برگزاری همایش روز جهانی نابینایان در دانشگاه تهران

بسمه تعالی
تاریخ: ۲۲/۷/۱۳۹۶

کانون دانش¬پژوهان با آسیب بینایی دانشگاه تهران در نظر دارد به مناسبت روز جهانی عصای سفید (۱۵ اکتبر) در تاریخ یکشنبه سی¬ام مهر ماه ۱۳۹۶ از ساعت ۱۴ لغایت ۱۷ در محل تالار ابن¬خلدون دانشکده-ی علوم اجتماعی دانشگاه تهران، واقع در بزرگراه جلال آل احمد بین دانشگاه تربیت مدرس و بیمارستان شریعتی، همایشی را برگزار کند.
یادآوری می¬شود که مسئولین و مقامات عالی¬رتبه مانند سرپرست وزارت علوم و معاونین ایشان، شهردار تهران و اعضای شورای شهر، دو تن از مسئولین نهاد ریاست جمهوری، چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان بهزیستی کشور و معاونین ایشان، رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور و مسئولین و نمایندگان انجمن¬ها در این همایش حضور خواهند داشت. از علاقمندان دعوت می¬شود که با حضور گرم خود ما را در برگزاری این همایش یاری نمایند.
لازم به ذکر است که نمایشگاهی شامل دستاوردهای توانمندی نابینایان در زمینه¬ی فناوری¬های نوین و صنایع دستی مربوط به آنان، از ساعت ۱۰ صبح الی ۵ بعدازظهر دایر خواهد بود.

با تشکر.
زهرا علی¬اکبری
دبیر کانون دانش پژوهان با آسیب بینایی دانشگاه تهران.

درباره کانون دانش پژوهان با آسیب بینایی دانشگاه تهران

کانون دانش پژوهان با آسیب بینایی دانشگاه تهران در بهمن ماه سال 1392 آغاز به کار نمود.این کانون متشکل شده از شورای مرکزی و مجمع عمومی است که اعضای شورای مرکزی هفت نفر از افراد با آسیب بینایی (افراد نابینا و کم بینا)میباشند.کانون دانش پژوهان با آسیب بینایی دارای شش کمیته است که عبارتند از:کمیته آموزشی، کمیته توانمند سازی، کمیته روابط عمومی، کمیته مالی و تدارکات، کمیته فرهنگی و کمیته ورزشی. کانون دانش پژوهان با آسیب بینایی دانشگاه تهران معتقد است که افراد با آسیب بینایی مانند سایر گروه ها در فضای دانشگاه و نیز به تبع آن در فضای جامعه اند و برای نیل به اهداف مندرج در اساس نامه نیاز به کار جمعی و تلفیق نظرات است تا نه تنها به اهداف مندرج بر طبق اساس نامه بلکه بتوانیم کار جمعی را به نمایش گذاریم. باور بنیادین ما بر این است که در جامعه ای نظیر جامعه ما که حقوق افراد معلول به بحث و منازعه گذاشته شده است و برای آن تلاش میشود نیاز است که تشکل ها وارد عرصه شده و بر مبنای استدلال و منطق و بهره گیری از دانش و خرد و کار جمعی در راستای غنی کردن این مجادله بر سر حقوق افراد معلول کوشش کنیم و کانون ما نیز بر همین باور بنیادین شکل گرفته است تا بخشی از این کار خطیر ولو بسیار اندک را بر دوش گیرد. ادرس وبلاگ:blind-ut.blogfa.com ادرس ایمیل: blind.ut92@gmail.com
این نوشته در اخبار, اطلاع رسانی ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

2 پاسخ به برگزاری همایش روز جهانی نابینایان در دانشگاه تهران

  1. 1
    بیسایه بیسایه says:

    سلام موفق باشید تشکر

  2. 2
    دریا says:

    با عرض سلام و تشکر از شما میخواستم در صورت امکان از مسئولین محترم کشوری از جمله نمایندگان و مسئولین دفتر ریاست جمهوری در مورد تصویب قانون جامعه حمایت از معلولین سؤال شود مثال در مورد افزایش مستمری حداقل قانون کار برای افراد بسیار شدید با شرایط معلولیت بالا با تشکر لطفا پاسخ را در همینجا قرار دهید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *