آموزش صوتی و متنی کار با ربات Fead Reader در تلگرام

با سلام خدمت همگی دوستان عزیز.

امروز با آموزش کار با یکی از ربات های مفید تلگرام در خدمت شما هستم.

این آموزش هم به صورت متنی و هم به صورت صوتی تهیه شده است.

قبل از دانلود آموزش صوتی باید بگویم در قسمت افزودن ربات و حذف آن یکی از راه حل های افزودن و حذف ربات را در آموزش صوتی اشتباه ذکر کرده ام که اصلاح شده آن در آموزش متنی موجود است.

اگر مایل به دانلود آموزش صوتی این ربات هستید از لینک زیر آن را دانلود کنید و اگر علاقه مند آموزشهای متنی هستید با ما در ادامه همراه باشید.

دانلود آموزش ربات فید ریدر در تلگرام از اینجا به مدت یک ساعت و حجم ۲۷ مگابایت

ربات ها در تلگرام چیستند؟

رباتها آیدی ها یا حساب های تلگرامی هستند که برای مقاصد خاصی ساخته و به کار گرفته می شوند.

این آیدی ها قادرند تا به صورت خودکار دستورات از پیش تعیین شده ای را برای نیل به اهداف خاصی اجرا نمایند.

معمولاً رباتها برای مقاصدی چون، اطلاع از وضعیت آب و هوا، دریافت آخرین موزیکها، دریافت آخرین خبرهای ورزشی، تبدیل فرمت فایلها و از این دست طراحی می شوند. ولی بستگی به خلاقیت سازنده آن محدود به عملیات خاصی نیستند و قادر به هر کار ممکنی در گستره فضای مجازی هستند.

مثل رباتهایی که به اعضای گروهتان خوشآمد می گویند، لینکهای قرار داده شده در گروهتان را پاک می کنند و هزاران ایده که هنوز منتظر خلاقیت افراد مستعد هستند تا به واقعیت بپیوندند.

حال که با ربات ها به صورت مختصر آشنا شدیم به ادامه بحث می رویم.

Feed Reader یا خبر خوان یا خوراک خوان چیست؟

اگر شما از افرادی هستید که روزانه از تعداد خاصی سایت بازدید می کنید و برای هر بار چک کردن اخبار این سایتها مجبور می شوید تا مرورگر خود را باز کرده و آدرس سایت های مورد نظر خود را یک به یک وارد کرده و آنها را به ترتیب بررسی کنید، و همیشه در فکر این بودید که چه خوب میشد اگر با یک نگاه تمامی این سایت ها را در کوچکترین زمان ممکن بررسی نمود، برای شما خبر خوشی داریم و البته این روش ابداع جدیدی نیست ولی شاید کمتر افراد عادی از آن مطلع باشند و آن این است که به کمک نرم افزار هایی می توان آخرین مطالب هر سایت را به صورت همزمان و در کمترین زمان ممکن مطالعه کرد و در زمان خود صرفه جویی نمود.

نرم افزار های زیادی برای این کار موجود است که در ویندوز شاید بهترین آن در حال حاضر نرم افزار Mozilla Thunderbird باشداین نرم افزار در کنار امکان اصلی خود یعنی بررسی ایمیل هایتان قادر است تا آخرین نوشته های سایتهای محبوبتان را در یک جا جمعآوری کرده تا به راحتی قادر به مرور مطالب مورد نظرتان باشید.

اما با پیدایش امکان ساخت ربات در مسنجر های مختلف مانند تلگرام و حتی اسکایپ دیگر نیاز نیست برای یک عملیات خاص دست به نصب اپلیکیشن مخصوص به آن بزنید.

بلکه بسیاری از اموری که برای انجام آن پیش از این نیازمند نصب اپلیکیشن خاص بر روی مبایل یا رایانه خود بودید اکنون به کمک یک ربات ساده قادر به انجام آن هستید.

ربات های تلگرام آنقدر متنوع شده اند و روز به روز از لحاظ کمی و کیفی رشد می کنند که شاید کمتر کاری را در فزای مجازی نتوان به کمک آنها انجام داد.

البته تمامی این رباتها رایگان نیستند و بعضی از آنها نیازمند پرداخت مبلغ خاصی می باشند.

و همچنین بعضی از ربات ها قادر به امور ساده ای هستند و برای انجام پردازش های پیچیده تر نیازمند نرم افزار های تخصصی مرتبط با آن کار هستید.

حال که با فید ریدر ها و رباتها و تاریخچه ای از آن ها آشنا شدید به سراغ این موضوع می رویم که:

ربات خبر خوان یا @feed_reader_bot چیست؟

با جمع بندی مطالب بالا می توان گفت ربات خبر خوان یکی از همان ربات های مفید موجود در تلگرام است که می تواند به راحتی مطالب جدید چندین سایت را به صورت یک جا برایمان جمعآوری کند.

نحوه جستجو و شروع کار با ربات @feed_reader_bot

برای این کار ابتدا اپلیکیشن تلگرام خود را باز کرده و در قسمت بالا سمت راست، در برخی مواقع چپ  اگر زبان گوشی یا تلگرامتان انگلیسی باشد بر روی دکمه جستجو کلیک کرده تا کادر ویرایش فعال و صفحه کلید تلفنتان برای نوشتن آماده گردد.

در کادر جستجو عبارت

@feed_reader_bot

را وارد نمایید و دکمه جستجوی قرار گرفته بر روی صفحه کلیدتان را فشار دهید.

ربات Feed Reader را در نتایج جستجو پیدا کرده و آن را باز نمایید.

معمولاً به سه روش می توان یک ربات را راه اندازی کرد:

اگر این کار را انجام ندهید ربات قادر به فرستادن پیام برای شما و تعامل با شما نیست.

 1. پس از باز کردن ربات، از طریق دکمه شروع یا راه اندازی یا در صورت فعالسازی برای بار دوم دکمه شروع مجدد که در قسمت پایین صفحه قرار دارد، این ربات را فعال سازید
 2. بعد از باز کردن ربات بر روی نام ربات در بالا و قسمت میانی صفحه روی نام ربات ضربه زده تا پروفایل ربات باز گردد. دکمه منو یا گزینه ها یا دکمه ای که معمولاً روی آن سه نقطه نوشته شده است و معمولاً در سمت بالا راست قرار دارد، همان گزینه راه اندازی یا شروع یا اگر قبلاً این ربات را فعال کرده بودید شروع مجدد را پیدا کرده و ربات را فعال سازید.
 3. یا اگر قسمت نوشتن پیام برایتان فعال است، آن را باز کرده و در کادر ویرایشی آن عبارت “/start” را تایپ کرده و برای ربات ارسال نمایید. البته طبیعتاً علامت نقل قول را در نظر نگیرید.

نکته: ممکن است یک یا دو روش از از موارد بالا برای شما موجود نباشد.

به هر حال به هر روش که در بالا ممکن بود ربات را فعال سازید تا به ادامه آموزش بپردازیم.

حل مشکل مربوط به زبان ربات

معمولاً برای بار اول که ربات را فعال می کنید برایتان توضیحاتی ارسال می شود که نحوه ی کار با ربات را برایتان توضیح می دهد.

اما به احتمال زیاد زبانی که برایتان پیام خوشآمد گویی ربات و نحوه کار با آن ارسال می گردد، زبان انگلیسی نیست.

نکته: این ربات هنوز به فارسی ترجمه نشده است. اگر مایل بودید می توانید برای ترجمه با سازنده آن تماس بگیرید.

برای تغییر زبان ربات می توانید دستور

/lang

که مخفف Language می باشد را از طریق کادر گفتگو برای ربات ارسال نمایید.

البته می توانید روی پیام لانگ پرس یا همان فشار طولانی مدت کرده تا گزینه های پیغام برایتان نشان داده شود.

تفاوتی کوچک در نرم افزار بلایند گرام و تله لایت

 1. اگر کاربر بلایند گرام هستید بعد از لانگ پرس یا اگر تنظیم کرده اید بعد از دو بار کلیک روی پیام دکمه دکمه های ربات یا چیزی شبیه به آن را فشار دهید تا دستورات گنجانده شده در متن پیام برایتان لیست شود.
 2. اما در تله لایت بعد از لانگ پرس که در نسخه بتای جدید حتی دو بار کلیک نیز کافیست، لیست دستورات موجود در پیام در زیر دکمه حذف و فروارد لیست شده اند.

تنها کافیست روی دستور /lang کلیک کرده تا به صورت خودکار دستور مورد نظر برای ربات ارسال شود.

پیغامی از ربات می آید که به شما میگوید یکی از زبان ها را از منو انتخاب کنید که می توانید بر روی گزینه دکمه های بات یا نشان دادن دکمه های ربات یا چیزی شبیه به این در پایین صفحه کلیک کرده تا لیست زبان ها را مشاهده کنید.

نکته: به تجربه دیده شده که با انجام یک بار این کار برای ادامه کار دکمه های منوی ربات به طور خودکار فعال بوده و در پایین صفحه نشان داده می شوند و تنها در صورتی که از ربات خارج شده و دوباره وارد شوید نیاز به فعال کردن دکمه مذکور می باشد.

اگر بر روی دکمه انگلیسی English کلیک کنید به سادگی زبان ربات به انگلیسی تغییر پیدا می کند و این تغییر با یک پیام به اطلاع شما می رسد.

English language was correctly set.

زبان انگلیسی با موفقیت تنظیم گردید.

حال که زبان ربات انگلیسیست می توانید با استفاده از منوی ربات در پایین صفحه روی دکمه هِلپ ضربه زده تا در قالب یک پیام نحوه کار با ربات برایتان ارسال گردد.

آشنایی با دکمه های ربات

add feed: افزودن خوراک.

manage feed: مدیریت خوراک ها.

help: راهنما.

Contact: ارتباط. (برای تماس با سازنده ربات)

Other Bots: ربات های دیگر( ساخته شده توسط سازنده این ربات.)

افزودن خوراک یک سایت در ربات

برای افزودن خوراک یک سایت در این برنامه کافیست تا بر روی دکمه add feed کلیک کرده تا این امکان برایتان فعال گردد.

در پیامی به شما گفته می شود که:

“To add an RSS Feed send me the feed url, otherwise you can send me the website url and I’ll try to auto discover the RSS Feed url.”

جهت افزودن خوراک یک سایت، آدرس خوراک آن سایت را ارسال نمایید، در غیر این صورت آدرس سایت را ارسال نمایید و من تلاش خواهم کرد تا به صورت خودکار آدرس خوراک آن سایت را بیابم.

آدرس خوراک هر سایت با آدرس اصلی آن کمی متفاوت است و بسته به نوع سایت و تنظیمات اعمال شده توسط مدیر سایت ممکن است متفاوت باشد.

برای نمونه آدرس خوراک تمامی سایت های وردپرسی به طور پیشفرض http://site.com/feed می باشد.

نکته: به جای کلمه سایت آدرس سایت مورد نظر و به جای دات کام پسوند مورد نظر سایت را بنویسید.

البته ممکن است که سایتی اصلاً خوراک نداشته باشد یا توسط مدیر آن این امکان مسدود شده باشد.

همچنین نیازی به تایپ http:// نیز در این ربات نیست. اما بدون شک نوشتن آن نیز اختلالی به وجود نمی آورد.

طبق پیغام ربات آدرس خوراک یا آدرس سایت را برای ربات در قالب یک پیام ارسال نمایید.

اگر آدرس معتبر و صحیح باشد پیغام زیر برایتان نمایش می یابد.

Perfect, url contains valid RSS Feed!
Now tell me the name by which you want to save this feed:

بسیار خوب، آدرس حاوی یک آدرس خوراک معتبر می باشد. حال به من نامی را بگویید که میخواهید  این خوراک را با آن نام ذخیره نمایید؟

اگر در همینجا از ذخیره این خوراک منصرف شده اید روی دکمه Cansle کلیک کنید، در غیر این صورت در قسمت نوشتن پیام نام مورد نظر خود را تایپ و ارسال نمایید.

نکته: ربات کاراکتر های زبان فارسی را معتبر نمی داند. لذا از حروف انگلیسی و اعداد استفاده نمایید.

پس از ارسال نام ربات از شما پرسیده می شود که علاقه دارید با چه ترتیب زمانی نوشته های یک سایت را از ربات دریافت نماییید.

Name saved, now tell me how often do you want to receive news, you can choose between:
:arrows_counterclockwise: Always we will send news when published, in real time
:clock9: On evening receive all the daily news every evening at 9 PM, useful if you don’t want to get disturbed everytime
:no_entry_sign: Never you will never receive news automatically, you should request it manually from feed management menu

Select the option you prefer from menu:

پا ورقی: ترجمه کلمه به کلمه متن بسیار وقت گیر است از اینجا به بعد تنها ترجمه محتوایی تنها مد نظر می باشد و متن انگلیسی تنها برای تطابق با مراحل آموزش عیناً درج می گردد.

در این پیغام از شما خواسته می شود که از سه حالت زیر یک حالت را برای نحوه زمانبندی دریافت اخبار آن سایت تعیین نمایید.

 1. always: همیشه، برای دریافت اخبار به محض انتشار در خوراک یک سایت. (دقت شود که ممکن است بنا بر تنظیمات مدیر یک سایت مطالب با تأخیر در قسمت خوراک ها منتشر شود یا بعضی از مطالب به سلیقه مدیر اجازه انتشار در قسمت خوراک را نداشته باشند.
 2. On evening: هر شب، تمامی اخبار منتشر شده در یک روز گذشته در ساعت ۹ شب آن روز به صورت یک جا ارسال می گردد.
 3. never: هرگز، امکان ارسال زمانبندی شده نوشته ها غیر فعال شده و تنها با درخواست شما اخبار آن سایت برایتان ارسال می شود.

یکی از گزینه های بالا را به تناسب نیازتان انتخاب کرده و آن را فعال نمایید و متناسب با انتخاب خود پیامی بر ثبت موفقیت آمیز خوراک خود دریافت می نمایید.

مدیریت خوراک یا Manage feed

از طریق این بخش می توانید:

 1. دستور دریافت آخرین نوشته های یک خوراک خاص را به صورت دستی بدهید.
 2. نام یک خوراک را تغییر بدهید.
 3. نحوه زمانبندی دریافت آخرین نوشته ها را تغییر بدهید.
 4. خوراک مورد نظر را از لیست خوراک هایتان حذف نمایید.

اگر بر روی گزینه manage feed دو بار ضربه بزنید پیغامی برایتان ارسال می شود که با استفاده از دستورات ذکر شده در آن میتوانید چهار عمل بالا را در خصوص هر یک از فید ها یا همان خوراک هایتان انجام بدهید.

این ربات خوراک هایتان را به ترتیب اضافه کردن آنها شماره گذاری می نماید.

مثلاً اگر سه وبسایت:

 1. محله نابینایان،
 2. شب روشن
 3. و وبسایت پکتوس را

به این ربات اضافه کرده باشید، به محله نابینایان خوراک شماره یک، به سایت شب روشن، خوراک شماره دو و به وبسایت شرکت پکتوس خوراک شماره سه گفته می شود.

بر همین اساس دستوراتی شبیه به این در پیام ارسالی برای شما ارسال می شود که اگر گزینه های پیام را فعال کنید همانطور که قبلاً گفته شد روی پیغام فشار طولانی کرده یا دو بار ضربه می زنیم و طبق نرم افزار مورد استفاده مان عمل می نماییم.

This is the list of your feeds, select the command near each description to execute the corresponding action.

:newspaper: gooshkon
Url: http://gooshkon.ir/feed/
Frequency: :clock9: On evening
Available actions:
:book: Read feed now: /feed_1
:memo: Edit name: /nome_1
:clock9: Edit frequency: /freq_1
:recycle: Delete feed: /del_1
:small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond:

:newspaper: shabeh roshan
Url: http://shaberoshan.ir/feed
Frequency: :arrows_counterclockwise: Always
Available actions:
:book: Read feed now: /feed_2
:memo: Edit name: /nome_2
:clock9: Edit frequency: /freq_2
:recycle: Delete feed: /del_2
:small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond:

:newspaper: test
Url: http://pactos.net/feed/
Frequency: :no_entry_sign: Never
Available actions:
:book: Read feed now: /feed_3
:memo: Edit name: /nome_3
:clock9: Edit frequency: /freq_3
:recycle: Delete feed: /del_3
:small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond::small_blue_diamond:

توضیح بر اساس مثال بالا.

چون سه خوراک در بالا در ربات ذخیره شده است و روی هر خوراک چهار اقدام قابل انجام می باشد پس دوازده دستور را می توان به ربات داد.

 1. /feed_1: تمامی نوشته های جدید محله نابینایان را از خوراک این سایت دریافت کرده و برایمان ارسال می نماید.
 2. /nome_1: نام خوراک محله نابینایان را تغییر می دهد.
 3. /freq_1 نوع زمانبندی ارسال خبرنامه محله نابینایان را تعیین می نماید.
 4. /del_1 خوراک محله نابینایان را از ربات حذف می نماید.
 5. /feed_2 تمامی نوشته های جدید سایت شب روشن را برایمان ارسال می نماید.
 6. /nome_2 نام خوراک وبسایت شب روشن را در ربات تغییر می دهد.
 7. /freq_2 زمانبندی دریافت نوشته های سایت شب روشن را تغییر می دهد.
 8. /del_2 خوراک سایت شب روشن را از لیست خوراکهای ربات پاک می کند.
 9. /feed_3,
 10. /nome_3
 11. /freq_3 و
 12. /del_3 نیز طبق الگوی بالا برای اعمال چهار تغییر ذکر شده بر روی خوراک وبسایت شرکت پکتوس می باشد.

حذف ربات جهت عدم دریافت نوشته ها توسط آن

جهت جلوگیری از طولانی شدن بیش از حد پست از ذکر جزییات دیگر خود داری نمودیم و در صورت تمایل به آشنایی بیشتر می توانید فایل صوتی آموزش ربات را که در ابتدای پست درج شده است، دانلود نمایید.

اما برای حسن ختام  نحوه حذف ربات را نیز می نویسیم.

شما می توانید در لیست گفتگو های خود روی نام ربات فشار طولانی را انجام دهید و از گزینه های موجود گزینه  حذف و توقف را انتخاب نمایید و پیغام نمایش داده شده را تأیید نمایید.

راه دیگر آن است که بعد از باز کردن ربات در بالا و در قسمت میانی صفحه روی نام ربات ضربه بزنید تا پروفایل ربات باز شود بعد دکمه گزینه ها را که در بالا سمت راست است را فعال نموده و از آن لیست دکمه توقف ربات را فعال نمایید.

سخن پایانی

امیدوارم آموزش صوتی و متنی ارایه شده برایتان مثمر ثمر بوده و قصورات ممکنه را بر من ببخشید.

در بعضی موارد آموزش متنی به علت طولانی شدن نوشته و همچنین کمبود وقت خلاصه گردیده است.

منتظر نظرات و راهنمایی هایتان جهت بهبود کیفیت مطالب بعدی خود می باشم.

التماس دعا و خدا نگهدار.

درباره کاربر عادی

محسن غلامی هستم. ساکن مشهدم. و فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه شیراز.به کامپیوتر، یادگیری زبان، (هر زبانی) ریاضی و فیزیک، موسیقی و مباحث ما ورایی و فلسفی و الهیات و نهایتاً تاریخ علاقه مندم امیدوارم هم محلی خوبی برای هم باشیم و در پیشرفت و ترقی یک دیگر همدل و و یک دست و کوشا باقی بمانیم.آیدی تلگرام و اسکایپو ایمیل در جی میل: Mgholami373 امضا: عادی ترین کاربر محله نابینایان
این نوشته در آموزش, اندروید, تلفن همراه, صوتی ارسال و , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

21 پاسخ به آموزش صوتی و متنی کار با ربات Fead Reader در تلگرام

 1. 1

  سلام
  همیشه برام سوال بود که آیا میشه یاد بگیرم چطوری با این رباط ها کار کنم؟
  یا اصلا آیا من میتونم کار با Feed Reader را یاد بگیرم؟
  خیلی تشکر و خسته نباشید.

  • 1.1

   سلام بر خانم کاظمیان عزیز.
   قطعاً میتونید یاد بگیرید.
   من تقریباً هرچه میدانستم را در آموزش صوتی و متنی قرار داده ام.
   البته اصول کار با ربات ها مشترک هستند. تنها رباتهایی که زبانشان انگلیسی می باشد، باید تا حد معقولی از این زبان سر در بیاورید.
   البته نمیدانم این بار هم با زیاده گویی هایم باعث اطاله کلام و آزار دوستان شده ام یا اینکه این توضیحات زیاد و بعضی جا ها تکرار دوباره برای آموزش ها مفید است.
   تنها تفاوت اینکه در آموزش صوتی روش حذف ربات و افزودن ربات را کمی اشتباه توضیح داده ام که می توانید راه حل کاملتر را از آموزش متنی بخوانید.
   امیدوارم که برایتان مفید واقع شود.
   موفق باشید.

 2. 2

  متنی که گذاشته بودید را خوندم, واقعا خسته نباشید!
  به نظر من خیلی کامل بود و خیلی وقت برده
  سعی میکنم یاد بگیرم
  من که خسته نشدم
  موفق باشید.
  راستی چطوری در یه چشم به هم زدنی شناسنامه تون را عوض کردید؟
  پیروز باشید.

  • 2.1

   سلام قابلی نداشت.
   امیدوارم حسابی به رباتها عادت کنید و از استفاده ازشون لذت ببرید.
   در مورد آموزش متنی اگه دقت کرده باشید هرچه به پایان متن می رسید توضیحات خلاصه تر می شود.
   دوست داشتم بیشتر بنویسم ولی واقعاً دیگه خسته شدم چند ساعت برای همین چند صفحه وقت گذاشتم.
   امیدوارم خلاصه کردنش باعث ناقص بودن مطلب نشده باشه.
   تازه اگه به این نکته هم دقت کرده باشید که فایل صوتی دقیقاً یک ساعت کامل هست نه یک ثانیه کم و نه یک ثانیه زیاد.
   حالا نمیدونم چرا اصرار داشتم دقیقاً یک ساعت بشه رو خودم هم نمیدونم.
   در مورد شناسنامه هم خوب ساده هست احتمالاً با یه بشکن.
   دیدم زیادی قدیمی هست به روزش کردم.
   مثلاً وقتی آیدی تلگرام جی میل و اسکایپم یکی هست چرا جدا جدا باشه؟
   موفق باشید.

  • 2.2

   سلامی دوباره.
   راستی یه راه دیگه غیر از بشکن هم داره.
   اونم آشنا داشتن در اداره ثبت احوال

 3. 3

  کاربر عادیییییییی خخخخ!
  خیلی خوب بود محسن. کارت بیسته!

 4. 4

  سلام محسن جان آقا دمت واقعا گرم واقعا. دیگه آدرس سایت نیاز نیست بدیم. من با تلگرام وب تو ویندوز چک کردم جواب داد. خیلی عاااااااااالی بود.

 5. 5
  زهرا سرایی says:

  سلام
  متشکرم از اطلاع رسانی شما

 6. 6

  سلام تشکر خیلی مفید بود و عالی هم آموزش دادید سپاس

 7. 7
  قنبر says:

  درود
  کار کار کار بربربر عععااااددددیییی چطوری شما خوبید یا آیا ؟
  آموزش بسیار مفید و کاملی بود بعدا دانش خواهم کرد .مدتی من زیارتتان نمی فرمودم .خوشحال هستم که مجددا و بروز تر در محله تشریف دارید .من که هنوز تصمیم نگرفتم عضو شبکه مجازی تلگرام شوم اما شاید بزودی یا غیر بزودی در فرصت مناسب بودم .موفق باشید .

  • 7.1

   سلام.
   این از لطف شماست.
   به روز تر؟ آخه بلد بودن اندروید هم دیگه مگه ارزشی هم داره.
   باور می کنی من اندروید رو زیر و بمش رو تو یه هفته یاد گرفتم.
   از سه سال پیش چیز جدیدی ازش ندیدم.
   انصافاً گوشی های سینبین کمی پیچیده تر بود.
   برای من که اندروید هیچ جذابیتی نداره.
   احساسی که وقتی مبایلم رو دستم می گیرم، با احساسی که موقع بر داشتن پاره آجر دارم یکیه.
   به هر حال من خودم از اندروید به شدت متنفرم.
   ولی فعلاً تنها راه چاره هست.
   تلگرامم فعلاً که بد نیست.
   دوست و دشمن همه هستند ماشاء الله.
   بیای خوشحال میشیم.

 8. 8
  گوشه نشین says:

  سلام و تشکر از شما که به معنای واقعی آموزگار هستید من هرگاه که وارد تنظیمات انوداا میشوم قلباً برای شما آرزوی موفقیت هرچه بیشتر مینمایم موفق باشید ..

  • 8.1

   سلام.
   این نهایت لطف شماست.
   من هم وقتی استقبال خوب دوستانم رو از همه جا می بینم، بسیار قلباً خوشحال میشم.
   در مورد آموزگار بودن من نیز تصور نکنم شایسته ی این جایگاه باشم.
   واقعاً بهترین کار یاد دادن و آموختن است.
   پیروز باشید.

 9. 9
  کاربر 2018 کاربر 2017 says:

  سلام فامیل . تشکر از آموزشتان. بهره بردیم. موفق باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *