دانلود شش قسمت برنامه رادیویی تولیدی توسط بر و بچه های تیم برنامه ساز شش نقطه!

سلام و درود فراوان به اهالی کوچه رادیوی محله نابینایان.
امیدوارم که همچنان انرژی لازم رو برای ادامه مقاومت در برابر گرما و سایر مشکلات از جمله گرانی و قطعی برق و احتمالا نبود آب درست حسابی برای آشامیدن داشته باشید و طاقت بیارید تا روزی که خود خدا یه فرجی به حال هممون بکنه!

 

توضیحات مقدماتی

خب من چند وقت نبودم اما شش نقطه بود و تازه حس می کنم تو رو هم اضافه شد و تازه روز و ساعت پخش شش نقطه هم تغییر کرد و تازه تر این که همچنان بحث افزایش زمان برنامه 6 نقطه مطرح هست همچنان و کلی اتفاق دیگه که مخاطبان کانال برنامه در تلگرام به خوبی و به هنگام ازش مطلع میشند!
نشانی کانال تلگرامی ما هست:
@sheshnoghteh
اما این که چرا من نبودم این چند وقت، خب خودش یه دلیل بزرگ داره که برای فهمیدنش لازمه که تا آخر هفته یعنی روز جمعه و حدود ساعت 22:30 دقیقه صبر کنید تا در برنامه این هفته 6 نقطه راجع بهش براتون صحبت کنم.
جدیدترین اتفاق هم که تو هفته پیش خبرش از خیلی از کانال ها و مجاری خبری ویژه معلولان و نابینایان از جمله کانال تلگرامی همین محله پخش شد، این بود که ما دوباره ده روز طرح صدای شما رو تمدید کردیم تا برای ما خانندگی کنید یا نوازندگی کنید و نمونه آثارتون رو بفرستید، چرا که این بار در تدارک این هستیم که در سالگرد افتتاح برنامه 6 نقطه و ضمن جشن مفصلی که داریم تدارک می بینیم، برای این مناسبت از تیتراژ جدید برنامه به خانندگی حجت اشرفزاده و خانندگان و آهنگسازان نابینای برتر در این طرح رونمایی کنیم.
پس! اگر رویای خوندن و یا ساختن یه کار مشترک با یه خاننده مطرح یعنی آقای حجت اشرف زاده رو دارید، هر چه سریعتر یه نمونه از آثار خودتون رو برای ما به آدرس ایمیل امیر سرمدی بفرستید و یادتون نره که بخش زیادی از این فرصت سپری شد و فقط تا پایان وقت اداری چهارشنبه شب زمان دارید که در این طرح شرکت کنید.
خیلی هم سعی نکنید کار رو سخت کنید، یه تیکه آهنگ برامون با صدای خودتون و بدون استفاده از افکت و ریزه کاری های معمول بخونید تا ظرفیت های حقیقی صدای شما توسط آقای حجت اشرفزاده شناسایی بشه، و یا یه نوازندگی ساده برامون بفرستید اما طوری که نشونه خوبی باشه برای مهارت شما در نوازندگی.
پس دیگه بهتره بریم به ترتیب سه قسمت اخیر برنامه های 6 نقطه و حس می کنم تو رو رو با هم مرور کنیم و بشنویم.

 

دانلود هفتاد و یکمین برنامه 6 نقطه.

این برنامه ابتدا و طبق روال باید شنبه 16 تیر ماه پخش می شد، اما اجرای کنداکتور جدید رادیو تهران باعث شد زمان پخش برنامه تغییر کنه و برنامه رفت برای جمعه شبها حدود ساعت 22:30 دقیقه. بنا بر این 6 روز بعد یعنی 22 تیر ماه 97 ساعت 22:30 دقیقه این برنامه پخش شد.
عمده زمان این قسمت به ادامه گفت و گو با جناب آقای دکتر ناصر سرگران در خصوص موضوع چالش برانگیز آزمونهای استخدامی و رعایت سهمیه 3 درصدی استخدام معلولان که تو برنامه قبل در موردش صحبت کردیم اختصاص داشت، اما به جز این نیما نعمتیزاده از من یه سوال پرسید که توصیه می کنم با هم قرار بذاریم که این سوال ها رو هر هفته شما هم بشنوید و تو کامنت ها به نیما نعمتیزاده پاسخ بدید تا علاوه بر دانستن نظر من، با نظر و پاسخ های تک تک شما هم آشنا بشه. و در ادامه خبرای هُلهُلَکی و نقطه نما با حضور مجتبی خادمی عزیز که خیلی هم جالب و طنزگونه شده! این برنامه رو از
این لینک
بشنوید.

