مهم! امکان ثبت نام در سایت محله نابینایان، از لحظه انتشار این پست، تنها تا ۲۳:۵۹ دقیقه ۳۰ آبان ۹۶ فعال شد.

درود

دوستان هم محله ای! چه اونهایی که کاربر قدیمی سایت هستید، چه اونهایی که اخیرا به ما پیوستید و چه اونهایی که دارید این پست رو میخونید تا ثبت نام کنید و به ما ملحق بشید، ازتون دعوت میکنم تا انتهای این پست رو به طور کامل مطالعه کنید.

از اونجایی که بسیاری از شما در فرصت قبلی که امکان ثبت نام فراهم شده بود به هر دلیلی موفق به ثبت نام در محله نشدید و دهها نفر دارن مدام پیام و ایمیل میفرستن و درخواست میکنن در محله ثبت نام بشن، همچنین به خاطر راه اندازی سرویس تیمتاک محله نابینایان و این که شرط عضویت در این سرویس اینه که شخص قبلش عضو سایت محله شده باشه، تصمیم گرفتیم برای یک مدت محدود، یعنی از لحظه انتشار این پست، تا پایان آخرین روز آبان ماه، امکان ثبت نام کاربران جدید رو فعال کنیم.

بنا بر این، پس از مطالعه کامل این پست، شمایی که میخوای توی محله ثبت نام کنی، فقط و فقط توی فرصت تعیین شده، میتونی با مراجعه به این صفحه و با تکمیل صحیح فرم ثبت نام، به عضویت محله نابینایان در بیای.

روال ثبت نام به این صورته که پس از تکمیل صحیح همه فیلدهای خواسته شده، کد فعالسازی پنج رقمی که برای شما پیامک میشه رو به شماره ۰ ۹۱۳ ۲۸۴ ۹۵۲۸ پیامک کنید و بعد از طریق همون آدرس ایمیلی که توی فرم وارد کردید، منتظر نامه ای حاوی خبر فعال سازی حساب کاربریتون باشید.

سؤالاتی که ممکنه براتون پیش بیاد.

 • سؤال:  کد فعالسازی برای من نیومد. چی کار باید بکنم؟

۲۴ ساعت بعد از ارسال فرمت منتظر بمون.

اگه بازم کد به دستت نرسید، یا با همون شماره مبایلی که ثبت نام کردی یک پیام توی واتساپ (WhatsApp) به شماره ۰ ۹۱۳ ۲۸۴ ۹۵۲۸ بفرست، یا با همون آدرس ایمیلی که توی فرم ثبت نامت وارد کردی، یک نامه به آدرس s.derafshian@gmail.com ارسال کن و توی پیام یا نامه ای که میفرستی، خبر بده که فرم رو تکمیل کردی و کد فعالسازی تا ۲۴ ساعت بعد از تکمیل فرم به دستت نرسیده. بعد اگه همه مشخصاتت درست بوده، منتظر نامه تأیید حساب کاربریت توی ایمیلت باش.

 • سؤال: کد فعالسازی به دستم رسید و منم به شماره ای که گفتید پیامکش کردم. چرا حساب کاربریم فعال نشده؟

بررسی مشخصات و فعالسازی حسابهای کاربری به صورت دستی انجام میشه و ممکنه چند ساعتی طول بکشه.

اگه با اطمینان از ورود صحیح مشخصاتت بازم تا ۲۴ ساعت بعد از فرستادن کد ، ایمیل فعالسازی حسابت رو نگرفتی، طبق راهنمایی پاسخ قبلی عمل کن و این بار کافیه توی پیام یا نامه ای که میفرستی، همون کد پنج رقمی رو همراه اسم و فامیلت ارسال کنی.

 • سؤال: سهوا بعضی از مشخصاتم ناقص ارسال شده. دوباره فرم ثبت نام رو تکمیل و ارسال کنم؟

به هیچ وجه بیشتر از یک بار فرم ثبت نام ارسال نکن.

اولا موقع ارسال فرم یکی دو بار دیگه همه فیلدها رو چک کن و از صحت مشخصاتت قبل از ارسال اطمینان حاصل کن.

دوما موارد اصلاحی رو میتونی از طریق شماره و آدرس ایمیلی که در بالا گفتیم اطلاع بدی تا توی فرمت تصحیح بشه.

تأکید میکنم! این که فرمت همون اول با مشخصات صحیح ارسال شده باشه، باعث میشه روند ثبت نامت خیلی سریعتر انجام بشه.

 • سؤال: من دارم توی آخرین ساعات فرصت تعیین شده ثبت نام میکنم. اگه کد فعالسازی برام تا آخر وقت نیاد چی کار باید بکنم؟

ملاک ما زمان تکمیل فرم هست و با توجه به این که با شروع روز یکم آذر امکان ثبت نام غیر فعال میشه، اگه تا اون موقع شما فرم رو تکمیل کرده باشی، برای ارسال کد فعالسازی در واتساپ یا ایمیل بازم حد اکثر ۲۴ ساعت صبر میکنیم.

 • سؤال: من قبلا توی محله ثبت نام کردم. ولی نام کاربری و رمزم یادم نیست. دوباره باید ثبت نام کنم؟

لازم نیست دوباره ثبت نام کنی.

از طریق این صفحه آدرس ایمیلی که باهاش ثبت نام کردی رو بفرست تا هم نام کاربری و هم لینک تغییر رمزت رو برات ارسال کنیم و بتونی با همون حساب کاربری قبلیت وارد محله بشی.

 • سؤال: من دانشآموزم. آیا هنوزم میتونم بدون این که کاربر سایت باشم، با ارسال ایمیل به gooshkon2020@gmail.com رمز تیمتاک دریافت کنم؟

فرصت تعیین شده برای همه هست. چه دانشآموز و چه غیر دانشآموز.

با این حساب شما هم که دانشآموزی باید مثل همه از همین فرصت استفاده کنی، اول کاربر سایت بشی و بعد برای رمز تیمتاک اقدام کنی.

پس توی این هشت روز  ارسال ایمیل به gooshkon2020@gmail.com لازم نیست.

 • سؤال: من بلد نیستم فرم ثبت نام رو پر کنم. آیا کافیه مشخصاتم رو به واتساپ یا ایمیلی که گفتید بفرستم و خودتون ثبت نامم کنید؟

شما باید تکمیل فرم رو یا خودت یاد بگیری، یا از دوستات بپرسی، یا نهایتا از کسی بخوای که فرم ثبت نام رو برات پر کنه و ارسال مشخصات به راههای ارتباطی که گفتیم کافی نیست.

البته در نظر داشته باش که اگه کسی فرم رو برای شما پر کنه، بازم مسئولیت حساب کاربری متوجه کسی هست که نام، شماره تلفن و آدرس ایمیلش توی فرم درج شده. پس تا حد امکان سعی کن خودت کار ثبت نامت رو انجام بدی.

 • سؤال: بعد از فعالسازی حسابم و تغییر رمزش، هنوز نمیتونم وارد محله بشم. چرا؟

احتمالا رمزی که برای خودت انتخاب کردی امنیتش پایینتر از متوسطه و با این که افزونه تغییر رمز تأییدش میکنه، وردپرس اون رو نپذیرفته.

یه سری به این پست بزن و سعی کن رمزی با امنیت متوسط به بالا برای خودت انتخاب کنی.

 • سؤال: کسایی رو میشناسم که زیاد اینجا رو نمیخونن. ولی به خاطر آوازه تیمتاک یا استفاده از بعضی محتواها میخوان عضویت اینجا رو داشته باشن. آیا راههایی برای اطلاع رسانی به اونها دارید؟

ما حد اکثر سعیمون رو میکنیم تا از طریق شبکه های اجتماعی مثل واتساپ، سروش و اینستاگرام خود محله و گروهها و کانالهایی که با محله ارتباط و همکاری همیشگی دارن، این پست رو اطلاع رسانی کنیم.

ولی خود شما هم میتونی از هر طریق که بلدی به دوستها و آشنایانی که فکر میکنی باید از این پست خبر داشته باشن خبر بدی.

 • سؤال: آیا بازم زمانهایی برای ثبت نام اعضا تعیین میکنید؟

کاملا بستگی به شرایط داره و اصولا الان نمیتونیم بگیم که چنین کاری میکنیم یا نه.

حداقل این میتونه آخرین فرصت در سال ۹۶ باشه و دیگه امسال به احتمال قوی فرصت ثبت نام فراهم نمیشه.

بنا بر این بهتره تا حد امکان هر کی میخواد از همین فرصت فعلی استفاده کنه و کار رو به بعد موکول نکنه.

 • سؤال: من شماره مبایل یا آدرس ایمیل ندارم. آیا میتونم بدون هر دو یا با یکی از این موارد ثبت نام کنم؟

به هیچ وجه.

ما برای بهترین ارتباط با کاربرانمون به شماره مبایل و به خصوص آدرس ایمیلشون نیاز داریم و در صورت نداشتن هر کدوم از این موارد حساب کاربری ثبت نام شده تأیید نمیشه.

نهایتا اگه خودت مبایل نداری میتونی با شماره معتبری از نزدیکانت ثبت نام کنی که البته باید با شماره کاربر دیگه ای یکسان نباشه.

یعنی با هر شماره صرفا یک نفر حق ثبت نام داره.

ایجاد آدرس ایمیل هم که کاری نداره آموزشهاش هم هست.

فوقش اینه که اگرم خودت بلد نیستی ایمیل درست کنی میتونی از یکی از دوستات که بلده بخوای برات ایمیل درست کنه.

 • سؤال: من فقط برای تیمتاک یا بعضی وقتا دانلود کتاب صوتیی چیزی میخوام عضو محله باشم. آیا حتما نیازه همه مشخصات خواسته شده در فرم رو درج کنم؟

بله. با اطمینان بهت میگم که با هر هدفی میخوای عضو محله بشی، درج همه مشخصاتی که توی فرم در نظر گرفته شده الزامی هست و با نقص حتي یک مورد از اونها حساب کاربریت تأیید نمیشه.

 • سؤال: من نمیدونم چطور باید مشخصاتم رو درست وارد کنم. مثلا توی شرح حال باید چی بنویسم؟ راهی هست که یاد بگیرم؟

من همین جا  یک فرم فرضی برات تکمیل میکنم تا اگه خواستی از این روش استفاده کنی.

ولی به هر حال این فقط یه پیشفرضه و حدودا فرمی که تکمیل میکنی باید این شکلی باشه.

نام کاربری: sder123

ایمیل: s.derafshian@gmail.com

شماره مبایل شما: ۰۹۱۳۲۸۴۹۵۲۸

نام: سعید

نام خانوادگی: درفشیان بروجنی

شهر: اصفهان

استان: اصفهان

کشور: ایران

آدرس ایمیل را مجددا وارد کنید: s.derafshian@gmail.com

شرح حال واقعی. شغل. تحصیلات. سن. جنسیت. وضعیت بینایی. علایق: من متولد ۱۹ مرداد ۱۳۵۸، متأهل، نابینای مطلق و فارغ التحصیل مقطع کارشناسی در رشته علوم اجتماعی گرایش پژوهشگری هستم.

در حال حاضر کارمند وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هستم و به کامپیوتر و موسیقی شدیدا علاقمندم.

می پذیرم حتما برای تأیید نام نویسی، پس از تکمیل فرم و دریافت کد فعال سازی، کد را به شماره ی ۰۹۱۳ ۲۸۴ ۹۵۲۸ پیامک کنم: Checkbox: Checked.

وضعیت بینایی: نابینا

 • سؤال: اگه موردی پیش اومد که توی سؤالات اینجا نبود راه رفعش چیه؟

اگه واقعا بعد از مطالعه همه مطالب این پست بازم موردی برات مبهم بود، میتونی از همون راههای ارتباطی که قبلا گفتیم استفاده کنی.

ولی حواست باشه که اگه پاسخ مشکل مطرح شده توی پست بوده و تو دقت نکردی، پاسخی هم به پیام یا نامهت داده نمیشه.

پس اگه جواب پیام یا ایمیلت رو حد اکثر تا ۲۴ ساعت نگرفتی، اطمینان داشته باش که پاسخت توی خود پست بوده و دوباره پست رو بخون.

نکات پایانی

 1. این پست تا پایان مهلت ارسال فرمهای ثبت نام به صورت سنجاق شده در صفحه اول میمونه و اگه زمانی پست رو سردر صفحه اول ندیدید، معنیش اینه که فرصت ارسال فرمها تموم شده و دیگه مراجعه به صفحه ثبت نام هم فایده ای نداره.
 2. اما بعد از گذشت ۲۴ ساعتی که قرار شد به اونهایی که در آخرین ساعات ۳۰ آبان ثبت نام کردن برای رفع نقایص فرم شون داده بشه، اگه در ساعات ابتدایی دوم آذرماه، ایمیلی حاوی خبر رد حساب کاربریتون دریافت کردید، بدونید که از فرصت تعیین شده برای اصلاح یا رفع نقایص فرمتون هم استفاده نکردید و تنها راهی که دارید اینه که مثل اونهایی که فرم رو نفرستادن، تا فرصت احتمالی بعدی ثبت نام در محله نابینایان صبر کنید.

امیدوارم توضیحاتم کافی باشه و روند ثبت نام اعضای جدید به بهترین شکل برگزار بشه.

خوش باشید و بدرود.

این نوشته در اخبار, اطلاع رسانی ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.