها بود که زمزمه ی اضافه شدن امکان پرداخت آنلاین به ربات های تلگرام شنیده می شد و سرانجام در این نسخه، این امکان در اختیار کاربران قرار گرفته است تا بتوانند ربات های خود را به ویژگی پرداخت آنلاین مجهز کنند. احتمالا پیش از این کانال های فروشگاهی مختلفی را مشاهده کرده اید که محصولات خود را در یک ربات تلگرامی در اختیار شما قرار می دهند. توسط این ربات ها می توانستید محصولات را در دسته بندی های مختلف مشاهده کنید و با لمس گزینه ی خرید، لینک پرداخت آنلاین را دریافت کنید تا با لمس آن و مراجعه به وب سایت  بانکی مورد نظر، هزینه را پرداخت کنید. از این پس اما به لطف Payments for Bots می توانید بدون نیاز به لینک های مجزا یا خروج از محیط تلگرام، اطلاعات کارت بانکی خود را وارد کنید و پرداخت را در همان بخش انجام دهید. برای امتحان کردن این ویژگی توسط یک ربات آزمایشی به ShopBot@ و برای استفاده حقیقی از آن و کمک مالی به تلگرام به TelegramDonate@ مراجعه کنید.

این ویژگی فعلا برای کارت های بانکی بین المللی قابل استفاده است و تلگرام وعده داده است که به زودی در بسیاری از سیستم های پرداختی دیگر آماده به کار خواهد شد. با این حال مشخص نیست که آیا امکان استفاده از آن برای کارت های بانکی ایران نیز در آینده قابل استفاده خواهد شد یا خیر. بنابراین می توان گفت که حداقل در حال حاضر، این ویژگی کاربرد چندانی برای کاربران ایرانی نخواهد داشت. تلگرام به شکل جدی تأکید کرده است که هیچگونه کمیسیون یا منفعتی از این پرداخت ها نخواهد داشت و همچنین هیچ اطلاعاتی از کارت های بانکی واردشده را ذخیره نخواهد کرد؛ اما با این حال احتمالا این تیم به زمان قابل توجهی برای جلب اعتماد کاربران خود برای پرداخت از این طریق نیاز خواهد داشت. تلگرام در پایان اشاره کرده است که با دقت و توجه زیادی بر این ویژگی نظارت خواهد کرد و ربات های متخلف را حذف، و به ربات های قابل اعتماد «نشان» اعطا می کند.

میانبر ارسال عکس به صورت فایل

نکته ای که در ارسال عکس توسط گزینه Gallery وجود دارد، این است که هنگام ارسال، تلگرام برای سهولت در ارسال، حجم و در نتیجه کیفیت عکس را کم می کند. برای مثال اگر یک عکس ۱۰ مگابایتی داشته باشید و آن را از طریق گالری ارسال کنید، حجم آن به کیلوبایت تبدیل می شود به طوری که روی کیفیت و رزولوشن عکس نیز تأثیر چشمگیری گذاشته خواهد شد. از همین رو برای آنکه عکس خود را بدون کاهش کیفیت ارسال کنید، می بایست آن را از طریق گزینه ی File و رجوع به فایل منیجر داخلی تلگرام ارسال می کردید.

اما در این نسخه امکان جالبی به تلگرام اضافه شده است که به کمک آن می توانید “ارسال عکس به صورت فایل و با کیفیت اصلی” را به شکلی بسیار سریع تر و ساده تر انجام دهید. از این پس زمانی که در منوی اتچ، عکس یا عکس هایی را برای ارسال تیک می زنید، گزینه ای تحت عنوان Send As Files به منو اضافه می شود که با لمس آن، می توانید عکس ها را به صورت فایل ارسال کنید.

قابلیت ” ایجاد وضعیت شب ” در اندروید (Night Shift: Blue Light Filter)

چشم ها به عنوان یکی از مهم ترین عضوهای انسان ها به شمار می روند که باید بسیار به آنها توجه داشته باشیم . امروزه کاربران در ساعات مختلف روز بسیار با گوشی ها و دستگاههای خود کار می کنند پس باید بیشتر مراقب چشمهایشان باشند ؛ یکی از اپلیکیشن های ساده ای که می تواند در تنظیم نور در ساعات مختلف به کاربران کمک کند و نور را در ساعات متفاوت برای شما تنظیم کند اپلیکیشن  Night Shift: Blue Light Filter می باشد . این اپلیکیشن می تواند خیلی ساده یک فیلتر را بر روی دستگاه شما راه اندازی کند که میزان نور آبی گوشی شما را تنظیم نماید و سپس با توجه به نور بیرون میزان نور تصویر را کنترل می نماید تا در شرایط شب و تاریکی هیچ آسیبی به چشم های شما وارد نشود در نهایت پس از اینکه اپلیکیشن را نصب کردید و قصد داشتید مدتی از آن استفاده نکنید  می توانید از طریق ویجت اپلیکیشن آن را غیر فعال نمایید .

به گزارش زومتک، اپلیکیشن های زیادی هستند که می توانند به شما امکان دهند تا میزان فیلتر قرمز رنگ را خودتان مشخص کنید اما آن چه در اینجا مهم است سادگی و راحتی کار با این اپلیکیشن است که توانسته است کاربران زیادی را به خود جذب کند ؛ البته فراموش نکنید که رایگان بودن این اپلیکیشن نیز تا حد زیادی موثر بوده است .

هم اکنون می توانید این اپلیکیشن را از گوگل پلی دانلود نمایید ).

استارتاپ یک میلیارد دلاری ایلان ماسک، به ربات ها در فضای مجازی آموزش می دهد

نام ایلان ماسک امروزه با تکنولوژی های آینده گره خورده است. OpenAI استارتاپ هوش مصنوعی او می تواند ربات ها را در فضای واقعیت مجازی آموزش دهد.

به گزارش زومیت، OpenAI یک شرکت تحقیقاتی در زمینه هوش مصنوعی است. ایلان ماسک، مؤسس این شرکت، مدیرعامل موفق شرکت  تسلا است. این شرکت توانسته به روشی دست پیدا کند که آموزش ربات ها را در فضای واقعیت مجازی ممکن خواهد کرد.

این شرکت خصوصی که با سرمایه بیش از یک میلیارد دلار تأسیس شده است، با استفاده از یک الگوریتم خودآموزشی این کار را انجام می دهد. این الگوریتم تکمیل یک کار خاص توسط انسان را در فضای مجازی به ربات نشان می دهد و آموزش آن ها را میسر می سازد.

آزمایشی که برای بررسی این روش طراحی شده، چیدن آجرهای رنگی روی هم است. تیم اپن ای آی ربات را طوری برنامه ریزی کرده  است که بتواند این رفتار را دوباره تکرار کند. توجه کنید که چیدن آجرها توسط انسان در فضای واقعیت مجازی و به صورت غیر واقعی انجام می شود.

اپن ای آی  می نویسد: ما یک الگوریتم جدید برای «تقلید با یک نگاه» توسعه داده ایم که به انسان ها اجازه می دهد با انجام آن کار در فضای واقعیت مجازی، آن را به ربات منتقل کنند.

بر اساس توضیحات متخصصان اپن  ای  آی، این الگوریتم از دو شبکه ی عصبی مصنوعی برای تحلیل و یادگیری رفتار انسان استفاده می کند. شبکه های عصبی مصنوعی در واقع سیستم های کامپیوتری هستند که مبتنی بر مغز انسان طراحی شده اند. یکی از این شبکه های عصبی برای دیدن و دیگری برای یادگیری به کار می روند. شبکه عصبی مخصوص دیدن توسط صدها هزار تصویر شبیه سازی شده در شرایط مختلف نوری، الگوهای محیطی و در حضور اشیاء مختلف آموزش دیده است. اما شبکه عصبی یادگیری، نتیجه مشاهده را پردازش و یک وظیفه برای انجام دادن استخراج می کند. این فرآیند بارها و بارها تکرار خواهد شد.

این الگوریتم به خوبی توانست از پس چیدن آجرها بربیاید و عملکرد انسان را یاد بگیرد. متخصصان این شرکت می گویند روش مشابهی برای سایر کارها قابل به کارگیری خواهد بود.

ایسلند در پی استفاده از فناوری پیشرفته جهت استخراج انرژی پاک از آتش فشان ها

صد درصد انرژی ایسلند از منابع تجدید پذیر تأمین می شود. اکنون آن ها در پی بهره برداری بیشتر از انرژی زمین گرمایی هستند.

به گزارش زومیت، ایسلند در جنگ علیه تغییرات اقلیمی پیشتاز است؛ زیرا تمام انرژی آن از منابع تجدید پذیر تأمین می شود. آن ها در آخرین پروژه خود با استفاده از دریلی به نام ثور از انرژی زمین گرمایی آتش فشان ها استفاده بیشتری خواهند کرد.

حفاری برای انرژی پاک

حفاری و انرژی پاک به ندرت با هم در یک جمله استفاده می شوند. در انرژی های زمین گرمایی، حفاری بخشی عمده از این فرایند است. مهندسان ایسلندی دریلی به نام ثور (از اساطیر اسکاندیناوی) ساخته اند که تا عمق ۴۶۵۹ متری حفاری انجام داده است. این پروژه ی حفاری آزمایشی است؛ اما می تواند ده برابر سوخت های فسیلی معمول، انرژی تولید کند.

انرژی زمین گرمایی در واقع استفاده از گرمای اعماق زمین برای گرم کردن آب و استفاده از توربین ها است. طبیعتا در مناطق آتش فشانی دمای زمین بالاتر و استفاده از آن سودمندتر است. عمقی که دریلی مانند ثور به آن دست می یابد، بسیار داغ (۴۲۷ درجه سانتی گراد) است و فشاری که به مایعات وارد می کند، آن قدر هست که بخار کافی برای چرخش توربین ها و در نتیجه انرژی پاک تولید کند. این پروژه با نام پروژه ی حفاری عمیق ایسلند (IDDP)، هنوز در فاز آزمایشی قرار دارد و طی دو سال آینده نشان خواهد داد که از نظر اقتصادی چقدر ارزشمند است.

یک راه حل زمین گرمایی

در حال حاضر، کشور ایسلند کل انرژی مورد نیاز خود را از منابع تجدید پذیر تأمین می کند: ۲۵ درصد از انرژی های زمین گرمایی و ۷۵ درصد از انرژی هیدروالکتریک. با اینکه انرژی زمین گرمایی نسبت به سوخت های فسیلی با محیط زیست مهربان تر است؛ اما این انرژی کاملا هم سبز نیست. مارتین نورمن، متخصص نروژی امور مالی پایدار در سازمان صلح سبز می گوید: حفاری برای انرژی زمین گرمایی کاملا تجدیدپذیر و بدون مشکل نیست. این کار با مشکلاتی مانند آلودگی گوگرد و نشر کربن دی اکسید رو به رو است که باید هرچه زودتر برای آن ها چاره ای اندیشیده شود.

ایسلند پیشرفت بزرگی در استفاده از انرژی  تجدید پذیر حاصل کرده است؛ اما هنوز باید مقدار گاز گلخانه ای آزادشده ی خود را کاهش دهد. در حقیقت، بر اساس مطالعات اقتصادی صورت گرفته در دانشگاه ایسلند، به سبب مقدار نشر تولیدشده، ایسلند مقید به قرارداد اقلیمی پاریس نیست.

درست است که ایسلند باید کربن تولیدی خود را کاهش دهد، اما پیشرفتی که در انرژی های تجدید پذیر به آن دست یافته است، نشان می دهد که ما می توانیم با تغییرات اقلیمی مبارزه کنیم.

هوای خنک بدون هدر رفت انرژی با دستگاه تهویه مطبوع S-Inverter سامسونگ

دستگاه تهویه مطبوع S-Inverter سامسونگ با ظرفیت های 9 هزار تا 24 هزار BTU وارد بازار شد. شرکت سامسونگ نسل جدید کولرهای گازی خود را با درک اهمیت انرژی عرضه کرده است.

به گزارش گجتنیوز، سازگاری بیشتر با دکوراسیون خانه های امروزی و امکان استفاده در تمامی فصول، بسیاری از خانواده های امروزی را به سمت استفاده از کولرهای گازی برده است. اما در کنار نکات مثبت بسیار مانند خنک شدن سریع و مطبوع هوا و جلوگیری از بالا رفتن رطوبت، کولرهای گازی یک نکته منفی هم دارند و آن مصرف بالای انرژی است.

با توجه به بالا رفتن قیمت برق، این مصرف بالا یکی از نکاتی است که خیلی از خانواده  ها در زمان انتخاب کولر گازی مد نظر قرار می دهند. اضافه شدن این هزینه ماهانه به سبد خانوار در دراز مدت می تواند تاثیر قابل توجهی بر برنامه ریزی های مالی شما داشته باشد؛ بنابراین گاهی منطقی است که برای جلوگیری از این هزینه های ظاهرا ناچیز اما همیشگی، همان ابتدا کمی بیشتر سرمایه گذاری کنیم .شرکت سامسونگ با درک این موضوع، نسلی جدید از کولرهای گازی خود را به نام S-Inverter معرفی کرده است که نسخه های مختلف آن با ظرفیت های 9 هزار تا 24 هزار BTU در بازار یافت می شود.

دستگاه تهویه مطبوع S-Inverter سامسونگ برای مشتریانی عرضه شده که به دنبال دستگاهی با عملکرد مناسب می گردند و در عین حال می خواهند هزینه های مربوط جانبی استفاده از مزایای یک کولر گازی مناسب را هم تا حد امکان کاهش دهند.

دستگاه تهویه مطبوع S-Inverter سامسونگ در کنار امتیازات معمول کولرهای گازی مانند تصفیه هوا و محافظت سه گانه، با استفاده از یک فناوری جدید تا حد زیادی موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

استفاده از موتورهای اینورتر یکی از روش هایی است که بسیاری از برندها برای کمتر کردن مصرف انرژی کولرهای گازی خود استفاده می کنند اما آنچه دستگاه تهویه مطبوع S-Inverter سامسونگ را متمایز می کند استفاده از یک موتور اینورتر 8 قطبی برای اولین بار در دنیا  است. این موتور در مقایسه با موتورهای 4 قطبی به کار رفته در برندهای دیگر، در کنار صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی و افزایش بازدهی سرمایش، استهلاک موتور دستگاه را نیز کمتر کرده و در نتیجه عمر مفید کولر گازی را افزایش می دهد.

سرمایش دو مرحله ای در دستگاه تهویه مطبوع S-Inverter سامسونگ

این سری از دستگاه های سامسونگ از سرمایش دو مرحله ای برای خنک کردن فضا استفاده می کنند. در این روش، دستگاه در ابتدای کار خود، با استفاده از حالت سرمایش سریع (Fast Cooling Mode) اقدام به خنک کردن سریع محیط با حداکثر قدرت کمپرسور می کند. پس از رسیدن به دمای مطلوب، حالت شرایط آسایش (Comfort Cooling Mode) فعال می شود تا بدون کم و زیاد شدن دمای محیط، هوا را در حالت ایده آل خود نگه دارد.

یکی دیگر از قابلیت های این دستگاه، حالت کارکرد تک نفره است. در این حالت دستگاه برای خنک کردن محیط تنها بخشی از ظرفیت کمپرسور را به کار می گیرد و این یعنی صرفه جویی بیشتر در مصرف انرژی برای مواقعی که خلوت بودن خانه یا محیط کار نیاز به سرمایش را کمتر می کند.

علاوه بر این ویژگی ها دستگاه تهویه مطبوع S-Inverter سامسونگ مجهز به فیلتر سه گانه برای از بین بردن گردوغبار، ذرات معلق در هوا و ذرات حساسیت زا است. این فیلتر سه گانه، هوایی که وارد دستگاه می شود را تصفیه می کند و باکتری ها، ویروس ها و ذرات حساسیت زا را از هوای وارد شده گرفته و سپس هوای خنک را به محیط برمی گرداند.

شاید در نگاه اول قیمت دستگاه تهویه مطبوع S-Inverter سامسونگ کمی بالاتر از کولرهای معمولی به نظر بیاید اما هزینه  پایین نگهداری و کاهش مصرف انرژی، یعنی کمتر شدن هزینه ماهانه خانوار، این دستگاه را به گزینه ای معقول برای هر خانواده  با هر بودجه ای تبدیل می کند.

اختراع جدید اپل یک جعبه پیتزا است!

خبرگزاری Wired اخیرا گزارشی از چند اختراع جدید اپل را منتشر کرده است که هر کدام در نوع خود عجیب و جالب هستند. به نظر می رسد اهالی کوپرتینو اعتقادی به جعبه های پیتزای موجود در بازار ندارند و به همین دلیل برای کافه تریای خود جعبه جدیدی را طراحی کرده اند.

به گزارش گجتنیوز، همانطور که گفتیم، در این گزارش جدید شاهد اختراعات عجیب و جالبی از سوی اهالی کوپرتینو هستیم؛ از راهکاری جهت جلوگیری از ماندن آب باران بر روی شیشه گرفته تا سیستم خنک کننده آبی. اما باز هم عجیب ترین اختراع جدید اپل در این لیست همان جعبه پیتزای اختصاصی به شمار می رود.

به نظر می رسد این جعبه بیشتر شبیه به یک پیتزا طراحی شده است و لزوما جهت نگه داری آن به کار نمی رود. طبق ادعای Wired، کارمندان به کمک این جعبه می توانند خوراکی های کافه تریا را به میز خود ببرند و بدین ترتیب بهره وری روزانه آنها کاهش نیابد.

نوآوری جدید اهالی کوپرتینو در این محصول سوراخ هایی است که در بالای ظرف تعبیه شده اند. به لطف این 8 سوراخ جریان هوا به خوبی در داخل و خارج ظرف جابجا می شود و بدین ترتیب تازگی غذا خیلی زود از بین نخواهد رفت. همچنین بدین ترتیب از خیس شدن در ظرف جلوگیری به عمل خواهد آمد. این ایده طراحان اپل در نوع خود جذاب است، اما با این حال مردم تاکنون مشکلی با ظرف های متداول پیتزا نداشته اند.

پتنت این اختراع جدید اپل حدود 7 سال پیش ثبت شده بود و احتمالا در گذشته از این جعبه ها در بخش های مختلف این شرکت استفاده شده است. در این پتنت ثبت شده، نام آقای فرانسسکو لونگونی، از مسئولان بخش غذای اپل، به عنوان یکی از طراحان ذکر شده است.

خبرگزاری گاردین نیز در توییتی تصویر این جعبه پیتزا را با امضای یکی از کارمندان اپل منتشر کرده است. این جعبه تنها چندی پس از مرگ استیو جابز امضا شده بود. البته شایان ذکر است این اولین بار نیست که شاهد اختراع جدید اپل در حوزه مکانیزم حمل وسایل هستیم.

شیشه ضد گلوله ای که با اتو کشیدن تعمیر می شود

شیمی دانان در لابراتوار تحقیقاتی نیروی دریایی آمریکا، شیشه ضد گلوله ای از جنس ترموپلاستیک را اختراع و ثبت کردند که سبک تر و مقاوم تر از انواع موجود است؛ اما نکته مهم در مورد این شیشه این است که می توان آن را بلافاصله پس از اصابت گلوله با استفاده از ابزار هایی مانند اتو تعمیر کرد.

به گزارش گجتنیوز، در شرایط جنگی برخورد گلوله با شیشه جلوی خودرو نظامی می تواند باعث ایجاد اختلال در دید راننده و در نهایت منجر به ایجاد حادثه و حتی از دست رفتن جان سربازان شود.

شیشه های ضد گلوله  معمولی، ترکیبی از چندین لایه شیشه و پلی اتیلن هستند که صفحاتی ضخیم و سخت را تشکیل می دهند تا میزان دلخواهی از محافظت را ایجاد کنند. استفاده از مواد چگال نرم در این شیشه ها باعث کاهش شفافیت آن ها در طی زمان می شود؛ همچنین زمانی که گلوله به شیشه برخورد می کند سطح آن را خورد می کند که این مسئله خود باعث کاهش شفافیت و مقاومت شیشه ضد گلوله در برابر اصابت های پی در پی می شود. این ماده جدید بر روی شیشه های ضد گلوله نازکتر قرار خواهد گرفت که نتیجه ی آن سپری سبک تر و با این حال با دوام تر از شیشه های ضد گلوله  معمول خواهد بود. به نظر می رسد مقاومت بالای این لایه حاصل تغییر حالت آن است که باعث جذب انرژی برخورد گلوله می شود.

الاستومر های ترموپلاستیک، پلیمر هایی نرم و لاستیکی هستند که با روش های فیزیکی، و نه شیمیایی، به حالت جامد در آمده اند؛ در نتیجه این حالت جامد قابل بازگشت است و امکان تعمیر سپر صدمه  دیده را در میدان جنگ فراهم می کند.

دکتر مایک رولند، محقق ارشد فیزیک ماده چگال نرم لابراتوار تحقیقاتی نیروی دریایی توضیح داد: حرارت دادن این ماده تا نقطه ی نرم شوندگی آن، یعنی حدود 100 درجه ی سلسیوس، بلور های کوچک را ذوب می کند و باعث چسبیدن سطوح شکسته به یکدیگر و شکل  گیری مجدد آن از طریق پراکنش می شود.

او گفت : این کار را می توان با استفاده از یک صفحه ی داغ، مانند اتو انجام داد، که سطح تازه شکل گرفته را با ایجاد کمترین اثر قابل مشاهده به صفحه ای صاف و تخت تبدیل کند.

تا به امروز دانشمندان لابراتوار تحقیقاتی نیروی دریایی آزمایشاتی را در زمینه  استفاده از مواد پلیمری، به عنوان پوششی برای بهبود بخشیدن به مقاومت بستر های سخت (مانند همین شیشه ضد گلوله ) انجام داده اند. استفاده از لایه های پلی یوریا و پلی فونیک ایزو بوتیل، عملکرد بالستیکی سپر ها و کلاهخود ها را افزایش می دهد و سطوح پوشانده شده با این مواد مقاومت بیشتری در مقابل گلوله ها و موج انفجار خواهند داشت.

با به کارگیری الاستومر های ترموپلاستیک متنوع، محققان می توانند پوشش های بالستیکی بهتر با خواص الاستومری خلق کنند، که موادی شفاف، سبک تر از شیشه های ضد گلوله ی معمولی و تعمیر پذیر هستند.

دکتر رونالد در آخر اضافه کرد : به دلیل خواص پراکنشی الاستومر ها، صدمه حاصل از اصابت پرتابه تنها به نقطه  برخورد محدود می شود. این مسئله به این معناست که تاثیر برخورد بر روی دید تقریبا ناچیز است و محافظت در مقابل اصابت های پی در پی نیز به دست آمده است.

کامپیوتر 2 هزار ساله آنتیکیترا ؛ ابزاری مدرن و مرموز در دوران باستان !

با کامپیوتر 2 هزار ساله آنتیکیترا مردم یونان باستان می توانستند به حقایقی درباره جهان دست پیدا کنند. این دستگاه به حدی پیچیده  است که بعد از سال ها هنوز نحوه کار آن مشخص نیست.

به گزارش گجتنیوز، قدیمی ترین کامپیوتر دنیا برای حدود 2 هزار سال در سواحل یکی از جزایر یونان با نام آنتیکیترا دفن شده بود. این وسیله تحت فشار آب، فشار خاک و همچنین فشار شکسته های کشتی که 2 هزار سال قبل آن را جابه جا می کرد به شدت آسیب دیده است. به خاطر همین اتفاقات، چرخ دنده های برنزی و قطعات مکانیکی کامپیوتر نجومی یونان باستان، طی 2 هزار سال رفته رفته تاب دیده و کاملا زنگ زده بودند.

در ابتدای قرن بیستم، یک گروه از ماهی گیران در حالی که بعد از صرف وعده غذایی خود تن به آب زده بودند، به طور اتفاقی یک کشتی شکسته بسیار بسیار قدیمی و متعلق به باستان و همچنین اشیا ارزشمند درون آن را پیدا کردند. یکی از این ماهی گیران، به همراه یک بازوی برنزی به خشکی بازگشت، بازویی که نخستین قطعه کشف شده از کامپیوتر 2 هزار ساله آنتیکیترا محسوب می شد.

از کامپیوتر 2 هزار ساله آنتیکیترا برای پیش بینی رخدادهای نجومی استفاده می شد

دو سال بعد و با رسیدن به چنین روزی (هفدهم می) سال 1902 میلادی، در میان سکه ها، مجسمه ها و سفال های باستانی، یک توده سبز رنگ فلزی و زنگ زده نگاه باستان شناس محبوب آن زمان یعنی ولریوس استیس (Valerios Stais) را به خود جلب کرد. این توده قسمتی از کامپیوتر قدیمی آنتیکیترا به عنوان قدیمی ترین کامپیوتر دنیا محسوب می شد. در ادامه و با پی بردن به حقایقی بیشتر درباره این سیستم پیچیده، آن را «ساز و کار آنتیکیترا» (Antikythera Mechanism) نامیدند. چهارشنبه ی گذشته و به مناسبت صد و پانزدهمین سالگرد این کشف بسیار بزرگ، لوگوی گوگل به شکل نماد این کامپیوتر قدیمی در آمد.

در چند دهه گذشته، دانشمندان در تلاش بودند با استفاده از پرتوهای ایکس درون کامپیوتر 2 هزار ساله آنتیکیترا را مشاهده کرده و بتوانند مجددا نمونه ای کاملا مشابه با آن چه 2 هزار سال قبل وجود داشت بسازند. اکنون می دانیم کامپیوتر قدیمی آنتیکیترا در اندازه یک ساعت بوده و به صورت استادانه از مجموعه ای از حدود 30 چرخ دنده به هم پیوسته درست شده بود. مردمان آن زمان از این دستگاه به عنوان وسیله ای برای ردیابی خورشید و ماه، پی بردن به زمان خسوف و کسوف و همچنین برنامه ریزی برای بازی های المپیک استفاده می کردند. افراد با چرخاندن میل لنگ بیرون زدن از دستگاه می توانستند به نحوی زمان دقیق خورشید و یا ماه گرفتگی و حتی عبور اجرام آسمانی را پیش بینی کنند.

با اسکن کامپیوتر 2 هزار ساله آنتیکیترا، سال ها قبل یک نوشته بسیار قدیمی به دست آمد، نوشته ای که در سال 2016 ماهیت آن مشخص شد. این برچسب نوعی توضیح برای نحوه استفاده از دستگاه به شمار می آمد. به عنوان نمونه ای از محتوای موجود در این برچسب باید به بحث هایی در مورد رنگ های خسوف و کسوف اشاره کرد که به پیش بینی دقیق زمان وقوع این رویدادها کمک می کرد.

با وجود تحقیقات بسیار زیاد صورت گرفته بر روی کامپیوتر 2 هزار ساله آنتیکیترا هنوز کاربرد اصلی و دقیق آن مشخص نشده است و مخصوصا معلوم نیس چه فرد و یا افرادی از آن استفاده می کردند. این دستگاه به حدی قدیمی است که پیش بینی می شود دانشمندان هیچگاه نتوانند به ماهیت تاریخی آن پی ببرند. دانشمندان برای پی بردن به نحوه کارکرد دستگاه اصلی در تلاشند تا با جستجوی بیشتر در محل کشف قطعات اولیه، قطعات بیشتری را پیدا کنند. شاید به این وسیله بتوان به جزییات بیشتری درباره قدیمی ترین کامپیوتر دنیا پی برد.

 

گوشی های جدید تی پی لینک در ایران معرفی شدند (فروش به زودی آغاز می شود)

به گزارش زومتک، شرکت تی پی لینک یک شرکت چینی است  که در زمینه تولید گجت های الکترونیکی فعالیت می نماید. همه ما این شرکت را با مودم هایش می شناسیم ولی گویا از این به بعد این شرکت خوش نام قرار است گوشی های هوشمند نیز به ایران صادر نماید. شرکت تی پی لینک در زمینه تولید مودم در ایران توانسته جایگاه بسیار خوبی برای خود پیدا کند زیرا این شرکت کیفیت را در کنار قیمت و خدمات به مشتری ارائه می دهد و بودن نمایندگی و خدمات پس از فروش نیز بیشتر مشتری را به خرید وسوسه می نماید ، حال انتظار داریم این برند چینی با گوشی های هوشمند نیز ادامه همین راه را برود و شکست نخورد. X1 و X1max نام گوشی هایی هستند که این شرکت قرار است در ایران به فروش برساند. در ادامه با ما همراه باشید تا این گوشی هایی که به زودی قرار است فروششان شروع بشود را بررسی نماییم تا با جزئیات بیشتر آنان آشنا شوید.

گوشی های ایکس وان و ایکس وان مکس که تقریبا مشخصات سخت افزاری مشترکی دارند. صفحه نمایش ایکس وان ۴.۳ اینچ و دیگری ۵.۵ اینچ بوده که هر دو توانایی نمایش فول اچ دی را دارا می باشند. هر دو گوشی پردازنده ۸ هسته ای مدیا تک با ۱ گیگا هرتز فرکانس را دارند. همچنین رمی که برای این دو گوشی در نظر گرفته شده است ۲ و ۳ گیگ خواهد بود. دوربین اصلی هر دو گوشی ۱۳ و جلویی ۵ مگاپیکسل می باشد. هر دو گوشی دو سیمکارته بوده و سیستم عامل آنها نیز آندروید ۷ می باشد.

قیمتی که برای این گوشی ها مشخص شد برای ایکس وان ۷۳۰ هزار تومان و برای مدل بزرگتر ۹۶۰ هزار تومان می باشد. گارانتی ۱۸ ماهه مدیا تک نیز به عنوان هدیه به مشتری موقع خرید در نظر گرفته شده است.

تولید All In One تابستان امسال در ایران شروع می شود

بر اساس اعلام مدیرعامل شرکت بهین تکنولوژی از تابستان امسال All In One با برند ایرانی و خارجی در کشور تولید خواهد شد.

به گزارش زومیت، شرکت بهین تکنولوژی با برگزاری نشست خبری از All in one جدید خود با نام M700Z رونمایی کرد.

توسلی، مدیرعامل بهین تکنولوژی در این مراسم گفت: «بهین تکنولوژی را با برند فوجیتسو می شناسند؛ اما چندسالی است که واردات محصولات لنوو و عرضه ی آن در بازار را به عهده داریم. جدیداً برند Dell را هم وارد می کنیم. در آینده محصول خود را با نام یونیوو را تولید خواهیم کرد.»

مدیرعامل بهین تکنولوژی اعلام کرد که امروز All In One مدل M700Z لنوو را جایگزین E63 می کنیم. محصول All In One برای کاربران خانگی کاربرد آنچنانی ندارد و ما این محصول را برای کسب وکارهای کوچک و بزرگ عرضه می کنیم. برند Think زیر مجموعه ی برند IBM بود که امروزه توسط لنوو تولید می شود و از معیارهای فنی و فیزیکی خاص و بالاتر از دیگر سری ها برخوردار است. دو مدل E63 و M700Z تست های نظامی را گذرانده اند.

به گفته ی توسلی، مدل M700Z به خاطر اندازه، وضعیت قرار گرفتن روی میز و ارتفاع، داشتن درایو دی وی دی، بهینه شدن CPU با تجهیز CPU دسکتاپی به جای لپ تاپی، قابل تعویض بودن CPU، تغییر رم، تغییر حافظه  ی جانبی، نازک شدن و طراحی زیباتر از E63 بهتر است. این کالا با گارانتی بهین تکنولوژی از هفته آینده به بازار می آید. این محصول به صورت انحصاری توسط لنوو به بهین تکنولوژی واگذار شده است. قیمت این محصول حدود ۲ تا ۲.۵ میلیون تومان است.

بر اساس اعلام مدیرعامل بهین تکنولوژی، این دستگاه برای محیط های اداری و تجاری به ویژه برای امور مالی و اداری تولید شده است؛ به همین علت نمایشگر FULL HD نداشته و قابلیت لمسی یا تاچ را ندارد.

توسلی گفت: «پیش بینی ما فروش ۶ تا ۷ هزار دستگاه All In One در کشور است که حدود ۳هزار و ۵۰۰ عدد را شرکت MSI به فروش می رساند. نکته ای که وجود دارد پیشرو بودن لنوو در بخش فناوری و به خصوص در زمینه ی لپ تاپ و All In One است. ما بازار خوبی برای آل این وان ها در کشور پیش بینی می کنیم. در بخش All In One شرکت های MSI، asus و Lenovo در ایران بازار دارند.»

مدیرعامل بهین تکنولوژی تأکید کرد که ما برای تولید SKD محصولات All In One آمده هستیم و از تیرماه محصولات خود با برند یونیوو را در ایران تولید خواهیم کرد. سازمان های دولتی ملزم به خرید محصولات ایرانی هستند و با ساخت All In One و Mini PC با برند یونیوو که متعلق به بهین تکنولوژی است می توانیم بازار خوبی را داشته باشیم. در فاز یک به صورت اس کی دی در ایران وارد می کنیم و در فاز بعدی بدنه را در ایران تولید می کنیم.

توسلی در مورد قیمت کالاهای تولیدی در ایران گفت:  «قطعاً با ساخت کالا در داخل قیمت ها پایین می آید. ما یک آل این وانی را خواهیم آورد و ساخت که دو مادربورد داشته باشد که یکی از مادربوردها برای شبکه  ی داخلی و دیگری برای اینترنت شماست. یونیوو از کلمه ی یونیورسال است و شعار ما همیشه پیشرو است.»

مدیرعامل بهین تکنولوژی در مورد سبدکالاهای تولیدی یونیوو پاسخ داد: «All In One و MINI PC با برند یونیوو به بازار ارائه می شود و قصد ورود به بازار دیگر با این برند را نداریم. لپ تاپ در ایران از فروش ۱۳۰ هزار عددی به ۲۵ هزار عدد رسیده است. دلیل این افت عمر ۳ تا ۴سال لپ تاپ و گستردگی گوشی های تلفن هوشمند است.ما به دنبال نوآوری هستیم و بازاری را دنبال می کنیم که رشد داشته باشد.  شخصی سازی All In One یکی از اهداف ما در تولید برای تصمیم بهتر مشتری است.»

توسلی ادامه داد که اگر حمایت باشد ساخت دستگاه All In One کار سختی نیست و می شود در ایران تولید کرد. این تولید خارج از تولید مادربورد و پردازنده است. طراحی و ساخت بدنه و مونتاژ All In One در ایران امکانپذیر است.

معاملات دولتی الکترونیکی شفاف می شوند

به گفته ی معاون سازمان فناوری اطلاعات، در راستای دولت الکترونیک تمام معاملات دولتی، الکترونیکی می شوند.

به گزارش زومیت، رضا باقری اصل، معاون سازمان فناوری اطلاعات، گفت: «برای پیاده سازی کامل دولت الکترونیک، شورای اجرایی فناوری اطلاعات متولی نظارت بر ۳ پروژه ی اساسی و مهم سلامت الکترونیک، مالیات الکترونیک و معادلات الکترونیک دولت شده است.»

باقری اصل افزود: «این سه پروژه ی بزرگ در راستای نقشه ی جامع دولت الکترونیک تعریف شده است. بر این اساس قرار است که سامانه ی تدارکات الکترونیکی دولت (تاد) با هدف الکترونیکی شدن تمام فرآیندهای معاملاتی دولتی راه اندازی شود.»

به گفته ی معاون سازمان فناوری اطلاعات، در سامانه ی تاد باید تمام اسناد الکترونیکی شود. در ضمن قابلیت پرداخت و دریافت الکترونیکی هم در آن ایجاد شود. تمام اسناد الکترونیکی و پرداخت های الکترونیکی تحت این سامانه باید به تأیید دیوان محاسبات و خزانه داری کل کشور برسد. این مصوبه با همراهی نهادهای نظارتی مانند سازمان بازرسی کل کشور و دیوان محاسبات تنظیم شده است.

باقری اصل گفت: «۳۰ درصد تولید ناخالص ملی (GDP) ایران از این معاملات دولتی به دست می آید. با راه اندازی سامانه ی تدارکات الکترونیکی دولت (تاد)، تمام مزایده ها، مناقصه ها و خریدهای دولتی به صورت الکترونیکی و شفاف انجام خواهد شد.»

معاون سازمان فناوری اطلاعات ایران تأکید کرد که این مصوبه از سوی دولت ابلاغ شده و مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت و معدن، متولی انجام این سامانه است. بنا بر ماده ۶۸ قانون برنامه، شورای اجرایی فناوری اطلاعات ناظر صحت انجام این مصوبه است.

به گفته ی باقری اصل، الکترونیکی شدن اسناد، سبب روان و شفاف شدن معاملات دولت می شود. زیرساخت های بانک مرکزی برای پرداخت آنلاین این معاملات آماده هستند. برای نهایی شدن اجرای الکترونیکی شدن دولت، باید شرایط انتقال حساب های دولتی به بانک مرکزی با سرعت بیشتری پیگیری شود.

ایرانسل تخفیف ۵۰ درصدی ترافیک داخلی را در بسته های اینترنت اعمال می کند

ایرانسل تخفیف ۵۰ درصدی مخصوص ترافیک وب سایت های داخلی را در بسته های اینترنت هم اعمال کرد.

به گزارش زومیت، ایرانسل که پیش از این تخفیف ۵۰ درصدی مخصوص ترافیک وب سایت های داخلی را برای مصرف آزاد اینترنت همراه خود اعمال کرده بود، اکنون این تخفیف را برای بسته های اینترنت هم اعمال کرده است.

مشترکان ایرانسل می توانند از این پس روی بسته های اینترنت همراه هم از تخفیف ۵۰ درصدی برای دریافت محتوای داخلی برخوردار شوند. بر این اساس، مشترکان این اپراتور بسته های اینترنت را با همان قیمت خریداری می کنند؛ اما ترافیک داخلی آن ها به صورت نصف از حجم کل بسته کسر خواهد شد.

پیش از این، ایرانسل بر اساس مصوبه ی کمیسیون تنظیم مقررات، تعرفه ی «مصرف آزاد» اینترنت همراه را برای دریافت محتوای شماری از وب سایت های ایرانی به نصف کاهش داده بود.

بدین ترتیب با خرید بسته های اینترنت ایرانسل، حجم مصرفی ترافیک بازدید بیش از ۲۰۰ سایت و سرویس ایرانی به صورت نصف (با ۵۰ درصد تخفیف) محاسبه می شود.

سامانه ثبت نام اینترنتی تلفن ثابت راه  اندازی شد

سامانه ی ثبت  نام اینترنتی تلفن ثابت شرکت مخابرات ایران راه اندازی شد. این سامانه در وب سایت این شرکت قرار دارد.

به گزارش زومیت، شرکت مخابرات ایران برای محقق شدن دسترسی متقاضیان به ثبت  نام سرویس تلفن ثابت و اهداف دولت الکترونیک، سامانه ی ثبت  نام اینترنتی تلفن ثابت را راه اندازی کرد.

بدین ترتیب، از این پس متقاضیان دریافت تلفن  ثابت علاوه بر مراجعه ی حضوری به دفاتر پیشخوان دولت و دفاتر امور مشترکین، می توانند به صورت غیر حضوری و اینترنتی نیز ثبت  نام کنند.

این ثبت  نام اینترنتی تلفن ثابت در وب سایت شرکت مخابرات ایران به آدرس www.tci.ir، بخش تلفن ثابت انجام می شود.

در این شیوه، احراز هویت متقاضیان هنگام تحویل خط تلفن در محل مشترک انجام می شود.

شرکت مخابرات ایران موظف است حداکثر ظرف مدت یک  ماه پس از تاریخ درخواست تقاضای مشترکان، خط تلفن ثابت تقاضا شده را دایر کند و به مشترک تحویل دهد.

مسیریابی در برنامه Karta GPS همراه با صدای دونالد ترامپ!

به گزارش گجتنیوز، در برنامه Karta GPS این صدای دونالد ترامپ، بیل کلینتون و سایر افراد سیاسی و برجسته است که در مسیریابی به شما کمک می کند.

اگر جزو معدود افراد طرفدار رییس جمهور کنونی ایالات متحده آمریکا هستید، می توانید در حساس ترین لحظات رانندگی از صدای وی برای مسیریابی کمک بگیرید. البته شنیدن صدای ترامپ تنها یک گزینه در دسترس در برنامه Karta GPS است و بعد از دانلود و نصب این نرم افزار اجباری به شنیدن صدای وی نخواهد بود.

برنامه Karta GPS یک اپلیکیشن نقشه و مسیریابی جدید برای اندروید و آی او اس بوده و کاربران می توانند به منظور مسیریابی صوتی در آن صداهای افراد مختلفی را انتخاب کنند. صدای دونالد ترامپ صدای پیشفرض برنامه Karta GPS نیست و کاربران می توانند بعد از نصب برنامه، در صورت دلخواه پکیج صدای وی را نیز دانلود کنند. استفاده از این برنامه و مخصوصا صدای افراد سیاسی برجسته در آن واقعا جالب است. حین قرار دادن صدای ترامپ به عنوان صدای پیشفرض جملاتی همچون «شما در حال رسیدن به مقصد هستید و این یک خبر فیک نیست» خواهید شنید!

اگر علاقه شما به شخصیت های سیاسی آمریکا زیاد است، می توانید پکیج صدای رییس جمهور چند دوره قبل آمریکا یعنی بیل کلینتون را دانلود و به برنامه کارتا جی پی اس اضافه کنید. اگر به هیچ عنوان میانه خوبی با سیاست و افراد درگیر در آن ندارید، می توانید از صدای سایر افراد شناخته شده همچون ورزشکاران معروف برای مسیریابی صوتی استفاده کنید.

در مسیریابی صوتی برنامه Karta GPS تکه کلام های هر فرد شنیده می شود

در زمان رانندگی و نیاز به مسیریابی با استفاده از اپلیکیشن های موبایل، برای جلوگیری از خطرات احتمالی باید از نمایشگر گوشی موبایل چشم برداشته و از قابلیت های صوتی برای مسیریابی استفاده کنید. صدای سرویس صوتی برنامه های مسیریابی واقعا خسته کننده است و راننده را بعد از مدتی کلافه می کند. اما به لطف امکان افزودن صدای افراد برجسته به برنامه Karta GPS، از مسیریابی صوتی لذت برده و لحظات شادی خواهید داشت. مزیت اصلی پکیج های صوتی برنامه Karta GPS این است که صدای هر فرد بر اساس تکیه کلام های معروف وی ضبط شده است و گهگاه این تکه کلام ها را می شنوید.

بعد از دانلود برنامه Karta GPS به مسیر Downloads > Voices > View All > Premium رفته و تا رسیدن به گزینه Mr. President به پایین اسکرول کنید. در بخش پریمیوم، این تنها پکیج صدای رایگان است.

قابلیت های جدید اینستاگرام (نسخه ۱۰.۲۲)

به گزارش زومتک، اینستاگرام به عنوان اپلیکیشنی است که کاربران می توانند برای عکس برداری و اشتراک عکس ها و فیلم هایشان از آن استفاده نمایند  همچنین می توانیم ویدیو ها و عکس های دیگر کاربران را مشاهده کنیم . اگر به تازگی اینستاگرام خود را بروز کرده باشید ، متوجه می شوید که تغییراتی در آن ایجاد شده است این روزها اینستاگرام شاهد تغییرات زیادی بوده است . اینستاگرام نیز مانند دیگر اپلیکیشن های اجتماعی اقدام به ارائه ابزارهای خلاقانه و فلیترهای چهره نموده است که موجب می شود کاربران بتوانند ویدئو ها و سلفی های جذاب تری از خودشان به اشتراک بگذارند .

در نسخه هایی که در گذشته از اینستاگرام منتشر شده بود کاربران می توانستند از هشت فیلتر چهره استفاده کنند بگونه ای که با لمس گزینه چهره ، قادر بودند سلفی های متنوعی با کاراکترهای جذاب یا شبیه به حیوانات بگیرند و با دوستان خود به اشتراک بگذارند یا در استوری قرار بدهند . حالا ویژگی استیکرهای هشتگ نیز به قابلیت های پیشین افزوده شده است .

Rewind قابلیتی است که می توان ویدئویی را به صورت برعکس مشاهده نمود که خوشبختانه در نسخه بروز اینستاگرام شاهده آن بوده ایم.

پاک کن نیز از قابلیت های جدید اینستاگرام است در زمانی که در حال استفاده از قابلیت طراحی هستید می توانید برای پاک کردن طراحی از پاک کن استفاده کنید .

قابلیت های نسخه ۱۰.۲۲  :

استیکرهای هشتگ

پاک کن

ارسال استوری (پست زمان دار)

Rewind

ارسال مستقیم تصاویر و فیلمها به دوستان

ایجاد افکت های مختلف بر روی تصاویر خود

و ….

اگر شما هم دوست دارید از این ویژگی های جدید استفاده کنید پیشنهاد می کنیم حتما اینستاگرامتان را بروز کنید .

نسخه مرسدس بنز لپ تاپ وایو زد منتشر شد؛ سیستم خود را با صدای بنز روشن کنید!

به گزارش گجتنیوز، به تازگی،  نسخه مرسدس بنز لپ تاپ وایو زد (Vaio Z Mercedes Benz special edition) رونمایی شده که در هنگام روشن شدن، صدای خودرو مرسدس بنز می دهد!

نسخه مرسدس بنز لپ تاپ وایو زد به تازگی در بازار کشور ژاپن عرضه شده و با تصویری از یک خودرو مرسدس بنز در قسمت عقب، لوگوی معروف مرسدس در تاچ پد و برخی نشانه های مخفی دیگر از این اتومبیل در قسمت های مختلف لپ تاپ، از نسخه اصلی متمایز است. البته اگر طرفدار سری فیلم های سریع و خشن هستید و نسخه Tokyo Drift این سری را دیده اید، قطعا به راحتی می توانید همه این نشانه های مخفی را در لپ تاپ گران قیمت خود پیدا کنید.

قیمت نسخه مرسدس بنز لپ تاپ وایو زد

این لپ تاپ در واقع بر پایه لپ تاپ هیبریدی سال 2016 شرکت سازنده، با نام وایو زد فلیپ (Vaio Z Flip)، طراحی شده که قیمت نسخه Core i7 آن 250 هزار ین ژاپن (معادل 2239 دلار آمریکا) است. Vaio Z ادیشن مرسدس بنز در دو مدل ساخته شده است؛ مدل اول تصویر و نشانه هایی از خودرو لوکس و خودران مرسدس بنز Vision Tokyo را در خود جای داده و مدل دوم نیز خودرو کلاسیک 300SL را به نمایش گذاشته است.

البته اگر تمایل زیادی به دنیای اتومبیل ندارید، می توانید نسخه معمولی لپ تاپ وایو زد فلیپ را با قیمت 1299 دلار از فروشگاه ها خریداری کنید.

هواوی لپ تاپ میت بوک X را با پردازنده های Core i و ضخامت کمتر از مک بوک معرفی کرد

هواوی لپ تاپ جدید MateBook X را با پردازنده های سری Core i اینتل، و ضخامت کمتر از مک بوک های ۱۲ اینچی مجهز به پردازنده ی Core m معرفی کرد.

به گزارش زومیت، هواوی که بیشتر به ساخت تلفن های هوشمند و تبلت شناخته می شود، با معرفی لپ تاپ های MateBook به صورت رسمی وارد بازار ساخت لپ تاپ شد. شرکت چینی هواوی که سالانه بیش از ۱۰۰ میلیون دستگاه تلفن هوشمند می فروشد، سال گذشته توانست با تبلت های ویندوزی بالارده و خوش ساخت میت بوک (که قیمت آن در برخی کانفیگ ها به بیش از ۲۰۰۰ دلار می رسید) توجه زیادی را به سمت خود جلب کند.

در جریان کنفرانسی اختصاصی در شهر برلین آلمان، هواوی از نسل جدید میت بوک های خود در سه مدل با نام های MateBook X، MateBook D و MateBook E رونمایی کرد. در این مطلب به معرفی لپ تاپ ۱۳ اینچی بالارده ی هواوی با نام میت بوک X، و لپ تاپ میان رده ی میت بوک D خواهیم پرداخت.

میت بوک X

با توجه به محبوبیت بالای محصولات اپل در چین، بسیاری از شرکت های چینی در ساخت دستگاه های خود به شدت از کوپرتینویی ها الهام می گیرند. این موضوع در لپ تاپ میت بوک X نیز به وضوح مشهود است. در نگاه اول به نظر می رسد هواوی دستگاهی برای آن دسته از کاربران ساخته است که فرم فاکتور مک بوک را به همراه سیستم عامل مایکروسافت می پسندند.

هواوی هنگام گنجاندن نمایشگر و کی بورد در بدنه ی دستگاه، تاجایی که امکان آن وجود داشته است از فضای موجود در لپ تاپ استفاده کرده است. طراحی صفحه ی نمایش میت بوک X بی شباهت به لپ تاپ های XPS دل نیست. هواوی علی رغم به کار بردن حاشیه ی فوق باریک و دست یابی به نسبت نمایشگر به بدنه ی ۸۸ درصدی، توانسته است بر خلاف لپ تاپ های XPS دوربین وب کم را در قسمت بالایی نمایشگر بگنجاند.

پنل به کار رفته در میت بوک X از نوع IPS و دارای رزولوشن ۲۱۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسلی است. این نمایشگر با نسبت تصویر ۳:۲ قادر است ۱۰۰ درصد رنگ های طیف sRBG را به نمایش گذاشته و با روشنایی ۳۵۰ نیتی خود کنتراست ۱۰۰۰:۱ را ایجاد کند.

ضخامت لپ تاپ هواوی میت بوک

در قلب میت بوک X نسل هفتم پردازنده های اینتل با نام کبی لیک جای گرفته است. هواوی با هوشمندی تمام در جریان مراسم معرفی میت بوک های جدید بر روی این نکته تأکید داشت که درحالی که رقبای میت بوک از پردازنده های کم مصرف (۴.۵ واتی) سری Y اینتل استفاده می کنند، میت بوک X مجهز به پردازنده های سری U اینتل (i7-7500U و i5-7200U) هستند. درحالی که پردازنده های سری U با توان ۱۵ واتی خود معمولا در لپ تاپ های ضخیم تر و داری فن استفاده می شوند، اینتل این اجازه را به سازندگان دستگاه ها داده است تا با کاهش کلاک اصلی پردازنده، مصرف آن را تا ۷.۵ وات پایین بیاورند. هرچند هنوز هواوی به صورت رسمی پایین آوردن کلاک پردازنده را تایید نکرده است؛ اما بسیار بعید به نظر می رسد که میت بوک مجهز به پردازنده ای ۱۵ واتی باشد.

استفاده از پردازنده های سری U همچنین به معنی بهره مند بودن از پردازنده های گرافیکی مجتمع HD 620 اینتل (بر خلاف پردازنده ی های گرافیکی HD 615 به کار رفته در سری Y) است. به زبان ساده، کاربران هنگام کار با لپ تاپ های جدید هواوی به خوبی متوجه تفاوت عملکرد آن ها با دستگاه های مجهز به پردازنده های Core m و پردازنده های ۴.۵ واتی سری Y خواهند شد.

پردازنده لپ تاپ هواوی میت بوک

از لحاظ فضای ذخیره سازی، میت بوک در دو گزینه با ظرفیت های ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایت SSD عرضه خواهد شد. متأسفانه یکی از نقاط ضعف میت بوک X استفاده از حافظه ی LPDDR3 و درنتیجه محدود شدن میزان رم به ۸ گیگابایت است. درصورت استفاده ی هواوی از حافظه ی DDR4، هم ماکزیمم میزان رم و هم عملکرد آن بهبود چشمگیری پیدا می کرد. هرچند استفاده از رم های LPDDR3 در اولترابوک ها به دلیل مصرف کم (LP مخفف Low Power است) متداول است، اما با توجه به دیگر مشخصات سخت افزاری لپ تاپ هواوی، به ویژه استفاده از CPU پرمصرف تر، استفاده از رم های DDR4 در میت بوک X منطقی تر به نظر می رسید.

از لحاظ درگاه های ارتباطی، هواوی از دو پورت USB نوع C در میت بوک X استفاده کرده است. از این دو پورت، تنها یکی از آن ها قابلیت شارژ دستگاه توسط آداپتور ۴۰ واتی را دارد؛ اما از هر دوی آن ها می توان برای انتقال دیتا و مصارف دیگر استفاده کرد. پورت های یواس بی به کار رفته در میت بوک X از نوع USB 3.0 هستند و ماکزیمم سرعت آن ها به ۵ گیگابایت بر ثانیه می رسد. علاوه بر پورت های ذکر شده، یک حسگر اثر انگشت و یک جک ۳.۵ میلی متری هدفون را نیز می توان در بدنه ی دستگاه یافت.

هواوی که سال گذشته هم زمان با معرفی نسل اول میت بوک از یک داک اختصاصی با نام MateDock رونمایی کرده بود و آن را به صورت جدا از دستگاه می فروخت، امسال MateDock 2 را به همراه میت بوک X عرضه می کند. میت داک 2 از لحاظ پورت ها تقریبا شبیه به نسل قبل است؛ با این تفاوت که پورت اترنت در آن حذف شده و در عوض پورت های VGA و HDMI به آن اضافه شده است.

از لحاظ اتصالات شبکه، میت بوک X از سیستم وایرلس 802.11ac 2×2 MIMO (به احتمال زیاد مدل Intel 8265) و بلوتوث 4.1 استفاده می کند و خبری از مودم 4G یا LTE در آن نیست. سیستم صوتی اختصاصی طراحی شده توسط هواوی برای میت بوک X توانسته است گواهی دالبی اتمس را دریافت کند  و هواوی با قرار دادن نام «Dolby Atmos» در کنار نام «Intel» روی جعبه ی دستگاه، به این موضوع افتخار می کند.

در جریان کنفرانس برلین، هواوی به این موضوع اشاره کرد که به مدت ۱۰ سال است در صنعت تجهیزات صوتی، فعالیت نرم افزاری می کند. هواوی همچنین توضیح داد که میت بوک X چگونه با کنار هم آوردن سخت افزار (احتمالا کدک ALC892 Realtek) و نرم افزار، توانسته است گواهی دالبی اتموس را کسب کند. (برای کسب استاندار دالبی اتموس، استفاده از اسپیکر و میکروفون دوگانه و درایورهای اختصاصی ضروری است.)

ظرفیت ۴۱.۴ وات-ساعتی باتری میت بوک X نسبت به نسل قبل تغییری نداشته است. هواوی می گوید این میزان باتری برای ۱۰ ساعت تماشای آفلاین ویدئوی 1080p با روشنایی ۵۰ درصدی صفحه ی نمایش کافی است.

مشخصات لپ تاپ MateBook X هواوی

اندازه: ۱۳ اینچ

صفحه نمایش: ۲۱۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسل، IPS

زاویه ی دید ۱۷۸ درجه

توانایی نمایش ۱۰۰٪ طیف رنگ sRBG

نسبت کنتراست ۱۰۰۰:۱

روشنایی ۳۵۰ نیت

پردازنده: Intel Core i5-7200U

Intel Core i7-7500U

(به احتمال زیاد مدل های کاهش ولتاژ یافته)

گرافیک: Intel HD Graphics 620

رم: ۴ گیگابایت LPDDR3

۸ گیگابایت LPDDR3

فضای ذخیره سازی: ۲۵۶ گیگابایت PCIe

۵۱۲ گیگابایت PCIe

وزن و ابعاد: 286x211x12.5mm

۱.۰۵ کیلوگرم

اتصالات: 802.11ac with 2×2 MIMO

بلوتوث ۴.۱

باتری: ۴۱.۴ وات ساعت (5449 mAh at 7.6 V)

سایر ویژگی ها: دو پورت USB 3.0 نوع C

جک ۳.۵ میلی متری هدفون

سیستم صوتی Dolby Atmos

همراه با MateDock 2

دوربین جلوی یک مگاپیکسلی

رنگ بندی: خاکستری فضایی (Space Gray)

طلایی پرستیژ (Prestige Gold)

رزگلد (Rose Gold)

قیمت: Core i5 + 8 GB LPDDR3 + 256GB SSD: 1399 Euro

Core i5 + 8 GB LPDDR3 + 512GB SSD: 1599 Euro

Core i7 + 8 GB LPDDR3 + 512GB SSD: 1699 Euro

مدل پایه ی میت بوک X مجهز به پردازنده ی Core i5، رم ۸ گیگابایتی و ۲۵۶ گیگابایت فضای ذخیره سازی از نوع SSD، با قیمت ۱۳۹۹ یورو و در سه رنگ خاکستری فضایی، طلایی و رزگلد عرضه خواهد شد.

میت بوک D

لپ تاپ میت بوک X به گفته ی هواوی برای بخش «تجاری» بازار طراحی شده است. هرچند لپ تاپ های کلاس بیزینس معمولا حاشیه ی سود بیشتری دارند، اما بازار آن ها از بخش «آموزش و اداری» محدودتر است. به همین دلیل هواوی با معرفی لپ تاپ های ۱۵.۶ اینچی کلاسِ آفیس میت بوک D، قصد دارد با ورود به بازار لپ تاپ های میان رده و اقتصادی به رقابت با بزرگانی چون ایسوس، اچ پی و لنوو بپردازد.

اگر به دستگاه های پریمیوم و بالارده ی هواوی عادت کرده باشید، هنگام کار با لپ تاپ میت بوک D احتمالا از یاد خواهید برد که با محصول ساخت همان شرکت سر و کار دارید. البته با توجه به بازه ی قیمتی لپ تاپ، استفاده از مواد ارزان در ساخت این لپ تاپ کاملا منطقی به نظر می رسد. نکته ی مثبت اما حاشیه ی کم نمایشگر دستگاه است. نسبت صفحه به بدنه ی ۸۳ درصدی، بین لپ تاپ های هم رده و هم قیمت با میت بوک D تقریبا نظیر ندارد.

صفحه ی نمایش میت بوک D از یک پنل IPS با رزولوشن 1080p و روشنایی ۲۵۰ نیت استفاده می کند. کنتراست این پنل برابر با ۸۰۰:۱ است و توانایی نمایش ۴۵ درصد رنگ های طیف NTSC را دارد؛ که حتی برای یک لپ تاپ میان رده نیز عدد پایینی به شمار می رود.

هواوی مدل دقیق پردازنده های میت بوک D را مشخص نکرده و به ذکر این نکته که پردازنده های به کار رفته در میت بوک D همگی نسل هفتم کبی لیک اینتل خواهند بود، بسنده کرده است. با توجه به پردازنده ی گرافیکی HD 620، به احتمال زیاد میت بوک D نیز مانند میت بوک X از پردازنده های سری U استفاده خواهد کرد.

هواوی همچنین در برخی کانفیگ های لپ تاپ خود از گرافیک جی فورس 940MX انویدیا استفاده کرده است. لازم به ذکر است که GPU مذکور سال ۲۰۱۴ به بازار آمده و مصرف آن بسته به میزان حافظه ی گرافیکی حدود ۲۰ تا ۳۰ وات است. با توجه به مصرف کمتر پردازنده های گرافیکی جدید 1030 و 1050 انویدیا، استفاده ی هواوی از مدل قدیمی و پرمصرف کمی سوال برانگیز است. با توجه به پشتیبانی از SSD-های PCIe و M.2 درکنار هارد دیسک های ۲.۵ اینچی متداول، گزینه های زیادی برای فضای ذخیره سازی در میت بوک D وجود دارد.

چند نمونه از کانفیگ های میت بوک D از این قرار است:

 • ۴ گیگابایت رم LPDDR3 به همراه ۵۰۰ گیگابایت هارد یا ۱۲۸ کگیگابایت SSD + ۵۰۰ گیگابایت هارد
 • ۸ گیگابایت رم LPDDR3 به همراه یک ترابایت هارد یا ۲۵۶ گیگابایت SSD یا ۱۲۸ گیگابایت SSD + ۵۰۰ گیگابایت هارد یا ۱۲۸ گیگابایت SSD + یک ترابایت هارد
 • ۱۶ گیگابایت رم DDR4 به همراه ۱۲۸ گیگابایت SSD + یک ترابایت هارد

قابلیت تغییر و افزایش فضای ذخیره سازی توسط کاربران نیز وجود دارد.

مشخصات لپ تاپ MateBook D هواوی

اندازه: ۱۵.۶ اینچ

صفحه نمایش: ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ پیکسل، IPS

زاویه ی دید ۱۷۸ درجه

توانایی نمایش ۴۵٪ طیف رنگ NTSC

نسبت کنتراست ۸۰۰:۱

روشنایی ۳۵۰ نیت

پردازنده: Intel Core i5

Intel Core i7

(به احتمال زیاد مدل U)

گرافیک: Intel HD Graphics 620

NVIDIA GeForce 940MX

رم: ۴ گیگابایت DDR4

۸ گیگابایت DDR4

۱۶ گیگابایت DDR4

فضای ذخیره سازی: ۵۰۰ گیگابایت HDD یا

۱۲۸ گیگابایت SSD به همراه ۵۰۰ گیگابایت HDD

یک ترابایت HDD یا

۲۵۶ گیگابایت SSD یا

۱۲۸ گیگابایت SSD به همراه ۵۰۰ گیگابایت HDD یا

۱۲۸ گیگابایت SSD به همراه یک ترابایت HDD

۱۲۸ گیگابایت SSD به همراه ترابایت HDD

وزن و ابعاد: 286x211x12.5mm

۱.۹ کیلوگرم

اتصالات: 802.11ac with 2×2 MIMO

بلوتوث ۴.۱

باتری: ۴۳.۳ وات ساعت (3800 mAh at 11.4 V)

سایر ویژگی ها: دو پورت USB 3.0 نوع A

یک پورت USB 2.0 نوع A

پورت HDMI سایز کامل

جک ۳.۵ میلی متری هدفون

سیستم صوتی Dolby Atmos

دوربین جلوی یک مگاپیکسلی

رنگ بندی: خاکستری فضایی (Space Gray)

طلایی شامپاین (Champagne Gold)

آبی شفق قطبی (Aurora Blue)

قیمت: Core i5 + 8GB + 1TB HDD + 940MX: 799 Euro

Core i5 + 8GB + 128GB SSD + 1TB HDD + 940MX: 899 Euro

Core i7 + 8GB + 128GB SSD + 1TB HDD + 940MX: 999 Euro

از لحاظ اتصالات و سیستم صوتی، میت بوک D دقیقا مانند میت بوک X است؛ اما تامین انرژی آن برخلاف میت بوک X از طریق یک جک ورودی DC انجام می شود، نه USB نوع C نیست. دیگر پورت های به کار رفته در میت بوک D شامل دو پورت USB 3.0، یک پورت USB 2.0 و یک پورت HDMI (همگی در سایز کامل) می شود. باتری میت بوک D ظرفیت ۴۳.۳ وات-ساعت دارد که برای یک لپ تاپ سنگین (۱.۹ کیلوگرمی) و ضخیم، بسیار کم به نظر می رسد. (دستگاه هایی با این ابعاد معمولا از باتری هایی با ظرفیت بالای ۵۰ وات-ساعت استفاده می کنند.)

هواوی در جریان مراسم معرفی، تنها قیمت مدل های مجهز به پردازنده ی گرافیکی 940MX را مشخص کرد. این مدل ها از ۷۹۹ تا ۹۹۹ یورو قیمت خواهند داشت و در سه رنگ خاکستری فضایی، طلایی و آبی آرورا به بازار عرضه خواهند شد.

پلیس دبی ربات  استخدام می کند

پلیس دبی به دنبال جایگزین کردن ۲۵ درصد از نیروهایش با ربات ها  تا سال ۲۰۳۰ است.

به گزارش زومیت، بسیاری از ما در طول زندگی خود به دلیل سرعت زیاد، صحبت با موبایل و مواردی از این دست با نیروهای پلیس  رو به رو شده ایم. نیروهای پلیس هم مانند ما انسان هستند و به راحتی می توان با آن ها ارتباط برقرار کرد؛ آن ها همانند هر انسانی در واکنش های خود احساس و منطق را رعایت می کنند. اما این مساله در مورد ربات ها صدق نمی کند، حداقل در شرایط کنونی ربات ها به آن حد از تعامل صحیح نرسیده اند. اما در دنیای مدرن کنونی، بسیاری از شرکت ها به دنبال افزایش بهره وری خود با اضافه کردن هوش مصنوعی به فرآیندهای سیستمی خود هستند.

پلیس دبی اعلام کرده است که طی یک برنامه بلند مدت تا سال ۲۰۳۰ قصد دارد ۲۵ درصد از پلیس های رباتیک را جایگزین نیروهای خود کند. پلیس دبی قرار است از ربات  های پلیس خود که توسط شرکت اسپانیایی PAL Robotics ساخته شده اند، رونمایی کند. نام این ربات های پلیس REEM است و تقریبا ۱.۷ متر ارتفاع دارند. واضح است که این ربات ها برای حل پرونده های جنایی به کار گرفته نخواهند شد بلکه مهمترین وظیفه  ی آن ها گزارش تخلفات است. با توجه به نمونه ی اولیه ای که سال گذشته معرفی شده است این ربات ها از یک صفحه نمایش لمسی برای گزارش وقوع جرم بهره می برند. کاربران به کمک این ربات ها و صفحه نمایش آن ها قادر خواهند بود علاوه بر نوشتن گزارش تخلف، جریمه های ترافیکی خود را نیز بپردازند. البته هدف نهایی این پروژه تبدیل این ربات های ساده به افسرهای پلیس کامل است.

بهینه تر بودن ربات ها نسبت به انسان ها یک واقعیت انکارناپذیر است؛ ربات ها خسته نمی شوند، نیاز به استراحت و خواب ندارند و همیشه برای کار در دسترس هستند. اما همین ربات های خستگی ناپذیر قادر به انجام برخی کارها و شبیه سازی برخی چیزها نیستند. بسیاری از این کاستی ها، تبدیل شدن این ربات ها به پلیس های توانمند را غیر ممکن می کند. به هر حال باید تا ورود این ربات ها به نیروی پلیس و دریافت بازخوردهای آن صبر کرد.

ارزش بیت کوین از مرز ۲۳۰۰ دلار عبور کرد

افزایش ارزش بیت کوین همچنان ادامه دارد، به طوری که پول رمزنگاری شده از مرز ۲۳۰۰ دلار عبور کرد و بالاترین ارزش خود را تا امروز تجربه کرد.

به گزارش زومیت، به نظر نمی رسد افزایش ارزش بیت کوین یا همان اولین پول رمزنگاری شده به این زودی ها متوقف شود، چراکه ارزش این پول از مرز ۲۳۰۰ دلار عبور کرد. ارزش بیت کوین در زمان نگارش این مطلب از ۲۳۵۰ دلار نیز عبور کرده که از این  رو رکورد جدیدی برای آن به ثبت رسیده است.

بخشی از این افزایش ارزش را باید ماحصل انتشار اخبار مثبت و در پیش گرفتن سیاست های مثبت در راستای بهبود هر چه بیشتر وضعیت بیت کوین خواند. Digital Currency Group اعلام کرده که بیش از ۵۶ کمپانی فعال در حوزه ی بیت کوین که در بیش از ۲۱ کشور فعال هستند، به توافقات جدیدی در راستای بهبود هر چه بیشتر وضعیت بیت کوین دست یافته اند.

خبر توافق صورت گرفته برای بهبود وضعیت پروتکل بیت کوین را باید از جمله ی آخرین اخبار مثبت منتشر شده در رابطه با بیت کوین بدانیم. در ابتدای ماه آوریل نیز رگولاتوری های ژاپن اعلام کردند که بیت کوین یک روش پرداخت قانونی در این کشور است. همچنین، Ulmrat، بزرگ ترین فروشگاه آنلاین در روسیه نیز اعلام کرده که بیت کوین را به عنوان یکی از روش های پرداخت قبول خواهد کرد، هرچند روسیه اعلام کرده که تا سال ۲۰۱۸ امکان پشتیبانی از بیت کوین را نخواهد داشت.

یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت بیت کوین را باید در گمانه هایی عنوان کرد که حکایت از احتمال اعطای مجوز فعالیت به یک صرافی بیت کوین در ایالات متحده ی آمریکا توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار این کمپانی دارد. بیت کوین طی چند ماه سال جاری میلادی رشدی بیش از ۱۴۵ درصدی را شاهد بوده است.

آینده ساختمان سازی متعلق به صنعت پرینت سه بعدی است

سالیان طولانی است که در صنعت ساختمان سازی از روش های مرسوم استفاده می شود؛ به تازگی استارت آپ اوکراینی اقدام به استفاده از فناوری چاپ سه بعدی در این صنعت کرده است.

به گزارش زومیت، از زمان پیدایش انسان ها، داشتن خانه و سرپناه جزو اصلی ترین دغدغه های آن ها بوده است. در طول زمان روش های متفاوتی برای ساخت خانه ها ابداع  شده است که نقطه ی اشتراک همه آن ها، مدت زمان طولانی ساخت و هزینه بالا است.

استارت آپ جدید اوکراینی بانام پسیودوم که در زمینه ی ساختمان سازی فعالیت می کند، به تازگی روشی برای ساخت خانه هایی کوچک در زمان کم و با هزینه ی پایین ارائه کرده است. در این روش قسمت های مختلف ساختمان نظیر دیوارها، سقف و کف خانه هایی به ابعاد ۳۵ متر مربع به صورت مجزا به وسیله ی یک ربات با استفاده از فناوری چاپ سه بعدی ساخته می شوند. سایر قسمت های ساختمان نظیر درها، پنجره ها، سیم کشی ساختمان نیز در انتها به وسیله ی کارگران نصب می شوند.

این خانه ها هوشمند هستند؛ به این معنا که نیازی به اتصال به شبکه برق شهری نیست و وظیفه ی تأمین انرژی الکتریکی مورد نیاز و ذخیره آن، بر عهده ی صفحات خورشیدی روی سقف و باتری های تعبیه شده در خانه است. همچنین آب مورد نیاز از طریق رطوبت موجود در هوا تأمین می شود، اما ساکنین می توانند آن را به سیستم آب شهری نیز متصل کنند. همچنین سیستم فاضلاب مستقلی در این خانه تعبیه شده است.

بر اساس اطلاعات شرکت سازنده، قیمت پایه این خانه ها از ۳۱,۹۰۰ دلار شروع می شود و ساکنان کشورهای آمریکا و اوکراین می توانند به صورت آنلاین برای سفارش این خانه ها اقدام کنند. اولین سفارش ها در سال جاری تحویل مشتریان داده خواهد شد.

این خانه از یک راهروی بزرگ و آشپزخانه کوچک و دیواری شیشه ای تشکیل  شده است.

در این مدل طراحی شده، خبری از اتاق خواب مجزا نیست و همچنین حمام کوچکی در کنار آشپزخانه تعبیه  شده است.

شرکت پسیودوم، ۳ مدل طراحی شده را به مشتریان ارائه کرده است و مشتریان می توانند مدل های سفارشی خود را بسازند. در مدل های پریمیوم مبلمان هم قرار داده خواهد شد.

به دلیل کوچک بودن این خانه ها، امکان جابه جایی راحت آن ها وجود دارد و مشتریان می توانند در مکان های مختلفی نظیر ساحل و جنگل زندگی کنند.

ماریا سوروکینا، طراح این خانه ها می گوید: ما باید فرصت زندگی در طبیعت و دوری از شهرنشینی در کنار داشتن زندگی راحت را داشته باشیم. این فناوری به ما این فرصت را می دهد که در جنگل ها، کوه ها و ساحل، به دور از مردم و تمدن شهری، زندگی کنیم.

برای ساختن این خانه ها، گروه طراحی نقشه ی ساختمان را به شرکت های خود در کالیفرنیا و اوکراین می دهد. در این شرکت ها سقف، کف و دیوارهایی با ضخامت ۲۰ سانتی متر که از فیبر کربن، پلی اورتان، رزین، فیبر بازالت و فایبرگلاس تشکیل  شده اند، به وسیله ی یک ربات هفت محوره به صورت لایه به لایه ساخته می شوند. درها،  پنجره ها، سیستم ایمنی، صفحات خورشیدی، مخزن فاضلاب، سیستم سرمایش و گرمایش و سایر دستگاه ها نیز در ادامه اضافه می شوند.

با توجه به نحوه طراحی، فرآیند ساخت تا کمتر از ۲۴ ساعت به پایان خواهد رسید. طراحی و ساخت خانه های بزرگ تر و با امکانات و ویژگی های بیشتر، تا یک ماه به طول خواهد انجامید؛ اما اگر که خانه به صورت پیش ساخته باشد، فرآیند ساخت به کمتر از یک روز کاهش خواهد یافت.

این شرکت معتقد است که فناوری چاپ سه بعدی روشی ارزان تر و با کارایی بهتر برای ساخت خانه هایی مقرون به صرفه و با امکانات مناسب است. ماریا سوروکینا، می گوید: بالغ بر ۱۰۰ میلیون نفر در دنیا زندگی می کنند بدون آنکه سقفی بالای سرشان داشته باشند. این شرایط نیازمند ساختن خانه مقرون به صرفه تر است.

پسیودوم تنها شرکتی نیست که از فناوری چاپ سه بعدی برای ساخت خانه های خود استفاده می کند. استارت آپ اپیس کورپ در سانفرانسیسکو، داس آرشیتکت در آمستردام و همچنین برَنچ تکنولوژی در ایالت تنسی نیز اعلام کرده اند که می توانند خانه هایی در کمتر از یک روز تا یک هفته بسازند.

ماکروویو جدید NeoChef™ ال جی با فناوری اینورتر هوشمند

به گزارش زومتک، این ماکروویو فوق پیشرفته با طراحی مدرن و یکپارچه در کنار موتور قدرتمند و ارزشمند خود، قابلیت های کاربردی و متنوعی را در اختیار مصرف کننده می گذارد

ماکروویو جدید NeoChef™با ترکیب کردن کاربری راحت و بهبود یافته در کنار طراحی ظریف و ساده و البته جدیدترین موتور شرکت ال جی، آشپزی با ماکروویو را به سطح جدیدی ارتقا می دهد. این ماکروویو با دارا بودن جدیدترین و مدرن ترین نوع طراحی و در عین سادگی، فضای آشپزخانه را تبدیل به یک فضای لوکس و مدرن می کند. طراحی ارگونومیک قابلیت های ماکروویو NeoChef™ و رابط کاربری ساده آن باعث می شود بتوانید به راحتی با این ماکروویو کار کنید. به علاوه طیف متنوعی از قابلیت های بهداشتی مثل سیستم تمیزکننده ضد باکتری EasyClean™ کمک می کنند تا محفظه دستگاه همیشه پاکیزه و بهداشتی باشد.

ماکروویو زیبای NeoChef™ ال جی به وسیله شیشه یکپارچه و ظریف جلویی دستگاه، خطوط جداکننده را حذف کرده و ظاهری یکپارچه به دستگاه بخشیده است. این طراحی ساده و زیبای جلوی دستگاه با فلز مات صیقل داده شده به ماکروویو NeoChef™ کمک می کند به راحتی با دکور هر آشپزخانه ای هماهنگ شود. کنتراست زیبای بین شیشه یکپارچه ماکروویو و بدنه فلزی، ظاهری جذاب و چشمگیر به دستگاه بخشیده است. طراحی ارگونومیک دسته گرد و پاکت مانند دستگاه در کنار برش های ظریف دستگاه باعث عملکردی دقیق و کاربرپسند شده است. این دستگاه قابلیت های کاربری خود را به وسیله یک کنترل کننده لمسی با کارکردی راحت، بهبود بخشیده است. ماکروویو پیشرفته ال جی به خاطر طراحی خاص خود تاکنون جوایز مختلفی در سرتاسر دنیا کسب کرده است. ازجمله این جوایز می توان به ۲۰۱۵ PIN UP Design Award و ۲۰۱۵ Good Design Award اشاره کرد.

این دستگاه با دارا بودن موتور منحصربه فرد اینورتر هوشمند ال جی از پس هر نوع آشپزی برمی آید و غذایی نیست که نتوانید با آن درست کنید. استفاده از قدرت کنترل موتور خطی بین ۳۰۰ تا ۱۲۰۰ وات باعث می شود تمام قسمت های غذا به صورت یکسان پخته شده و یخ زدایی به صورت کامل انجام شود. ماکروویو NeoChef™ ال جی در عین حالی که مواد معدنی غذا را حفظ کرده باعث می شود طعم غذا نیز تغییر نکند. به علاوه موتور هوشمند اینورتر بهره وری دستگاه را نیز افزایش داده و با ۱۲۰۰ وات قدرت می تواند غذاها را بسیار زودتر از روش های معمول آماده کند.

همچنین می توان از ماکروویو NeoChef™ ال جی برای آب کردن مواد غذایی مثل شکلات و پنیر استفاده کرده و غذاهای متنوعی را با توجه به تنظیمات ویژه اش آماده کرد. امکانات پیشرفته ماکروویو ال جی حتی باعث می شود بتوانید سریع تر از ماست سازهای خانگی، ماست سالم درست کنید. قابلیت سرخ کردن سالم (Healthy Fry) می تواند مزه خاص هر غذایی را حفظ کرده و در عین حال با استفاده از روغن کمتر و ۷۲ درصد چربی کمتر، غذایی سالم تر در اختیار شما بگذارد.

ماکروویو NeoChef™ ال جی از تعدادی قابلیت خاص برای بهبود تمیزی و کاربری راحت تر بهره می برد.قابلیت ضد باکتری تمیزی آسان (EasyClean™) باعث می شود تمیز کردن فضای داخلی دستگاه ساده و بدون هیچ زحمت اضافه ای باشد. به خاطر این قابلیت می توان فضای داخلی ماکروویو را دو برابر سریع تر و راحت تر نسبت به مدل های معمولی تمیز کرد. در حقیقت تنها با سه بار کشیدن دستمال محفظه دستگاه NeoChef™ تمیز می شود در حالی که برای مدل های معمولی حداقل ۷ بار باید دستمال کشید. همچنین روش خاص سوخاری کردن روی غذا باعث می شود مواد خطرناک داخل غذا اجازه فعالیت پیدا نکنند و تا ۹۹.۹۹ درصد باکتری های مضر نابود شوند.

ماکروویو NeoChef™ ال جی با دارا بودن قابلیت های متنوع و کاربرپسند، پخت غذاهای پیچیده و دشوار را نیز راحت می کند. سینی شش ضلعی چرخان داخل این ماکروویو، در عین چرخش غذا را ثابت نگه داشته و از شش طرف آن را پشتیبانی می کند. همچنین این قابلیت مشکل سرریز ماده غذایی وقتی در مرکز صفحه نیست را برطرف می کند. باوجود لامپ LED کم مصرف داخل محفظه، نور داخلی سه برابر روشن تر از بقیه مدل ها است و کاربران به راحتی می توانند روی روند پخت غذا نظارت کنند. در حالی که ماکروویو NeoChef™ اندازه مدل های قبلی است، ولی فضای داخلی بیشتری در اختیار مصرف کننده می گذارد. با وجود بدنه جمع وجور و محفظه بزرگ، این ماکروویو در هر آشپزخانه ای به راحتی جا گرفته و در عین حال می توان ظرف های بزرگ و بلند را درون آن قرار داد.

ال جی ماکروویو جدید دیگری به بازار عرضه کرده است که نشان دهنده تعهد این شرکت به ساخت لوازم خانگی کاربردی و لوکس برای آشپزخانه است، آن هم با وجود طراحی ساده ای که همه مصرف کنندگان با هر نوع سلیقه ای را جذب خود می کند. این دستگاه که از موتور هوشمند اینورتر استفاده می کند، کاربری و کارایی دستگاه برای دوباره گرم کردن و یخ زدایی را افزایش داده و مدت زمان پخت غذا را نیز بسیار کاهش داده است. همچنین پخت غذاهای خوشمزه و مغذی برای مصرف کنندگان بسیار راحت تر از گذشته است.

ساخت دستگاهی برای شنیدن صدای فعالیت های سلولی

گروهی از محققین آمریکایی با استفاده از اکسید قلع موفق به تولید نانو فیبر نوری شده اند که قادر خواهد بود تغییر سطح انرژی در سطح سلولی را رصد و محاسبه کند.

به گزارش زومیت، پژوهشگران توانسته اند فیبر نوری در مقیاس نانو توسعه دهند که قادر خواهد بود کوچک ترین تغییرات سطح انرژی اطراف خود را ثبت کند. با استفاده از این فیبر نوری می توان تلاطم ایجاد شده از حرکت یک باکتری یا امواج صوتی حاصل از ضربان سلول های قلبی را رصد کرد. این اتفاق به خصوص در پایش فعالیت های سلولی اهمیت زیادی دارد؛ می توان فعالیت سلول ها را زیر نظر گرفت تا حرکت آن ها به سمت سلول های سرطانی را شناسایی کرد. دونالد سربالی، یکی از اعضای این تیم تحقیقاتی از دانشگاه کالیفرنیا سن دیگو می گوید: خروجی تحقیق ما مسیر تازه ای را برای پایش رفتارهای سلولی باز می کند.

پیشرفت های موجود در فناوری های میکروسکوپیک، امکان مشاهده ی کوچک ترین اتفاقات در دنیای فیزیکی ما را فراهم کرده است. با این حال تنها مشاهده ی صِرف نمی تواند اطلاعات مفیدی از دنیای اطراف ما دهد؛ باید فعالیت ریز ترین اجزای سازنده ی دنیای اطرافمان را پایش کنیم.

در حال حاضر به کمک میکروسکوپ های نیروی اتمی (AFM) می توان جزیی ترین تغییرات در سطوح انرژی را مشاهده کرد. با این حال به دلیل ویژگی های خاص این میکروسکوپ و داشتن بازه ی بزرگنمایی محدود، نمی توان از آن به صورت گسترده در سیستم های زنده به کار برد.

برای اندازه گیری فعالیت های بیولوژیکی در سطح رگ های خونی نیازمند رویکردی جدید خواهیم بود. پژوهشگران آمریکایی با چنین هدفی و با استفاده از دی اکسید قلع موفق به تولید نانو فیبر نوری شدند که صد بار نازک تر از موی انسان است.

استفاده از این فیبر راحت به نظر می رسد؛ اعضای تیم نانوذرات طلا را داخل فیبر و در پوششی از پلیمر به شکل سیم درآورده اند. در نهایت پژوهشگران این فیبر را در محلولی از سلول های زنده و باکتری قرار دادند تا فعالیت های آن ها را رصد کنند. بدین ترتیب، نور داخل فیبر پر شده از نانوذرات طلا تابیده می شود. تغییر در سطح انرژی یا تولید صوت توسط فعالیت های بیولوژیکی و سلول ها به بدنه پلیمیری فشار می آورد که متعاقبا تغییر در آرایش نانوذرات داخل فیبر را در پی دارد. این اتفاق باعث می شود که شدت نور داخل فیبر تغییر کند و بتوان میزان آن را محاسبه کرد. با استفاده از این روش می توان کوچک ترین حرکات سلول های قلبی یا حرکت تاژک های باکتری ها را پایید. سربالی اضافه می کند: با استفاده از این روش نه تنها می توان کوچک ترین تحرکات سلولی را رصد کرد؛ بلکه می توان این تغییرات را به صورت عددی نیز محاسبه کرد. ما موفق به ساخت ابزاری جدید برای کاوش های نانومکانیکی با کیفیت بالا شده ایم.

این روش همراه با کالیبراسیون تا ۱۰ برابر حساس تر از روش AFM به حساب می آید. استفاده از فیبر نوری ساخته شده می تواند نیرو هایی کمتر از ۱۶۰ فمتو-نیوتن (femto-Newton) و صداهایی کمتر از منفی ۳۰ دسی بل، هزار برابر کمتر از صوت قابل تشخیص گوش انسان را محاسبه کند.

برای درک میزان حساسیت این دستگاه جدید، متوسط نیروی وارد شده بر زمین در لحظه ی سقوط سیب برابر با یک نیوتن است. صد فمتو-نیوتن ده تریلیوم نیروی وارد شده توسط سیب به حساب می آید. می توان گفت که یک سیب را به ده تریلیون قطعه تقسیم کرد و نیروی وارد شده بر زمین لحظه ی سقوط را محاسبه کنیم.

با تعویض پوشش پلیمری فیبر اکسید قلع می توان بازه های متفاوتی از نیرو و صوت تولید شده را محاسبه کرد. برای محاسبه ی نیروی های بزرگ تر می توان از پلیمر های سخت تر و برای محاسبه ی نیرو های کوچک تر می توان از پلیمر های نرم تری چون هیدرو ژل ها استفاده کرد.

مرحله ی بعدی تحقیقات شامل استفاده از نانوفیبر ها برای اندازه گیری دقیق تر فعالیت های بیولوژیکی و رفتارهای مکانیکی تک سلول ها، افزایش قابلیت های دستگاه برای شنیدن فعالیت های سلولی و ساخت گوشی های پزشکی با حساسیت بسیار بالا می شود. نتایج این پژوهش علمی در نشریه ی Nature Photonics به چاپ رسیده است.

اسکلت رباتیک خارجی سربازهای آینده را ابر انسان می کند!

به گزارش گجتنیوز، وزن بالای تجهیزات نظامی و جنگ افزارها همواره یکی از عواملی بوده که موجب محدودیت در حمل آنان و خستگی سربازان می شود؛ امروزه اسکلت رباتیک خارجی به کمک سربازان آمده و این مسئله دیگر یک مشکل و محدودیت تلقی نمی شود.

سربازی را در نظر بگیرید که ناچار به حمل یک یا چند تفنگ سبک و سنگین در کنار یک کوله پشتی بزرگ، پوشیدن یک جلیقه ضدگلوله و حمل خشاب های اضافی به همراه خود است؛ همچنین مجبور است مسافتی طولانی را بپیماید و پس از رسیدن به منطقه مورد نظر نیز با دشمن درگیر شود. مسلما این فعالیت های جسمانی بر توان سرباز در درگیری با دشمن اثر منفی خواهند گذاشت. اسکلت رباتیک خارجی راهکاری است که مهندسان فعال در صنعت طراحی و ساخت تجهیزات نظامی به منظور چیرگی بر محدودیت های جسمانی انسان برای سربازان ارائه کرده اند. البته باید توجه داشت سرباز با اسکلت رباتیک خارجی به سایبورگ تبدیل نمی شود، اما مسلما قوی تر از انسان عادی خواهد بود و توان بیشتری در انجام کارهای سخت و طاقت فرسا دارد. در ادامه با دو نمونه از اسکلت های خارجی آشنا می شویم که البته همچنان در دست توسعه هستند.

ساق پاهای رباتیک فورتیس

ساق پاهای رباتیک فورتیس (FORTIS) ساخت کمپانی هوافضا، امنیتی و دفاعی آمریکایی لاکهید مارتین (Lockheed Martin) می توانند به زودی به کمک سربازان تیربارچی، خمپاره اندازها و همچنین دیگر سربازانی که مجبور به حمل تجهیزات سنگین در میدان نبرد هستند بی آیند. این پاهای رباتیک که در اصل با نام وسیله رفع فشار از روی زانو (Knee Stress Release Device) یا به اختصار “K-SRD” شناخته می شوند، نوعی اسکلت رباتیک خارجی هستند که موجب تقویت زانوهای انسان و افزایش مقدار بار قابل حمل توسط یک سرباز شده و به آن ها کمک می کند بدون دست و پنجه نرم کردن با مشکلات قدیمی، بارهای سنگین را با کمترین خستگی و فشار وارده برای مدت و مسافت بیشتری حمل کنند.

ساق پاهای رباتیک فورتیس از یک اسکلت فلزی خارجی تشکیل شده اند که با انرژی الکتریکی کار می کند و به دور اندام های پایین تنه فرد بکار گیرنده بسته می شود. این پاهای رباتیک می توانند وزن های بسیار سنگین را تحمل و فشار ناشی از وزن بار را به زانوها منتقل کنند، یعنی جایی که توسط این اسکلت رباتیک خارجی به شدت تقویت شده است. حسگرهای نصب شده روی اسکلت روباتیک خارجی فورتیس مشابه همان حسگرهای بکار رفته در گوشی هوشمند شما هستند؛ این حسگرها سرعت، زاویه حرکت و جهت حرکت کاربر را حساب کرده و به کامپیوتر مرکزی که روی ساق پاهای رباتیک فورتیس تعبیه شده است منتقل می کنند. کامپیوتر مرکزی وظیفه کنترل عمل گرهای نصب شده در زانو را برعهده دارد؛ هنگامی که سیستم متوجه شود کاربر به کمک نیاز دارد، عمل گرهای زانو را فعال کرده تا با ایجاد گشتاور، توان کاربر را تقویت کند. ناگفته نماند انرژی الکتریکی مورد نیاز برای این پاهای رباتیک توسط باتری های لیتیومی نظامی فراهم می شود.

نمونه غیرنظامی فورتیس مجهز به بازوی مکانیکی که کاربرد صنعتی دارد

پاهای رباتیک فورتیس برای نشستن روی زانو، بلند کردن بار و یا کشیدن بارهای سنگین مناسب هستند و موجب می شود کاربر کمترین نیروی لازم را برای انجام کارهای سنگین صرف کند. این قابلیت برای زمین های شیب دار، راه پله ها و سطوح ناهموار بسیار مناسب است. وزن کلی این پاهای رباتیک 12.24 کیلوگرم است؛ البته به گفته لاکهید مارتین از آنجا که وزن پخش و توزیع می شود، پس کاربر وزن بسیار کمی را احساس می کند. یک بازوی مکانیکی نیز امکان اتصال به این اسکلت رباتیک خارجی دارد که می تواند بیش از 16.3 کیلوگرم بار را بلند کرده و به لطف آن حمل بارهایی همچون تفنگ  برای سرباز آسان تر می شود.

بازوی رباتیک

بازوی رباتیک یا بازوی سوم نیز نوعی اسکلت رباتیک خارجی دیگر است که مرکز تحقیقاتی ارتش آمریکا مشغول بررسی و آزمایش پیش نمونه های ساخته شده از آن است. این بازو که توسعه اش بیش از یک سال زمان برده است، دارای ساختار فیبر کربنی است و به بخش پشتی زره سرباز متصل می شود؛ همچنین قابلیت نصب به هر یک از 2 طرف جلیقه ضدگلوله را نیز دارد. وظیفه آن نگه داری تفنگ در زمان درگیری و یا استراحت و همچنین در حالت های مختلف همچون حالت  درازکش است.

بازوی رباتیک 1.8 کیلوگرم وزن داشته و توان نگه داری بیش از 9 کیلوگرم بار را دارد؛ این اسکلت رباتیک خارجی وزن وارده را به بدن منتقل و پخش می کند. مرکز تحقیقاتی آمریکا درحال حاضر بازو را با کارباین M4A1 آزمایش می کند؛ اما در نهایت قصد دارد آن را با تفنگ های سنگین تر همچون تیربار سبک M249 LMG و تیربار چندمنظوره M240 نیز مورد بررسی و آزمایش قرار دهد. البته این بازو تنها تفنگ را نگه می دارد و از وزن کم می کند، هدف گیری و شلیک با تفنگ برعهده کاربر است. ناگفته نماند تفنگ ها با استفاده از ریل پیکاتینی که روی آن ها قرار دارد به بازو وصل می شود؛ اره برقی و سپر نیز از دیگر تجهیزاتی هستند که امکان اتصال به این بازو را دارند.

اتصال کارباین M4A1 به بازوی رباتیک

به گفته مرکز تحقیقاتی ارتش آمریکا این اسکلت رباتیک خارجی کاربردهای مختلفی دارد. یک تیربار همچون M249 را در نظر بگیرید؛ وزن این تفنگ در حالت پر 10 کیلوگرم است؛ این بازو علاوه بر اینکه با نگه داشتن تفنگ، از بار کاری سرباز می کاهد و مانع خسته شدن وی به ویژه هنگام گشت و پیمایش های طولانی می شود، لگد تفنگ هنگام شلیک را نیز جذب می کند؛ در نتیجه موجب افزایش دقت هنگام تیراندازی می شود که این قابلیت نیز توسط مرکز تحقیقات ارتش درحال بررسی است. از سوی دیگر این بازو در واقع یک دست سوم است؛ سرباز می تواند با 2 دست دیگر خود اقدام به نقشه خوانی، استفاده از بی سیم و یا هرکاری دیگر کند، درحالی که تفنگ نیز بالا و به محض بروز خطر آماده استفاده است.

شلیک به اهداف متحرک، شلیک هنگام حرکت و شلیک در حالت های غیرمتعارف نیز از دیگر آزمایش هایی است که ارتش قصد دارد در آینده روی این بازو انجام دهد. البته باید توجه داشت که در میدان نبرد و محیط های عملیاتی مختلف، سربازان در شرایط مختلفی قرار می گیرند؛ برای مثال ممکن است در گل و لای افتاده، از ارتفاع سقوط کنند و یا مجبور به عبور از آب های عمیق شوند، پس مرکز تحقیقاتی ارتش باید این موارد را نیز در نظر داشته باشد و بازوی رباتیک مذکور را به گونه ای توسعه دهد که در شرایط جنگی نیز اعتمادپذیری و کارایی بالایی داشته باشد.

امیر سرمدی

درباره امیر سرمدی

فعال رسانه ای نابینایان، متولد سال 68 و ساکن تهران.
این نوشته در آیفون, اخبار, اطلاع رسانی, اندروید, کامپیوتر, گزارش, معرفی ابزار, مقاله ها, نرم افزار های کاربردی ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

18 Responses to روی خط تکنولوژی. همراه با آخرین اخبار جهان فناوری

 1. 1
 2. 2
  صادق says:

  سلام بر شما خیلی عالی بود مثل همیشه
  در خصوص این بحث معاملات دولتی که قرار است الکترونیکی بشه این عالی هست
  چرا چون همه چیز شفاف میشه و فساد در این معاملات به حد اقل میرسه
  ولی به نظر من دولت باید برای شفاف کردن سیستم بانکی هم تلاش کنه
  یعنی یک ثامانه باشه اسامی کسانی که بیش از ده میلیارد تومان وام میگیرند را منتشر کنه
  در خصوص بعد بعدی خبر که گفته شد مالیات ها هم الکترونیکی میشه این هم عالی هست
  اگر این طرح مالیات ها درست اجرا بشه قطعا در زیاد شدن درآمد های دولت نقش داره
  قبلا کسی که میخواست اظهار نامه پر کنه باید مراجعه میکرد به کارمند دارایی
  این وسط یک زد و بند اتفاق میافتاد
  و خلاصه فساد هایی رخ میداد خیلی ها فرار مالیاتی داشتند
  ولی الان ارتباط معدیان با سازمان قطع شده
  و این در کم شدن فساد کمک میکنه

  شما اگر تو بودجه ببینی درآمد های مالیاتی دولت افزایش پیدا کرده
  این یعنی وابستگی به نفت کم میشه
  من یکی از منتقدین دولت هستم ولی از آقا ی روحانی تشکر میکنم
  که این ثامانه ها را راه اندازی کردند
  واقعا دمشون گرم
  هر چی فرایند ها الکترونیکی بشه
  فساد هم کم میشه
  اتفاقا یکی دیگر از کار های مثبت دولت همین گمرک بود
  که الکترونیکی شد و باعث شد اسناد کاغضی حذف بشه
  من منتقد دولت هستم ولی نباید از انصاف خارج شد که دولت خدمات خوبی انجام داده
  درسته من اصول گرا هستم ولی نباید اینقدر نقاط ضعف را گسترده کرد
  ما تشکر میکنیم دولت در زمینه فناوری خوب عمل کرد

  اینی که من مخالف دولت هستم دلیل نمیشه از کار های خوبی که انجام شده غافل بشیم و تخریب کنیم
  هر چند اختلاف نظر من با دولت هنوز باغی است
  مرسی از پست
  موفق باشید

  • 2.1

   سلام صادق.
   خدمات این دولت با توجه به وضعیتی که اون رو تحویل گرفت بر خلاف تبلیغات جناح محافظه کار، به نسبت قابل قبول بوده.
   اما به نظر من به طور کلی، فساد در این حکومت سیستماتیک شده و این کار ها شاید اندکی از این فساد رو در ظاهر کم کنه، اما فساد سیستماتیک در پشت پرده همچنان ادامه داره.
   روز به روز هم داره بیشتر و بیشتر میشه متأسفانه.
   ممنون از حضورت.
   موفق باشی.

 3. 3
  ابراهیم says:

  سلام امیر عزیز دستت طلا خدا قوت
  اخبار جالبی بودن ممنونم

 4. 4
  عرفان صَفَری says:

  سلام آقا امیر
  مرسی از خبرها
  موفق باشی

 5. 5
  شادمهر says:

  سلام به شما آقا امیر tk دوست محققم زبان و دستم قاصر از اظهار
  تنها میگم درود و خسته نباشی ای مَرد

 6. 6
  کامبیز کامبیز says:

  سلام. مغزم ترکید.
  خسته نباشی

  • 6.1

   سلام کامبیز.
   این پست بیش از هشتاد هزار کاراکتر هستش.
   اگه کسی بتونه همشو یجا بخونه، بیشک به همین وضعیت تو دچار میشه خخخ. شایدم وخیمتر.
   شاد باشی دوست خوبم.

 7. 7
  کاربر 2018 کاربر 2211 says:

  سلام امیر آقا. تشکر و طاعات قبول.

 8. 8
  مسعود میر خلف says:

  ضمن سلام و آرزوی قبولی عبادات. با نظر صادق موافقم با این تفاوت که، من منتقد جدی دولت نیستم بلکه در جناح مخالف ایشون هستم.

 9. 9

  سلام، تاعاتتون قبول و دستتون طلا، بسیار عالی بود، آرمان کوچولو در چه حاله، سلام خدمت خانواده ی محترم برسونید، التماس دعا.

  • 9.1

   سلام جناب حاتمی عزیز و گرامی.
   اولاً ازتون سپاسگزارم، آرمان هم خوبه.
   امروز رفتیم واکسن چهار ماهگیشو زدیم.
   در کل خیلی بچه ی آرومیه. تازگی ها هم یاد گرفته دمر بشه، بعد هی تلاش میکنه سینه خیز بره وقتی نمیتونه و گیر میکنه، میزنه زیر گریه خخخخ.
   شما هم به خانواده محترمتون سلام برسونید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − نه =