سیر تا پیاز تغییرات در محله نابینایان، از تثبیت کادر مدیریت تا حمایت مالی

سلام به دوستان عزیز و همراهان همیشگی ما در محله نابینایان.

ماه مهر رو به معلمین،  دانش آموزان و دانشجویان محله تبریک میگم و امیدوارم که در طول سال تحصیلی پیش رو، موفق باشند.

 

بعد از اینکه مجتبی خادمی عزیز به صورت رسمی مدیریت محله نابینایان رو به من سپرد، سعی کردم که به شکلی هدفمند برنامه های خودم رو شروع کنم.

در گام اول،  هم باید اعضای کادر مدیریت، و هم سرپرست تیم های مختلف تولید محتوا مشخص می‌شدند،  و هم میبایست در کنار این مسئله، پروژه تکمیل کتابخانه دانش آموزی محله که از چند روز قبل از تعیین مدیریت سایت استارت زده شده بود، پیگیری میشد.

 

در فاز اول، 27 کتاب درسی و کمک درسی به همت دوستان عزیزی از جمله:

سعید شریفی، کمیل نوبختی، سمانه کریم زاده، حمید رضایی، امید فلاحتی، احمدرضا علینیا، ابوالفضل سعیدی فر و … به کتابخانه دانش آموزی محله نابینایان اضافه شد و همچنان در تلاش هستیم که این پروژه رو به بهترین شکل ممکن تکمیل کنیم.

 

تثبیت اعضای کادر مدیریت محله نابینایان

 

سعید درفشیان، میثم امینی، پرواز، پریسا؛ ملیسا و نازنین، با توجه به سابقه مثبت فعالیت، اشراف کامل به امور و فضای کاری در سایت و موافقت برای همکاری با مدیریت جدید، تثبیت شدند و با قدرت، به کار خود ادامه خواهند داد.

 

علی پنجه ای، مدیر رادیو اینترنتی گوش کن

 

طرح راه اندازی رادیو اینترنتی از تیرماه امسال به بهانه تولد محله نابینایان و ویژه برنامه زنده هات گوش کن، توسط علی پنجه ای پیگیری و عملیاتی شد.

با توجه به پتانسیل، دانش فنی بالا و انگیزه ای که علی پنجه ای در پروژه های مختلف از خود نشون داده، میشه انتظار داشت که به بهترین شکل ممکن از عهده این مسئولیت هم بر بیاد.

به امید شنیدن خبرهای خوب از طرف علی پنجه ای عزیز.

 

سمانه کریم زاده، مدیر کتابخانه و امور دانش آموزی

 

مجتبی خادمی با راه اندازی کتابخانه دانش آموزی، زمینه فعالیت بیشتر محله نابینایان رو در این حوزه فراهم کرد.

از اونجایی که یکی از اصلی ترین برنامه های من ساماندهی و برنامه ریزی مناسب برای دانش آموزان در محله هست، نیاز بود که با انتخاب یک مدیر برای کتابخانه و امور دانش آموزی، طرح ها و برنامه های قابل اجرا رو به شکلی مطلوب عملیاتی کنیم.

به همین دلیل از این پس خانم کریم زاده مدیریت کتابخانه و امور دانش آموزی محله نابینایان رو بر عهده خواهند داشت.

 

حسین حیدری، مدیر تیم زبان کاوان محله نابینایان

 

یکی از بزرگترین پتانسیل های بالای محله نابینایان، داشتن افراد توانمند و تحصیل کرده در حوزه زبان انگلیسی و بعضا سایر زبان های دیگه هست.

ایجاد کمیته ای برای انتخاب، ترجمه، و انتشار مقاله های مربوط به مسائل نابینایی در خارج از کشور، یکی از اصلی ترین بندهای موجود در برنامه های من برای مدیریت سایت گوش کن بود و به همین علت برای به نتیجه رسیدن چنین پروژه بزرگی قطعا نیاز به ایجاد هماهنگی بین افراد علاقه مند به فعالیت در این مسیر و برنامه ریزی مناسب خواهد بود.

حسین حیدری یکی از افراد توانمند این محله هست که قطعا با دانش؛روحیه و پشتکار بالایی که داره میتونه این طرح سنگین ولی جذاب و تاثیرگذار رو به بهترین شکل ممکن به نتیجه برسونه.

 

راه های ارتباطی با مدیران محله نابینایان

 

از این پس طبیعتا gooshkon2020@Gmail.com به ایمیل‌های مرتبط با محله نابینایان پاسخگو نخواهد بود و شما برای ارتباط با مدیر سایت باید با Hotgooshkon@Gmail.com در تماس باشید.

همچنین برای ثبت نام و عضویت در محله نابینایان و مسائل فنی از جمله دریافت قفسه مثل سابق، درخواست خود را با ایمیل آقای درفشیان S.Derafshian@Gmail.Com مطرح کنید.

 

نکته: در حال حاضر برای ثبت نام در محله نابینایان باید در متن ایمیل مشخصات خود اعم از نام، نام خانوادگی، وضعیت بینایی، کشور، شهر و نام کاربری و نام معرف و شماره تماس و چند خط دربارۀ خودتان بنویسید و به  S.Derafshian@Gmail.com ارسال نمایید.

 

راستی از این به بعد مسئول روابط عمومی محله هم خانم نازنین هستند که جهت طرح هر گونه پیشنهاد، انتقاد یا مسائل غیر فنی مربوط به کاربریتان در سایت، میتوانید با ایمیل ایشان، به آدرس: fm.4814@yahoo.com در ارتباط باشید.

 

در ضمن، اگر به صفحه تماس با مدیران محله هم وارد شوید، باز هم از طریق دو فرم موجود میتوانید با مدیر فنی و روابط عمومی محله در ارتباط باشید. فقط اولا برای هر کار از فرم خاص خودش استفاده کنید و ثانیا ایمیلتان را حتما درست بنویسید، تا اگر احتمالا لازم شد پاسخی برایتان ارسال کنیم، به دستتان برسد.

 

اطلاع رسانی ویژه برنامه های تیم تاکی از طریق عضویت در سامانه پیامکی محله نابینایان

 

برای اطلاع رسانی بهتر و سریع تر در جهت آگاهی از ویژه برنامه های تیم تاک، می‌توانید عدد 1000 رو به سامانه پیامکی 10000012341234 ارسال کنید.

نکته: افرادی که قبلا عضو سامانه پیامکی شده بودند نیازی به ارسال و درخواست مجدد نخواهند داشت.

 

حمایت مالی از محله نابینایان

 

اما بحث شیرین و در عین حال خطرناک مالی!

خب همه میدونیم که وضعیت اقتصادی بیش از هر زمان دیگه ای قاراشمیشه و طبیعیه که این وضعیت شامل حال اداره سایت هم میشه.

با توجه به این که الان فعالیتهای ما دیگه فقط در سایت خلاصه نمیشه و برآورد هزینه هایی مثل هزینه رادیو اینترنتی، تیمتاک، مسابقاتی که برگزار میکنیم و غیره هم هست، اگه نتونیم هزینه ها رو کنترل کنیم مطمئنا در مورد فعالیتهامون دچار مشکلات زیادی میشیم.

زیاد سرتون رو درد نمیارم.

 

با این که پیشنهادهایی در مورد اجرایی کردن طرح اشتراک اجباری مطرح و در موردشون بحث شد، نهایتا به این تصمیم رسیدیم که بازم کمکهای شما دوستان رو به صورت داوطلبانه دریافت و هزینه کنیم.

البته الگویی که برای تأمین هزینه وجود داره رو بهتون میگیم و اگه سعی کنید طبق این الگو به اداره مجموعه محله نابینایان کمک کنید خیلی خیلی بهتره.

 

اگر ما حدود چهار ملیون تومن برای یک سال داشته باشیم و اوضاع دلار هم خیلی تکون تکون نخوره، احتمالا میتونیم از پس هزینه های یک ساله سایت بر بیاییم.

حساب کردیم در مجموع کاربرانی که به سایت و تیمتاک رفت و آمد میکنن و فعالن حدود صد نفرن، که اگه هر کدوم تقریبا 40 تومن کمک سالانه به سایت بکنن، چهار ملیون تومنی که حداقل نیاز ماست به دست میاد.

 

اگه یادتون باشه، سال قبل برای مشترکین داوطلب دانش آموز سالانه حق اشتراک 6000 تومن و برای غیر دانش آموزان 36 هزار تومن رو توصیه کردیم.

خب امسال هم باز همون مبالغ رو توصیه میکنیم و ضمنا خاطر نشان میکنیم، گرچه کمکها کاملا داوطلبانه خواهد بود، کسانی که این حمایت رو به خصوص همون طور که مد نظر ما و تسریع کننده فعالیتهاست انجام بدن، به عنوان حامیان محله امکان داره در آینده از امتیازات ویژه ای برخوردار بشن، تا انگیزه ای باشه برای هر کس که دوست داره به پایداری اینجا کمک کنه.

متأسفانه در حال حاضر به دلایلی پرداخت آنلاین محله درست کار نمیکنه؛  بنا بر این تا اطلاع ثانوی صرفا این مشخصات جهت واریز کارت به کارت یا انتقال به حساب در اختیار شماست.

 

شماره کارت: 6037701146264780

 

شماره شبا: IR900160000000000736606902

از اونجایی که با پرداخت کارتی یا حسابی، دیگه اطلاعات مدون پرداخت کننده رو در اختیار نخواهیم داشت، اگر کسی واریزی انجام داد، لطف کنه و یا همین جا توی کامنتها مشخصات پرداخت از جمله کد پیگیری رو بنویسه، یا از طریق آیدی تلگرام @hotgooshkon1 به ما خبر بده.

جا داره در پایان این پست از تک تک شما عزیزان بابت لطف و محبتی که به من داشتید و دارید تشکر کنم و ازتون خواهش کنم که با حمایتتون از محله نابینایان، باعث پیشرفت و ترقی اینجا بشید.

قطعا اگه با هم و در کنار هم تلاش کنیم اتفاقات بی نظیری در آینده ای نزدیک، برای محله دوست داشتنی مون خواهد افتاد.

خوش باشید.

 

درباره محسن صالحی

محسن صالحی هستم, متولد 11 آبان 1369 و ساکن شهرستان سمیرم. به علت بیماری RP از سال 93 تا 94 با افت شَدید بینایی رو‌به‌رو شدم و در حال حاضر فقط تشخیص نور دارم. جهت ارتباط و ارسال پیشنهادات و همکاری با برنامه هات گوش کن, با آیدی تلگرام @HotGooshkon1 و ایمیل HotGooshkon@Gmail.Com در تماس باشید.
این نوشته در اطلاع رسانی, گزارش ارسال و , , , , , , , , , , , , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

19 Responses to سیر تا پیاز تغییرات در محله نابینایان، از تثبیت کادر مدیریت تا حمایت مالی

 1. 1

  سلام، فقط جهت عرض ادب و ارادت خدمت رسیدم، امیدوارم همیشه خواننده ی خبر های خوش از جانب شما و محله باشم. یا علی.

  • 1.1

   سلام جناب حاتمی عزیز.
   امیدوارم که حالتون خوب باشه.
   ایشاالله با تلاش همه دوستان و حمایتشون اتفاقات خیلی خیلی خوبی برای محله میفته.
   شاد و تندرست باشید.

 2. 2
  احمد says:

  سلام محسن عزیز امیدوارم هر روز پر افتخارتر و پر تلاشتر باشی. فقط اومدم که بگم منم با این که خیلی آدم پشت گوش اندازی هستم و یه کم تنبلم ولی همه جوره در خدمتم. دوسِت دارم خیلی زیاد.

 3. 3

  سلام محسن جان خدمت رسیدم تا مدیریت تو تبریک بگم . مدت زیادی نیست تو را میشناسم اما میدونم مدیریت خوبت باعث بزرگ تر شدن محله خواهد شد . هر چند برای محله نمیتونم مفید واقع شوم اما امیدوارم مشکلی نباشه و دوستان هم همکاری کنند . برایت آرزوی موفقیت دارم

 4. 4
  رعد بارانی رعد بارانی says:

  موفق و در پناه الطاف خوبی های خداوند باشی .
  راستی اینو یقین داشته باش که من رعد مستجاب الدعا هستم خخخخ

 5. 5
  خانم کوچولو says:

  سلام
  خسته نباشین
  من هم از الآن آمادگی خودم رو برای کمک به سایت اعلام میکنم.
  و اگر تونستم از نظر مالی هم در حد توانم کم نمیذارم.
  امیدوارم به هدفتون برای سایت برسین
  شاد و موفق باشین

 6. 6
  داوود حاجنصیری says:

  سلام. من هم مثل سایر دوستان، آغاز مدیریت محله رو خدمت جناب صالحی تبریک عرض میکنم. اگه بتونم حتما در مورد کمک مالی و حمایت مالی از سایت کارهایی انجام خواهم داد. امیدوارم که بتونم. فقط یه سؤال انتقادگونه. چرا تازگیها هرچی پست واسه سایت میزنم که بنظر خودم بدرد بخور هست رو منتشر نمیکنید؟ البته شاید معیارهای من با معیارهای سایت جور نباشه ولی همیشه که اینطور نیست! بهر حال باز هم تبریک بنده رو بپذیرید جوان نخبه محله

  • 6.1

   سلام به داوود خان حاج نصیری.
   همیشه هم اینطور نبوده که منتشر نشن.
   به هرحال اینجا دیگه پستهایی که محتوای عمومی داشته باشه منتشر نخواهد شد و شما باید سعی کنید که محتوایی داشته باشید که با معیارهای سایت همخونی داشته باشه؛ ولی اگه مشکلی بود یا نیازی به توضیح، حتما با بخش روابط عمومی سایت در تماس باشید.
   قطعا براتون توضیح خواهند داد.
   از حضورت و لطفی هم که داشتی به شدت تشکر میکنم.
   شاد باشی.

 7. 7
  علاء الدین says:

  سلام!
  من هم اومدم که اعلام حضور و همراهی کنم. فقط یه نکته: عدم مشارکت گروه مدیریت در تولید محتوای محله شاید از مهمترین دلایل کم‌رنگ شدن استقبال از این تارنما باشه. فکر می‌کنم باید با هم هماهنگ بشید که هر چند روز یک بار یه مطلب از اعضای گروه مدیریت منتشر بشه. این‌جوری اعضا هم به حضور جدی‌تر ترغیب میشند.

 8. 8
  کوچه پس کوچه های آسمان says:

  با سلام و عرض ادب و احترام .
  از اطلاع رسانی شما سپاس گزارم .
  به شما و همکارانتان خسته نباشید عرض میکنم .
  امیدوارم با همکاری و همدلی ،همه با هم ،محله ای با صفا داشته باشیم .
  موفقیتتان افزون باد .

 9. 9
  کامبیز کامبیز says:

  موفق باشی محسن جان

 10. 10
  کریمی says:

  درود. میگم خوبی محسن. علت خرابی پرداخت آنلاین چیه آیا؟ و اینکه درستش بکن تا ما هم یه ناخنکی بزنیم به حمایت مالی.

 11. 11
  بیسایه بیسایه says:

  سلام ضمن تبریک مدیریت جناب آقای صالحی و روز جهانی نابینایان برای تک تک دوستان آرزوی بهروزی و کامیابی داارم شرمنده از اینکه دیر این پست ارزشمند رو مشاهده کردم به هر حال از کادر جدید مدیریت استدعا دارم تبریکات گرم و صمیمی مرا پذیرا باشند
  با تشکر فراوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =