ورژن جدید nvda منتشر شد

سلام دوستان:
روز مادر و یا زن به تمامی مادران و زنان ایران زمین تبریک و شادباش باد.
آخرین ورژن نرم افزار محبوب nvda منتشر شد.
nvda 2018.1
از NVDA تازه چه خبر؟
کانال اطلاعرسانی و ارتباط با مترجم
چنانچه مایلید نخستین کسی باشید که لحظه به لحظه از تغییرات جدید NVDA آگاه میشود، میتوانید به کانال «NVDA فارسی» در تلگرام بپیوندید. از همین راه میتوانید راه ارتباط با مترجم را نیز به دست آورید. برای این کار، در کادر ویرایش جستجو در برنامه‌ی تلگرام، آی‌دی @nvda_fa را جستجو کنید و دکمه‌ی پیوستن یا Join را بزنید.
۲۰۱۸.۱
از نکات برجسته‌ی این نگارش میتوان به پشتیبانی از نمودارها در وُرد و پاورپوینت، پشتیبانی از نمایشگرهای بریل جدید، شامل Eurobraille و مبدلِ پروتکلِ Optelec، بهبودی پشتیبانی از نمایشگرهای بریل Hims و Optelec، بهبودی اجرای فایرفاکس ۵۸ و بالاتر، و بیش از این‌ها اشاره نمود.
امکانات جدید
• از این به بعد، تعامل با نمودارها در Microsoft Word و PowerPoint امکان‌پذیر است؛ همانند پشتیبانی‌ای که در حال حاضر از نمودارها در Excel میشود. (#۷۰۴۶)
◦ در Microsoft Word: هنگامی که در حالت مرور هستید، با جهت‌نماها روی یک نمودار توکار رفته و سپس برای تعامل با آن، اینتر را بزنید.
◦ در Microsoft Powerpoint وقتی یک اسلاید را ویرایش میکنید: با Tab روی یک شیء نمودار رفته، اینتر یا فاصله را برای تعامل با نمودار بزنید.
◦ برای توقف کار با نمودار، Escape را فشار دهید.
• زبان جدید: قرقیزی.
• پشتیبانی از برنامه‌ی VitalSource Bookshelf. (#7155)
• پشتیبانی از مبدل پروتکل Optelec افزوده شد؛ دستگاهی که میتوانید توسط آن، با استفاده از پروتکل ارتباطی ALVA BC6، از نمایشگرهای Braille Voyager و Satellite استفاده کنید. (#۶۷۳۱)
• از این پس استفاده از ورودی بریل با نمایشگر بریل ALVA 640 Comfort امکان‌پذیر است. (#۷۷۳۳)
◦ میتوانید با استفاده از میان‌افزار ۳.۰.۰ و بالاتر، علاوه بر نمایشگرهای فوق الذکر، از قابلیت ورودی بریل در دیگر نمایشگرهای بریل BC6 هم استفاده کنید.
• پشتیبانی اولیه از Google Sheets همراه با حالت بریل. (#۷۹۳۵)
• پشتیبانی از نمایشگرهای بریل Esys، Esytime و Iris، محصول Eurobraille. (#7488)
تغییرات
• درایورهای نمایشگرهای بریل Braille Sense، Braille EDGE، Smart Beetle و SyncBraille با یک درایور جایگزین شده‌اند. درایور جدید برای کاربران نمایشگر قدیمی syncBraille بطور خودکار فعال خواهد شد. (#۷۴۵۹)
◦ بعضی کلیدها، به‌ویژه کلیدهای مرور (scroll)، نظر به تبعیت از قراردادهای استفاده‌شده توسط محصولات Hims، دوباره اختصاص یافته‌اند. برای کسب اطلاعات بیشتر به راهنمای کاربر مراجعه کنید.
• هنگامی که از راه تعامل لمسی، با استفاده از صفحه‌کلید نمایش‌داده‌شده روی صفحه تایپ میکنید، بطور پیش‌فرض، لازم است روی هر کلید دو ضربه بزنید؛ همانند وقتی که هرکدام از کنترل‌های دیگر را میخواهید فعال کنید. (#۷۳۰۹)
◦ برای استفاده از حالت تایپ لمسی فعلی که برداشتن انگشت از روی یک کلید، برای فعال کردن آن کلید کافی است، این گزینه را در تنظیمات جدید «تعامل لمسی» که در منوی تنظیمات موجود است فعال کنید.
• دیگر لازم نیست که بریل را دقیقا به فکوس یا بازبینی متصل کنید؛ چون‌که این کار بطور خودکار اتفاق می‌افتد. (#۲۳۸۵)
◦ شایان ذکر است که اتصال خودکار مکان‌نمای بریل به بازبینی، زمانی که تنها از یک فرمان مکان‌نمای بازبینی یا پیمایش شیئی استفاده میکنید، رخ میدهد. اسکرول کردن، این رفتار جدید را فعال نخواهد کرد.
رفع اشکال
• پیام‌های قابل مرور مانند نمایش قالب‌بندی فعلی هنگام دو بار سریع فشردن NVDA+F، دیگر هنگامی که NVDA در مسیری نصب شده باشد که دارای نویسه‌های غیر ASCII باشد، دچار خطا نمیشود. (#۷۴۷۴)
• هنگامی که از پنجره‌ی برنامه‌ی دیگری به پنجره‌ی Spotify برمیگردید، فکوس دوباره به‌درستی به وضعیت سابقش بازمیگردد. (#۷۶۸۹)
• در به‌روزرسانی پاییز ویندوز ۱۰ Creaters، NVDA دیگر در سیستمی که دسترسی کنترل‌شده‌ی پوشه‌ها (Controlled Folder Access) در آن فعال باشد، در زمان به‌روزرسانی به مشکل برنمیخورَد. (#۷۶۹۶)
• تشخیص کلیدهای مرور روی نمایشگرهای Hims Smart Beetle دیگر نامطمئن نیست. (#۶۰۸۶)
• اندکی بهبود در اجرا، هنگام به نمایش گذاشتن مقدار زیادی از محتواها در فایرفاکس ۵۸ و بالاتر. (#۷۷۱۹)
• در Microsoft Outlook، خواندن ایمیل‌های دارای جدول دیگر باعث خطا نمیشود. (#۶۸۲۷)
• کلیدهای تعبیه‌شده‌ی روی نمایشگر بریل که کلیدهای مبدل صفحه‌کلید سیستم را شبیه‌سازی میکنند، در صورتی که یک یا چند حرکت اختصاص‌یافته به کلیدها به مدل خاصی تعلق داشته باشد، میتوانند با دیگر کلیدهای شبیه‌سازی‌شده‌ی سیستم ترکیب شوند. (#۷۷۸۳)
• در فایرفاکس، حالت مرور در پاپ‌آپ‌هایی که توسط افزونه‌هایی همچون LastPass و Bitwarden ایجاد میشوند، درست کار میکند. (#۷۸۰۹)
• NVDA دیگر بعضی وقت‌ها با هر تغییر فکوس، چنانچه فایرفاکس یا کروم به خاطر توقف ناگهانی پاسخ‌گو نباشند، متوقف نمیشود. (#۷۸۱۸)
• در برنامه‌های توییتری مثل Chicken Nugget، NVDA دیگر هنگام خواندن توئیت‌های ۲۸۰ نویسه‌ای، ۲۰ نویسه‌ی پایانی توئیت را نادیده نمیگیرد. (#۷۸۲۸)
• NVDA حالا وقتی متنی را انتخاب میکنید، هنگام خواندن نمادها از زبان درست استفاده میکند. (#۷۶۸۷)
• در نگارش‌های اخیرِ Office 365, پیمایش روی نمودارها با جهت‌نماها در Excel دوباره امکانپذیر شده‌است. (#۷۰۴۶)
• در خروجی بریل و گفتار، وضعیت کنترل‌ها، صرف نظر از مثبت یا منفی بودن، همیشه به یک ترتیب اعلام میشوند. (#۷۰۷۶)
• در برنامه‌هایی مانند پست الکترونیکی (Mail) در ویندوز ۱۰، NVDA دیگر وقتی Backspace را فشار میدهید، هنگام اعلام نویسه‌ی پاک‌شده به اشتباه نمی‌افتد. (#۷۴۵۶)
• همه‌ی کلیدهای روی نمایشگرهای Braille Sense Polaris شرکت Hims، حالا آن‌طور که انتظار میرود کار میکنند. (#۷۸۶۵)
• هنگامی که نسخه‌ی خاصی از Visual Studio 2017 redistributables توسط برنامه‌ی دیگری نصب شده باشد، NVDA دیگر به خاطر مشکل یک DLL داخلی، زمان شروع به کار، متوقف نمیشود. (#۷۹۷۵)
شما دوستان عزیز میتوانید آخرین و جدیدترین ورژن nvda رو از
اینجا
دانلود بفرمایید.
پیشاپیش عید بزرگ ایرانیان عید نوروز به تمامی هموطنان عزیز تبریک و شادباش باد.
شاد و پیروز باشید خدا نگهدار.

درباره حجت قلی‌زاده

سلام من حجت قلی زاده از مشهد متولد سال 1365 دانشجوی رشته ی نرم افزار گرایش برنامه سازی در مقطع کاردانی کم بینا بودم ولی در سال 1386 به دلیل پارگی شبکیه چشم نابینا شدم من در بهزیستی جلیلیان در خیابان کوه سنگی مشهد قسمت آموزش کامپیوتر فعالیت میکنم متاهل هستم دو فرزند پسر دارم اگر دوست داشتین با من تماس بگیرین من راه های تماسم رو میدم در مورد کامپیوتر از سخت افزار و نرم افزار هر چقدر که بتونم کمکتون میکنم و همچنین نرم افزار گوشی در خدمتتون هستم به موسیقی هم الاقه دارم کیبرد هم میزنم و اما راه تماس با من اسکایپ hojjat26 ایمیل hojjatgholizadeh1365@gmail.com و hojjatgholizadeh1365@yahoo.com و تلفن همراهم 09158112598 خب فکر کنم کافی باشه امیدوارم بتونم برایتان مفید باشم متشکرم
این نوشته در اطلاع رسانی, کامپیوتر, معرفی ابزار, نرم افزار های کاربردی ارسال و , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

8 پاسخ به ورژن جدید nvda منتشر شد

 1. 1

  سلام و تشكر از پست عاليتون كه برام جاي سؤال بود كه چرا به تازگي ورژنهاي جديد nvda در سايتامون منتشر نميشه كه شما اين لطف رو انجام دادين!
  و بيشتر تشكر ميكنم كه لينك مستقيم دانلود رو از سايت اصلي گذاشتين!
  يه سؤال: آيا همچنان امكان خوندن متون انگليسي با لهجه آمريكايي وجود نداره؟

 2. 2
  گوشه نشین says:

  با سلام و تشکر از زحمات شما شما این نسخه را تست کرده اید

 3. 3

  از وقتی espeak آپدیت شده دیگه nvda رو بروز نکردم. حقیقتا چیز خاصی هم نمیبینم که بخواد برام مشکلساز بشه یا ضرورتی برای استفاده نسخه جدید ایجاد کنه. حد اقل با داشتن نسخه قدیمی دیگه رو دِیگَه نمیشنوم.
  میدونم کپی کردن synthdrivers از نسخه های قبلی این مشکل رو حل میکنه ولی تنبلم دیگه چه میشه کرد. 😀 😀

  • 3.1

   سلام.
   nvdaهاي جديد رو كه طبيعتا من نميتونم تست كنم.
   اما از وقتي espeak آپديت شد، در همون ورژنهاي nvda 2016 كلمات زيادي مثل كرم پروردگارا مناجاتها و تعداد زيادي كلمه اصلاح شد.
   اما يه سري كلماتي كه قبلا درست خونده ميشد، اشتباه خونده ميشه كه الآن چهار موردش يادم اومد!

   دروغگويان نشريات قطعات دستوراتي

  • 3.2
   محمدرضا راشاد says:

   سلام علی جان. به جای کپی کردن ایسپیک قدیمی روی NVDA جدید، میتونی کلمه‌هایی رو که بهشون برمیخوری و اشتباه خونده میشن گزارش کنی.با این کار شانس بهتر شدن ایسپیک روی نسخه‌ی اندرویدی رو بالاتر میبری. بالاخره یه روزی قراره ایسپیک اندروید هم آپدیت بشه.

 4. 4
  قنبر says:

  درود
  ممنون از اطلاع رسانی شما .
  اما بنده به دلیل اینکه در بروز رسانی قبلی دچار مشکل شدم و سرکار خانم آیت به دادم رسید اکنون بد جوری می ترسم که بروزرسانی کنمش .البته که نمی دانم که بروز رسانی شده است یا نه ولی تا کنون که چیزی گزارش ننموده و من نیز متوجه بروز رسانی خودکار نشده ام اما خودم اگر دانلود کنم نمی دانم که آیا هنگ می کند یا خیر .قبلی که هنگ کرد و بیچاره شدم تا راهش انداختم و هیچ نسخه ای را نصب نمی کرد و error installer میداد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *