با عرض معذرت این هفته در خدمت نیستیم. هفته بعد عمری بود جبران می کنیم.

رفقای گرامی، این دوشنبه متأسفانه، طبق روال، رأس ساعت نه و سی دقیقه کلاس مکالمه یا بهتر بگویم تاک شو به زبان شیرین انگلیسی برقرار نیست. بازم ببخشید. هزاران بار معذرت. بای تا بعد. جهت حضور آشنایی نسبی یا کامل به زبان شیرین انگلیسی ضروری است. البته اگر تازه کار هم باشید، ورود‌تان بلا مانع است، ولی شاید بیشتر شنونده بمانید. خلاصه هر کسی که بیاید مقدمش گرامی خواهد بود.

 

سلام رفقا

 

چه خبرا؟

خوبین؟

 

 • باز که زود اومدی. قرار نبود به این زودیا پست بزنی، مگه نه؟
 • درسته قرار نبود، ولی این که یه پست پر و پیمون نیست. فقط یه اطلاع‌رسانی کوچیک بکنم و برم.
 • پس زود بگو برو که اعصاب‌مون خورده. ضمنا کار داریم می‌خوایم بریم تیم تاک هزار تا کار داریم.

باشه پس منم سخن کوتاه می کنم:

اگه یادتون باشه، تو پست قبلیم و همچنین در چند جلسه خصوصی تیم تاک گفته بودم که می‌خوام یه سری کلاسای تاک شو به زبون انگلیسی بذارم. طی این پست به شما دوستان گرامی اطلاع می دم که اولین جلسه کلاس تاک شو انگلیسی ما امشب یعنی دو شنبه شب در تیم تاک تو دانشکده زبانهای خارجی برگزار میشه. ساعت برگزاری کلاس ۹:۳۰ امشب هستش.

کلاس حدود یک ساعت نهایت یک ساعت و نیم طول می کشه. من رأس ساعت نه و نیم امشب در دانشکده زبانهای خارجی تیم تاک گوشکن حاضر خواهم بود.

ورود برای همه کسایی که انگلیسی بلدن، چه اونایی که صاحبنظرن و تسلط کامل دارن و چه اونایی که حد اقل آشنایی به این زبان دارن کاملا بلا مانع هستش. هیچ محدودیت جنسیتی و یا سنی هم نیست. فقط تنها شرط ورود به این کلاس آشنایی نسبی به زبان انگلیسی هستش. شما باید بتونین حد اقل دست و پا شکسته یا غلط غلوط به این زبان شیرین صحبت کنین. هیچ اشکالی نداره. ما اینجاییم که باهم یاد بگیریم و به اتفاق پیشرفت کنیم. راستشو بخواین، البته به کسی نگینا، منم شکسته، غلط غلوط و در هم حرف می زنم. اینه که از این فرصت کمال استفاده رو می کنم تا از محضر دوستان فیض ببرم و مکالمه انگلیسیمو هرچه بهتر و کاملتر کنم. یادمون باشه که تو این کلاس معلم یا شاگردی خاص وجود نداره. ما همه اینجاییم که از همدیگه بیاموزیم. فقط جهت جلوگیری از هرج و مرج و خارج نشدن کلاس از روال من جلسه رو اداره می کنم. توی این کلاس از اول بسم الله تا آخرش انگلیسی صحبت میشه و حتی یک کلمه هم فارسی صحبت نمی کنیم. اگه کسی فارسی صحبت کنه یکی دو بار تذکر می گیره بعدشم اگه رعایت نکرد با عرض هزاران معذرت عذرش خواسته خواهد شد. من خودم طی این یک ساعت یا یک ساعت و نیم یک کلمه هم فارسی حرف نمی زنم و جواب هم نمیدم. اگه کسی بگه من بلد نیستم انگلیسی حرف بزنم ولی فقط مایلم بیام سر کلاس و گوش کنم. ما هم بهش میگیم اگه فارسی حرف نزنه قدمش رو چشم، در واقع کسی اگه دوست داشت گوشش آشنا بشه و تو محیط انگلیسی زبان قرار بگیره می تونه بیاد، به ما افتخار بده و فقط گوش کنه. حتی دست و پا شکسته، غلط غلوط یا بریده بریده انگلیسی حرف بزنه ولی فارسی یا هر زبون دیگه ای  ممنوع.

نکته بعدی این که اگه زنده موندیم و کلاسا‌مون ادامه پیدا کرد، مسلما به مکالمه صرف بسنده نخواهیم کرد. من قصد دارم طی این کلاسها به تقویت هر چهار مهارت شرکت کنندگان بپردازم. مثلا صحنه هایی از فیلمهای آمریکایی یا بریتانیایی پخش خواهیم کرد، سپس چند و چون را از حضار خواهیم پرسید، و خیلی کارهای دیگه که بعدا به اتفاق راجع به‌شون تصمیم خواهیم گرفت. تأکید من تو این سری کلاسا انگلیسی آمریکایی خواهد بود، اگه کسایی بخوان اختصاصی روی لهجه های بریتانیایی و اصطلاحات خاص اون کار کنن، به من اطلاع بدن تا واسه‌شون کلاسای جداگانه برگزار بشه. قصد من بر اینه که افراد رو راحت بذارم تا حرف بزنن قرار نیست واسه هر اشتباه کوچیکی اونا رو متوقف کنم و ایرادشونو بگیرم. ولی خب، اگه ایراد مهم و قابل ذکری باشه حتما راجع بهش بحث خواهیم کرد. خلاصه قراره به‌مون خوش بگذره. افرادی که به این کلاسا میان، مجازن به هر لهجه ای از انگلیسی که کار کردن و راحتن چه آمریکایی یا بریتانیایی، استرالیایی، نیو زیلندی یا کانادایی حرف بزنن هیچ مشکلی نیست تأکید ما فقط بر ذات زبان انگلیسی هستش، این که گفتم تأکید من بر لهجه آمریکایی هست، منظور اینه که من طی این کلاسا بیشتر اصطلاحات آمریکایی رو مطرح می کنم و به اونا می پردازم. البته تا حدی هم در صورت لزوم به لهجه بریتانیایی می پردازم. ولی اگه کسانی خواستن جداگانه و تخصصی به انگلیسی بریتیش بپردازن باید با من صحبت کنن تا کلاسای دیگه ای واسه شون برگزار بشه. در مورد دیگر لهجه های انگلیسی به صورت تخصصی، متأسفانه من صاحبنظر نیستم و اگه مثلا کسی خواست به صورت تخصصی به استرالیایی یا انگلیسی آفریقایی بپردازه، من از کمک حرفه ای به اون معذورم. لذا در صورت تقاضا باید دنبال متخصص دیگری در این امر بگردیم.

خب، راجع به دیگر جزئیات هم تو کلاسا بحث خواهیم کرد.

وعده ما امشب ساعت نه و نیم، در دانشکده زبانهای خارجی تیم تاک گوشکن.

من برم تا کتک نخوردم.

بای تا های.

می بینمتون.

درباره Eagle

با درود. نام کامل من مرتضی مصدق کردمحله است، در تاریخ 2 فروردین ماه سال 1355 در شهرستان کردکوی واقع در مازندران آن روزگار و گلستان امروز، در خانواده ای متوسط چشم به این دنیای فانی گشودم، از بد روزگار، به علت خویشاوندی والدین نابینای مطلق به دنیا آمدم، تا چهارم ابتدایی، در مدرسه استثنایی شهر گرگان درس خواندم، سپس به تهران رفته در مدرسه شهید محبی ادامه تحصیل دادم، پس از اخذ دیپلم، در رشته زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه تهران مشغول به تحصیل شدم، پس از فارغ التحصیلی تا کنون به تدریس و ترجمه مشغولم. شاید باور نکنید، من عاشق که نه دیوانه زبان آموزی هستم، اکنون نیز علاوه بر فارسی و زبان مادریم "مازندرانی" به 3 زبان انگلیسی، عربی و کردی تسلط کامل دارم. تقریبا شش هفت سالی می شود که با کامپیوتر آشنا شده ام، بسیار به کامپیوتر و امور مربوطه نیز علاقه دارم. راستی من متأهلم و همسرم مربی مهد است، زندگیمان خیلی خوب است و خدا را شکر به هم عشق می ورزیم.
این نوشته در English stuff, آموزش, آموزش های رایگان, اخبار, اطلاع رسانی, صحبت های خودمونی ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

41 پاسخ به با عرض معذرت این هفته در خدمت نیستیم. هفته بعد عمری بود جبران می کنیم.

 1. 1
  ریحان ریحان says:

  سلام
  عالی! امیدوارم به صورت جدی این کلاسا ادامه پیدا کنه!
  هنوز که هیچی از این تیم تاک سردر نیاوردم باید فعلا مشغول اکتشاف باشم! هرچند که امیدی به خودم ندارم الان یکی دو ماهه که دارم سعی میکنم انگلیسی رو یاد بگیرم اما خب هیچ پیشرفتی نداشتم!

  • 1.1
   Eagle says:

   سلام بر شما ریحان خانم زینب الاصل. هاهاها. من مطمئنم که همین یکی دو روزه به تیم تاک مسلط میشین. بعدشم خیلی خیلی خوشحالم که انگلیسی رو شروع کردین. ما آموزش انگلیسی رو به سه قسمت تقسیم کردیم، دکتر صالحی به رفع اشکال و کار با دانشآموزا می پردازه. منم واسه انگلیسی دانها کلاسای تاک شو و تقویتی مکالمه می ذارم. بزرگانی دیگه ای هم چون داوود چوبینی و امید بدویان هم اعلام آمادگی کردن که به صورت عمومی به اونایی که می خوان صرفا انگلیسی یاد بگیرن فارغ از تحصیلات یا سنشون بر طبق یکی از روشهای مرسوم انگلیسی یاد بدن. امیدوارم این آخریش به درد شما بخوره و در کلاساش شرکت کنین. حتما موفق میشین. شک نکنین. بای تا های.

 2. 2
  محمد جواد عسکری بشکانی says:

  سلام.
  من تاک شو ماک شو حالیم نی. اما اگر کلاس عربی باشه و پیش از ساعت ۹ باشه خیلی خوبه.

  • 2.1
   Eagle says:

   سلام بر تو جناب عسکری. بحث کلاس عربی چیز دیگه ایه. باید واسش برنامه ریزی کنیم. برنامشو دارم تو همین دو سه روزه پستشو می زنم. ولی قبل از ساعت ۹ زوده احتمالا اونم بیفته ۹ به بعد. الله یخلیک. حیاک الله.

 3. 3

  سلام منم میام که فقط بگوشم

  • 3.1
   Eagle says:

   سلام بر تو. علیرضا خان. خوش اومدی. اگه می تونی دست و پا شکستم که شده حرف بزن، اگرم در مراحل اولیه آموزش هستی، فقط گوش میدی که گوشات آشنا بشه بعدش تو کلاسای زبان عمومی برای غیر دانشآموزا شرکت می کنی. زنده باشی.

 4. 4
  پریسا says:

  سلام. تازه از کلاس رسیدم. آخ جون کلاس زبان ایول! من جدی انگلیسیم فوق افتضاحه البته الفبا رو به ترتیب بلدم ولی باقیش رو معذرت. اگر عمری باقی باشه و مانعی پیش نیاد فردا شب حتما هستم. فعلا برم ذوق کنم تا بعد!

 5. 5
  غزل غزل says:

  سلام. آقا اجازه؟؟ میشه ما هم بیایم؟ اگه بیایم بیرونمون نمیکنین؟؟ آخه ما هیچی بلت نیستیم میخوایم بیایم یاد بگیریم

  • 5.1
   Eagle says:

   سلام بر تو غزل خانم شاعر. شما که اختیار داری. حتما باید بیای تا امثال من ازت یاد بگیریم. کارت درسته. راستی به کسی نگیا منم از خودت بدترم، هیچی حالیم نیست. ولی خلاصه همه هرچی می دونیمو می زنیم به هم، رو هم یه شعله قلم کاری میشه دیگه. بای.

 6. 6

  سلام آقای مصدق. شدیدا از پیشنهادی که دادید استقبال میکنم و اگه بتونم حتما در بحثهاتون شرکت میکنم. یه سؤال دارم آیا در اسکایپ هم شما هستید یا نه؟ آیدی اسکایپ اگر دارید به من هم بگید تا در مخاطبینم شما را داشته باشم

 7. 7

  سلام به استاد و عشق خودم. منم میام و خیلی از این ابتکارت ممنونم. کار بزرگی می کنی.

 8. 8

  سلام من هم میام البته اگه تیم تاک من راه بیفته

 9. 9
  مینا مینا says:

  سلام منم همه تلاشمو میکنم که امروز بیام

 10. 10
  امید بدویان says:

  سلاااااام مگه میشه در جمع بزرگانی چون شما رفقا نبود؟ پس با اجازه ی شما من هم میام که یاد بگیرم. پایدار باشید.

  • 10.1
   Eagle says:

   سلام بر تو امید. شما که باید به امثال من یاد بدین. اولا خوش اومدی. بعدشم ترکی استانبولی فراموش نشه. یه روزی پستشو بزن، یه وقتیو بذار. اولین شاگردتم خودمم.

 11. 11

  سلام استاد. قطعا میام. ممنون

 12. 12
  نازنین says:

  سلام
  خیلی دلم میخواد که بیام. ولی میک ندارم.

  • 12.1
   Eagle says:

   سلام بر شما نازنین. اولا خوش اومدین، بعدشم تهیه میکروفون که آسونه، تازه اگرم نشد، می تونی این بارو فقط بیای گوش کنی، خلاصه همه جورش خوش اومدی. در خدمتیم.

 13. 13
  بیسایه بیسایه says:

  سلام تشکر از زحماتتون اگه میشه لطف کنید کلاسارو ضبط کنید واسه اونایی که نمیتونند تو اون زمان در کلاس شرکت کنند در یه کانال مناسب باز
  پخش بشه خیلی مرسی

  • 13.1
   Eagle says:

   سلام جناب بیسایه. اولا ممنون از لطفت. بعدشم فکر کنم ضبط جلسات دیگه دست کسایی دیگه رو می بوسه، چرا که مدیر ضبط مکالمات در تیم تاک رو غیر فعال کرده، در هر صورت ما مخلصیم.

 14. 14
  manchester says:

  با سلام خدمت مرتضی عزیز،
  من خیلی غلط و غلوط حرف می زنم.
  جون داوود خیلی ضایع نکن من رو.
  من ناراحت خیلی می شم.
  من بلد فارسی خیلی هم نیستم انگلیسی برسه چه

  • 14.1
   Eagle says:

   سلام بر تو دِیو عزیز. تو که گل سر سبد مجلسی. بی تعارف میگم در واقع من اینجام که از امثال تو بیاموزم. تازه، یه کلاس پر و پیمون برای کسایی که میخوان انگلیسی رو از پایه یاد بگیرن دست شما ها رو می بوسه. دمت گرم و سرت خوش باد.

 15. 15

  سلام، امشب که از دستم رفت، ولی حالا که به لطف کادر پر تلاش فنی، و زحمات مجتبی تیم تاک راه افتاده خیلی عالی میشه اگر کلاسها ضبط بشه. واقعاً از این که از تلمذ در محضر اساتیدی مثل شما بی بهره بمونم و به خاطر ضیق وقت و عدم حضور در کلاس، نتونم حد اقل مطالب این کلاسها را گوش کنم، خیلی حسرت می خورم. موفق تر باشید.

 16. 16
  ریحان ریحان says:

  سلام تشکر
  یعنی میشه فقط به عنوان یه شنونده صرف این کلاسا رو بیاییم ؟؟

  • 16.1
   Eagle says:

   هر جوری که بیای خوش اومدی. این که کلاسی واسه کسی مفید واقع میشه یا نه، تشخیصش با شخص خودشه. ما به همه خوشآمد میگیم، و از همه میخوایم که اگرم شده دست و پا شکسته حرف بزنند. ولی اگه کسی فکر کنه فقط گوش دادن واسش بهتره هیچ مانعی نداره.

 17. 17
  رعد بارانی رعد بارانی says:

  آی ام رعد گریت. نو آندرستند اسپیک انگلیش . آی ایگل خان اینجوری که آدم دیوونه میشه خخخ

 18. 18
  محمد جواد عسکری بشکانی says:

  سلام.
  شما به کدام لهجه از لهجه های زبان تازی تسلط بهتری دارید؟

  • 18.1
   Eagle says:

   سلام بر محمدجواد عزیز. راستش، من زبان تازی فصیح رو بلدم که تقریبا با یه ذره این ور اون ور تو کل جهان عرب مشترکه و همه می فهمن. در بخش عامیانه هم، من زبان عراق و کویت رو خوب حرف می زنم، ولی عربی شامات (سوریه، لبنان، فلسطین، اردن.) و مصر رو هم به خوبی می فهمم. البته تسلط من به لهجه عراق و کویت باعث میشه که عربی خلیجی رو هم به خشکلی هر چه تمومتر بفهمم. بای تا های.

 19. 19
  فروغ فروغ says:

  درود. از صمیم قلب از بر گذاری این کلاس ها خوشحالم! هفته قبل وارد کلاس شدم ولی بخاطر وجود یه مشکل مربوط به میکروفونم که متأسفانه قبل از ورودم به کلاس متوجهش نبودم نتونستم بهره کافی رو از محضر شما و دوستان ببرم استاد. اگر عمری باقی بود امشب با شما خواهم بود. یک دنیا سپاس.

  • 19.1
   Eagle says:

   درود فراوان بر شما فروغ خانم. حتما بیاین تا ما ازتون فیض ببریم. امید که روزی در کمال و ادب پا جای پای فروغ فرخزاد بذاری. دمت گرم و سرت خوش باد.

 20. 20
  معصومه رزم‌آهنگ says:

  سلام جناب. من عاشق یادگیری زبان انگلیسی هستم. ولی کار با تیمتاک رو بلد نیستم مثلا بلد نیستم چطوری باید وارد دانشکده های مختلف و یا بخشهای مختلف تیمتاک بشم و… ‌ کاش بشه کلاسهاتون رو ضبط کنید و در همینجا قرارش بدید تا ما هم استفاده کنیم.

 21. 21
  زهرا سرایی says:

  سلااااام، اینجا چه خبره؟ یکی به منم بگه؟ تیچِر کیه؟ آیا اینجا همه زبان بلدن!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

four + six =