آشنایی با فروشگاه سازها به صورت مقدماتی و تهیه آموزش در صورت لزوم

سلام و احترام خدمت افرادی که نوشته بنده را مطالعه می کنند. امروز قصد دارم راجع به فروشگاه سازها و ابزار ایجاد یک فروشگاه اینترنتی برای شما خوبان صحبت کنم.
این که اشتغال برای توان خواهان امری مهم هست بر هیچ کس پوشیده نیست و می دانید که اغلب افراد شانسی برای استخدام در ادارات و دستگاه ها ندارند و برخی هم از چنین روحیه ای برخوردار نیستند.
اگر بخواهیم بسته پیشنهادیی برای معلولان داشته باشیم نکات زیادی برای ارائه هست، اما یکی از کارآمد ترین مباحث تجارت الکترونیک و فروش از طریق اینترنت و فضای گسترده وب است، اگر یک وبسایت داشته باشید و آن را فروشگاهی نمایید می توانید هر کاری را اعم از فروش فایل،محصولات دانلودی،محصولات و آموزش های مجازی،مشاوره و هر نوع کالای فیزیکی را در معرض دید علاقه مندان آن حوزه قرار دهید.
از مقدمه و فواید کار که کوتاه بیان شد گذر کنیم و به بحث انتخاب یک فروشگاه ساز بپردازیم، وقتی ما بخواهیم یک وبسایت ایجاد کنیم چند راه پیش رو داریم:
۱- سفارش به یک برنامه نویس و طراح سایت که وب سایتمان را ایجاد کند.
۲- یادگیری html و php برای ساخت وبسایت به وسیله خودمان.
۳- استفاده از غالب های آماده که برای این منضور وجود دارند.
قطعا راه اول پر هزینه و راه دوم زمان زیادی را از ما خواهد گرفت پس برای راحتی و سرعت بیشتر به سراغ cms های موجود میرویم،اگر قصد ما ایجاد فروشگاه باشد که هست نزدیک به ۵ مورد وجود دارد که همگی از محبوبیت برخوردارند، البته من با سه تای آنها کار کردم و مزایا و معایب هر یک را از نظر دسترس پذیری و غیره برایتان شرح میدهم.
وو کامرس:وب سایت اصلی

https://woocommerce.com/

وبسایت فارسی

http://woocommerce.ir/

وو کامرس به لاتین woocommerce در واقع یک افزونه است که سایت ساز وردپرس را به یک فروشگاه تبدیل می کند، شما می توانید به راحتی از مخزن افزونه های وردپرس woocommerce را نصب نموده و با فعال کردن افزونه وو کامرس فارسی زبان شیرین فارسی را نیز بدان بیفزایید،  امکانات اولیه افزونه وو کامرس به نسبت فروشگاه سازهای دیگر قدری کم است اما راحتی کار با آن و فراوانی افزونه های رایگان و پشتیبانی قوی وو کامرس فارسی و افزونه های پولی ارزانتر از مزایای کار با woocommerce است.
در زمینه دسترس پذیری نیز من تا الان که این نوشته را می نویسم به مشکلی بر نخورده ام.

پرستا شاپ:وبسایت اصلی

https://www.prestashop.com/en

وبسایت فارسی

https://ipresta.ir/

پرستاشاپ به لاتین prestashop یک فروشگاه ساز رایگان دیگر است که بر خلاف woocommerce افزونه نیست و مانند وردپرس که خود یک سایتساز است به تنهایی یک فروشگاه ساز کامل و جامع می باشد، نماینده رسمی پرستا شاپ آی پرستا در ایران است که مبادرت به فارسی سازی فروشگاه ساز مذکور کرده است، کار با پرستا شاپ نسبت به woocommerce قدری سخت تر است و باید کمی باهاش کار کنید تا بدان مسلط شوید اما مشکلی که دارد این است که بسیاری از لینکها فاقد برچسب هستند و زمانی که با nvda بر روی آنها قرار می گیرید تنها کلمه لینک را می شنوید، برخی از تنظیمات پیشرفته پرستا شاپ نیز برای من قابل دسترسی نبود اما این فروشگاه ساز قسمتی دارد بنام دسترسی سریع که می توانیم از یک فرد بینا خواهش کنیم که لینک هایی که بدانها نیاز بیشتری داریم یا موارد بدون برچسب یا غیر قابل دسترس را به آن اضافه نماید و نام مناسبی برایش انتخاب کند تا در مراجعات بعدی بتوانیم به تمامیه امکانات آن دسترسی داشته باشیم، امکانات پایه پرستا شاپ از وو کامرس بیشتر است و کمتر به افزونه یا به قول پرستاشاپیها ماژول نیازی پیدا می کنید، البته اگر هم نیاز شود باید به نسبت woocommerce مبلغ بیشتری را بپردازید.
اوپن کارت: سایت رسمی

https://www.opencart.com/
سایت فارسی:

https://opencart.ir/
یک فروشگاه ساز رایگان دیگر است که دسترس پذیری خوبی نسبت به پرستا شاپ دارد و امکانات بیشماری را با نصب اولیه برایتان به ارمغان می آورد، لینک هایی که در پیشخوان اوپن کارت وجود دارد بدون برچسب است اما پس از کیلیک بر روی آنها چندین زیر شاخه در زیر لینک اصلی برای شما باز می شود که متوجه خواهید شد لینک مادر که بدون برچسب بود چه لینکیست و چون تعداد آنها به دهتا نمی رسد می توان به راحتی آنها را حفظ نمود.
افزونه و غالب های اوپنکارت نسبت به پرستا شاپ به نظر قدری ارزانتر است و از لحاظ دسترس پذیری نیز از فروشگاهساز شماره دو بسیار بهتر است، البته یکی از علت های گرانی افزونه ها و غالب های پرستاشاپ و اوپن کارت به گفته خود نمایندگی ها ارائه نسخه اورجینال از جانب خود کمپانی مادر بوده که این مهم در وو کامرس کمتر به چشم می خورد.

نکات تکمیلی و معرفی چند وبسایت فروشگاهی

نیکا مارکت اولین هایپر مارکت اینترنتی تلفنی در نیشابور یکی از فروشگاه هایی است که بنده با وو کامرس راه اندازی کرده ام و شما می توانید برای بررسی به آن سری بزنید.
نیکا مارکت اولین هایپر مارکت اینترنتی تلفنی در نیشابور.
در این سوپر مارکت انواع کالا اعم از دانلودی و فیزیکی به فروش می رسد و فعلاً تنها در شهر نیشابور و بخش های اطراف آن در دسترس است.
در رابطه با دو فروشگاه ساز دیگر نمونه هایی موجود هست اما به دلیل اینکه روی لُکال هاست است قابل ارائه به شما خوبان نیست.
در آخر باید عرض کنم که قصد آموزش فروشگاه ساز وو کامرس و یا اوپن کارت را دارم و بسته به نظر شما یکی را انجام خواهم داد، برخی از دوستان متخصص به من گفته اند که اگر محصولات زیادی دارید به سراغ وو کامرس نروید چرا که هزینه هاستینگ وردپرس با این حجم زیادی از محصول برای مثال ۱۰۰۰۰ تا سنگین می شود اما در پرستا و اوپن کارت چنین نیست که خود من هنوز به این تعداد محصول نرسیده ام که بسنجم، دلیل آنها اشغال کردن بخش زیادی از منابع سرور توسط وردپرس عنوان شده است.
در آخر باید عرض کنم که برای ایجاد کار مناسب و فعالیت در زمینه تجارت الکترونیک نیاز به صرف زمان فراوان دارید و فکر نکنید که یک فروشگاه که ایجاد کردید و محصول درون آن قرار دادید و قدری هم بازاریابی نمودید کار تمام است، اصلاً هم این طور نیست و شما باید زمان حداقل ۴ ساعت را در شبانه روز برای کار خود و ایجاد یک سیستم منسجم در نظر بگیرید، همچنین بفرمایید که آموزش متنی را می پسندید یا صوتی، امیدوارم که این مقدمه برای افرادی که به شغل نیاز دارند و سوالاتی در این زمینه ذهنشان را مشغول ساخته قدری کارگشا بوده باشد. بدرود.

درباره بهزاد هند آبادی

درود بنده متولد ۱۹/۲/۱۳۶۷ هستم و لیسانس حقوق از دانشگاه شاهد تهران دارم به صورت حرفه ای پیانو و کیبورد مینوازم اولین بار که روی سن رفتم سال ۱۳۷۹ بود که موزیک یک نمایش رو به عهده داشتم تا سال ۱۳۸۷ این فعالیتها ادامه پیدا کرد هم کاری با آقای محسن یگانه به مدت دو سال در کنسرتهای مختلف ساخت چندین موزیک انیمیشن و تنظیم چندین آهنگ از کارهای موسیقایی من تا آن سال بود پس از آن دیگر فعالیت موسیقایی نداشتم و از سال ۱۳۹۰ به کار آزاد مشغول شدم و دوره های بسیاری در زمینه بازاریابی اعم از اینترنتی و غیر آن را گذراندم به دلیل کم تجربه بودن و داشتم شرکای نا مناسب به بیان عام ورشکسته شدم و بدهی قابل توجهی محصول فعالیتهای آزادم شد نزدیک به سه چهارم از آنها را پرداختم و الباقی را هنوز هم تا سال ۹۷ باید بپردازم در سال ۱۳۹۲ با یک کم بینا که از قدیم میشناختمش ازدواج نمودم که ایشان در بهداشت مرکزی شهرم نیشابور مشغول به کار است از سال ۹۴ مجدد فعالیت موسیقایی خویش را از سر گرفتم و در سال ۱۳۹۵ قصد اجرای ایده های تازه ای را برای بهتر شدن درآمدم دارم در سال 1395 اپراتور بیمارستان حکیم نیشابور شدم و در سال 1396 استارت یک ایده نو را در نیشابور زدم فراز و نشیبهای مختلفی را تجربه کردم و تجربه فراوانی در زمینه اشتغال و کار آفرینی کسب نمودم از این که این مطلب را خواندید بسیار متشکرم باید بدانید که پندار و تفکر شما از خودتان آینده شما را میسازد.
این نوشته در آموزش, آموزش های رایگان, کامپیوتر, معرفی ابزار ارسال و , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

18 پاسخ به آشنایی با فروشگاه سازها به صورت مقدماتی و تهیه آموزش در صورت لزوم

 1. 1

  سلام بنظرم یکی از اینها رو که فکر میکنید بهترینه آموزش بدین و یه فروشگاه بسازین چون من خودم اصلا بلد نیستم.

 2. 2
  مهدی سفیلو says:

  سلام ممنون از پستتون. اونی که دسترس پذیر هست رو آموزش بدید. در اوایل کار چه مقدار مزد حاصل میشه؟ پاسخ بدید ممنون میشم.
  لحظاتتان خوش.

 3. 3
  کاربر 2018 کاربر 2018 says:

  سلام پست مفیدی بود. تشکر. از فروشگاه هم بازدید کردم کارتون پر رونق. برا یه نفر که بخواد این کار رو شروع کنه اولی مناسبتره اگه تونستید اونو آموزش بدین…

 4. 4
  مرد اردیبهشت says:

  درود و سپاسِ فراوان از شما به‌خاطرِ در‌میان گذاشتنِ تجربیاتتان با ما. با توجه به آنچه فرمودید، پیشنهادِ من هم آموزشِ وو‌کامرس است که دسترس‌پذیریِ بیشتر و کاربریِ آسان‌تری دارد و در موردِ نحوه‌ی آموزش هم گذشته از این که من همیشه راحت‌تر از آموزش‌های متنی استفاده می‌کنم، تصور می‌کنم اگر آموزشتان متنی باشد هنگامِ ساختِ فروشگاه می‌توان با مینیمایز‌کردنِ صفحه‌ی مربوط به آموزش در محله و یا در فایلی که ذخیره‌اش کرده‌ایم، پیش از انجامِ هر مرحله، به آموزش سر زده و آن مرحله را مرور کنیم، احتمالا هِدینگ‌هایی هم برای هر بخش در نظر خواهید گرفت که طبعا مرور آموزشِ متنیتان را از آموزش‌های صوتی آسان‌تر خواهد کرد. باز هم ممنونم. پاینده باشید.

 5. 5

  سلام
  با تشکر به نظر من آموزش صوتی خیلی بهتره چون میتونیم هر وقت بخوایم بهش گوش بدیم, ولی آموزش متنی را نمیشه درست متوجه شد
  یا حد اقل من که با آموزش متنی سرعت یادگیریم کمتر هست

 6. 6
  دریا says:

  سلام خدمت شما راستش من نسبت به افراد دیگر دارای شرایط خاصتری هستم برای همین به دنبال شغلی در منزل هستم میخواستم بدانم شما شغل خاصی ندارید یا اینکه در جایی سراغ داشته باشید که من بتوانم با آن یا با خود شما همکاری داشته باشم با تشکر از شما

 7. 7
  علاء الدین says:

  سلام!
  من از همان اوان نوجوانی بسیار مایل بودم راه ثروت و علم در زندگیم جدا باشه. شاید یه کم کلیشه‌ای یا شعاری یا چیزی شبیه این به نظر برسه، ولی هنوز هم به دنبالش هستم. علمی که دستاویز شغل باشه و شغلی که مثل خیلی از شغل‌های سازمانی راکد باشه رو نمی‌پسندم. شاید همین‌ها هم باعث شده همچنان بدون شغل ثابت و مشخص باقی بمونم. این مطلب شما ممکنه اتفاق تازه‌ای رو برای من رقم بزنه. برای مشورت‌های بیشتر بهتون ایمیل می‌زنم. فقط یه سؤال که شاید به کار دوستان هم بیاد: برای راه‌اندازی یه فروشگاه اینترنتی حدوداً چقدر سرمایه اولیه رو پیشبینی می‌کنید؟

  • 7.1

   سلام،میدونید دوست داشتن تنها کافی نیست و انسان باید کمی هم ریسک پذیر باشه البته که همیشه پیروزی نسیبش نمیشه ولی با تلاش مضاعف حتماً موفق میشه،من دوستی دارم که ایده های بسیار خوبی رو طرح میکنه اما الان دقیقاً ۸ ساله که تنها ایده میده و بس،چرا که زمانی که ما میخوایم ایده ای رو اجراش کنیم، و وارد فاز اجرایی ماجرا میشیم تازه میفهمیم اشکالات کار کجاست و چه اندازه تغییر واسه کارمون لازم داریم،نمیتونم به طور قطع بگم که یک فروشگاه اینترنتی چه اندازه سرمایه میخواد و باید بهتون بگم این سوال سواله غلطیه،بستگی به شهری که درش زندگی میکنید،ایده ای که دارید،محصولی که میخواید بفروشید و این دست مسائل متفاوته،مرسی که نظر دادید.

 8. 8
  دریا says:

  با سلام مجدد خدمت شما راستش هرچه تلاش کردم در تلگرام برای سرکار بنویسم نشدبه همین دلیل برای شما ایمیلی ارسال نمودم

 9. 9

  سلام بهزاد جان کمپیدا هستین ها!
  بنده هم با آموزش متنی موافقم و با اوپن کارْت.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *