روی خط تکنولوژی. همراه با آخرین اخبار جهان فناوری

سلااام به هم محلی های ارجمند..
پس از بیست روز دوری از محله، مجله فناوری امروز رو با گرداوری ۴۵ خبر و گزارش از آخرین های دنیای تکنولوژی و فناوری تقدیم حضورتون میکنم.

منبع گرداوری این مجموعه ۲۳ هزار و ۳۴۵ کلمه ای، وبسایت نابینایان شرکت پکتوس
http://pactos.net/
است

اپلیکیشن حمل و نقل دینگ معرفی شد

شرکت دینگ یکشنبه ی گذشته طی مراسمی از اپلیکیشن حمل و نقل دینگ در جهت سهولت در رفت و آمد شهروندان رونمایی کرد.

به گزارش زومیت، این روزها شاهد رونمایی و معرفی اپلیکیشن های حمل و نقل درون شهری زیادی هستیم که هر کدام خدمات نوینی ارائه می دهند؛ دینگ یکی از جدیدترین اپلیکیشن ها در این زمینه است که با سرمایه گذاری گسترده و استفاده از چهره های شاخصی چون علی دایی که سهام دار بخشی از آن نیز هستند، پا به این عرصه گذاشته است.

در مراسم رونمایی از اپلیکیشن دینگ، علی دایی در سخنانی کوتاه به دلایل انتخاب دینگ اشاره کرد و گفت: پشت این اپلیکیشن یک سری جوان تحصیل کرده قرار گرفته اند. از آنجا که بزرگ ترین مشکل  کشور ما، بیکاری جوانان است، این شرکت می تواند در کاهش بیکاری و خدمات خوب به مردم، گامی بردارد و خدمات خوبی به مردم ارائه دهند و ایجاد اشتغال کند.

در ادامه امیر مظفر منشوریان، مدیر عامل دینگ درباره خدمات و توانمندی های دینگ گفت: همه ما از وضعیت نامطلوب هوای تهران باخبر هستیم؛ اما شاید ندانیم چه تعداد از افراد سلامتی و جان خودشان را برای آن از دست می دهند. طبق آمار، ۱۰ درصد مرگ و میرهای ایران ناشی از آلودگی هوا است و روزانه ۱۰ تا ۱۲ نفر در تهران جان خودشان را به این خاطر از دست می دهند.

به گفته ی وی، آلودگی هوا ۵۱۰ میلیارد تومان هزینه در بر دارد، هزینه بیماری ۲۱۰ میلیارد تومان و هزینه شیوع امراض ۴۱۰ میلیارد تومان برآورد شده است که همه این  موارد باعث می شود مسئولیت اجتماعی ما بالاتر برود.

منشوریان اعلام کرد: دینگ نسبت به مسافر، راننده، هوای سالم، امنیت و هر موردی که در حوزه حمل و نقل مسافر وجود دارد، تا حد ممکن احساس مسئولیت می کند. دینگ در وهله اول نسبت به مسافر و شهروندان خواسته تا با احترام برخورد کند. ما راننده بومی استخدام می کنیم و بانوان ناوگان مخصوص به خودشان را دارند.

مدیر عامل دینگ با اشاره به خدمات نوین این اپلیکیشن گفت: با استفاده از گزینه رزرو ساعتی دینگ در هر لحظه که بخواهید، می توانید شرایط اضطراری را مدیریت کنید و مثلا برای مراجعه به جاهای مختلف یک اتومبیل رزرو کنید که اینگونه به صرفه خواهد بود.

به گفته ی وی، در سفرهای چند مقصده قیمت بر اساس تعداد مقصدها محاسبه می شود؛ اما در سرویس در اختیار، خودرو به صورت ساعتی در اختیار مشتری قرار می گیرد و به این ترتیب در هزینه افراد صرفه جویی می شود.

منشوریان همچنین سرویس مقرون به صرفه دیگری را معرفی کرد؛ وی گفت: در گزینه دُنگی شما می توانید ماشین و سفر را به اشتراک بگذارید و بدین خاطر هزینه کم تری را پرداخت کرده و همچنین به کاهش آلودگی و ترافیک کمک کنید. بدین ترتیب که چند نفر که مقصد مشابهی دارند، از یک خودرو استفاده کنند و بدین خاطر هم هزینه برای هر مسافر کم تر می شود و هم از آن خودرو بهترین استفاده در حمل و نقل شهری صورت می گیرد.

به گفته منشوریان، با استفاده از پنل هایی که دینگ در اختیار شرکت ها و سازمان ها قرار می دهد، می توانند در هر لحظه موقعیت خودروها را ببینند و هر تعداد سفر بخواهند، درخواست بدهند. تمام سرویس های قبلی نیز برای آن ها در دسترس قرار گرفته است.

وی با اشاره به سیستم درآمدزایی دینگ گفت: در دینگ هرچه افراد تعداد سفر بیشتری انجام دهند، برای کسی که معرف آن ها بوده مبلغی شارژ شده و به حساب شان افزوده می شود.

منشوریان در مورد رانندگانی که در سرویس «میزبان» دینگ فعالیت می کنند، گفت: هزینه استهلاک خودرو از لنت ترمز تا روغن موتور و لاستیک بر اساس مسافتی که رانندگان طی می کنند به آن ها پرداخت خواهد شد.

راه اندازی سوپرمارکت آنلاین دکان با مشارکت یاران دریان

با رشد و گسترش روز افزون کسب و کارهای آنلاین در حوزه های مختلف، یک اپلیکیشن سوپرمارکت آنلاین با پشتوانه و تجربه قوی در بازار ایران ارایه شده است. بنابراین می توانید روی گوشی خودتان یک دکان باز کنید!

به گزارش زومیت، دکان با سرمایه گذاری شرکت های معتبر داخلی و بین المللی و مشارکت فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان، به تازگی توانسته زنجیره تامین، توزیع و تمامی نرم افزارهای خود را آماده سفارش گیری انبوه کند تا تجربه خرید سریع، ساده و ارزان از یک سوپرمارکت اینترنتی را در تهران و به زودی سایر شهرهای کشور میسر کند.

با رشد و گسترش روز افزون کسب و کارهای آنلاین در حوزه های مختلف، بالاخره شاهد ورود یک اپلیکیشن سوپرمارکت آنلاین با پشتوانه و تجربه قوی در بازار ایران هستیم.

دکان با سرمایه گذاری شرکت های معتبر داخلی و بین المللی با مشارکت فروشگاه های زنجیره ای یاران دریان توانسته به تازگی زنجیره تامین، توزیع و تمامی نرم افزارهای خود را آماده سفارش گیری انبوه کند تا تجربه خرید سریع، ساده و ارزان از یک سوپرمارکت اینترنتی را در تهران و به زودی سایر شهرهای کشور میسر کند.

با توجه به استقبال کم سابقه و نرخ رشد بالای دکان در مدت زمان کوتاه فعالیت، انتظار می رود نام این اپلیکیشن به زودی در بین کسب وکارهای اینترنتی بیشتر شنیده شود.

برای رهایی از روش های سنتی خرید مایحتاج منزل و فرار از ترافیک و آلودگی هوای این روزهای تهران، دکان با ارائه محصولات سوپرمارکتی با قیمت مناسب و تحویل سریع و رایگان به منظور تامین نیازهای روزانه یک خانواده مدرن ایرانی طراحی شد و اخیرا در بسیاری از نقاط تهران شروع به کار کرده است.

در دنیای پر مشغله ی امروز و کمبود وقت افراد جامعه، سوپرمارکت آنلاین دکان با یک روش جذاب و اقتصادی، راهی برای صرفه جویی در زمان، هزینه و انرژی پیشنهاد می کند تا بتوان دقایقی بیشتر و بدون دغدغه را با اعضای خانمان سپری کنیم.

نظرات کاربران اپلیکیشن دکان در فضای مجازی نشان از کارآمدی و رضایتمندی کاربران آن دارد و عمدتا زوج های شاغلی که پس از یک روز کاری سخت و البته خسته کننده راهی منزل شده و با مهمانی سرزده رو به رو شدند، صاحبان کسب و کاری که از خرید های مکرر محل کار خود کلافه بودند، افراد مسن یا کودکان تنها در خانه ای که قادر به خرید نیستند، از این روش خرید استقبال کرده اند.

در شرایطی که ممکن است خرید سخت باشد، می توان روی قابلیت های دکان حساب کرد.

علاوه بر تخفیف های دائمی موجود، برگزاری فستیوال ها و جشنواره جوایز دوره ای نیز در افزایش محبوبیت اپلیکیشن دکان در مدت کوتاه بی تاثیر نیست.

موفقیت و رشد یک اپلیکیشن خرید محصولات سوپرمارکتی، تنها در ظاهر جذاب خلاصه نمی شود بلکه مدیریت زنجیره تامین و تحویل آن بسیار مهم تر است، اینکه بتوان بیش از ۵۰۰۰ محصول مختلف را با تخفیف و قیمت های ارزان تر نسبت به بازار در سبد خرید مصرف کننده قرار داد و سپس آن را در کمترین زمان ممکن به صورت رایگان به خریدار رساند، نیاز به تجربه یک تیم قوی در صنعت خرده فروشی، تامین و توزیع دارد.

امیدست که دکان به لطف بیش از یک دهه تجربه تیم خود در حوزه خرده فروشی، بتواند موجب ارتقاء سطح سرویس دهی به مشتریان، تسهیل فرآیند خرید و نهایتا تاثیر در کاهش سفرهای غیرضروری درون شهری شود.

چطور دکان را نصب و استفاده کنم؟

دکان را می توان به صورت مستقیم از سایت دکان دانلود کرد یا برای دریافت نسخه اندروید آن به کافه بازار و برای دریافت نسخه iOS به سیب اپ مراجعه کنید.

گفتنی است در اولین خرید با دکان می توانید از کد تخفیف MyDokan استفاده کنید تا علاوه بر تخفیفات دائمی، ۵ هزار تومان مهمان دکان باشید!

به راحتی ویلای خودتان را رزرو کنید

قبل از ایجاد سایت و اپلیکیشن shab.ir، نبود فضای مطمئن برای اجاره روزانه ویلا در سفرهای داخلی محسوس بود.

به گزارش زومیت، انتخاب مکان مناسب برای اسکان، یکی از فاکتورهای مهم سفر محسوب می گردد. آیا می خواهید به شهر دیگر یا روستایی دور از شهر سفر کنید؟ هتل یا خانه ای مناسب برای اسکان شما وجود دارد؟ با خستگی راه و به همراه خانواده فرصت کافی برای یافتن اقامتگاه مناسب وجود دارد؟

سایت شب، سامانه آنلاین رزرو ویلا، امکانات متفاوتی را برای اجاره ویلا در شهر و یا روستای مورد نظر به شما می دهد.

مشاهده کامل تصاویر و اطلاعات به روز خانه های تایید شده، نظرات استفاده کنندگان قبلی اقامتگاه، نظافت حرفه ای، پشتیبانی ۲۴ ساعته و ارتباط مستقیم با میزبان، امکاناتی هستند که “شب” برای تجربه اقامت در خانه ای مثل منزل خودتان در هر کجا، در اختیارتان می گذارد.

از طريق  سایت “شب”، مي توانيد با انتخاب شهر مقصد و مدت اقامت سفر، ويلاي مورد نظر خود را در شمال، يا مكان انتخابي خود را در مشهد رزرو كنيد، یا یک آپارتمان در جزیره کیش برای سفرتان در نظر بگیرید.

اما اين بار با مبلغي كه براي يك اتاق در هتل پرداخت مي گرديد، مي توانيد يك منزل  دربست  با تمام وسايل، به طور كامل در اختيار داشته باشيد. گروه “شب”، در صدد فراهم كردن آرامش و راحتي هر چه بيشتر شما سفردوستان عزيز است.

یکی دیگر از مزایای سایت شب، پوشش خانه های مبله اجاره روزانه در سطح کشور است، چه اجاره ویلا در شمال و چه در باقی نقاط ایران، کرایه ویلا، اجاره خانه و آپارتمان های ویلایی اطراف تهران و شهرهای مختلف ایران هم اکنون قابل رزرو است.

تماس امن؛ سرویس جدید آوانک

تماس امن که یکی از سرویس های جدید ارائه شده توسط اپراتور پیام صوتی آوانک است به کاربران امکان می دهد بدون دیدن شماره تلفن همدیگر باهم تماس برقرار کنند.

به گزارش زومیت، در حقیقت از طریق این سرویس کاربران به هنگام تماس شماره همراه یکدیگر را نمی بینند و تماس آنها از طریق یک شماره ثابت برقرار می شود. این ویژگی که به تازگی در کشور معرفی شده است تنها توسط گوشی های هوشمند قابل استفاده است.

استفاده از تماس امن یکی از کاراترین و در عین حال کم هزینه ترین روش های افزایش امنیت و حفظ حریم خصوصی کاربران به هنگام برقراری تماس است که به همین علت با استقبال گسترده ای رو به رو شده است، امروزه قشر عظیمی از جامعه علاوه بر دارا بودن تلفن های همراه هوشمند عضو حداقل یک یا چند شبکه اجتماعی هستند و از این طریق با دوستانشان در ارتباط هستند. بعضی از افراد در شبکه های اجتماعی شان از عکس های شخصی استفاده می کنند و قطعا تمایلی به دیده شدن این عکس ها توسط افرادی به جز مخاطبان خود ندارند. برقراری تماس از روش معمولی و غیر امن می تواند باعث شود افراد به شماره تلفن و در نتیجه حساب های کاربری شخص تماس گیرنده دسترسی پیدا کنند و مزاحمت های احتمالی را در پی داشته باشد.

برای درک بهتر عملکرد این سرویس توجه شما را به مثال زیر جلب می کنیم:

پس از اجرا و راه اندازی تاکسی تلفنی های هوشمند گزارش های زیادی مبنی بر ایجاد مزاحمت توسط رانندگان برخی از این سرویس ها برای مسافران خانم منتشر شد و به همین علت برخی از تاکسی سرویس های هوشمند امکان تماس امن را برای ارتباط بین مسافران و رانندگان فعال کرده اند، بدین صورت که راننده و مسافر بدون دیدن شماره تلفن همدیگر و از طریق یک تلفن ثابت باهم تماس برقرار می کنند.

بدیهی است که استفاده از این سرویس (تماس امن) در تمامی کسب وکارهایی که وابسته به برقراری تماس تلفنی هستند میزان رضایت کاربر از سرویس ارائه شده را تا حدود زیادی افزایش می دهد و دغدغه و نگرانی سرویس دهنده را تا میزان قابل توجهی کاهش می دهد، چرا که با کاهش شکایات احتمالی مشتریان، سرویس دهنده قادر است وقت و انرژی خود را بر سایر جنبه های کار متمرکز سازد و در نتیجه عملکرد کلی را به طرز قابل توجهی بهبود بخشد.

آوانک اپراتور پیشگام پیام صوتی و نماینده رسمی مخابرات هم اکنون قادر به ارائه این سرویس به کسب وکارها است. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این سرویس جدید آوانک می توانید از راه های زیر با کارشناسان ما در ارتباط باشید:

۱- مراجعه به وب سایت آوانک به آدرس www.avanak.ir

۲- ارسال پیام به ادمین کانال تلگرام آوانک به آدرس @Myavanak

خرید و فروش آنلاین کتاب؛ داد و ستد فرهنگی

یکی از علائق کتاب خوان ها جست و جو در کتابفروشی ها است تا کتاب های مورد علاقه خود یا کتاب هایی که به تازگی به بازار راه پیدا کرده اند را یافته و با نویسندگان جدید آشنا شوند.

به گزارش زومیت، این کار به علاقمندان مطالعه حس خوب زندگی و یادگیری مدام را می دهد. این روزها با اینکه سرانه مطالعه در کشورمان در سطح پایینی قرار دارد اما هنوز افرادی هستند که مطالعه کتاب و روزنامه یکی از الویت های اصلی زندگی شان است و به اصطلاح تا چند صفحه کتاب و روزنامه نخوانند، شب ها خواب شان نمی برد.

با گسترش روز افزون اینترنت، این روزها بخشی از حضور فیزیکی انسان ها در کتاب فروشی ها برای یافتن کتابی که به دنبال آن هستند به جست  و جوی مجازی در سایت های فروش کتاب اختصاص یافته است که یکی از مزایای دنیای مجازی محسوب می شود. بدین ترتیب که علاوه بر صرفه جویی در وقت و عدم لزوم مراجعه به مکانی خاص برای یافتن آنچه که می خواهید، می توانید در هزینه های حمل و نقل خود نیز صرفه جویی کنید. ضمن اینکه با خرید آنلاین کتاب می توانید از تخفیف های ویژه برخوردار شوید و حتی هزینه ای بابت پیک و حمل و نقل کتاب نیز نپردازید و به راحتی کتابی که سفارش داده اید به دست تان برسد.

کتاب های دست دوم

یکی از کارهای پسندیده ای که این روزها شاهد آن هستیم، فرهنگ مبادله کتاب است. این مبادله چه به صورت رایگان باشد چه بابت آن هزینه ای دریافت شود، پسندیده است، چون با این کار کتاب های کمتری بعد از قدیمی شدن یا کهنه و پاره شدن به سطل های زباله ها راه پیدا می کنند.

همیشه یکی از راه های کشف کتاب های قدیمی و پیدا کردن کتاب هایی که به دلایل مختلف تجدید چاپ نمی شوند، جست و جو در کتاب فروشی هایی است که کتاب های دست دوم می فروشند. شاید اولین راه برای خرید و فروش کتاب دست دوم مراجعه به خیابان هایی است که در همه شهرهای بزرگ برای این قبیل خریدها اختصاص داده شده است تا کتاب هایی که دیگر به عللی لازم ندارید را در آنجا به فروش برسانید یا کتابی را که به دنبال آن هستید، در مغازه ها یا دست فروشی ها جست و جو کنید. اما راه راحت تری هم هست که البته دردسر کمتری هم دارد، این راه به اشتراک گذاشتن کتاب های خود با سایر علاقمندان است. بدین صورت که با مراجعه به بخش سرگرمی و فراغت سایت دیوار و بعد قسمت کتاب و مجله می توانید با توجه به دسته بندی کتابی که می خواهید به فروش برسانید یا نوع کتابی که به دنبال آن هستید، به راحتی آنچه که می خواهید را پیدا کنید. در این بخش با گروه های ادبی، آموزشی، تاریخی، مذهبی و مجلات مواجه خواهید شد، بر این اساس می توانید با جست و جویی ساده کتاب مورد علاقه خود را پیدا کرده و با هزینه ای مناسب آن را مبادله کنید تا از نوشته ها و اطلاعات کتاب دیگری بهره مند شوید.

اصلی ترین حسن مبادله و داد و ستد کتاب این است که افراد بیشتری از آن استفاده می کنند و کتابی که نوشته و به چاپ رسیده و بابت آن زحماتی زیادی کشیده شده، بین افراد بیشتری دست به دست می شود.

را‌ه اندازی سامانه اظهار گوشی مسافری؛ معافیت ۸۰ دلاری و مهلت ثبت ۱۰ روزه

در جهت واردات قانونی و نیز تسهیل واردات گوشی به شکل مسافری، سامانه ای برای اظهار گوشی از این طریق راه اندازی شد.

به گزارش زومیت، هر نفر در سال مجاز به وارد کردن مسافری یک عدد گوشی است که برای تسهیل کار، سامانه اظهارنامه گمرکی به آدرس http://epl.irica.gov.ir/ImeiRegister?0، ویژه گوشی  مسافری را ه اندازی شد. اما این سیستم برای دور زدن رجیستری به کار نمی آید؛ زیرا اگر مسافری بودن گوشی اثبات نشود، حق گمرکی پرداختی پس داده نمی  شود.

حسین فلاح جوشقانی، معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اوایل دی ماه اعلام کرد که تغییراتی در فرآیند ثبت گوشی مسافری در گمرک برای بهبود روند فعلی، اعمال خواهد شد. وی گفت سامانه ای توسط گمرک طراحی خواهد شد و به مسافران مهلتی حدود ۱۰ روز تا دو هفته برای ثبت گوشی داده می شود تا مسافران به محض ورود به کشور نیازمند ثبت گوشی نباشند.

حمیدرضا دهقانی نیا، مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، اعلام کرد: با هماهنگی گمرک جمهوری اسلامی ایران، مقرر شد فرصتی برای ثبت گوشی مسافران در نظر گرفته شود تا مسافرانی که به هر دلیل به هنگام ورود به کشور گوشی خود را ثبت نکرده اند، به شرطی که کمتر از ۷ روز از زمان وارد شدنشان به کشور گذشته باشد، بتوانند در سامانه گمرک گوشی  خود را ثبت کنند.

اکنون در تازه ترین اطلاع رسانی رسمی کمیته اجرای رجیستری گوشی موبایل، خبر راه اندازی سامانه اظهارنامه گمرکی (تلفن همراه) برای ثبت شناسه بین المللی گوشی تلفن همراه اعلام شد.

بنا بر اعلام رسمی این کمیته، مسافرانی که به هر دلیلی در هنگام ورود به کشور، موفق به اظهار تلفن همراه خود و پرداخت حقوق گمرکی آن نشده اند، از این پس می توانند با مراجعه به این سامانه گمرک، حقوق گمرکی تلفن همراه را پرداخت و شناسه گوشی را ثبت کنند.

بنا بر تصمیمی که توسط گمرک جمهوری اسلامی ایران گرفته شده است، مسافران فقط تا ۳۰ روز پس از ورود به کشور مهلت دارند از طریق این سامانه تلفن همراه خود را ثبت کنند و در صورت اتمام این مهلت، گمرک وظیفه ای در قبال ثبت شناسه تلفن همراه شخص مسافر نخواهد داشت.

افرادی که از طریق این سامانه اقدام به پرداخت حقوق گمرکی و ثبت تلفن همراه خود می کنند، لازم است کد پیگیری و شناسه پرداخت را تا حصول اطمینان از ثبت تلفن همراه، نزد خود نگه دارند.

پس از درخواست ثبت شناسه تلفن همراه در این سامانه، گمرک جمهوری اسلامی ایران صحت اطلاعات واردشده را بررسی می کند و در صورت تأیید، این اطلاعات را برای سامانه همتا ارسال می کند. متقاضیان باید دقت کنند که در صورت نادرست بودن اطلاعات واردشده، نه تنها شناسه تلفن همراه ثبت نمی شود، بلکه وجه پرداختی نیز تحت هیچ شرایطی به فرد مسترد نمی شود. لذا تنها افرادی که تلفن همراه خود را «به صورت مسافری» وارد کشور کرده اند، از این طریق اقدام کنند.

در تأکید اختصاص سامانه اظهارنامه گمرکی تلفن همراه به گوشی های مسافری، پیش از این دهقانی نیا نیز به سوء استفاده کنندگان احتمالی هشدار داده بود که راه اندازی این سامانه به معنی امکان ثبت کردن قانونی گوشی های قاچاق و غیر قانونی نخواهد بود و قاچاقچیان امیدوار به دور زدن قانون از این مسیر ایجاد نشوند؛ زیرا در این سامانه تمامی شرایط مسافر بودن واردکننده در بازه زمانی اعلام شده از جمله زمان ورود به کشور و پرواز به دقت بررسی می شود.

کمیته همچنین یادآور شده که انتقال اطلاعات از سامانه گمرک به سامانه همتا ممکن است اندکی زمان بر باشد و تلفن همراه به محض پرداخت حقوق گمرکی، در سامانه همتا ثبت نخواهد شد.

در این باره دهقانی نیا توضیح داد: ممکن است برخی مسافران در گمرک عوارض گوشی را پرداخته و فرآیند رجیستری را تکمیل کرده باشند؛ اما پس از قرار دادن سیم کارت در گوشی پیغام «این گوشی در سامانه گمرک ثبت نشده است» را دریافت کرده اند. افرادی که اطمینان دارند، فرآیند ثبت در گمرک را به طور کامل انجام داده اند و اطلاعات گوشی آن ها توسط کارمند گمرک دقیق ثبت شده است، مطمئن باشند که این پیغام ناشی از تأخیر در دریافت اطلاعات در گمرک است و مشکلی برای گوشی آن ها پیش نخواهد آمد.

مدیرکل مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه گمرک ایران با ارسال بخشنامه ای به گمرکات مستقر در فرودگاه های بین المللی کشور، مهلت زمانی و نحوه ثبت نام IMEI تلفن همراه مسافران ورودی در سامانه گمرک را اعلام کرد.

در این بخشنامه با اشاره به نامه ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و معاون برنامه ریزی و امور بین الملل گمرک آمده است:

۱- کلیه مسافران ورودی مکلفند حداکثر ظرف ۱۰ روز از تاریخ ورود به کشور نسبت به ثبت IMEI تلفن همراه خود در سامانه مربوطه به آدرس اینترنتی http://epl.irica.gov.ir/ImeiRegister اقدام کنند.

۲- مسافران از طریق سامانه مذکور با احتساب ۸۰ دلار معافیت نسبت به پرداخت حقوق و عوارض و مالیات بر ارزش افزوده مابقی ارزش گمرکی یک دستگاه تلفن همراه برای هر مسافر (حسب ارزش های گمرکی مندرج در سامانه) وفق مقررات مسافری اقدام نماید.

۳- با عنایت به نامه صدر الذکر معاون برنامه ریزی و امور بین المللی آدرس اینترنتی http://epl.irica.gov.ir/ImeiRegister

جهت ثبت IMEL تلفن همراه راه اندازی گردیده و لینک آدرس و دستورالعمل اجرایی سامانه مذکور بر روی پورتال گمرک قابل رویت می باشد، لذا ضمن اطلاع رسانی تأکید نمایید اطلاعات مربوطه صرفاً در لینک مذکور درج و ثبت شود.

۴- در صورت درخواست مسافر جهت انجام عملیات فوق الذکر، در هنگام ورود گمرک مربوطه باید از طریق لینک مذکور نسبت به انجام فرآیند ثبت رجیستری اقدام نماید.

۵- تأکید می  شود با عنایت به بند ۲ صورت جلسه فوق الذکر مراتب فوق به طریق مقتضی با نصب بنر، تابلو و توزیع بروشور به مسافران ورودی و خروجی اطلاع رسانی و همچنین مقرر فرمایند نسبت به اعلام مراتب به شرکت های هواپیمایی جهت اطلاع رسانی به مسافران به طریق مقتضی اقدام شود.

بنابراین گزارش جهت دسترسی آسان تر به سامانه آنلاین رجیستری گوشی های مسافری و استعلام شماره سریال IMEI گوشی های تلفن همراه وارداتی می توانید از Google Chrome استفاده کنید. ضمن اینکه لینک ورود به این سامانه ها در سایت گمرک ایران به آدرس www.irica.ir قرار داده شده است.

از حدود دو ماه پیش طرح رجیستری با همکاری گمرک و وزارت فناوری اطلاعات و ارتباطات و با هماهنگی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز عملیاتی شده است.

وزیر ارتباطات نحوه اختصاص اعتبار ۵۰۰ میلیاردی به کسب و کارها را اعلام کرد

بر اساس گزارش وزیر ارتباطات، بخشی از اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومانی به کسب و کارهای نوپا در قالب وام های کم بهره و کم حجم اختصاص می یابد.

به گزارش زومیت، محمد جواد آذری جهرمی در نشست هم اندیشی با فعالان استارتاپی کشور که در راستای حل معضلات و مشکلات این کسب و کارها تشکیل شد، اعلام کرد رقم ۵۰۰ میلیارد تومان اعتباری که قرار است به کسب و کارهای نوپا اختصاص پیدا کند، در قالب مدل های مختلف منابع در اختیار متقاضیان قرار می گیرد.

جهرمی گفت: «قرار نیست تمام این مبلغ را وام بدهیم؛ بلکه بخشی از آن به صورت وام های کم حجم و کم بهره به خصوص در شهرستان ها و متناسب با مدل کسب و کارها و توانمندی هر یک، از طریق مراکز توانمندسازی کسب و کارهای نوپا اختصاص می یابد.»

وزیر ارتباطات افزود: بخشی از این اعتبار نیز در اختیار صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر که در این حوزه فعال هستند، قرار می گیرد که این منابع را برای سرمایه گذاری در عرصه استارتاپ ها و با سود کم هزینه کنند.

ال‌ جی پروژه باغ علم کودکان را در ایران افتتاح کرد

پروژه باغ علم کودکان تهران با همکاری شرکت ال جی و شهرداری تهران با حضور تعداد زیادی از شخصیت های فرهنگی و هنری افتتاح شد.

به گزارش زومیت، افتتاحیه پروژه ی بزرگ باغ علم کودکان تهران با حضور سفیر کره، نماینده یونسکو، مدیر عامل ال جی، مدیر باغ کتاب تهران و البته سفیر برند ال جی، نیکی کریمی روز پنجشنبه ۲۱ دی ماه برگزار شد. در این مراسم همچنین شخصیت های فرهنگی هنری از جمله کارگردان ها، بازیگران، نویسندگان و فعالان حوزه کودک حضور یافتند و از این اقدام فرهنگی- آموزشی ال جی برای کودکان ایرانی تقدیر کردند.

مرکز مخصوص کودکان که LG Kids Science Hall (باغ علم کودک) نام دارد، با همکاری شرکت ال جی و با الگوبرداری از مرکز علمی این شرکت در شهرهای سئول و بوسان ساخته شده است؛ مرکزی که افق جدیدی در ساخت مرکز علمی و تفریحی در ایران خواهد گشود. باغ علم کودک در مساحت ۲ هزار متر مربع در ‏باغ کتاب تأسیس شده و مخاطب آن کودکان ۷ تا ۱۲ سال است. این مرکز در قلب پروژه باغ کتاب تهران با زیربنای ۶۵ هزار متر مربع قرار دارد و هدف آن ایجاد مرکزی بزرگ و همه گیر برای دوستداران علم و فرهنگ است. یکی از قسمت های این پروژه بزرگ باغ علم کودکان است تا خردسالان، کودکان و نوجوانان به شکلی متفاوت و جذاب و همراه با بازی بتوانند ‏مفاهیم علمی را بیاموزند.

باغ علم کودک هفت فضای مستقل دارد و چهار داستان مختلف تعریف می کند: یک فضا ‏به «داستان بدن» اختصاص دارد. فضای دوم «داستان خانه» نام دارد و در آن بچه ها با طرز کار وسایل خانه، میزان مصرف انرژی و… ‏آشنا می شوند. داستان بعدی «داستان ‏زمین» است که درباره زمین و مسائل زیست محیطی آموزش می دهد. بخش دیگر ‏‏«داستان شهر» است که بچه ها در آن یاد می گیرند که چطور وسایل ارتباطی در شهر به هم متصل می شوند. در کنار ‏این چهار بخش، یک تئاتر جذاب علمی هم وجود دارد و بچه ها می توانند در سالن بنشینند و نمایش علمی ببینند. نمایش ‏فیلم سه بُعدی هم در برنامه باغ علم کودک است تا بچه ها مفاهیم علمی  را که در تالار علم آموخته اند، با دیدن ‏نمایش و فیلم در ذهنشان تثبیت کنند.‏

شرکت ال جی علاوه بر ارائه همه این خدمات، یک روز مخصوص در هر هفته برای خیریه ها و مدارسی که توان مالی زیادی ندارند در نظر گرفته است. در این روز که LG Day نام دارد، این خیریه ها و مدارس می توانند به صورت رایگان از این مجموع بازدید کنند و کودکان کم بضاعت و محروم را با علم بیشتر آشنا کنند.

پروژه باغ علم کودک در سال ۱۹۸۷ تحت نام Yonam آغاز به  کار کرد. هشت سال بعد اسم این پروژه به LG Science Hall تغییر کرد و بعد از آن به عنوان اولین موزه علمی بخش خصوصی در وزارت علم و فناوری کره جنوبی ثبت شد. بعد از استقبال گسترده و به فاصله سه سال، شعبه دیگر پارک علمی Busan افتتاح شد. این پروژه در سال ۲۰۰۹ برنده جایزه «فرهنگ علمی کره» از طرف وزارت کشور کره شد. در ادامه موفقیت های پروژه باغ علم کودک ال جی سال پیش یادداشت تفاهمی بین شهرداری تهران و ال جی برای ساخت باغ علم نوشت و بعد از آن پروژه ساخت باغ علم کودکان در تهران آغاز شد.

با توجه به اینکه بچه ها فرصت زیادی برای برخورد با مفاهیم علمی به صورت ‏ملموس و عملی صرف نمی کنند، باغ علم ال جی می تواند در برقراری بهتر ارتباط بچه ها با علم کمک کند. همچنین کمک می کند بچه ها بفهمند چیزهایی که می خوانند، به صورت عینی چه حاصلی دارد. این مجموعه به دنبال این است که خواندن و تجربه کردن ‏با هم اتفاق بیفتد؛ چون مراکز علم روایت دیگری از همان چیزهایی هستند که بچه ها در کتاب هایشان می خوانند.

دی اس آن، مدیرعامل ال جی، می گوید: «در سال ۲۰۱۷ باغ علم کودکان برای اولین بار در خارج از کشور کره جنوبی، در مجموعه باغ کتاب با همکاری باغ کتاب تهران افتتاح شد. این پروژه برای ما ارزش و معنای زیادی داشت. مطمئنیم بسیاری از کودکان ایرانی جهان هیجان انگیز علم را کشف و باغ علم را با رؤیاهایی برای دانشمند شدن و مهندس شدن ترک می کنند؛ کسانی که در آینده قرار است کارهای بسیار بزرگی برای ما و دنیا انجام دهند.»

ال جی لپ تاپ Gram را وارد بازار ایران کرد

شرکت ال جی سبک ترین لپ تاپ ۱۵.۶ اینچی دنیا، یعنی LG Gram را در ایران عرضه کرد.

به گزارش زومیت، ال جی نسخه ی ۱۵.۶ اینچی لپ تاپ Gram را به بازار ایران عرضه کرد. این لپ تاپ به صورت انحصاری توسط مادیران به فروش خواهد رسید. ال جی در طراحی این محصول به مسئله کاهش وزن و قابلیت حمل و نقل دستگاه اهمیت خاصی داده و موفق شده است وزن لپ تاپ را به زیر یک کیلوگرم برساند. علاوه بر وزن کم، این لپ تاپ به یکی از بادوام ترین باتری ها با آخرین تکنولوژی روز تجهیز شده است و می توان با یک بار شارژ کردن آن، ۱۵ ساعت از این لپ تاپ استفاده کرد. در کنار این لپ تاپ ۱۵.۶ اینچی ، ال جی دو مدل ۱۳ و ۱۴ اینچی از همین سری را نیز روانه بازار کرده است تا نیاز کاربران را کاملا پوشش دهد. این دو مدل نیز بسیار قدرتمند هستند و وزنی کمتر از یک کیلوگرم دارند.

با اینکه وزن لپ تاپ ۱۵.۶ اینچی Gram ال جی بسیار کم است، بدنه منیزیمی آن با استفاده از تکنولوژی مواد نانو کربن، تجربه کیفیت بالایی در اختیارتان قرار می دهد و البته در دست گرفتن محصولی با ظرافت و زیبایی Gram، صرف نظر از برجستگی های فنی آن به خودی خود لذت بخش است.

ال جی از نظر سخت افزاری نیز لپ تاپ Gram را دقیق طراحی کرده و وضوح تصویر نمایشگر IPS این محصول را FULL HD در نظر گرفته است. بدین ترتیب تعادل بین قطعات سخت افزاری دستگاه و قابلیت شارژدهی باتری آن به بهترین نحو برقرار شده است. لپ تاپ Gram 15  ال جی به یک پورت اتصال HDMI، دو پورت اتصال USB 3.0، یک پورت اتصال USB 2.0، یک پورت اتصال USB-C و شیار کارت خوان Micro SD مجهز است.

حاشیه های صفحه نمایش LG gram بسیار باریک طراحی شده اند تا تجربه تصویری بدون مرز برای شما خلق کنند. صفحه کلید باکیفیت به کار گرفته شده در این لپ تاپ دارای کلیدهای بزرگی است که تجربه کاربری استثنایی برایتان خلق می کند و در حین تایپ کردن با آن هرگز احساس خستگی نخواهید کرد. صفحه کلید مدل ۱۵.۶ اینچی از بخش اختصاصی مربوط به کلید های عددی (Num Pad) بهره مند است که آن را برای فعالیت های مالی و تجاری ایده آل می کند. همچنین نور پس زمینه دومرحله ای (Back-light)  آن به شما امکان می دهد بدون مشکل در محیط های تاریک به کارتان ادامه دهید.

پردازنده استفاده شده در خانواده لپ تاپ های زیبا و جذاب Gram ال جی، نسل هفتم از سری Core پردازنده  های شرکت اینتل با نام کبی  لیک است که در دو مدل Core i5 و Core i7 موجود خواهد بود. حافظه ی رم در نظر گرفته شده ظرفیتی ۸ گیگابایتی دارد و حافظه SSD آن ها با ظرفیت های ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی در دسترس خواهد بود.

ال جی دو لپ تاپ گرم ۱۳ و ۱۴ اینچی را نیز توسعه داده و به بازار عرضه کرده است که وزنشان به کمتر از یک کیلوگرم می رسد. صفحه  نمایش این دو مدل کوچک تر از برادر بزرگترشان است؛ ولی کیفیتی مشابه مدل ۱۵.۶ اینچی دارد. همچنین باتری این دو لپ تاپ کاملا مشابه مدل ذکرشده است و به همین خاطر می تواند ساعات بیشتری لپ تاپ شما را روشن نگه دارد. این میزان برای مدل ۱۳ اینچی به ۱۷.۵ ساعت و برای مدل ۱۴ اینچی به ۱۶.۹ ساعت می رسد. از لحاظ مشخصات فنی ال جی توانسته است تمام ویژگی های مدل ۱۵ اینچی را روی این دو مدل نیز عرضه کند؛ ویژگی هایی از جمله پردازنده نسل هفتم اینتل، دارا بودن تمام درگاه های مورد نیاز و البته حافظه رم ۸ گیگابایتی که تا ۱۶ گیگابایت قابل ارتقاء خواهد بود .

لپ تاپ Gram ال جی چه از نظر طراحی و چه از نظر سخت افزاری محصولی فوق العاده و کم نظیر است و قابلیت های کاربردی آن مورد تحسین بسیاری از منتقدان قرار گرفته  است. ال جی انتظار دارد عرضه این محصولات با گارانتی معتبر مادیران بتواند استقبال گسترده ای از جانب ایرانیان علاقه مند به آخرین فناوری های روز دنیا به همراه داشته باشد.

ویز دوباره در دسترس قرار گرفت

اپلیکیشن ویز که به دستور دادستانی فیلتر شده بود، حالا بدون هیچ محدودیتی دوباره در دسترس قرار گرفته است و کاربران امکان استفاده از آن را دارند.

به گزارش زومیت، گزارش ها حاکی از آن هستند که اپلیکیشن مسیریاب ویز هم اکنون در دسترس قرار گرفته است.

این اپلیکیشن روی اینترنت ثابت (ADSL) و سیار (موبایل) بدون محدودیت قابل استفاده است.

پیش از این ویز به دستور دادستانی به دلیل متعلق بودن به یک شرکت رژیم صهیونیستی و دسترسی سازنده به اطلاعات مسیرهای رفت و آمد کاربران فیلتر شده بود.

البته تاکنون این اپلیکیشن چندین بار از دسترس خارج شده و دوباره رفع فیلتر شده است.

احتمال تولید خودروهای مرسدس بنز در ایران

بر اساس شنیده ها، قرار است تولید چند مدل از محصولات مرسدس بنز به عنوان یکی از دستآوردهای پسابرجامی، از اوایل سال آینده در ایران آغاز شود.

به گزارش زومیت، چند سال پیش بود که به دلیل تحریم های گسترده ی جهانی علیه کشورمان، بسیاری از خودروسازان مهم جهان مانند پژو و رنو عطای حضور در ایران را به لقایش بخشیدند و کشورمان را ترک کردند. اکثر شرکای تجاری خودروسازان داخلی که از قاره های اروپا و آسیا بودند، از ایران خداحافظی کردند؛ اما چشم بادمی های چینی از خلأ ایجادشده و البته فرصت و پتانسیل بی نظیر بازار ایران کمال استفاده را بردند و بازار خودروهای خارجی و مونتاژی در ایران را قبضه کردند.

اما پس از تلاش های گسترده و انجام توافق هسته ای موسوم به برجام میان ایران و شش قدرت جهانی؛ هرچند آهسته اما به تدریج شاهد گشایش هایی در زمینه های مختلف اقتصادی از جمله صنعت خودروسازی هستیم. از آن جمله می توان به بازگشت فرانسوی ها به ایران و انعقاد قراردادهای جدید با خودروسازان داخلی اشاره کرد. شرکت رنو طبق قراردادی با ایدرو، قرار است به زودی ساخت کارخانه تولید محصولات خود در سایت بنرو را آغاز کند. از سوی دیگر، هیوندای کره جنوبی با کرمان موتور قرارداد طولانی مدت همکاری به امضا رساند و در جدیدترین خبر، کرمان موتور از تولید خودروی النترا در ایران و واردات ۳ محصول جدید با نام های آزرا، کونا و i30 خبر داد.

حالا پس از گذشت بیش از ۲ سال از تفاهم نامه ی هسته ای موسوم به برجام، خبری خوب برای صنعت خودروسازی ایران به گوش می رسد. بر اساس شنیده ها، بازیگر جدید در صنعت خودروسازی ایران، این  بار از مهد خودروسازی اروپا و کشور آلمان خواهد آمد.

طبق اخبار رسیده، به زودی تولید سواری های مرسدس بنز در ایران آغاز خواهد شد. این اقدام در راستای اقدامات پس از توافق هسته ای بین ایران و قدرت های جهانی صورت می پذیرد. به نظر می رسد توافق نهایی بین ایران خودرو و گروه خودروسازی دایملر آلمان برای تولید مدل های پایه از کلاس C و E مرسدس بنز در ایران از اوایل سال ۱۳۹۷ صورت پذیرفته است و پس از سال ها، شاهد حضور یکی از برجسته ترین خودروسازان جهان در کشورمان خواهیم بود.

گزارش های دریافتی حاکی از آن هستند که طبق برنامه ریزی های انجام شده، قرار است از چند ماه بعد سالانه ۲۵۰۰ دستگاه خودروی مرسدس بنز در ایران تولید شود که اکثر این خودروها مدل های اقتصادی بنز خواهند بود. شروع تولید محصولات بنز در ایران با درصد داخلی سازی ۲۰ درصد شروع و به مرور زمان افزایش خواهد یافت.

بیش از ۲ دهه پیش، خط تولید چند خودروی بنز در شرکت ایران خودرو وجود داشت و به نظر می رسد این شرکت، در حال بروزرسانی خطوط تولید است تا از سال آینده، تولید چند محصول مرسدس بنز در کشورمان آغاز شود.

تنها زمان به ما ثابت خواهد کرد که تولید محصولات مرسدس بنز در ایران، به کجا خواهد رسید. اما نکته ی حائز اهمیت آن است که خودروسازی کشورمان به شدت از نبود کیفیت، فناوری و طراحی رنج می برد و تنها راه حل این بحران، تعامل با شرکت های بزرگ خودروسازی جهان، مثل مرسدس بنز آلمان است.

هرچند اگر تولید محصولات بنز در ایران از سال آینده به واقعیت بپیوندد؛ بحث قیمت خودروهای این شرکت در کشور و توان خرید آن از سوی مردم به شدت زیر سؤال است.

بلک بری قصد عرضه نرم افزار امنیتی برای وسایل نقلیه خودران دارد

بلک بری نرم افزار امنیتی وسایل نقلیه خودران را روی محصولات جگوار لندرور و تاتا موتورز آزمایش می کند.

به گزارش زومیت، شرکت کانادایی بلک بری قصد ارائه یک نرم افزار امنیتی سایبری جدید دارد که میزان آسیب پذیری برنامه های استفاده شده در خودروهای خودران را شناسایی می کند. این محصول که بلک بری جارویس نام گذاری شده است، نخست در اختیار خودروسازان قرار می گیرد. این شرکت سابق دنیای گوشی  هوشمند امیدوار است در زمینه ی کاری جدید خود موفق شود. نرم افزار جدید بلک بری پتانسیل کاربردی شدن در بیمارستان ها و اتوماسیون صنعتی نیز دارد.

به گفته بلک بری، شرکت های خواستار این سرویس برای استفاده از آن باید در ابتدا مبلغی پرداخت کنند و به ازای نحوه و میزان استفاده از این نرم افزار، هزینه ی مورد نظر از مبلغ شارژشده کسر خواهد شد (مشابه سیم کارت های اعتباری). همچنین خودروسازان به محض پرداخت اعتبار می توانند به صورت آنلاین به جارویس دسترسی داشته باشند و در هر مرحله از توسعه نرم افزار خود که باشند، قادر به اسکن فایل ها خواهند بود.

حمله جهانی باج افزار واناکرای در سال گذشته، به افزایش آگاهی کاربران از نرم افزار امنیتی بلک بری که تمرکز عمده خود را بر مدیریت ارتباطات امن با تلفن های همراه قرار داده است، کمک شایانی کرد.

به گفته بلک بری، نرم افزار جارویس در کارخانه های خودروسازی تاتا موتورز و جگوار لندرور مورد آزمایش قرار گرفته است. مدیر اجرایی این آزمایش نیز اعلام کرد که نرم افزار فوق، زمان مورد نیاز برای ارزیابی کد را از ۳۰ روز به هفت دقیقه کاهش داده است.

بلک بری در سپتامبر سال گذشته اعلام کرد که قصد دارد جهت ارائه سیستم عامل خودروهای خودران با شرکت Delphi Automotive Plc به شراکت بپردازد و اوایل سال جاری، با شرکت جستجوی اینترنتی چینی بایدو قرارداد توسعه فناوری وسائل نقلیه خودران امضا کرد. همچنین بلک بری اخیرا معاملاتی با شرکت هایی نظیر کوالکام، دنسو و فورد در رابطه با این صنعت انجام داده است.

گلکسی نوت ۹ به قابلیت هایی مبتنی بر یادگیری ماشین مجهز می شود

گمان می رود گلکسی نوت ۹ با تراشه ای مجهز به واحد پردازش عصبی برای ارائه ی قابلیت های مبتنی بر یادگیری ماشین و هوش مصنوعی عرضه شود.

به گزارش زومیت، نمایشگر بزرگ و باکیفیت به یک استاندارد در میان گوشی های رده بالا تبدیل شده است و سازندگان، اخیراً موفق به توسعه محصولاتی شده اند که عملکرد خیره کننده ای در زمینه عکاسی دارند. با این حال تغییرات بازار موبایل به همین موارد محدود نشده است و هوش مصنوعی در آینده گوشی های هوشمند، نقش مهمی ایفا خواهد کرد. این طور که پیدا است، سامسونگ در نظر دارد چیپ مجزایی برای گوشی های پرچم دار خود معرفی کند که پردازش محتوای مبتنی بر هوش مصنوعی را در محصولات جدید این شرکت بر عهده خواهد گرفت.

خبرگزاری The Investor در جدیدترین گزارش خود، ادعا می‏ کند که سامسونگ روی تراشه هوش مصنوعی برای ارائه ی قابلیت های مبتنی بر یادگیری ماشین مشغول به کار است. بر اساس این گزارش، تراشه مذکور در نمایشگاه MWC 2018 طی رویداد معرفی گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس، به نمایش گذاشته خواهد شد؛ هرچند  گلکسی نوت ۹ اولین محصولی است که از این تراشه استفاده می کند. با توجه به روندی که شرکت سامسونگ طی چند سال اخیر برای رونمایی از اعضای جدید سری گلکسی نوت در پیش گرفته است؛ انتظار می رود جانشین گلکسی نوت ۸ پاییز سال آینده عرضه شود.

همچنین به نقل از یک متخصص در زمینه توسعه ی قابلیت های مبتنی بر هوش مصنوعی، سامسونگ تقریباً توسعه ی تراشه  هوش مصنوعی خود برای سرورها را به اتمام رسانده است. اگر این اطلاعات صحت داشته باشد، سامسونگ خواهد توانست به صورت مستقیم با انویدیا و شرکت های فعال دیگر در زمینه ی توسعه تراشه برای سرور، به رقابت بپردازد. باید اشاره کرد که سامسونگ، هیچ محصولی در این زمینه فعلاً معرفی نکرده است.

در ادامه، The Investor به این موضوع اشاره می کند که در زمینه توسعه تراشه برای گوشی  هوشمند، سامسونگ از نظر فنی به سطح اپل و هواوی رسیده است؛ اما در نیمه دوم سال جاری میلادی، با تراشه های بهتری به رقابت خواهد پرداخت.

وب سایت Android PIT اذعان می کند که گزارش این خبرگزاری در رابطه با ارزیابی عملکرد تراشه های مختلف تاحدودی مشکل دارد. تراشه مورد استفاده در آیفون ۸ و آیفون ۱۰ اپل که با نام A11 Bionic شناخته می شود، می تواند ۶۰۰ میلیارد عملیات را در یک ثانیه پردازش کند که خیره کننده است. از سوی دیگر، تراشه هوش مصنوعی هواوی که به همراه کرین ۹۷۰ معرفی شده است، هنگام استفاده از اعداد ممیز شناور ۱۶ بیتی می تواند توان عملیاتی ۱.۹۲ ترافلاپس ارائه دهد که البته به صورت مستقیم، این اعداد قابل مقایسه نیستند. تراشه هوش مصنوعی Pixel Visual Core که در گوشی های پیکسل ۲ و پیکسل ۲ ایکس ال به کار گرفته شده، در گزارش The Investor مورد بحث قرار نگرفته است. ضمن اینکه جزئیات مربوط به عملکرد تراشه‏ های کوالکام مشخص نیست؛ زیرا این سازنده تراشه از روش پردازش ناهمگون برای توزیع عملیات  پردازشی مبتنی بر هوش مصنوعی روی پردازنده گرافیکی و پردازنده سیگنال دیجیتال استفاده می کند.

سامسونگ به صورت رسمی از تراشه اکسینوس ۹۸۱۰ در نمایشگاه CES رونمایی کرد؛ اما در رابطه با واحد پردازش عصبی (NPU) آن، جزئیات چندانی ارائه نشده است. احتمال دارد در تراشه مورد استفاده در گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس، از NPU استفاده نشود؛ اما گلکسی نوت ۹ با تراشه ای مجهز به واحد پردازش عصبی همراه خواهد بود. وب سایت The Investor در گزارش خود به این موضوع اشاره دارد که سامسونگ در حال ارتقاء پروژه های تحقیقاتی خود در زمینه هوش مصنوعی است.

از دیگر شایعات در مورد کهکشانی بعدی سامسونگ از سری گلکسی نوت، می توان به عرضه این مدل با حسگر اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر اشاره کرد؛ در گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس از حسگر اثر انگشت در پنل پشتی استفاده خواهد شد؛ اما این روند برای گلکسی نوت ۹ تکرار نمی شود و سامسونگ در پرچم دار نیمه دوم ۲۰۱۸، حسگر اثر انگشت را در زیر نمایشگر جای می دهد.

سونی عرضه گوشی‌ پرچم دار جدیدش را با نمایشگر اولد تأیید کرد

به نظر می رسد سونی با عرضه گوشی  رده بالا با نمایشگر اولد و رزولوشن ۴K، چشم ها را به محصولات جدید خود خیره خواهد کرد.

به گزارش زومیت، سونی طی چند سال اخیر، گوشی های هوشمند گران قیمت با نمایشگر ۴K عرضه کرده است و انتظار می رود که برای سال جدید میلادی، مدل دیگری با صفحه نمایش ۴K معرفی کند. در گمانه زنی های گذشته به عرضه مدل ایکس زد وان پریمیوم با صفحه نمایش ۴K اشاره شده بود؛ هرچند مدتی بعد اعلام شد که گوشی جدید سونی، با نام تجاری ایکس زد پرو وارد بازار خواهد شد و به نمایشگری از نوع اولد مجهز خواهد بود. این طور که ادعا می شود، جانشین اکسپریا ایکس زد پریمیوم به عنوان اولین گوشی سونی عرضه خواهد شد که نمایشگر ۵.۷ اینچی از نوع اولد دارد.

باید اشاره کرد که از مدتی پیش این شرکت به دنبال استخدام مهندس نمایشگرهای اولد بوده است.  به همین جهت، می توان با اطمینان گفت که احتمالاً سونی در نهایت تصمیم گرفته است به تبعیت از سازندگان دیگر، از نمایشگر اولد روی گوشی‏ های پرچم‏ دار خود استفاده کند. برای اینکه گمانه زنی ها در مورد محصولات احتمالی سونی در آینده شدت بگیرد، سرپرست بخش تجربه کاربری محصولات سونی موبایل در اروپا اعلام کرده است: تمامی آنچه که فعلاً می توان گفت تأیید این موضوع است که روی نمایشگرهای اولد سرمایه گذاری می کنیم و به زودی، شاهد به کارگیری نمایشگر اولد با ماتریس فعال و رزولوشن ۴K در گوشی های هوشمند خواهید بود که تاکنون وجود نداشته است. قدم بعدی، استفاده از نمایشگر ۴K اولد است و مأیوس نخواهید شد.

با اینکه سونی به دنبال روش ‏های مختلفی است تا نمایشگر گوشی های هوشمند سری اکسپریا را بهبود دهد، بعید به  نظر می رسد پرچم دار این شرکت با صفحه نمایش اولد با رزولوشن ۴K در کنگره جهانی موبایل بارسلون به نمایش گذاشته شود؛ این در حالی است که در شایعات گذشته، به رونمایی از اکسپریا ایکس زد پرو (یا هر نام تجاری که این گوشی خواهد داشت) با صفحه‏ نمایش اولد در اواخر ماه فوریه اشاره شده بود.

سونی هنوز موفق به عرضه گوشی  هوشمند با نمایشگر اولد نشده است؛ این شرکت ژاپنی از نمایشگر IPS LCD روی پرچم داران اخیر خود استفاده کرده و بعید است با نمایشگر اولد با رزولوشن ۴K، خود را به چالش بکشد. از سوی دیگر، هنوز هیچ یک از تولیدکنندگان صفحه نمایش، از نمایشگر اولد با رزولوشن ۴K برای گوشی های هوشمند رونمایی نکرده  است؛ به  نظر می رسد تنها سامسونگ دیسپلی موفق به تولید چنین نمایشگری شده است که تراکم پیکسلی آن به رقم خیره کننده ۸۰۱ ppi می رسد. با این حال، مطمئن هستیم که سامسونگ هیچ گاه برای شرکت های رقیب، چنین نمایشگری تولید نخواهد کرد؛ حداقل تا قبل از اینکه محصولاتی با نمایشگر اولد و رزولوشن ۴K در بازار عرضه کند، بعید است چنین تصمیمی بگیرد.

اینکه گوشی پرچم دار ژاپنی ها به نمایشگر اولد مجهز نخواهد شد، دلیل بر ضعف مهندسان سونی نیست؛ این شرکت، تنها سازنده ای محسوب می شود که محصولی با صفحه نمایش ۴K به بازار عرضه کرده است. تنها می توان گفت که احتمال عرضه ی گوشی  جدید سونی با صفحه نمایش اولد و رزولوشن ۴K در نمایشگاه MWC 2018 که تا یک ماه دیگر برگزار خواهد شد، بسیار پایین است. باید اشاره کرد که در همین نمایشگاه، سامسونگ از پرچم داران گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس رونمایی خواهد کرد و هواوی با معرفی سه گوشی از سری پی ۲۰ با دوربین سه گانه، رقابت بین سازندگان گوشی های هوشمند را به مرحله ای جدید وارد خواهد کرد.

دانمارک رکورد خود در زمینه انرژی بادی را دوباره شکست

دانمارک رکوردی دیگر در زمینه ی تولید انرژی بادی از خود به جای گذاشت.

به گزارش زومیت، به گفته ی مقامات دانمارکی، توربین های بادی این کشور در سال گذشته میلادی، ۴۳.۴ درصد از کل برق مورد نیاز این کشور را بر طرف کرده اند. این رقم جدیدی که از سوی مقامات کشور دانمارک اعلام شده است، عملکرد بهتری نسبت به سال۲۰۱۶ محسوب می شود. دولت دانمارک امیدوار است که فعالیت های مثبت این کشور در زمینه ی انرژی های پاک، موجب تشویق دیگر کشورهای جهان شود. لارس لیلهولت، وزیر انرژی دانمارک، گفت: قیمت انرژی بادی مداوما در حال کاهش است و این کاهش سیر سریعی دارد.

دانمارک، مدت ها است که در زمینه ی استفاده از انرژی بادی، یکی از پیشرو ترین کشورهای جهان محسوب می شود. این کشور در ماه مارس سال گذشته، موفق شد به مدت ۲۴ ساعت مداوم، برق تمامی کشور را با استفاده از انرژی بادی تأمین کند. این موفقیت نشان می دهد که دانمارک می تواند به هدف خود دست پیدا کند. مقامات این کشور می خواهند تا پیش از دهه ی ۲۰۳۰، وابستگی کشور به زغال سنگ را به طور کامل از بین ببرند.

تصمیم دولت دانمارک برای استفاده هر چه بیشتر از منابع تجدیدپذیر، بخشی از تلاش جهانی برای کاهش وابستگی به سوخت های فسیلی است؛ این کشور از این رویکرد، یک منفعت اقتصادی هم می برد. بزرگ ترین سازنده ی توربین در جهان، شرکت وستاس وایند سیستمز (Vestas Wind Systems)، یک شرکت دانمارکی است. علاوه بر این، دولت دانمارک یکی از سهام داران عمده ی بزرگ ترین شرکت فعال در زمینه مزارع بادی دریایی در سطح بین المللی یعنی شرکت ارستند (Orsted) است.

دولت دانمارک هنوز هم در پروژه های انرژی باد (از دهه ی ۱۹۷۰ تاکنون) سوبسیدهایی به شرکت ها اختصاص می دهد؛ اما لیلهوت (وزیر انرژی دانمارک) اطمینان دارد که دیگر نیازی به چنین سوبسیدهایی نخواهد بود؛ چرا که انرژی بادی برای کشورهایی که مایل به استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در مقیاس وسیع هستند، یک گزینه ی بسیار مقرون به صرفه محسوب می شود.

مقامات دانمارکی می خواهند تا پیش از دهه ی ۲۰۳۰، وابستگی کشور به زغال سنگ را به طور کامل از بین ببرند

همین اواخر گزارش هایی منتشر شد که انگلستان موفق شده است دو برابر انرژی حاصل از سوخت زغال سنگ را به وسیله ی توربین های بادی خود به  دست آورد و آلمان هم اکنون خانه یکی از بزرگ ترین توربین های بادی جهان است. این توربین ۲۴۶ متری در شهر گایلدورف آلمان واقع شده و قادر به تولید ۱۰۵۰۰ مگاوات ساعت برق در سال است. مناطق خاصی از ایالات متحده آمریکا هم در این زمینه پیشرفت قابل  توجهی داشته اند؛ از جمله پروژه هایی که در کالیفرنیا اجرا شدند و همچنین مزرعه بادی عظیم شرکت آمازون در تگزاس. البته آینده چنین پروژه هایی هنوز نامشخص است؛ اما امید زیادی به پروژه هایی از این دست می رود.

 

 

خودروهای هوشمند کیا از سال ۲۰۲۱ در خیابان ها تردد می کنند

شرکت کره ای کیا در جریان نمایشگاه CES 2018 از استراتژی جدید خود برای تولید خودروهای الکتریکی و خودران پرده برداشت.

به گزارش زومیت، طی مراسمی که در نمایشگاه CES لاس وگاس برگزار شد، شرکت خودروسازی کیا از برنامه های آتی خود برای توسعه ی مدل های الکتریکی و خودران خبر داد. بر اساس استراتژی جدید این شرکت، خودروهای خودران سطح ۴ (خودروهای کاملا خودران که می توانند در همه ی موقعیت ها کنترل خودرو را در اختیار بگیرند) از سال ۲۰۲۱ در شهرهای مختلف آزمایش خواهند شد. به علاوه، تا سال ۲۰۲۵، ۱۶ محصول الکتریکی جدید به خط تولید این خودروساز کره ای افزوده خواهد شد.

کیا با اتخاذ این استراتژی جدید به دنبال دست یابی به سه هدف اصلی است، تولید خودروی خودران، متصل به اینترنت و اقتصادی/الکتریکی که به اختصار استراتژی ACE نام گذاری شده است. برنامه های کیا برای تولید خودروهای خودران خبر از تعهد این شرکت برای تجاری سازی خودروهای خودران سطح ۴ تا سال ۲۰۲۱ می دهد. بر اساس این برنامه، کیا قرار است در شهرهای هوشمند منتخب که دارای زیرساخت های مورد نیاز فناوری جدید هستند، روند آزمایش خودروهای خودران را آغاز کند. به گفته ی مقامات این شرکت، از سال ۲۰۱۹ شاهد آزمایش ناوگانی بزرگ از محصولات خودران این شرکت در جاده های عمومی خواهیم بود.

کیا در نظر دارد بر اساس برنامه ی جدید خود مبنی بر تجهیز همه ی مدل ها به فناوری اتصال به اینترنت، در گام نخست، تا سال ۲۰۲۵ امکان سفارش این فناوری را در بازارهای مختلف فراهم کند و در گام بعدی، تا سال ۲۰۳۰ همه ی مدل های تولیدی خود را به صورت پیش فرض به این فناوری مجهز کند. در همین راستا و در جریان نمایشگاه CES امسال، کیا از سیستم ارتباط پر سرعت ۵G رونمایی کرد.

برنامه های کیا برای تولید خودروهای اقتصادی/الکتریکی خبر از خیز بلند این شرکت برای تولید ۱۶ مدل جدید مجهز به پیشرانه های الکتریکی پیشرفته تا سال ۲۰۲۱ می دهد. بر اساس اعلام کیا، ۱۶ مدل مذکور شامل مدل های هیبریدی، پلاگین هیبرید، تمام الکتریکی (شامل مدل مفهومی کیا نیرو که در جریان همین نمایشگاه معرفی شد) و یک مدل جدید مجهز به پیل سوختی خواهد بود و مدل مجهز به پیل سوختی، کمی زودتر و از سال ۲۰۲۰ به بازار عرضه می شود.

استراتژی ACE کیا بخشی از طرح بزرگ تر این شرکت برای آینده ی حمل ونقل است که با عنوان «بدون مرز برای همه» نام گذاری شده است. بر اساس اظهارات وونگ چول یونگ، مدیر مرکز تحقیق و توسعه ی کیا، طرح آینده ی کیا این امکان را در اختیار همه قرار می دهد تا از ارزش های بی نهایتی که آینده ی حمل ونقل فراهم می کند، لذت ببرند.

کیا همچنین گسترش سرویس اشتراک خودروی ویبل (WiBLE) را در دستور کار قرار داده است. این سرویس که از سال گذشته در کشور کره ی جنوبی در دسترس قرار گرفته است، به زودی در بعضی شهرهای اروپایی شروع به کار خواهد کرد. از طریق اپلیکیشن این سرویس، کاربران می توانند با پرداخت مبلغی، محصولات مختلف کیا را برای سفرهای کوتاه اجاره کنند. این سرویس از اواخر سال جاری میلادی در اروپا در دسترس خواهد بود.

همکاری پاناسونیک و آمازون کنترل صوتی آفلاین را به خودروها می آورد

آمازون و پاناسونیک محصولی ارائه کردند که در آن، دستیار صوتی بدون اینترنت نیز کار می کند.

به گزارش زومیت، در جریان نمایشگاه CES، پاناسونیک از همکاری با آمازون برای آوردن دستیار صوتی الکسا به خودروها خبر داد. Alexa Onboard نام محصولی است که از فناوری Skip Gen IVI بهره می برد و قصد دارد با استفاده از دستیار مجازی، زندگی را برای شما ساده تر کند.

وقتی عملکرد الکسا آن بورد به نمایش درآمد، مشخص شد که جالب ترین ویژگی آن این است که در حالت آفلاین نیز کار می کند. همان طور که انتظار می رود، این محصول به کمک الکسا، به سؤالاتی در خصوص آب و هوا، فاصله تا مقصد، نزدیک ترین پمپ بنزین پاسخ می دهد. سایر مهارت های الکسا از جمله کنترل وسایل خانه ی هوشمند، دریافت خلاصه ی اخبار و سفارش غذا نیز در دسترس هستند. در صورتی که دستیار صوتی آفلاین باشد نیز برخی امکانات آن در دسترس خواهند بود؛ مثلا می توانید از الکسا بخواهید دمای داخل خودرو را تغییر دهد، اتفاقات تقویم را بررسی کند و پنجره ها را باز و بسته کند.

پاناسونیک از اولین شرکت هایی است که از الکسا آن بورد استفاده می کند و به نظر می رسد تا تجربه ی یک سیستم کنترل صوتی بی نظیر زمان زیادی باقی نمانده است.

گوگل پلتفرم جدیدی برای اسپیکرهای هوشمند مجهز به نمایشگر معرفی کرد

گوگل در تلاش است تا طی CES 2018 جایگاه خود را در بازار اسپیکرهای هوشمند بهبود بدهد و وضعیت بهتری در برابر رقیب خود، الکسای آمازون و اسپیکرهای اکو دست و پا کند.

به گزارش زومیت، گوگل به سختی در تلاش است تا وضعیت بهتری در حوزه ی اسپیکرهای هوشمند به خود اختصاص دهد. این کمپانی با حضور در CES 2018 دستاوردها و محصولات جدید مبتنی بر این دستیار صوتی هوشمند را به نمایش گذاشته است. غول جستجو اعلام کرد که در آینده ی نزدیک کمپانی های بیشتری اقدام به تولید اسپیکر هوشمند مبتنی بر گوگل اسیستنت خواهند کرد. از جمله ی نام هایی که با گوگل همکاری خواهند کرد باید به آلتک، انکر اینویشین، بنگ اند الافسون، بریون، آی هوم، جنسن، ال جی، کلیپش، نیت اودیو، مورِکس، ریوا، سولیس و سونی اشاره کرد.

جی بی اِل، لنوو، ال جی و سونی کمپانی هایی هستند که اسپیکر مجهز به نمایشگر مبتنی بر گوگل اسیستنت تولید و راهی بازار خواهند کرد. گوگل اعلام کرده است که این اسپیکرها از تابستان سال آینده ی میلادی در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

گوگل جزئیات زیادی در رابطه با اینکه اسپیکرها چه وظیفه ای در اسپیکر هوشمند این کمپانی بر عهده خواهند داشت، ارائه نکرده است؛ ولی انتظار نمی رود شاهد عرضه ی یک رابط کاربری نزدیک به اندروید روی نمایشگر این اسپیکرهای هوشمند باشیم. به نظر می رسد اسپیکرهای مجهز به نمایشگر مبتنی بر دستیار صوتی هوشمند گوگل، کارکردی شبیه به اکو شو خواهند داشت. آنچه مشخص است، آماده نبودن پلتفرم مورد نظر برای عرضه است؛ چراکه اطلاعات ارائه شده نشان از این دارد این اسپیکرها اواخر سال جاری میلادی راهی بازار خواهد شد.

گوگل ویدیویی منتشر کرده است که در آن می توان قابلیت های در نظر گرفته شده برای این پلتفرم را مشاهده کرد. بر اساس اطلاعات ارائه شده، با استفاده از پلتفرم توسعه یافته برای اسپیکرهای هوشمند مجهز به نمایشگر می توان به تماشای تصاویر و قرارهای تقویم پرداخت، مسیریابی کرد یا دستورات پخت غذا را دریافت کرد. این پلتفرم امکان برقراری مکالمات ویدیویی نیز برای کاربران فراهم می کند. در صورتی که از جمله ی کاربران سرویس های گوگل باشید، استفاده از این پلتفرم بسیار بهتر خواهد شد؛ البته گوگل پشتیبانی از سرویس های غیر پیش فرضش را نیز در دستور کار قرار داده است و در آینده پشتیبانی از این سرویس ها نیز به پلتفرم گوگل اضافه خواهد شد.

پروژکتور ۴K اپتوما به دستیار صوتی الکسا مجهز است

برای اولین  بار دستیار صوتی آمازون موفق شده به پروژکتورهای خانگی راه پیدا کند. اپتوما اخیرا از پروژکتور ۴K خود با پشتیبانی از الکسا پرده برداری کرده است.

به گزارش زومیت، دو برنده ی بزرگ نمایشگاه CES امسال دستیار صوتی آمازون موسوم به الکسا و دستیار صوتی گوگل یا همان Google Assistant هستند؛ چرا که این دو دستیار صوتی به انواع مختلفی از ابزارها راه پیدا کرده اند. اما شاید تصور استفاده از دستیارهای صوتی در برخی از ابزارها اندکی دور از ذهن باشد؛ شاید هیچ گاه فکر نمی کردیم که بتوانیم از پروژکتور خانگی مان در مورد وضعیت آب و هوا سؤال کنیم، اما پروژکتور UHD51A محصول اپتوما می تواند چنین  کاری انجام دهد.

به لطف دستیار صوتی الکسا، این پروژکتور می تواند کارهای مختلفی از جمله پخش ویدئو از سرویس ویدئویی آمازون، کنترل سیستم های نورپردازی هوشمند و وظائف دیگری را به انجام برساند؛ کافی است از الکسا تقاضا کنید کارهای مورد نظرتان را انجام دهد.

پیش از این آمازون اعلام کرده بود که در نظر دارد الکسا را در انواع مختلفی از ابزارهای مرتبط با اینترنت قرار دهد که البته بلندگوها و هدفون ها از اصلی ترین دستگاه های هدف آمازون بودند. اما آمازون برای حضور در دیگر ابزارها نیز تأخیر نکرده است و می توانید از آن در دستگاه های متنوعی استفاده کنید و اکنون برای اولین  بار الکسا در یک پروژکتور خانگی مورد استفاده قرار گرفته است.

علاوه  بر پشتیبانی از الکسا، پروژکتور UHD51A از مشخصات فنی قابل توجهی برخوردار است. روشنایی این پروژکتور به ۲۴۰۰ لومن می رسد و نسب کنتراست آن ۵۰,۰۰۰ به ‍۱ است؛ این مشخصات باعث می شود این دستگاه برای استفاده در محیط های سربسته ایده آل باشد. در محصول جدید اپتوما از سیستم عامل اندروید استفاده شده است و این مسئله موجب سهولت در دسترسی به منابع ویدئویی مختلف خواهد شد. علاوه  بر این، به لطف پشتیبانی از استاندارد HDMI 2.0 می توانید این پروژکتور را به انواع مختلفی از دستگاه ها از جمله کنسول های بازی متصل کنید. رزولوشن این پروژکتور ۴K و رفرش ریت آن ۶۰ هرتز است؛ به علاوه، این دستگاه از چرخه ی رنگ RGBRGB، طیف رنگی صنعتی DCI-P3 و استاندارد HDR10 پشتیبانی می کند.

UHD51A تنها پروژکتور معرفی شده توسط اپتوما در نمایشگاه CES نیست. افرادی که به امکانات الکسا و سیستم عامل اندروید نیازی ندارند، می توانند از پروژکتور مدل UHD50 استفاده کنند که از مشخصات فنی پروژکتور UHD51A برخوردار است؛ اما در آن خبری از الکسا و اندروید نیست و قیمت آن کمتر از مدل UHD51A است.

پروژکتور ارزان تری با نام LH150 نیز توسط اپتوما معرفی شده که شدت نور آن ‍۱۳۰۰ لومن و نسبت کنتراست آن ۴۰,۰۰۰ به ۱ است. این پروژکتور به درگاه های USB و HDMI مجهز است و از ارتباط Wi-Fi و بلوتوث پشتیبانی می کند. به همراه این پروژکتور یک مجموعه ی باتری نیز ارائه شده است که امکان حمل و استفاده از این پروژکتور در اماکن مختلف را آسان تر می کند.

اما اگر به  دنبال یک پروژکتور کاملا قابل حمل هستید، پروژکتور جیبی LED اپتوما برای شما مناسب تر خواهد بود. اندازه ی این پروژکتور که Pocket Project نام دارد، ۷۶ میلی متر در ۲۵ میلی متر و طول آن ۱۱۴ میلی متر است. رزولوشن این پروژکتور ۸۵۴ در ۴۸۰ پیکسل و روشنایی آن ۳۰۰ لومن است. اما اگر به  دنبال بهترین گزینه هستید و قیمت برای شما چندان اهمیتی ندارد، پروژکتور UHD HDR Laster UST را به شما پیشنهاد می کنیم. این پروژکتور ۴K دارای روشنایی ۲۳۰۰ لومن و نسب کنتراست خیره کننده ی دو میلیون به یک است؛ همچنین منبع نوری این پروژکتور از نوع لیزری است. به علاوه، کافی است این پروژکتور را در فاصله ی ۲۰ سانتی متری از دیوار قرار دهید تا به یک تصویر ۱۰۰ اینچی دست پیدا کنید.

لیست زیر قیمت و زمان عرضه ی انواع مختلف پروژکتورهای اپتوما را نشان می دهد:

 • مدل UHD51A با الکسا – قیمت: ۱۶۹۹ دلار – زمان عرضه: سه ماهه ی اول ۲۰۱۸
 • مدل UHD50 – قیمت: ۱۴۹۹ دلار – زمان عرضه: نامشخص
 • مدل LH150 – قیمت: ۸۹۹ دلار – زمان عرضه: سه ماهه ی دوم ۲۰۱۸
 • پروژکتور جیبی اپتوما – قیمت: ۲۷۹ دلار – زمان عرضه: سه ماهه ی دوم ۲۰۱۸
 • مدل UHD HDR Laser UST – قیمت: ۴۹۹۹ دلار – زمان عرضه: سه ماهه ی دوم ۲۰‍۱۸

هایسنس از گوگل اسیستنت در برخی تلویزیون های ۲۰۱۸ خود استفاده می کند

هایسنس علاوه بر تلویزیون های مجهز به الکسا دو مدل بالارده  را نیز با دستیار هوشمند گوگل به CES 2018 آورده است.

به گزارش زومیت، هایسنس از اضافه شدن دستیار هوشمند الکسای آمازون به برخی مدل های ۲۰۱۸ تلویزیون هایش خبر داد؛ حالا و در CES امسال، این شرکت چینی علاوه بر مدل های مجهز به الکسا، دو مدل بالارده ی H10E و H9E Plus را نیز به گوگل اسیستنت مجهز کرده است. این دو مدل بالارده برخلاف مدل های مجهز به الکسا به کلیدی مجزا روی ریموت کنترل برای فعال سازی دستیار هوشمند مجهز شده اند.

مدل H10E که پرچمدار تلویزیون های امسال هایسنس به شمار می رود در حقیقت نسخه ی به روز شده ی مدل سال گذشته ی H10D است. مدل جدید با روشنایی ۲۲۰۰ نیتی خود نسبت به مدل ۱۰۰۰ نیتی سال گذشته تصاویر روشن تری را ارائه می دهد. مدل امسال همچنین به جای استفاده از سیستم عامل هایسنس به اندروید تی وی مجهز شده است. مدل های امسال علاوه بر بهبود اندک در طراحی به دستیارهای هوشمند الکسا و گوگل اسیستنت نیز مجهز شده اند. مدل H10E یکی از معدود تلویزیون های هایسنس است که استاندارد دالبی ویژن را پشتیبانی می کند. هنوز اطلاعاتی در مورد قیمت و زمان عرضه ی این تلویزیون در دست نیست اما طبق اعلام هایسنس، H10E تنها در نسخه ی ۷۵ اینچی عرضه خواهد شد.

مدل H9E Plus در حقیقت نسخه ی بهبودیافته ی H9E است. به مانند H10E، این مدل نیز به سیستم عامل اندروید تی وی و دو دستیار هوشمند الکسا و گوگل اسیستنت مجهز شده است. هایسنس پشتیبانی از استاندارد دالبی ویژن را نیز در این تلویزیون بالارده فراموش نکرده است. هنوز اطلاعاتی در مورد قیمت و زمان عرضه ی نسخه های ۵۵ و ۶۵ اینچی این مدل در دست نیست.

تلویزیون های دیگر معرفی شده توسط هایسنس به اندازه ی دو مدل بالارده ی این شرکت جذاب نیستند. مدل H9E با سیستم عامل اختصاصی هایسنس و پشتیبانی از دستیار هوشمند الکسا عرضه خواهد شد و مدل پایین رده ی H6E نیز تنها با تغییرات کوچک ظاهری و بدون پشتیبانی از دستیار هوشمند در زمانی نامعلوم وارد بازار خواهد شد.

دست‌بند Sgnl، انگشت شما را به تلفن تبدیل می کند

شرکت Innomdle Lab، دستبند خلاقانه Sgnl را مجدداً در CES به نمایش گذاشته است و ادعا می کند که عرضه آن در ماه مارس آغاز خواهد شد.

به گزارش زومیت، دستبند Sgnl، یکی از خلاقانه ترین محصولاتی به‏ شمار می رود که چندین  بار در CES به نمایش گذاشته شده است. با این حال به  نظر می رسد که شرکت سازنده، در نظر دارد دستبند Sgnl را به بازار عرضه کند؛ این دستبند، نوک انگشت شما را به یک تلفن همراه تبدیل خواهد کرد و برای برقراری مکالمه ی تلفنی، کافی است گوش خود را با انگشت  لمس کنید.

این محصول پوشیدنی، یکی از پروژه های C-Lab سامسونگ محسوب می شود و نحوه ی عملکرد آن بدین شکل است که با تولید ارتعاش و انتقال آن از طریق دست به نوک انگشت، قادر به مکالمه  خواهید بود. فناوری القای بدنی (Body Conduction) از ارتعاشات برای انتقال صدا استفاده می کند. بدنه دستبند، جنس پلاستیکی دارد و دربرگیرنده فناوری های لازم برای تولید ارتعاش های صوتی است؛ بندهای دستبند، جنس فلزی دارد.

لازم به  ذکر است که این فناوری برای مکالمه  تلفنی کاربرد خواهد داشت؛ هرچند کارایی های دیگر آن مشخص نشده است. باید اشاره کرد که دستبند Sgnl به عنوان یک ردیاب سلامت نیز قابل استفاده است.

وب سایت Engadget ادعا می کند که طراحی دست ‏بند Sgnl توسط شرکت Innomdle Lab دستخوش تغییر شده و بهبود یافته است. با این وجود، همچنان این دستبند کمی بزرگ به  نظر می رسد. باید اشاره کرد که دستبند مذکور موفق به دریافت گواهی IP56 شده است و به همین جهت، مقاومت نسبی در برابر آب و گردوغبار خواهد داشت. این دستبند به صورت جداگانه قابل استفاده خواهد بود؛ هرچند می توانید آن  را به اپل واچ متصل کنید.در صورت استفاده جداگانه از دستبند، این محصول از طریق فناوری بلوتوث به گوشی  هوشمند شما متصل خواهد شد.

برای تجربه ی این دستبند، چندان نباید منتظر بمانید؛ زیرا براساس اعلام رسمی شرکت سازنده، نمونه های نهایی Sgnl در ماه مارس به دست سرمایه گذاران می رسد؛ عرضه عمومی، مدت کوتاهی پس از تاریخ مذکور آغاز خواهد شد.

سن دیسک از کوچک ترین فلش مموری یک ترابایتی USB-C در CES رونمایی کرد

سن دیسک در نمایشگاه CES 2018، از نمونه ی اولیه ی یک فلش مموری یواس بی نوع C با ظرفیت ذخیره سازی یک ترابایت رونمایی کرد.

به گزارش زومیت، هرساله در نمایشگاه CES، در بین تمام تلویزیون ها، لپ تاپ ها و گجت ها رقابت بی پایانی بر سر اینکه کدام یک می تواند مجهز به حافظه ی ذخیره سازی بیشتری باشد، در جریان است. در نمایشگاه امسال، سن دیسک از نمونه ی اولیه ی حافظه ی فلشی رونمایی کرده که قرار است کوچک ترین فلش مموری یک ترابایتی یواس بی C دنیا باشد.

این فلش مموری حجیم ترین حافظه ی فلشی که تاکنون دیده ایم، به شمار نمی رود؛ زیرا سال گذشته کینگستون از حافظه ی فلش ۲ ترابایتی DataTraveler Ultimate GT رونمایی کرده بود؛ با این حال محصول سن دیسک از ظاهر بهتری برخوردار است و با وجود آنکه فعلا تنها یک نمونه ی اولیه محسوب می شود؛ اما در مقایسه با فلش مموری بدقواره ی کینگستون از اندازه ی کوچک تر و جمع وجورتری برخوردار است. علاوه بر این، حافظه ی فلش سن دیسک به جای بهره گیری از رابط استاندارد یواس بی ۳.۰، از رابط یواس بی نوع C پشتیبانی می کند؛ بدین معنی که علاوه بر کامپیوتر، اتصال مستقیم آن به گوشی های اندروید و انتقال داده به آن ها نیز امکان پذیر خواهد بود.

این فلش مموری تنها یک نمونه ی اولیه است و هنوز هیچ قیمت یا تاریخ عرضه  ای برای آن معین نشده است. با این حال، با توجه به اینکه رنج قیمت یک حافظه ی ذخیره سازی اس اس دی یک ترابایتی یواس بی نوع C، تقریبا ۳۵۰ دلار است؛ احتمال نمی رود محصول سن دیسک با قیمت مقرون به صرفه ای روانه ی بازار شود.

سامسونگ می خواهد اینترنت اشیاء را به سادگی فشردن یک کلید کند

سامسونگ در نمایشگاه CES 2018 از برنامه بزرگ خود برای اینترنت اشیاء خبر داد. کره ای ها قصد دارند استفاده از اینترنت اشیاء (IoT) را به سادگی فشار دادن یک کلید کنند!

به گزارش زومیت، سامسونگ در نطق اصلی خود در نمایشگاه لاس وگاس در باره ی برنامه بزرگش برای اینترنت اشیاء و ساده سازی استفاده از آن در زندگی روزمره داد. آن ها تمام اپلیکیشن های مربوط به اینترنت اشیاء مانند Samsung Contect، Smart Home و Smart View را یکپارچه کرده اند و قرار است در قالب اپلیکیشنی واحد به نام SmartThings در بهار ۲۰۱۸ ارائه شود. با این اپلیکیشن کاربر قادر خواهد بود تمام محصولات سازگار با پلتفرم اینترنت اشیاء سامسونگ را از طریق تلویزیون، موبایل یا خودرو، به واسطه ی اپلیکیشن SmartThings کنترل کند.

سامسونگ با این اقدام خود در تلاش است تا یکپارچه سازی بهتری بین ابزارهای هوشمند خود داشته باشد و بستر لازم برای استفاده ساده از اینترنت اشیاء را فراهم کند. البته فرایند یکپارچه سازی و پشتیبانی از پلتفرم جدید سامسونگ تا سال ۲۰۲۰ طول خواهد کشید؛ اما پس از آن ، همه لوازم خانگی و دیگر ابزارهای خانه هوشمند سامسونگ از اپلیکیشن SmartThings پشتیبانی خواهند کرد. در حال حاضر مثلا برای کنترل سیستم تهویه هوا، ماشین لباس شویی، تلویزیون، ترموستات، روشنایی و … باید اپلیکیشن مربوط به هر کدام را نصب کنید.

سامسونگ همچنین در تلاش است تا دستیار صوتی اختصاصی خود را که با نام بیکسبی شناخته می شود، وارد لوازم خانگی و اجزاء تشکیل دهنده ی اینترنت اشیاء کند. به عنوان مثال این کمپانی در CES امسال از یخچال فریزر جدید خود با پشتیبانی از بیکسبی پرده برداری کرد. سامسونگ وعده داده است که به زودی محصولات بیشتری از بیکسبی پشتیبانی خواهد کرد تا کاربر بتواند تنها از طریق دستورات صوتی، لوازم خانگی و الکتریکی مورد نظر خود را کنترل کند.

مشکل بعدی در اینترنت اشیاء آن است که مردم همه محصولات خود را از یک برند خریداری نمی کنند و همین عامل باعث شده است سامسونگ در مؤسسه های مختلف از جمله انجمن Open Connectiviy عضو شود تا از استانداردهای آن  پشتیبانی کند و امکان اتصال ابزارهای مختلف به لوازم سازگار با اینترنت اشیاء خود را فراهم کند.

جالب است بدانید که سامسونگ تنها در سال ۲۰۱۷ مبلغ ۱۴ میلیارد دلار صرف تحقیق و توسعه در زمینه ی اینترنت اشیاء کرده است؛ این نشان می دهد که سامسونگ در متصل کردن لوازم مختلف به اینترنت اشیاء و ساده سازی آن برای مصرف کننده ی نهایی مصمم است.

اینتل فناوری فیلم‌برداری ۳۶۰ درجه را به فیلم های سینمایی و بازی ها می آورد

اینتل در نظر دارد تکنولوژی به کار رفته در فیلم برداری بازی های فوتبال را در فیلم های سینمایی و صنعت سرگرمی استفاده کند.

به گزارش زومیت، برایان کرژانیچ، مدیرعامل اینتل که این روزها انتقادات فراوانی را تحمل می کند، در جریان مراسم این کمپانی در CES 2018 اعلام کرد که اینتل در نظر دارد استودیویی ۲۴۰۰ متر مربعی در هالیوود را که به منظور استفاده از فناوری ویدیوهای ۳۶۰ درجه در فیلم برداری ورزش های مختلف احداث شده است، در صنعت سینما و سرگرمی مورد استفاده قرار دهد.

همانطور که می دانید، اینتل با فناوری بازپخش ۳۶۰ درجه، در پخش تلویزیونی بازی های ورزشی نظیر بسکتبال و فوتبال بسیار خوش درخشیده است؛ به طوری که این کمپانی بزرگ در جریان بازی ال کلاسیکو با اضافه کردن ویژگی های جدید نشان داد که تا چه اندازه می تواند تماشای بازی از تلویزیون را لذت بخش تر کند.

اینتل در نظر دارد با استفاده از استودیوی واقع در هالیوود، تجربه ی جدیدی در اختیار کاربران بازی ها و بینندگان فیلم ها قرار دهد. کرژانیچ اعلام کرده است که با استفاده از فناوری جدید، گیمرها می توانند بازی را از زاویه ای که دوست دارند تماشا کنند. اینتل نمایش صحنه ی بررسی عبور توپ از خط دروازه را به عنوان مثالی برای تعیین زاویه ی تماشای بازی عنوان کرده است.

نام استودیوی جدید اینتل Tech Experience Labs است. اینتل برای ورود فناوری جدید خود به دنیای فیلم های سینمایی، با استودیوی پارامونت نیز همکاری می کند. این شرکت اعلام کرده است که همکاری پارامونت و اینتل منتج به نمایش فیلم های واقعیت مجازی خواهد بود که امکان تماشای فیلم را از نماهای مختلف در اختیار کاربران و بینندگان قرار خواهد داد.

اینتل ماه آینده نیز وظیفه ی فیلم برداری از بازی های المپیک زمستانی پیونگ چانگ را که در کشور کره ی جنوبی برگزار می شود، بر عهده دارد.

پهپاد Shooting Star Mini اینتل مهمانی ها را نورپردازی می کند

اینتل در لاس وگاس از نسخه ی جدید پهپاد Shooting Star Mini برای نورپردازی مراسم  داخلی و خارجی رونمایی کرد.

به گزارش زومیت، اینتل پیش از این در یکی از سوپرباول ها (مسابقه سالانه فوتبال آمریکایی قهرمانی لیگ فوتبال ملی آمریکا) به کمک پهپادهای Shooting Star Mini در آسمان نمایش خیره کننده ای اجرا کرد. این نمایش توسط قرارگیری چندین پهپاد نورانی در کنار یکدیگر شکل گرفت. حالا در CES 2018 اینتل نسخه ی جدید این پهپاد را رونمایی کرده که قادر است در فضای داخلی پرواز کند و نمایش نورانی ارائه کند. نکته ی جالب توجه در باره ی این پهپاد آن است که بدون نیاز به GPS، می تواند موقعیت خود و دیگر پهپادها را تشخیص دهد و در کنار آن ها قرار گیرد.

پهپادهای Shooting Star Mini می توانند از خود نور ساتع کنند و در فضایی سه بعدی در مسیرهای مختلف حرکات موزون داشته باشند.

اگر میهمانی بزرگی دارید و به دنبال خرید این پهپاد هستید باید مأیوستان کنیم؛ چرا که اینتل می گوید این پهپاد جزو محصولاتی نیست که بتوانید در فروشگاه خریداری کنید. این پهپادها به صورت گروهی و طی برنامه ی از قبل تعیین شده در کنار یکدیگر به پرواز درمی آیند و به صورت جداگانه و تکی به فروش نمی رسند. هر خلبان می تواند تا ۱۰۰ پهپادِ Shooting Star Mini را کنترل کند.

حالا باید منتظر ماند و دید اینتل قصد دارد بسته های ۱۰۰ تایی از این پهپاد را به فروش برساند یا برنامه ی دیگری برای فروش آن دارد.

دریم لایت چشم بندی برای بهبود خواب معرفی کرد

شرکتی موسوم به دریم لایت چشم بندی معرفی کرده است که طبق ادعای این شرکت، کیفیت خواب افراد را افزایش می دهد و به آن ها کمک می کند با مشکلاتی همچون پرواززدگی بهتر کنار بیایند.

به گزارش زومیت، شرکتی با نام Dreamlight چشم بندی طراحی کرده است که می تواند به شما کمک کند خواب بیشتر و بهتری تجربه کنید. این چشم بند از یک قطعه ی فومی ضخیم تشکیل شده است که به  کمک پارچه های چسبنده (ولکرو) دور سر کاربر بسته می شود؛ برآمدگی  هایی نیز در قسمت داخلی این قطعه ی فومی قرار دارند که از ورود نور از کنار بینی جلوگیری می کنند. همچنین درون این قطعه ی فومی مدارهایی انعطاف پذیر و ابزارهایی شامل چهار بلندگو، حسگر مادون  قرمز و حسگر ضربان قلب قرار دارند. دو پنل ال ای دی هم برای این چشم بند در نظر گرفته شده اند که جلوی چشم کاربر قرار می گیرند. پوشیدن این چشم بند راحت است و در مقایسه با چشم بندهای رایج، نور کمتری به چشم شما می رسد.

کارکرد اصلی پنل های ال ای دی مربوط به برنامه ریزی خواب افراد است. برای مثال ۱۵ دقیقه تابش ملایم نور نارنجی موجب تحریک بدن جهت تولید ملاتونین می شود؛ پس از آن، این چشم بند تاریکی مطلق را به شما هدیه می دهد و تا هنگام بیدار شدن در حالتی شبیه به رؤیا باقی خواهید ماند. برای شروع روز جدید، ابتدا با نورهایی از طیف رنگی سبز از شما استقبال خواهد شد که نسبت به نور آبی مورد استفاده در محصولات دیگر روحیه بخش تر است. علاوه  بر این، این چشم بند می تواند موسیقی مورد علاقه تان را به عنوان صدای آرام  کننده برای شما پخش کند.

به  لطف استفاده از حسگر ضربان  قلب، شتاب سنج و ژیروسکوپ در این محصول، می توانید اطلاعات مرتبط با خواب خود را ثبت کنید. به  کمک اپلیکیشنی که به  همراه این محصول ارائه می شود، می توانید از مدت زمان استراحت پیش از خواب و کیفیت خوابتان آگاه شوید.

دریم لایت با همکاری شرکت ۲۳andMe که در زمینه ی ژنتیک و بیوتکنولوژی فعالیت می کند، می تواند برنامه های خواب متناسب با ویژگی های ژنتیک شما را تهیه کند. با استفاده از یکی از این برنامه ها موسوم به «خواب داوینچی»، می توانید ضمن کاهش مدت خواب، بهره وری خود را افزایش دهید. دریم لایت یک برنامه ی اختصاصی شش روزه جهت مقابله با پرواززدگی (به هم ریختن الگوی خواب در نتیجه ی پروازهای طولانی بین مکان هایی با موقعیت زمانی متفاوت) نیز ارائه می دهد که به شما کمک می کند با خستگی حاصل از پروازهای طولانی مقابله کنید.

طبق ادعای مؤسس دریم لایت، ویل وو، با هر بار شارژ می توانید برای چهار شب از این چشم بند استفاده کنید؛ اما میزان دقیق شارژدهی باتری این محصول به نحوه ی استفاده ی شما از آن بستگی خواهد داشت. برای مثال اگر از بلندگوهای موجود در این چشم بند جهت استریم موسیقی از گوشی  هوشمند استفاده کنید، قطعا شارژدهی باتری کمتر از مقدار ادعا شده خواهد بود.

دریم لایت ماه آینده کمپینی برای این محصول در وب سایت Indiegogo شروع خواهد کرد. قیمت پایه ی این محصول احتمالا ۱۰۰ دلار خواهد بود؛ اما هنوز زمان تحویل آن مشخص نشده  است.

هواپیمای خودران جدید بوئینگ معرفی شد

شرکت بوئینگ از هواپیمای Stingray MQ-25 خودران و هوشمندی رونمایی  کرد که قادر به حمل ۶۸۰ کیلوگرم سوخت و سوخت رسانی به سایر هواپیماها در حین پرواز است.

به گزارش زومیت، شرکت هواپیمایی بوئینگ که سازنده پیشرفته ترین هواپیماهای جهان است، از یک هواپیمای خودران با قابلیت سوخت رسانی به جت های جنگنده در آسمان، رونمایی کرد. بر اساس اطلاعات ارائه شده، جت های جنگنده با هر بار سوختگیری می توانند تا ۶۴۳ مایل بیشتر پرواز کنند.

هواپیمای Stingray MQ-25 از طرف شرکت بوئینگ برای شرکت در مسابقه نیروی دریایی ایالت متحده آمریکا به منظور تولید هواپیماهای بدون سرنشین که توانایی سوخت رسانی به سایر هواپیماهای جنگنده مانند بوئینگ EA-18G Growler، بوئینگ سوپر هورنت F/A-18 و لاکهید مارتین F-35C در حین پرواز دارند، طراحی شده  است. نتایج مسابقه در سپتامبر ۲۰۱۸ اعلام خواهد شد. شرکت بوئینگ برای پیروزی در این مسابقه باید شرکت هایی مانند لاکهید مارتین و جنرال اتومیکز را شکست دهد.

مسئول پروژه هواپیمای سوخت رسان بوئینگ در این خصوص می گوید: حدود ۹۰ سال است که بوینگ با نیروی دریایی آمریکا همکاری می کند این میزان سابقه و تجربه به ما اعتماد به نفس لازم را جهت پیروزی می دهد، بعد از پیروزی و بسته شدن قرارداد، آماده تست های پروازی خواهیم بود.

هواپیمای بوئینگ MQ-25 Stingray قادر است ۱۵۰۰ پوند سوخت را حدود ۵۰۰ مایل حمل کند. تست های پیچیده این هواپیما در سال ۲۰۱۸ انجام خواهند شد و در حال حاضر بوینگ مشغول تست موتور هواپیما می باشد .

پیروزی در قرارداد نیروی دریایی ارتش اهمیت ویژه ای برای بوئینگ دارد؛ زیرا اخیرا قرارداد ارزش ۲۵ میلیارد دلاری شرکت دلتا را به ایرباس واگذار کرده  است.

ولکو از فرمان دوچرخه ی هوشمند وینک رونمایی کرد

شرکت Velco فرمان دوچرخه ی هوشمندی طراحی کرده است که به چراغ های راهنما و GPS مجهز است.

به گزارش زومیت، گوشی های هوشمند به عنوان راهنمای مسیر به  خوبی عمل می کنند؛ اما وقتی در حال دوچرخه سواری هستید، دنبال کردن مسیر برای شما دشوار خواهد بود. بنابراین باید برای بررسی گوشی بایستید یا گوشی را روی فرمان دوچرخه فیکس کنید. Wink محصولی از شرکت Velco است که ضمن حل این مشکل، امنیت را نیز برای دوچرخه ی شما به همراه می آورد.

فرمان دوچرخه ی وینک از چراغ های مجاور دستگیره ها برای نشان دادن مسیری که باید در آن حرکت کنید استفاده می کند. این مسیر، قبل از حرکت توسط دوچرخه سوار و به کمک اپلیکیشن این محصول تعیین می شود. اگر چراغ سمت راست روشن شود، یعنی باید به سمت راست و اگر چراغ سمت چپ روشن شود باید به سمت چپ گردش کنید.

چنان چه جزو افرادی هستید که اعلان های گوشی برای آن ها خیلی مهم است، وینک شما را از دریافت پیامک و تماس مطلع خواهد کرد.

این فرمان به GPS مجهز است؛ در نتیجه اگر دوچرخه ی شما ربوده شود یا به هر دلیل آن را گم کنید، می توانید به کمک این ویژگی آن را رهگیری کنید. باتری این فرمان دوچرخه ی هوشمند سه هفته دوام می آورد. بنابراین، فقط کافی برای شما یا پلیس وجود خواهد داشت تا از این طریق، دوچرخه یا دست کم فرمان آن را پیدا کنید.

وینک به شتاب سنج نیز مجهز است. در نتیجه وقتی سانحه ای برای شما پیش بیاید، آن را به افراد از پیش تعیین شده ای مانند خانواده و دوستان اطلاع خواهد داد.

فرمان دوچرخه ی هوشمند وینک، ۲۸۰ یورو (۳۳۷ دلار) قیمت دارد و از ماه مارس ابتدا در اروپا عرضه می شود و تا پایان سال به آسیا و آمریکای شمالی نیز راه پیدا خواهد کرد.

نانولیف دیوارهای شما را با نورهای رنگی می پوشاند

پنل های نوری رنگی نانولیف، عامل تغییر استراتژی این شرکت هستند. حالا این شرکت در نمایشگاه CES 2018 بهترین های خود را در مورد این ایده ارائه کرده است.

به گزارش زومیت، نانولیف کار خود را به عنوان یک استارتاپ کوچک نورپردازی LED با فروش لامپ های عجیب و هوشمند آغاز کرد؛ اما این لامپ ها جای خود را به پنل های نوری Aurora با رنگ های متغیر داده اند. می توانید این پنل ها را در ترکیب  دلخواه خود وصل کنید و به دیوار بچسبانید، سپس از نمایش نور و تغییر رنگ ها لذت ببرید؛ همین طور آن را با Alexa، Siri و Google Asistant و حتی موسیقی خود هماهنگ کنید.

نانولیف مدعی است پنل های نوری و رنگی متغیر که با نام تجاری Nanoleaf عرضه می شوند، یکی از پرفروش ترین کالاهای سال ۲۰۱۷ بودند که در خرده فروشی موزه ی هنر مدرن و فقط در چند ساعت در بلک فرایدی به فروش رفتند. به گفته ی گیمی چو، مؤسس نانولیف و مدیر اجرایی آن، پس از یک سال فروش در بازار، ۷۵ درصد از درآمد نانولیف از فروش این پنل های نوری به دست می آید. با این حال، رقبایی مثل Lifx هم توجه زیادی به خود جلب کرده اند و پنل های نوری رنگی خود را عرضه می کنند.

دیوار LED با رنگ های متغیر و فعال سازی صوتی، بخش های مختلف اتاق را به هم وصل می کند

حالا نانولیف در CES 2018 قصد دارد تلاش خود را در راستای این ایده افزایش دهد و این به معنی عرضه ی پنل های بیشتر است. نانولیف یک مدل جدید مربعی از پنل های نوری خود را معرفی کرده و درحالی که  قیمت  و حتی نام رسمی محصول کاملا مشخص است، این احتمال وجود دارد که امکانات و پیشرفت های این مدل بیشتر باشند.

هر پنل مستقل لمسی خواهد بود و امکان خاموش و روشن کردن، کم یا زیاد کردن نور یا تغییر رنگ را با لمس فراهم می کند. این مدل مجهز به یک میکروفون هماهنگ با موسیقی و حسگر حرکتی است که امکان نورپردازی را با راه رفتن در کنار آن فراهم می کند. به گفته ی چو، برنامه ی نانولیف، توسعه ی نرم افزار برای پنل ها و توسعه دهندگان خارجی است؛ روشی که منجر به فناوری هایی مثل اپلیکیشن های شخص ثالث می شود؛ برای مثال این اپلیکیشن ها می توانند یک طوفان یا آتش سوزی را روی پنل ها شبیه سازی کنند.

بزرگترین ارتقاء این پنل ها، مقیاس پذیری آن ها است. قبلا می توانستید ۳۰ پنل مثلثی را به یک ایستگاه پایه وصل کنید. با پنل های جدید مربعی، این تعداد به هزار پنل رسیده است؛ البته بنا به گفته ی نانولیف، برای حفظ روشنایی بهینه، برای هر ۶۰ پنل به یک تقویت کننده ی توان نیاز خواهید داشت.

این یعنی می توانید کل دیوار خود را با این پنل ها بپوشانید. سؤال اینجا است که این تنظیمات عظیم چقدر هزینه در بر خواهد داشت، به گفته ی چو، طرح او به گونه ای است که پنل های مربعی تا حد ممکن مقرونبه صرفه باشند.

این مدل مجهز به یک میکروفون هماهنگ با موسیقی و حسگر حرکتی است که امکان نورپردازی را با راه رفتن در کنار آن فراهم می کند

یکی از دیگر سخنگویان نانولیف اضافه کرد هدف آن ها ساخت محصولی جدید است که دسترسی آن مثل محصول اولیه باشد. بسته ی ۹ پنلی اولیه همراه با ایستگاه پایه (Base station) و ماژول ریتم سینک موسیقی به قیمت ۲۳۰ دلار به فروش می رسد. ایده ی تطبیق قیمت و اضافه کردن کنترل های لمسی و افزایش کارایی بسیار بلندپروازانه است؛ اما اگر نانولیف بتواند به این هدف نزدیک هم بشود، بسیار تأثیرگذار خواهد بود.

مکان های بزرگ تر برای این پنل ها می توانند کلوب های شبانه و سالن های کنسرت باشند. نانولیف در حال همکاری با Rebel، یک کلوب شبانه ی محبوب در تورنتو است. نصب ریتم تا انتهای ماه جاری انجام خواهد شد و این کلوب به عنوان یک واسطه ی طولانی مدت برای نمایش محصولات جدید و تازه ی این شرکت عمل خواهد کرد. به گفته ی سخنگوی نانولیف، انواع فضاها پتانسیل بزرگی برای آن ها خواهند بود.

یک ریموت جدید

یکی دیگر از فناوری های جدید نانولیف در CES 2018: یک کنترل دوازده وجهی برای نورهای نانولیف است. نانولیف قبل از ارائه ی پنل های نوری به بازار، این کنترل را معرفی می کند؛ اما عرضه ی نهایی آن، بهار امسال با قیمت ۵۰ دلار خواهد بود.

ایده ی این کنترل حداقل از نظر تئوری بسیار ساده است، هر وجه دارای نماهای نورپردازی و پالت های رنگی مختلف است. برای فعال سازی هر نما، وجه مورد نظر را به سمت بالا قرار دهید. البته شاید مردم نتوانند به راحتی به خاطر بسپارند که هر وجه چه نمایی دارد و این احتمال وجود دارد که کودکان هم با این کنترل بازی کنند.

این کنترل با HomeKit اپل سازگار است، HomeKit یک مجموعه از پروتکل های خانه ی هوشمند مبتنی بر iOS است که امکان کنترل دستگاه های خانگی هوشمند را در اپلیکیشن آیفون شما فراهم می کند. با HomeKit می توانید نماهای مختلفی ایجاد کنید که دستگاه های مختلف را راه اندازی می کنند. برای مثال نمای صبح بخیر چراغ ها را روشن می کند، دمای ترموستات را بالا می برد و پرده ها را کنار می زند. همچنین می توانید نماهایی را به کنترل نانولیف تخصیص دهید.

دوش هوشمند اِلمر معرفی شد

شرکت Elmer از یک دوش هوشمند جدید در طی نمایشگاه CES 2018 رونمایی کرد؛ این دوش قابلیت تنظیم دمای آب و پخش موسیقی از طریق اپلیکیشن موبایل را فراهم می کند.

به گزارش زومیت، اگر احتمالا از آن دسته افرادی هستید که همیشه ایده ی گوش دادن به موسیقی در هنگام دوش گرفتن را در ذهن خود می پرورانید؛ اما نگران عواقب آن مثل برق گرفتگی یا خراب شدن لوازم خود به  علت رطوبت هستید، شرکت اِلمر خبر خوبی برای شما دارد، این شرکت دوش جدیدی را طراحی کرده که شما را به آرزوهایتان می رساند و امنیت شما را از لحاظ برق گرفتگی نیز تامین می کند. دوش هوشمند المر درحالی که شما مشغول دوش گرفتن هستید موسیقی مورد علاقه ی شما را با کیفیت قابل قبولی پخش می کند. همچنین می توانید این دوش را با دستورات صوتی از طریق الکسا آمازون نیز کنترل کنید، حتی در صورت تمایل در پایان دوش گرفتن، این دوش هوشمند می تواند برای معطر شدن بیشتر  روغن های مخصوصی را روی شما اسپری کند.

عرضه ی این دوش ابتدا در کشور فرانسه آغاز خواهد شد، سپس این محصول راه خود را به اروپا و به زودی آمریکا نیز باز خواهد کرد. دوش های شرکت المر از قابلیت انعطاف پذیری در اندازه و قیمت برخوردار هستند؛ می توانید بسته به اندازه ی حمام خود آن ها را در ابعاد مختلف تهیه کنید، همچنین محدوده ی قیمت این محصولات بسته به اندازه ی حمام و مدل دلخواه بین ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار متغیر است.

همان طور که از یک دوش هوشمند انتظار می رود، می توانید المر را از طریق یک اپلیکیشن موبایل مخصوص کنترل کنید. برای مثال می توانید از راه دور دمای آن را تنظیم کنید و حتی می توانید از طریق این اپلیکیشن میزان جریان خروجی و فشار آب را نیز کنترل کنید. دوش هوشمند ساخته شده توسط شرکت موئن نیز همین امکانات را ارائه می دهد. در این دوش همانند دوش موئن قادر هستید تا آن را از طریق مهارت های صوتی دستیار الکسا کنترل کنید. الکسا دستیار دیجیتال شرکت آمازون است که به واسطه ی بلندگوهای هوشمند آمازون اکو محبوب شد. اگر یک بلندگوی هوشمند آمازون اکو دارید قادر خواهید بود تا با استفاده از دستورات صوتی، دوش هوشمند خود را کنترل کنید.

مدل های بالاتر این دوش با یک اسپری کننده ی روغن های ضروری برای بدن عرضه می شوند. در این مدل ها روغن توسط سردوش روی شما اسپری می شود که تجربه ی کم نظیری از دوش گرفتن را در اختیار شما قرار می دهد.

دوش های هوشمند المر فراتر از دوش های هوشمند معمولی عمل می کنند؛ زیرا  این دوش  ها در پنل های اطراف خود مجهز به بلندگوهای داخلی هستند که در صورت تمایل به گوش دادن موسیقی، صدا از آن ها پخش خواهد شد. همچنین این دوش به فناوری بلوتوث برای پخش و تغییر موسیقی از طریق موبایل نیز مجهز است.

شرکت المر با تولید این دوش قطعا فصل جدیدی را در طراحی دوش های هوشمند آغاز کرده است. این شرکت سعی کرده به واسطه ی طراحی دوش جدید خود تجربه ی لوکسی از حمام کردن را در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

 

 

همایش سالانه‌ ایسر با محوریت گیمینگ برگزار شد

سازگار ارقام و ایسر طی مراسم سالانه ی خود محصولات جدید این برند را به نمایش گذاشتند.

به گزارش زومیت، ایسر یکی از بازیگران قدیمی بازار لپ تاپ ها و کامپیوترهای شخصی است که سال ها در این زمینه تجربه کسب کرده است. لپ تاپ های تولید شده توسط این شرکت فقط بازار کاربران عادی را هدف نگرفته است و ایسر از سال ها پیش بازار لپ تاپ های گیمینگ را نیز هدف قرار داده است. ایسر با عمری بالغ بر ۴۱ سال همواره به عنوان برندی شناخته شده است که محصولاتی با کیفیت و مناسب با برچسب قیمتی مناسب عرضه می کند. سازگار ارقام به عنوان نماینده ی این کمپانی چینی در ایران روز گذشته در مراسمی که در هتل اسپیناس پالاس و با حضور اصحاب رسانه،  نمایندگان فروش و برخی گیمرهای مطرح ایرانی برگزار شد، جدیدترین محصولات این کمپانی را به نمایش گذاشت.

بخش اول این مراسم تماما حال و هوای گیمینگ داشت و بخش عمده ی آن به مسابقاتی در رشته های فیفا ۱۸، Counter Strike GO و Need for Speed Payback اختصاص داشت. نفرات برتر مسابقه بین حضار در این رشته ها در بخش دیگری از مراسم با قهرمانان ایران در بخش دوم مراسم به رقابت پرداختند. در بخش کوچکی از سالن بزرگ مراسم لپ تاپ های گیمینگ و غیر گیمینگ از جمله لپ تاپ های سری سویفت، اسپین، اسپایر و پردتور به نمایش گذاشته شده بودند. فرازمند، مدیر کل فروش و توسعه بازار Acer در خاورمیانه در بخشی از سخنان خود، یکی از دلایل این مراسم را آغاز عرضه ی لپ تاپ گیمینگ Pradator Triton 700 دانست؛ این لپ تاپ گیمینگ طبق ادعای مسئولین ایسر باریک ترین و قوی ترین لپ تاپ  گیمینگ بالارده ی دنیا محسوب می شود.

فرازمند در سخنان خود در این همایش علاوه بر معرفی برند ایسر و حوزه های فعالیت آن به برشمردن افتخارات این برند نیز پرداخت. شایان ذکر است که ایسر علاوه بر محصولات سخت افزاری در ساخت کلاودهای شخصی و سرمایه گذاری برای ایجاد پترن نیز فعالیت دارد. تولید اولین ۲ در ۱ بدون فن با پردازنده های اینتل Core، اولین آل این وان بدون فن، تولیدکننده ی نازک ترین لپ تاپ دنیا، تولید قوی ترین لپ تاپ گیمینگ تنها بخشی از افتخارات ایسر در دنیای سخت افزار است که فرازمند در این گردهمایی به آن ها اشاره کرد.

اکنون ایسر، به فروش سالانه ۷ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار رسیده و در دستگاه های هیبریدی، این شرکت رتبه اول را در خاورمیانه به خود اختصاص داده است. در اروپا، خاورمیانه و شمال آفریقا، این شرکت رتبه اول مدیابوک ها را در اختیار دارد و در بخش لپ تاپ نیز رتبه چهارم را در این منطقه به خود اختصاص داده است. ۶۰ درصد فروش ایسر در سال های اخیر مربوط به لپ تاپ ها، ۱۳ درصد مانیتورها و ۱۵ درصد نیز به کامپیوترهای دسکتاپ اختصاص داشته است. فرازمند در بخش دیگری از مراسم شب گذشته به معرفی تکنولوژی های جدید استفاده شده در محصولات ایسر پرداخت؛ تکنولوژی های Liquid Loop برای خنک کنندگی با مایع، Aero Blade و Aero Blade 3D با محوریت استفاده از فلز در فن های خنک کننده مهمترین تکنولوژی هایی بودند که به آن ها پرداخته شد.

مدیر فروش ایسر در خاورمیانه بار دیگر با حضور روی سن به معرفی محصولات سری Spin، Switch و Swift این شرکت پرداخت؛ لپ تاپ های سبک و باریک Switch این شرکت از سیستم  خنک سازی خاص دوال لیکوئید لوپ استفاده می کند و کاربران قادر به سفارش مدل های مجهز به کارت گرافیک اختصاصی نیز در آن هستند. لپ تاپ های سری Swift که به ضخامت کم و رکوردداری در این مولفه شهرت دارند نیز در این مراسم حضور داشتند؛ نسل کنونی Swift 7 به عنوان باریک ترین لپ تاپ  جهان تنها ۹.۹ میلی متر ضخامت دارد اما این ضخامت در نسل جدید به ۸.۹ میلی متر خواهد رسید.

ایسر همچنین حضور فعالی در بازار All-in-Oneها دارد؛ نام آل این وان های S24 و U27 ایسر در صدر لیست نازک ترین محصولات این بازار خودنمایی می کند. اما محصولات گیمینگ بخش اصلی معرفی های این مراسم را به خود اختصاص داده بودند؛ عرضه ی لپ تاپ گیمینگ باریک و قدرتمند Pradator Triton 700 به عنوان یک محصول پرچمدار، این محصول را به مهم ترین محصول رونمایی شده در همایش سالانه ی ایسر مبدل کرد؛ این  لپ تاپ از یک کارت گرافیک GTX 1080 کمپانی انویدیا و پردازنده اینتل Core i7- 7700HQ با پشتیبانی از فناوری G-Sync انویدیا بهره می برد و با این حال تنها ۱۸.۹ میلی متر ضخامت دارد. لپتا پ های دیگری از سری Preadtor با کارت های گرافیکی مختلف با تمرکز بر انواع بازار هدف نیز پایان بخش معرفی های مراسم شب گذشته بود.

پس از معرفی محصولات ایسر، نوبت به رقابت های نهایی بازی های کامپیوتری و اهدای جوایز نفرات برتر رسید. این مراسم با کاستی هایی از جمله زمان بندی و کمبود فضا روبرو بود که امیدواریم در مراسم سال آینده دیگر شاهد چنین مسائلی نباشیم.

گوشی های دست‌ دوم خارجی رجیستر نمی شوند

مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا اعلام کرد گوشی های دست  دوم خارجی که با عنوان ریفربیشد وارد کشور می شوند، امکان رجیستری در شبکه ی اپراتوری کشور ندارند.

به گزارش زومیت، حمیدرضا دهقانی نیا، مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا، اعلام کرد افرادی که گوشی های دست  دوم وارد کشور می کنند، امکان استفاده از این دستگاه در خوش بینانه ترین حالت ۳۰ روز است و پس از آن گوشی غیر فعال خواهد شد. به گفته ی وی امکان رجیستری گوشی های دست دوم خارجی در شبکه ی اپراتوری کشور وجود ندارد.

دهقانی نیا همچنین اعلام کرد: سه شرط برای رجیستری گوشی مسافران وجود دارد؛ اول اینکه گوشی آن ها مشمول طرح باشد، از سوی دیگر مسافر قصد اقامت بیش از ۳۰ روز در کشور را داشته باشد و  بخواهد از سیم کارت ایرانی استفاده کند.

با داشتن این سه شرط، مالک گوشی باید به سایت ثبت شناسه بین المللی گوشی تلفن همراه مراجعه کند و پس از وارد کردن شماره ملی، شماره پاسپورت، مدل و برند و پرداخت حقوق گمرکی، امکان استفاده از گوشی را خواهد داشت، در غیر این صورت، طی بازه ی ۳۰ روزه، گوشی غیر فعال می شود و امکان استفاده ی مجدد از آن در شبکه ی اپراتوری ایران نخواهد بود.

به گفته ی وی، شخصیت های سیاسی و کسانی که از سیم کارت خارجی استفاده می کنند، مطلقا نیازی به هیچ فرایندی برای رجیستری گوشی های موبایلشان ندارند. بر این اساس کسانی که از سیم کارت های رومینگ شده استفاده می کنند، هرگز مشمول طرح رجیستری نمی شوند. همچنین توریست هایی که کمتر از یک ماه در کشور اقامت داشته  باشند، نیازمند هیچ اقدامی نیستند. صرفا افرادی که بیش از یک ماه قصد اقامت دارند، لازم است گوشی خود را ثبت کنند یا از کشور ایران گوشی خریداری کنند.

وی همچنین اعلام کرد مسافرانی که مدام به کشورمان سفر می کنند، بهتر است همان بار اول در بدو ورود به کشور گوشی خود را در سامانه ی در نظر گرفته شده ثبت و رجیستر کنند و عوارض گمرکی را پرداخت کنند؛ در غیر این صورت گوشی آن ها دفعه ی بعدی که وارد کشور شوند، سرویس دریافت نخواهد کرد.

سامانه  و اطلاع رسانی

بر اساس گزارش مدیرکل فناوری اطلاعات ستاد مبارزه با قاچاق کالا، درگاه اینترنتی سامانه همتا در این آدرس در دسترس است. همچنین کاربران برای دریافت اطلاعات این طرح می توانند به پایگاه اطلاع رسانی طرح ثبت تلفن همراه مراجعه کنند. کاربران همچنین برای دریافت اپلیکیشن های مرتبط با این طرح باید به کانال شبکه های اجتماعی طرح ثبت تلفن همراه (@hamta_ntsw) مراجعه کنند. سامانه ی ثبت گوشی های مسافری نیز در این آدرس در دسترس است. برای شکایت از موارد تخلف افراد باید به سامانه ی تعزیرات حکومتی (جهت ثبت شکوائیه ی اینترنتی) و نیز سامانه ی سازمان حمایت (جهت ثبت شکوائیه ی اینترنتی) مراجعه کنند. همچنین کاربران می توانند شکایات خود را با مرکز تماس طرح ثبت تلفن همراه ۰۹۶۳۶۶ در میان بگذارند.

چراغ سبز وزیر ارتباطات برای حرکت به‌ سمت ارز دیجیتال

وزیر ارتباطات با حضور در همایش سالانه ی بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت،  طراحی نقشه ی راه توسعه ی شبکه ی بانکی به  سمت فناوری بلاک چین را ضروری دانست.

به گزارش زومیت، محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در جریان همایش سالانه ی بانکداری الکترونیک و نظام های پرداخت، نظرات خود در خصوص ضرورت حرکت شبکه ی بانکی به سمت به کارگیری فناوری مبتنی بر بلاک چین را با حاضران به اشتراک گذاشت. جهرمی ضمن اشاره به انجام بیش از ۸۰ درصد تراکنش های بانکی بر بستر اپراتورها به  لطف فناوری های نوین پرداخت، در خصوص آینده نگری مسئولان امر گفت: یکی از مسئولیت های جمع حاضر این است که نقشه ی راه توسعه ی شبکه بانکی را به سمت ⁣بلاک چین طراحی کند. متأسفانه این موضوع و عدم آینده نگری در آن، ضررهای بسیاری را متوجه مردم کرده و باعث خروج ارز از کشور شده است. نه تنها مردم، بلکه بسیاری از مسئولین نیز با این موضوع آشنا نیستند.

جهرمی معتقد است که چنانچه توسعه دهندگان فناوری نوین بانکی فعلی بر پایداری آن، بدون لزوم پیشرفت، پافشاری کنند،  حرکت کشور در مسیر ترقی و پیشرفت را با وقفه مواجه خواهند کرد. وزیر ارتباطات با اشاره به لزوم توجه به مدل اقتصادی کشورهای مختلف در زمینه ی اقتصاد دیجیتال برای دور نماندن از توسعه، تأیید کرد که در سال آینده، اقتصاد دیجیتال بخشی از برنامه ی بودجه ی دولت خواهد بود. جهرمی اعتراف می کند که به   دلیل وجود انحصار در نظام پرداخت، کسب وکارهای نوپا با مانع بزرگی در این بخش مواجه هستند. وزیر ارتباطات در ادامه خاطرنشان کرد: البته ما منتظر نظام بانکی نماندیم و شیوه نامه ای را برای پرداخت آنلاین از طریق اپراتورها تدوین و ابلاغ کردیم تا هم راستا با نظام بانکی کار پیش رود؛ ولی هیچ چیزی [به] اندازه ی نظام بانکی در این مهم اثرگذار نیست.

جهرمی در پایان گفت: «به تازگی دستورالعملی برای جلوگیری از حضور بانک ها در سرمایه گذاری های خطرپذیر ابلاغ شده؛ اما حاصل دستورالعمل یادشده این است که بانک ها در چنین سرمایه گذاری هایی حضور نداشته باشند و این مسئله ما را از اهدافمان عقب می اندازد.»

آپدیت جدید تلگرام بتا ۴.۸ با ویژگی استریم موزیک و ویدیو منتشر شد

نسخه ۴.۸ بتا از تلگرام منتشر شد که ویژگی جالب استریم را به این برنامه اضافه کرد.

به گزارش زومیت، بعد از سکوتی حدودا یک ماهه، حالا شاهد ویژگی جدیدی با عنوان “استریم موسیقی و ویدیو” در تلگرام هستیم. اگرچه این ویژگی جذاب فعلا به نسخه ۴.۸ Beta محدود شده اما احتمالا به زودی شاهد انتشار آن در نسخه اصلی نیز خواهیم بود. اگر با معنای استریم آشنایی ندارید، در ادامه شما را بیشتر با این ویژگی آشنا خواهیم کرد.

توسط ویژگی استریم، از این پس شما می توانید بدون نیاز به دانلود کامل یک ویدیو یا موسیقی، پخش آن را آغاز کنید، درست شبیه یوتیوب! برای مثال اگر ویدیویی ۳۰ مگابایتی برای شما ارسال شده، می توانید به محض لمس گزینه دانلود، پخش ویدیو را آغاز کنید تا همزمان با دانلود، پخش ویدیو نیز شروع شود. به این ترتیب، اگر ویدیو برای شما جذاب نبود می توانید سریعا پخش آن را متوقف کنید تا دانلود ادامه ی فایل، متوقف شود.

این ویژگی علاوه بر آنکه باعث خواهد شد تا مصرف دیتا کاهش چشمگیری پیدا کند، می تواند در زمان شما نیز صرفه جویی کند، برای مثال فرض کنید قصد دانلود یک موزیک ویدیو با حجم ۵۰ مگابایت را دارید، در حالت عادی باید منتظر می شدید که این ۵۰ مگ به طور کامل دانلود شود و سپس پخش آن را آغاز کنید، ولی حالا می توانید به محض لمس گزینه دانلود، ویدیو را تماشا کنید. اگر از سرعت خوبی برخوردار باشید نیز می توانید بدون وقفه یا توقف های مکرر، این فایل را تا انتها تماشا کنید.

علاوه بر ویژگی بالا، امکان پخش شناور ویدیوها و همچنین استفاده از قالب بولد، ایتالیک و … هم در کپشن فایل ها به این نسخه اضافه شده است. تا امروز این ویژگی فقط برای ارسال متن عادی قابل پیاده سازی بود.

گلکسی اس ۹ سامسونگ رابط‌ کاربری جدیدی ارائه می دهد

بر اساس اعلام یک منبع مطلع در چین، قابلیت های نرم افزاری اختصاصی برای گلکسی اس ۹ درنظر گرفته شده است که آن را از نسل قبل، متمایز می کند.

به گزارش زومیت، سامسونگ در حال برنامه ریزی برای رونمایی از گوشی های پرچم دار گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس در ماه آینده است و بسیاری از طرفداران، برای عرضه کهکشانی  های جدید این شرکت لحظه شماری می کنند. همین موضوع باعث شده است تا به تدریج، شایعات پیرامون اعضای ۲۰۱۸ سری «گلکسی اس» افزایش پیدا کند؛ البته تمامی شایعات، صحت نخواهد داشت اما باعث می شود تا دید احتمالی از جانشین گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس به دست آوریم.

بر اساس اعلام یک منبع در چین، پرچم داران نیمه اول ۲۰۱۸ سامسونگ، تجربه کاربری منحصر به فردی را ارائه خواهند داد که در هیچ یک از گوشی های پیشین این شرکت دیده نشده است. باید اشاره کرد که UX در این مطلب، به قابلیت های نرم افزاری اشاره دارد که سامسونگ در سیستم عامل اندروید اعمال می کند. سال گذشته، شرکت کره ای از رابط کاربری Samsung Experience به همراه گلکسی اس ۸ رونمایی کرد؛ فبلت گلکسی نوت ۸ نیز که در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ وارد بازار شد، از نسخه جدیدتر آن یعنی Samsung Experience 8.5 استفاده می کند. به همین جهت، انتظار می رود رابط کاربری Samsung Experience 9.0 روی پرچم داران سری «گلکسی اس ۹» اجرا شود.

منبع این گزارش در حال حاضر، به این موضوع اشاره نکرده است که گلکسی اس ۹ چه قابلیت های نرم افزاری منحصر به فردی خواهد داشت؛ با این حال، تغییراتی در رابط کاربری و اضافه شدن قابلیت های نرم افزاری جدید به کهکشانی های امسال سامسونگ، قابل پیش بینی بود. حتی در صورتی که کره ای ها، رابط کاربری منحصر به فردی را برای پرچم داران

۲۰۱۸ خود تدارک دیده باشند؛ این موضوع بدین معنی نیست که گوشی های رده بالای ۲۰۱۷ سامسونگ، پس از عرضه یک به روزرسانی نرم افزاری یا نسخه جدید سیستم عامل اندروید، رابط کاربری جانشین گلکسی اس ۸ و گلکسی اس ۸ پلاس را دریافت نکنند. این احتمال وجود دارد که گلکسی اس ۹ سامسونگ از رابط کاربری جدیدی مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده

کند؛ البته این موضوع به صورت رسمی تأیید نشده و تنها حدس و گمان است.

گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس به ترتیب با نمایشگر ۵.۸ اینچی و ۶.۲ اینچی عرضه خواهند شد.

در همین رابطه، اعلام شده بود که اعضای جدید سری «گلکسی اس» در زمینه  عکاسی با یک دیگر متفاوت خواهند بود؛ برخلاف نسل قبل که تجربه ی عکاسی مشابهی را ارائه می دهند. جانشین گلکسی اس ۸ به دوربین تکی ۱۲ مگاپیکسلی مجهز شده است و مدل «پلاس» پرچم دار ۲۰۱۸ سامسونگ از دوربین دوگانه ۱۲ مگاپیکسلی استفاده می کند.

همچنین در میزان حافظه ی رم نیز، گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس از یک دیگر متمایز خواهند بود؛ در حالی که مدل ۵.۸ اینچی به چهار گیگابایت رم مجهز شده است؛ سامسونگ مدل دیگر را با شش گیگابایت رم ارائه می دهد. پیش بینی می شود کهکشانی جدید سامسونگ با فضای ذخیره سازی پایه ۶۴ گیگابایت در دسترس قرار بگیرد

مدل «پلاس» در سه نسخه با ۶۴، ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایت حافظه عرضه خواهد شد.

شرکت کره ای پس از رونمایی از پرچم داران ۲۰۱۸ سری «گلکسی اس» در ۲۵ فوریه (۶ اسفند)، درنظر دارد آن ها را در تاریخ ۱ مارس پیش فروش کند؛ عرضه رسمی نیز از تاریخ ۱۶ مارس (۲۵ اسفند) آغاز خواهد شد.

اولین ربات فروشنده‌ در انگلستان، بعد از یک‌هفته شغل خود را از دست داد

به نظر می رسد با سلطه ی ربات ها بر جهان فاصله ی زیادی داریم. رباتی که به طور آزمایشی در فروشگاهی در انگلستان مورد استفاده قرار می گرفت، پس از یک هفته شغل خود را از دست داد.

به گزارش زومیت، فروشگاه «مارجیوتا» در شهر ادینبرو در اسکاتلند روباتی موسوم به «فابیو» را به عنوان فروشنده به استخدام خود در آورده بود؛ اما فابیو تنها یک هفته بعد و به دلیل ناتوانی در انجام مسئولیت هایش شغل خود را از دست داد. این ربات محصول شرکت ژاپنی سافت بانک است و استخدام آن بخشی از یک پروژه ی تحقیقاتی است که توسط دانشگاه «هریوت وات» در حال اجرا است؛ این پروژه ی تحقیقاتی نیز بخشی از مستند «شش ربات و ما» است که توسط بی بی سی تولید می شود.

النا مارجیوتا، مدیر فروشگاه مارجیوتا می گوید: فکر می کردیم که این ربات عضوی فوق العاده خواهد بود و به مشتریان ما نشان می دهد که همواره می خواهیم کاری نو و جذاب انجام دهیم. متاسفانه فابیو آن گونه که انتظار داشتیم کار نمی کرد. به نظر می رسید که مردم در عمل از آن دوری می کنند.

متاسفانه فابیو به مشتریان کمک چندانی نمی کرد. برای مثال وقتی از او پرسیده می شد که یک محصول در کدام قسمت از فروشگاه قرار دارد، فابیو تنها به مشتریان می گفت که محصول مورد نظرشان را در کدام بخش از فروشگاه می توانند پیدا کنند؛ اما آن ها را تا بخش مورد نظر مشایعت نمی کرد. مسئولان فروشگاه پس از مدتی مسئولیت ساده تری بر عهده ی فابیو قرار دادند و تصمیم گرفتند از وی برای ارائه ی نمونه ی غذا به مشتریان استفاده کنند؛ فابیو در این زمینه نیز نمی توانست به خوبی انسان ها کار کند.

مارجیوتا می گوید: مکالمات فابیو [با مشتریان] به خوبی انجام نمی شد. یکی از مشکلات (نیز) محدودیت های حرکتی این ربات بود. این ربات نمی توانست در فروشگاه حرکت کند و مشتریان را به سمت محصولات مورد نظرشان راهنمایی کند.

اما فابیو خیلی هم بدشانس نبود؛ چرا که در میان همکارانش بسیار محبوب بود. این مسئله از دیدگاه محققان نکته ی تعجب برانگیزی است. اولیور لمون، مسئول آزمایشگاه تعاملات در دانشگاه هریوت وات می گوید: یکی از چیزهایی که انتظار نداشتیم این بود که کارکنان فروشگاه رابطه ی خیلی خوبی با این ربات داشته باشند. این موضوع خوب بود؛ چرا که انتظار داشتیم که عکس این مسئله اتفاق بیفتد و آن ها (کارکنان) تهدیدی را از سوی ربات احساس کنند، به این دلیل که این (ربات) درگیر رقابت شغلی با آن ها بود.

آغاز کار بیت کوین اتم: زیرشاخه ای کارامدتر و بهینه تر از بیت کوین

بیت کوین اتم به زودی آغاز به کار خواهد کرد و به باور برخی می تواند بهترین و بهینه ترین زیرشاخه ی بیت کوین باشد.

به گزارش زومیت، بیت کوین  اتم، شاخه ای از بیت کوین است که با هدف حل مشکلی اساسی در دنیای ارزهای رمزپایه به وجود آمده است. این پروژه که از مبادلات اتمی (atomic swaps) استفاده می کند به کاربران اجازه می دهد توکن هایشان را با هزینه ی کم و بدون هر واسطه  یا مبادلات متمرکزی، مبادله کنند. این پروژه همچنین قصد دارد مبادلات موسوم به لایتنینگ (یا صاعقه) (LS) را وارد کار کند تا سرعت معاملات را بالا برده و هزینه ها را کاهش دهد.

اگرچه جذاب ترین قسمت بیت کوین  اتم این است که راه حلی برای مشکلات مقیاس پذیری بیت کوین ارائه می دهد؛ ولی نقاط متمایزکننده ای هم درمورد آن وجود دارد. شاید یکی  از موارد قابل توجه این باشد که بیت کوین  اتم از یک مدل اجماع ترکیبی استفاده می کند: بیت کوین  اتم دو الگوریتم متفاوت Proof of Work یا (POW)  و Proof of Stake یا (POS) را ترکیب می کند تا به یک اجماع یا توافق برسر اینکه آیا یک معامله معتبر است یا خیر برسد و این کار را قبل  از اضافه شدن این توافق یا اجماع به زنجیره  ی بلوکی انجام می دهد. هدف این مدل ترکیبی، افزایش ثبات شبکه و کاهش احتمال خرابکاری در سیستم توسط اکثر گروه ماینرها است.

روند فعلی معاملات در ارزهای رمزپایه شامل چندین مرحله از جمله مبادله و هزینه های شبکه است. به عنوان مثال اگر شما بخواهید بیت کوین را با اتریوم مبادله کنید باید یک حساب در یک محل مبادلاتی مثل بیترکس یا بایننس بسازید و در آنجا کار خود را پیگیری کنید. اما شما با استفاده از بیت کوین  اتم قادر خواهید بود به طور مستقیم و بدون نیاز به واسطه این مبادله را انجام دهید (به گونه ای که انگار ارزهای رمزپایه مانند پول نقد در کیف پول شما هستند.)

مبادلات اتمی روندی دومرحله ای دارند: قرار دادن سفارش شما داخل گره؛ سپس دریافت ارز رمزپایه ای که به دنبال آن بودید. کاربران بیت کوین  اتم با حذف شخص ثالث و میانجی می توانند هویت خودشان را مخفی نگه دارند، مبادلات سریع تری انجام دهند، و هزینه های مبادله را کاهش دهند.

در مبادلات اتمی، هم ممکن است امر مبادله رخ دهد و هم نه. در واقع نیازی نیست که شما لزوما به حزب دیگری برای عمل  کردن به تعهداتش درخصوص معامله اعتماد کنید و همچنین نیازی نیست که برای فرستادن دارایی هایتان به شخص ثالث نگران باشید.

مسائل مربوط  به مقیاس پذیری بیت کوین، مانعی بزرگ برای به کارگیری آن توسط جریان  اصلی به وجود آورده است. ازآنجایی که هزینه ی هر معامله ی بیت کوین در چند ماهه گذشته چیزی حدود ۳۰ دلار بوده است، بسیاری از افراد خبره در ارزهای رمزپایه به دنبال راه حلی برای آن می گردند.

اخیرا در هر ثانیه، ۳ تا ۴ معامله در بیت کوین انجام می شود. بیت کوین می تواند با استفاده از سگ ویت (یک آپدیت برای پروتکل اصلی) ازنظر تئوری ۶ معامله در ثانیه انجام دهد. اتریوم که درحال  حاضر رتبه ی دوم در سرمایه گذاری بازار ارزهای رمزپایه را به خود اختصاص داده است، در هر ثانیه ۲۰ معامله انجام می دهد. پی پل نیز قادر است تا ۱۹۳ معامله در ثانیه پردازش کند. میانگین معاملات ویزا، ۱۶۶۷ معامله در ثانیه است که تخمین زده می شود که حتی می تواند بیش از ۵۶ هزار معامله را پردازش کند.

این نرخ برای توکن بیت کوین که می خواهد پرداخت های جهانی را متحول کند، کافی نیست.

برخی از شاخه های بیت کوین بارها برای برطرف کردن مشکلات مقیاس پذیری بیت کوین تلاش کرده اند، اما تمرکز اصلی آنها روی توسعه ی اندازه  ی بلوک یک مگابایتی بیت کوین بوده است. به عنوان مثال بیت کوین  کش اندازه  ی بلوک را به ۸ مگابایت افزایش داده است که این کار موجب کاهش هزینه ی معاملات می شود. اما مشکل اینجاست که راه  حل ها برای اندازه  ی بلوک هم محدود هستند. مشکل مربوطه خطی نیست و حتی یک اندازه  ی بلوک ۱۰۰ مگابایتی هم نمی تواند مشکل را به طور کامل حل کند. اینجا جایی است که بیت کوین  اتم وارد میدان می شود.

 یک راه حل اتمی

بیت کوین اتم ( که نشانه ارز آن BCA است) شاخه ای از بیت کوین است که سگ ویت در آن فعال است و همان طور که در بالا بدان اشاره کردیم، از مبادلات داخل زنجیره ای اتمی و مدل اجماع ترکیبی استفاده می کند.

بیت کوین  اتم اندازه  ی بلوک را توسعه نمی دهد و درواقع الگوی عملکرد توکن را تغییر می دهد. بیت کوین  اتم به جای اینکه سعی در افزایش اندازه  ی بلوک بیت کوین از ۱ مگابایت به ۱۰۰ مگابایت داشته باشد تا با این کار شبکه بتواند استک های بیشتری را با سرعت بالاتر به زنجیره بلوکی اضافه کند، نحوه ی اجرای معاملات را به صورت اساسی تغییر می دهد.

بیت کوین رفته رفته به یک کشتی  جنگی قدیمی تبدیل شد که کشتی های سریع تر و قوی تر جای آن را گرفتند

یک مبادله ی اتمی به عنوان یک قرارداد هوشمند قدرتمند ازنظر رمزنگاری، مبادله ای مستقیم و بدون نیاز به اعتماد را به وجود می آورد. مفهوم مبادله ی اتمی ازسال ۲۰۱۳ وجود داشت، اما مفهومی بود که نیاز به کار و پیشرفت داشت. چارلی لی، موسس لایت کوین در سپتامبر سال ۲۰۱۷، اولین مبادله اتمی لایت کوین-بیت کوین بین زنجیره ای را انجام داد. این کار او برای اولین بار ثابت کرد که مبادله ی اتمی می تواند مفید واقع شود و به خوبی کار کند. درواقع این کار به عنوان یک محرک برای پروژه بیت کوین اتم عمل کرد.

افکار پایانی

در دنیایی که همه بیت کوین را به عنوان سرآمد هزاران پروژه ی زنجیره بلوکی می شناختند، بیت کوین رفته رفته به یک کشتی  جنگی قدیمی تبدیل شد که کشتی های سریع تر و قوی تر جای آن را گرفتند. به همان اندازه که بیت کوین درحال از دست دادن قدرت غالبش در بازار است، رقبای آن در این عرصه درحال قدرت گرفتن هستند. این شاخه ها، اسکلت و ساختار زنجیره بلوکی بیت کوین را ازآن خود کرده اند و قابلیت های جدیدی به آن افزوده اند.

مهم ترین چالش برای پروژه های درگیر در این زمینه باقی ماندن در صحنه است. شاخه هایی مانند بیت کوین  اتم به دنبال فناوری هایی هستند که در این راه به آنها کمک کند و مزیت های رقابتی به آنها اعطا کند. البته اجرای راه حلی که همیشگی و معتبر باشد به خودی خود یک چالش دیگر است. ما نمی دانیم که این شاخه یعنی بیت کوین  اتم نیز تا چه اندازه با ارزش خواهد بود و آن را درعمل ارزیابی کنیم.

انتظار می رود که بیت کوین اتم این هفته وارد عرصه شود؛ زمانی که بیت کوین به ۵۰۵۸۸۸  امین بلوک خود دست پیدا کند.

جدیدترین ساعت هوشمند گارمین، مختص تازه واردان ورزش گلف

جدیدترین ساعت هوشمند گارمین با امکانات مفیدی همچون ارائه ۴۱ هزار دوره آموزشی گلف، در اختیار تازه واردان این ورزش قرار خواهد گرفت.

به گزارش زومیت، تا به امروز گجت های پوشیدنی گارمین با قیمت های بالایی در اختیار بازیکنان باتجربه ورزش گلف قرار می گرفتند. در این مورد، خرید ساعت هوشمند Approach X40 گزینه بسیار مناسبی محسوب می شود؛ اما اگر شما در این ورزش یک تازه وارد باشید، تکلیف چیست؟ در اینجا، پیشنهاد ما به شما استفاده از مدل Approach X10 است؛ مدل جدیدی از ساعت های هوشمند این برند که ۴۱ هزار دوره آموزشی این ورزش را با قیمت ۲۰۰ دلار (۱۶۰ یورو) در اختیار افراد کم تجربه قرار می دهد.

این دستگاه نیز امکاناتی از قبیل جی پی اس، صفحه نمایش یک اینچی و قابلیت اتصال به اپلیکیشن گارمین گلف برای رقابت با دوستان را در دسترس قرار می دهد. متاسفانه مشکل اصلی اپروچ ایکس ۱۰، عدم پشتیبانی از سنسور TruSwing است؛ از این رو اگر می خواهید عمل چرخش خود را کاملا بدون نقص انجام دهید، نیازمند اضافه کردن یک دنده گران قیمت خواهید بود.

این دستگاه پوشیدنی تا فشار ۵ اتمسفر در برابر نفوذ آب مقاوم است؛ بدین معنی که می توانید با خیال راحت به همراه آن به زیر باران بروید. همچنین باتری آن با وجود روشن بودن جی پی اس دستگاه، به راحتی تا ۱۲ ساعت عمر مفید خواهد داشت. به احتمال زیاد X10 تا پیش از به اتمام رسیدن ماه ژانویه، یا هم زمان با جشنواره گلف در نیمه زمستان روانه بازار خواهد شد.

چرخ تاشو؛ انقلابی در صنعت وسایل نقلیه

یک طراح آلمانی چرخی ۲۶ اینچی طراحی کرده است که قابلیت تا شدن دارد و می تواند در دوچرخه ها، صندلی های چرخ دار، اسکوترها و … مورد استفاده قرار گیرد. قطر این چرخ در هنگام تا شدن به یک سوم کاهش می یابد و ۶۰ درصد فضای کم تری اشغال می کند.

به گزارش زومیت، هر ساله نوآوری های مختلفی در زمینه های گوناگون معرفی می شود که بعضی از آن ها پتانسیل ایجاد تغییرات اساسی در صنایع مختلف را دارند. هفته ی گذشته یکی از نوآوری های بسیار جذاب و جالب توجه با نام ریوالو (Revolve) رونمایی شد که بالقوه توان ایجاد تغییراتی عمده در صنعت وسایل نقلیه ی تاشو را داراست. ریوالو یک چرخ ۲۶ اینچی پره دار است که قابلیت تا شدن و کاهش قطر تا یک سوم اندازه ی اولیه و کاهش ۶۰ درصدی در فضای اشغال شده را دارد. این چرخ نوآورانه به سادگی باز و بسته می شود و نسخه ی تجاری آن می تواند امکان خلق طراحی های جدید برای دوچرخه های تاشو، صندلی های چرخ دار تاشو و بسیاری دیگر از وسایل حمل ونقل جمع و جور را فراهم نماید.

چرخ ۲۶ اینچی ماژولار ریوالو، هفته ی گذشته توسط یک طراح آلمانی به نام آندریا مسلین (Andrea Mocellin) معرفی شد و از همان روز مشخص بود که این نوآوری می تواند به عنوان یک تهدید برای صنعت وسایل نقلیه ی تاشو محسوب شود. طرح مسلین همان چیزی است که از آغاز پیدایش دوچرخه های تاشو، ذهن طراحان را مشغول کرده بود و نهایتا به عنوان یکی از اجزای مهم در این دوچرخه ها، به طور کلی مغفول مانده بود.

تا امروز در دوچرخه های تاشو برای دست یابی به حجم کم در هنگام تا شدن، از چرخ های کوچک تر استفاده شده است که اغلب این چرخ ها ۱۶ یا ۲۰ اینچی هستند. چرخ ریوالو مسلین بر این مشکل فائق آمده و به سازندگان این اجازه را می دهد تا از این پس بتوانند بدون افزایش حجم از چرخ های ۲۶ اینچی، با قابلیت کاهش ارتفاع تا یک سوم حالت اولیه در هنگام تا شدن، در محصولات خود استفاده کنند.

مسلین درباره ی نوآوری خود گفته است: به نتیجه رساندن این پروژه سه سال تمام زمان برد. پس از طراحی صدها مدل سه بعدی کامپیوتری و ساخت ده ها نمونه ی اولیه ی، در نهایت دقیق ترین و کارآمدترین طرح از لحاظ مکانیزم تاشو به دست آمد. من ریوالو را تنها برای استفاده در دوچرخه ها طراحی نکردم بلکه سعی کردم چرخی بسازم که در سایر وسایل نیز کاربرد و به شکل های متفاوتی قابلیت تا شدن داشته باشد.

این نوآوری به عنوان یک تکنولوژی توانمندساز معرفی شده است. در هنگام تا شدن، می توان چرخ های جانبی معمولی یا چندجهته را به ریوالو اضافه کرد تا طراحان را قادر سازد که از ریوالو در وسایل نقلیه ی تاشو متفاوت استفاده کنند. این طراحی قادر به تغییر مرزهای صنعت وسایل نقلیه تاشو است.

آندریا در شهرهای مختلفی همچون شانگهای، نیویورک و تعدادی از بزرگ ترین شهرهای اروپا زندگی کرده است و به طور معمول یک دوچرخه ی تاشو در سفرهای خود به همراه دارد. او در همه ی سفرهایش دوچرخه به همراه دارد و آن ها را در هواپیما، قطار و اتومبیل حمل می کند تا بتواند در مسیرهای مختلف دوچرخه سواری کند و ایده ی این طرح تا حدودی از تجاربش در طی سفرها به دست آمده است.

ظاهر اهمیت دارد

مسلین در مورد ظاهر طراحی اش می گوید: من بسیاری از دوچرخه های تاشو با چرخ های کوچک را امتحان کرده ام. هنگامی که آن ها را تا می کنید زشت و پیچیده می شوند و من سعی کردم کاری کنم تا چرخ من حتی وقتی که تا شده است زیبا به نظر برسد.

کسانی که از ریوالو استفاده می کنند دوچرخه شان را در فضای داخلی آپارتمانشان نگهداری می کنند و مطمئنا هیچ کس دوست ندارد یک دوچرخه ی تاشو زشت گوشه ای از محل زندگی اش قرار بگیرد. من سخت تلاش کردم تا ریوالو ظاهر زیبایی پیدا کند و شبیه یک اسپیکر قابل حمل یا یک مجسمه به نظر برسد.

پایداری چرخ ۲۶ اینچی

مسلین در این باره می گوید: خیلی مواقع استفاده از دوچرخه های تاشو واقعا برایم آزاردهنده بود. این دوچرخه ها سبک و کوچک هستند و بدون استثنا چرخ های کوچکی دارند. استفاده از چرخ های کوچک سبب می شود که قابلیت های دوچرخه به شدت کاهش یابد. در یک محیط شهری، جوی ها، پله ها، چاله ها و حتی موانع مختلف در مسیرهای گوناگون وجود دارد و همه ی این عوامل سبب ایجاد مشکل برای حرکت با چرخ های کوچک می شود.  همچنین، من به دنبال سرعت و کاربردی بودن چرخ های بزرگ بودم.

شاید هنوز هم استفاده از چرخ های کوچک در دوچرخه های تاشو توجیه پذیر باشد، اما حسی که کاربر هنگام دوچرخه سواری کسب می کند کلید رضایت اوست و این از همه چیز مهم تر است.

اگر شما به دوچرخه سواری به چشم یک ورزش نه یک تفریح نگاه می کنید و دوست دارید با دوچرخه تان به دل کوه و جنگل بزنید، حتما به چرخ های بزرگ نیاز دارید و با وجود ریوالو می توانید از این به بعد دوچرخه ی مسابقه ی خود را درون کیف دستی جا داده و با خود به مسافرت ببرید.

تایرهای ریوالو بادی نیستند و طوری طراحی شده اند که بسیار کاربردی و راحت باشند. این تایرها به هیچ عنوان شما را محدود نمی کنند و برای تمامی شرایط مناسب هستند. به راحتی می توانید عاج های مناسب هر شرایط را روی ریوالو نصب کنید تا این چرخ در همه ی شرایط پاسخ گوی نیازهای شما باشد.

مسیر تجاری سازی

موسلین درباره ی هدف و برنامه اش جهت تجاری سازی طرح خود گفته است: در حال حاضر ریوالو به عنوان یک نوآوری ثبت شده و آماده ی تولید است، در نتیجه هدف اصلی من یافتن سرمایه گذار برای تولید انبوه این چرخ است. انتظار دارم که فعلا ریوالو را به شرکت های دیگر بفروشم و آن ها از این چرخ در محصولات خود استفاده کنند. تاکنون به عنوان یک طراح کاملا مستقل عمل کرده ام و سه سال از عمرم را صرف توسعه ی مخفیانه ی این پروژه کرده ام. بنابراین، ماه های آینده را صرف معرفی این نوآوری به دنیا خواهم کرد و از این پس باید منتظر تکامل این صنعت باشیم.

به نظر من بزرگ ترینبخش از بازار هدف ما مربوط به صندلی های چرخ دار است. افرادی با معلولیت های گوناگون که به سفر علاقه دارند به ناچار باید صندلی چرخ دار خود را همراه خود حمل کنند. تفاوتی ندارد که با هواپیما سفر می کنید، یا با خودرو و یا حتی مترو، در هر حالتی سفر با این صندلی ها بسیار مشکل است.

یکی از اصلی ترین اهداف این پروژه کمک به افراد معلول برای داشتن زندگی ساده تر بود و من انتظار دارم حالا که ریوالو به عنوان یک طرح با پتانسیل بالا معرفی شده است، دیگر افراد خلاق نیز به زودی راه حل هایی خلاقانه در این زمینه ارائه دهند.

هم زمان در نظر دارم کار توسعه ی یک دوچرخه ی تاشو را آغاز کنم. ابتدا هدفم توسعه ی چرخ تاشو تا مرحله ای بود که بتواند بدون نقص کار کند و حالا که به این هدف دست یافته ام، کار روی دوچرخه ی تاشو را آغاز خواهم کرد و مطمئنا این دوچرخه نیز درست همانند چرخ ریوالو بدون نقص خواهد بود.

هدف نهایی

آندریاس در مورد تصورش از هدف نهایی این پروژه می گوید: واضح است که چرخ تاشو در زمینه های متفاوتی قابلیت استفاده دارد و دوچرخه های تاشو و صندلی های چرخ دار تنها بخش کوچکی از زمینه های موجود برای ورود ریوالو است. برای نمونه، درون های چرخ دار (wheeled drones) از دیگر بازارهای داغ موجود هستند که پتانسل بالایی دارند. به طور کلی حالا که ایده ی چرخ های تاشو محقق شده است، افراد مختلف کاربردهای گوناگونی برای آن پیدا می کنند.

من فکر می کنم بزرگ ترین هدف در مقیاس گسترده این است که چرخ های ریوالو به یک نماد برای جهانگردان بدل شود و بتوانیم ردپای ریوالو را در با کیفیت ترین محصولات مخصوص سفر مشاهده کنیم.

استارتاپ هکراد به دنبال تولید خودرو با فناوری چاپ سه بعدی

شرکت نوپای هکراد به دنبال توسعه روش تولید جدیدی برای ساخت سریع خودرو است که به واسطه ی آن؛ مشتری قادر خواهد بود، در طراحی محصول سهیم باشد.

به گزارش زومیت، یک شرکت نوپا (استارتاپ) تلاش می کند که روش سنتی تولید و سفارش خودروهای جدید را به چالش کشیده و آن را تغییر دهد. هکراد (Hackrod) وعده داده است که “روش سنتی تولید خودرو” را به چالش بکشد و در حال توسعه روش جدیدی است که امکان ساخت سریع نمونه اولیه خودروی سفارشی را فراهم می سازد و مشتری را به عنوان همکار سازنده در فضای خودرو قرار می دهد.

به سادگی می توان گفت در این ایده هکراد می خواهد شما طراح خودروی مورد علاقه خود باشید. این به لطف فناوری جدیدی امکان پذیر است که در آن نمونه های اولیه از طریق نرم افزار خاصی تولید شده و سپس در مقیاس واقعی به صورت سه بعدی چاپ می شوند. هکراد ابتدا قالب های مختلف طراحی را به مشتری ارائه داده و آن ها را برای او نمایش می دهد تا بتواند انتخاب درستی داشته باشد.

در توصیف های نماینده رسمی شرکت هکراد در سازمان تامین مالی میکروونچرز (MicroVentures) ادعا شده که اولین خودرو طراحی شده جهان در واقعیت مجازی، با کمک هوش مصنوعی مهندسی می شود و با پتانسیل کامل تولید پیشرفته وارد دنیای واقعی می شود. آینده این خودروها خوب به نظر می رسد، ولی هنوز در مرحله تامین مالی اینترنتی قرار دارد.

هکراد معتقد است که تولید خودروهای کنونی هنوز در فضای قرن بیستم سیر می کند و از فناوری های قرن بیست و یک استفاده نمی شود. هنگامی که فناوری چاپ سه بعدی خودرو به طور کامل توسعه یابد، مشتریان قادر خواهند بود گزینه های سفارشی خود را انتخاب کنند و به پلت فرم دیجیتالی اجازه می دهند که کارهای سختی مانند شناخت و مکان یابی قطعات، تجزیه و تحلیل مهندسی و ترکیب قطعات سخت افزاری را انجام دهد.

در حال حاضر تولید این شرکت نوپا به خودروی لا بندیتا (La Bandita) محدود می شود؛ یک رودستر متداول که بدنه آن با استفاده از واقعیت مجازی (VR) تولید شده و شاسی آن نیز به کمک اسکن سه بعدی از یک خودروی مسابقه ای موجود طراحی و تولید می شود. لا بندیتا خودرویی خواهد بود که از فناوری های مختلف و جدیدی در روش تولید استفاده می کند و هنگامی که تولید نهایی آن به پایان رسید، هکراد در مراحل بعدی به دنبال خودکارسازی وظایف کلیدی، مهندسی ساخت، طراحی خودکار هندسه تعلیق و تبدیل چشم انداز طراحی مشتری به خودروی واقعی به عنوان همکار خودروساز خواهد بود.

اگر طراحی خودروی شخصی خود از رویاهای دوران کودکی شما باشد، فرصت را از دست ندهید و برنامه بلندپروازانه هکراد را بررسی کرده و از طریق کمپین تبلیغاتی حمایت کنید.

اپل به منظور ایجاد فرصت های تحصیلی برای دختران با خیریه‌ ملاله همکاری می کند

از موارد مهم در افزايش محبوبيت برند، توجه به مسائل اجتماعي است؛ از اين رو اپل تصميم گرفته با خيريه ي ملاله به منظور فراهم کردن فرصت هاي آموزشي براي دختران همکاري کند.

به گزارش زومیت، اپل اخيرا متعهد شده است تا از سازمان خيريه ملاله پشتيباني کند؛ اين سازمان خيريه توسط ملاله يوسف زَي برنده ي جايزه ي صلح نوبل بنا شده است. انتظار مي رود کمک هاي اپل تأثير اين مؤسسه ي خيريه را در آموزش دختراني که در کشورهاي درحال توسعه زندگي مي کنند افزايش دهد. همچنين برنامه هاي ويژه اي براي کشورهايي نظير هند و آمريکاي لاتين در نظر گرفته شده است.

خيريه  ملاله توسط ملاله يوسف زي و پدرش ضياءالدين به منظور حمايت از تحصيل دختران تا سن ۱۲ سالگي بنا شده است. شرکت در برنامه هاي اين مؤسسه علاوه بر امن بودن، رايگان نيز است. صندوق خيريه ملاله از سال ۲۰۱۳ با همکاري سازمان هاي ديگر، شرکت هاي خصوصي و دولت ها براي کمک به ارائه ي فرصت هاي آموزشي با برنامه هاي حمايتي گولماکي نت ورک در افغانستان، پاکستان، لبنان، ترکيه و نيجريه کار مي کند.

انتظار مي رود کمک هاي اپل به اين صندوق علاوه بر گسترش برنامه هاي حمايتي به کشور هايي نظير هند و منطقه ي آمريکاي لاتين، کمک هزينه هاي ارائه شده توسط گولماکي نت ورک را دو برابر کند. هدف اوليه اين برنامه گسترش فرصت هاي آموزشي در سطح متوسطه براي بيش از ??? هزار دختر است.

اپل همچنين از طريق کمک و پشتيباني از لحاظ فناوري، در زمينه ي آموزشي و تحقيق به ارتقاء مؤسسه کمک مي کند تا در سياست هاي مورد نياز براي کمک به دختران براي شرکت در مدرسه و اتمام تحصيلات در هر منطقه اي که قرار دارند، تغييراتي ايجاد کند. تيم کوک مدير عامل اپل نيز در شوراي رهبري مؤسسه ملاله حضور خواهد داشت.

ملاله يوسف زي مي گويد: رؤياي من اين است که هر دختري آينده ي خود را رقم بزند. شرکت اپل هم از طريق نوآوري و هم فعاليت هاي بشردوستانه به تحصيل و قدرتمند کردن مردم در سراسر جهان کمک کرده است، من از اپل سپاسگذارم که ارزش سرمايه گذاري روي دختران را مي داند و در حال پيوستن به کمپيني است که باور دارد همه دختران مي توانند به دور از ترس ياد بگيرند و در جهان رهبري و مديريت کنند.

تيم کوک نيز در سخناني اعلام کرده است: ما معتقديم تحصيلات يک نيروي بزرگ است که در ميان انسان ها از مرد و زن ايجاد برابري مي کند، از اين رو همکاري خود را با خيريه ي ملاله به منظور فراهم کردن فرصت رفتن به مدرسه براي تمامي دختران آغاز کرده ايم.

کوک ملاله را يکي از مدافعان شجاع برابري و يکي از شخصيت هاي الهام بخش دوران ما مي داند.

ملاله پس از يک ترور نافرجام توسط طالبان در سال ۲۰۱۲ در پاسخ به دفاع از افزايش حق دختران به تحصيل در پاکستان، در سراسر جهان شناخته شد. ملاله آن زمان تنها ۱۵ سال داشت، حمله ي مسلحانه به ملاله، در آن زمان توسط بسياري از رهبران جهان با پشتيباني و کمک آن هل در جهت فراهم کردن فرصت هاي آموزشي و بالا بردن آگاهي عمومي محکوم شد.

درحال حاضر تخمين هاي جهاني نشان مي دهند که حدود ۱۳۰ ميليون دختر در سراسر جهان در هيچ نوع برنامه ي آموزشي ثبت نام نکرده اند.

اپل در آپدیت بهار iOS بخشی برای سوابق پزشکی اضافه می کند

اپل برنامه های بیشتری برای رسیدگی به سلامت ما دارد و قصد دارد خدمات سلامتی بیشتری را برای مشتریان خود فراهم کند.

به گزارش زومیت، سوابق پزشکی، چه دیجیتالی باشند چه روی کاغذ، معمولا در دفاتر پزشک های مختلف نگهداری می شوند.

اپل راه حلی برای این مسئله دارد و اعلام کرده است ویژگی جدیدی را با عنوان سوابق پزشکی در آپدیت iOS بعدی خود در بهار پیش رو معرفی خواهد کرد. سوابق پزشکی که در آغاز کار در دوازده مرکز پزشکی در دسترس بیماران خواهد بود، تمام سوابق بیماری و سلامت فرد مانند آلرژی، وضعیت واکسیناسیون، شرایط درمان، نتایج آزمایشگاهی، داروهای مصرفی، روند درمان و وضعیت اعضای حیاتی بدن را کنار هم قرار می دهد و زمانی که این اطلاعات به روزرسانی شوند، بیمار اطلاعیه ای دریافت خواهد کرد.

این ویژگی جدید در راستای تلاش های اپل در فراهم کردن اطلاعات سلامت بیش تر برای مردم از طریق ابزارهای خود، مانند شمارش قدم در آیفون و بررسی ضربان قلب در ساعت اپل است.

اپل افزود جزئیات سوابق پزشکی توسط رمز عبور آیفون کاربر رمزگذاری و محافظت می شوند.

این ویژگی سلامت جدید جزئی از آپدیت iOS گسترده تری خواهد بود که شامل پیشرفت هایی در زمینه ی واقعیت افزوده و کنترل باتری برای آیفون ها است.

تلاشی تازه برای تشخیص سرطان: تشخیصی به راحتی یک تست چربی خون!

پژوهشگران آزمایش خونی را توسعه داده اند که می تواند حضور هشت نوع سرطان شایع را به آسانی شناسایی کند .

به گزارش زومیت، این آزمایش که CancerSEEK نام دارد مقدار بسیار اندک DNA و پروتئین های رهاشده در جریان خون از سلول های سرطانی را شناسایی می کند. با این روش می توان وجود سرطان های تخمدان، کبد، معده، پانکراس، مری، روده، ریه یا سرطان پستان را شناسایی کرد.

این شیوه که به عنوان یک نمونه برداری مایع شناخته می شود، به شکل متمایزی از نمونه برداری معمول که در آن سوزن به منظور تایید تشخیص سرطان وارد یک تومور توپر می شود، متمایز است. از طرفی دیگر CancerSEEK به مراتب کمتر از نمونه برداری تهاجمی است. حتی بدون اطلاع از وجود سرطان نیز می توان این آزمایش را انجام داد، بنابراین امکان تشخیص زودرس و شانس بیشتر برای درمان به وجود خواهد آمد.

مشخص شده است که این آزمایش، به شکل قابل اتکایی توان شناسایی مراحل اولیه ی سرطان و تعدادی از سرطان های درمان پذیر را دارد. این آزمایش هم چنین به ندرت در افرادی که سرطان ندارند ، مثبت شده است. این موضوع از نگرانی چشمگیر و آزمایش های تهاجمی تر در افرادی که در عمل نیازی به این گونه آزمایش ها ندارند، پیش گیری می کند.

با این آزمایش امکان بررسی  فوری چندین سرطان فراهم شده است و می توان آزمایش را در همان زمانی که فرد آزمایش های خون روزمره، مانند بررسی کلسترول را انجام داد. اما هنوز برای استفاده بالینی از این آزمایش نوین، چند سال زمان نیاز است.

آزمایش چگونه کار می کند؟

بیشتر وقت ها پیش از اینکه هیچ گونه نشانه ای از سرطان بارز شود، حتی تومورهای بسیار کوچک نیز شروع به رهاسازی مقادیری اندک از DNA جهش یافته و پروتیین های غیرطبیعی در خون می کنند. در حالی که DNA و پروتئین ها از سلول های سالم نیز رها می شوند، DNA و پروتیین های سلول های سرطانی با دارا بودن تفاوت های چندگانه نسبت به سلول های طبیعی، منحصر به فرد هستند.

آزمایش DNA سرطانی برپایه ی خون که به تازگی توسعه یافته به شدت دقیق است و میان ۱۰ هزار قطعه ی DNA طبیعی، به دقت یک قطعه جهش یافته را شناسایی می کند که به راستی به معنای یافتن سوزنی در انبار کاه است !

CancerSEEK در بیش از هزار نفر با انواع مختلف سرطان در مراحل اولیه استفاده شده است. نتیجه  این که آزمایش موفق شد تا سرطان را در ۷۰ درصد یا بیشتر، از موارد سرطان های پانکراس، تخمدان، کبد، معده و مری شناسایی کند. در حال حاضر برای هر کدام از این تومورها، آزمایش های غربال گری چه بر پایه آزمایش خون و چه غیر خون در دسترس نیست.

در کنار شناسایی سرطان، این آزمایش به شکل دقیقی نوع سرطان را در ۸۳ درصد از موارد پیش بینی کرد. این مطلب در ژورنال science به چاپ انتشار رسیده است . پژوهش فوق به رهبری گروهی در دانشگاه John Hopkins با همکاری دانشمندان استرالیایی موسسه Walter and Eliza Hall انجام شده است.

اهمیت این یافته چیست؟

پیشرفت پیاپی در راستای درمان سرطان های پیشرفته، از جمله موفقیت های بزرگ در افزایش امید به زندگی، ادامه دارد. اما این موفقیت می تواند با هزینه ی مالی و فیزیکی چشمگیری همراه شود. تشخیص زودرس کلید جلوگیری از آثار مخرب احتمالی بسیاری از درمان های سرطان و راهی برای کاستن از مرگ و میر ناشی از این بیماری است.

آزمایش های غربال گری اثبات شده، مانند کولونوسکوپی برای سرطان روده، گرچه منجر به تشخیص زودتر و پیامد های بهتر می شوند؛ اما معمولا خوشایند نیستند. این آزمایش ها هم چنین با ریسک هایی مرتبط هستند، برای مثال این آزمایش ها تنها برای غربال گری یک نوع سرطان در یک زمان به کار می روند و در جذب جمعیت اغلب کارکرد ضعیفی دارند. در حال حاضر برای بسیاری از انواع عمده تومورها  هیچ گونه آزمایش غربال گری موثری وجود ندارد.

الگوهای مشخصی از جهش ها و پروتئین های تغییر یافته که میان انواع سرطان ها متفاوت هستند، وجود دارد. بنابراین CancerSEEK نه تنها می تواند نشان دهد که در جایی در بدن بیمار سرطان وجود دارد بلکه می تواند پیشنهاد دهد از کجا شروع به بررسی کنیم!

برای نمونه، اگر الگو پیشنهاد دهنده سرطان روده باشد بنابراین گام منطقی بعدی، کولونوسکوپی است. زمانی که نمونه های خون از ۸۰۰ نفر گروه کنترلی که به ظاهر سالم بودند، گرفته شد کمتر از یک درصدشان برای این آزمایش مثبت شدند. این بدین معنا است که آزمایش به ندرت برای افراد غیرسرطانی مثبت است؛ بنابراین مشکل تشخیص اضافی (Overdiagnosis) را کاهش می دهد.

به طور کلی، به نظر می رسد این یافته ها با آزمایش های قبلی با پایه خونی برای غربال گری سرطان در تضاد کامل باشند. در حال حاضر تنها آزمایش خونی غربالی که به طور گسترده به کار گرفته می شود آزمایش آنتی ژن اختصاصی پروستات (PSA) برای تشخیص سرطان پروستات است که دارای محدودیت های مختلفی بوده و هنوز  برخی افراد درباره خوب یا بد بودن این آزمایش اختلاف نظر دارند.

گام بعدی چیست؟

آزمایش های بزرگی در حال حاضر در ایالات متحده در جریان است که CancerSEEK را به هزاران فرد سالم پیشنهاد می دهند. بروز سرطان و پیامدهای آن در این افراد با گروه کنترلی که مورد آزمایش قرار نگرفته اند مقایسه خواهد شد. نتایج مطالعه در سه تا پنج سال آینده در دسترس قرار خواهد گرفت.

شباهت تیتان و زمین بیشتر از تصور ماست

تیتان نام یکی از قمر ها ی سیاره ی گازی زحل است. این قمر شباهت زیادی به زمین دارد. چگونگی این شباهت در ادامه شرح داده شده است.

به گزارش زومیت، پس از سال ها بررسی داده ها ی پروژه ی خارق العاده ی کاسینی، پژوهشگران دانشگاه کرنل توانستند نقشه ی کاملی از سطح بزرگ ترین قمر ها ی زحل به نام تیتان تهیه کنند. پژوهشگران از بررسی این نقشه متوجه شباهت بسیار زیاد تیتان با زمین شوند: سراسر سطح تیتان از دریا پوشیده شده است.

اولین بار کاسینی دید گسترده ای از این قمر زحل به ما داد. دانشمندان از عکس ها ی گرفته شده توسط کاوش گر کاسینی برای کشف شباهت ها ی میان زمین و تیتان استفاده کرده اند. پژوهشگران به تازگی وجود اقیانوس ها ی هیدروکربنی روی سطح تیتان را تایید کرده اند. بررسی ها ی اخیر نشان می دهد که این اقیانوس ها بسیار شبیه به اقیانوس ها ی سطح زمین هستند.

هر دو پژوهش در مجله ی Geophysical Research Letters منتشر شده اند.

این پژوهش به خودی خود قابل توجه است. در عین حال، باور کردنی نیست که بتوان از قمری که ۹۳۰ میلیون مایل از خورشید فاصله دارد، مشاهداتی به این شکل داشت. یکی از منجمان دانشگاه کرنل، به نام الکس هایس، در مورد این پژوهش موفقیت آمیز گفت: ما در حال بررسی ارتفاع مایع در سطح یک جرم کهکشانی هستیم که این جرم، ۱۰ واحد نجومی از خورشید فاصله دارد.

علاوه بر این، هایس معتقد است که امکان ارتباط جریان ها ی برکه ای مایع زیر سطح تیتان وجود دارد و این موضوع نشان می دهد که مایعات هیدروکربنی بیش از حد تصور در تیتان می تواند وجود داشته باشد.

تیتان در مقابل اروپا

تیتان تنها قمر در منظومه ی شمسی نیست که ویژگی ها ی مشترک با زمین دارد. مشاهدات انجام شده از قمر یخی مشتری به نام اروپا، نشان می دهد که این قمر می تواند زندگی فرا زمینی داشته باشد. ناسا در نظر دارد که کاوش گری برای بررسی بیش تر اروپا به منظور جست و جو برای حیات، به این قمر مشتری بفرستد. این پروژه توسط ESA حمایت خواهد شد. دو موسسه ی نجومی، با همکاری یک دیگر پروژه ی مورد نظر خود را در اواسط سال ۲۰۲۰ عملی خواهند کرد.

علی رغم پژوهش ها ی اخیر انجام شده در مورد تیتان، بسیاری از مردم علاقه ی زیادی به جست و جو ی نشانه ها ی حیات در اروپا دارند. اقیانوس ها ی اروپا حاوی مواد شیمیایی مشابه مواد شیمیایی اقیانوس ها ی زمین است. اما تا جایی که می دانیم، تیتان تنها مکانی در منظومه ی شمسی است که اتمسفری چگال، مایع پایا روی سطح و دریا ها ی گسترده دارد.

یافته ها ی اخیر می تواند تاثیر زیادی بر برنامه ها ی آینده ی مورد نظر ناسا داشته باشد. پروژه ی بعدی به نام پرواز اژدها نام دارد که هدف آن فرستادن یک چرخ بال چهار ضلعی نیمه اتوماتیک به سطح تیتان است.  یافته ها ی اخیر، هر گونه پژوهش در مورد تیتان را بسیار جالب و هیجان انگیز جلوه خواهد داد. تا وقتی که نتوانیم به تیتان سفر کنیم، نمی توانیم بفهمیم چه چیزی در انتظار ماست.

کشف قوی‌ترین فاجعه زیرآبی ۱۰۰ سال گذشته

دانشمندان اعلام کرده اند  موفق به کشف بزرگ ترین و قدرتمندترین فوران آتشفشانی زیر دریایی طی یک قرن گذشته شده اند.

به گزارش زومیت، در حالی که بیش از ۷۵ درصد آتشفشان های جهان در بستر دریا قرار دارند، دانشمندان هنوز اطلاعات کمی در مورد آتشفشان های زیر دریایی و فوران های اقیانوسی دارند. ربکا کری، دانشمند آتشفشان شناسی از دانشگاه تاسمانیا در استرالیا، یکی از دانشمندانی است که اولین پژوهش ها را در مورد فوران تاریخی سال ۲۰۱۲ انجام داده است.

او گفت: می دانستیم این یک فوران آتشفشانی با مقیاس بزرگ است که تقریبا با بزرگ ترین فوران های آتشفشانی قرن بیستم برابری می کند.

فوران آتشفشان هاور (Havre Seamount) قوی ترین آتشفشان زیر دریایی در طول تاریخ بوده است که در ابتدا توسط دانشمندان نادیده گرفته شده بود؛ اما دانشمندان پس از مشاهده ی یک جزیره بزرگ که با انباشت سنگ های آذرین پدید آمده بود، متوجه بزرگی این فوران شدند. در سال ۲۰۱۲، جزیره ای به بزرگی حدود ۴۰۰ کیلومتر مربع در نواحی جنوب غربی اقیانوس آرام تشکیل شده بود. ماه ها بعد عکس های ماهواره ای نشان داد که این جزیره به قطعاتی جداگانه تقسیم شده است که خود به بزرگی دو برابر نیوزیلند بوده اند. دانشمندان با بررسی های خود در سال ۲۰۱۵ متوجه بزرگی مقیاس این فوران در عمق ۱۲۲۰ متری دریا شدند.

فوران آتشفشان هاور، قوی ترین فوران آتشفشان های زیر دریایی در طول تاریخ بوده است

بررسی های دقیق پژوهشگران با استفاده از زیردریایی بدون سرنشین نشان می دهد که فوران آتشفشان هاور پیچیده تر از چیزی بوده است که پیش از این تصور می کردند. دهانه (کاسه آتشفشانی) که تقریبا ۴.۵ کیلومتر وسعت داشت، با انفجار آتشفشانی عظیم، گدازه های انباشته شده در ۱۴ مخزن را تخلیه کرده است و خاکستر، گدازه و جریان سنگ های مذاب را به دریا ریخته است.

فوران آتشفشان هاور واقع در فاصله ۹۰۰ کیلومتری نیوزیلند رخ داد. دانشمندان در ابتدا متوجه بزرگی این اما فوران نشدند، اما با بررسی بقایای یک جزیره بزرگ که با انباشت سنگ های آذرین پدید آمده بود، متوجه بزرگی این فوران شدند

احتمالا به دلیل اینکه این فوران در اعماق اقیانوس رخ داده است، چندان تصور درستی از آن نداشته باشیم، از این جهت، باید بگوییم که این فوران عظیم تقریبا ۱/۵ برابر بزرگ تر از فوران سال۱۹۸۰ کوه آتشفشانی سنت هلن یا ۱۰ برابر فوران سال ۲۰۱۰ آتشفشان ایافیاتلایوکوتل در ایسلند است. همچنین پژوهشگران می گویند، سه چهارم مواد مذاب خارج شده از آتشفشان یا در دریا غرق شده اند یا به سواحل جزایر تونگا، نیوزیلند و استرالیا رسیده اند.

یافته های این محققان در نشریه ی Science Advances منتشر شده است.

امیر سرمدی

درباره امیر سرمدی

فعال رسانه ای نابینایان، متولد سال 68 و ساکن تهران.
این نوشته در آیفون, اجتماعی, اخبار, اطلاع رسانی, اندروید, تلفن همراه, کامپیوتر, گزارش, معرفی ابزار, مقاله ها, نرم افزار های کاربردی ارسال و , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

18 پاسخ به روی خط تکنولوژی. همراه با آخرین اخبار جهان فناوری

 1. 1
  کاربر 2018 کاربر 2018 says:

  سلام آقا . بسی جالب بود و هوشمند. لپتاپها جالب بودن فلش هم به دلار ایرانی می شه چیزی حدود ۱ و نیم میلیون تومان….

 2. 2

  سلام امیر. ما تو پست هات، قدم میزنیم و حالشو میبریما، حالا چراغ خاموشیم، شما ببخش. عاااالیند پستهات، من تکنوبازم، پس این پست، عااااالییییه.

 3. 3
  عرفان صَفَری says:

  امیر جان سلام

  خیلی از پست هات لذت میبرم

  ممنون که هستی و اطلاع رسانی میکنی خسته نباشی

 4. 4
  سیمرغ says:

  درود: از نظرِ ما, جذابیتهای زیرِ دریا و اقیانوس ها بیش از خشکیهاست. این آتشفشان با این گسترده گی, بسیار با شکوه است. کلا پدیده ی آتشفشان همیشه برای ما چیزِ غریبی بوده. همیشه ما را به یادِ رمانِ بی نذیرِ سفر به اعماقِ زمینِ ژول وِرن می اندازد.

 5. 5
  علاء الدین says:

  سلام!
  کم‌پیدایی امیرخان؟ شهر خبر معلولان هم که کم‌کم داره به دنیای باستان می‌پیونده. خخخ! مطلب مربوط به لپ‌تاپ ال‌جی جالب بود. و البته مطالب دیگر هم در نوع خودشون جالب بودند. فقط اطلاعی از قیمت این لپ‌تاپ‌ها در بازار ایران نداری؟ راستی، یه ایمیلو چند بار فرستادم که ظاهراً در فراوونی ایمیلات گم شد. لطفاً جوابشو با ایمیل بفرست!

  • 5.1

   سلام علاء الدین.
   کم پیدا بودنم به خاطر درگیری هام در کانال های هواشناسیمه، به ویژه از وقتی که ساخت پادکست های صوتی هم به کانالمون اضافه شده که واقعا وقت گیرن.
   ساخت، میکس، اجرا و تهیه این پادکست ها هم با خود منه.
   این شرایط رو ما تا اواسط اردیبهشت داریم و الان اوج فعالیتمونه. دیگه از اواخر اردیبهشت تا مهر به رکود میخوریم و اون موقع میتونم در محله فعالتر باشم.
   در خصوص اون ایمیل هم شرمنده، بی زحمت یک بار دیگه واسم فرواردش کن تا پاسخ بدم.
   گشتم صفحه اول و دوم میلم نبود.
   بابت عدم پاسخگویی هم ازت عذرخواهی میکنم.
   خبری از قیمت های این لپتاپ در بازار ایران ندارم، اما مطلب زیر رو بخون.
   به نقل از ال جی الکترونیکس: برای خرید نسخه غیرلمسی لپ تاپ ال جی گرم ۲۰۱۷ با کد نام LG Gram 14Z970 نیازمند پرداخت ۱۰۰۰ دلار بوده و برای خرید نسخه لمسی آن نیز باید ۱۱۰۰ دلار بپردازید. مدل LG Gram 14Z970 حاوی قیمت ۱۵۰۰ دلار است که از یک پردازنده Core i7 اینتل بهره می‌برد و در آن سمت نسخه Core i5 آن با قیمت ۱۲۰۰ دلار به فروش می‌برد. مدل LG Gram 15Z970 نیز گران قیمت‌ترین مدل است که حاوی پردازنده Core i7 اینتل، رم ۱۶ گیگابایتی، حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایتی و یک نامیشگر لمسی است که با قیمت ۱۷۰۰ دلار به فروش می‌رسد.

 6. 6
  امین مسافرتی says:

  سلام آقا امیر. من هم از پست های شما لذت میبرم. خبرها یکی از یکی جذابتر. هر چند دکه های خبر رو هم دنبال میکنم.
  راستی تولد آرمان کوچولو هم مبارک باشه. از طرف من لپش رو بکش خخخ. ایشالا ۱۲۰ سالگیش رو جشن بگیرید.

 7. 7
  کامبیز کامبیز says:

  سلام امیر. نیستی.
  دلم برات تنگ شده.
  مرسی از اخبار عالی.
  خسته نباشی

 8. 8
  هاشمی says:

  بازم سلام . خسته نباشین. بلعخره خوندمش. :d
  خیلی جالب بودن. بخصوص کشف قوی ترین فاجعه ی صد ساله گذشته و
  این خبر که اپل به منظور ایجاد فرصت های تحصیلی برای دختران با خیریه‌ ملاله همکاری می کند
  مثل همیشه جالب و خوندنی.
  بازم ممنونم از زحماتتون.
  خدا قوت

 9. 9
  ابوذر says:

  با امیر سرمدی، همیشه آبدیت!
  مرسی امیر جان از این همه زحمتی که میکشی.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *