کارگاه مثبت اندیشی رعد 7

موضوع:چند حس بد که مانع خوشبختی میشوند.
عزیزان دل سلام. چه قدر خوشحالم که دارید این نوشته رو میخونید. و خوشحالتر اینکه بهم میگید نسبت به قبل حال روحیتون بهتره.
من سالیان ساله با قانون جذب آشنا هستم و کتابهای مختلفی در این باره خوندم ولی آموزش استاد شریفی و گفتارش ی چیز دیگست.

این جلسه می خوام در مورد چند رفتار ما که باعث میشن ارتعاش و حالمون حسسسابی منفی بشن صحبت کنیم.
*******
اول در مورد علاقه ما به جنگیدن صحبت کنم. و این که این کار چه اثراتی روی زندگی ما داره. بارها شده اتفاقاتی در زندگی ما میفته که دوسشون نداریم. بعد ما می خواهیم اونا رو هول بدیم که برن بیرون از زندگیمون و بعد میشینیم همه جا در موردش صحبت می کنیم.

مثلا رعد و رهایی با هم دعواشون میشه و رعععد هر جا میشینه از به وجود اومدن اختلاف و دعوا میگه. برای دیگران کل جریانو تعریف میکنه و با خودش هی تکرار میکنه: بشکنه دستم که نمک نداره، ای خدا چطور رها تونست این رفتارو با من داشته باشه؟ و و و … و رعد دلشکسته شبانه روز کل دعوا رو مرور میکنه . پیش همه میشینه و هی میگه و میگه …..میخواد همه حق رو به اون بدن، حتی اگه همه چیز همونطور بوده که رعد گفته و رهایی هم نمک نشناس بوده خخخخ، از بس در مورد اون دعوا فکر کرده و حرف زده ی نفر دیگه با همون خصوصیت سر و کله اش توی زندگی رعد پیدا میشه.
بعد از ی مدت دور و بر رعد پر میشه از آدمهای نمک شناس. چون خیلی فکر کرده ارتعاش خیلی قوی هم به این خصوصیت اخلاقی فرستاده.
قبلا هم گفتم کار احساسات و وظیفشون اینه که به ما بفهمونن ما و خواستمون در یک مسیر حرکت میکنیم یا نه؟. پس وقتی موضوعی حستون رو بد میکنه بهش فکر نکنید. چون داره آلارم میده که داری از هدفت دور میشی. احساس ما قابل کنترل و مدیریته. مدیریتش کنید و نذارید فکر و احساستون سر کش و غیر قابل کنترل باشه.

*******
مورد بعدی بحث و جدل و کشمکش در مورد مساله ای خاصه. شدیداً از این بحثها دوری کنید که آثار بدی روی زندگیتون داره. مثل بحث در مورد مسائل اعتقادی، سیاسی، اجتماعی و دفاع و حمله از گروه و تشکیلات خاصی. در این بحثها حس و حالتون بد میشه.

ما وقتی بحث میکنیم داریم روی مشکل فوکوس می کنیم. پس اگه از چیزی بدتون میاد دور و برش نرید. هر حسی بدید اون حس از طریق اتفاقات دیگه توی زندگیتون میاد.
هر وقت ناخواسته ای دیدید در مورد خواستتون حرف بزنید. حتی اگه توی دلتون نجوا هم کنید عالیه و اثرات خوبی داره. این توی ذهن و دل حرف زدن باعث میشه که موضوع منفیو نبینید.

احساس مثل یک قطب نماست. هر وقت بد شد یعنی راهمون اشتباهست.
خواهی که ز هیچکس به تو بد نرسد
بد گوی و بد آموز و بداندیش نباش.

حتی گاهی اوقات هدف شما دلسوزیه و قصد راهنمایی دارید و با کسی که دوستش دارید بحث میکنید و می خواهید با تمام وجود و عشقتون اونو راهنمایی کنید، اگه در این مواقع حستون بد بود سریع خاتمه بدید و شک نکنید کار درست رو انجام دادید. باور کنید زندگیتون بهشت میشه اگه از احساستون پیروی کنید.
شاید باورتون نشه از وقتی که این مورد رو فهمیدم خیلی آسوده تر شدم. به مادرمم هم گفتم و جالبه سریع قبول کرد
******
دو تا دیگه از احساسات بد دیگه که بیشتر آدما دارن حسی به نام ترس و غمه.
ترس مربوط به یک اتفاق از آینده و غم به یک اتفاق از زمان گذشته مربوط میشه. ترس انسانو فلج میکنه . حضرت علی میفرمایند ترس برادر مرگه. ترس مانع این میشه که ما کاریو انجام بدیم. اکثر ترسهای ما واهی هستند و باعث میشه کارآیی ما کم بشه. این ترسها بیشترشون پوچه و خودمون هم به مرور فهمیدیم که اکثر ترسهامون اتفاق نیفتاده.

مثلا ممکنه ی نابینا که میخواد بره بیرون و تازه داره از عصا استفاده میکنه، ترس میاد سراغش و با خودش میگه اگه برام اتفاق بدی بیفته چی؟ اگه مردم مسخره ام کنن چی؟ اگه یک مانع جلوی راهم سبز شه چی؟ اگه بیفتم توی جوب آب چی ؟و اگه …….

و هزاران ترس واهی که اونو از استقلال دور میکنه و از بس اجازه میده فکر منفی ترس بهش غلبه پیدا کنه که کلا بیخیال میشه و نمیره بیرون. بدونید و آگاه باشید که دو حس ترس و غم بزرگترین احساسیه که مانع حس خوب و خوشحالی میشه.

مولانا ی بزرگ و والا در مثنوی داستانی رو در مورد گاوی بیان میکنه که در مرغزار و جایی بسیار سر سبز زندگی میکرده. روزها حسابی میخورده و لذت میبرده ولی شب که میشده ترس ورش میداشته و با خودش میگفته اگه این مرغزار خشک بشه چه کار کنم؟ اگه بارون نیاد چی؟ ترس از گرسنه بودن باعث میشده که لاغر بشه و دوباره روز میخورده حسابی و میگفته بهبه چه چمنزاری. مولانا اینجا میگه:

هیچ نندیشد که چندین سال من

می‌خورم زین سبزه‌زار و زین چمن

هیچ روزی کم نیامد روزیم

چیست این ترس و غم و دلسوزیم؟

به اون گاوه نخندیم، بیشتر ماها توی زندگی با اینکه سالها و سالها بدون مشکل زندگی کردیم ولی ترس شدیدی از آینده داریم. میترسیم نتونیم از پس مخارج و خورد و خوراک و مسکن و پوشاک و دوا و درمونمون هزاران چیز دیگه در آینده برآییم و هی میگیم اگه فلان اتفاق بیفته چی؟ چه خاکی توی سرمون کنیم؟

جالبه بدونید که در سخنان بزرگان و حتی قرآن از ترس و غم بسیار نهی شدیم. در قرآن با واژه های حزن و خوف نام برده شدند.
لا خوف و لا هم یحزنون.
بهتون پیشنهاد میکنم برید توی قرآن بخونید که چه افرادی دچار ترس و غم نمیشن؟
به صورت خلاصه وار میگم
پرهیزکاران
پیامبران
اولیا خدا
استقامت کنندگان
نیکوکاران
انفاق کنندگان
ایمان آورندگان
کسانی که از هدایت خدا پیروی می کنند
و ….
همه این افراد توی قرآن گفته شده که نه ترسی دارن و نه غمی
پس بدونید که نداشتن ترس و غم از نشانه های افراد با ایمان واقعیه.
*****
خب حالا ی راه حل بگم که ترس و غم توی وجودتون نیاد. مداوم اتفاقات خوب گذشته رو توی ذهنتون مرور کنید. این یاد آوری اتفاقات خوب گذشته باعث میشه که ما دچار غم نشیم. چون گفتیم که غم در نتیجه اتفاق بدی در گذشته است. وقتی ذهن ما مداوم خوبیها رو تیک بزنه دیگه روی یک اتفاق بد کلید نمیکنید و از غصه دور میشید .
راهکار دیگه اینه که مداوم از اتفاقات خوبی که دوست دارید در آینده براتون بیفته صحبت کنید. خود من که هر وقت دچار استرس میشم مداوم با خودم تکرار میکنم: خوبیها دارن به سمت من میان .
******
دوستان جان، بیایید از جذبهای خوبتون بگید و به هم کمک کنیم تا دراین جاده زندگی به جاهایی برسیم که باید باشیم.
راستی یکی از دوستان مجازی خوبم دچار بیماری شده. انرژی مثبت براش بفرستید که حالش خوب خوب بشه. دعا کنید که خداوند مهربون بهش سلامتی کامل عطا کنه.

درباره رعد بارانی

سلام .اینجانب خانوم باران.ملقب به رعد بزرگ هستم . در آذرماه سال 57 به دنیا اومدم. . به صورت کاملا اتفاقی با نابینایی موفق اشنا شدم و به این محله اومدم. بینا و متاهل هستم. از اخلاقام بگم:. آدم رک و بی شیله پیله ای هستم.و هیچ چیزی نمیتونه منو عصبانی کنه چون سریع از اون آدمی که اذیتم کرده یه دنیا دور میشم و تنهاش میذارم.خخخ از هیچ کسی هم بخاطر مقام و موقعیتش تعریف نمیکنم. باید بگم چندتا چیزو در این دنیا خیلی دوست دارم ، کوه ، درخت و باران.از نگاه کردن به این سه تا سیر نمیشم. عاشق پیییاده روی هستم ، در ناراحتی و خوشحالی ، در شادیو غم ، در درد و در بی دردی میرررم پیاده روی که همه چی بهتر از قبل بشه ...
این نوشته در آموزش, آموزش های رایگان, روانشناسی ارسال و , , , , , , برچسب شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.

56 Responses to کارگاه مثبت اندیشی رعد 7

 1. 1
  رعد بارانی says:

  سخنی با مدیران و ویرایشگران محترم:
  من سعی کردم طوری بنویسم که شما مجبور نشید وقت زیادی بذارید و به قول رهگذر ی دکمه بزنید و منتشر کنید پستو خخخخ
  حالا بگید اون قوانینو رعایت کردم یا نه؟

 2. 2
  مسافر says:

  سلام رعد بزرگوار, واقعا که چه مطالب مفید و کاربردی, انشا الله بتونیم با استفاده از این نکته های عبرت آموز, حال دلمون و حسمون همیشه خوب و عالی باشه. با تشکر.

  • 2.1
   رعد بارانی says:

   سلامو هزار سلام.
   با دیدن اسمت یاد کارتون مسافر کوچولو و گل سرخش میفتم.
   مسافر جونم این قسمت هفتم بود، نمیدونم قسمت های قبلیو دنبال کردی یا نه؟ خوندشون بی ضرر و عمل به تمارینش مثل عسل سودمنده و شیرینه خخخخ

 3. 3
  ستاره says:

  سلام رعد عزیز کارگاهت عالیییییییییه . حس خوب و شادی همیشه همراهت باشه

  • 3.1
   رعد بارانی says:

   ستاره روشنم مرسی که از اول کارگاه بودی و دنبال میکنی.
   فقط ای کاش بیایید بگید تمارینو که میگم انجام میدید یا نه؟
   میدونی چیه همین که حس و حال آدم خوب باشه عالیه ولی انجام تمارین رتبه و درجه روح رو بالا میبره.
   دوست دارم هممون شاد و ثروتمند و سلامت باشیم.

 4. 4
  حسینی says:

  سلام مامانبزرگ دانا. آیا روح وجود دارد؟ آیا قانون جذب علمیست؟

  • 4.1
   رعد بارانی says:

   سلام حسینی.
   به رعد نگو مامانبزرگ که دچار خشم آسمانها میشی خخخه
   وجود روح یا نبودش کاری ساده و راحته. به درون خودت رجوع کن ببین حسش میکنی یا نه؟
   قانون جذب علمی هست .
   اگه نظریه نسبیت انیشتین و فیزیک کوانتوم رو بخونی و درکش کنی متوجه میشی چرا میگن احساسهای انسان روی جهان هستی تاثیر میذاره.
   البته خودم اصلا به فیزیک و نظریه نسبیت علاقه ای ندارم و مطالعه نکردم.
   من عقیده دارم تجربه و حسی که دارم بالاتر از این علم و قانون و تئوری و این جور چیزاست.
   از خدا پنهون نیست از شما هم پنهون نباشه به هر چیزی چه مثبت و چه منفی فکر کردم بهش رسیدم. حالا میخواد خرافات باشه یا علمی.

 5. 5
  حسینی says:

  اما من خیلی خیلی مثبت فکر کردم اما نشد هیچ کدوم

  • 5.1
   رعد بارانی says:

   ی جای مسیر رو داری اشتباه میری حسینی.
   البته من استاد در این دوره نیستم ولی اساتید بزرگ و آدمهای موفق همگی به این راه و این قانون ایمان دارن.
   حالا بیا با هم مرور کنیم که کدوم یک از تمارین رو انجام دادی و جواب نداد؟
   نکنه اول بسم الله اومدی و مدام فکر مثبت به پول و یا چیز دیگه ای داشتی؟
   نه اینجوری به اهدافت نمیرسی. تا شادی واقعی و درونی و حس و حالی شاد نداشته باشی رسیدن به بقیه آرزوها مقطعی و جزئی خواهد بود.
   ولی بگو چه کارایی انجام دادی و نتیجه و نشانه ای ندیدی؟

 6. 6
  لِنا says:

  درود رعد مثبت اندیش حال و احوالتم که خوشبختانه خوبه و منم که بیسته حال و روزم.جذبهای خوبی داشتم و اونم پیامی از ی دوست فوق العاده با انگیزه بود ک ازم خواست ی کاریو انجام بدیم و خوشحالم ک می تونیم دوباره با هم همکاری و همفکری کنیم.کارهامو با لذت انجام میدم و احتمالا ب زودی ب این نتیجه می رسم که چیزی ب نام منفی وجود نداره.من اغلب در ارتعاش عشق و شکر گذاری هستم.از کوین و ناپلءون و فعلا استر جون هم سپاسمندم که خیییلی بهم حال خوب دادن خخخخخخ و شما عزیز که استارت این کارو زدی.ی پیشنهاد,دوره آرزوی تو دستور توست رو هم اگه شد معرفی کنین حسم میگه بچه هایی ک عاشق انگلیسی هستن دوسش خواهند داشت.البته متأسفانه من ب زبان اصلی این دوره رو ندارم اما همون دوبله هم خوب بود.شاد باشی و مثبتها مثل بارون ناب بهاری بر زندگیت ببارند.

  • 6.1
   رعد بارانی says:

   سلام بر لنایی خوب و همیشه شادون خخخ اصلا اسمتو میذارم شادونه یعنی شنگول و خندون هههه
   به نظرم شما و آگاهی اگه با همین فرمون پیش برید به درجات بالایی میرسید.
   افرادی چون کوین و استر و ناپلئون هیل و شریفی به درجه ای رسیدند که حتی اگه مثل ی گدا بی کار و بی پول بشن شادیشون کم نمیشه. و شک ندارن به خاطر همین شادی و رضایت درونی که دارن دوباره به همون جایگاه میرسن.
   لنا خودم که انگلیسی منگلیسی یوخده یعنی نبلدم. ولی باید به میثم خوش شانس و مستر منچستر و مشتبهی و مهرداد معرفی کنم. چون اینا زبون غیر آدمیزاد هم بلدن خخخ

 7. 7
  نیره says:

  سلام بر رعد عزیز
  باید بگم که به اشتراک گذاشتن این دانسته ها و بهتر از آن تجربیات خوبتون جای تحسین داره
  بنظر من هرچه بیشتر به تنهایی فرو بریم به این احساسات منفی بیشتر دامن می زنیم و بلند شدن و رفتن راهیه برای گذشتن از بسیاری از آنها، این تجربه خود من هستش
  من گاهی که با کسی دچار اختلافی میشم تا وقتی که نبینمش فقط منفی بافی می کنم ولی در دیدار بعدی خیلی از اون احساسات منفی ازم دور میشن یا سعی می کنم خودم دورشون کنم
  مثبت اندیشیت افزون باد و همیشه شاد باشید

  • 7.1
   رعد بارانی says:

   سلام.
   ببینم شما همون دختری نیستی که چن سال پیش به من زنگ زدی و قرار گذاشتی همو ببینیم؟
   نیره جان درست گفتی افکار منفی مثل سیل موریانه هستند که تنهایی باعث رشدشون میشه.
   ورزش و تغذیه صحیح و کتاب خوندن و دوستان خوب ، مراقبه و مدیریت ذهن باعث ارتعاش مثبت میشه.
   نیره این قسمت 7 بود. قسمت های قبلی پیش زمینه قسمتهای بعدیه. خواستی اونا هم بخون

   • 7.1.1
    نیره says:

    درودی دوباره بر رعد بزرگوار
    متاسفانه تا به حال افتخار آشناییتون را نداشتم و فقط پستهاتون را اینجا خوندم
    فکر میکنم بیشتر پستهای کارگاهی شما را هم خوندم و آنها را دنبال می کنم
    براتون آرزوی موفقیت و شادکامی دارم

    • رعد بارانی says:

     سال 93 یا 94 بود. دختری مهربان توسط دوستان اسکایپ نیم منو پیدا کرده و باهام تماس گرفت که بیا همو ببینیم.
     من قرار میذاشتم اون نمیتونست و کنسل میکرد و بالعکس. خلاصه جن و بسم الله شدیم واس هم.
     پس معلومه که تازه اومدی توی سایت که رعد پیر رو نمیشناسی خخخ من از سال 93 اینجا حضور آسمانی دارم خخه

 8. 8
  لِنا says:

  درود مجدد,ا پس برم اسممو بذارم شادی آیا ک؟یا ک شادان یا ک چی خخخخ,توضیح علمی بودن قانون جذب در دوره ی کوین ترودو عالی توضیح داده شده.قانون جذب از قانون جاذبه زمین هم قوی تره,اون عمو کوین قشنگتر توضیح داده خخخ قطعا ,آره رعد جون بگو ب دوستات انگلیسیشو پیدا کنن ب دست ما هم برسون ک کلی واستون ارتعاشای باحال بخواهیم دگ,دوستان باور کنید هدف فقط داشتن احساس خوبه,فقط ب همین برسیم خودش همه چیزه,شاد باشید.

  • 8.1
   رعد بارانی says:

   اسمتو گذاشتم شادونه خخخ
   آهان یادم اومد پرواز هم انگلیسی بلده. والا نبین ها به حرف من نمیگوشن. شما ی پست بزن و از میثم که خیلی زبرو زرنگه و همچنین مستر منچستر کاردون بخواه. بعد اونا که برن بخونن و توی سایت بذارن منم به زبون عامیه قضیه رو توضیح میدم.
   لنایی اگه میشه برای جناب حسینی علمی بودن قانون رو توضیح بده.

   • 8.1.1
    رعد بارانی says:

    راستی این جملتو::دوستان باور کنید هدف فقط داشتن احساس خوبه,فقط ب همین برسیم خودش همه چیزه” دقیقا حرف و نظریه تمامی بزرگانه.
    لنا تو خیلی خیلی نسبت به خود من تونستی در این وادی غرق بشی. شاید اینکه زمینه هاشو داشتی یا هر چیز دیگه ای.
    من بیشتر درگیر روزمرگی ها میشم. و حس شاد نگه داشتن احساسم یادم میره.
    میگن ایده آلاتون رو پایین نگیرید. باید همیشه شاد و پر انرژی بود.
    خیلی خوشحالم که هر روز شادی.

   • 8.1.2
    پرواز says:

    من انگلیسی بلد نیستم !×کاش این قانون جذب یه بخشی هم داشت که اگر خواستیم در مورد کسی اطلاعاتی بدیم در یک فضای عمومی ب طریقی با خودش هم مشورت میکردیم پدر فرتوت. نداره ؟؟؟اگه نداره این قانون رو من استاد پرواااااااااز اضافه میکنم

    • رعد بارانی says:

     سلام.
     والا اون زمونای قدیم که توی سایت شما ی پست زدی و ی کتابی معرفی کردی که نبینکهای زیادی به من گفتند عجب کتاب خوبی بود.
     من دقیقا نمیدونم رشته دانشگاهیت چیه. حتی اسم دقیقت هم نمیدونم. من فک میکنم اطلاعات دقیق یعنی فامیلی و آدرس خونه و شماره تلفن خونه و همراه. حالا دقیقا بگو انگلیسی بلدی یا نه؟ اگه مثل من زبون غیر آدمیزاده ها رو بلد نیستی پس چرا اون پست عجیب و غریب انگلیسیو زدی؟ خخخخ
     آهان رشته ات ادبیات عرب بود. شاید هم روان شناسی یا علوم سیاسی خخخ

     • رعد بارانی says:

      از ویرایشگران و مدیران و ادمین های عزیز خواهشمندم که کامنت منو پاک بنمایند که اطلاعات افراد رو لو نداده باشم.
      پروازی ی چیزی بگم بخند خخخخ آخر سر من نفهمیدم شما آقایی یا خانوم؟
      اون اوایل که خیلی ها گفتند دختر خانومی.
      پس اسمت هم فاش کنم که خفه نشم خخخ
      آوای محبوبش هههه

 9. 9

  سلام بر رععععععععععععد بزرگ!
  خودت یا ویرایشگران از کتاب ها الفش افتاده و شده کتبها توی متن درستش کنید بی زحمت.
  من همچنان خوبم و دارم ادامه میدم.
  غرق خوندن و خوندن و خوندن هستم و هر روز اتفاقات خوبی برام می افته و طبق معمول خوراکی هاش خیلی خیلی توی چشم هستند نسبت به بقیه اتفاقات.
  اگر می تونستم همیشه احساسم رو خوب نگه دارم مطمئنم به هر چیزی که فکر می کردم اتفاق می افتاد چون هر وقت حس خوبی داشتم به هر چیزی که فکر کردم سریع پیش اومده ولی اگر حس بدی داشتم اتفاقات بد پشت سر هم پیش اومدند.
  ترس و غم هم فعلاً ازم دورند تا ببینیم چی میشه.

  • 9.1
   رعد بارانی says:

   سلام آگاهی.
   من که نمی تونم پس از انتشار متن داخل پستو ویرایش کنم. آیا میتوانم؟ خخخ اگر هم می توانم که نمیدانم که میتوانم.
   آگاهی باید سعی کنی حس خوبتو بیشتر کن. البته حسو خوب کردن پله پله باید باشه و الا ذهن منطقی قبول نمیکنه.
   چه عالی که ترس و غم ازت دورند خخخخ
   پس جزو اولیا و بزرگان الهی بودی و خبر نداشتیم ههههه
   ازین دفعه به جای آگاهی صدات میکنم الهی خخه

 10. 10
  رهگذر says:

  یه مدت سرماخوردم تموم جذبهام از دماغم زد بیرون. خخخخخخخخخخخخخ.
  ولی این مدت جذب مذبام خیلی زیاد بوده. اینقد که یادم رفته. یکیش این که صلوات شماری که نداشتم رو مادرم برام داوطلبانه یه هوی خرید و شاد شدم. خخخخخ.

  • 10.1
   رعد بارانی says:

   سلام رهایی .
   حتما سرما خوردگیت شدید بوده. پونه کوهی دو قاشق مربا خوری با ی قاشق گیاه آویشن و چند پر به لیمو و ی نوک قاشق زنجبیل رو با یک لیوان بذار دم بکشه بعد که کمی ولرم شد با یک قاشق عسل مخلوط کن بخور. در روز چند بار این نوشیدنی رو دم کن و بخور زود خوب میشی.البته پونه و آویشن و عسل مواد اصلیشه بقیه اگه نبود نبود.
   میگم آیا متن پستو خوندی؟

 11. 11

  سلام بر رعد دانا و گرامی، من همیشه از روی تیتر پستهای شما رد می شدم و با فرض این که شما در این پستها فایلهایی را برای دانلود قرار می دهید، با خودم می گفتم: “بذار تموم بشه همه اش را با هم دانلود می کنم” تا این که امشب گفتم دانلود را شروع کنم، ابتدای کار هم که شما فرمودید “آموزش استاد شریفی و گفتارش ی چیز دیگست” منتظر رسیدن به لینک دانلود فایلهای این استاد بودم، حالا نمیدانم آیا این فایلها را در پستهای قبلی گذاشته اید یا در آینده خواهید گذاشت و یا هیچکدام؟؟؟ به هر حال از مطالب دسته بندی شده مختصر مفید و مفتی که در این پست گذاشتید، بی نهایت ممنونم. التماس دعا، یا علی.

  • 11.1
   رعد بارانی says:

   سلام و هزار تا سلام. خخخخ
   بذار ی رازی بهت بگم پسرم من که بلد نیستم لینک و فایل بذارم توی پست. اینو بدون که پست های من از همون ابتدای ورودم با انگشتان گرانقدرم از اول تا آخر تایپ میکنم. البته الان دیگه همه چی با گوشیم انجاام میشه. خخخخ
   از من میشنوی برو قسمت های قبلی هم بخون. و اگر خواستی نتیجه ای ببینی تمارینشو انجام بده. و اگر جذب خوبی داشتی که حتما خواهی داشت بیا برامون بگو.
   مرسی که اومدی. راستی شما با جناق شبو شور هستی؟

   • 11.1.1

    سلام مجدد، من برادر بزرگتر باجناق شب و شور هستم، (که در اردو شما را با اسم واقعیتون خطاب کردم.). در ضمن اگر صلاح میدانید با مدد از کادر فنی فایلها را هم برامون بذارید. با تشکر و تجدید احترام.

    • رعد بارانی says:

     ی چیزیو بگم؟نگم؟
     فامیلی دقیق من خیلی شباهت به اون چیزی که شما گفتید داشت ولی اون نیست. نمیدونم چرا و از کجا خیلی ها فامیلیمو اینجور میگن؟ والبته منم خوشحالم ازین وجه تشابه. اسم کوچیکم ولی همونه.
     *****
     آقای شریفی ی کانال داره که فایلهای رایگانشو اونجا میذاره ولی کلاسهای صوتیو راضی نیست که دست به دست کنیم. البته کلاسهای اینجا رو من ازشون اجازه گرفتم. چون اینایی که اینجاست درک خود من از کلاس و خلاصه و دخل و تصرف در اون گفته هاست خیلی هم شاده که با بقیه به اشتراک میذارم.

 12. 12
  کامبیز says:

  سلام بر پدر بزرگ خودخوانده عزیز
  بنده نخونده بنا به اعتماد کاملی که به دانش حضرتت دارم، پستت رو دقیق و کامل قبول نداشته و رد میکنم.
  به نظر تو من چطور آدمی هستم؟
  عمو پوری هستم یا نه؟
  مثبت اندیشم یا منفی؟
  اصلا اندیشه دارم یا نه؟
  لطفا بدون شوخی و دقیق جوابم رو بده تا اون روی زشت و پلیدم رو نشون ندادم

  • 12.1
   رعد بارانی says:

   ههههه ای پسر خوانده شیطون برو چند تا نون سنگک برام بخر بیار بینم خخخ
   تو اصلا منفی نیستی. روی زشت و پلیدی هم نداری بلکه خیلی شوخو شنگی و دوست داری بگی و بخندی.
   کامبیز اینا دانش من نیست. این چیزهایی که توی پست من هست گفتار استادانی چون تورودو و هیکس و ناپلئون هیل هست.

 13. 13
  کریمی says:

  درود. اعتراف میکنم این ترس اصلاً تو من وجود نداره خَخ. فقط تو عبور از خیابون میترسم, که اونم ترس از جون هست. اون هم اگه تو یه کشور پشت رفته ای بودم, وجود نداشت.
  ولی در کل ای کاش همه چی همون جوری بود که می اندیشیدیم و میگفتی و میگی. ای کاش.

  • 13.1
   رعد بارانی says:

   سلام بر آقای اندیشمندی که هنوز در حال کلنجار رفتن با خودشه.
   خیلی خوبه که مستقلی و این یعنی ی سرو گردن بالاتر هستی.
   علی بیا از الان فقط و فقط به اتفاقهای خوب زندگیت فکر کن. بذار من چند تاشو بگم سالمی و درد نداری. سقف بالای سرته. خانواده خوبی داری. غذایی برای خوردن داری.نابینای مستقل و زرنگی هستی خونتون توی این سرما گرمه. و هزاران اتفاق خوب دیگه که توی حال و گذشته ات افتاده و خودت میدونی.
   اصلا مثبت و منفیو و این حرفها رو بریز دور و سعی کن فقط شاد باشیو خوشحال.

 14. 14
  ابراهیم says:

  یه سلام پر انرژی و حسابی بارونی تقدیم به تو رعد کبیر و دانا
  راجب پست
  اولیش راستش اهل دعوا نیستم و راستش سالها میشه با کسی دعوا نکردم.
  دومیش از بحثهای مذهبی به شدت دوری میکنم و اساسا از این بحث ها خوشم نمیاد
  سومیش ترس از آینده خیلی کم به سراغم میاد مگه اینکه راجبش فکر کنم که با شرایط حالا که دارم بسنجمش چرا ترس هست.
  راجب غم از گذشته چرا این یکی یه کم زیادی زیادی میکنه تو زندگیم که از حالا باید کم و کمترش کنم

  رعد رراجب ترمینا سوال کرده بودی بله من تا جایی که بشه و بتونم انجامشون میدم و خدایش جواب هم گرفتم.

  راستی رعد دو سوال خارج از بحث پست.
  1 میشه تو اسکایپ مستقیم به طرف نگاه کرد.
  و دوم اینکه چطور شد که گفتی من روحیه زنها رو نشناختم وقت نوشتن.
  خیلی دوست دارم به عنوان بزرگ محله ارشادم کنی خخخخخ
  آخه مامان عاطفه دستور دادن که حتما از نصایح بزرگ رعد دانا پند بگیر و بفهم که کجای کارت میلنگه و درستش کن.
  شادان و خندان و جذاب باشی و باشیم.

  • 14.1
   رعد بارانی says:

   سلام ابراهیم بهت تبریک میگم که زیاد اهل بحث نیستی. وای خدا میدونه که من چقدر دارم با خودم مبارزه میکنم که بحث سیاسی و عقیدتی نکنم خخخ یعنی نصف و نیمه دارم خفه میشم از بس جلوی خودمو گرفتم ههههه و رسما ی بار هم خفه شدم و برگشتم
   این سئوالها چی بود دیگه هههه بله توی اسکایپ اگه تماس تصویری باشه چرا که نه خخخ
   با توجه به داستان آخری که نوشتی و دیالوگهای خانوم قصه به نظرم شناختی روی روحیه خانوم ها اونم متاهل نداری. البته خود منم درک دخترهای جوون موون این دوره برام سخته.
   به عاطفه جان بگو رعد بزرگ مهر تایید بر من میزنه.
   ابراهیم به نظرم عجیب نیست که زن ها و مردها همدیگه رو درک نکنن چون دیدگاه و دنیاشون با هم خیلی متفاوته. خخخ

 15. 15
  مظاهری says:

  ممنونم رعد جان. من چندتا از پستای مثبت اندیشیتو خوندم. داستان گاوه هم جالب بود. همواره سرشار از انرژیهای مثبت باشی

  • 15.1
   رعد بارانی says:

   سلام بر دختر تیز و زبل و ورزشکار.
   زهره جونم ورزشکار بودن و تغذیه سالم و چند تا چیز دیگه باعث ارتعاش مثبت میشه و خیلی خوبه که ورزشکاری. به نظرم حسابی شاکر باش که توی مسیر ورزش هستی .
   ممنون به خاطر دعای خوبت

 16. 16
  javanmardeh daana says:

  از آنجا که کلام شما بسیار فصیح است، و خصوصا این که خود ما میتوانیم احساساتمان را مدیریت کنیم بسیار صحیح. لذا من فقط برای اعلام حضور خدمت رسیدم. گفتم منم حرف بزرگان و خدا را تایید کنم بلکه رستگار شوم. خخخ.

  • 16.1
   رعد بارانی says:

   سلام بر دلاور مرد دونا.
   خوشحالم که کلامم براتون فصیح جلوه کرده. من سعی میکنم خودمونی دانسته هامو بیان کنم.
   جوانمرد تا حدودی موفق شدم که احساساتمو کنترل کنم. من روی خانوادم خیلی حساسم و با کوچکترین مشکلی بهم میریزم. ولی چند روز پیش اتفاق ناخوشایندی رخ داده بود. بر خلاف گذشته غم و غصه و حرص نخوردم. مادرمم به آرامش دعوت کردم اون بنده خدا هم بهم گفت چشم خخخ
   چون کاری از دستمم بر نمیاد همه مشکلات رو گذاشتم روی دوش خدا و گفتم خودت حلش کن به من دیگه ربطی نداره خخخ
   به مادرمم همینو گفتم کلی خندید خخخ و گفت راست میگی ها

   • 16.1.1
    javanmardeh daana says:

    تبریک میگم شناخت و مدیریت احساسات از تواناییهای جالب و واقعا مفید در زندگیست. انشا الله حتما دست خدا همراه بندگانیست که توکل دارند و این همراهی و برکت شامل حال شما هم هست.

    • رعد بارانی says:

     جوانمرد ممنون.
     چندین جلسه بعد به مبحث توکل و شکرگزاری میرسیم.
     ولی افرادی که نمی تونن حسشون رو خوب کنن و خوشحال باشن مسلما توی اون مباحث فقط به من میخندن و میگن رعد چه دل خوشی داره.
     تکیه بر تقوی و دانش در حقیقت کافریست
     راهرو گر صد هنر دارد توکل بایدش
     من از کلاس پنجم شروع به حفظ اشعار حافظ و سعدی و … کردم . تازه کم کم میفهمم که این بزرگان راز خلقت رو در شادی و شکرگزاری میدونستن

 17. 17
  لِنا says:

  خب ما دوباره برگشتیییم خخخ رعد جونم من بخوام اینجا بنویسم کلی باید بنویسم ک خب,بعدشم اینجا کلمه ها رو سخت می تونم ویرایش کنم سطرها همش بالا پایین می پره ک خخخ ب نظرم دوره عمو کوین رو گوش کنن جناب حسینی ک کلا از اول بدونن قضیه چیه و اگه هم خوششون نیومد بیخیال,اما دوستان فقط ی کار باید بکنید.اصن فکر نکنید من فلان خونه و ماشین و موقعیتو میخوام چون ذهنتون و حستون قبولش نداره واسه همین فقط خودتون اذیت میشید.فقط و فقط تکنیک های بهتر کردن حس و حال را در ابتدا یاد بگیرین ک معجزه می کنه بخدا.بعدشم فرض کن ی آدم از حال افسردگی یهو نمیتونه بیاد ب حس شکرگذاری ک,شما فقط ی قدم از اون حال می تونی بیای بالاتر و نهایتش از ته دلت شاد باشی.خب لنا ی آدمی بود ک زیادی وسواس بود و سر هر چیز کوچیکی حرص میخورد.اون کم کم و با آرامش ب خودش تلقین میکنه ک این موضوع ک باعث حال بدش میشه ی مدت دیگه درست میشه چه حرص بخوره چه نخوره.اون تلقین میکنه ک تو کارش بهترینه و این اتفاقو هر روز باور میکنه تا محقق میشه.شاد باشی رعد مهربون

  • 17.1
   رعد بارانی says:

   خوب کردی که بر گشتی. ویرایش هم لازم نیست. ویرایشگرهای مهربون اصلاح میکنن و شاید هم آرایش خخخ
   لنایی من زبونم مو درآورد از بس گفتم باید اول حستون و حالتون خوب باشه و برای رسیدن به این درجه تمرینشو باید انجام بدن. بعد از ی مدت کانالهای نورونی مثبت بینی فعال میشه.
   روزی ی ربع وقت بذاریم برای اینکه ذهن و احساسمون رو کنترل کنیم.
   لنا خارجی من مثل شما زبون مبون بلد نیستم. حرفهای کووین هم خیلی خیلی عالیه. این افراد ی جورایی جزو بزرگان عصر معاصر محسوب میشن

 18. 18
  رهگذر says:

  اره بابا خوندم. با تموم گلو دردی که داشتدم خوندمت. من قبلنا خیلی بحث میکردم ولی یه مدتیه دیگه میگم جهندم سیاه. بمن چه. بذار هر کی هر جوریه برا خودش باشه. من چرا حرص و جوش بخورم؟ غم گذشته ندارم چون کلاً به گذشته ها خیلی فک نمیکنم. ولی ترس آینده رو دارم که باید درستش کنم.

  • 18.1
   رعد بارانی says:

   رهایی برای گلو درد ی راه حل دیگه هم دارم که بعدا توی خصوصی اگه خواستی میگم.
   اگه بگم ترس از آینده در من هزار بود باور میکنی. ترس از آینده ایران. محیط زیستی که دلسوز نداره. ترس از هوای آلوده. تغذیه تراریخته ای.بیماری. دزدی و فقر و فحشایی که روز به روز در حال ازدیاده. این اواخر که دیگه به خاطر بی بارشی حس میکردم در خشکسالی و کویر هستم خخخ الان اما در عین حال که اسراف نمیکنم خوشبینم که دنیا و کائنات پر از فراوانیه. علم در حال پیشرفته و علم باعث رفاه و آسایش میشه.
   مداوم بگو من خوش شانسم. برای من خوبی میاد. خدا منو دوست داره و تنهام نمیذاره و حرفها و جملاتی از این قبیل. کم کم ذهنت به این جملات باور قلبی و یقین کامل میاره. و ترس از آینده هم میره به جهندمی که گفتی 😂😃

 19. 19
  رهگذر says:

  رعد بارونی من منتظر اتفاقات خوب آینده م. گمونم روزای خیلی روشنی در انتظارم چمباتمه زدن سر کوچه. باس برم سمتش. کاش منم بخرم سی دیهای این استاد شریف رو. بخرم یعنی میگی؟ یا با همین تمرینای تو برم جلو؟ اون قرص گلو دردم برام بفرس تلگرام. مردم از سرماخوردگی. خوبم نمیشم صدام شده مث جیگر تو کلاقرمزی. خخخخخخخخ

  • 19.1
   رعد بارانی says:

   سی دی نیست، اپلیکیشن هست و با خرید هر دوره کلاسها برات فعال میشه.
   مسلما کلاسهاش خیلی بهتره. چون صوتیه. کامل و دقیقتره و سخنی که از دل براد لاجرم بر دل نشیند.
   ولی الان با خودت دو تا چهارتا بکن ببین تمرینهایی که من میدم انجام میدی؟ چون تمارینشو کامل میگم. ولی مباحثشو هر چندتا جلسه رو یکی میکنم. چون خیلی توضیح و مثال داره. معلمها در خلاصه کردن یدی طولانی دارن خخخخ

 20. 20
  گوشه نشین says:

  سلام بر رعد بزرگ متاسفانه در دو جلسه از مباحث گذشته نتوانستم شرکت بنمایم خدا کند که از کلاس اخراج نشوم گفتید که ترس برادر مرگست اما من میگویم مرگ از ترس بهترست زیرا که در یک لحظه انسان را راحت میکند اما ترس مانع پیشرفت انسان میشود و شجاعت همواره انسان را از ترس شک و تردید و دودلی نجات میدهد امید توفیق شرکت در مباحث بعدی یک مثل ایرانی هم میگوید انسان ترسو در هر شبانه روز چند بار میمیرد به

  • 20.1
   رعد بارانی says:

   سلام بر همیشه حاضر خودمون.
   جزوه هاشو از دختر مخترا بگیر که تمیز و مرتب نوشتند هههه
   بله ترس همون استرسه که آدمو مریض و کلافه و روانی میکنه.
   ترسهایی که ممکنه هیچ کدومشون برامون اتفاق نیفته.
   مثلا خود من همیشه ترس از خشکسالی و نبود آب. از سی سالگی شدید نگران بودم. ده ساله عمرم ترس از بی بارشی داشتم. خدارو شکر بی آب هم نموندیم.

 21. 21
  بانو. says:

  سلااام بر رعد بزرگ محله
  من سرشااار از حس های خوبم
  پر صلح و آشتی
  شکلک مثبت مثبت
  و تشکراااات از بودنتون

 22. 22
  رعد بارانی says:

  سلام مثبتی ها عزیز.
  خییلی خوشحالم. دوست خوبم خبر از سلامتیش داد. از مهرماه درگیر بیماریش بود. اونم جزو گروه جذبی ها و مثبتی هاست.
  بیشتر از یکماه در گیر بود. بهش گفتم معمولا افرادی که وارد این گردونه میشن بعد از مدتی دچار مشکلاتی میشن ولی باید صبر کنند و پا پس نکشن.
  اونم مقاومت کرد و شک ندارم الان مثبتتر از قبل شده

 23. 23
  احمد says:

  سلام بر رعد بزرگ. میدونی من فقط همین کارگاه رو خوندم و اینقدر زیبا بود که من رو ترغیب کنه که برم و بقیش رو بخونم. خواستم چیزی بگم. من از حدود هجده نوزده سالگی با قانون جذب آشنا شدم توسط فیلم راض و دکتر آزمندیان. البته خیلی مطالعه ی زیادی نکردم ولی واقعا تا حالا به هرچیزی که فکر کردم رسیدم. البته بعضی وقتها وقتی به اون چیز میرسم ممکنه دقیقا به همون شکلی که تصور میکردم نبوده باشه ولی خیلی خیلی نزدیک بوده. مثلا در مورد همین اروپا شاید باور نکنی ولی من وقتی دوش میگرفتم خودم رو توی حمامهای اروپا مجسم میکردم. قانون جذب بینظیره. خب زیاده گویی دیگه بسه. واقعا عالی بود و منتظر بقیه ی قسمتهای کارگاه هستم. پاینده باشی بزرگوار.

  • 23.1
   رعد بارانی says:

   سلام احمد.
   چه عالی. ی جا خوندم وقتی زیر دوش هستید تصور کنید که آب ها تمام ناکامیو داره میبره و با خودش موفقیت و شادی میاره. در واقع میگفت زیر دوش حمام به آرزوهاتون فکر کنید و مجسم کنید بهش رسیدید
   خانم استر هیکس میگه زندگی الانتون چیزی که افکار گذشتتون رو نشون میده.
   احمد قسمت های قبلی تمرین داره. توصیه میکنم از همون قسمت اول بخونی و تمرین های ذهنیو شروع کنی. قول میدم که متوجه تغییر در رندگیت میشی.

 24. 24
  ابراهیم says:

  سلام رعد
  وای من دنبال یه دکتر بودم که بهم دارو شیمیایی و اینا نده ولی هی پیداش نمیکردم هی پیداش نمیکردم
  وقتی با جذب های که تو میاریش اینجا دنبالش گشتم یکی پیدا کردم که از دارو های شیمیایی متنفر بود و قسم میخورد که خود دکترها هم از داروهای گیاهی استفاده میکنن.
  حالا یه نوع دارویی گیاهی بهم داده و تضمینی که دو ماه الی شیش ماه آینده جواب میده.
  حالا باید برم با قانون جذب مشکل رو دور کنم از خودم
  این یکی از جذبهای با حال این روزای منه

 25. 25
  رعد بارانی says:

  سلام ابراهیم.

  ابراهیم به محض اینکه شاد و خوشحال حقیقی باشی و راضی از زندگی میبینی که بیماری نیست شده.
  شما تصور کن که در سلامت کاملی و داری از سلامتیت لذت میبری.
  توی تصوراتت به مریضی و رفع اون فکر نکن. خودتو در حال انجام فعالیتها و توانایی هایی که بعد از سلامتی داری تصور کن
  کماکان به خوبی های روز مره و شاد بودن تمرکز کن و بعد نمیفهمی که بیماری کی رفته و تو رو تنها گذاشته.
  شاد و تندرست باشی

دیدگاهتان را بنویسید