دریافت فایل کنفرانس ۲۲ مهر، به همراه اعلام تشکیل شورای برگزاری کنفرانس در محله.

سلام بر ساکنین گرامی محله ی نابینایان. امید که روز و روزگار بر وفق مراد شما باشد.

توضیحاتی در باره ی کنفرانس «نابینایان و بهزیستی، تعاملها و تقابلها»:

به منظور پاسداشت روز جهانی ایمنی عصای سفید، و پرهیز از برگزاری برنامه های کلیشه ای، محله ی نابینایان کنفرانس «نابینایان و بهزیستی، تعاملها و تقابلها» را در دستور کار خود قرار داد. این کنفرانس در تاریخ ۲۲/۷/۱۳۹۷، ساعت ۱۹، در تیمتاک محله ی نابینایان و شب روشن آغاز شد و در ساعت ۱۰.۲۰ دقیقه به پایان رسید. در این گفت و گو، تلاش شد با نگاهی توصیفی، وضعیت رابطه ی میان نابینایان و بهزیستی و بهزیستی و نابینایان، توسط چهار تن از کارشناسان نابینا بررسی شود. نمایشی از تولیدات محله ی نابینایان، در زمینه ی مسائل بهزیستی با نابینایان، به نویسندگی مجتبی خادمی و کارگردانی مینا ملکی از دیگر بخشهای برنامه بود. هومن لطف علی، هنرمند نابینا، یکی از کارهای خود را به کنفرانس تقدیم کرد و پخش این کار برای اولین بار بخش سوم کنفرانس محله شد.

نکاتی در باره ی کنفرانس برگزار شده:

 1. گزارش کاملی از کم و کیف محتوایی کنفرانس به زودی در محله ارائه خواهد شد.
  1. . کنفرانس بیشتر شبیه یک مناظره ی چهارنفره با حضور کارشناسان نابینا شد. این موضوع باعث اعتراضات به حق برخی از دوستان مبنی بر مطرح نشدن نظراتشان بود. با پوزش از همه ی این عزیزان، باید متذکر شوم: برگزاری کنفرانس با موضوعات کلی و وقت محدود، مستلزم ملاحظات خاص رسانه ایست؛ هدف من به عنوان برگزار کننده ی کنفرانس، مطرح شدن تمام پرسشهای مد نظر از مهمانان برنامه بود که تا حد زیادی در این کار توفیق حاصل شد؛ با توجه به محدودیت وقت، اگر به شیوه ای غیر از روش در نظر گرفته شده برای دریافت نظرات عمل میشد، به این مهم دست نمی یافتم. کنفرانسهای بعدی که در این موضوع برگزار شوند به این شکل کلی نخواهند بود و بیشک فرصت بیشتری برای ابراز نظرات دوستان وجود خواهد داشت.
 2. بیشک دیکته ی ننوشته بی غلط است؛ نمیتوانم و نباید منکر کاستیهایی باشم که در کنفرانس وجود داشت. از دوستانی که همراه ما در تیمتاک بودند یا بعد فایل صوتی آن را خواهند شنید، میخواهم نظرات خود را در باب نحوه ی برگزاری، اجرا و هر موضوع دیگری که به کنفرانس مربوط میشود ذیل همین پست (در کامنتها)به دست من برسانند تا کنفرانسهای بعدی با نظرات آنان بهتر و پربارتر برگزار شود. پیشاپیش از همکاری دوستان صمیمانه سپاس گذارم.

میتوانید فایل صوتی کنفرانس «نابینایان تعاملها و تقابلها» را از اینجا دریافت کنید.

تشکیل شورای کنفرانس در محله نابینایان:

از آنجا که کارهایی که با تعداد بیشتری از افراد انجام میشوند از کارهای تک نفره بهتر و مفیدتر خواهند بود، محله ی نابینایان قصد تشکیل شورای برگزاری کنفرانس را دارد. این شورا باید پیشتر از زمان کنفرانس برگزار شده تشکیل میشد؛ اما مناسبت روز جهانی عصای سفید، بهانه ی مهمی بود تا پیش از اعلام تشکیل شورا، کنفرانسی به این مناسبت ترتیب داده شود.

ملزومات شورای کنفرانس محله:

شورای کنفرانس محله میتواند متولی برگزاری برنامه هایی برای بهبود کیفی زندگی نابینایان، بررسی مشکلات درون گروهی آنان، دیدن مسائل کلانتر جامعه از دیدگاه نابینایان، و… باشد. برای رسیدن به این مهم، نیازمند حضور فعال ساکنین محله هستیم. لطفا یاری خود را از من دریغ نکنید تا بتوانیم در کنار هم اتفاقات شایان توجهی را در محله رقم بزنیم.

کسانی که مایل به هم فکری برای ایجاد شورای کنفرانس در محله هستند، اعلام آمادگی خود را در کامنتهای همین پست مطرح کنند تا بتوانیم جلسات هماهنگی کار شورا را در کنار هم برگزار کنیم. باز هم از همکاری صمیمانه شما سپاسگذارم.

 

درباره میرهادی

من میرهادی نایینی زاده هستم؛ مدرک تحصیلیم کارشناس ارشد ادبیات فارسی است اما همواره خود را دانشجو (به معنی لغوی آن) میدانم. از از علاقه مندیهایم میتوانم پرداختن به مسائل سیاسی روز، بررسی انتقادی مسائل مذهبی، فوتبال، و پیگیری تحولات فن آوری (به ویژه در باره ی نابینایان) را نام ببرم. خود را انسانی اجتماعی و علاقه مند به پیشرفت دیگران میدانم و امیدوارم بتوانم عضو مفیدی برای محله باشم.
این نوشته در اجتماعی, صوتی ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

10 Responses to دریافت فایل کنفرانس ۲۲ مهر، به همراه اعلام تشکیل شورای برگزاری کنفرانس در محله.

 1. 1

  سلام. من آممادگی خودم رو برای عضویت در این شورا و انجام هر خدمتی که ازم برمیاد اعلام می کنم. از زحمتی هم که واسه کنفرانس کشیدید صادقانه متشکرم. کاستی هایی که به نظرم میومد رو قبلا توی یه گفتگوی دوستانه مطرح کردم. شاد زی با سیاه چشمان شاد.

 2. 2
  پریسا says:

  سلام. با اجازه من دانلودش نمی کنم چون خودم اونجا بودم و قاطی تماشاچی ها داشتم می شنیدمتون. دمتون گرم بچه ها. ضعف و قوت همیشه هست. همیشه هم جا واسه بهتر شدن هست. جدا از تمام این ها، اتفاق های قشنگی که داره می افته رو بدجوری دوست دارم. حرکتی که شروع شده و آهسته داره جریان پیدا می کنه و من تشنه تماشای این سیر هستم. با عرض معذرت من بیشتر از تماشاچی نمی تونم باشم. همون طور که داخل تیمتاک هم به خودت گفتم، من اهل حرف های جدی به این جدیت نیستم ولی مطمئن باش و باشید که در بین تماشاچی ها یکی از بلندترین تشویق ها از طرف خودمه.
  حسابی خسته نباشید بچه ها. ایول همین مدلی ادامه بدید!
  موفق باشید!

 3. 3
  کریمی says:

  درود. مرسی از انتشار فایل. مثل همیشه کارت درست بوده. من هم آمادگیمو به جهت شرکت تو شورای کنفرانسها اعلام میکنم.

 4. 4
  آرتیمان says:

  درود بر شما تا الآن صحبت دو تن از دوستان را گوش کردم آقای سمیعی و خانم حیدری الآن هم دارم صحبت های دکتر را گوش میدم ولی واقعا تا این جا با صحبت های دوستان ذهن بیمار بنده شفا یافت واقعا دلم به حال مظلومیت بهزیستی کباب شد چه قدر این مدد کاران بهزیستی مظلوم و چه قدر این بچه های نابینا ناخلف هستن این ناخلف هستن که حق خود شون را از بهزیستی مطالبه می کنن الآن که دارم با یه دست می نویسم با یه دست دل کباب شده خودم را باد می زنم تا نسوزه .
  از شوخی گذشته ببینید خانم حیدری خود تون جواب خود تون را دارید از هر هزار پرونده نهصد تا از اون ها مراجعه نمی کنن از این صد تا هم چند تایی به قول شما بد برخورد کردن آیا شما باید این موضوع را این قدر به قول خود تون بُلد کنید؟ ببخشید ها یعنی شما و اون مددکار نمی دونید که این افراد غالبا از ضعیف ترین اقشار جامعه هستن و شاید باید به اون ها حق داد که چنین رفتاری داشته باشن؟ بله من و شما ماه تا ماه حقوق خود مون را می گیریم اصلا هم نیازی نداریم که بریم اون جا پیراهن چاک کنیم تا حق خود مون را مطالبه کنیم ولی اون آقا یا خانمی که حتی هزار تومن در ماه در آمد نداره هم باید مثل من و شما شق و رق و اتو کشیده بیاد بهزیستی؟ یعنی بهزیستی عرضه راضی نگه داشتن همین تعداد اندک را هم نداره؟ ببخشید ها ولی سر تا پای فرمایشات شما بوی منفعت طلبی شخصی میده بوی جانب داری الکی از بهزیستی میده. این را هم بگم بنده مخالف هر گونه خشونت و فحاشی به هر کسی هستم ولی واقعیت امر این جاست بنده باید جای اون ها باشم تا قضاوت کنم که خوشبختانه نیستم در ثانی خانم حیدری شما می فرمایید نابینایی اومده و مسایل خصوصی خودش را با مددکار در میون گذاشته مگه اشکال این کار چیه؟ مگه کلمه مَ دَد کار به معنی مدد رسوندن نیست؟ مگه اون مددکار نباید مشکلات مدد جوی خودش را بدونه تا اون مدد جو را به یه مرکز مشاوره معرفی کنه؟ چرا سعی می کنید با بهانه های بی پایه بهزیستی را مظلوم جلوه بدید؟

  • 4.1
   مسافر says:

   سلام خدمت شما و تمامی همراهان گرامی و آرزوی توفیق روز افزون, البته این حق شماست که نظرات خود را صریح و بی پیرایه و البته به دور از هرگونه برچسب زدن بنویسید, اگر فایل را دانلود و صحبتهای بنده را کاملا گوش بفرمایید, قضاوت منطقی, شما را به سوی نقض نظراتتان در این پست در خصوص منفعت طلبی بنده و جانب داری مطلق از بهزیستی سوق می دهد, خصوصا دوستانی که شناخت بیشتری نسبت به بنده دارند, می دانند, من خودم بیش از سایرین بیشترین انتقادها را نسبت به بهزیستی و عملکرد آن دارم و داشته ام و صد البته که داشتن رفتار و ظاهری ناشایست و بردن آبروی همسر حتی اگر در حال متارکه با او باشد نزد این و آن و حتی مددکار, ربطی به نیازمندی و استیصال و غیره ندارد. بگذریم. مسلما عملکرد بنده هم بهترین گواه برای موضع گیری من نسبت به هم نوعان و بهزیستی خواهد بود.

 5. 5
  میرهادی says:

  دوستان گرامی:
  ضمن تشکر از همه ی شما، به منظور طولانی نشدن سیر کامنتها، و نداشتن وقت کافی برای پاسخگویی به همه ی بزرگواران، پیامهای دوستان را به دقت میخوانم و از نظرات دوستان استفاده میکنم. پیشاپیش از پاسخ ندادن به دوستان عذرخواهی میکنم.

 6. 6
  مسافر says:

  سلام خدمت شما و تمامی کسانی که با دغدغه فرداهای بهتر و روشنای شفاف زندگی برای همنوعان تلاش می کنند, اینجانب نیز در حد توانم آمادگی خود را برای همکاری اعلام می نمایم.

  • 6.1
   آرتیمان says:

   درود بر شما بنده هم قصد جسارت نداشتم بنده تحت هر شرایطی خوشحال هستم که هم نوع فرهیخته ای مانند شما دارم با آرزوی موفقیت برای شما و تمام هم نوعان

 7. 7
  مسافر says:

  باز هم سلام عرض می کنم, جناب نایینی لازم هست اینجا بخشی از صحبتم در کنفرانس رو اصلاح کنم و اون هم این هست که در کنار وکلای هم نوع موفق در تهران که به پایتخت و امکانات و امتیازات اون نزدیک هستند, ما در اصفهان هم وکلای هم نوع فعال و توانمندی داریم, جا داره از آقای اسماعیل سلیمیان بزرگوار و خانم آمنه قاسمی عزیز یاد کنم و آرزوی صمیمانه و از ته قلبم دنیا, دنیا, موفقیت برای اونها, ایام به کامتون.

 8. 8

  درود بر جناب میرهادی گرامی
  من نظراتم رو در پست خانم ملکی گفتم که امیدوارم دیده باشیش در ضمن خودتون در متن پست اشاره ای داشتید، پس دیگه تکرار نمیکنم و فقط برای شما و دیگر دوستان گرامی آرزوی پیروزی و کامیابی هرچه بیشتر میکنم.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − ده =