 

دانلود هفتاد و دومین برنامه 6 نقطه!/جنجال و گلایه شدید اشکان آذرماسوله از نحوه برگزاری جشن تصویب لایحه حمایت از حقوق معلولان.

خب دیگه احتمالا همه شما در جریان برگزاری این جشن در سالن اجلاس سران قرار گرفتید.
ما هم قرار بود با دستی پر و یه برنامه پر و پیمون و کلی مصاحبه اختصاصی برای کانال تلگرامی 6 نقطه از این مراسم برگردیم، اما نمی دونم چرا مسئولین بهزیستی که متولی برگزاری این مراسم نسبتا پر زرق و برق بودند یادشون رفته بود، یا نمی دونستند، یا حتی دلشون نخواست که مسئولین سالن به خصوص عوامل هراست سالن اجلاس سران رو توجیح کنند که با معلولان که صاحب این مراسم و مراسم هایی از این دست هستند حد اقل برخورد مناسب و در شأن یک انسان داشته باشند؟! هر چند که برخی از کارمندان بهزیستی هم نمی دونم چه طلبی از معلولان داشتند که به خاطرش با معلولان برخورد خوبی نداشتند و یه جورایی خودشون رو همه چیز تموم و صاحب تمام عقل و درایت و هوش موجود در جهان می دونستند؟! البته برخی از موارد بی فرهنگی هم از جمله در هنگام گرفتن بسته های غذایی برای صرف ناهار از خود معلولان دیده می شد که واقعا جای تعسف بسیار داشت!
با این حال ما واقعا همین که تونستیم جون سالم از این مراسم به در ببریم و وسایل و تجهیزاتمون رو در سلامت کامل از سالن خارج کنیم به نظرم پیروزی مهم و ارزشمندی رو تونستیم کسب کنیم، هر چند که هماهنگ کرده بودیم که با وزیر کار و نائب رئیس مجلس شورای اسلامی مصاحبه ای اختصاصی داشته باشیم و حتی پرسش های چالش بر انگیزی رو هم قرار بود مطرح کنیم تا خدای نکرده کسی فکر نکنه که اومده تو مراسم و به خاطر کارهایی که نکرده یا اگر هم کرده جزءِ وظایف کاری و شغلیش بوده همینطوری خشک و خالی ازش تقدیر میشه و میره دنبال بقیه ماجرا!
به هر حال نشد که بشه و به خاطر این که نشد که به هدفمون برسیم، ما به سهم خودمون از شما مخاطبان گرامی عذرخواهی می کنیم!
شما می تونید این برنامه رو بی کم و کاست و بدون سانسور محتوایی از
این لینک
بشنوید.

 

دانلود هفتاد و سومین برنامه 6 نقطه.

در این قسمت با خانم هماوندی شیوه های سفر برای نابینایان رو مرور می کنیم، به یه سوال کنجکاوانه در مورد سبک زندگی نابینایی پاسخ میدیم و یه نقطه اوج پر سر صدا و جذاب رو تقدیمتون می کنیم، با نابینای موفقی که کارش و عملکردش تو تمام شبکه های مجازی و حقیقی و اجتماعی و غیر اجتماعی به شدت سر صدا به پا کرد! ترجیح میدم اصل ماجرا رو خودتون با گوش های مبارکتون بشنوید! اون هم درست
از همینجا

 

حس میکنم تو رو دوباره به کنداکتور رادیو جوان بازگشت!/دانلود قسمت چهارم.

خب اگه یادتون باشه، برنامه حس می کنم تو رو سال گذشته همین موقع ها بود که از رادیو جوان و در برنامه اینجا شب نیست پخش می شد! اما بنا به دلایلی پخش این برنامه متوقف شد و اتفاقا ما خیلی تلاش کردیم که این برنامه رو دوباره احیا کنیم، حتی یه بار تا آستانه برگردوندن این برنامه به اینجا شب نیست پنجشنبه شب ها پیش رفتیم اما نحوه کارکرد اینجا شب نیست تغییر کرد و ما نتونستیم به هدفمون برسیم. با این حال ما تلاشمونو ادامه دادیم و این بار طرح رو به رادیو ایران بردیم که صادقانه و صراحتا بخوام بگم، اونجا پیچونده شدیم و باز هم به هدف نشد که برسیم تا اوایل همین ماه بود که از رادیو جوان خانم زهره عبد الرحیم تماس گرفتند و خواستند که این برنامه رو دوباره با هم ادامه بدیم، و این بار چهارشنبه شب ها یا بامداد پنجشنبه در برنامه اینجا شب نیست به تهیه کنندگی خانم عبدالرحیم زمانی بود که در نظر گرفته شده بود برای شروع مجدد تولید و پخش این برنامه.
البته خب تا اینجا سه برنامه رو پخش کردیم به سلامت اما برای ادامه این برنامه نقشه هایی داریم که اگر پخش این برنامه متوقف نشه می خوایم این برنامه رو به مکانی برای شنیده شدن صدای همه نابینایان تبدیل کنیم. به همین دلیل خیلی زود گروهی که شعبه دوم کانال تلگرامی 6 نقطه خواهد بود رو در واتساپ تشکیل خواهیم داد و هر هفته با اعلام موضوع هر برنامه تایمی رو در اختیار اعضای گروه قرار خواهیم داد تا در باره موضوع هر قسمت صحبت کنند و ما در برنامه استفاده کنیم.
فعلا قسمت چهارم برنامه رو با موضوع کمک گرفتن افراد نابینا از افراد بینا بشنوید با حضور سرکار خانم لیلا جمالی بینا و امیر سرمدی نابینا.
لینک دانلود
اما یه نکته مهم بگم که این موضوع و خیلی دیگه از موضوعاتی که ما تو این برنامه مورد بحث قرار میدیم به دلیل کوتاهی زمان این برنامه به طور کامل جمعبندی نمیشن، بنابراین ما هر موضوع رو به چند موضوع جزئی و کوچک تر تقسیم می کنیم تا در برنامه های بعد در موردش صحبت کنیم. مثلا همین موضوع کمک گرفتن نابینایان از افراد بینا رو حتما تو برنامه های دیگه بررسی خواهیم کرد و به جنبه های دیگرش هم خواهیم پرداخت.

 

دانلود برنامه حس میکنم تو رو قسمت پنجم.

بریم سراغ پنجمین قسمت از این برنامه و یا به عبارتی دومین قسمت از فصل جدید حس میکنم تو رو! بنابراین به موضوع و میهمانان این قسمت اشاره می کنم و لینک رو می ذارم.
موضوع: چگونه نابینایی را به افراد بینا معرفی کنیم.
میهمانان: حسین بلوردی و سیده فاطمه شجاع.

لینک دانلود

 

دانلود ششمین قسمت از برنامه حس میکنم تو رو.

خب این دیگه واقعا آخریشه! خودمم خسته شدم اینقدر تایپ کردم! یکی نیست بگه اصلا آخه این چه کاریه که شش قسمت برنامه رو یه جا می فرستی؟!؟!؟! ولی خب آخه چاره ای هم نبود!
موضوع این قسمت در ادامه قسمت چهارم هست. نابینایان در چه مواردی بیشتر نیاز به گرفتن کمک از دیگران دارند و نحوه این کمک گرفتن ها باید چگونه باشد؟
میهمانان این قسمت شهروز حسینی و هما هماوندی.

لینک دانلود

نکته مهم هم این که برنامه حس می کنم تو رو با طراحی سردبیری تهیه کنندگی و اجرای بنده اشکان آذرماسوله و هدایت و مشورت سرکار خانم زهره عبد الرحیم، بامداد هر پنجشنبه از برنامه اینجا شب نیست رادیو جوان تقدیم مخاطبان می گردد.
برنامه ها تقریبا به روز شد اما جا داره به شدت تشکر کنم از امیر سرمدی و شهروز حسینی که خیلی کمک کردند که این عقب افتادگی شش قسمتی رو بتونیم جبران کنیم. واقعا ممنون این دو دوست خوبم هستم که همیشه به من کمک می کنند و واقعا افتخار می کنم به تک تک اعضای این تیم برنامه ساز زحمت کش که قدر رفاقت رو به خوبی شناختند و با مردونگی و رفاقت پای کار ایستادند و دارند تلاششونو به کار می بندند!.

پس منتظر حضور و خوندن نکات شما عزیزان در بخش کامنت ها هستم.
بدرود.

درباره اشکان آذرماسوله

سلام. من اشکان آذرماسوله هستم متولد دوم تیرماه هزار و سیصد و شصت و هشت در تهران. من نابینای مطلق مادرزادی هستم. تحصیلاتم رو در مدرسه ی شهید محبی تا دیپلم ادامه دادم و پیشدانشگاهی رو تلفیقی خوندم. در دانشگاه در رشته ی فقه و حقوق اسلامی، مدرک کارشناسی رو از دانشگاه آزاد واحد شهر ری دریافت کردم. سابقه ی فعالیت در رادیو فصلی به عنوان سردبیر و مجری در دو برنامه ی امید، نشاط زندگی و لحظه های خودمونی و همچنین چند برنامه ی دیگر رو در رادیو ورزش دارم پیروز باشید.
این نوشته در اجتماعی, اخبار, اطلاع رسانی, برنامه های رادیویی ویژه نابینایان, حقوقی, صحبت های خودمونی, صوتی, گزارش, موسیقی ارسال و , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

5 Responses to دانلود شش قسمت برنامه رادیویی تولیدی توسط بر و بچه های تیم برنامه ساز شش نقطه!

 1. 1
  حمیدرضا آب روشن says:

  سلام یکی از اعتراضات من اینه که چرا هر جلسه نمیزارید؟

 2. 2
  حمیدرضا آب روشن says:

  البته اون کامنت بالا یه کم شتاب زده بود و حتما از علاقه به این برنامه و تنها تیم برنامه ساز برای نابینایان ناشی میشه و باید از زحمات شما نهایت تشکر و قدر دانی را داشته باشم.

 3. 3
  امین مسافرتی says:

  سلام بر آقا اشکان عزیز. بابا کجایید شما؟؟؟!
  خب اینکه کجا بودین و چه کار میکردین رو که توضیح دادین. بیخیال.
  در مورد قسمت هفتاد و یکم بگم که تیزر مربوط به بخش نقطه چین دو بار پخش شد که به نظر من یک بار بیشتر نیازی نبود. میتونستید تو اون فاصله چیز دیگه ای پخش کنید.
  خبرهای هول هولکی هم که یکی بیشتر نبود! کاش یا تعداد خبرها بیشتر بود یا … هیچی بابا خودمم نفهمیدم چی گفتم.
  قسمت هفتاد و دوم هم که من بهتره چیزی در باره اش نگمکه برای خودم و این سایت دردسر درست نشه.
  خیلی جالبه. برای تقدیر و تشکر از کسانی که میگن. دقت کنید میگن که وظایفشون رو دارن انجام میدن یه جشن درست و حسابی ترتیب داده میشه. اتفاقاتی که اونجا افتاده رو هم که خودتون بهش اشاره کردین. قرار بود چیزی نگما.
  قسمت هفتاد و سوم هم خوب بود.
  حس میکنم تو رو هم که دوباره برگشته و این خیلی خوبه. اتفاقا موقع پخش قسمت چهارم من داشتم بازی انگلیس و کرواسی از نیمه نهایی جام جهانی رو از رادیو ورزش گوش میکردم.
  همینطوری زدم رادیو جوان. یه صدای آشنا شنیدم. صدای شما بود!
  با خودم گفتم ِ. چرا اطلاع رسانی چیزی نکردن اشکانخان؟
  امیدوارم مثل پارسال نشه که سه چهار قسمت بیشتر پخش نشه و این بار ادامه داشته باشه.
  فقط یه نکته میخوام بگم. بعضی از برنامه ها رو خیلی یهویی و بی مقدمه شروع میکنید. آدم اول چیزی دستگیرش نمیشه و کم کم میفهمه چه خبره.
  برای مثال برنامه ششم حس میکنم تو رو، اولش میتونستید بگید که در ادامه ی بحث کمک گرفتن نابینایان دارید صحبت میکنید. البته این نظر منه و ممکنه درست نباشه.
  خیلی پر حرفی کردم. منتظر ادامه ی برنامه ها هستم.
  موفق باشید.

  • 3.1

   سلام به امین مسافرتی گرامی.
   ببین قرار ما به این شکل که بیش از سه یا چهار دقیقه کلام تو برنامه نداشته باشیم و بلافاصله با پخش یه موسیقی یا یه تیزر فضا رو متعادل کنیم که برنامه به شکل پینگپونگی بره جلو به همین دلیل هم کلی تیزر ساختیم برای هر بخش دو تیزر ساختیم حالا این که تیزر یه بخش دو بار پخش شد کاملا برمیگرده به سلیقه تهیه کننده. در مورد باقی مطالبت در مورد شش نقطه هم تشکر میکنم ازت اما در مورد حس میکنم تو رو خب چرا اطلاعرسانی لازم رو از طریق کانال تلگرامی برنامه شش نقطه کرده بودیم و اتفاقا الان تو این کانال خیلی سعی میکنیم همه اتفاقات رو بلافاصله و مفصل اطلاعرسانی کنیم من هم امیدوارم که این برنامه حالا حالاها باشه اما به قل خانم عبدالرحیم اصولا تو کشور ما خیلی رو پایداری هیچ چیزی نباید خیلی حساب کرد از جمله یه برنامه رادیویی اما اینو قل میدم که تا وقتی که هستیم با قدرت و انگیزه باشیم و سعیمون این که مفید باشیم.
   تو چند روز آینده شعبه دوم شش نقطه در فضای مجازی تشکیل میشه و اونجا حتی این امکان خواهد بود که شما در مورد موضوعات برنامه حس میکنم تو رو صحبت کنید و ما هم پخش کنیم.
   ممنون از حضورت.

دیدگاهتان را بنویسید