تور يك روزه به روستاي ييلاقي و بي نظير شهرستانك

با سلام حضور هم محله ايهاي عزيز. خوشبختم به آگاهي علاقمندان به گردشگري برسونم چهارمين تور طبيعتگردي با حضور تور ليدرهاي حرفه اي در تاريخ جمعه ۲۱ مهر ۹۶ ساعت ۶ صبح به مقصد شهرستانك برگزار مي شود. هزينه اين تور سي هزار تومان شامل حمل و نقل با اتوبوس VIP صبحانه ناهار و ميان وعده، همين طور برنامه هاي متنوع مي باشد. به جهت محدوديت ظرفيت اولويت با عزيزاني است كه زودتر ثبت نام خود را تكميل نمايند. شماره تماس ۰۹۱۲۲۹۳۰۵۷۹ خاتمي نيا. شماره كارت ۶۲۱۹۸۶۱۰۳۵۵۴۵۷۰۵ به نام پرويز شجاعي پارسا. تصوير فيش واريزي براي جناب شجاعي پارسا ارسال شود. شماره تماس ايشان ۰۹۱۲۲۸۳۷۸۰۰
در باره شهرستانك:
در مرز استان تهران و البرز و در شمال شرقی کرج، به روستایی به نام شهرستانک با طبیعتی زیبا و چشم نواز خواهید رسید که هر فصلش جلوه ای بی نظیر دارد.

شهرستانک آنقدر زیبا و دلفریب است که ناصرالدین شاه قاجار، دستور ساخت کاخی را در این روستا می دهد تا تفرجگاهی باشد برایش.

بار سفر می بندیم و راهیِ روستایی ییلاقی با طبیعت خیال انگیز در نزدیکی پایتخت می شویم تا روحی تازه کنیم …نسیم خنکی که می وزد و برگ های درختان را تکان می دهد، سمفونی زیبای زندگی را برای میهمان می نوازند و گویی ابر و باد و مه و خورشید و فلک دست در دست هم داده اند تا خستگی را از جانت به در کنند و لحظاتت را غرق در خوشی و لذت کنند.

بی دلیل نیست که شاه قاجار، در اینجا کاخی ییلاقی بنا کرده تا اوقات تابستانش را در آن به بهترین شکل بگذراند.روستایی با آب و هوای دلپذیر در شمال کوه توچال و در فاصله ۸۸ کیلومتری از تهران که شواهد تاریخی، قدمت آن را به قرن ششم هجری می رساند. تلفیق طبیعتی زیبا در کنار بنای تاریخی روستا ، پکیجی است که می تواند یک روز تفریحی کامل را رقم بزند. یکی از اصلی ترین دیدنی های این روستا کاخ ناصری است، کاخی که به دستور شاه خوشگذران قاجار ، ناصرالدین شاه ساخته شده و به عنوان خانه ی ییلاقی از آن استفاده می کرده، که امروز بقایایی از آن باقی مانده و می توانید از آن دیدن کنید.

علت شکل گیری این روستا را وجود رودخانه ای می دانند که امروزه از میان آن عبور می‌ کند؛ رودخانه ای سرشار از املاح معدنی. همچنین در روستا چشمه‌های متعددی وجود دارد که یکی از آن ها چشمه‌ی ” گله گیله ” از پر آب‌ترین و زیباترین چشمه‌‌های منطقه است و در پیرامون این چشمه درختانی پربار از گردو، گیلاس و آلبالو منظره ای فوق العاده ایجاد کرده اند. رودخانه ای که در این روستا می بینید، مسیرش را ادامه می دهد تا در نهایت به رودخانه کرج ملحق شود.

در شمال و شرق این روستا دو کوه به نام های تاه پیشه و شهرستانک قرار دارد. جاده معروف ناصری که سالیان سال ری را به مازندران می رساند، از اینجا گذر می کند که در دوره قاجار گسترش یافت و امروز برخی کوهنوردان از این جاده برای رسیدن به مقصد استفاده می کنند. اینجا طبیعتش آنقدر حیرت انگیز و زیباست که در هر فصلی به آن سفر کنید، دنیایی از تصاویر بدیع و منحصر به فرد طبیعت را خواهید دید.

درختان سرسبز و پر بار میوه و نغمه پرندگان از لابه لای شاخ و برگ گیاهان و صدای دلنواز آبِ رودخانه ای که از میان روستا می گذرد ، انسان را از رنج دوران به آرامش دعوت می کند و نمایی از بهشت را پیش رویت قرار می دهد.

همچنین یکی دیگر از زیبایی های شهرستانک جاده کوهستانی پر پیچ و خم آن و دره ای سرسبز و زیبا در ابتدای روستا با باغ های میوه اش است.

علاوه بر زیبایی و طبیعت چشم نواز و فوق العاده ی شهرستانک، در این روستا جاذبه های تاریخی و دیدنی را خواهید دید که عبارتند از:کاخ شهرستانک (متعلق به دوره ناصرالدین شاه)

قلعه دزدبند (قلعه دختر)

تپه شنستون

درخت اُرس.

شهرستانک یک مقصد مناسب برای طبیعت گردی و تجربه تفریحات در طبیعت است چرا که هوایی تمیز ، طبیعتی زیبا و آرامشی بی حد و مرز دارد. به این جا که آمدیم باید همه چیز را کنار بگذاریم و نهایت لذت را از این روستای زیبا ببریم. شهرستانک جای خوبی برای دور بودن از هیاهوی شهری شلوغ چون تهران است و به همین دلیل به خصوص در ایام تعطیل از تهرانی های زیادی میزبانی می کند. ) قدم زدن در کوچه باغ هایی بی نظیر

قدم به داخل این روستا که می گذاری حتی اگر خسته باشی و دلت یکجا نشستن و استراحت را بخواهد، چشمانت که به کوچه باغ های باریک و سرشار از درختان میوه می افتد بی اختیار خستگی را فراموش میکنی و خود را به صدای جوی آبی که در زیر درختان روان است می سپاری و آن وقت است که قدم زدن و گوش سپردن به صدای نغمه زیبای طبیعت را آرزو میکنی و بی درنگ قدم در کوچه باغ های زیبای شهرستانک می گذاری. روستای زیبای شهرستانک به دلیل آب و هوای مطبوعی که به خصوص در فصل تابستان دارد ، محل خوبی برای برپایی پیک نیک است.

نشستن در کنار رودخانه ی زیبا زیر سایه ی درختان و لذت بردن از طبیعتی بخشنده می تواند تفریحی لذت بخش باشد.

در این روستا نقاط بسیاری برای پیک نیک برپا کردن مهیا است ، به خصوص در کنار کاخ ناصری که آلاچیق هایی در کنار رودخانه برای راحتی مسافران تعبیه شده است. پاییز شهرستانک آنقدر زیباست که در هر قسمتش رنگ هایی متفاوت و درخشان را می بینید و اغلب عکاسان حرفه ای این فصل را برای عکاسی از شهرستانک انتخاب می کنند. البته تمام فصل ها زیبایی های خودشان را دارند و می توانند سوژه های خوبی برای عکاسی بیآفرینند.طبیعت بی نظیر شهرستانک را درختان اُرس تکمیل می کنند. درختانی با قدمت، که هویتی افسانه ای دارند. یکی از این درختان که محلی ها آن را اُرس یا هورست می نامند قدمتی ۲۸۰۰ ساله دارد. ارتفاع این درخت به ۱۷ متر و عرض آن تقریبا ۱۴ متر است. بعد از گذر از کاخ ناصری به چشمه ای به نام گُله گیله می رسید که از قلب زمین می جوشد و در کالبد یک رودخانه راهیِ دل روستا می شود.

این رودخانه زیبایی روستا را دو چندان کرده و طراوت خاصی به روستا بخشیده است.

در کنار این رودخانه می توانید پیک نیک به پا کنید و یا حتی در فصل تابستان کمی شیطنت و آب بازی را تجربه کنید.

همچنین اگر در امتداد کاخ ناصری پیش بروید قبل از رسیدن به چشمه، آبشار کوچکی را خواهید دید که می تواند محل مناسبی برای استراحت و لذت بردن از زیبایی های منطقه باشد. بهار با شکوفه زدن درختان و نو شدن طبیعت و رنگ های سبز روشن درختان، تابستان با طبیعت سرسبز و باغ های میوه، پاییز با منظره رنگارنگش و زمستان با طبیعت سفید رنگش شما را در شهرستانک مجذوب خود خواهد کرد. اما اگر عاشق برگ های رنگارنگ و شنیدن صدای خش خش برگ ها در زیر گام هایتان هستید، پیشنهاد می کنیم حتما یک روز پاییزی به این روستا سفر کنید. مناظر پاییزی شهرستانک آنقدر متنوع و رنگین است که سفری دلچسب را برایتان رقم خواهد زد. در این سفر فراموش نکنیم که طبیعت امانتی ارزشمند در پیش روی ماست پس از آن به نحو احسنت مراقبت کنید و نگذارید خدشه ای به این همه زیبایی وارد شود. حتما یک روز به شهرستانک بروید و از خاطرات و حس و حالتان براي هم محله اي ها بگوييد..

