راز چشیدن سنگها. مستند امرار معاش یک پیرمرد نابینا.

مهدی زمانپور کیاسری ضمن اشاره به ساخت مستندی ۵۰ دقیقه‌ای با نام «آسک» از جزئیات روایت و ویژگی‌های سوژه اصلی این مستند گفت.
مهدی زمانپور کیاسری کارگردان عرصه مستند در گفتگو با
خبرنگار مهر درباره جدیدترین فعالیت‌های خود گفت: به تازگی ساخت مستند ۵۰ دقیقه‌ای با نام «آسَک» را که به معنی آسیاب دستی کوچک است، به پایان رسانده و نسخه‌ای از آن را به دوازدهمین جشنواره «سینما حقیقت» ارسال کرده‌ام. این مستند درباره پیرمرد نابینای جنوبی است که ویژگی‌هایی منحصر به فردی دارد.
وی افزود: این مستند روایتگر داستان زندگی این پیرمرد جنوبی٨٠ ساله است که خداوند نیروی تعبیر خواب به وی داده است. درواقع پیرمرد به کوه می‌رود و با لمس و
چشیدن طعم سنگ‌ها، سنگ موردنیاز خود را پیدا و آن‌ها را استخراج می‌کند، سپس با ابزار ابتدایی مانند اره دستی و تیشه، ظروف جنوبی مثل سنگ نان‌پزی و هاون درست و با فروختن آن‌ها امرار معاش می‌کند.

کیاسری عنوان کرد: ساخت «آسَک» را زمستان سال گذشته آغاز کردم و مردادماه امسال نیز آخرین مراحله فیلمبرداری انجام شد و چند روزی است که تدوین و صداگذاری آن نیز به پایان رسیده است. این را هم باید بگویم در این اثر بر خلاف آثار گذشته‌ام که در طبیعت شمال انجام می‌شد به جنوب کشور رفتیم.
این کارگردان در پایان اظهار کرد: من همه آثارم را به تهیه‌کنندگی خودم و همسرم تولید و پس از پایان تولید، حق امتیاز آن را به جاهای دیگر واگذار می‌کنم از
همین رو هنوز مشخص نیست حق امتیاز «آسک» به کجا می‌رسد.

درباره اصغر خیر اندیش

سلام. اصغر خیر اندیش مقدم از اردبیل 32 ساله متأهل دارای دو فرزند. نابینا هستم حدود بیست سال موسیقی حرفه ای کار کردم به کامپیوتر و موسیقی و حقوق علاقه دارم. مدرک پیشدانشگاهی دارم و در حال حاضر کارمند بیمارستان هستم.
این نوشته در اخبار ارسال و , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

4 Responses to راز چشیدن سنگها. مستند امرار معاش یک پیرمرد نابینا.

  1. 1
    Eagle says:

    سلام. اولش سپاس. بعدشم، شما فقط خبرو گذاشتین، چیزی واسه دانلود نبود که. آخرشم بای تا های.

  2. 2
    فرهاد حسینپناهی says:

    لایک به حرفای قشنگت

دیدگاهتان را بنویسید