درباره میثم خاتمی نیا

با درود. من میثم خاتمی نیا، دانشجوی سال آخر دوره دکتري زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه علامه طباطبایی هستم. شاغل در دانشگاه تهران و مدير مسوول آموزشگاه موسيقي افرا.
این نوشته در اطلاع رسانی ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

44 پاسخ به تور يك روزه به روستاي ييلاقي و بي نظير شهرستانك

 1. 1

  مرسیییی میثم جان. با توصیفاتی که از شهرستانک کردی عاااشق سفر به این روستا شدم. کاش بتونم باهاتون بیام ولی این چند روز تعطیل پیش رو هم فکر کنم برای مسافرت خانوادگی مناسب باشه پس اگه با خانواده نرفتیم احتمالا در خدمتتون باشم. بازم سپاس و مرسی از شما دوست خوب هم محله ای

  • 1.1
   میثم خاتمی نیا says:

   عمو حسین امیدوارم هر برنامه ریزی که نهایتا انجام میدید حسابی بهتون خوش بگذره حضور شما موجب خوشحالی ما خواهد بود.

 2. 2

  سلااااااااام ب هم محلی های عزیز . واااااای چ جای با صفایی خوش بگذره

 3. 3

  منم که ثبت نام کردم. آخ جووووون طبیعت گردیییییی!!!

 4. 4

  منم قرار شده مجتبی ثبت نام کنه با هزینه ی خودش. انشا الله که رَکَب نزنه.

 5. 5

  می نویسمت دکتر امید. آلبوم بعدیو کی میدی. هااااااااان؟ اونو چی میگی؟ هااااان؟ اونو توضیح بده.

 6. 6
  شادمهر says:

  درود استاد دلم رو بد جور هوایی کردی و متاسفانه شرایطم در اون تاریخ سعادت در کنار شما بودن رو از من میگیره
  و نمیدونم چرا من برای این چند اردو این قدر بد اقبال هستم
  به هر حال خوش بگذره
  راستی آبان ماه دارم میام کرج

  • 6.1
   میثم خاتمی نیا says:

   شادمهر عزیز ارادتمندم دوست هنرمندم اما خبر خوشی دادی که در آبانماه تشریف میاری این سمتا البته امیدوارم در اون تاریخ ایران باشم حتما باهات تماس میگیرم از کامنتت بی اندازه سپاسگزارم.

 7. 7
  رعد بارانی رعد بارانی says:

  سلام سلام صدتا سلام. خب اول بگید که ساعت ۶ صبح کجای تهرون باید باشیم؟نکته بعدی کی برمیگردیم و مارو کجای تهرون پیاده می کنید؟

  • 7.1

   علیک سلام. خب گفتند محرمانه هست اما من فقط به خاطر گل روی شما میگم. قراره رأس ساعت مقرر از مبدأ حرکت کنیم و در مقصد پیاده بشیم. عصر هم از مقصد حرکت می کنیم و در مکانی که از قبل مشخص شده میریزیم پایین. امیدوارم اطلاعاتم مفید بوده باشه.

   • 7.1.1
    رعد بارانی رعد بارانی says:

    خونه رعد حکیم واقع در شهرری . خب حق دارم بدونم تقریبا کجای تهرون محل قرارمونه .ساعت چند برمیگردیم؟ شنبه باید برم سر مزرعه خخخ نه سر کار . راستی ببین های بیچاره و مظلوم هم میتونن بیان؟می تونم با همراه بیام.

  • 7.2
   میثم خاتمی نیا says:

   سلاااام ببخشید این چند روز تعطیلی نشد کامنت بگذارم ۶ صبح ایستگاه استاد معین در خیابان آزادی با دوستان دیدار خواهیم داشت البته هر فردی که ثبت نام میکنه در جریان همه چیزهایی که لازمه بدونه قرار میگیره خیلی خوشحالم که شما هم تشریف میارید.

 8. 8
  رعد بارانی رعد بارانی says:

  تق تق تق خاتمی خان خونه ای ؟چرا جواب پیر طریقت ،بزرگ سایت و سرور رعدیان را نمیدهی؟
  باد و بوران را دستور دادمی که تورا مورد حمله قرار دادندی و توسط صاعقه ای هولناک تو را خشک کردندی خخخخ

 9. 9
  رعد بارانی رعد بارانی says:

  حداقل بگو ۶ صبح باید تهرون باشیم یا کرج ؟

 10. 10
  رعد بارانی رعد بارانی says:

  چون جوابمو ندادی صدات می کنم احمدی نژاد .
  تا تو باشی و سئولات رعد دانارو بی پاسخ نذاری. بععععله

 11. 11
  بانو. says:

  سلام و جدا دلم می خواد بیام ولی راه بس دراز است و دیگه یکی بیاااد من رو هم بببررههه

 12. 12
  میثم خاتمی نیا says:

  به اطلاع دوستان عزیز میرسونم که لیست ثبت نام بسته شد لطفا جهت هماهنگی یا دادن مشخصات برای صدور بیمه سفر با شماره ۰۹۱۲۲۸۳۸۷۰۹ تماس حاصل فرمایید با سپاس.

 13. 13
  میثم خاتمی نیا says:

  ببخشید هم در پست و هم در کامنت شماره جناب شجاعی پارسا رو اشتباه گذاشتم این درسته ۰۹۱۲ ۲۸۳ ۷۸۰۹

 14. 14
  میثم خاتمی نیا says:

  و بنا به تشخیص لیدر قرار صبح از ۶ به ۵ تغییر کرد

 15. 15
  تینا says:

  سلام‌ یعنی دیگه کامل پر شد؟ کنسلی چیزی نبوده؟

  • 15.1
   میثم خاتمی نیا says:

   درود به شما بزرگوار کاش کمی زودتر در این خصوص اقدام میکردید من از لیدر محترم خواهش کردم که تا جایی که میسر هست با دوستان همکاری بشه و ایشون هم بسیار بزرگوار کاردان و مهربان هستند اتوبوس که همون چند روز اول پر شد اما بعضیها با خودرو شخصی میان شاید بشه به این شکل دوستان دیگه جایابی بشن البته یکی از دلایلی که ظرفیت ثبت نام ما معمولا محدود هست به این جهته که طبیعتگردی خصوصا برای افراد با آسیب بینایی نیاز به توجه مضاعف لیدرها داره با این وجود لطفا زودتر با لیدر تماس بگیرید ۰۹۱۲۲۸۳۷۸۰۹

  • 15.2
   میثم خاتمی نیا says:

   سلام دوباره خوشبختانه به جهت استقبال علاقمندان یه اتوبوس دیگه اضافه شد پیشنهاد میکنم اگه واقعا تصمیم دارید تشریف بیارید سریعتر با آقای شجاعی پارسا ۰۹۱۲۲۸۳۷۸۰۹ تماس بگیرید ممنون

   • 15.2.1
    تینا says:

    سلام. متأسفانه من همش برای این اردو برنامه ریختم و کنسل شد. امیدوارم به شما خوش بگذره و از فضای قشنگ و وسوسه کننده ی اون روستا لذت ببرید.
    خیلی خیلی ممنونم که اطلاع دادین

    • میثم خاتمی نیا says:

     خواهش میکنم افسوس که نمیشه تشریف بیارید آنچه موجب خاطره انگیز شدن این برنامه ها میشه حضور دوستان دور هم هست امیدوارم در برنامه های دیگه سعادت دیدارتون رو داشته باشیم

 16. 16
  امید بقایی says:

  تهران تهران تِِِِِِِِِِِِهرااااااااااااااان! بابا ی بار هم ی اردوی مشهد برگذار میکردید خب ی روز بیام ۱۴ ساعت راهه کل وقتم در رفت و برگشت سپری میشد اگه میخواستم بیام اما از صمیم قلب آرزو میکنم خوش بگذره جناب هاتمی جسارتاً شما خارج زندگی میکنید؟ اگه بعله که ایمیلی چیزی بهم بدید شدید به مشاوره در این باره نیازمندم ایمیل من omidb1392@gmail.com هست خوشحال میشم ارتباط داشته باشم!

 17. 17
  میثم خاتمی نیا says:

  نظر به استقبال علاقمندان به طبیعتگردی و گردشگری یه اتوبوس اضافه شده البته در حال تکمیل ظرفیت هست لذا از دوستان خواهشمندم چنانچه تصمیم دارند سریعتر با ۰۹۱۲۲۸۳۷۸۰۹ تماس بگیرن با عنایت به افزایش ظرفیت ثبت نام تعداد لیدرها هم بیشتر شده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *